Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#351 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by lolita_xx »

jutros, prije jutarnje vizite, bolnica kosevo, i traze ljekara, hitan slucaj, pacijentu lose... i eto ti njega izlazi, jedva gleda, valjda se nije naspavao, neraspolozen, mozda mu i zena nije dala sinoc, ko ce znati, i ode...kad ne prodje ni minuta vraca se, kao ne radi lift, ne moze on, neka traze nekog drugog, nije to njegov pacijent... ja se sjebala, pitam se i sada jel moguce. kod nas mi je inace besmislena pojava MOJ/TVOJ pacijent.


druga situacija, doveli covjeka, koji je vise mrtav nego ziv, i on je tako lezao sat vremena u cekaonici, bez da mu je iko prisao, osim sestri koje kazu da nista ne mogu bez ljekara, a ljekari samo prodju...i tako covjeku nakon sat vremena jedva dadose injekciju, a on place od bolova... uzasan prizor

na svu srecu, ima dosta ljekara i ostalog osoblja koji rade svoj posao onako kako treba, i mislim da je vise pozitivnih primjera.
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#352 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by tatoo »

irinaa wrote:PA SVI ONI KOJI MISLE DA JE SVE CRNO U BOSNI , DA NAMA NEMA SPASA, DA CEMO PROPASTI, DA SU SVI PROTIV NJIH , DA SU SE UROTILI U ZAVJERU NEKA POTRAZE POMOC PSIHIJATRA.....

A, AKO NECE , PA NEK RAZMISLE O EUTANAZIJI...TO JE IZUM EVROPE, KOJOJ TEZIMO.
Pusti relativiziranje i mazanje ociju. Zdravstvo je u banani do bola. Sudstvo ne funkcionise i imas zacarani krug. I sad se neko bolestan ili ko je izgubio nekog radi navedenih razloga na temi , treba ubijati po sudovima koji rade posao u 1% slucajeva.
Tuzite doktora za mito - kako molim te. Svi gradjani snimati video snimke!!!??? Bez svjedoka rekla kazala. Ali ti to znas jel' da? I naravno kad je hitno za odvesti dijete u bolnicu, prve misli su mi " Gdje mi je kamera, diktafon :-) ".
Cast izuzetcima, ali vecina su smradovi. Tacka. A i ovi posteni su smradovi jer znaju sta se dogadja a sute - ovo kazem kad vec krivis ljude sto ne tuze . . .
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#353 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by tatoo »

Jedno pitanje ako neko zna odgovor . . .
Da li je doktor duzan zakonski reci pacijentu da ima odredjenu bolest, recimo rak?
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#354 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nokia6170 »

nevenkagaragic wrote:Svakome po zaslugama i "zaslugama".
Nekome je muka od komentara? I ja bih vise volela gaditi se na komentare, nego na doktore Interne klinike UKC-a Tuzla po imenu i prezimenu:

1. Mario Krizic (23.07.2005.),
2. Salih Azapagic (23.07.2005.),
3. Samira Hasic (24.07.2005.),
4. Fahir Barakovic (25.07.2005.).

Sta bih dala da je moj Denis tu, uz mene, ziv, pa da nam zajedno bude muka od komentara?
Zivot, svoj zivot bih dala...

Image

"SAN", 17.08.2009.godine

Image

"Nezavisne novine", 19.08.2009.godine

Po ovom pitanju toplo preporucavam da se procita presuda Evropskog suda za ljudska prava Šilih protiv Slovenije koja se bavi upravo tim pitanjem odgovornosti ljekara, vodjenja postupaka, skrivanja istine i odgovornosti za smrt sina aplikanata koji su tuzili drzavu zbog toga.

evo link za presudu:

[url=http://cmiskp.echr.coe.int/tkp197/view. ... n=hudoc-en
Ne pada mi na pamet
Posts: 329
Joined: 16/06/2009 15:46

#355 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Ne pada mi na pamet »

irinaa wrote:PA SVI ONI KOJI MISLE DA JE SVE CRNO U BOSNI , DA NAMA NEMA SPASA, DA CEMO PROPASTI, DA SU SVI PROTIV NJIH , DA SU SE UROTILI U ZAVJERU NEKA POTRAZE POMOC PSIHIJATRA.....

A, AKO NECE , PA NEK RAZMISLE O EUTANAZIJI...TO JE IZUM EVROPE, KOJOJ TEZIMO.
POTPUNO SE SLAZEM SA CLANOM FORUMA POD NICKOM BIZNIS

OVO JE ZAISTA OVDJE NA DJELU BOLJSEVICKA NEOKOMUNISTICKA HISTERIJA SLICNA KINESKOJ BOLJSEVICKOJ NAZOVI "KULTURNA REVOLUCIJA" GDJE SU HULIGANI NA ULICI KAMENICAMA GADJALI PROFESORE.

NA KRAJU JE DJAVO DOSAO PO SVOJE, HULIGANI SU POCELI MLATITI SVOJE SPONZORE I NOVINARSKE HUSKACE.
Ovdje se radi o tome da se cesto izmisljaju greske ljekara kako bi se im se unistio ne samo ugled vec i zivot.
A da ti poslusas svoj savjet?
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#356 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by melb26sa »

tatoo wrote:Jedno pitanje ako neko zna odgovor . . .
Da li je doktor duzan zakonski reci pacijentu da ima odredjenu bolest, recimo rak?
Ne znam da li je usvojena Povelja o pravima pacijenata (iz 2006 godine) http://akaz.ba/Fokus/Prava/Prava.htm
ali vjerujem da to spada pod pravo na informaciju, nema zasto doktor kriti dijagnozu od pacijenta - pacijent cak moze traziti kopije svih nalaza, izvrsenih pretraga i ostale medicinske dokumentacije koja je njegova.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#357 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nevenkagaragic »

nokia6170 wrote:
nevenkagaragic wrote:Svakome po zaslugama i "zaslugama".
Nekome je muka od komentara? I ja bih vise volela gaditi se na komentare, nego na doktore Interne klinike UKC-a Tuzla po imenu i prezimenu:

1. Mario Krizic (23.07.2005.),
2. Salih Azapagic (23.07.2005.),
3. Samira Hasic (24.07.2005.),
4. Fahir Barakovic (25.07.2005.).

Sta bih dala da je moj Denis tu, uz mene, ziv, pa da nam zajedno bude muka od komentara?
Zivot, svoj zivot bih dala...

Image

"SAN", 17.08.2009.godine

Image

"Nezavisne novine", 19.08.2009.godine

Po ovom pitanju toplo preporucavam da se procita presuda Evropskog suda za ljudska prava Šilih protiv Slovenije koja se bavi upravo tim pitanjem odgovornosti ljekara, vodjenja postupaka, skrivanja istine i odgovornosti za smrt sina aplikanata koji su tuzili drzavu zbog toga.

evo link za presudu:

[url=http://cmiskp.echr.coe.int/tkp197/view. ... n=hudoc-en
Nisam uspela pronaci tekst, pokazuje mi samo ovu stranicu.
Inace sam uputila apelaciju Ustavnom sudu BiH, a nakon njihovog odgovora (ako bude negativan) idem sa tuzbom Evropskom sudu u Strazburu protiv drzave BiH.

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... a&start=75
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#358 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nokia6170 »

nevenkagaragic wrote:
nokia6170 wrote:
nevenkagaragic wrote:Svakome po zaslugama i "zaslugama".
Nekome je muka od komentara? I ja bih vise volela gaditi se na komentare, nego na doktore Interne klinike UKC-a Tuzla po imenu i prezimenu:

1. Mario Krizic (23.07.2005.),
2. Salih Azapagic (23.07.2005.),
3. Samira Hasic (24.07.2005.),
4. Fahir Barakovic (25.07.2005.).

Sta bih dala da je moj Denis tu, uz mene, ziv, pa da nam zajedno bude muka od komentara?
Zivot, svoj zivot bih dala...

Image

"SAN", 17.08.2009.godine

Image

"Nezavisne novine", 19.08.2009.godine

Po ovom pitanju toplo preporucavam da se procita presuda Evropskog suda za ljudska prava Šilih protiv Slovenije koja se bavi upravo tim pitanjem odgovornosti ljekara, vodjenja postupaka, skrivanja istine i odgovornosti za smrt sina aplikanata koji su tuzili drzavu zbog toga.

evo link za presudu:



Nisam uspela pronaci tekst, pokazuje mi samo ovu stranicu.
Inace sam uputila apelaciju Ustavnom sudu BiH, a nakon njihovog odgovora (ako bude negativan) idem sa tuzbom Evropskom sudu u Strazburu protiv drzave BiH.

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=53403&st=0&sk=t&sd=a&start=75
procitao sam ovo sto ste pisali na ov ... d=G9SC3YG8
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#359 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nevenkagaragic »

Kad sam poslala prvu apelaciju receno mi je (pravnik-ombudsmen) da ce me odbiti.
Sad sam konsultovala-upitala za misljenje istog ombudsmena da li da odmah idem na Strazbur, nakon odbijanja VSTV-a, ili ponovo na apelaciju. Rekao mi ja da moram ici na apelaciju, tek nakon nje (ako Ustavni sud opet odbije) sledi Evropski sud.

Sve u svemu, ja ni ne ocekujem od domacih pravosudnih organa pravdu, to je nasa realnost, s tim sam davno raskrstila. Sve se svodi (samo) na iscrpljivanje svih mogucnosti pred domacim sudovima. Moram ispostovati proceduru, a krajnji cilj je svakako Strazbur (objektivno!).

Sto se tice privatne parnice Opstinskom sudu u Tuzli, jos se NISTA nije ni pomaklo. Meni je sve jasno, samo treba izdrzati. A izdrzacu!
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#360 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nokia6170 »

nevenkagaragic wrote:Kad sam poslala prvu apelaciju receno mi je (pravnik-ombudsmen) da ce me odbiti.
Sad sam konsultovala-upitala za misljenje istog ombudsmena da li da odmah idem na Strazbur, nakon odbijanja VSTV-a, ili ponovo na apelaciju. Rekao mi ja da moram ici na apelaciju, tek nakon nje (ako Ustavni sud opet odbije) sledi Evropski sud.

Sve u svemu, ja ni ne ocekujem od domacih pravosudnih organa pravdu, to je nasa realnost, s tim sam davno raskrstila. Sve se svodi (samo) na iscrpljivanje svih mogucnosti pred domacim sudovima. Moram ispostovati proceduru, a krajnji cilj je svakako Strazbur (objektivno!).

Sto se tice privatne parnice Opstinskom sudu u Tuzli, jos se NISTA nije ni pomaklo. Meni je sve jasno, samo treba izdrzati. A izdrzacu!
gospodjo bitni su rokovi i kod evropskog suda za ljudska prava. ako fulate rokove i oni ce vas isti odbiti. vi ste trebali podnijeti aplikaciju evropskom sudu za ljudska prava u roku od 6 mj od primitka odluke ustavnog suda.

nije mi samo jasno kako niste se obratili nekome za pravnu pomoc (advokat, Vasa prava itd), vec sami radite ove stvari. ovaj predmet je prezahtjevan za nekoga ko je zavrsio pravo, a kamoli za pravnog laika uz duzno postovanje prema vama.
Last edited by nokia6170 on 27/08/2009 14:31, edited 1 time in total.
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#361 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nokia6170 »

u pogledu tog ombudsmana, otidjite i pitajte ga zasto vas je posavjetovao da podnosite novu apelaciju ustavnom sudu, kada se odluka na koju se sada zalite i prilazete (vstv) ne odnosi na utvrdjivanje odgovornosti doktora, vec na odgovornost tuzioca i da vi u tom postupku u pogledu ustava bih i evropske konvencije nemate nikakvih prava.

pitajte ga zasto vas nije posavjetovao da se zalite evr. sudu za ljudska prava u strasbourg na onu prvu odluku ustavnog suda u smislu da je ustavni sud pogresno tumacio "nalog" na nacin da se ne radi o "presudi", pa se Ustavni sud proglasio nenadleznim zbog toga..te u tom smislu vam povrijedio pravo pristupa sudu u sklopu prava na pravicno sudjenje iz clana 6. evropske konvencije, kao i da su garancije clana 2. puno sire nego garancije clana 6. evropske konvencije.

pitajte tog istog ombudsmana zasto vas nije uputio da trazite ponavljanje krivicnog postupka vanrednim pravnim lijekom.

pitajte ga za presudu Šilih protiv Slovenije u svakom slucaju.
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#362 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Bellica »

tatoo wrote:Jedno pitanje ako neko zna odgovor . . .
Da li je doktor duzan zakonski reci pacijentu da ima odredjenu bolest, recimo rak?

Nije duzan!!!Mora prvo da se konsultuje s porodicom tog pacijenta pa njima da kaze,a ako oni odluce da kazu covjeku sta mu je onda to i urade,a ako ne onda nece ni saznati!Ali zato ako doktor kaze nekome da boluje od neke bolesti,a bolesnik se uplasi i nerijetko uradi suicid onda porodica koliko znam moze da okrivi doktora jer nije bio dovoljno upucen!Ne zna doktor da li je bolesnik psihicki labilna osoba ili ne,zato uvijek razgovaraju sa porodicom!!!
Ne pada mi na pamet
Posts: 329
Joined: 16/06/2009 15:46

#363 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Ne pada mi na pamet »

Bellica wrote:
tatoo wrote:Jedno pitanje ako neko zna odgovor . . .
Da li je doktor duzan zakonski reci pacijentu da ima odredjenu bolest, recimo rak?

Nije duzan!!!Mora prvo da se konsultuje s porodicom tog pacijenta pa njima da kaze,a ako oni odluce da kazu covjeku sta mu je onda to i urade,a ako ne onda nece ni saznati!Ali zato ako doktor kaze nekome da boluje od neke bolesti,a bolesnik se uplasi i nerijetko uradi suicid onda porodica koliko znam moze da okrivi doktora jer nije bio dovoljno upucen!Ne zna doktor da li je bolesnik psihicki labilna osoba ili ne,zato uvijek razgovaraju sa porodicom!!!
Po svim etickim normama u SAD i EU, pacijent ima pravo na potpuni uvid u svoje zdravstveno stanje kroz pristup svom kartonu. Zdravstveni radnik koji to onemoguci snosi sankcije.
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#364 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Bellica »

Moram da napisem svoje misljenje na ovu temu!Inace sam medicinska sestra/babica,ne radim u struci i hvala Bogu pa je tako!Dok sam radila nagledala sam se bukvalno svega i svacega i samo mogu reci "Ne daj Boze bolesti"!Sam odnos sestara prema trudnicama i porodiljama me navodi na razmisljanje gdje i kako cu se ja "sutra"poroditi!Pa onda njihov odnos prema meni-mladoj kolegici je bio vise nego katastrofalan,u meni su vidjele prijetnju,nekoga ko ce uskoro zauzeti njihovo mjesto i platu,jer one imaju dovoljno godina i staza za penziju!Zamalo da dobijem hepatitis B jer su mi naredili da zeni dan injekciju koja je hepatitis pozitivna,nisu mi rekli,pa lijepo ubodem zenu bez rukavica i samo Bog me spasio!Da ne pricam kako zene na porodima prolaze!Hm,ja sam cijelo vrijeme pokusavala da budem uz porodilje,da im budem podrska,da im pomazem,jer smatram da svaka mlada zena,prvorotka,ima u sebi strah,normalno je da se plasi da li ce s bebom biti sve u redu,pa hoce li s njom...i normalno je da ista trazi sestru da joj kaze da ce sve biti ok,da je drzi za ruku,da joj pokvasi maramicu kojom ce da joj namaze usne koje su se isusile od bolova i vrucine...Normalno je da ocekuje od sestre da joj nakon zavrsenog snimanja CTG-a (okucaji bebinog srca) kaze da je sve uredu,da ce se uskoro poroditi,da jaki bolovi koje ima su normalna pojava,da mora da tiska da se beba ne bi ugusila i ako je ne daj Boze nesto lose i nije u redu s bebom treba da joj kaze na lijep nacin njezno kao nekom svom najrodjenijem!Ne zelim da se hvalim,ali ja sam ovako radila,narocito u nocnim smjenama kad su kolegice bile pospane,inace kad me vide da radim ovako nesto,odmah bi me naruzile i ne bih se slavno provela!Bio je pravi pakao raditi gore i te godine sam se zaklela da nikada vise tu necu raditi!Nisam mogla podnijeti nekorektna ponasanja,galamu,pa zena je trudna i treba da se porodi,boli je i mora da galami,sta sad!?Ne treba galamiti da ne bi gubila snagu,ali kad se mora,sta ces,boli i moras vristati!Zato sestra mora da bude uz zenu,da je savjetuje,pomaze joj,a ne da gleda seriju kako rece gospodja u jednom od predhodnih post-ova!Ma uzas cisti,mogla bih do sutra da pisem sve sta mi se desavalo,svo razocarenje koje sam dozivjela i nekorektan odnos prema trudnicama!Danas,dvije godine poslije,osjecam se lose, zalim sto sam zavrsila medicinsku skolu i razmisljam o prekvalifikaciji!Jer biti sestra,za mene,je sramotno,stidim se sto mi u knizici pise akusersko-ginekoloska sestra tehnicar,toliko se sramim da bih vise voljela da pise nekvalifikovani radnik ili bilo sta drugo!U svakom slucaju,sestrinstvo za mene vise ne postoji,a Boga molim samo da se ne razbolim,jer njima doci u ruke je nesto uzasno!
Ali da ima i dobrih primjera,evo napisat cu!Na pedijatrijskoj klinici ima jedan doktor(ne znam smijem li pisati ime),inace moj profesor iz srednje skole,koji je malo je reci dobar,ma predobar,u zivotu se nisam susrela sa boljim covjekom,strucnjakom i profesionalcem od njega!Svaka mu cast i ako Bog da kad budem imala djecu,a bude im trebao doktor,znam kome cu da ih odvedem!I na ginekologiji ima nekoliko finih doktora,ali ih treba traziti!Kazu da se danas treba preko stele lijeciti,evo npr.mogu da imam za ne daj Boze super tretman zbog zanimanja,ali uvijek kad se razbolim idem preko zdravstvene knjizice, ambulante i narudzbi jer ako ja idem preko svojih kolegica,sta ce onaj npr.vozac trolejbusa koji nema nikoga zdravstvene struke,on znaci moze da umre,dok ja uzivam neku paznju i poseban tretman!Zato uvijek idem putem kojim idu svi gradjani pa za nalaz hormona na DIP-u cekam od 6h ujutru dok se smiluju da me prime,pa dok propustim nekog ispred sebe,prodje cijeli dan,a cijela sedmica treba da stignu rezultati nalaza!
U svakom slucaju kompletan zdravstveni sistem je u krizi i ovo moze biti samo bolje jer je toliko lose da gore ne moze biti!!!
Ne pada mi na pamet
Posts: 329
Joined: 16/06/2009 15:46

#365 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Ne pada mi na pamet »

Bellica wrote:Moram da napisem svoje misljenje na ovu temu!Inace sam medicinska sestra/babica,ne radim u struci i hvala Bogu pa je tako!Dok sam radila nagledala sam se bukvalno svega i svacega i samo mogu reci "Ne daj Boze bolesti"!Sam odnos sestara prema trudnicama i porodiljama me navodi na razmisljanje gdje i kako cu se ja "sutra"poroditi!Pa onda njihov odnos prema meni-mladoj kolegici je bio vise nego katastrofalan,u meni su vidjele prijetnju,nekoga ko ce uskoro zauzeti njihovo mjesto i platu,jer one imaju dovoljno godina i staza za penziju!Zamalo da dobijem hepatitis B jer su mi naredili da zeni dan injekciju koja je hepatitis pozitivna,nisu mi rekli,pa lijepo ubodem zenu bez rukavica i samo Bog me spasio!Da ne pricam kako zene na porodima prolaze!Hm,ja sam cijelo vrijeme pokusavala da budem uz porodilje,da im budem podrska,da im pomazem,jer smatram da svaka mlada zena,prvorotka,ima u sebi strah,normalno je da se plasi da li ce s bebom biti sve u redu,pa hoce li s njom...i normalno je da ista trazi sestru da joj kaze da ce sve biti ok,da je drzi za ruku,da joj pokvasi maramicu kojom ce da joj namaze usne koje su se isusile od bolova i vrucine...Normalno je da ocekuje od sestre da joj nakon zavrsenog snimanja CTG-a (okucaji bebinog srca) kaze da je sve uredu,da ce se uskoro poroditi,da jaki bolovi koje ima su normalna pojava,da mora da tiska da se beba ne bi ugusila i ako je ne daj Boze nesto lose i nije u redu s bebom treba da joj kaze na lijep nacin njezno kao nekom svom najrodjenijem!Ne zelim da se hvalim,ali ja sam ovako radila,narocito u nocnim smjenama kad su kolegice bile pospane,inace kad me vide da radim ovako nesto,odmah bi me naruzile i ne bih se slavno provela!Bio je pravi pakao raditi gore i te godine sam se zaklela da nikada vise tu necu raditi!Nisam mogla podnijeti nekorektna ponasanja,galamu,pa zena je trudna i treba da se porodi,boli je i mora da galami,sta sad!?Ne treba galamiti da ne bi gubila snagu,ali kad se mora,sta ces,boli i moras vristati!Zato sestra mora da bude uz zenu,da je savjetuje,pomaze joj,a ne da gleda seriju kako rece gospodja u jednom od predhodnih post-ova!Ma uzas cisti,mogla bih do sutra da pisem sve sta mi se desavalo,svo razocarenje koje sam dozivjela i nekorektan odnos prema trudnicama!Danas,dvije godine poslije,osjecam se lose, zalim sto sam zavrsila medicinsku skolu i razmisljam o prekvalifikaciji!Jer biti sestra,za mene,je sramotno,stidim se sto mi u knizici pise akusersko-ginekoloska sestra tehnicar,toliko se sramim da bih vise voljela da pise nekvalifikovani radnik ili bilo sta drugo!U svakom slucaju,sestrinstvo za mene vise ne postoji,a Boga molim samo da se ne razbolim,jer njima doci u ruke je nesto uzasno!
Ali da ima i dobrih primjera,evo napisat cu!Na pedijatrijskoj klinici ima jedan doktor(ne znam smijem li pisati ime),inace moj profesor iz srednje skole,koji je malo je reci dobar,ma predobar,u zivotu se nisam susrela sa boljim covjekom,strucnjakom i profesionalcem od njega!Svaka mu cast i ako Bog da kad budem imala djecu,a bude im trebao doktor,znam kome cu da ih odvedem!I na ginekologiji ima nekoliko finih doktora,ali ih treba traziti!Kazu da se danas treba preko stele lijeciti,evo npr.mogu da imam za ne daj Boze super tretman zbog zanimanja,ali uvijek kad se razbolim idem preko zdravstvene knjizice, ambulante i narudzbi jer ako ja idem preko svojih kolegica,sta ce onaj npr.vozac trolejbusa koji nema nikoga zdravstvene struke,on znaci moze da umre,dok ja uzivam neku paznju i poseban tretman!Zato uvijek idem putem kojim idu svi gradjani pa za nalaz hormona na DIP-u cekam od 6h ujutru dok se smiluju da me prime,pa dok propustim nekog ispred sebe,prodje cijeli dan,a cijela sedmica treba da stignu rezultati nalaza!
U svakom slucaju kompletan zdravstveni sistem je u krizi i ovo moze biti samo bolje jer je toliko lose da gore ne moze biti!!!
:( Sjest i plakat. Hvala na dobom postu, i ako mozes imenovati doktora, trebace. :thumbup:
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#366 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Bellica »

Mogu imenovati i ginekologe i pedijatra ako smijem,ali nisam ni u jednom post-u vidjela ime nekog doktora pa zato nisam ni ja pisala.
Ne pada mi na pamet
Posts: 329
Joined: 16/06/2009 15:46

#367 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Ne pada mi na pamet »

Bellica wrote:Mogu imenovati i ginekologe i pedijatra ako smijem,ali nisam ni u jednom post-u vidjela ime nekog doktora pa zato nisam ni ja pisala.
Ima tema gdje se hvale doktori, i tu su imenovani, kao i ovi losi. Ok je dok god ne iznosis optuzbe, a naravno da imas pravo na svoje misljenje. Doktori su javni radnici, kao i politicari i novinari i ne znam zasto bi bili izuzeti?
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#368 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Bellica »

Ne pada mi na pamet wrote:
Bellica wrote:Mogu imenovati i ginekologe i pedijatra ako smijem,ali nisam ni u jednom post-u vidjela ime nekog doktora pa zato nisam ni ja pisala.
Ima tema gdje se hvale doktori, i tu su imenovani, kao i ovi losi. Ok je dok god ne iznosis optuzbe, a naravno da imas pravo na svoje misljenje. Doktori su javni radnici, kao i politicari i novinari i ne znam zasto bi bili izuzeti?

Evo onda pedijatar Dr.Zijo Begic(radi na Jezeru,prije u klinickom centru)
Ginekolozi:Dr.Sanjin Dekovic, Dr.Basic(nisam sigurna u ime,mislim da je Nijaz) Akusersko-ginekoloska klinika,Dr.Rada Rakic-Kovacevic-Zavod za zastitu zena i materinstva(Skerliceva),Dr.Nura Naser(Zavod za zastitu zena i materinstva- Bivsa ul.Skerliceva-sadasnja Josipa Vancasa)

Moram da napomenem da nemam nista licno protiv ostalih doktora, naprotiv,ovi su samo bili po mom misljenju najkorektniji i najposteniji i danas sutra,ako budem morala otici kod ginekologa i ako Bog da kad budem imala djecu pa bude potreban pedijatar odvest cu ga kod Dr.Zije Begica.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#369 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nevenkagaragic »

BiH najkorumpiranija država:
Liječnika podmićujemo u prosjeku s 247 KM, a policajca s 27 maraka

SARAJEVO — Transparency International Bosne i Hercegovine (TI BIH) predstavio je u Sarajevu rezultate istraživanja provedenih u okviru projekta „Promoviranje antikorupcijskih reformi”.
....
Zanimljiv je podatak da su u ove svrhe ispitanici prosječno dali 247 KM liječniku ili medicinskom osoblju, te 27 KM policajcu. Prosječan iznos mita danog od strane ispitanika najveći je u slučajevima plaćanja sveučilišnih profesora (437 KM).
....
Kompletan tekst na linku (Pincom, 03.09.2009.) :
http://pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=69622
User avatar
Atrus
Posts: 411
Joined: 16/05/2008 17:44
Location: EU

#370 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Atrus »

Samo je jedan pravi doktor, Doc Holliday, ostali su kite.

Image


Ostali, neka mi se napasu muda na mudinim poljima. Narocito, doktorica primarijus Hadžihasanović Rubinštajn Kovačević Belma, rođena Heler. Dong, I am happy tonight.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#371 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by dr.gog »

Atruse odmorićeš od sa-x na duže vrijeme :)
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#372 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by nevenkagaragic »

"DANI", 04.09.2009.godine, istrazuju.
Uvodnu rec je napisala sjajna Belma Becirbasic.
Za opsirniju analizu (6 stranica) potrudila se Dzenana Karup - Drusko.

Zar ovo nije katastrofa! Hoce li Faris Gavrankapetanovic pocrveneti jos vise, ali od stida?
Sumnjam. U ovoj drzavi vise niko ne za sta ne odgovara.
Zasto je smenjena dr Alikadic? Zato sto se USUDILA reci istinu.
Hipokrat se jadan sigurno prevrce... a OVI verovatno nisu ni culi za njega.

Image

1. Image

2. Image

3. Image

4. Image

5. Image

6. Image

E, pa bas NAZDRAVLJE!
Last edited by nevenkagaragic on 26/11/2014 19:21, edited 1 time in total.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#373 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Abacija »

Ja neki dan na kraju pregleda rekao doktoru "Hebali Vi svoju diplomu kad ja vise znam od Vas" i izasao iz ordinacije. Nije mi pomogao ni njegov kolega kod kojeg sam poslije otisao (jer me je ovaj prvi naravno otracao), ali sam mu zato nanio dusevnu bol. :mrgreen: :dance:
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#374 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Macuser »

Zaista grozno... :(
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#375 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by alica.k »

lol.
sve se desilo 6.7.
nju smijenili PETICIJOM jer je prijavila to generalnom.
pismo pisano etickom komitetu itd, a potpisano (to je valjda ta peticija) od svih prozvanih doktora 2.7. (sve pise u tekstu crno na bijelo)

sta li tu ne stima?

smjena ove "direktorice" klinike je mozda najbolja stvar sto se desila gore.
Post Reply