Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#1476 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by lacrima »

Isto da živimo u savršenoj državi, eto kad uđeš u taksi on te fino pozdravi, nasmijano te pita gdje želiš da te odveze, odveze te bez ijedne greške, platiš (može i kartica), dobijež račun, pozdraviš se i izađeš, dođeš da se šišaš, to sve pršti od ljubaznosti, niko nikog ne ogovara, nema suvišnih komentara, vrhusnke svjetske frizure, dođeš u poštu, šalteruše nasmijane, većinu posla možeš i elektronski odraditi,dođeš u školu, sve najnovije, učiteljive sa doktoratima, nasmijane, spremne da pomognu, fakulteti blistaju, profesori i studenti zajedno kafe ispijaju u pauzama naučnih radova, izlaže se na najvećim svjetskim kongresima, politikom se niko i ne bavi, samo onaj ko to profesionalno i stručno radi,

...samo eto to zdravstvo još da sredimo. Zaboga, kako to doktori i sestre nisu po vazdan nasmijani, sretni, zeinteresirani za svaki, pa i najmanji problem kao da im je to najveći u životu, kad eto zaboga imaju tako dobra primanja, tako lagodan život, sve najmodernije i najbolje aparate, sve reagense dostupne, sve lijekove dostupne, finu radnu atmosferu, kvalitetnu kontinuiranu medicinsku edukaciju na najboljim svjetskim kongresima, uređeno radno vrijeme, pravno zaštićene pozicije...

Shvatite, zdravstvo je dio ove države, ne možete od njega očekivati nešto što nema niko drugi, dok su i taksti, frizeri, profesori, učitelji, direktori, politčari..., bahati i nezainteresirani, bit će i zdravstveni radnici. Po čemu bi se mi razlikovali od opće populacije?!
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1477 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Drinski »

lacrima wrote:Isto da živimo u savršenoj državi, eto kad uđeš u taksi on te fino pozdravi, nasmijano te pita gdje želiš da te odveze, odveze te bez ijedne greške, platiš (može i kartica), ...
pa ja im platim svaki mjesec 800 marona, unazad 10 godina, a kad ih vidim (a vidio sam ih max 10 puta), on me pita sto sam tad došao..
zato ja mislim da tu lovu treba plaćati meni a ja cu se liječiti gdje ja hocu. to je pošteno za sve.

edit: naravno, to je sve do odnosa na relaciji: ja (korisnik usluga)-ZZO-ljekar. Dakle, ljekar ne treba da sa mnom rjesava svoje probleme, niti ja sa njim da rjesavam svoje probleme, zato postoji ona premosnica : ZZO.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1478 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Nepass »

Drinski wrote:
lacrima wrote:Isto da živimo u savršenoj državi, eto kad uđeš u taksi on te fino pozdravi, nasmijano te pita gdje želiš da te odveze, odveze te bez ijedne greške, platiš (može i kartica), ...
pa ja im platim svaki mjesec 800 marona, unazad 10 godina, a kad ih vidim (a vidio sam ih max 10 puta), on me pita sto sam tad došao..
zato ja mislim da tu lovu treba plaćati meni a ja cu se liječiti gdje ja hocu. to je pošteno za sve.

edit: naravno, to je sve do odnosa na relaciji: ja (korisnik usluga)-ZZO-ljekar. Dakle, ljekar ne treba da sa mnom rjesava svoje probleme, niti ja sa njim da rjesavam svoje probleme, zato postoji ona premosnica : ZZO.
Nije pošteno za sve a da fasuješ karcinom nebi se od tih para ni mjesec dana liječio.
Jesi li svjestan da 3mjeseca u bolnici u turskoj, za liječenje dječije leukemije košts 150kKM i ti bi sa svojih 800 se liječio, sigurno bi i djecu od toga liječio?
Koliko košta insulin? Trakice za šuk? Seretide inhaler? Pelene? Itd itd
Bože sačuvaj kakve teže bolesti onda bi i rukama i nogama kopao da imaš ovjerenu zdravstvenu.

Lako se od gripe liječiti
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1479 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Drinski »

Nepass wrote:
Drinski wrote: pa ja im platim svaki mjesec 800 marona, unazad 10 godina, a kad ih vidim (a vidio sam ih max 10 puta), on me pita sto sam tad došao..
zato ja mislim da tu lovu treba plaćati meni a ja cu se liječiti gdje ja hocu. to je pošteno za sve.

edit: naravno, to je sve do odnosa na relaciji: ja (korisnik usluga)-ZZO-ljekar. Dakle, ljekar ne treba da sa mnom rjesava svoje probleme, niti ja sa njim da rjesavam svoje probleme, zato postoji ona premosnica : ZZO.
Nije pošteno za sve a da fasuješ karcinom nebi se od tih para ni mjesec dana liječio.
Jesi li svjestan da 3mjeseca u bolnici u turskoj, za liječenje dječije leukemije košts 150kKM i ti bi sa svojih 800 se liječio, sigurno bi i djecu od toga liječio?
Koliko košta insulin? Trakice za šuk? Seretide inhaler? Pelene? Itd itd
Bože sačuvaj kakve teže bolesti onda bi i rukama i nogama kopao da imaš ovjerenu zdravstvenu.

Lako se od gripe liječiti
Neki on meni daju MOJE pare, a ja ću uplaćivati privatno zdrav.osiguranje, bar toga ima danas. Ja sam do sada platio 90 hiljada KM.

A sto se tice liječenja po Turskoj, ja jos nisam vidio da je nekom ZZO to platilo, pa to batali.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1480 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Nepass »

I šta češ kad platiš privatno osiguranje, gdje češ bruh operisati?
A ja znam ljude kojima je zavod u ks to platio.
Kažem ti lako se od gripe liječiti, sve ostalo teško da večina stanovništva sebi može priuštiti. A polako će doći amerikanizacija potpuno u zdravstvo tek onda će biti veselo.
User avatar
Truba
Posts: 81778
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1481 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Truba »

paša ba kakva ti je to plata
ja umpaćiVAM oko 150 :D

ti neki kapitalista?
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1482 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Drinski »

Nepass wrote:I šta češ kad platiš privatno osiguranje, gdje češ bruh operisati?
A ja znam ljude kojima je zavod u ks to platio.
Kažem ti lako se od gripe liječiti, sve ostalo teško da večina stanovništva sebi može priuštiti. A polako će doći amerikanizacija potpuno u zdravstvo tek onda će biti veselo.
Ja ne znam nijednog da mu je ZZO platio liječenju u Turskoj, moguce je da se radi o nekom političaru koji se, očito, liječi na moj račun vani. To je jos jedan razlog da se to ukine. Ja sam do sada platio 90 milja i dobio sam odgovor, kada sam došao sa djetetom, sto sam tada dosao. E ja sam za to da se tome stane na kraj, a ja ću se liječiti tamo kako znam i umijem.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1483 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Nepass »

Drinski wrote:
Nepass wrote:I šta češ kad platiš privatno osiguranje, gdje češ bruh operisati?
A ja znam ljude kojima je zavod u ks to platio.
Kažem ti lako se od gripe liječiti, sve ostalo teško da večina stanovništva sebi može priuštiti. A polako će doći amerikanizacija potpuno u zdravstvo tek onda će biti veselo.
Ja ne znam nijednog da mu je ZZO platio liječenju u Turskoj, moguce je da se radi o nekom političaru koji se, očito, liječi na moj račun vani. To je jos jedan razlog da se to ukine. Ja sam do sada platio 90 milja i dobio sam odgovor, kada sam došao sa djetetom, sto sam tada dosao. E ja sam za to da se tome stane na kraj, a ja ću se liječiti tamo kako znam i umijem.
Nije ni politicar nit guzonja kolegici mojoj je placeno lijecenje djetetu u turskoj. Leukemija u pitanju.
Ne da mi se natezati, izbjegavam koristiti forum za rasprave i natezanja ko je u pravu.
Dosta javasluka ima u zdravstvu, pare se uzimaju za operacije, stele bolje prolaze, za nekog ima za nekog nema, ali care to je odraz drustva tako je i u policiji i u vodovodu i u bht pa cak i kod privatnih majstora
Ali izjaviti da se svak treba brinuti i placati za svoje zdravlje je medju sebicnijim izjavama uopste na forumu.
Haj necemo ni penziono placati sto ce nam
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1484 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Drinski »

Nepass wrote:
Drinski wrote: Ja ne znam nijednog da mu je ZZO platio liječenju u Turskoj, moguce je da se radi o nekom političaru koji se, očito, liječi na moj račun vani. To je jos jedan razlog da se to ukine. Ja sam do sada platio 90 milja i dobio sam odgovor, kada sam došao sa djetetom, sto sam tada dosao. E ja sam za to da se tome stane na kraj, a ja ću se liječiti tamo kako znam i umijem.
Nije ni politicar nit guzonja kolegici mojoj je placeno lijecenje djetetu u turskoj. Leukemija u pitanju.
Ne da mi se natezati, izbjegavam koristiti forum za rasprave i natezanja ko je u pravu.
Dosta javasluka ima u zdravstvu, pare se uzimaju za operacije, stele bolje prolaze, za nekog ima za nekog nema, ali care to je odraz drustva tako je i u policiji i u vodovodu i u bht pa cak i kod privatnih majstora
Ali izjaviti da se svak treba brinuti i placati za svoje zdravlje je medju sebicnijim izjavama uopste na forumu.
Haj necemo ni penziono placati sto ce nam
Pa eto, i ja znam ljude koji imaju rak, pa skupljmo po firmi pare da im pomognemo, a drzava ih nije poslala vani.

Naravno da je sebična, ali i ispravna. Mada, u određenom smislu, i nije sebična, jer zasto da se preko mojih leđa kupuje socijalni mir, neka Fadil ili BAkir sta urade konkretno, zasto da im ja plaćam liječenje njihovih glasača ili platu njihovim švalerkama. Isti stav imam i kod PIO doprinosa.
Ovaj stav je sebičan a nije sebično da ja platim i na kraju ne dobijem nista, jel de? :-)
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1485 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Nepass »

zato sto zivimo u socijalnoj drzavi, zato sto mi radnici moramo da brinemo o nezaposlenim i penzionerima.
evo kod mene situacije radimo i ja i zena, obadvoje zdravi. radi mi sva bliza familija u stvari kad bolje razmislim svakog u familiji sto znam radi bar jedan clan porodice, pretezno oba, ostalo su penzioneri. i meni bi odgovaralo da mi se penziono i zdravstveno isplacuje na ruke jer smo svi zdravi. doktoru odem ako treba ljekarsko za vozacku ili kad nas natjeraju na sistematski. nikad do sad nisam bio na klinickom ili u opstoj bolnici zbog zdravstvenih problema. u opstu u zivotu nisam ni usao.
e sad sto je kod nas drzava za kurac i uzima pare i od zdravstva da puni druge rupe, ne ulaze u napredak medicine to je sve na visem nivou nije do samog zdravstva.
ne mozemo samo reci daj mi moje pare a ovi na birou, socijalni slucajevi, penzioneri nek se snalaze

i meni je vokri sto zatvorenici zube sredjuju, dobiju od apaurina i tramala sta im cejf u zatvoru preko naseg zdravstvenog, sto se narkici lijece u zavodu za alk. i dr toksikomanije na moj racun, sto ljudi rade i uzimaju moju platu za sedmicu a ne uplacuju zdravstveno vec rade na crno a lijece se preko mojih ledja.
ali radi njih ne smije ispastati obican narod.
to je na drzavi da rijesava na ne zdravstveni sistem.
User avatar
Truba
Posts: 81778
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1486 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Truba »

zato sve propada
ko kula od karata kao domine
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1487 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Drinski »

Nepass wrote:zato sto zivimo u socijalnoj drzavi, zato sto mi radnici moramo da brinemo o nezaposlenim i penzionerima.
evo kod mene situacije radimo i ja i zena, obadvoje zdravi. radi mi sva bliza familija u stvari kad bolje razmislim svakog u familiji sto znam radi bar jedan clan porodice, pretezno oba, ostalo su penzioneri. i meni bi odgovaralo da mi se penziono i zdravstveno isplacuje na ruke jer smo svi zdravi. doktoru odem ako treba ljekarsko za vozacku ili kad nas natjeraju na sistematski. nikad do sad nisam bio na klinickom ili u opstoj bolnici zbog zdravstvenih problema. u opstu u zivotu nisam ni usao.
e sad sto je kod nas drzava za kurac i uzima pare i od zdravstva da puni druge rupe, ne ulaze u napredak medicine to je sve na visem nivou nije do samog zdravstva.
ne mozemo samo reci daj mi moje pare a ovi na birou, socijalni slucajevi, penzioneri nek se snalaze

i meni je vokri sto zatvorenici zube sredjuju, dobiju od apaurina i tramala sta im cejf u zatvoru preko naseg zdravstvenog, sto se narkici lijece u zavodu za alk. i dr toksikomanije na moj racun, sto ljudi rade i uzimaju moju platu za sedmicu a ne uplacuju zdravstveno vec rade na crno a lijece se preko mojih ledja.
ali radi njih ne smije ispastati obican narod.
to je na drzavi da rijesava na ne zdravstveni sistem.
NIsta je od toga nemam.

Dalje, ovo nije socijalna drzava, socijalna drzava je Svedska a ovo je neka fukarestina,glumi se socijala a nije socijala. Štaviše, ovaj moj pristup bi natjerao obican narod da ili radi ili trazi smjene vlasti, a vrlo vjerovatno oboje, što je svakako pozitivno i na općedruštvenom planu.

da skratim, nista je od solidarnosti nemam, a isto tako nema ni onaj radnik u Bingu, nego daj pare (nazovi ti to egoizmom) i mani se priče o solidarnosti i humanosti. Kada se tako postave stvari, svima će biti bolje i korisniku i pruzaocu usluge.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66207
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1488 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by _BataZiv_0809 »

Black swan wrote:paša ba kakva ti je to plata
ja umpaćiVAM oko 150 :D

ti neki kapitalista?
Taman ga hocu pitati. :D

Ja manje od stoje cini mi se :run:
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#1489 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by lacrima »

Ja samo kažem da su doktori i sestre koje se proziva u samom naslovu ove teme, pripadnici društva u cjelini, i iluzorno je od jedne grupacije tog društva očekivati da budu nasmijani i odmorni po vazdan, kad je 99% posto te populacije namrgođeno, da ne kažem nadrkano i kakvo sve ne.
Kad Vas, pacijente, koji jednom u 6 mjeseci dođete u zdravstvenu ustanovu to sve toliko nanervira, zamislite kako je raditi taj posao 8 sati dnevno. To što nema reagenasa, lijekova, opreme, nisu krivi "nezaiteresovani i bahati" zdravstveni radnici nego država i društvo, bi li vama bilo lijepo raditi da nemate osnovne opreme za rad.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1490 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Nepass »

Drinski wrote: NIsta je od toga nemam.

Dalje, ovo nije socijalna drzava, socijalna drzava je Svedska a ovo je neka fukarestina,glumi se socijala a nije socijala. Štaviše, ovaj moj pristup bi natjerao obican narod da ili radi ili trazi smjene vlasti, a vrlo vjerovatno oboje, što je svakako pozitivno i na općedruštvenom planu.

da skratim, nista je od solidarnosti nemam, a isto tako nema ni onaj radnik u Bingu, nego daj pare (nazovi ti to egoizmom) i mani se priče o solidarnosti i humanosti. Kada se tako postave stvari, svima će biti bolje i korisniku i pruzaocu usluge.
tesko da ce pacijentima biti bolje. a kad privatizuju porodicnu onda ce tek biti kuknjave
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1491 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Drinski »

_BataZiv_0809 wrote:
Black swan wrote:paša ba kakva ti je to plata
ja umpaćiVAM oko 150 :D

ti neki kapitalista?
Taman ga hocu pitati. :D

Ja manje od stoje cini mi se :run:
Zar je bitno sta radim?
Last edited by Drinski on 21/12/2015 18:24, edited 1 time in total.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1492 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Drinski »

lacrima wrote:Ja samo kažem da su doktori i sestre koje se proziva u samom naslovu ove teme, pripadnici društva u cjelini, i iluzorno je od jedne grupacije tog društva očekivati da budu nasmijani i odmorni po vazdan, kad je 99% posto te populacije namrgođeno, da ne kažem nadrkano i kakvo sve ne.
Kad Vas, pacijente, koji jednom u 6 mjeseci dođete u zdravstvenu ustanovu to sve toliko nanervira, zamislite kako je raditi taj posao 8 sati dnevno. To što nema reagenasa, lijekova, opreme, nisu krivi "nezaiteresovani i bahati" zdravstveni radnici nego država i društvo, bi li vama bilo lijepo raditi da nemate osnovne opreme za rad.
Zato ja kazem da izmedju mene i tebe treba da postoji ZZO ( koji postoji al ne radi) i koji treba da rijesi tvoje probleme sa mnom i moje sa tobom.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66207
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1493 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by _BataZiv_0809 »

Drinski wrote: Zar je bitno sta radim?
Sala, relax bro :thumbup:
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1494 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Drinski »

_BataZiv_0809 wrote:
Drinski wrote: Zar je bitno sta radim?
Sala, relax bro :thumbup:
Ma ne zamjeram, sigurno ima tu ljudi koji posteno i vrijedno rade, al postoje neke granice.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66207
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1495 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by _BataZiv_0809 »

Drinski wrote: Ma ne zamjeram, sigurno ima tu ljudi koji posteno i vrijedno rade, al postoje neke granice.
Bice da onda ne pricamo o istoj stvari. Moja, a vjerujem i labuditjeva, sala se odnosila na to kolika ti je to plata kad si im 90 milki uplatio, a moji doprinosi za zdravstvo nisu ni 100 KM na mjesecnom nivou :D
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1496 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Drinski »

A jbg., ste vrijedi velika plata kad je kredit veliki :D
User avatar
Truba
Posts: 81778
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1497 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Truba »

nemoj rec da imas 2500 :mrgreen:
mini2
Posts: 518
Joined: 17/05/2011 00:06

#1498 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by mini2 »

ne znam gdje da pitam ovo pa evo ovdje. zna li neko ove elektronske uputnice npr. za vađenje krvi što doktor pošalje koliko važe?
User avatar
Truba
Posts: 81778
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1499 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Truba »

meni je mjesec dana u omer masliću važilo ali sam kukavica pa nikad nisam izvadio krv:D
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#1500 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Fauja Singh »

Boze me sacuvaj
http://d e p o . b a /clanak/141192/uzas-u-sarajevu-pacijent-preminuo-nakon-vadenja-zuba
(ukinuti razmake)
Post Reply