Ginekologija - sve o tome

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
159
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
233
30%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
36
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
56
7%
Samo po potrebi
92
12%
Kad se sjetim
28
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
152
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
15
2%
 
Total votes: 771

User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#1976 Re: Ginekologija i vagine....

Post by otherside »

muhanata wrote:Vaša preporuka za ginekologa u Kumrovcu?
Dr Ćehajić
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#1977 Re: Ginekologija i vagine....

Post by muhanata »

otherside wrote:
muhanata wrote:Vaša preporuka za ginekologa u Kumrovcu?
Dr Ćehajić
Hvala puno!
orange
Posts: 129
Joined: 27/05/2003 00:00

#1978 Re: Ginekologija i vagine....

Post by orange »

Drage zene,

samo da prijavim da sam uspjela dobiti termin kod dr. Nakasa.

Kakvi su utisci, ja sam cula da je dobar al jos koje misljenje bi bilo vrlo pozeljno :)

Jos jednom hvala Lobotomiji na pomoci. :thumbup:
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#1979 Re: Ginekologija i vagine....

Post by LaCici »

Dobar ti je i Nakas. Dobro si prosla. :wink: Kazu da je jako njezan i ljubazan, e jedino ne znam kakav je strucnjak s obzirom da je mlad pa nema dovoljno iskustva.
User avatar
Lobotomija
Posts: 191
Joined: 23/02/2012 15:11
Location: Na pivi sa Groucho Marxom

#1980 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Lobotomija »

Nema na cemu :)
Meni on djeluje nekako neozbiljno a sad da li zna ili ne to nemam pojma :).
Sve je bolje od one Guticke :)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1981 Re: Ginekologija i vagine....

Post by wewa »

mene je operisao, divno jedno insance!
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1982 Re: Ginekologija i vagine....

Post by girl »

wewa wrote:
MedenoSrce wrote:Više volim njega slušati jer ima znanje, nego kod pojedinih takve gluposti da se samo pitam kako su zavrsili specijalizaciju.
Ja imam specifican problem, endometrioza. Da ne pricam da me je jedna doktorica dvije godine uvjeravala da je to ovulacijska cista i da su moji bolovi uzrokovani infekcijom urinarnog trakta i svaki mi pregled naplatila 100KM.

Ili jedna koja mi je predlagala "umjetnu menopauzu" :shock:

Sada sam takva da se o svakom "problemu" koji imam tako dobro informisem da ne bih vjerovala raznoraznim kvazispecijalistima.
Hocu da kazen da ako sam dosla po strucno misljenje, hocu to i da dobijem a ne glađenje m..da
imam prijateljicu kojoj je trudnoca izvrsno sanirala endometriozu ;-)

a nasim 'strucnjacima' problem je i pojacan iscjedak, a kamoli stvarna zdravstvena poteskoca. cast izuzecima.
sto se tice bolova - kod endometrioze su "normalni" - kod nekog stravicni kod nekog ih gotovo i nema. da su bolovi od infekcije - i to je jednim dijelom tacno, jer se endometrioza usko veze sa ranijim zapaljenima tih organa i zdjelice (iako joj to nikad nije jedini uzrok, neki tvrde da je autoimuna, ima raznih torija). preporuka umjetne menopauze vrlo cesto ima smisla kod endometrioze, tako da ti ta doktorica "nije bas luda" kao sto mislis, ali cesce se daje nakon operacije, da bi se bolest smirila. nisam nikad bila na umjetnoj menopauzi, samo na dabrostonu, ali ja sam operisana 2 puta, bila prilicno agresivna endometrioza - meni je nazalost ostavila dosta posljedica :sad: , ostala sam bez pola jajnika i jednog jajovoda. iako sam redovno hodala po tim doktorima. Istina je da trudnoca moze privremeno ili cak trajno rijesiti endometriozu - ona buja od krvarenja, kod trudnoce nema menstruacije pa se isusi tkivo koje pravi problem. Procitaj malo o ishrani kod endometrioze (poliklinika harni). sto se tice divanovica i endometrioze - na mene nije ostavio utisak , bila sam mu jednom. Ali niposto , niposto to nemoj zapustati. ona za mjesec moze dosta podivljati, moja jeste - sto nije uvijek slucaj. Nemoj da te prepadam,i to se rjesava, samo idi na kontrole redovno - na svaka 3 mjeseca, jer obicno se tako propisuju kontrole kod endometrioze. Mene su malo doktori zavukli, a stvari su se poslije svakako iskomplicirale, izgubila sam bebu i imam problema da zatrudnim. i iscitaj malo o toj bolesti da budes bolje upucena - smatra se dobrocudnom, neizljecivom, ali obicno nakon trudnoce vise ne pravi probleme. mene su operacije za sada hvala Bogu lijepo "pocistile" i nemam problema. aBd nadam se da mi ubuduce i nece praviti probleme. Kad nije u nekom ozbiljnijem stupnju (3 i 4 ) obicno se lijepo moze srediti laparoskopijom - znaci ne izlijeciti , ali pocistiti problematicno tkivo, pa lijekovima regulisati hormone da se ne pocne vracati. u svakom slucaju , sretno.
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#1983 Re: Ginekologija i vagine....

Post by prilagodjena »

Lobotomija wrote:Nema na cemu :)
Meni on djeluje nekako neozbiljno a sad da li zna ili ne to nemam pojma :).
Sve je bolje od one Guticke :)
slažem se,arogantna i sujetna do bola
orange
Posts: 129
Joined: 27/05/2003 00:00

#1984 Re: Ginekologija i vagine....

Post by orange »

Oooo pa super, sad mi je drago sto me on "zapao" :))

Samo samo nesto sve mislila da je malo stariji, da nije bas toliko mlad 8)

U svakom slucaju idem i nadam se da ce sve biti u redu...
User avatar
Lobotomija
Posts: 191
Joined: 23/02/2012 15:11
Location: Na pivi sa Groucho Marxom

#1985 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Lobotomija »

prilagodjena wrote:
Lobotomija wrote:Nema na cemu :)
Meni on djeluje nekako neozbiljno a sad da li zna ili ne to nemam pojma :).
Sve je bolje od one Guticke :)
slažem se,arogantna i sujetna do bola
Znam djevojku kojoj je ostranila (greskom) zdrav jajnik i duuugo joj to krila,kao sve je ok.Saznala je kakva je situacija tek kad je otisla drugom dr..Strahota
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#1986 Re: Ginekologija i vagine....

Post by prilagodjena »

Lobotomija wrote:
prilagodjena wrote:
Lobotomija wrote:Nema na cemu :)
Meni on djeluje nekako neozbiljno a sad da li zna ili ne to nemam pojma :).
Sve je bolje od one Guticke :)
slažem se,arogantna i sujetna do bola
Znam djevojku kojoj je ostranila (greskom) zdrav jajnik i duuugo joj to krila,kao sve je ok.Saznala je kakva je situacija tek kad je otisla drugom dr..Strahota
ne znam za stručnost ali kad sam primjetila koliko je iskompleksirana,da ne uvažava tuđe mišljenje i da je sva priča u fazonu "ja dugo radim,ja znam,ja sam iskusna..." od mene je imala mahanje.
sad sam kod dr anje tomić koja je,osim što je stručna,osoba sa kojom se ispričam kao sa prijateljicom :)
User avatar
Lobotomija
Posts: 191
Joined: 23/02/2012 15:11
Location: Na pivi sa Groucho Marxom

#1987 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Lobotomija »

ne znam za stručnost ali kad sam primjetila koliko je iskompleksirana,da ne uvažava tuđe mišljenje i da je sva priča u fazonu "ja dugo radim,ja znam,ja sam iskusna..." od mene je imala mahanje.
sad sam kod dr anje tomić koja je,osim što je stručna,osoba sa kojom se ispričam kao sa prijateljicom :)

Hejj :) i ja sam kod nje :).Strasan lik :thumbup:
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1988 Re: Ginekologija i vagine....

Post by girl »

ovo prethodno s odstranjivanjem jajnika mi je neobicno. ja ne znam nista o guticki ili doktorima iz vojne pa da sad nekog branim, ali to da neki ginekolog sakriva kako je "odstranio zdrav jajnik" mi je malo nevjerovatno - ne da je napravila gresku, to je naravno za svakog moguce, nego sumnjam da neko sakriva tako nesto - mislim da bi se prije izvukla da je tokom operacije posumnjala na nesto i morala odstraniti.
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1989 Re: Ginekologija i vagine....

Post by girl »

i ja sam zadovoljna anjom za papa test i kolposkopiju.
User avatar
Lobotomija
Posts: 191
Joined: 23/02/2012 15:11
Location: Na pivi sa Groucho Marxom

#1990 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Lobotomija »

girl wrote:ovo prethodno s odstranjivanjem jajnika mi je neobicno. ja ne znam nista o guticki ili doktorima iz vojne pa da sad nekog branim, ali to da neki ginekolog sakriva kako je "odstranio zdrav jajnik" mi je malo nevjerovatno - ne da je napravila gresku, to je naravno za svakog moguce, nego sumnjam da neko sakriva tako nesto - mislim da bi se prije izvukla da je tokom operacije posumnjala na nesto i morala odstraniti.
Zar moze bilo sta da bude nevjerovatno :)? Djevojka nema nikakav razlog da laze,psihicki je bas bila sjeb kad je saznala (ona joj je i vodila kontrole :)) a bolesni jajnik je ostao :( i sad je na nekim hormonskim terapijama
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1991 Re: Ginekologija i vagine....

Post by wewa »

a za svakog ginekologa ce se naci bar jedno lose iskustvo - osim valjda za Masica, ne urek'o se :)
to je tako, oni se bave najosjetljivijim poslom poslije pedijatara, a ljudi su, greske se desavaju, samo sto je uzasno ako smo mi taj jedan peh slucaj.

i meni anja tomic zvuci krasno, igrom slucaja smo se cule. u kumrovcu isto tako ima krasnih ginekologa, posebno kako je otisao nadobudni redzepi.

moja lista ginekologa od kojih bjezim, zbog ovog ili onog razloga, broji sljedece:
hadziomerovic
vernes begovic
nejra pasic
redzepi
godinjak
mehmedbasic
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#1992 Re: Ginekologija i vagine....

Post by prilagodjena »

girl wrote:i ja sam zadovoljna anjom za papa test i kolposkopiju.
ja sam do nje došla slučajno jer sam od strane gutićke upućena na HPV tipizaciju...žena mi samoinicijativno uradila kolposkopiju,vidjela da imam leukoplakiju te predložilila biopsiju.naravno rekla da se javim svom ljekaru
kad sam to prenijela gutićki ona se strašno uvrijedila,omalovažila anju i istakla kako ona to radi duže itd.uglavnom parada neukusa i prepoznatljive ljekarske sujete :-)
vratim se kod anje i zamolim je da budem njen pacijent....od tad sam kod nje :)
i da,dr anja je i citolog tako da uzima bris k'o sebi :lol: :lol:
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1993 Re: Ginekologija i vagine....

Post by girl »

nisam mislila da djevojka laze - samo kazem da se ginekolog, cak i da sve jeste tako kako kazes uvijek moze vaditi na "bilo mi je to sumnjivo pa sam odstranio" a ne da sakriva. a naravno da je sve moguce. i to mi je neobicno. u svakom slucaju mi je zao sto ta djevojka i dalje ima problem nakon operacije :sad:

wewa, navedenu listu i ja zaobilazim iako se ne susretoh sa hadziomerovicem i redzepijem. ostale igrom slucaja posjetih. iako moram da napomenem da me godinjak oba puta operisao i taj dio posla odradio izvanredno. ali prezauzet je i u nekim stvarima zbog toga povrsan, bar mi se cini. a da od njega rijec izvuci ne mozes to je posebna prica :-)
za sad mi se ucinio ok Taib, u suncu. bila 3 puta kod njega.
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#1994 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Maybach »

Sto Hadziomerovic? :shock: :?
User avatar
Lobotomija
Posts: 191
Joined: 23/02/2012 15:11
Location: Na pivi sa Groucho Marxom

#1995 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Lobotomija »

prilagodjena wrote:
girl wrote:i ja sam zadovoljna anjom za papa test i kolposkopiju.
ja sam do nje došla slučajno jer sam od strane gutićke upućena na HPV tipizaciju...žena mi samoinicijativno uradila kolposkopiju,vidjela da imam leukoplakiju te predložilila biopsiju.naravno rekla da se javim svom ljekaru
kad sam to prenijela gutićki ona se strašno uvrijedila,omalovažila anju i istakla kako ona to radi duže itd.uglavnom parada neukusa i prepoznatljive ljekarske sujete :-)
vratim se kod anje i zamolim je da budem njen pacijent....od tad sam kod nje :)
i da,dr anja je i citolog tako da uzima bris k'o sebi :lol: :lol:
I jesi li radila biopsiju? Izgleda da cu i ja morati to :shock:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1996 Re: Ginekologija i vagine....

Post by wewa »

girl wrote:nisam mislila da djevojka laze - samo kazem da se ginekolog, cak i da sve jeste tako kako kazes uvijek moze vaditi na "bilo mi je to sumnjivo pa sam odstranio" a ne da sakriva. a naravno da je sve moguce. i to mi je neobicno. u svakom slucaju mi je zao sto ta djevojka i dalje ima problem nakon operacije :sad:

wewa, navedenu listu i ja zaobilazim iako se ne susretoh sa hadziomerovicem i redzepijem. ostale igrom slucaja posjetih. iako moram da napomenem da me godinjak oba puta operisao i taj dio posla odradio izvanredno. ali prezauzet je i u nekim stvarima zbog toga povrsan, bar mi se cini. a da od njega rijec izvuci ne mozes to je posebna prica :-)
za sad mi se ucinio ok Taib, u suncu. bila 3 puta kod njega.
vidis, taiba sam zaboravila dodati.
Maybach wrote:Sto Hadziomerovic? :shock: :?
zato sto za svoje novce ocekujem nekakav normalan odnos ljekar-pacijent. kod doticnog to nisam dobila, dzaba mu neupitna strucnost.
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1997 Re: Ginekologija i vagine....

Post by girl »

a de mi reci sto taiba? kod njega sam bila 3 puta ali zbog nekih "sitnica". i za ta tri puta ostavio ok dojam na mene.
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#1998 Re: Ginekologija i vagine....

Post by prilagodjena »

Lobotomija wrote:
prilagodjena wrote:
girl wrote:i ja sam zadovoljna anjom za papa test i kolposkopiju.
ja sam do nje došla slučajno jer sam od strane gutićke upućena na HPV tipizaciju...žena mi samoinicijativno uradila kolposkopiju,vidjela da imam leukoplakiju te predložilila biopsiju.naravno rekla da se javim svom ljekaru
kad sam to prenijela gutićki ona se strašno uvrijedila,omalovažila anju i istakla kako ona to radi duže itd.uglavnom parada neukusa i prepoznatljive ljekarske sujete :-)
vratim se kod anje i zamolim je da budem njen pacijent....od tad sam kod nje :)
i da,dr anja je i citolog tako da uzima bris k'o sebi :lol: :lol:
I jesi li radila biopsiju? Izgleda da cu i ja morati to :shock:
jesam,nalaz je glasio cin 1 ... ako se ne odljušti moraće mi raditi konizaciju :(

a redžepi....samo :run:
pri prvom kontaktu s njim(jednom prilikom u skerlićevoj) dobih vizitku i preporuku da dođem kod njega u privatnu ordinaciju :-)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1999 Re: Ginekologija i vagine....

Post by wewa »

girl wrote:a de mi reci sto taiba? kod njega sam bila 3 puta ali zbog nekih "sitnica". i za ta tri puta ostavio ok dojam na mene.
bila jednom, dobila povrsan tretman (ali mu skidam kapu na citanju uzv-a) i razgovor na ti, a to fakat ne tolerisem ni u granapu. zivjela konkurencija!
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#2000 Re: Ginekologija i vagine....

Post by girl »

ja cujem da zene s takvim nalazom papa testa odu kod drljevica, oni im radi ono neko lasersko skidanje umjesto konizacije. 2 zene mi to rekle da su radile. nisam tu radi reklame, i sama sam se bila zabrinula kad mi se jednom pojavio ascus na papi, pa se sva preznojavam svaki put kad ga trebam raditi. ako neko ima kakvih iskustava sa drljevicem po tom pitanju, valjda ce nam napisati. znaci zanima me iskljucivo po pitanju te laserske operacije, jer nisam cula da to ovdje jos neko radi.
Post Reply