Magnetna rezonanca privatno?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#76 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Streptokok »

6 januara sam bio gore. Narucili me za april.
mozda nije isti aparat, tj mozda ih ima vise zavisno od dijela tijela.
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#77 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Mentha_Piperita »

AsAmHa wrote:Prije mjesec radio u Al Tawil-u lumbalni dio kičme 250 KM, za poređenje u Suncu je isti pregled 350 KM.Iako meni nije trebao u Suncu je ubrizgavanje kontrasta 80 a u Al Tawil-u 60 KM.KOliko čujem na koševu bez knjižice je preko 400 KM.
E sad ovi se na koševu se diče nekom kvalitetom snimka u o dnosu na druge,al ne vjerujem u neku preveliku razliku(s obzirom na razliku u cijeni),ne djeluju mi u ovi u Al Tawilu bas amateri,vrše i nekakve hirurške zahvate,dolazi im i onaj dr iz zagreba da vrši endoskopski operacije hernije diska,tako da ne vjerujem da bi im dijagnostika bila loša,a surađuju sa vrhunskim stručnjacima.
Ne radi mi niko u Al Tawilu nego čisto zbog lijepog iskustva i pristupačne cijene hvalim ljude :)

Meni u Al Tawil-u napisase da je magnetna hipofize 250 KM + 80 KM ubrizgavanje kontrasta. Mozda im za ovaj kontrast (cijena kontrasta) zavisi koji dio tijela se radi magnetom.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#78 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by P308 »

Koliko kosta magnetna rezonanca dojki i kod koga uraditi navedeno? U Suncu je 450 KM ali evo citam da aparat nije bas najbolji*? Je li se ista promijenilo u medjuvremenu? Kakav je kod Al Tawila? :)
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#79 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Filter »

P308 wrote:Koliko kosta magnetna rezonanca dojki i kod koga uraditi navedeno? U Suncu je 450 KM ali evo citam da aparat nije bas najbolji*? Je li se ista promijenilo u medjuvremenu? Kakav je kod Al Tawila? :)
koliko sam cuo, dobar, noviji aparat.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#80 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by P308 »

Filter wrote:
P308 wrote:Koliko kosta magnetna rezonanca dojki i kod koga uraditi navedeno? U Suncu je 450 KM ali evo citam da aparat nije bas najbolji*? Je li se ista promijenilo u medjuvremenu? Kakav je kod Al Tawila? :)
koliko sam cuo, dobar, noviji aparat.
Hvala na odgovoru, negdje procitah da su nabavili aparat u aprilu prosle godine, nadam se da to zaista znaci da je medju boljim :D
Ako znas cijenu, bilo bi super. Zvat cu ih svakako u ponedjeljak ali nestrpljiv sam da saznam sto prije :)

Citam maloprije da su aparati na Kosevu jos uvijek u kvaru :| A u Opcoj bolnici se mjesecima i mjesecima ceka na red.
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#81 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Filter »

P308 wrote: Hvala na odgovoru, negdje procitah da su nabavili aparat u aprilu prosle godine, nadam se da to zaista znaci da je medju boljim :D
Ako znas cijenu, bilo bi super. Zvat cu ih svakako u ponedjeljak ali nestrpljiv sam da saznam sto prije :)

Citam maloprije da su aparati na Kosevu jos uvijek u kvaru :| A u Opcoj bolnici se mjesecima i mjesecima ceka na red.
zaista ne znam cijenu.
a sto se tice aparata, nije sve do njega. dzaba ti ferari ako je tukac za volanom.
ali, vjerujem da je ekipa kod al tawila odlicna :)

nisu svi aparati na kosevu u kvaru, ali se ne vrse narudzbe jer se ne mogu stici obraditi vanjski pacijenti, a opsta fura neku svoju semu :roll:
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#82 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by emmir1 »

Al tawil je imao neku akciju sa magnetnim rezonancama.

Aparat je nov.

Ja sam radio magnet kičme i glave u zadnjih par mjeseci, platio sam po 250 km.
Kontrast nije trebao, ako treba plati se još 80 km
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#83 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by P308 »

Filter wrote: zaista ne znam cijenu.
a sto se tice aparata, nije sve do njega. dzaba ti ferari ako je tukac za volanom.
ali, vjerujem da je ekipa kod al tawila odlicna :)

nisu svi aparati na kosevu u kvaru, ali se ne vrse narudzbe jer se ne mogu stici obraditi vanjski pacijenti, a opsta fura neku svoju semu :roll:
emmir1 wrote:Al tawil je imao neku akciju sa magnetnim rezonancama.

Aparat je nov.

Ja sam radio magnet kičme i glave u zadnjih par mjeseci, platio sam po 250 km.
Kontrast nije trebao, ako treba plati se još 80 km
Raspitao sam se kod jednog poznanika koji je kod Al Tawila bio prije dva-tri mjeseca, i cijena je 330 KM ako nekoga zanima. Jos cu potvrditi u ponedjeljak kad ih nazovem. U svakom slucaju je jeftinije od Sunca. AKo je 250 KM, jos bolje mada sumnjam da im ta akcija jos uvijek traje pa je vjerovatno 330 KM.

A bio bih vam i jako zahvalan i na malom opisu pregleda, kako to izgleda i koliko traje :D
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#84 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by emmir1 »

P308 wrote:
Filter wrote: zaista ne znam cijenu.
a sto se tice aparata, nije sve do njega. dzaba ti ferari ako je tukac za volanom.
ali, vjerujem da je ekipa kod al tawila odlicna :)

nisu svi aparati na kosevu u kvaru, ali se ne vrse narudzbe jer se ne mogu stici obraditi vanjski pacijenti, a opsta fura neku svoju semu :roll:
emmir1 wrote:Al tawil je imao neku akciju sa magnetnim rezonancama.

Aparat je nov.

Ja sam radio magnet kičme i glave u zadnjih par mjeseci, platio sam po 250 km.
Kontrast nije trebao, ako treba plati se još 80 km
Raspitao sam se kod jednog poznanika koji je kod Al Tawila bio prije dva-tri mjeseca, i cijena je 330 KM ako nekoga zanima. Jos cu potvrditi u ponedjeljak kad ih nazovem. U svakom slucaju je jeftinije od Sunca. AKo je 250 KM, jos bolje mada sumnjam da im ta akcija jos uvijek traje pa je vjerovatno 330 KM.

A bio bih vam i jako zahvalan i na malom opisu pregleda, kako to izgleda i koliko traje :D



Mislim da je 250 i dalje plus 80 kontrast ako treba.
Meni ni jednom nije trebao.

Ja sam radio lumbalnu kičmu pa onda magnet glave.

Legneš i aparat te uvuće ko u neki tunel.
Kod njih je aparat novije proizvodnje i dobro.je za one koji se boje zatvorenog prostora jer je otvoren i sa gornje strane.

Mene su uvukli i normalno sam vidio prozore i neka drveća.

Traje nekih 25 minuta.

Cijelo vrijeme je neka buka ali podnošljiva ali i dobiješ sluśalice za uši.

Onako pregled nije ugodan jer ležiš u tunelu nekom 25 minuta i ne smiješ se pomjerit.

Sve u svemu ništa strašno, malo dosadno
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#85 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by CherryLips »

P308 wrote:
Filter wrote:
P308 wrote:Koliko kosta magnetna rezonanca dojki i kod koga uraditi navedeno? U Suncu je 450 KM ali evo citam da aparat nije bas najbolji*? Je li se ista promijenilo u medjuvremenu? Kakav je kod Al Tawila? :)
koliko sam cuo, dobar, noviji aparat.
Hvala na odgovoru, negdje procitah da su nabavili aparat u aprilu prosle godine, nadam se da to zaista znaci da je medju boljim :D
Ako znas cijenu, bilo bi super. Zvat cu ih svakako u ponedjeljak ali nestrpljiv sam da saznam sto prije :)

Citam maloprije da su aparati na Kosevu jos uvijek u kvaru :| A u Opcoj bolnici se mjesecima i mjesecima ceka na red.
Ja sam u Opštoj čekala oko mjesec i po, bez ikakvih štela i vezica
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#86 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by P308 »

emmir1 wrote:
Mislim da je 250 i dalje plus 80 kontrast ako treba.
Meni ni jednom nije trebao.

Ja sam radio lumbalnu kičmu pa onda magnet glave.

Legneš i aparat te uvuće ko u neki tunel.
Kod njih je aparat novije proizvodnje i dobro.je za one koji se boje zatvorenog prostora jer je otvoren i sa gornje strane.

Mene su uvukli i normalno sam vidio prozore i neka drveća.

Traje nekih 25 minuta.

Cijelo vrijeme je neka buka ali podnošljiva ali i dobiješ sluśalice za uši.

Onako pregled nije ugodan jer ležiš u tunelu nekom 25 minuta i ne smiješ se pomjerit.

Sve u svemu ništa strašno, malo dosadno
Hvala puno na odgovoru. Moguce da cijena varira u zavisnosti od toga sta se tacno "snima". A moguce da su meni odmah rekli cijenu sa kontrastom pa to ispadne tih 330 KM (250 + 80).
Pitam za mamu koja inace ne podnosi najbolje zatvoren prostor pa mi je drago da je poluotvorenog tipa mada je opet pod znakom pitanja kako ce podnijeti da lezi 25 minuta u relativno malom prostoru. Hvala ti jos jednom na odgovoru i informacijama, odlicno ce doci kao priprema za pregled.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#87 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by P308 »

CherryLips wrote: Ja sam u Opštoj čekala oko mjesec i po, bez ikakvih štela i vezica
To je podnosljivo ali mislim da cu se ipak odluciti na privatnika jer sam nestrpljiv da saznam o cemu se radi (doktori sumnjaju na nesto ali ultrazvuk ne pokazuje najbolje pa je njihova preporuka magnetna).
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#88 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by P308 »

Samo da potvrdim da je cijena kod Al Tawila 330 KM (sa kontrastom) plus 20 KM kreatinin i urea (ne znam zbog cega im ovo treba) ako nekoga u buducnosti bude zanimalo. Pregled traje izmedju 20 i 30 minuta, nije ugodno ali nije ni toliko strasno. Nalaz bude za dva do tri dana.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#89 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by CherryLips »

P308 wrote:Samo da potvrdim da je cijena kod Al Tawila 330 KM (sa kontrastom) plus 20 KM kreatinin i urea (ne znam zbog cega im ovo treba) ako nekoga u buducnosti bude zanimalo. Pregled traje izmedju 20 i 30 minuta, nije ugodno ali nije ni toliko strasno. Nalaz bude za dva do tri dana.
Ko očitava snimak kod njih? Urea i kreatinin se vade da bi se vidjelo da li bubrezi dobro rade , radi izlučivanja kontrastnog sredstva.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#90 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by P308 »

CherryLips wrote:
P308 wrote:Samo da potvrdim da je cijena kod Al Tawila 330 KM (sa kontrastom) plus 20 KM kreatinin i urea (ne znam zbog cega im ovo treba) ako nekoga u buducnosti bude zanimalo. Pregled traje izmedju 20 i 30 minuta, nije ugodno ali nije ni toliko strasno. Nalaz bude za dva do tri dana.
Ko očitava snimak kod njih? Urea i kreatinin se vade da bi se vidjelo da li bubrezi dobro rade , radi izlučivanja kontrastnog sredstva.
Kod njih rade tri radiologa, dr. Besima Hadzihasanovic, dr. Edin Avdagic i dr. Aida Al Tawil. Vjeruj da u svoj toj panici nisam ni pitao ko ce ocitavati nama jer mi je cilj bio da se to sto prije obavi i da idemo :-? Ako se ne varam, najbolji radiolog kod nas je dr. Melika Klancevic? Steta sto ona to ne radi.

ALi kada nalaz bude gotov, dolazite na konsultacije kod doktora o istom, tako da cu sa sigurnocu znati za dva-tri dana pa ti javim. Je li do mene, ili je malo cudno sto se toliko ceka nalaz?
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#91 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Kataklinger »

Ja sam bio u Suncu na MR vratne kičme, platio 450KM i to je bilo prije otprilike dvije i po godine. Dobio isprintan nalaz i u digitalnoj formi na CD-u. Čeka se par dana, a pregled je trajao 17 minuta. Ne vjerujem i da im je sada jeftinije, ali eto kod tog Al Tawila skoro pa duplo jeftinije. Sad ne znam koliko koji aparat ima Tesli (T)...
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#92 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by P308 »

Kataklinger wrote:Ja sam bio u Suncu na MR vratne kičme, platio 450KM i to je bilo prije otprilike dvije i po godine. Dobio isprintan nalaz i u digitalnoj formi na CD-u. Čeka se par dana, a pregled je trajao 17 minuta. Ne vjerujem i da im je sada jeftinije, ali eto kod tog Al Tawila skoro pa duplo jeftinije. Sad ne znam koliko koji aparat ima Tesli (T)...
Da, i sada je u Suncu 450 KM i cuo sam da je aparat zatvorenog tipa? Kod Al Tawila je poluotvorenog tipa pa je mrvicu lakse ljudima sa klaustrofobijom. Mislim da su oba aparata 1,5T i da samo na Kosevu postoji aparat 3T, ako se ne varam.
Znaci nije cudno sto se ceka par dana nalaz...hvala ti, to me pomalo zabrinulo :D
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#93 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by emmir1 »

P308 wrote:
Kataklinger wrote:Ja sam bio u Suncu na MR vratne kičme, platio 450KM i to je bilo prije otprilike dvije i po godine. Dobio isprintan nalaz i u digitalnoj formi na CD-u. Čeka se par dana, a pregled je trajao 17 minuta. Ne vjerujem i da im je sada jeftinije, ali eto kod tog Al Tawila skoro pa duplo jeftinije. Sad ne znam koliko koji aparat ima Tesli (T)...
Da, i sada je u Suncu 450 KM i cuo sam da je aparat zatvorenog tipa? Kod Al Tawila je poluotvorenog tipa pa je mrvicu lakse ljudima sa klaustrofobijom. Mislim da su oba aparata 1,5T i da samo na Kosevu postoji aparat 3T, ako se ne varam.
Znaci nije cudno sto se ceka par dana nalaz...hvala ti, to me pomalo zabrinulo :D


Ovisi šta si radio.

Ja sam radio recimo danas oko 18, a nalaz bio sutra oko 12.

U pitanju je magnet glave i kičme.

A nema te to šta zabrinjavat što su rekli par dana jer vjerovatno im je gužva a nalaz magneta treba da se očita, pregleda dobro i iskuca onda.

Za to treba i malo vremena i ako danas imaju 10 ili 15 pacijenata a imaju, onda ti je to to.
artuditu
Posts: 334
Joined: 04/11/2015 12:09

#94 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by artuditu »

I ja već neko vrijeme čekam MR na Koševu.
Ima li ijedna privatna klinika u kojoj je ovo pokriveno ZZO osiguranjem?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#95 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by P308 »

emmir1 wrote:Ovisi šta si radio.

Ja sam radio recimo danas oko 18, a nalaz bio sutra oko 12.

U pitanju je magnet glave i kičme.

A nema te to šta zabrinjavat što su rekli par dana jer vjerovatno im je gužva a nalaz magneta treba da se očita, pregleda dobro i iskuca onda.

Za to treba i malo vremena i ako danas imaju 10 ili 15 pacijenata a imaju, onda ti je to to.
Mama je radila, u pitanju su dojke. Danas su me pozvali, nalaz je gotov i konsultacije s doktoricom u vezi istog su zakazane za sutra jer nismo u mogucnosti da danas odemo zbog poslovnih obaveza. Znaci tacno dva dana je trebalo, kako su i rekli. Sto kazes, vjerovatno je bila guzva i nije moglo ranije, u svakom slucaju sam zadovoljan.

Odmah sam preko telefona pitao kakav je nalaz, i navodno je uredan. Kazem navodno, jer je medicinska sestra (ili ko vec zove) insisitrala da popricamo s doktoricom koja preporucuje i dodatni ultrazvuk iz nekog razloga :shock: To mi nema nikakve logike. Valjda se na magnetnoj vidi daleko vise nego na ultrazvuku? Uostalom, preporuka druge doktorice nakon ultrazvuka je bila magnetna rezonanca a sada je preporuka ove doktorice da nakon magnetne ponovo radi ultrazvuk :shock:
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#96 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by emmir1 »

P308 wrote:
emmir1 wrote:Ovisi šta si radio.

Ja sam radio recimo danas oko 18, a nalaz bio sutra oko 12.

U pitanju je magnet glave i kičme.

A nema te to šta zabrinjavat što su rekli par dana jer vjerovatno im je gužva a nalaz magneta treba da se očita, pregleda dobro i iskuca onda.

Za to treba i malo vremena i ako danas imaju 10 ili 15 pacijenata a imaju, onda ti je to to.
Mama je radila, u pitanju su dojke. Danas su me pozvali, nalaz je gotov i konsultacije s doktoricom u vezi istog su zakazane za sutra jer nismo u mogucnosti da danas odemo zbog poslovnih obaveza. Znaci tacno dva dana je trebalo, kako su i rekli. Sto kazes, vjerovatno je bila guzva i nije moglo ranije, u svakom slucaju sam zadovoljan.

Odmah sam preko telefona pitao kakav je nalaz, i navodno je uredan. Kazem navodno, jer je medicinska sestra (ili ko vec zove) insisitrala da popricamo s doktoricom koja preporucuje i dodatni ultrazvuk iz nekog razloga :shock: To mi nema nikakve logike. Valjda se na magnetnoj vidi daleko vise nego na ultrazvuku? Uostalom, preporuka druge doktorice nakon ultrazvuka je bila magnetna rezonanca a sada je preporuka ove doktorice da nakon magnetne ponovo radi ultrazvuk :shock:


Meni je medicinska sestra nakon oba pregleda rekla da se nalazi čine ok i da dođem kod doktora na konsultacije.

I došao sam i rekao mi recimo za magnet glave na hodniku, nalaz je uredan potpuno i sretno.


Tako da te ne buni to što ti je rekla da dođete kod doktora, doktor je taj koji čita nalaz a sestra može i ne mora reći
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#97 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by P308 »

emmir1 wrote:


Meni je medicinska sestra nakon oba pregleda rekla da se nalazi čine ok i da dođem kod doktora na konsultacije.

I došao sam i rekao mi recimo za magnet glave na hodniku, nalaz je uredan potpuno i sretno.


Tako da te ne buni to što ti je rekla da dođete kod doktora, doktor je taj koji čita nalaz a sestra može i ne mora reći
Ne buni me sto moramo kod doktora, sto kazes, to je i logicno nego me buni sto doktorica (prema rijecima medicinske sestre) preporucuje i ultrazvuk sto mi nema nikakve logike. Kaze, citiram: "Nalaz je uredan ali dokotirca zeli da se uradi i ultrazvuk".

Da budem precizniji, na osnovu ultrazvuka je mama upucena na MRI, a sada ispade da je na osnovu MRI upucuju na ultrazvuk. Nema mi nikakve logike pogotovo sto iznad MRI nema nista (varam li se?). To je pregled koji daje najbolju sliku, zar ne?
Ali vidjet cemo u petak, nadam se da je to samo neka dodatna mjera opreza. Ponasam se paranoicno, vjerovatno.

Hvala sto svaki put odgovoris, strpljivo iako se ja vrtim u krug i pisem konstantno iste stvari. I tebi i ostalim forumasima koji pisu na temi, hvala puno. Odmah je covjeku lakse kad procita savjet, informaciju ili lijepu rijec.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#98 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by wewa »

P308 wrote:
emmir1 wrote:


Meni je medicinska sestra nakon oba pregleda rekla da se nalazi čine ok i da dođem kod doktora na konsultacije.

I došao sam i rekao mi recimo za magnet glave na hodniku, nalaz je uredan potpuno i sretno.


Tako da te ne buni to što ti je rekla da dođete kod doktora, doktor je taj koji čita nalaz a sestra može i ne mora reći
Ne buni me sto moramo kod doktora, sto kazes, to je i logicno nego me buni sto doktorica (prema rijecima medicinske sestre) preporucuje i ultrazvuk sto mi nema nikakve logike. Kaze, citiram: "Nalaz je uredan ali dokotirca zeli da se uradi i ultrazvuk".

Da budem precizniji, na osnovu ultrazvuka je mama upucena na MRI, a sada ispade da je na osnovu MRI upucuju na ultrazvuk. Nema mi nikakve logike pogotovo sto iznad MRI nema nista (varam li se?). To je pregled koji daje najbolju sliku, zar ne?
Ali vidjet cemo u petak, nadam se da je to samo neka dodatna mjera opreza. Ponasam se paranoicno, vjerovatno.

Hvala sto svaki put odgovoris, strpljivo iako se ja vrtim u krug i pisem konstantno iste stvari. I tebi i ostalim forumasima koji pisu na temi, hvala puno. Odmah je covjeku lakse kad procita savjet, informaciju ili lijepu rijec.
ja bih svakako s nalazom otisla kod dr klancevic. ona je stvarno istinski znalac.
pa da dahnete dusom.
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#99 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by emmir1 »

P308 wrote:
emmir1 wrote:


Meni je medicinska sestra nakon oba pregleda rekla da se nalazi čine ok i da dođem kod doktora na konsultacije.

I došao sam i rekao mi recimo za magnet glave na hodniku, nalaz je uredan potpuno i sretno.


Tako da te ne buni to što ti je rekla da dođete kod doktora, doktor je taj koji čita nalaz a sestra može i ne mora reći
Ne buni me sto moramo kod doktora, sto kazes, to je i logicno nego me buni sto doktorica (prema rijecima medicinske sestre) preporucuje i ultrazvuk sto mi nema nikakve logike. Kaze, citiram: "Nalaz je uredan ali dokotirca zeli da se uradi i ultrazvuk".

Da budem precizniji, na osnovu ultrazvuka je mama upucena na MRI, a sada ispade da je na osnovu MRI upucuju na ultrazvuk. Nema mi nikakve logike pogotovo sto iznad MRI nema nista (varam li se?). To je pregled koji daje najbolju sliku, zar ne?
Ali vidjet cemo u petak, nadam se da je to samo neka dodatna mjera opreza. Ponasam se paranoicno, vjerovatno.

Hvala sto svaki put odgovoris, strpljivo iako se ja vrtim u krug i pisem konstantno iste stvari. I tebi i ostalim forumasima koji pisu na temi, hvala puno. Odmah je covjeku lakse kad procita savjet, informaciju ili lijepu rijec.


Odgovaram jer primjećujem da si pod strahom, a znam kako ti je.
Naime imao sam neke simptome po glavi, kao neko mravinjanje pa sam bio pod velikim strahom i analizirao svaku riječ doktora po 100 puta, obišao 10 neurologa i svakakvih pregleda.
Mri je potpuno čist i to me smirilo pa i ta mravinjanja prestala.


MRI bi trebalo da najbolje i najjasnije pokaže i obično poslije ultra zvuka, rtg, ct šalju na mri ako nisu sigurni.



Onda trebaš imati u vidu da doktori će uvijek tražiti dodatne pretrage ako nisu 110 posto sigurni jer nema šale sa ljudskim životima i odgovornošću, svi smo imali priliku čitati o tužbama prema doktorima zbog neke njihove odluke.

Poslušajte doktora i pravo na ultra zvuk pa da i to skinete
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#100 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by P308 »

emmir1 wrote:
Odgovaram jer primjećujem da si pod strahom, a znam kako ti je.
Naime imao sam neke simptome po glavi, kao neko mravinjanje pa sam bio pod velikim strahom i analizirao svaku riječ doktora po 100 puta, obišao 10 neurologa i svakakvih pregleda.
Mri je potpuno čist i to me smirilo pa i ta mravinjanja prestala.


MRI bi trebalo da najbolje i najjasnije pokaže i obično poslije ultra zvuka, rtg, ct šalju na mri ako nisu sigurni.



Onda trebaš imati u vidu da doktori će uvijek tražiti dodatne pretrage ako nisu 110 posto sigurni jer nema šale sa ljudskim životima i odgovornošću, svi smo imali priliku čitati o tužbama prema doktorima zbog neke njihove odluke.

Poslušajte doktora i pravo na ultra zvuk pa da i to skinete
Hvala ti puno. Samo onaj ko je prosao kroz ovo iskustvo moze shvatiti kakav je osjecaj iscekivati rezultate, nadati se najboljem a i pored toga sto se nadas najboljem, svaka sitnica ti bude sumnjiva iako nema osnova da ti bude. Grozan osjecaj. Ista stvar i s nama, analiziramo svaku rijec, i obisli smo 5 radiologa ali niti jedan nije dao konkretan odgovor pa se nadamo da cemo isti konacno dobiti a ako to podrazumijeva i dodatni ultrazvuk i to cemo svakako obaviti.
Nadam se da se sada osjecas dobro i da je sve ok? Drago mi je da ti je nalaz uredan.
wewa wrote: ja bih svakako s nalazom otisla kod dr klancevic. ona je stvarno istinski znalac.
pa da dahnete dusom.
Dr. Klancevic je zaista vrhunski radiolog i jako dobar covjek. Imao sam par susreta s njom i zaista divna zena sa sjanim odnosom na relaciji doktor-pacijent, sto je rijetkost tako da je vrlo moguce da cemo i to uciniti s obzirom da smo upravo kod nje isli proteklih mjeseci i da je zapravo njena preporuka i bila MRI.

Moram da kazem da su svi ovi pregledi stvarno papreni, toliko mi je zao sto velika vecina ljudi ne moze priustiti privatnika pa mjesecima ceka na pregled na Klinickom a stanje se u medjuvremenu moze i pogorsati. Mi smo od pocetka ovog mjeseca do danas dali preko 500 KM. Nije mi zao ni marke jer je zdravlje u pitanju, ali koliko ljudi to moze reci? I mi smo jedva uspjeli to izdvojiti, da budem iskren. Strasno :sad:

Hvala jos jednom svima. Necu vas zamarati vise :D
Hvala vam sto ste podijelili svoja iskustva i pruzili rijeci utjehe i podrske. Puno mi znaci.
Post Reply