Operacija nosa

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
dzejna_au
Posts: 3
Joined: 01/07/2014 10:55

#176 .

Post by dzejna_au »

.
FemaleMe
Posts: 239
Joined: 29/03/2012 22:29

#177 Re: Operacija nosa

Post by FemaleMe »

Odlucila sma se na postupak operacije nosa iz estetskih razloga, malo dug, malo kriv, i tako to. Pored toga imam i na jednu nozdrvu teze disanje nego na drugu, mislila sam da imam devijaciju , medjutim otorinolaringolog mi je rekao da nemam. Imam i problema sa slajmom koji se sliva iz nosa niz grlo, slikala sma sinuse i oni su uredu. Cesto mi zna iz cista mira poteci krv i to bas obilnooo tece, tako da se prepadnem, a ne znam od cega je, tako da ima i tih nekih zdravstvenih problema.
Eh pitanje je postoji li opcija da operisem nos na Klinici, da ne placam privatno, tj. to bi onda bilo iz zdravstvenih razloga, da kazem da mi je tesko disati, kontala sma ici na tu varijantu prvo. A za privatno sam mislila kod Karabega, kod Glumicica mi je poznanica radila, preksupo je, i ne svidja mi se sto nema puno kontakta sa pacijentom sve se vrsi mailom, slikama, preko sestara.
sdino
Posts: 7
Joined: 02/09/2014 18:15

#178 Re: Operacija nosa

Post by sdino »

FemaleMe wrote:Odlucila sma se na postupak operacije nosa iz estetskih razloga, malo dug, malo kriv, i tako to. Pored toga imam i na jednu nozdrvu teze disanje nego na drugu, mislila sam da imam devijaciju , medjutim otorinolaringolog mi je rekao da nemam. Imam i problema sa slajmom koji se sliva iz nosa niz grlo, slikala sma sinuse i oni su uredu. Cesto mi zna iz cista mira poteci krv i to bas obilnooo tece, tako da se prepadnem, a ne znam od cega je, tako da ima i tih nekih zdravstvenih problema.
Eh pitanje je postoji li opcija da operisem nos na Klinici, da ne placam privatno, tj. to bi onda bilo iz zdravstvenih razloga, da kazem da mi je tesko disati, kontala sma ici na tu varijantu prvo. A za privatno sam mislila kod Karabega, kod Glumicica mi je poznanica radila, preksupo je, i ne svidja mi se sto nema puno kontakta sa pacijentom sve se vrsi mailom, slikama, preko sestara.
A da se konsultujes sa dr. Čvorak Alemkom, iz iskustva znam da je super za dogovor u svakom pogledu.Bojim se da je Karabeg malo izvikan, al hajd...nije moje da sudim.
FemaleMe
Posts: 239
Joined: 29/03/2012 22:29

#179 Re: Operacija nosa

Post by FemaleMe »

sdino wrote:
FemaleMe wrote:Odlucila sma se na postupak operacije nosa iz estetskih razloga, malo dug, malo kriv, i tako to. Pored toga imam i na jednu nozdrvu teze disanje nego na drugu, mislila sam da imam devijaciju , medjutim otorinolaringolog mi je rekao da nemam. Imam i problema sa slajmom koji se sliva iz nosa niz grlo, slikala sma sinuse i oni su uredu. Cesto mi zna iz cista mira poteci krv i to bas obilnooo tece, tako da se prepadnem, a ne znam od cega je, tako da ima i tih nekih zdravstvenih problema.
Eh pitanje je postoji li opcija da operisem nos na Klinici, da ne placam privatno, tj. to bi onda bilo iz zdravstvenih razloga, da kazem da mi je tesko disati, kontala sma ici na tu varijantu prvo. A za privatno sam mislila kod Karabega, kod Glumicica mi je poznanica radila, preksupo je, i ne svidja mi se sto nema puno kontakta sa pacijentom sve se vrsi mailom, slikama, preko sestara.
A da se konsultujes sa dr. Čvorak Alemkom, iz iskustva znam da je super za dogovor u svakom pogledu.Bojim se da je Karabeg malo izvikan, al hajd...nije moje da sudim.

ovdje na forumu sam procitala i lose komentare za Cvorka, bolje da nisam nista ni citala, neki pisu ovako neki onako, za Karabega neko pise pozitivno neko negativno, sad sam bas u dilemi. :-)
seki87
Posts: 4
Joined: 22/08/2014 21:52

#180 Re: Operacija nosa

Post by seki87 »

eh imam i ja kompleks sto se nosa tice, nemam grbu ali imam nepravilan nos i siroke nozdrve a prije svega od kada znam za sebe disem na usta :? mene interesuje da li neko zna da li se moze raditi suzavanje nozdrva, nosnih otvora i koliko to kosta u Sarajevu? Sa jedne strane profila nos mi je ok, dok je sa druge nepravilan, nisu simetricni :sad: I interesuje me ako neko ima slabo srce ili je malokrvan, manjak Fe u krvi da li se smije raditi operacija i koji su rizici. Unaprijed hvala:)) Svacije iskustvo dobro dodje! pozz
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72853
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#181 Re: Operacija nosa

Post by Velkoski »

Ima l' neko da ovo džaba radi? Pozz
User avatar
Female_Sa
Posts: 343
Joined: 10/06/2008 08:10

#182 Re: Operacija nosa

Post by Female_Sa »

Ja znam da poliklinika Gežo na Dobrinji radi extra operacije nosa. Moja kolegica sa faxa je operisala nos i prezadovoljna je. Ja sam se tu operisala prije nekoliko godina, ne nos nego sinuse i polip od 8.5 cmm i to su izveli kao carobnim stapicem. Nikad hB nisam vise imala bilo kakvih komplikacija sa sinusima.
FemaleMe
Posts: 239
Joined: 29/03/2012 22:29

#183 Re: Operacija nosa

Post by FemaleMe »

Female_Sa wrote:Ja znam da poliklinika Gežo na Dobrinji radi extra operacije nosa. Moja kolegica sa faxa je operisala nos i prezadovoljna je. Ja sam se tu operisala prije nekoliko godina, ne nos nego sinuse i polip od 8.5 cmm i to su izveli kao carobnim stapicem. Nikad hB nisam vise imala bilo kakvih komplikacija sa sinusima.
je li tvoja kolegica radila estetsku operaciju tu, i koliko je platila?
User avatar
Female_Sa
Posts: 343
Joined: 10/06/2008 08:10

#184 Re: Operacija nosa

Post by Female_Sa »

Estetska operacija je bila u pitanju, a koliko se sjecam kostalo je oko 600 KM.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#185 Re: Operacija nosa

Post by Zatamnjena stakla »

600KM :shock:

Baš ću da provjerim.
FemaleMe
Posts: 239
Joined: 29/03/2012 22:29

#186 Re: Operacija nosa

Post by FemaleMe »

Zatamnjena stakla wrote:600KM :shock:

Baš ću da provjerim.
i ja, jer je premalo, ali navela je da je to bilo davno. U Nasoj maloj klinici operacija nosa je od 1500-2000 KM tako pise na njihovoj internet stranici.
User avatar
Female_Sa
Posts: 343
Joined: 10/06/2008 08:10

#187 Re: Operacija nosa

Post by Female_Sa »

Nos.je.operisala 2003.god.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#188 Re: Operacija nosa

Post by Zatamnjena stakla »

Ma 2 milje moraš istrest' da ga jebeš. Kod mene je situacija da ga ne moram uopšte a hoću.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#189 Re: Operacija nosa

Post by Michun »

Zatamnjena stakla wrote:Ma 2 milje moraš istrest' da ga jebeš. Kod mene je situacija da ga ne moram uopšte a hoću.
visak para, zelja za anestezijom...sta li?
FemaleMe
Posts: 239
Joined: 29/03/2012 22:29

#190 Re: Operacija nosa

Post by FemaleMe »

Jel iko ima iskustva sa dr. Kapidzic iz ORL klinike na Kosevu, ili doktrom Bahador sa DIP-a?
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#191 Re: AW: Operacija nosa

Post by Zatamnjena stakla »

Michun wrote:
Zatamnjena stakla wrote:Ma 2 milje moraš istrest' da ga jebeš. Kod mene je situacija da ga ne moram uopšte a hoću.
visak para, zelja za anestezijom...sta li?
Kompleks (:

Sa moooog!
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#192 Re: AW: Operacija nosa

Post by Michun »

Zatamnjena stakla wrote:
Michun wrote:
Zatamnjena stakla wrote:Ma 2 milje moraš istrest' da ga jebeš. Kod mene je situacija da ga ne moram uopšte a hoću.
visak para, zelja za anestezijom...sta li?
Kompleks (:

Sa moooog!
cekaj, svjestan si da ne moras a hoces :) to nije kompleks. ili su u pubertetu pa ti sve smeta :D
kompleks je kad si duboko ubijedjen da je to na tebi (nesto) pogresno, grdno, visak i sl.
razmisli dooooobro
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#193 Re: Operacija nosa

Post by Zatamnjena stakla »

Ide mi na zivce. Smeta mi.

Sa moooog!
FemaleMe
Posts: 239
Joined: 29/03/2012 22:29

#194 Re: Operacija nosa

Post by FemaleMe »

Ima li jos neko da podijeli iskustvo sa dr Cvorkom i dr Agincicem iz Nase Male Klinike, razmisljam o toj operaciji kod njih, oko 3000 KM je.
Karabega i Glumicica sam otpisala jer su preskupi, preko 5000 KM.
Last edited by FemaleMe on 03/10/2014 22:34, edited 1 time in total.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#195 Re: Operacija nosa

Post by Zatamnjena stakla »

Tu mač jarane, tu mač.
FemaleMe
Posts: 239
Joined: 29/03/2012 22:29

#196 Re: Operacija nosa

Post by FemaleMe »

Zatamnjena stakla wrote:Tu mač jarane, tu mač.
sta je too much, 3000 ili 5000 KM ? :-D
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#197 Re: Operacija nosa

Post by Zatamnjena stakla »

Oboje haha.

1500 bi bila neka normalna cijena al' jok.
FemaleMe
Posts: 239
Joined: 29/03/2012 22:29

#198 Re: Operacija nosa

Post by FemaleMe »

Zatamnjena stakla wrote:Oboje haha.

1500 bi bila neka normalna cijena al' jok.
Pa dobro, ja mislim do 3000 je ok, i to bih dala, vise ne. Ma nisu ni bitne pare, koliko je onaj strah kako ce izgledati poslije, a najgore je citati po forumima, procitas negativan komentar za doktora i onda te panika hvata.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#199 Re: Operacija nosa

Post by Zatamnjena stakla »

Pa ima slika, ono uradi ti i vidiš kako će ti poslije izgledat'. Tek godinu nakon operacije nos ti bude onakav kakav treba.
FemaleMe
Posts: 239
Joined: 29/03/2012 22:29

#200 Re: Operacija nosa

Post by FemaleMe »

Zatamnjena stakla wrote:Pa ima slika, ono uradi ti i vidiš kako će ti poslije izgledat'. Tek godinu nakon operacije nos ti bude onakav kakav treba.
Bogami gdje sam ja bila, nema nikakvih slika da pokazuju kako ce to izgledati.
Post Reply