fiksni Haparat :) za zube

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
dosada_ziva
Posts: 383
Joined: 04/02/2015 22:54

#526 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by dosada_ziva »

https://www.facebook.com/OrtodontskiCentar/?fref=nf

je li iko koristio njihove usluge, da napise svoje iskustvo, cijena itd ..
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#527 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by me22 »

Helou, da se tuspasim :)

Skoro dvije godine kako nosim damon i još nema ni naznaka skidanja :cry:
amdi
Posts: 1
Joined: 21/07/2013 19:08

#528 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by amdi »

Pozdrav,
da li je neko radio fiksni aparat na stomatološkoj poliklinici? Mene interesuje da li se plaća, jedna doktorica u Domu zdravlja Vrazova je rekla da kod njih košta 2000 km, a čula sam da gore može biti i besplatno za dijete
tap3ah75
Posts: 5977
Joined: 07/09/2009 14:14

#529 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by tap3ah75 »

Vrijedi li se za dijete od 7 godina zezati po bolnicama i može li se preko socijalnog šta jeftinije dobiti aparatić.
Nas su u bolnici naručili za 3 mjeseca - tek na pregled.

I ima li tu kakva fiksna cijena kod privatnika ili se to tek može nakon pregleda znati?

ZE-DO kanton.
User avatar
paja patak
Posts: 975
Joined: 20/02/2010 17:33
Location: jesen

#530 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by paja patak »

Planiram staviti fiksni aparatic u skorije vrijeme, ali nisam 100% sigurna da cu sredinom slijedece godine ostati zivjeti tu gdje jesam. Zanima me da li je neko imao iskustva sa selidbom i promjenom doktora u tom procesu? Da li doktori imaju praksu primanja pacijenata koji vec nose fiksni aparatic i da nastave gdje je prvi doktor poceo?
dosada_ziva
Posts: 383
Joined: 04/02/2015 22:54

#531 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by dosada_ziva »

ortodont wrote:
relax11 wrote:Ima li neko svjeze informacije gdje je najjeftinije staviti aparatic
Trunks wrote:Koliko kosta aparatic u privatnim ordinacijama, i je li moguce na rate placati? Cekam mjesecima da dodje materijal u Dom Zdravlja, a hitno mi je :D
800 na palama kod Nade (jedna vilica), mislim da je tako godinama, nisam bio nikada.

Ja plaćam 1200 u Istočnom Sarajevu, ordinacija Stanojevic, moze na rate. U SA su nesto skuplji i najcesce, koliko znam, nije bas da mozes svaki mjesec davati ratu kao ja vec je to iz 2 ili 3x max.
pozdrav
Zanima me vase iskustvo u ovoj ordinaciji? Koliko ste zadovoljni uslugom, aparatom i sve sto idr uz to? :-D

je li se snimanje vilice i sve sto ide prije stavljanja aprata obavlja u ovoj ordinaciji, ili ?

hvala
User avatar
ortodont
Posts: 1831
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#532 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by ortodont »

dosada_ziva wrote:
ortodont wrote:
relax11 wrote:Ima li neko svjeze informacije gdje je najjeftinije staviti aparatic
Trunks wrote:Koliko kosta aparatic u privatnim ordinacijama, i je li moguce na rate placati? Cekam mjesecima da dodje materijal u Dom Zdravlja, a hitno mi je :D
800 na palama kod Nade (jedna vilica), mislim da je tako godinama, nisam bio nikada.

Ja plaćam 1200 u Istočnom Sarajevu, ordinacija Stanojevic, moze na rate. U SA su nesto skuplji i najcesce, koliko znam, nije bas da mozes svaki mjesec davati ratu kao ja vec je to iz 2 ili 3x max.
pozdrav
Zanima me vase iskustvo u ovoj ordinaciji? Koliko ste zadovoljni uslugom, aparatom i sve sto idr uz to? :-D

je li se snimanje vilice i sve sto ide prije stavljanja aprata obavlja u ovoj ordinaciji, ili ?

hvala
Pozdrav.

Pa, ja nosim baš dugo, 5 godina na donjoj vilici. Istina, malo je ozbiljniji slučaj. Ne mogu reći da sam nezadovoljan, ali 5 g je ipak mnogo. Ipak, nazire se kraj u narednih godinu dana nadam se. Doktor je dobar, zna, a i raja je. On je tu "leteći", u smislu da ne radi fiksno tu već dolazi mjesečno kada se zakazuju svi pacijenti na dotezanje aparatića. U tom procesu se može npr. desiti da se bravica odlijepi ili popusti te sam proces se uspori, a nema onda ko u međuvremenu to da ispravi jer je on jedini ortodont. To je nešto što može biti problem. Ali, ako situacija ne zahtjeva dugogodišnje nošenje kao meni onda svakako preporučujem. Jako su korektni.

Prvi pregled možeš obaviti tu, kao i snimanje. Mislim da je snimak 25-30 KM (a i svugdje je tako) te će možda naplatiti 10 KM pregled.

1200 je jedna vilica, možete plaćati 100 KM pri svakom mjesečnom dotezanju, dakle, godinu dana možete plaćati. Još jedna prednost je što ne rade samo ortodonciju već i popravke, vađenje i implantate pa u slučaju kvarova ne morate negdje drugo ići.

Sretno. :-D
dosada_ziva
Posts: 383
Joined: 04/02/2015 22:54

#533 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by dosada_ziva »

ortodont wrote: Pozdrav.

Pa, ja nosim baš dugo, 5 godina na donjoj vilici. Istina, malo je ozbiljniji slučaj. Ne mogu reći da sam nezadovoljan, ali 5 g je ipak mnogo. Ipak, nazire se kraj u narednih godinu dana nadam se. Doktor je dobar, zna, a i raja je. On je tu "leteći", u smislu da ne radi fiksno tu već dolazi mjesečno kada se zakazuju svi pacijenti na dotezanje aparatića. U tom procesu se može npr. desiti da se bravica odlijepi ili popusti te sam proces se uspori, a nema onda ko u međuvremenu to da ispravi jer je on jedini ortodont. To je nešto što može biti problem. Ali, ako situacija ne zahtjeva dugogodišnje nošenje kao meni onda svakako preporučujem. Jako su korektni.

Prvi pregled možeš obaviti tu, kao i snimanje. Mislim da je snimak 25-30 KM (a i svugdje je tako) te će možda naplatiti 10 KM pregled.

1200 je jedna vilica, možete plaćati 100 KM pri svakom mjesečnom dotezanju, dakle, godinu dana možete plaćati. Još jedna prednost je što ne rade samo ortodonciju već i popravke, vađenje i implantate pa u slučaju kvarova ne morate negdje drugo ići.

Sretno. :-D

Hvala :D

Ovo se cini kao dobra, prihvatljiva opcija. U Sarajevu nema ispod 1500 km po vilici. Meni bi trebalo obje vilice, to mi je malo puno, kad sam slab sa parama :D

Je li vise iko radio kod Stanojevica ?
ucenik1234
Posts: 928
Joined: 06/11/2012 22:10

#534 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by ucenik1234 »

Lijep pozdrav, trebao bih stavitri aparatic za zube jer mi je deformisana gornja vilica, inace gornja vilica je zdrava. Koga mi mozete preporuciti u Sarajevu i okolini i kolike su cijene otprilike sada ?
guverner97
Posts: 25
Joined: 05/04/2017 22:27

#535 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by guverner97 »

Preporuke za ortodonta i oralnog hirurga u Sarajevu?
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#536 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by MrsJ »

Dr. Sandra Bizović ortodont
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#537 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BAN___KAI »

Zna li iko išta o Melisi Serdarević koja ima ordinaciju na Bistriku? PDS Estetica dentis se zove ali izgleda da im je web sajt suspendovan pa ne mogu naci više informacija

Sad bio kod zubarke i rece mi da svi naplacuju jednu vilicu 3000km! Jel to tacno? Ili je 1500 jedna vilice
User avatar
ortodont
Posts: 1831
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#538 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by ortodont »

BAN___KAI wrote:Zna li iko išta o Melisi Serdarević koja ima ordinaciju na Bistriku? PDS Estetica dentis se zove ali izgleda da im je web sajt suspendovan pa ne mogu naci više informacija

Sad bio kod zubarke i rece mi da svi naplacuju jednu vilicu 3000km! Jel to tacno? Ili je 1500 jedna vilice
Neka standardna cijena je 1500 jedna vilica.
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#539 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BAN___KAI »

ortodont wrote:
BAN___KAI wrote:Zna li iko išta o Melisi Serdarević koja ima ordinaciju na Bistriku? PDS Estetica dentis se zove ali izgleda da im je web sajt suspendovan pa ne mogu naci više informacija

Sad bio kod zubarke i rece mi da svi naplacuju jednu vilicu 3000km! Jel to tacno? Ili je 1500 jedna vilice
Neka standardna cijena je 1500 jedna vilica.

Uff kako me zubarka prepade. Rece mi da su samo 1500 kod neke na Palama :shock:

hvala
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#540 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by liaar »

BAN___KAI wrote:Zna li iko išta o Melisi Serdarević koja ima ordinaciju na Bistriku? PDS Estetica dentis se zove ali izgleda da im je web sajt suspendovan pa ne mogu naci više informacija

Sad bio kod zubarke i rece mi da svi naplacuju jednu vilicu 3000km! Jel to tacno? Ili je 1500 jedna vilice
Kakva taktika, je l' ti rekla da svi naplaćuju 3000 a samo ona 1500 ? :D
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#541 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by nagibSA »

Kod nas u I. Sarajevu, 1200 KM jedna, ja nosim na obe. Jos kontrolu nisam platio ne pamtim niti ako spadne bravica i sl. dole u gradu sve to naplacuju sigurno. Na Palama jos jeftinije. :izet:
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#542 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BAN___KAI »

liaar wrote:
BAN___KAI wrote:Zna li iko išta o Melisi Serdarević koja ima ordinaciju na Bistriku? PDS Estetica dentis se zove ali izgleda da im je web sajt suspendovan pa ne mogu naci više informacija

Sad bio kod zubarke i rece mi da svi naplacuju jednu vilicu 3000km! Jel to tacno? Ili je 1500 jedna vilice
Kakva taktika, je l' ti rekla da svi naplaćuju 3000 a samo ona 1500 ? :D
Pa da :D Cudno je bilo jer mi nije htjela raditi navlake kao što bih to radio kad su mi zubi dobri i zdravi
Mozda je samo ne upucena


Btw jel iko radio kod DR. Derviševica zube? Na Dolac Malti
Neko ga je ovdje proporucio samo što ne znam jel baš skup
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#543 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BAN___KAI »

Jel iko radio aparatic za zube kod Dr. Bandic? Preko puta bosmala

Sad sam išao i kaze mi da je aparatic 3000 a pola se placa odmah. Pa me zanima kakva su iskustva
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#544 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BAN___KAI »

Ima li iko informacije o ortodontu sa Pala? Cujem da naplacuje 1500 obje vilice pa mi je to za ne povjerovati :shock: To good to be true
Ali ne mogu nigdje naci gdje se to nalazi i koja je to ordinacija.


PS: Sorry na duplim postovima jer nikako ne vidim delete tipku :?
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#545 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by nagibSA »

BAN___KAI wrote:Ima li iko informacije o ortodontu sa Pala? Cujem da naplacuje 1500 obje vilice pa mi je to za ne povjerovati :shock: To good to be true
Ali ne mogu nigdje naci gdje se to nalazi i koja je to ordinacija.


PS: Sorry na duplim postovima jer nikako ne vidim delete tipku :?
Nada Radjenovic, blizu autobuske, Branka Radicevica 6. Jbg deru Vas dole ko mecku. Pa i u I. Sarajevu je mnogo jeftinije, ja sam tu, bukvalno mi ordinacija 5 minuta hoda. Gledao sam i da bude blizu i da nije velika guzva i zadovoljan sam.

Vjerujem da je kod Nade na palama velika guzva, s' obzirom na cijene...

Ovi nasi saradjuju sa BG-om s' obzirom da ih 99% tamo ide na specijalizacije, mozda i odatle dobijaju opremu.... Znam kad sam isao kupovati naocale diptrija u Focu, cekao par dana da dodju iz optike u BG, te potpuno iste vidim u Sarajevu skuplje 50KM.
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#546 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BAN___KAI »

nagibSA wrote:
BAN___KAI wrote:Ima li iko informacije o ortodontu sa Pala? Cujem da naplacuje 1500 obje vilice pa mi je to za ne povjerovati :shock: To good to be true
Ali ne mogu nigdje naci gdje se to nalazi i koja je to ordinacija.


PS: Sorry na duplim postovima jer nikako ne vidim delete tipku :?
Nada Radjenovic, blizu autobuske, Branka Radicevica 6. Jbg deru Vas dole ko mecku. Pa i u I. Sarajevu je mnogo jeftinije, ja sam tu, bukvalno mi ordinacija 5 minuta hoda. Gledao sam i da bude blizu i da nije velika guzva i zadovoljan sam.

Vjerujem da je kod Nade na palama velika guzva, s' obzirom na cijene...

Ovi nasi saradjuju sa BG-om s' obzirom da ih 99% tamo ide na specijalizacije, mozda i odatle dobijaju opremu.... Znam kad sam isao kupovati naocale diptrija u Focu, cekao par dana da dodju iz optike u BG, te potpuno iste vidim u Sarajevu skuplje 50KM.
Uradio bih ja vamo u Sarajevu samo što traze baš puno odmah da se plati. 1500km odmah a 1500 u 4 rate :-)
Jel iko radio kod nje aparatice pa da zna koliko se odmah placa aparatic i moze li na rate, i koje se vrste aparatica, Damon mozda?

Vidjet cu da je nazovem ovih dana samo što mi je zeznuto jer moram na fizikalnu svaki dan poslije 5 ici :-) A i ne znam koliko trebam para skupiti pa da bezveze ne uzimam termine kad nemam dovoljno za kaparu

Hvala puno na informacijama :bih:
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#547 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Altsa »

nagibSA wrote:Kod nas u I. Sarajevu, 1200 KM jedna, ja nosim na obe. Jos kontrolu nisam platio ne pamtim niti ako spadne bravica i sl. dole u gradu sve to naplacuju sigurno. Na Palama jos jeftinije. :izet:
Kada platis u gradu onda se vise nista ne naplacuje. time si platio i kontrole i kako kazes kada spadne bravica.
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#548 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by maliq53 »

BAN___KAI wrote:Jel iko radio aparatic za zube kod Dr. Bandic? Preko puta bosmala

Sad sam išao i kaze mi da je aparatic 3000 a pola se placa odmah. Pa me zanima kakva su iskustva
Meni sestra neki dan isla kod nje, i ja planiram da u skorije vrijeme stavim aparatic pa sad mjerim situaciju gdje kako sta...
Sestra otisla i rekla joj da je 1000 KM obicni aparatic, 1500 oni neki malo bolji (smart nesta kao bravice bolje) i ima damon koji je najskuplji valjda 2200...
Ali je problem sto joj je rekla da bi morala vaditi tri zuba sto je naravno problem, jednom izvadjeno nema nazad tu pa ce otici kod vise ortodonata da vidi misljenje vise njih, jer sam citao i ovdje kad su neki isli tako jedni im preporucivali da povade 3-4 zuba a kad ode kod drugog kaze nema potrebe...
Meni je cudno eto kako to da vadi 3 zuba a nema nesto krupne zube, naravno ovo ja laicki onako od oka sto vidim i bilo bi steta da vadi ako zaista se tu moze nesta izkalkulisat...
Tako da moje je misljenje vidjeti vise opcija sta govore pa naci neku sredinu :-D :-D Sljedeca stanica joj je kod Bizovic pa cemo vidjeti sta kaze :D
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#549 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BAN___KAI »

maliq53 wrote:
BAN___KAI wrote:Jel iko radio aparatic za zube kod Dr. Bandic? Preko puta bosmala

Sad sam išao i kaze mi da je aparatic 3000 a pola se placa odmah. Pa me zanima kakva su iskustva
Meni sestra neki dan isla kod nje, i ja planiram da u skorije vrijeme stavim aparatic pa sad mjerim situaciju gdje kako sta...
Sestra otisla i rekla joj da je 1000 KM obicni aparatic, 1500 oni neki malo bolji (smart nesta kao bravice bolje) i ima damon koji je najskuplji valjda 2200...
Ali je problem sto joj je rekla da bi morala vaditi tri zuba sto je naravno problem, jednom izvadjeno nema nazad tu pa ce otici kod vise ortodonata da vidi misljenje vise njih, jer sam citao i ovdje kad su neki isli tako jedni im preporucivali da povade 3-4 zuba a kad ode kod drugog kaze nema potrebe...
Meni je cudno eto kako to da vadi 3 zuba a nema nesto krupne zube, naravno ovo ja laicki onako od oka sto vidim i bilo bi steta da vadi ako zaista se tu moze nesta izkalkulisat...
Tako da moje je misljenje vidjeti vise opcija sta govore pa naci neku sredinu :-D :-D Sljedeca stanica joj je kod Bizovic pa cemo vidjeti sta kaze :D
Eh super na informacija. Nisam još otišao ali planiram cim skupim para za kaparu
Ne znaš mozda koliko se treba odmah platiti? Mozda budem i taj Damon uradio ali ne znam koliko se odmah placa a koliko u ratama

I kad pricaš o vadjenje zube ne misliš valjda i na Damon? Jer sam cuo da se tu ne moraju vaditi zubi
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#550 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by maliq53 »

BAN___KAI wrote:
Eh super na informacija. Nisam još otišao ali planiram cim skupim para za kaparu
Ne znaš mozda koliko se treba odmah platiti? Mozda budem i taj Damon uradio ali ne znam koliko se odmah placa a koliko u ratama

I kad pricaš o vadjenje zube ne misliš valjda i na Damon? Jer sam cuo da se tu ne moraju vaditi zubi
E ne znam za Damon da li mora vaditi zube. Za taj damon sam cuo da brze ispravi zube ali se mora rigorozno zubi nadgledati da se ne bi vratili poslije na isto mjesto jer naglo se isprave, pa se mora nositi retaineri i ne smije se zapostavljati inace se pocinje vracati na staru situaciju. Naravno ovo vjerovatno vazi za sve aparatice ali eto sto je damon najbrzi onda treba dodatno obratiti paznju . I da se ogradim nisam protiv damona, mozda je najbolja opcija ali i najskuplja pa ko moze sto da ne :-D . Za placanje ne znam, gledam vecina ide jednu spravicu odma a druga moze u ratama i tako neke kombinacije zavisi sad kako ko dogovori...
Post Reply