SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#26 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by dobar osjecaj »

Moja mama kaže da stelja smrdi i ne bi je nikad probala. Meni nema draže namirnice zimi. Odlična je za pluća. Kao i mlado maslo.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#27 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by Bloo »

wewa wrote: 04/12/2019 13:15
Bloo wrote: 04/12/2019 12:53
wewa wrote: 04/12/2019 12:35 od srca vam preporucujem da mu date kozje mlijeko, to ce ga najprije oporaviti

sto masnija i jaca hrana isto tako, posebno ako voli suho meso - stelja je najefikasnija za vracanje snage
Ew stelja... :|
ima je da ne smrdi, majkemi
nisam ni ja bas odusevljena, ali sto se mora...
Meni je okus gadan, jbg.

Morel slanina :D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#28 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by wewa »

Bloo wrote: 04/12/2019 13:30
Meni je okus gadan, jbg.

Morel slanina :D
a kontam da joj je ista svrha - samo licnu preporuku nemrem dati, jelte :-D
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#29 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by sabanss »

Stvar ukusa, ali i jedno i drugo je odlično. Maslo, masno mlijeko, slanina, loj, stelja - pluća i grlo neće nemasno.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#30 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by Bloo »

wewa wrote: 04/12/2019 13:44
Bloo wrote: 04/12/2019 13:30
Meni je okus gadan, jbg.

Morel slanina :D
a kontam da joj je ista svrha - samo licnu preporuku nemrem dati, jelte :-D
Lao neko.sa hronicnim.bronhitisom.od 5 godine zivota, stvari od kojih mi je mukica je spinovano mlijeko, puter i Med na.kasiku....
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#31 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by wewa »

Bloo wrote: 04/12/2019 13:47
Lao neko.sa hronicnim.bronhitisom.od 5 godine zivota, stvari od kojih mi je mukica je spinovano mlijeko, puter i Med na.kasiku....
ja imala 7 upala pluca, fala lijepo

a od spinovanog secera s mlijekom i puterom mi se dize zeludac na samu pomisao

dobra je zato fora kombinacija putera, secera, meda i cokolade u istim omjerima - otopi se i pomijesa, pa uzima 2-3 puta dnevno po supena kasika s toplim mlijekom ili cajem

a moja cura voli i umucena prepelicja jaja s malo secera ili meda, to sama trazi
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#32 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by kakavdanakneiskustvu »

drugu mi je potrebna zastitna vakcina pneumowax 23,kaze da je za plucne bolesti,u zenici to nigdje nema kupiti,tvrdi da nema ni u sarajevu,provjeravao je,zna li ko ima li to gdje kupiti?
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#33 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by CPT »

sarajevonekad wrote: 28/11/2008 09:53 Dragi forumaši,

dijete mi je bolesno već dva mjeseca. Kašlje pravo a svi državni doktori kažu "nalaz uredan".

Zna li možda neko nekog dobrog specijalistu za plućne bolesti u Sarajevu?

Pozsrav
s.

P.S.

Izvinjavam se što sam ovo poslo ovdje, ali kontam ovdje će više svijeta vidjet poruku
znam da nije SA al i svejedno
- http://www.klinika-golnik.si/dejavnost- ... /astma.php
- odvedi dijete na more ako mozes, recimo Kraljevica, Ostro, ...
- batali domace "terapije"
User avatar
anglista
Posts: 31
Joined: 02/08/2021 07:11

#34 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by anglista »

konektovan wrote: 12/03/2019 11:58
cccccc wrote:Da ne otvaram novu temu. Jel zna neko dobrog pulmologa u sarajevu ? Al za odrasle osobe. Ne znam jel ova dr Nada samo za djecu ili ?
Dr.Zehra Dizdarević, odobašina ul., odmah iznad parka hastahana....
Pozdrav, izvinite sto se ovako nadovezujem, idem u srijedu na pregled kod doktorice Dizdarevic, koliko dugo traje pregled kod nje obzirom da je detaljniji? Pitam zbog posla, moram izaci sa posla a obavjestiti nadlezne. Hvala!!
User avatar
konektovan
Posts: 40054
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by konektovan »

anglista wrote: 02/08/2021 08:46
konektovan wrote: 12/03/2019 11:58

Dr.Zehra Dizdarević, odobašina ul., odmah iznad parka hastahana....
Pozdrav, izvinite sto se ovako nadovezujem, idem u srijedu na pregled kod doktorice Dizdarevic, koliko dugo traje pregled kod nje obzirom da je detaljniji? Pitam zbog posla, moram izaci sa posla a obavjestiti nadlezne. Hvala!!
E ovako,..za pregled kod Zehre morate se naoruzati strpljenjem i pripremiti na duzi ostanak u ordinaciji. Sam pregled traje otprilike 25-30 minuta. Znaci, ako ste naruceni u 13 h, vrlo lako se moze desiti da na red dodjete u 14...sad kako su ove korona okolnosti, ne znam kako funkcioniše, ali dr.
Zehra je prije znala naruciti 5 ljudi u isto vrijeme, i onda je na osnovu tezine simptoma, godina išao red..
Ako hocete da vas pregleda, uradi funkciju pluća, da adekvatnu terapiju i da se vratite u normalu...probajte biti strpljivi. :mrgreen:
User avatar
anglista
Posts: 31
Joined: 02/08/2021 07:11

#36 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by anglista »

konektovan wrote: 02/08/2021 08:57
anglista wrote: 02/08/2021 08:46

Pozdrav, izvinite sto se ovako nadovezujem, idem u srijedu na pregled kod doktorice Dizdarevic, koliko dugo traje pregled kod nje obzirom da je detaljniji? Pitam zbog posla, moram izaci sa posla a obavjestiti nadlezne. Hvala!!
E ovako,..za pregled kod Zehre morate se naoruzati strpljenjem i pripremiti na duzi ostanak u ordinaciji. Sam pregled traje otprilike 25-30 minuta. Znaci, ako ste naruceni u 13 h, vrlo lako se moze desiti da na red dodjete u 14...sad kako su ove korona okolnosti, ne znam kako funkcioniše, ali dr.
Zehra je prije znala naruciti 5 ljudi u isto vrijeme, i onda je na osnovu tezine simptoma, godina išao red..
Ako hocete da vas pregleda, uradi funkciju pluća, da adekvatnu terapiju i da se vratite u normalu...probajte biti strpljivi. :mrgreen:
Ma strpljenje je najmanji problem! Jedva cekam da me neko deteljnije pregleda i kaze mi sta mi je haha Hvala vam na odg.
User avatar
konektovan
Posts: 40054
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#37 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by konektovan »

anglista wrote: 02/08/2021 09:20
konektovan wrote: 02/08/2021 08:57

E ovako,..za pregled kod Zehre morate se naoruzati strpljenjem i pripremiti na duzi ostanak u ordinaciji. Sam pregled traje otprilike 25-30 minuta. Znaci, ako ste naruceni u 13 h, vrlo lako se moze desiti da na red dodjete u 14...sad kako su ove korona okolnosti, ne znam kako funkcioniše, ali dr.
Zehra je prije znala naruciti 5 ljudi u isto vrijeme, i onda je na osnovu tezine simptoma, godina išao red..
Ako hocete da vas pregleda, uradi funkciju pluća, da adekvatnu terapiju i da se vratite u normalu...probajte biti strpljivi. :mrgreen:
Ma strpljenje je najmanji problem! Jedva cekam da me neko deteljnije pregleda i kaze mi sta mi je haha Hvala vam na odg.
Sretno!! :thumbup:
User avatar
anglista
Posts: 31
Joined: 02/08/2021 07:11

#38 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by anglista »

konektovan wrote: 02/08/2021 09:30
anglista wrote: 02/08/2021 09:20

Ma strpljenje je najmanji problem! Jedva cekam da me neko deteljnije pregleda i kaze mi sta mi je haha Hvala vam na odg.
Sretno!! :thumbup:
Hvalaa!!
cccccc
Posts: 233
Joined: 11/04/2013 20:04

#39 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by cccccc »

anglista wrote: 02/08/2021 09:37 Hvalaa!!
Kako prodje ? Kakav je pregled kod dr Dizdarevic? Jesi li zadovoljan ?
User avatar
anglista
Posts: 31
Joined: 02/08/2021 07:11

#40 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by anglista »

Hej pozdrav. Kod Dizdarevićke sam isla vise puta jer sam primala kod nje inekvije koje su mi pomogle i osjecala sam se kao nova. Primila sam 5 inekcija, i trebala sam jos medjutim osjecala sam se odlicno jos od prve.
Kasnije sam dobila koronu i naravno sve mi se vratilo,imam problem s disanjem ali ne znam koja je dijagnoza. Malo me nerviralo sto ni ona sama mi nije postavila neku konkretnu dijagnozu i sto mi bukvalno nije htjela reci kakva je inekcija, sta je u njoj. Poslije negdje procitam da je koktel inekcija najvjerojatnije i ta inekcija se moze primiti u domu zdravlja. Ugl morala sam uradili svakakve nalaze sto je dodatno jos kostalo najmanje 200KM i plus njene inekcije... Haos!
User avatar
anglista
Posts: 31
Joined: 02/08/2021 07:11

#41 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by anglista »

cccccc wrote: 04/08/2021 12:19
anglista wrote: 02/08/2021 09:37 Hvalaa!!
Kako prodje ? Kakav je pregled kod dr Dizdarevic? Jesi li zadovoljan ?
Hej pozdrav. Kod Dizdarevićke sam isla vise puta jer sam primala kod nje inekcije koje su mi pomogle i osjecala sam se kao nova. Primila sam 5 inekcija, i trebala sam jos medjutim osjecala sam se odlicno jos od prve.
Kasnije sam dobila koronu i naravno sve mi se vratilo,imam problem s disanjem ali ne znam koja je dijagnoza. Malo me nerviralo sto ni ona sama mi nije postavila neku konkretnu dijagnozu i sto mi bukvalno nije htjela reci kakva je inekcija, sta je u njoj. Poslije negdje procitam da je koktel inekcija najvjerojatnije i ta inekcija se moze primiti u domu zdravlja. Ugl morala sam uraditi svakakve nalaze sto je dodatno jos kostalo najmanje 200KM i plus njene inekcije, jedna 50KM... Haos!
User avatar
anglista
Posts: 31
Joined: 02/08/2021 07:11

#42 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by anglista »

Izvinite sto spammam, ali obzirom da i dalje imam problem sa disanjem zanima me da li ste imali slican problem i sta uraditi?
Znaci otezano disanje usljed suzenja disajnih puteva, tkz. wheezing i sviranje se cuju kada disem. U zadnje vrijeme se javlja ujutru i probudi me jer se gusim, ponekad navece. Isla sam kod 3-4 pulmologa, svaki mi je prepisao nesto. Primala sam inekcije kod Dizdarevic Zehre ali mi je drugi pulmolog rekao da ni to nije dobro jer inekcije mogu poremetiti ostale stvari u tijelu kao secer i sl. a od njih mi je bilo najbolje. Koristila sam ventolin pumpicu medjutim i to je vise stetno nego korisno na kraju jer moze stvoriti upalu srca. Trenutno koristim inhalator ali i to ne pomaze. Znaci POJMA NEMAM STA MI JE i KAKO SE IZLIJECITI OD OVOGA, ako je to moguce. Osjecam se bespomocno!

Svaki savjet je dobrodošao!!
User avatar
nepass1
Posts: 9508
Joined: 06/07/2017 07:35

#43 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by nepass1 »

Morao ti je neki pulmolog uspostaviti dg je li astma ili hopb. Jesi li koristila seretide, foster. Jesu li ti davali tbl za alergiju. Jesi li probala singulair tbl?

U injekcijama su ti davali aminofilin i hidrokortizon, sto u biti nije lijek nego pomaze kod akutnog stanja i nije dugorocno rjesenje.
User avatar
anglista
Posts: 31
Joined: 02/08/2021 07:11

#44 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by anglista »

nepass1 wrote: 03/11/2021 07:25 Morao ti je neki pulmolog uspostaviti dg je li astma ili hopb. Jesi li koristila seretide, foster. Jesu li ti davali tbl za alergiju. Jesi li probala singulair tbl?

U injekcijama su ti davali aminofilin i hidrokortizon, sto u biti nije lijek nego pomaze kod akutnog stanja i nije dugorocno rjesenje.
Okay grijesim napisala je Zehra da je u pitanju Syndroma allergicum,laryngotracheobronchitis a drugi Alergijski rinitis i Akutni bronhitis, ali i dalje ne znam sta izaziva ili kako da utvrdim, analizom cega. Radila sam hrpu nalaza i sve u redu. Jedino sto sam skoro opet radila briseve i imala sam Staphylococcus aureus i pila sam Ciprol. Singular sam pila ranije, Xados, Pancef itd. Jedan pulmolog pobija drugog, i onda covjek ne zna ni ko je u pravu ni sta mi je tacna dijagnoza. :? :?
User avatar
nepass1
Posts: 9508
Joined: 06/07/2017 07:35

#45 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by nepass1 »

Alergiju nikad neces izlijeciti nit rinitis. Lostop ili flonidan tri mjeseca bez pauze, pa pauza 15-30 dana onda opet. Vidis kako se osjecas. singulair mozes godinu neprekidno.
Mozes alergotestove uraditi, mada nema nekog hajra od toga.
Uradis rtg sinusa da ti ocitaju stanje, operil spray 7 dana 2x1. Kad prigusti sa disanjem ne ginu ti aminofilin+hidrokortizon inf ili injekcije.
User avatar
anglista
Posts: 31
Joined: 02/08/2021 07:11

#46 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by anglista »

nepass1 wrote: 03/11/2021 10:35 Alergiju nikad neces izlijeciti nit rinitis. Lostop ili flonidan tri mjeseca bez pauze, pa pauza 15-30 dana onda opet. Vidis kako se osjecas. singulair mozes godinu neprekidno.
Mozes alergotestove uraditi, mada nema nekog hajra od toga.
Uradis rtg sinusa da ti ocitaju stanje, operil spray 7 dana 2x1. Kad prigusti sa disanjem ne ginu ti aminofilin+hidrokortizon inf ili injekcije.
Da, to mi je jasno. Radila sam alergo testove i bacila pare realno, ali hajde. Ma najgore je to sto ti ometa svakodnevni zivot, teze biti aktivan i onda to utice na psihu itd.

Ugl hvala!!
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#47 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by -Chesterfield- »

anglista wrote: 03/11/2021 11:09
nepass1 wrote: 03/11/2021 10:35 Alergiju nikad neces izlijeciti nit rinitis. Lostop ili flonidan tri mjeseca bez pauze, pa pauza 15-30 dana onda opet. Vidis kako se osjecas. singulair mozes godinu neprekidno.
Mozes alergotestove uraditi, mada nema nekog hajra od toga.
Uradis rtg sinusa da ti ocitaju stanje, operil spray 7 dana 2x1. Kad prigusti sa disanjem ne ginu ti aminofilin+hidrokortizon inf ili injekcije.
Da, to mi je jasno. Radila sam alergo testove i bacila pare realno, ali hajde. Ma najgore je to sto ti ometa svakodnevni zivot, teze biti aktivan i onda to utice na psihu itd.

Ugl hvala!!
Uradi bronhoskopiju i CT pluća.
User avatar
anglista
Posts: 31
Joined: 02/08/2021 07:11

#48 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by anglista »

-Chesterfield- wrote: 03/11/2021 11:16
anglista wrote: 03/11/2021 11:09

Da, to mi je jasno. Radila sam alergo testove i bacila pare realno, ali hajde. Ma najgore je to sto ti ometa svakodnevni zivot, teze biti aktivan i onda to utice na psihu itd.

Ugl hvala!!
Uradi bronhoskopiju i CT pluća.

Pa razmisljala sam i tome, tako da budem i to odradila za svaki slucaj. :cry:
Brus Lee
Posts: 850
Joined: 01/10/2010 19:35

#49 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by Brus Lee »

anglista wrote: 03/11/2021 11:09
nepass1 wrote: 03/11/2021 10:35 Alergiju nikad neces izlijeciti nit rinitis. Lostop ili flonidan tri mjeseca bez pauze, pa pauza 15-30 dana onda opet. Vidis kako se osjecas. singulair mozes godinu neprekidno.
Mozes alergotestove uraditi, mada nema nekog hajra od toga.
Uradis rtg sinusa da ti ocitaju stanje, operil spray 7 dana 2x1. Kad prigusti sa disanjem ne ginu ti aminofilin+hidrokortizon inf ili injekcije.
Da, to mi je jasno. Radila sam alergo testove i bacila pare realno, ali hajde. Ma najgore je to sto ti ometa svakodnevni zivot, teze biti aktivan i onda to utice na psihu itd.

Ugl hvala!!
Jesi uradila inhalacione alergo testove?
User avatar
anglista
Posts: 31
Joined: 02/08/2021 07:11

#50 Re: SPECIJALISTA ZA PLUĆNE BOLESTI

Post by anglista »

Brus Lee wrote: 04/11/2021 14:24
anglista wrote: 03/11/2021 11:09

Da, to mi je jasno. Radila sam alergo testove i bacila pare realno, ali hajde. Ma najgore je to sto ti ometa svakodnevni zivot, teze biti aktivan i onda to utice na psihu itd.

Ugl hvala!!
Jesi uradila inhalacione alergo testove?
Da, jesam nutritivne i inhalacione. Medjutim, jedino sto je taj test pokazao jeste da mi smeta grinje, ali bas malo/slabo. Nutritivni nista posebno.
Post Reply