fiksni Haparat :) za zube

Sve o zdravlju...
Krizzia

#301 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Krizzia » 07/06/2013 22:40

Mislim da nosenje ne ide ispod 12 mjeseci. Ja sam stavila aparatic kod dr Bizovic iako nisam iz Sa pa hajmo reci da je meni ona najbolja. Evo ne nosim ni mjesec dana, al pomaci su vidljivi.

Sent from my HTC Desire HD A9191

merimas

#302 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by merimas » 11/06/2013 12:07

Hitno trebam odgovor. Kcerka je povrijedila koljeno, i treba na magnetnu rezonancu, a ima fiksni aparatic na obje vilice. Je li moguce to uraditi? Neki kazu da nemoze zbog tih zica.

selmicaaa_

#303 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by selmicaaa_ » 11/06/2013 22:07

Moze, ja sam radila :)

merimas

#304 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by merimas » 12/06/2013 06:28

selmicaaa_ wrote:Moze, ja sam radila :)
Hvala!

free_spirit

#305 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by free_spirit » 25/06/2013 15:02

Joj ja se kanim da stavim aparatic al nikako mi se ne da. Trenutno sam u fazi skupljanja novca i mislim da u augustu idem u akciju sto se toga tice :D Kod mene je glavni problem na donjoj vilici, nagurani su prednji, osmica nemam svakako jer sam ih izvadila/operisala kad su mi pocele praviti jos veci problem. Imam i neki problem sa zagrizom tako da ce to biti duzi period nosenja...

Ja sam dobila preporuku da idem kod ortodonta Darija, kazu da je dobar pa me zanimaju iskustva ako je neko radio kod njega?

kerima1

#306 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by kerima1 » 17/09/2013 21:54

Do koje godine se moze nositi taj f.aparat?

free_spirit

#307 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by free_spirit » 18/09/2013 11:16

mislim da mozes tamo i u tridesetim nositi, mozda cak i u cetrdesetim al opet najbolje je otici kod ortodonta i raspitati se jer je svako slucaj za sebe :)

ortodont

#308 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by ortodont » 19/09/2013 17:44

vettel wrote:ovako sin mi ima 16 godina, malo mu je 1 zub izletio vani dvica ja msm. Kolike su cijene fixnog aparata i ko najbolje radi.
btw, cuo sam da je dzaba do 18te godine na stomatologiji znatel vi sta o tome
Svojevremeno sam išao na stomatologiju (prije 3 godine) i to mi je doktorica potvrdila, ne znam kakvo je stanje danas jer nisam siguran da oni to rade.

Inače, 1500 u gradu otprilike, na Palama ima doktorica koja mislim radi za 800, ja sam uradio za 1200 u I. Sarajevu.

Ovo su naravno cijene za jednu vilicu samo.
kerima1 wrote:Do koje godine se moze nositi taj f.aparat?
Ne postoji dobna granica, ali kao i sve, bolje je uraditi što ranije, nije nikada kasno, ali dosta ovisi od postojećeg stanja zuba.

nejramic

#309 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by nejramic » 09/10/2013 12:33

vettel wrote:moze li mi neko napisat broj telefona od te doktorice s pala? unaprijed zahvalan

057223034. ;-)

relax11

#310 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by relax11 » 12/10/2013 16:50

Krizzia wrote:Mislim da nosenje ne ide ispod 12 mjeseci. Ja sam stavila aparatic kod dr Bizovic iako nisam iz Sa pa hajmo reci da je meni ona najbolja. Evo ne nosim ni mjesec dana, al pomaci su vidljivi.

Nosim tacno 6 mjeseci jos 1 mjesec :)

Sve zavisi kakvi su kome zubi :-D

Krizzia

#311 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Krizzia » 18/10/2013 13:43

relax11 wrote:
Krizzia wrote:Mislim da nosenje ne ide ispod 12 mjeseci. Ja sam stavila aparatic kod dr Bizovic iako nisam iz Sa pa hajmo reci da je meni ona najbolja. Evo ne nosim ni mjesec dana, al pomaci su vidljivi.

Nosim tacno 6 mjeseci jos 1 mjesec :)

Sve zavisi kakvi su kome zubi :-D
Hajde stavi sliku :mrgreen:

una_bo

#312 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by una_bo » 18/10/2013 17:36

nosila sam i ja :mrgreen:

BjeziSamira

#313 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BjeziSamira » 19/10/2013 12:33

Zanimaju me vaša iskustva(ukoliko postoje) ili vaših poznanika sa postavljanjem ortodontskog aparata kod doktorice Sandre Bizović?Namjeravam postaviti "aparatić za zube",a u moru stomatologa sa Kantona Sarajevo slučajno sam zapazio ordinaciju dr.Sandre,prvenstveno zbog dobre web stranice.Namjeravam otići tom stomatologu,bez većeg gubitka vremena na izboru stomatologa,pa bi vaša mala preporuka za mene bila odlučujuća.Nadam se da neću imati većih problema i da je doktorica zaista stručna za ovaj posao?Pored postavljanja "aparatića" namjeravam napraviti i pregled,popravku kvarnih zuba,te izbjeljivanje.Gdje mogu,prije posjete doktorici,provjeriti cijene ovih usluga,da me ne zateknu?Hvala na svakoj sugestiji. :thumbup:

MrsJ

#314 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by MrsJ » 19/10/2013 15:20

Ja sam prije par mjeseci postavila aparatic kod dr Bizovic, a prije toga sam popravljala zube koji su se morali popraviti prije stavljanja. Veoma profesionalni, osoblje fantasticno, od dr Almira do tehnicarski, zaista nemam nijednu primjedbu. Ordinacija fantasticna, savremena oprema i veoma cisto. Za placanje se s njima mozes dogovoriti npr ako nemas da platis sve odjednom, mozes im donijeti ostatak sljedeci put, sto je meni odlicno jer imaju razumijevanja. Aparatic placas 30% prilikom postavljanja, a ostatak na svakoj kontroli donosis koliko imas. Cijene uopste nisu napuhane, normalne kao i kod ostalih. Ja sam prije njih isla na Otoku kod jednog stomatologa (nije poznato ime) i naplacivao mi je i vise nego sto su u ordinaciji Bizovic. I ja sam imala isti strah prije nego sam otisla, pogotovo kada sam vidjela na stranici kako je napucano, pomislila sam da su cijene previsoke. Ali vjeruj mi, regularne cijene kao i kod vecine, uopste se nisam pokajala sto sam otisla. Aparatic sam stavila prije nekoliko mjeseci i vec se vide pomaci. Tako da vjerujem da je dr strucna, a na internetu nisam procitala nijedan negativan komentar za nju, pa sam se prije svega zbog toga odlucila. :thumbup:

BjeziSamira

#315 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BjeziSamira » 19/10/2013 18:24

:thumbup: :sax:
MrsJ wrote:Ja sam prije par mjeseci postavila aparatic kod dr Bizovic, a prije toga sam popravljala zube koji su se morali popraviti prije stavljanja. Veoma profesionalni, osoblje fantasticno, od dr Almira do tehnicarski, zaista nemam nijednu primjedbu. Ordinacija fantasticna, savremena oprema i veoma cisto. Za placanje se s njima mozes dogovoriti npr ako nemas da platis sve odjednom, mozes im donijeti ostatak sljedeci put, sto je meni odlicno jer imaju razumijevanja. Aparatic placas 30% prilikom postavljanja, a ostatak na svakoj kontroli donosis koliko imas. Cijene uopste nisu napuhane, normalne kao i kod ostalih. Ja sam prije njih isla na Otoku kod jednog stomatologa (nije poznato ime) i naplacivao mi je i vise nego sto su u ordinaciji Bizovic. I ja sam imala isti strah prije nego sam otisla, pogotovo kada sam vidjela na stranici kako je napucano, pomislila sam da su cijene previsoke. Ali vjeruj mi, regularne cijene kao i kod vecine, uopste se nisam pokajala sto sam otisla. Aparatic sam stavila prije nekoliko mjeseci i vec se vide pomaci. Tako da vjerujem da je dr strucna, a na internetu nisam procitala nijedan negativan komentar za nju, pa sam se prije svega zbog toga odlucila. :thumbup:

free_spirit

#316 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by free_spirit » 20/10/2013 16:32

preporucujem ortodonta Darija Ganibegovica, ja sam prezadovoljna :D

paranormalna

#317 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by paranormalna » 21/10/2013 01:09

BjeziSamira wrote:Zanimaju me vaša iskustva(ukoliko postoje) ili vaših poznanika sa postavljanjem ortodontskog aparata kod doktorice Sandre Bizović?Namjeravam postaviti "aparatić za zube",a u moru stomatologa sa Kantona Sarajevo slučajno sam zapazio ordinaciju dr.Sandre,prvenstveno zbog dobre web stranice.Namjeravam otići tom stomatologu,bez većeg gubitka vremena na izboru stomatologa,pa bi vaša mala preporuka za mene bila odlučujuća.Nadam se da neću imati većih problema i da je doktorica zaista stručna za ovaj posao?Pored postavljanja "aparatića" namjeravam napraviti i pregled,popravku kvarnih zuba,te izbjeljivanje.Gdje mogu,prije posjete doktorici,provjeriti cijene ovih usluga,da me ne zateknu?Hvala na svakoj sugestiji. :thumbup:
Prelistaj temu, ja sam pisala o svojim iskustvima s dr. Bizović. Žena je stvarno stručna, ljubazna, i ja sam jako zadovoljna kao njena ortodonstka pacijentica, pa je svakako preporučujem! Cijene fiksnih aparatića su kod svih ortodonata u Sarajevu u pet deka, jedino ćeš skuplje proći ako npr. staviš Damon aparatić ili jeftinije ako staviš aparatić na Palama. Što se popravaka itd. tiče, tu možeš i malo uštedjeti ako sve to završiš kod svog standardnog zubara, jer te popravke u ordinaciji dr. Bizović nisu baš jeftine, ali bar znaš da će to dobro odraditi. Svakako te oni ne tjeraju da kod njih sve te pripremne radnje završiš, pa vidi koliko ti cijene popravki odgovaraju, jer nije baš ni malo da platiš sve to + 30% ukupne cijene aparatića u kratkom periodu. Sretno! :)

BjeziSamira

#318 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BjeziSamira » 21/10/2013 10:22

paranormalna wrote:
BjeziSamira wrote:Zanimaju me vaša iskustva(ukoliko postoje) ili vaših poznanika sa postavljanjem ortodontskog aparata kod doktorice Sandre Bizović?Namjeravam postaviti "aparatić za zube",a u moru stomatologa sa Kantona Sarajevo slučajno sam zapazio ordinaciju dr.Sandre,prvenstveno zbog dobre web stranice.Namjeravam otići tom stomatologu,bez većeg gubitka vremena na izboru stomatologa,pa bi vaša mala preporuka za mene bila odlučujuća.Nadam se da neću imati većih problema i da je doktorica zaista stručna za ovaj posao?Pored postavljanja "aparatića" namjeravam napraviti i pregled,popravku kvarnih zuba,te izbjeljivanje.Gdje mogu,prije posjete doktorici,provjeriti cijene ovih usluga,da me ne zateknu?Hvala na svakoj sugestiji. :thumbup:
Prelistaj temu, ja sam pisala o svojim iskustvima s dr. Bizović. Žena je stvarno stručna, ljubazna, i ja sam jako zadovoljna kao njena ortodonstka pacijentica, pa je svakako preporučujem! Cijene fiksnih aparatića su kod svih ortodonata u Sarajevu u pet deka, jedino ćeš skuplje proći ako npr. staviš Damon aparatić ili jeftinije ako staviš aparatić na Palama. Što se popravaka itd. tiče, tu možeš i malo uštedjeti ako sve to završiš kod svog standardnog zubara, jer te popravke u ordinaciji dr. Bizović nisu baš jeftine, ali bar znaš da će to dobro odraditi. Svakako te oni ne tjeraju da kod njih sve te pripremne radnje završiš, pa vidi koliko ti cijene popravki odgovaraju, jer nije baš ni malo da platiš sve to + 30% ukupne cijene aparatića u kratkom periodu. Sretno! :)
<3

BjeziSamira

#319 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by BjeziSamira » 21/10/2013 10:23

BjeziSamira wrote:
paranormalna wrote:
Imam ja para.hehehe Joke
Moj "standardni" zubar je u međuvremenu otišao u penziju :( ,tako da ću od sada,pa nadalje i ubuduće biti kod dr.Sandre za sve vrste stomatoloških usluga,jer mi je teška promjena "standardnih" zubara,frizera isl.Ako sam već utvrdio kvalitet dr.Sandre,ne želim zbog nešto niže cijene rizikovati kod drugog stomatologa u vezi popravke zuba.Samo me uplašilo vaše "jer te popravke u ordinaciji dr. Bizović nisu baš jeftine",zar je popravka zuba kod nje toliko skuplja od uobičajne?Kako bi prije odlaska mogao saznati orjentirajući cjenik njenih usluga,jer pored ortodontskog aparatića i popravke želim i izbjeliti zube i obaviti usluge iz preventivne stomatologije.Kako se vrši plaćanje,da li putem banke i uplatnica ili lično?Kako to,nakon popravke,pregleda isl. ću novac dati njoj,osobi koja je izvršila te stvari ili postoji neko mjesto u ordinaciji gdje se vrši regulisanje tih plaćanja?

<3

ortodont

#320 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by ortodont » 21/10/2013 21:25

I na drugu vilicu stavljam :lol: , nikada ovo čudo neću skinuti. :lol: :lol:

Toliko dugo nosim da sam se stopio sa aparatićem, bit će kao da dio mene ode onog momenta kada skinem. :D

wildflower

#321 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by wildflower » 21/10/2013 22:51

Oj muko, nakon koliko nosenja na jednoj je to?
Ja evo godinu vec na gornjoj, donja je dobra i zasad je sve ok, a sve se bojim da ce i meni reci da moram i drugu :(
ovako mi je vala bas lijepo, navikla i napredak ogroman, ja bi to jos malo i gotovo :D

ortodont

#322 fiksni Haparat :) za zube

Post by ortodont » 22/10/2013 06:28

wildflower wrote:Oj muko, nakon koliko nosenja na jednoj je to?
Ja evo godinu vec na gornjoj, donja je dobra i zasad je sve ok, a sve se bojim da ce i meni reci da moram i drugu :(
ovako mi je vala bas lijepo, navikla i napredak ogroman, ja bi to jos malo i gotovo :D
Od marta 2011 na donjoj nosim. :lol:
I kod mene je to manje-vise ok, jos malo zagriz srediti, gore ne bih trebao nositi duze od godinu.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

wildflower

#323 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by wildflower » 22/10/2013 10:18

Oj zivote, ja sam se sa gornjom nekako i navikla, ali sad kad bi jos i drugu morala raditi tesko bi mi palo... pa do penzije cu aparatic nositi :-)

AnaSime

#324 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by AnaSime » 24/10/2013 09:47

vettel wrote:ovako sin mi ima 16 godina, malo mu je 1 zub izletio vani dvica ja msm. Kolike su cijene fixnog aparata i ko najbolje radi.
btw, cuo sam da je dzaba do 18te godine na stomatologiji znatel vi sta o tome

Pozdrav,

evo ja sam skinula svoj aparatic prije otprilike 2 mjeseca... radila sam ga u stomatološkoj ordinaciji doktora Senada Muhasilovica na cengic vili (kod mercatora malog), a radila mi je doktorica Zeljka... zena je stvarno majstor svog zanata..ja sam nosila na obje vilice i tretman je trajao tacno 2 godine, platila sam 3000 KM u ratama i za razliku od mnogih ordinacija gdje placate svaku kontrolu ovdje su kontrole besplatne i obavljaju se svako mjesec dana...

sto se tice stomatologije, tacno da je besplatno ali iz iskustva nekih osoba iz moga okruzenja mogu reci da nisu zadovoljni... jedan doktor postavi djeteteu aparatic i onda kroz vrijeme trajanja tretmana se smjenjuju razni doktori (tacnije specijalizanti) koji se uce na djetetu.

Casas

#325 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Casas » 24/10/2013 20:52

Pozdrav svima.

Ovako ja imam 17 godina,i dobio sam udarac laktom priliom igranja fudbala u zub(jedinica je u pitanju) i taj zub nisam potpuno izgubio nego je otisao iza druge jedinice i postao je duzi od druge jedinice,to kada se dogodilo bila je subota tamo-ovamo hitna,dodjem do bolnice i dole mi kazu nema prelome u ponedjeljak svom stomatologu da sredi zub.I ja u ponedjeljak stomatologu koji kaze da je sada kasno ista tu raditi ,jer bi mene boljelo,trebalo je odmah.A u subotu oni nisu radili.
Dalje mi kaze nakon par mjeseci zub ce kao pocrniti(izgubiti boju) i onda ce se nesto moci skratiti i raditi sa zuba...Medjutim prosla je gotovo godina zub nije pocrnio(izgubio boju) ali je i dalje iza ove druge jedinice i duzi je.Sada mene zanima da li je neko imao slicno iskustvo,i da li je aparatic jedino rjesenje u ovoj situaciji.Da li je moguce skratiti zub (da bude bezbolno) i staviti krunicu ?

Post Reply