Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#976 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Halcyon »

Da Bogdom u Tuzli hoće krenuti sa čistkom ove mafije na Kliničkom centru. Malo je reć da mi se gade.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#977 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nevenkagaragic »

Halcyon wrote:Da Bogdom u Tuzli hoće krenuti sa čistkom ove mafije na Kliničkom centru. Malo je reć da mi se gade.
Doci ce i Tuzla na red...a bogami i tuzlansko tuzilastvo i njihovog saradnika Cihlarza treba dobro protresti!
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#978 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by photo »

iako je presuda smijesno mala, ipak je prva. probila je led, da tako kazem. sada bi svi trebali da tuze jer se pojavila nad, vjera da pravda postoji.

mada licno vjerujem da ce doktorica biti oslobodjena na zalbenom postpuku jer ce sud naci neke stvari koje prvostepeni sud nije uzeo u obzir. konkretno, sada ce poceti telefoni da zvone, da se nalazi poznanici ovi i oni i da ljekari koji su radili s ovom osudjenom zovu svoje prijatelje sudije i slicno.

bitno je da se krenulo, da se pomjerilo sa mrtve tacke a sda je do nas. kome god se desilo nesto slicno, treba da tuzi. jedino tako ce se ljekari natjerati da se potrude dok rade svoj posao.
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#979 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by teAMICA »

photo wrote:iako je presuda smijesno mala, ipak je prva. probila je led, da tako kazem. sada bi svi trebali da tuze jer se pojavila nad, vjera da pravda postoji.

mada licno vjerujem da ce doktorica biti oslobodjena na zalbenom postpuku jer ce sud naci neke stvari koje prvostepeni sud nije uzeo u obzir. konkretno, sada ce poceti telefoni da zvone, da se nalazi poznanici ovi i oni i da ljekari koji su radili s ovom osudjenom zovu svoje prijatelje sudije i slicno.

bitno je da se krenulo, da se pomjerilo sa mrtve tacke a sda je do nas. kome god se desilo nesto slicno, treba da tuzi. jedino tako ce se ljekari natjerati da se potrude dok rade svoj posao.
Slažem se. Barem nešto, barem opomena drugima. Mic po mic... nije to neka utjeha onima koji su izgubili nekoga, ali ipak
User avatar
sposa0408
Posts: 308
Joined: 09/09/2007 10:04
Location: SARAJEVO
Contact:

#980 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by sposa0408 »

Zaista je premalo 3,5 godine zatvorske kazne, a jos uvijek ce poslije toga moci nositi bijeli mantil??? :shock:
Njoj je pored ovoga najveca kazna to sto ce dok bude lezala u zatvoru imati dooosta vremena da misli o svojim djelima sto je uradila - ubila jedan mladi zivot i osiromasila dvoje maloljetne djece oduzevsi im majku.
Sad ce svi doktori dobro morati paziti sta rade i kako rade, a bolnicka administracija ce se dovesti do perfekcije.
Kako god, kod nas ce jos vremena morati proci dok pacijenti ne budu prioritet u ustanovama koje postoje zbog njih samih.
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#981 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by astrid »

Ovo je prestrašno!Naši "doktori" su zaštićeni k'o polarni medvjedi!Pored vrlo male kazne,ima dozvolu da nastavi raditi tj.nesavjesno liječiti (ubijati)...ccccccc.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#982 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by The Realist »

Mislim da joj ljekarska komora može oduzeti dozvolu za rad. Valjda sud uopšte nema te ovlasti.
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#983 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Brus Lee »

The Realist wrote:Mislim da joj ljekarska komora može oduzeti dozvolu za rad. Valjda sud uopšte nema te ovlasti.
Ima logike, dozvolu za rad (licencu) je izdala ljekarska komora i ona je moze oduzeti. Ako se neko zali na odluku, onda Sud rjesava konkretnu situaciju. Nesto slicno kao sto je bilo sa osudjenim dr Simicem. Osudjen je za primanje mita u Hrvatskoj gdje je imao licencu za rad i kada je pobjegao u Bosnu nije mu ni ovdasnji Sud ni ljekarska komora mogla da je ukine. Jedino mogu da mu ne daju ovdje licencu za rad.
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#985 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by plejka2 »

Skoro sam cuo da je neka mlađa djevojka oko 33godine (ako me sjecanje sluzi) umrla od pogresne procjene doktora ovde u Sarajevu?Zna li neko nesto vise o tome?Gledo sam na tv prije par dana al sam se kasno ukljucio.Marijana se zvala ja mislim ili tako nesto...
Ovi doktori su stvarno zreli za degeneka.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#986 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nevenkagaragic »

plejka2 wrote:Skoro sam cuo da je neka mlađa djevojka oko 33godine (ako me sjecanje sluzi) umrla od pogresne procjene doktora ovde u Sarajevu?Zna li neko nesto vise o tome?Gledo sam na tv prije par dana al sam se kasno ukljucio.Marijana se zvala ja mislim ili tako nesto...
Ovi doktori su stvarno zreli za degeneka.
"Dobro jutro"!
Samo se vratite stranicu ispred (39)...
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#987 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by plejka2 »

Dobro vece :razz:
vratio sam se i pogledao klip nisam znao da ima ovde i da je neko vec postavio....nego to je najmanje bitno....meni ovde sto je najvise bitno je reakcije npr.ljudi na ovo sve.Izgleda da vecina nije svjesna da njih sutra ovo isto(nedo bog)moze zadesit pa se ogradjuju i nedaju nikakve komentare...
Ovaj sljam od doktora sto su pomenuti u klipu za mene zasluzuju najvecu mogucu zatvorsku kaznu na planeti.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#989 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nevenkagaragic »

plejka2 wrote:Dobro vece :razz:
vratio sam se i pogledao klip nisam znao da ima ovde i da je neko vec postavio....nego to je najmanje bitno....meni ovde sto je najvise bitno je reakcije npr.ljudi na ovo sve.Izgleda da vecina nije svjesna da njih sutra ovo isto(nedo bog)moze zadesit pa se ogradjuju i nedaju nikakve komentare...
Ovaj sljam od doktora sto su pomenuti u klipu za mene zasluzuju najvecu mogucu zatvorsku kaznu na planeti.
Slazem se...
Evo jedne emisije, ako ste propustili.
Zanimljivo je izlaganje dr Kabila uzivo iz Tuzle.
Od dr Kabila smo culi ISTINU, nazalost : ovo se u BiH CESTO desava, no izgleda da njegova bransa ne prihvata "nauk" koji im preporucuje.

Darkova prica na 19-oj minuti...
dr Kabil prica od 27-e minute...
Da, potrebna je BRZINA, potrebno je uraditi UZ, CT...
A cuj Batka, pita kako spasiti pacijenta iz neke "zabiti"...ccc, e moj Batko, pa ni Marijana, ni Denis nisu vapili za pomoc iz neke "zabiti", vec su BILI u tzv."prestiznim" i "slavnim" klinikama u Sarajevu i Tuzli koje su ih OSUDILE na SMRT!
Ispada da bi bolje prosli pacijenti iz "zabiti", po recima dr Kabila.
Slazem se i sa njegovom konstatacijom o posledicama ovakvog slucaja negde u Americi (dodajem-ili u nekoj NORMALNOJ drzavi) - "rezultat bi bio POGUBAN i za zdravstvenu instituciju i za lekarski tim"!
No, u BiH dijagnostika ne radi vikendom, u BiH lekari spavaju vikendom, a pacijenti kao Marijana, Denis i ko zna koliko ih jos UMIRU!
A Kasim Muminhodzic (posle Denisove smrti) jos ima obraza izjaviti "ne saljemo mi svakoga na UZ"... GAD!

Moj Denis je proveo na prijemu (u tzv dnevnoj bolnici) Interne klinike UKC-a Tuzla 3 dana!
Na intenzivnu negu je "stigao" treci dan, kad je aorta pukla i kada je vec preminuo...
Mario Krizic, Salih Azapagic, Samira Hasic, Fahir Barakovic...timovi velikih "strucnjaka"...PRAVDA ce vas stici!

HRABRI LJUDI PINK TV 30.01.2012.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#990 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nevenkagaragic »

"I DOKTORI UBIJAJU, ZAR NE?"
DA, UBIJAJU...(do sada NEKAZNJENO).
"Ukradose" mi naslov od 02.12.2008.: I DOKTORI UBIJAJU, ZAR NE ?...

Tekst se odnosi na sarajevske doktore, a koliko ih je tek u Tuzli...i to NEKAZNJENIH (za sada)!
U Sarajevu su bar poceli nesto raditi...
Tuzlanske zrtve jos cekaju, GODINAMA, zahvaljujuci tuzlanskim (nazovi) tuziocima i "vestaku" Zdenku Cihlarzu (u "kooperaciji" sa UKC-om i tuziocima - JAVNA tajna!).
Pa, Jasna Fetahovic bi mogla roman napisati o tuzlanskom jadu i cemeru od UKC-a preko pravosudja, VSTV-a, pa sve do Ustavnog suda BiH : MOJ SIN DENIS GARAGIC

"DANI", 10.02.2012.
Pise: Jasna Fetahovic
Image

1.
Image
http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... iubij.jpg/

2.
Image
http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... iubij.jpg/

3.
Image
http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... iubij.jpg/

4.
Image
http://imageshack.us/photo/my-images/20 ... iubij.jpg/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#991 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nevenkagaragic »

KO JE SLEDECI?
Video je vise nego SLIKOVIT!
Kandidata ne manjka (nazalost)...pogotovo na UKC-u Tuzla...

Agnese
Posts: 1709
Joined: 29/12/2011 17:08

#992 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Agnese »

The Realist wrote:Mislim da joj ljekarska komora može oduzeti dozvolu za rad. Valjda sud uopšte nema te ovlasti.
Mislimo isto. Vazno je da se su se stvari pocele pomjerati, cini mi se da je dosao red i na Trninica.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#993 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nevenkagaragic »

The Realist wrote:Mislim da joj ljekarska komora može oduzeti dozvolu za rad. Valjda sud uopšte nema te ovlasti.
Da, po pravosnaznosti presude.

A gle ove reakcije...
Amira Karkin Tais...sta reci, osim da me asocira na postovaoce "lika i dela" (mnogobrojnih) osudjenih zlocinaca...
Sta je pisac hteo da kaze dizuci u nebo "educiranu na prestiznim klinikama", "vrednu" itd., itd...Amilu Cvijetic-Koldzo?
Svako treba da odgovara za SVOJE postupke, bez obzira na prethodne zasluge - zar one amnestiraju ODGOVORNOST?

Image
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#994 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nevenkagaragic »

Samo napred, svakome po zaslogama - ni po babu, ni po stricevima!

Objavljeno 15.02.2012. u 13:58

POLICIJSKA AKCIJA
Ljekar iz Brčkog uhapšen zbog primanja mita

Ljekar iz Brčkog uhapšen je danas u okviru nastavka policijske akcije u borbi protiv korupcije u distriktu, potvrđeno je u policiji.

Image
Foto: RFL/Arhiv

Portparol Policije distrikta Brčko Halid Emkić rekao je da je kriminalističko-tehnička obrada osumnjičenog u toku, te da će kasnije iznijeti više informacija o ovom slučaju.

Srna nezvanično saznaje da je riječ o jednom od brčanskih ginekologa, za kojeg se sumnja da je primao mito.

(SRNA) / Sarajevo-x.com
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#995 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nevenkagaragic »

Tako i treba, ali i onoga ko je dao mito!

Hronika | sreda 15.02.2012 | 11:49

Anesteziologu zatvor zbog mita
Izvor: Tanjug

Beograd -- Apelacioni sud pravosnažno osudio na tri meseca zatvora anesteziologa GAK Narodni front Vesnu Mrđenović jer je 2005. zahtevala i primila mito od muža porodilje.

Image
GAK Narodni Front

Mrđenovićevoj je potvrđena kazna na koju je osuđena presudom Višeg suda u Beogradu jer je posle davanja epiduralne anestezije porodilji i nakon obavljenog porođaja 8. novembra 2005 zahtevala od supruga porodilje da joj za već obavljene zdravstvene usluge donese 150 evra.

Pomenuti iznos je primila, nedelju dana kasnije- 15. novembra 2005. godine, u svojim službenim prostorijama, iako je pacijentkinja za epiduralnu anesteziju pre porođaja već platila iznos od 4.500 dinara prema važećem cenovniku za vanstandardne usluge bolnice.

b92.net
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#996 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nevenkagaragic »

OBN Dejana Talk Show Medicinske Greske - emitovano 11.02.2012.
Bila sam i ja pozvana...
31.01.2012. u 11:40 mi je zazvonio mobitel...i tako, Vlado (cini mi se, prezime nisam zapamtila) poziva me da dodjem UJUTRO 01.02. u Sarajevo.
Zahvalila sam se i rekla da su me kasno pozvali...
Aaah, eto BAS SU racunali na mene.
Jos sam se jednom zahvalila na pozivu i rekla da sam im jos u avgustu 2007.godine poslala kompletnu dokumentaciju itd...no od njih 6 federalnih, samo se pojavila sedma TV kuca (BN)...(e jesam zlopamtilo?), te da vise ne verujem nikome i nastavljam s borbom za pravdu sama.

BEZ ISTRAGE PROTIV LEKARA …

User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#997 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nevenkagaragic »

Tuzioci kao po komandi (cijoj?) odbijaju prijave kao neosnovane kad su doktori u pitanju...
Podrzavam gospodju Minku Sakonjic, nikada nemojte odustati, nikada!
Cuj Tanovica : "PROGUTALA GAZU"...fuj!

Image
http://imageshack.us/photo/my-images/35/14dani170212drugazalbat.jpg/
"DANI", 17.02.2012.
Last edited by nevenkagaragic on 17/02/2012 16:48, edited 1 time in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#998 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nevenkagaragic »

"Sabina Karic zrtva nemara ili nesretnih okolnosti?"
Ma gde bi bio "nemar", kad su je "vozali" od nemila do nedraga, prvi doktor, pa drugi, pa treci, a posebno sto je nesrecna zena bila prinudjena zvati poznanicu sa decijeg odelenja koja joj je "ocistila ranu i uzela dva brisa"...
Koji su to "humanisti"...
Konacno ce i oni poceti RADITI svoj posao kako treba i kako struka i Hipokratova zakletva nalaze, nadam se.
Nakon presude Amili Cvijetic-Koldzo nece vise biti bas tako zasticena "vrsta" KONACNO!

"DANI", 17.,02.2012.
Image

1.
Image
http://imageshack.us/photo/my-images/851/14dani170212sabinakaric.jpg/

2.
Image
http://imageshack.us/photo/my-images/821/14dani170212sabinakaric.jpg/

3.
Image
http://imageshack.us/photo/my-images/259/14dani170212sabinakaric.jpg/
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#999 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by astrid »

Interesantno,uvijek je kriv onaj koga nema.Strašno!!Čitam,gledam i ne vjerujem!
Gospođo Nevenka,želim da sakupite svu snagu ovog svijeta i da istrajete u svojoj borbi.
Post Reply