Ginekologija i vagine....

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
159
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
232
30%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
36
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
56
7%
Samo po potrebi
92
12%
Kad se sjetim
28
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
152
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
15
2%
 
Total votes: 770

buzzkiller
Posts: 74
Joined: 11/03/2011 00:20

#2401 Re: Ginekologija i vagine....

Post by buzzkiller »

Nekatamo wrote:Koji ginekolog u Suncu je dobar tj zanima me koji je njezan i lake ruke jer uvjek me boli uzimanje papa testa
Dr Delic Taib preporucujem
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#2402 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Zovem se Zelena »

WRRsmom wrote:jel normalno poslije hormonske terapije (primolut nor) ne dobiti menstruaciju? obicno dobijem nakon dva dana a sad nista :cry:
A koja je indikacija za primolut nor u tvom slučaju? Jedan od neželjenih efekata je poremećaj u menst. ciklusu i amenoreja.
Koliko dugo si pod terapijom i koliko već izostaje menstruacija? Kao što kažeš, normalno je 2-3 dana.
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#2403 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Zovem se Zelena »

WRRsmom wrote:njih koristim inace da bih zaustavila krvarenje vec 2 godine samo mi to daju jer kazu da sam zdrava al et samo od njih stane uopste, ispila kutiju, stalo i ne dobivam vec preko 10 dana. sta znaci amenoreja?
Inače se koristi kod zaustavljanja krvarenja, poremećaja u ciklusu, amenoreje (izostanak menstruacije, bilo fiziološki npr u doba puberteta ili u trudnoći, ili patološki), kada se želi odložiti menstruacija...

Ne znam šta da ti kažem, hormonska terapija je baš zeznuta. Ako potraje još koji dan konsultuj se sa ljekarom. Moguće je da je nus pojava.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#2404 Re: Ginekologija i vagine....

Post by ho oponopono »

...pfff muka kad imaš, muka kad nemaš, vala u trudnoći sam bila najrahatnija! :oops:

:mrgreen:
User avatar
aribes
Posts: 353
Joined: 18/05/2012 15:31

#2405 Re: Ginekologija i vagine....

Post by aribes »

Da li je isao neko od vas pristunih kod dr. Đuderije? I ako jeste, da mi kaze kakav je kao insan i da li je bas strucnjak za kakvog vazi po pricama?
User avatar
limunada25
Posts: 1928
Joined: 23/06/2010 14:20

#2406 Re: Ginekologija i vagine....

Post by limunada25 »

Moze li mi neko preporuciti kod kojeg ginekologa da odem. 2 x sam bila u onoj studentskoj ambulanti (dok sam bila student :D )i zena je bila tolko neljubazna i odvratna i svu me istraumirala, a prvi put tad isla :( I ako znate cijenu za obican pregled i papa test. Hvala !
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#2407 Re: Ginekologija i vagine....

Post by BIONA »

Zene, da li se smije piti antibiotik u toku menstruacije? Ne mogu cekati da mi prodje, moram odmah piti pa ne znam sta da radim :roll:
User avatar
Kona__
Posts: 666
Joined: 10/07/2006 13:55

#2408 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Kona__ »

Smije. Uzimaj probiotik svakako.
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#2409 Re: Ginekologija i vagine....

Post by BIONA »

Hvala puno :)
User avatar
lara b.
Posts: 307
Joined: 23/01/2007 15:05
Location: sarajewo

#2410 Re: Ginekologija i vagine....

Post by lara b. »

drage zene, zanima jel neko od vas ima miom na materici i kako je to sa trudnocom...jel ima neki tretman... ikakva iskustva sa miomima?
naime, moj ginekolog je utvrdio da imam nekoliko mioma i da ce ih pratiti i to je to :?
zabrinuta sam bas :cry: :cry:
User avatar
Nekatamo
Posts: 567
Joined: 18/01/2013 22:33

#2411 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Nekatamo »

Gdje u Sarajevu mogu privatno da ispitam bakterije na Chlamydia,Ureaplazma i Mycoplasma?Kolika je cijena?
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#2412 Re: Ginekologija i vagine....

Post by MrsJ »

Ja sam radila u Sanasi, mislim da ti je za svaki bris 30 KM.
User avatar
Sirri
Posts: 64
Joined: 23/04/2013 22:22

#2413 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Sirri »

žuta lala wrote:Je l' se ikome dešava da mu mentruacija kasni po 20 dana? (Ne mislim na trudnoću :D ) Ne znam živa šta ću, u posljednje vrijeme mi kasni ili 5,6 dana ili dođe na vrijeme, a evo sad mi kasni 22 dana. Prepale su me drugarice spominjući neke ciste, pa rekoh da i ovdje pitam, da nema ko neka iskustva s ovim?

Počela sam piti onaj odvratni čaj za regulisanje mentruacije prije nekoliko dana, i još ništa.

A ne piju mi se pilule samo zbog toga. :cry:
Imam isti problem.Protekla dva puta je kasnila 18 i 28 dana.Sad opet. :roll: Iskreno,malo me strah,tako da ozbiljno namjeravam po prvi put posjetiti ginekologa.Jaooo. :roll:
Nego,kakav čaj piješ?
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#2414 Re: Ginekologija i vagine....

Post by una_bo »

Sirri wrote:
žuta lala wrote:Je l' se ikome dešava da mu mentruacija kasni po 20 dana? (Ne mislim na trudnoću :D ) Ne znam živa šta ću, u posljednje vrijeme mi kasni ili 5,6 dana ili dođe na vrijeme, a evo sad mi kasni 22 dana. Prepale su me drugarice spominjući neke ciste, pa rekoh da i ovdje pitam, da nema ko neka iskustva s ovim?

Počela sam piti onaj odvratni čaj za regulisanje mentruacije prije nekoliko dana, i još ništa.

A ne piju mi se pilule samo zbog toga. :cry:
Imam isti problem.Protekla dva puta je kasnila 18 i 28 dana.Sad opet. :roll: Iskreno,malo me strah,tako da ozbiljno namjeravam po prvi put posjetiti ginekologa.Jaooo. :roll:
Nego,kakav čaj piješ?
zašto se žene toliko plaše posjetiti ginekologa, stvarno ne razumijem.
User avatar
Sirri
Posts: 64
Joined: 23/04/2013 22:22

#2415 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Sirri »

Ma ja se ne plašim,nema me čega biti strah,nego,malo mi neugodno,što je,mislim,sasvim normalno za nekog ko prvi put posjećuje ginekologa. :D Međutim,što se mora...
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#2416 Re: Ginekologija i vagine....

Post by una_bo »

Sirri wrote:Ma ja se ne plašim,nema me čega biti strah,nego,malo mi neugodno,što je,mislim,sasvim normalno za nekog ko prvi put posjećuje ginekologa. :D Međutim,što se mora...
baš tako, bolje spriječiti nego liječiti, a za sve postoji prvi put, i nije to ništa strašno :)
Vademecum
Posts: 31
Joined: 05/05/2013 20:14

#2417 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Vademecum »

Isti sam ovakav post postavila na drugoj temi ali eto, za svaki slučaj. Možda se ovdje neko prije javi. :-D Nova sam na forumu :) Uskoro ću napuniti 19 godina a sad.. Imala sam odnose ( duze od 2 godine smo u vezi ) Nisam dobila dojam da ima neko mlad na forumu kao ja. Htjela bih posjetiti ginekologa prvi put ali ne znam ni koga, ni gdje, ni kako. Pošto mi je prvi put voljela bih da bude malo nježniji ( čitala sam na nekim forumima da kad su grubi a ti se malo trzneš da ti kažu tipa nije te boljelo kad si ga primila, ispričavam se na ovom riječniku ). Bilo bi super kad bi bile preporuke za nekog državnog ali ako baš ne znate nekog "normalnog" onda privatnog. I kako ide to sa pilulama ? Oni odmah preporuče i daju ili moramo pitati ?
Mama mi nije tu a sa ocem ne bih o tome pričala, a sa rodbinom nisam baš povezana toliko :)
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#2418 Re: Ginekologija i vagine....

Post by radenska »

Ma meni vala nijedan nije toliko njezan da m nimalo ne boli papa test. Prvi put sam isla kod Masica, onako, ne znam sta da kazem nije strasno, onda kod spahovica, on je najnjezniji, pa isla kod divanovica, on mi je na vrhu liste ginekologa.To je sto se tice privatnih.
Drzavni me jednom potrefio neki Zildžo u Starom gradu, plakala sam od bolova poslije pregleda :-)
Ali kad jednom odes onda je poslije svejedno, barem meni. Pogotovo poslije trudnoce :D

KAzu ima neki fin Nakas u Vojnoj bolnici :-D
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#2419 Re: Ginekologija i vagine....

Post by manekenka u penziji »

Mene nikad nije bolilo. Pa cak i kad sam pod upalom dolazila, pregledi me nisu boljeli. Ne znam da li je do mene ili do doktora,ali ga ne bih mijenjala.
User avatar
limunada25
Posts: 1928
Joined: 23/06/2010 14:20

#2420 Re: Ginekologija i vagine....

Post by limunada25 »

Vademecum wrote:Isti sam ovakav post postavila na drugoj temi ali eto, za svaki slučaj. Možda se ovdje neko prije javi. :-D Nova sam na forumu :) Uskoro ću napuniti 19 godina a sad.. Imala sam odnose ( duze od 2 godine smo u vezi ) Nisam dobila dojam da ima neko mlad na forumu kao ja. Htjela bih posjetiti ginekologa prvi put ali ne znam ni koga, ni gdje, ni kako. Pošto mi je prvi put voljela bih da bude malo nježniji ( čitala sam na nekim forumima da kad su grubi a ti se malo trzneš da ti kažu tipa nije te boljelo kad si ga primila, ispričavam se na ovom riječniku ). Bilo bi super kad bi bile preporuke za nekog državnog ali ako baš ne znate nekog "normalnog" onda privatnog. I kako ide to sa pilulama ? Oni odmah preporuče i daju ili moramo pitati ?
Mama mi nije tu a sa ocem ne bih o tome pričala, a sa rodbinom nisam baš povezana toliko :)
Dr. Nejra Pasic :thumbup:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2421 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Michun »

limunada25 wrote:
Vademecum wrote:Isti sam ovakav post postavila na drugoj temi ali eto, za svaki slučaj. Možda se ovdje neko prije javi. :-D Nova sam na forumu :) Uskoro ću napuniti 19 godina a sad.. Imala sam odnose ( duze od 2 godine smo u vezi ) Nisam dobila dojam da ima neko mlad na forumu kao ja. Htjela bih posjetiti ginekologa prvi put ali ne znam ni koga, ni gdje, ni kako. Pošto mi je prvi put voljela bih da bude malo nježniji ( čitala sam na nekim forumima da kad su grubi a ti se malo trzneš da ti kažu tipa nije te boljelo kad si ga primila, ispričavam se na ovom riječniku ). Bilo bi super kad bi bile preporuke za nekog državnog ali ako baš ne znate nekog "normalnog" onda privatnog. I kako ide to sa pilulama ? Oni odmah preporuče i daju ili moramo pitati ?
Mama mi nije tu a sa ocem ne bih o tome pričala, a sa rodbinom nisam baš povezana toliko :)
Dr. Nejra Pasic :thumbup:
Ni u ludilu! Ta nema pojma.
Ako ces drzavnom, Nakash je jako dobar.
Anja Tomic takodjer - na Jezeru je.
Privatno poliklinika Clarus. Dr. Amra, njezna i fina.
ifaufa
Posts: 49
Joined: 05/12/2012 09:41

#2422 Re: Ginekologija i vagine....

Post by ifaufa »

Mehemdbašić ordinacija na grbavici- dr. Zejna...divna, divna, njezna osoba i zaista zena zna svoj posao i detaljna je jako.
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#2423 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Queen_of_hearts »

Kakvi su na studentskoj u Sarajevu ?
Da li se ranije narucuje ili te odmah prime ?
User avatar
Balea275
Posts: 71
Joined: 19/02/2013 10:47

#2424 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Balea275 »

Danas sam htjela zvati jednu ordinaciju gdje sam prije išla na pregled, da zakažem PAPA test. Usluga mi je bila OK, ali čini mi se da baš nije jeftino. Međutim, obzirom da sam samo u toj ordinaciji do sad bila, nisam baš upućena u cijene kod drugih privatnih ordinacija.
PAPA test košta 150 KM, a sudeći po svemu što sam pročitala na raznim forumima, to je visoka cijena...
Može li mi neka od vas reći koliko plaćate PAPA test (uzimanje brisa, citološka analiza, pregled i šta sve ide uz to) i da preporučite neku ordinaciju (u Sarajevu), po mogućnosti ženu ginekologa :D Koje su uopšte varijante PAPA testa, jel cijena može zavisiti od analize, ili se podrazumijeva ista analiza kod standardnog papa testa jednom godišnje?

P.S. Ovo mi je prvi PAPA test :D

P.P.S. Sad sam zvala, cijena za sistematski pregled je 150 što uključuje i papa test, a samo papa test je 60 KM :D Moja greška u sporazumjevanju
cicos
Posts: 90
Joined: 12/01/2012 19:56

#2425 Re: Ginekologija i vagine....

Post by cicos »

Da li je nako isao kod dr. Kandic Alme...kakva su iskustva ?
Post Reply