Bradavice (na rukama)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
mgogic
Posts: 530
Joined: 20/05/2007 11:03

#26 Re: Bradavice (na rukama)

Post by mgogic »

Moja djevojka je imala par tih bradavica,i neko vrijeme mazala ljuskom jajeta(kokosijeg),onim unutrasnjim dijelom( bar tako mislim!)!Znam da se sve povuklo nakon 3 sedmice,i evo vec godinu dana nema ni traga ni znaka od bradavica!!!
User avatar
charvel.
Posts: 360
Joined: 16/02/2009 18:11
Location: TZ

#27 Re: Bradavice (na rukama)

Post by charvel. »

I ja sam ih imo 5-6 po rukama i nisam znao odakle to, ni kako ih se rijesit. Otiso sam dermatologu i on je upalio neku masinu koja je trebala to smrzavanjem da ukloni. Al dzaba, nikakvog efekta.
I jos mi je to naplatio oko 70KM, majku mu mrtvu! :x

Posle toga sam odlucio da sam to rijesim. Uzeo sam komad metala, na svijeci ga zagrijo do usijanja i pritisno bradavicu. Posle toga je bio plik, on je otpo, i ni traga od bradavica. 8-)
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#28 Re: Bradavice (na rukama)

Post by Globus »

Ma namazes par puta onom "rosom " od hljeba domaceg..nakon sto se hljeb pecen izvadi .. iz tepsije one vode namazes po bradavici i neces ni skontati da ti je nestala :D .. i ja sam imao po rukama namazem par puta time i zaboravim na njih tek nakon nekog vremena me pita neko gdje ti je bradavica ja tek onda skontam da nema :D
abdulazizsarajevo
Posts: 368
Joined: 23/01/2008 14:55

#29 Re: Bradavice (na rukama)

Post by abdulazizsarajevo »

nakon sto sam mazao raznim kremam i raznim kapima sto farmaceutske industrije sto domace proizvodnje ...jedno vece samo onako zalutah na dermatologiju..

zena mi uze ruku skalper i sve fino odradi ..ne gledati...:)
i od tada nemam tih problema..5 minuta posla - PREPORUCUJEM
User avatar
samrichakk
Posts: 114
Joined: 22/05/2009 17:18
Location: Alipasino polje,Sarajevo

#30 Re: Bradavice (na rukama)

Post by samrichakk »

meni je to dr.amra mutevelic na sanasi,odradila krioterapijom-tecnim azotom,nista ne boli,jer to ledi ali kasnije od bradavice nastane plik i svee skupa nestane. Kosta 40 KM...Nikad se vise nisu pojavile :-D
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#31 Re: Bradavice (na rukama)

Post by Baghira »

Nisam znala da ima ovoliko efikasnih lijekova protiv bradavica :shock: :D
User avatar
L.e.g
Posts: 724
Joined: 30/04/2009 09:27

#32 Re: Bradavice (na rukama)

Post by L.e.g »

Image

Ovo je stari rudnik zlata u Bakovičima kod Fojnice...iz rudnika izlazi potok ( vjerovatno bogat sumporom)......svi tu uzimaju vodu i mažu bradavice...kažu da čuda čini :dance: :dance:
User avatar
TheGodfather
Posts: 90
Joined: 22/07/2008 18:18
Location: Sarajevo

#33 Re: Bradavice (na rukama)

Post by TheGodfather »

Hmm imam ja puno iskustava sa bradavicama po rukama. Nema šta mi nisu predlagali, ali ništa nije upalilo. Uglavnom, već pomenuti WARZIN je odlična stvar. To je jedino što je meni pomoglo. Jeste da smrdi užasno, ali nema veze. Uglavnom crveno-bijelo pakovanje, bočica izgleda kao lak za nokte, sa onom četkicom i sve to. Pomoći će ti sigurno.
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#34 Re: Bradavice (na rukama)

Post by IlijaLadin »

ja evo koristim warzin.

par dana, ali ne vidim pomak... dugo vremena sam, kako siječem nokte, onako 'obradio' i bradavicu na kažiprstu lijeve ruke. dosadilo mi...

sad nešto kontam da je sasiječem noktaricom i onda preko nanesem warzin... možda bi bilo efikasnije :-)
ibizza
Posts: 4577
Joined: 05/06/2008 00:46

#35 Re: Bradavice (na rukama)

Post by ibizza »

Ja imao na sred desnog koljena :-) ...Vozio jednom biciklo i zakacim koljenom za guvernalu i otkinem bradavicu...od tad nikad vise nije porasla,to je bilo prije 10 godina :)
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#36 Re: Bradavice (na rukama)

Post by samo_ti »

ado0112 wrote:ja sam za par dana jos u osnovnoj skino bradavice na rukama na jednostavan nacin...

fino uzmes najobicniji crveni luk...izrezes jedan kolutic i stavis ga na bradavicu...zamotas necim, najbolje zavojem...najbolje ti je to prije spavanja, pa ujutro kad se probudis, fino skines, operes ruke sapunom i to ti je to...ponovis to par noci za redom i najdalje za 7 dana ce ti bradavise nestati...meni su za 3 ili 4 dana...
ovo sam i ja koristio , luk , samo nisam zamotavao...vec , uzmes i iscijedis luk ( tecnost/sok iz luka ) na bradavicu...i premazes tako jedno 2-3 puta...ja tako 7 dana i sve nestale.....a imao ih bas previse :)

ovo je 100% upalilo kod mene....a naravno da sam isao i doktorima i koristio neke lakove te skidao kamenom za pete i ta sranja , a sve su preporuke od doktora :|

samo ti ovo probaj s lukom !

p.s. neces uvidjeti smanjivanje s vremenom ili nesto...one ostaju sve iste velicine i samo se odjednom povuku / izgube ...tj. preko noci nestanu :thumbup:
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#37 Re: Bradavice (na rukama)

Post by Margita81 »

burek_in_space wrote:
b.boja wrote:
roki wrote:kupi sebi Warzin 10ml.Djevojka mi je sa tim mazala bradavicu na ruci i za mjesec dana je potpuno nestala a bila je povelika
da, efikasno je, ja sam sa satarom, skinula za par dana bradavicu, bila mi na vratu, mala.
:shock: :shock: :shock: :shock: :run:

hahahaha...


Nego..imala sam i ja jednu davno davno na ruci i mazala je sa nekom biljkom koja pusta zuto "mlijeko" kad je uberes..elem nestala bradavica i nikad vise nijedna se nije zavratila... (dobro ostale dvije ali one mi trebaju :mrgreen: )
Vjerujem pak da na ovom vaktu imaju efikasne mazalice u apotekama i sretno u otklanjanju bradavica. :)
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#38 Re: Bradavice (na rukama)

Post by Margita81 »

Globus wrote:Ma namazes par puta onom "rosom " od hljeba domaceg..nakon sto se hljeb pecen izvadi .. iz tepsije one vode namazes po bradavici i neces ni skontati da ti je nestala :D .. i ja sam imao po rukama namazem par puta time i zaboravim na njih tek nakon nekog vremena me pita neko gdje ti je bradavica ja tek onda skontam da nema :D

hahaha jao boze :D
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#39 Re: Bradavice (na rukama)

Post by mrtva kokoš »

imao sam jedno vrijeme problema sa tim, probao sam hiljadu stvari, krema, mehlema, taj warzin i sta vec ne ali bezuspjesno...
ono sto me pogotovo iritiralo je iz dana u dan su se bradavice povecavale, brojcano...
na obje ruke ih je bilo ukupo 26 :D :D
tako da su me vise bile smorile da mi je pocelo biti i svejedno kad primjetih da nestaju jedna po jedna "sama od sebe" e sad sta je to sto je uzrokovalo njihovo nestajanje ne znam sa sigurnoscu ali jedino cega se sjecam
jeste "bolesno" pranje ruku sa sapunom...
Karmen86
Posts: 184
Joined: 24/10/2009 13:11

#40 Re: Bradavice (na rukama)

Post by Karmen86 »

Karen wrote:a nitko ne zna neku ordinaciju (privatno) za brzo i (bez)bolno spaljivanje?
hvala svima na savjetima :)
Imas na Grbavici, odmah kraj Mrkve dermatologa, 50 KM uzima za hlađenje bradavice, uglavnom, našpricala je tu bradavicu nekim hladnim rastvorom i u roku od 10 min vise je nije bilo, samo mala crvena mrlja i nikad se nije pojavila ponovo, nema ni oziljak, nista.
meris
Posts: 56
Joined: 08/06/2005 11:24

#41 Re: Bradavice (na rukama)

Post by meris »

Sve ove kreme itecnosti nisu sigurne 100%. Mogu se pojaviti opet. Meni je narasla jedna velika u nekoliko sedmica na kaziprstu. Sve sam pokusavao,ali nista.

Ja sam otisao kod dermatologa (u zavod za dermatologiju). Starija zena je radila. Pitala je me mogu litrpiti bol par sekundi. Odgovorio sam da mogu. Odvela me je u jednu prostoriju,sjeo sam na stolicu,ispruzio ruku...uzela je nesto kao klijesta i iscupala bradavicu na prstu iz korijena (bez anestezije). Bol je zaista bio nepodnosljiv par sekundi...krvi je dosta bilo. Suze su mi same potekle...

Nakon toga otisao sam nekoliko puta na previjanje rane. Od tada "ni cusa ni glasa od bradavice"...
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#42 Re: Bradavice (na rukama)

Post by mayab »

meris wrote:Sve ove kreme itecnosti nisu sigurne 100%. Mogu se pojaviti opet. Meni je narasla jedna velika u nekoliko sedmica na kaziprstu. Sve sam pokusavao,ali nista.

Ja sam otisao kod dermatologa (u zavod za dermatologiju). Starija zena je radila. Pitala je me mogu litrpiti bol par sekundi. Odgovorio sam da mogu. Odvela me je u jednu prostoriju,sjeo sam na stolicu,ispruzio ruku...uzela je nesto kao klijesta i iscupala bradavicu na prstu iz korijena (bez anestezije). Bol je zaista bio nepodnosljiv par sekundi...krvi je dosta bilo. Suze su mi same potekle...

Nakon toga otisao sam nekoliko puta na previjanje rane. Od tada "ni cusa ni glasa od bradavice"...
:shock:
Russs
Posts: 67
Joined: 17/12/2009 12:19
Location: Sarajevo

#43 Re: Bradavice (na rukama)

Post by Russs »

:D ja sam imo strasnih problema s bradavicama na rukama, probavao svasta, razne kapi razne masti biljke znane i ne znane i nista mi nije pomoglo, sve dok nisam otiso na koznu kliniku u SA da mi spale. Jest da malo boli al strpi se covjek i od tada rahat
neretvanac
Posts: 665
Joined: 23/03/2009 20:41
Location: Hercegovina

#44 Re: Bradavice (na rukama)

Post by neretvanac »

Sta je efektivno?
Svi ekstrakti iz biljke Chelidonium majus ! Ili na bosanskom- rosopas !

Ja sam to preporucio svoja dva druga koja su imala isti problem (bradavice) i sve je nestalo.
Sretno !
neretvanac
Posts: 665
Joined: 23/03/2009 20:41
Location: Hercegovina

#45 Re: Bradavice (na rukama)

Post by neretvanac »

meris wrote:Sve ove kreme itecnosti nisu sigurne 100%. Mogu se pojaviti opet. Meni je narasla jedna velika u nekoliko sedmica na kaziprstu. Sve sam pokusavao,ali nista.

Ja sam otisao kod dermatologa (u zavod za dermatologiju). Starija zena je radila. Pitala je me mogu litrpiti bol par sekundi. Odgovorio sam da mogu. Odvela me je u jednu prostoriju,sjeo sam na stolicu,ispruzio ruku...uzela je nesto kao klijesta i iscupala bradavicu na prstu iz korijena (bez anestezije). Bol je zaista bio nepodnosljiv par sekundi...krvi je dosta bilo. Suze su mi same potekle...

Nakon toga otisao sam nekoliko puta na previjanje rane. Od tada "ni cusa ni glasa od bradavice"...
Eto kako se u Bosni i Hercegovini medicinski rjesavaju problemi... :D
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#46 Re: Bradavice (na rukama)

Post by Mis mekinjas »

chuchumbamayumbe wrote:Pozdrav,
Zna li neko siguran i efikasan nacin uklanjanja bradavica.
Imao sam ih u osnovnoj (nista strasno) i iscezle su same od sebe.
Nedavno mi je na prstu pocela rasti jedna, cini mi se da se povecava iz mjeseca u mjesec, a i bas je onako na vidljivom mjestu.
Cuo sam da imaju sada u apoteci nekakve masti i da su efikasne, ali me interesuje vase licno islustvo u vezi ovog problema.
Eto. :)
Hvala unaprijed!
Image

Ovo je najbolje, ja sam imala jednu malecku, nestala, za 3 dana.... ovim aplikatorom, seriješiš, svih nedaća....
sretno..
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#47 Re: Bradavice (na rukama)

Post by chuchumbamayumbe »

Otpala sama, iznenada, za samo nekoliko dana...otisla kao da je nikada nije ni bilo...a handrila me poprilicno dugo vremena.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#48 Re: Bradavice (na rukama)

Post by bez_ideje »

Imala sam ja jednu na dlanu,u osnovnoj....mazala necim crnim iz apoteke......nista.......i jedan dan je odrezem skalpelom.......i to je to
Hoka Pontas
Posts: 11
Joined: 18/04/2010 15:10
Location: Sarajevo

#49 Re: Bradavice (na rukama)

Post by Hoka Pontas »

Ima neki dermatolog na Pofalicima negdje u onim zgradama oko pumpe, ne znam tacno. Jednu bradavicu mi je spalio, i posto nisam mogla trpiti bol (jesam p***a :skoljka:) napisao mi je recept za neku kremicu, i u apoteci mi napravili. Mazala sam nekih 15 dana svaku noc, i povukle su se.
A ona spaljena bradavica mi se vratila.

I da, to je bilo prije 2-3 godine. Nisu se vratile... :dance:
User avatar
Cabadahija
Posts: 280
Joined: 11/05/2010 18:27
Location: Na sigurnom

#50 Re: Bradavice (na rukama)

Post by Cabadahija »

Neko je već negdje napisao, medicinski jod skida bradavice s ruku 100%, a to je samo uklanjanje posljedica.

Uzrok nastanka bradavica je, između ostalog, i neuhranjenost kože s vitaminima (posebno vitamin E), i uopšteno, nastanak bradavica je znak slabosti odbrambenog sistema, jer i najmanje nečistoće mogu uzrokovati pojavu bradavica.


Preventiva je jačanje organizma redovnim konzumiranjem voća i povrća, tj što više hrane koja se može jesti bez pečenja ili kuhanja.

Po mogućnosti izbjegavanje jakih sapuna.
Post Reply