Ginekologija - sve o tome

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
159
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
232
30%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
36
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
56
7%
Samo po potrebi
92
12%
Kad se sjetim
28
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
152
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
15
2%
 
Total votes: 770

lol_sa
Posts: 99
Joined: 11/05/2007 18:07

#1701 Re: Ginekologija i vagine....

Post by lol_sa »

wewa wrote:
kakav nered wrote:djevojke/žene... mene zanima kakav je dr. Naser Redžepi?? da li je itko išao kod njega??
vidjela sam ovdje samo jedan komentar o njemu... i nije bio baš pozitivan...
bila jednom, nikad vise.
+1

da li je neko od vas probao sa vaginalnim ispiranjem, sa cajem od celerovog korijena i sodom bikarbonom ???
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#1702 Re: Ginekologija i vagine....

Post by krompir i riza »

prilagodjena wrote:
kakav nered wrote:djevojke/žene... mene zanima kakav je dr. Naser Redžepi?? da li je itko išao kod njega??
vidjela sam ovdje samo jedan komentar o njemu... i nije bio baš pozitivan...
čista komercijala,gleda samo da napravi "pazar"
da potpišem ..bar je moj dojam bio takav







uh kad mi krompir vidi ovu temu u svojim postovima ima da me nema :lol:
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#1703 Re: Ginekologija i vagine....

Post by male_okice »

lol_sa wrote:
wewa wrote:
kakav nered wrote:djevojke/žene... mene zanima kakav je dr. Naser Redžepi?? da li je itko išao kod njega??
vidjela sam ovdje samo jedan komentar o njemu... i nije bio baš pozitivan...
bila jednom, nikad vise.
+1

da li je neko od vas probao sa vaginalnim ispiranjem, sa cajem od celerovog korijena i sodom bikarbonom ???
ne ne i ne! Vagina je veoma osjetljiva sa svojom florom i faunom a bilo sta u nju uspricavati sto nije dezinfikovana na odgovarajuci nacin samo moze izazvati dodatnu infekciju. Takodjer vagina je kisela dok je soda bikarboan luzna sto znaci ti bukvalno zelis da isperes sav onaj sloj sto stiti vaginu necim sto je sasvim drugacijeg hemijskog sastava. ako vec zelis da nesto uradis mozda da koristis caj od kamilice ali samo vanjski dio vagine da saperes nista raditi "unutra"
Last edited by male_okice on 19/12/2011 14:27, edited 1 time in total.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#1704 Re: Ginekologija i vagine....

Post by male_okice »

Gospoda Ministarka wrote:
male_okice wrote:Hm...na koji dio teksta se ti vezes to da Candida kao izaziva rak ili da ga soda bikarbona lijeci?
Dobro si citirala kad sam pitala "sta mislite ima li u ovome istine" tako da ne razumijem zasto nisi shvatila da pitam Vas da li po Vasem misljenju tu ima istine, a ne da to i tvrdim.
pa kako sam ja skontala tekst prica je prvo krenula kako candida izaziva rak, a poslije da se rak sodom moze izlijeciti. To su kao neke zasebne teme, nisam skontala na koju ti ciljas, a nisam ni mislila da ti dijelis misljenje u tekstu. Uh nadam se da smo se sad obje skontale :lol:
lol_sa
Posts: 99
Joined: 11/05/2007 18:07

#1705 Re: Ginekologija i vagine....

Post by lol_sa »

male_okice wrote: ne ne i ne! Vagina je veoma osjetljiva sa svojom florom i faunom a bilo sta u nju uspricavati sto nije dezinfikovana na odgovarajuci nacin samo moze izazvati dodatnu infekciju. Takodjer vagina je kisela dok je soda bikarboan luzna sto znaci ti bukvalno zelis da isperes sav onaj sloj sto stiti vaginu necim sto je sasvim drugacijeg hemijskog sastava. ako vec zelis da nesto uradis mozda da koristis caj od kamilice ali samo vanjski dio vagine da saperes nista raditi "unutra"
vidis, ja sam prekiselu rodnicu i stalne upale rijesila s ovim + hrana....
Gollum.
Posts: 140
Joined: 04/12/2011 19:17
Location: Profil obrisan zbog terora administracije - Steel over and out!

#1706 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Gollum. »

koji me đavo natjera da zalutam na ovu stranicu, ogadijo mi se horalni seks dibidus... :sad:
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#1707 Re: Ginekologija i vagine....

Post by radenska »

Gollum. wrote:koji me đavo natjera da zalutam na ovu stranicu, ogadijo mi se horalni seks dibidus... :sad:
kako kazu radoznalost je ubila macku hahahah
Gollum.
Posts: 140
Joined: 04/12/2011 19:17
Location: Profil obrisan zbog terora administracije - Steel over and out!

#1708 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Gollum. »

jes vala...Image
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#1709 Re: Ginekologija i vagine....

Post by fatamorgana »

Gollum. wrote:koji me đavo natjera da zalutam na ovu stranicu, ogadijo mi se horalni seks dibidus... :sad:
:lol:
Last edited by fatamorgana on 20/12/2011 02:08, edited 1 time in total.
User avatar
niko_niko_kao_ja
Posts: 679
Joined: 15/05/2010 06:19
Location: Ti si bio svugde u mom' svemu

#1710 Re: Ginekologija i vagine....

Post by niko_niko_kao_ja »

fatamorgana wrote:
Gollum. wrote:koji me đavo natjera da zalutam na ovu stranicu, ogadijo mi se horalni seks dibidus... :sad:
dodaj malo povrća i biće ko tunjevina .... ;-)
djecaci stvarno nema smisla :roll:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#1711 Re: Ginekologija i vagine....

Post by ljubav_aha »

Gollum. wrote:koji me đavo natjera da zalutam na ovu stranicu, ogadijo mi se horalni seks dibidus... :sad:
pa i muskarci mogu imati kandidu na penisu :!:
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#1712 Re: Ginekologija i vagine....

Post by madnessa »

ljubav_aha wrote:
Gollum. wrote:koji me đavo natjera da zalutam na ovu stranicu, ogadijo mi se horalni seks dibidus... :sad:
pa i muskarci mogu imati kandidu na penisu :!:
Većinu stvari nam oni i donesu, a onda se zgražavaju... Zatvorenost rodnice ne služi samo da iz nje teško bajkice izlaze nego i da ne uđu tako lako. Da nije njihovih pipaka teško da bi se gljivice do grlića tako lako dopeljale... :mrgreen:
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#1713 Re: Ginekologija i vagine....

Post by male_okice »

lol_sa wrote:
male_okice wrote: ne ne i ne! Vagina je veoma osjetljiva sa svojom florom i faunom a bilo sta u nju uspricavati sto nije dezinfikovana na odgovarajuci nacin samo moze izazvati dodatnu infekciju. Takodjer vagina je kisela dok je soda bikarboan luzna sto znaci ti bukvalno zelis da isperes sav onaj sloj sto stiti vaginu necim sto je sasvim drugacijeg hemijskog sastava. ako vec zelis da nesto uradis mozda da koristis caj od kamilice ali samo vanjski dio vagine da saperes nista raditi "unutra"
vidis, ja sam prekiselu rodnicu i stalne upale rijesila s ovim + hrana....
jel to bilo u dogovoru sa dr ili si na svoju ruku? I kako tacno mislis prekiselu? jel to bila zvanicna dijagnoza? hajd molim te malo vise objasni sve ako ti nije problem
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#1714 Re: Ginekologija i vagine....

Post by fatamorgana »

fatamorgana wrote: Kandida se razvija na "kiselom" terenu znači kad se ph od alkalnog/baznog pomjeri ka kiselom pa se stvori vrlo pogodan teren za njeno razmnožavanje.
Faktori zakiseljavanja organizma su svi šećeri, posebno bijeli, sve što sadrži kvasac kojim se gljivice hrane kao i šećerom, zatim antibaby pilula, kortizon, kao fluor iz zubne paste (u manjoj mjeri)

Ukoliko se ispravnom ishranom ph ne vrati prema baznoj vrijednosti kandida se poslije terapije opet vrlo lako vrati
za na nju pogodan teren.
Naravno da su i muškarci u stalnom dodiru sa kandidom, zapravo je jedni drugima često "darujemo". Kandida je normalno prisutna i u zdravom organizmu ali u malim količinama, tj pod kontrolom imunitarnog sistema.
Kandida se ne razmnoži neophodno samo na spolnim organima, nego je često njen glavni štab u crijevima,gdje ona nađe pogodan teren za preživljavanje uslijed povećane ph kiselosti istih ili najčešće cijelog organizma uključujući i samu krv.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#1715 Re: Ginekologija i vagine....

Post by fatamorgana »

"lol_sa"

da li je neko od vas probao sa vaginalnim ispiranjem, sa cajem od celerovog korijena i sodom bikarbonom ???
Za ispiranje intimnih dijelova dobro je esencijalno ulje čajnog drveta - Tea tree oil, u pola litre čiste i prokuhane pa
zatim ohlađene na mlako vode ukapaju se 2-3 kapi kvalitetnog ulja i time se ispire 2-3 puta na dan, vani i unutra.
Ulje čajnog drveta djeluje protiv virusa, bakterija i gljivica i nije iritantno za sluznicu.
lol_sa
Posts: 99
Joined: 11/05/2007 18:07

#1716 Re: Ginekologija i vagine....

Post by lol_sa »

male_okice wrote:
lol_sa wrote:
male_okice wrote: ne ne i ne! Vagina je veoma osjetljiva sa svojom florom i faunom a bilo sta u nju uspricavati sto nije dezinfikovana na odgovarajuci nacin samo moze izazvati dodatnu infekciju. Takodjer vagina je kisela dok je soda bikarboan luzna sto znaci ti bukvalno zelis da isperes sav onaj sloj sto stiti vaginu necim sto je sasvim drugacijeg hemijskog sastava. ako vec zelis da nesto uradis mozda da koristis caj od kamilice ali samo vanjski dio vagine da saperes nista raditi "unutra"
vidis, ja sam prekiselu rodnicu i stalne upale rijesila s ovim + hrana....
jel to bilo u dogovoru sa dr ili si na svoju ruku? I kako tacno mislis prekiselu? jel to bila zvanicna dijagnoza? hajd molim te malo vise objasni sve ako ti nije problem
imas pp :)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#1717 Re: Ginekologija i vagine....

Post by ljubav_aha »

madnessa wrote:
ljubav_aha wrote:
Gollum. wrote:koji me đavo natjera da zalutam na ovu stranicu, ogadijo mi se horalni seks dibidus... :sad:
pa i muskarci mogu imati kandidu na penisu :!:
Većinu stvari nam oni i donesu, a onda se zgražavaju... Zatvorenost rodnice ne služi samo da iz nje teško bajkice izlaze nego i da ne uđu tako lako. Da nije njihovih pipaka teško da bi se gljivice do grlića tako lako dopeljale... :mrgreen:
:D veze nemaju :lol: i onda im se povraca na temi :lol:
User avatar
Sunshine'90
Posts: 76
Joined: 20/08/2011 01:49

#1718 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Sunshine'90 »

wewa wrote:
kakav nered wrote:djevojke/žene... mene zanima kakav je dr. Naser Redžepi?? da li je itko išao kod njega??
vidjela sam ovdje samo jedan komentar o njemu... i nije bio baš pozitivan...
bila jednom, nikad vise.
Takođe! :S
User avatar
Visoki napon
Posts: 225
Joined: 02/06/2011 08:37
Location: I tamo i ovamo

#1719 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Visoki napon »

Pojacan vaginalni iscjedak sa kao nekim sitnim crnim tackicama? Nekada neka imala?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1720 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Michun »

ljubav_aha wrote:
Gollum. wrote:ih kakih bi se tuj baja nakupilo da dimnjačari ne pročišćavaju dimnjak... Image
pa vi ih i donesete ponekad :D :lol:
najcesce oni donesu ali njima nista. svaka upala mokracna (mala) njihova tj. bakterije predju nama.
kandida u usnoj supljini je ista kao vaginalna - pa sad vi kontajte kako je dobijemo. da ne ulazim detalje oko pms-a, osjetljivosti, depilacije, dana u mjesecu.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#1721 Re: Ginekologija i vagine....

Post by CherryLips »

I samo da preporucim caj Za svaku zenu,pravi Biljana,ja uzela u Bingu,sadrzi sve trave koje su bas za zenske organe,ne kosta vas nista napraviti po jednu solju svaki dan :-D
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#1722 Re: Ginekologija i vagine....

Post by blue_sky »

CherryLips wrote:I samo da preporucim caj Za svaku zenu,pravi Biljana,ja uzela u Bingu,sadrzi sve trave koje su bas za zenske organe,ne kosta vas nista napraviti po jednu solju svaki dan :-D
+1 za ovaj caj :thumbup: Pomaze i kod menstrualnih bolova, a stvarno samo dobre travke unutra...pijem ga redovno i vidim da je bolje.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1723 Re: Ginekologija i vagine....

Post by pustopoljina »

ljubav_aha wrote:
Gollum. wrote:koji me đavo natjera da zalutam na ovu stranicu, ogadijo mi se horalni seks dibidus... :sad:
pa i muskarci mogu imati kandidu na penisu :!:
jeste li to ikada vidjele?
haj' necu stavljati link, ali google-> candida penis photo
strava i uzas
User avatar
niko_niko_kao_ja
Posts: 679
Joined: 15/05/2010 06:19
Location: Ti si bio svugde u mom' svemu

#1724 Re: Ginekologija i vagine....

Post by niko_niko_kao_ja »

pustopoljina wrote:
ljubav_aha wrote:
Gollum. wrote:koji me đavo natjera da zalutam na ovu stranicu, ogadijo mi se horalni seks dibidus... :sad:
pa i muskarci mogu imati kandidu na penisu :!:
jeste li to ikada vidjele?
haj' necu stavljati link, ali google-> candida penis photo
strava i uzas
i ja budala poletila da vidim, kad dusu svoju ne ispovracah. :cry: katastrofa. :sad:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1725 Re: Ginekologija i vagine....

Post by pustopoljina »

valja znati da mozes dragom pokazati, da zna da se mora ponasati :lol:
Post Reply