Ginekologija i vagine....

Sve o zdravlju...

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
154
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
217
29%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
36
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
55
7%
Samo po potrebi
90
12%
Kad se sjetim
28
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
147
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
14
2%

Total votes: 741

MedenoSrce

#2551 Re: Odg: Ginekologija i vagine....

Post by MedenoSrce » 08/04/2014 20:09

Sve nalaze hormona privatno mozete obaviti u laboratoriju Nalaz, u krugu sopinga na Grbavici. Za nalaze hormona koji se rade na DiPu u okviru KC dovoljna je uputnica ljekara opce prakse. Prije bilo kakvog postupka preporucila bih da se uradi AMH hormon koji ce vam dati okvirno vrijeme koje imate na raspolaganju za ostvariti trudnocu. Et, ako sta jos treba tu sam

funky_baby

#2552 Re: Ginekologija i vagine....

Post by funky_baby » 09/04/2014 10:44

i ja sam polne radila na DIP-u, sa uputnicom ljekara opste prakse, koji mi je napisao uputnicu prema nalazu privatnog ginekologa. nalazi budu za sedam dana. mogu se uraditi privatno na vise mjesta, ne znam za cijene, ali znam da budu odmah gotovi.

Violet Love

#2553 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Violet Love » 09/04/2014 15:57

Ima li iko iskustva sa liječenjem Trichomonasa? Ja imam nekog mutanta kojeg lupanje metronidazolom u 5 navrata nije istrijebilo. Ne bih ništa radila na svoju ruku, ali bih voljela da se javi neko ko se uspio izliječiti nečim što nije metronidazol, jer kod mene očito ne funkcioniše.

julisiz es grant

#2554 Re: Ginekologija i vagine....

Post by julisiz es grant » 09/04/2014 16:48

Violet Love wrote:Ima li iko iskustva sa liječenjem Trichomonasa? Ja imam nekog mutanta kojeg lupanje metronidazolom u 5 navrata nije istrijebilo. Ne bih ništa radila na svoju ruku, ali bih voljela da se javi neko ko se uspio izliječiti nečim što nije metronidazol, jer kod mene očito ne funkcioniše.
Macmiror vaginalete nemaju metronidazola, ali imaju nifuratel, noviji antibiotik koji je učinkovit kod trihomonasa.
Preporučujem kombinovanje sa oralnom terapijom, tj 4 tablete seknidazola (Seknezol ili Sezol, fabrički) jednokratno (tj 2 grama odjednom).
I naravno, liječenje trihomonasa je besmisleno bez istovremenog liječenja partnera (ako ih ima više, onda svi moraju uzeti terapiju), koje se takođe sastoji iz 2 grama seknidazola jednokratno.

Violet Love

#2555 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Violet Love » 19/04/2014 18:03

julisiz es grant wrote:
Violet Love wrote:Ima li iko iskustva sa liječenjem Trichomonasa? Ja imam nekog mutanta kojeg lupanje metronidazolom u 5 navrata nije istrijebilo. Ne bih ništa radila na svoju ruku, ali bih voljela da se javi neko ko se uspio izliječiti nečim što nije metronidazol, jer kod mene očito ne funkcioniše.
Macmiror vaginalete nemaju metronidazola, ali imaju nifuratel, noviji antibiotik koji je učinkovit kod trihomonasa.
Preporučujem kombinovanje sa oralnom terapijom, tj 4 tablete seknidazola (Seknezol ili Sezol, fabrički) jednokratno (tj 2 grama odjednom).
I naravno, liječenje trihomonasa je besmisleno bez istovremenog liječenja partnera (ako ih ima više, onda svi moraju uzeti terapiju), koje se takođe sastoji iz 2 grama seknidazola jednokratno.
Hvala puno na ovom odgovoru. Macmiror mi je spominjala i apotekarka kada sam posljednji put kupovala metronidazol (Neopenotran). A za partnera ne brinem, nema ga, nije ga bilo ni kad sam dobila bakteriju, što je još više čini mutantom. Hvala još jednom.

gigica17

#2556 Re: Ginekologija i vagine....

Post by gigica17 » 01/05/2014 19:52

Idem jednom godisnje obavezno, plus po potrebi (ako su neke kontrole u pitanju). Imam svoju doktoricu, idem privatno jer ne vjerujem nasim doktorima na Jezeru. Imala sam par puta lose iskustvo s njima, bukvalno rade da im ispadnes iz ruke. Kao da su u fabrici, pa motaju proizvode koje im prolaze na traci, tako nekako. Ovako znam da ce mi se posvetiti, a i jako je fina i ugodna osoba. Uvijek se ispricamo, o svemu. I nekako vise volim da je zensko, ugodnije se osjecam.

gigica17

#2557 Re: Ginekologija i vagine....

Post by gigica17 » 01/05/2014 19:55

Ljuska_u_BaklaFi wrote:
LaLuna wrote:Trebala bih uraditi analize polnih hormona. Sta mislite da li bi mi dr. opste prakse u DZ dala uputnicu za laboratoriju na osnovu nalaza/preporuke privatnog ginekologa? I zna li neko gdje se uopste rade ti nalazi, tj. da li se pacijenti salju na Jezero ili se moze obaviti u nekom domu zdravlja?
Hvala
Ili ako neko ima preporuku za gdje uraditi privatno i ostale detalje za nas slabo upućene :oops:
Ja mislim da se to radi na Endokrinologiji. Vjerovatno se moze dobiti uputnica od dr opce prakse.
A vjerovatno postoji mogucnost i u svakoj privatnoj klinici da se urade ti nalazi ili u nekim privatnim laboratorijima, malo proguglaj. Ja sam radila na KCUSU, ali meni su preko klinike jedne dali uputnice dok sam lezala u bolnici, pa su mi oni vadili i kontaktirali endokrinologe. Nisam nigdje isla.

julisiz es grant

#2558 Re: Ginekologija i vagine....

Post by julisiz es grant » 01/05/2014 19:57

gigica17 wrote:Idem jednom godisnje obavezno, plus po potrebi (ako su neke kontrole u pitanju). Imam svoju doktoricu, idem privatno jer ne vjerujem nasim doktorima na Jezeru. Imala sam par puta lose iskustvo s njima, bukvalno rade da im ispadnes iz ruke. Kao da su u fabrici, pa motaju proizvode koje im prolaze na traci, tako nekako. Ovako znam da ce mi se posvetiti, a i jako je fina i ugodna osoba. Uvijek se ispricamo, o svemu. I nekako vise volim da je zensko, ugodnije se osjecam.
Pa i nije posao ginekologa na Jezeru da se bave redovnim pregledima i preventivom. To je posao primarne zdravstvene zaštite. Njima idu samo oni sa kesama zato što misle da su oni neki stručnjaci za to, iako to nije njihov posao, ali narod ne zna.

gigica17

#2559 Re: Ginekologija i vagine....

Post by gigica17 » 01/05/2014 21:28

julisiz es grant wrote:
gigica17 wrote:Idem jednom godisnje obavezno, plus po potrebi (ako su neke kontrole u pitanju). Imam svoju doktoricu, idem privatno jer ne vjerujem nasim doktorima na Jezeru. Imala sam par puta lose iskustvo s njima, bukvalno rade da im ispadnes iz ruke. Kao da su u fabrici, pa motaju proizvode koje im prolaze na traci, tako nekako. Ovako znam da ce mi se posvetiti, a i jako je fina i ugodna osoba. Uvijek se ispricamo, o svemu. I nekako vise volim da je zensko, ugodnije se osjecam.
Pa i nije posao ginekologa na Jezeru da se bave redovnim pregledima i preventivom. To je posao primarne zdravstvene zaštite. Njima idu samo oni sa kesama zato što misle da su oni neki stručnjaci za to, iako to nije njihov posao, ali narod ne zna.
Pa dok sam lezala u bolnici na ispitivanjima, poslali su me na Jezero jer mi je pukla cista na jajniku, pa na pregled, pa poslije toga na jos dvije kontrole. Cekaonica je uvijek puna djevojaka, zena i nana/baka koje dolaze na kontrolne preglede. Svaki put docekao me je drugi doktor, i toliko su svi bili neljubazni, drski, i grubi da to nije normalno. Pa prema zivotinjama se onako ne ponasa.
Ja ne znam sta je njihov posao ako ne da primaju pacijente koji imaju bilo kakav ginekoloski problem? Meni su cak i rekli da dodjem gore da uradim papa-test. Mislim, nemaju svi mogucnost da idu privatno doktoru. Mozda grijesim, ne znam, ali nikom ne preporucujem gore ko ne mora. :)

julisiz es grant

#2560 Re: Ginekologija i vagine....

Post by julisiz es grant » 01/05/2014 21:51

gigica17 wrote:
Pa dok sam lezala u bolnici na ispitivanjima, poslali su me na Jezero jer mi je pukla cista na jajniku, pa na pregled, pa poslije toga na jos dvije kontrole. Cekaonica je uvijek puna djevojaka, zena i nana/baka koje dolaze na kontrolne preglede. Svaki put docekao me je drugi doktor, i toliko su svi bili neljubazni, drski, i grubi da to nije normalno. Pa prema zivotinjama se onako ne ponasa.
Ja ne znam sta je njihov posao ako ne da primaju pacijente koji imaju bilo kakav ginekoloski problem? Meni su cak i rekli da dodjem gore da uradim papa-test. Mislim, nemaju svi mogucnost da idu privatno doktoru. Mozda grijesim, ne znam, ali nikom ne preporucujem gore ko ne mora. :)
Njihov je posao da se brinu o pacijenticama koje su hospitalizirane na klinici, uključujući i kontrole nakon otpusta kući.
Ustanova koja se brine o primarnoj zdravstvenoj zaštiti žena (dakle pregledima i kontrolama trudnoća) u Sarajevu je Zavod za žene i materinstvo, popularna Skerlićeva, koja ima svoje ambulante po cijelom gradu i okolnim opštinama u KS.

miss_perfect

#2561 Re: Ginekologija i vagine....

Post by miss_perfect » 06/05/2014 14:43

pozdrav svima :-D

sljedece sedmice imam zakazan pregled u Domu zdravlja na Ilidzi kod doktora Enisa Hasanovica,pa me zanima da li vec neko sa foruma bio kod njega na pregled ? i kakvo iskustvo ima :-)

gigica17

#2562 Re: Ginekologija i vagine....

Post by gigica17 » 08/05/2014 21:57

dzungla wrote:da li je neko isao na pregled kod dr.Zujanovic - Ajanovic u polikliniku Sunce .Ako jeste samo kratko ocjena .
Jesam ja, jako pristupacna i fina doktorica, ugodna, detaljna, njezna...
Barem ja imam takva iskustva s njom.
Ako imas jos nekih dodatnih stanja, radi u skladu s tim, sto se tice terapije, sama istrazi sta se smije sta ne.
Eto ukratko :)

Violet Love

#2563 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Violet Love » 13/05/2014 14:23

miss_perfect wrote:pozdrav svima :-D

sljedece sedmice imam zakazan pregled u Domu zdravlja na Ilidzi kod doktora Enisa Hasanovica,pa me zanima da li vec neko sa foruma bio kod njega na pregled ? i kakvo iskustvo ima :-)
Ja zbog njega odavno idem privatniku. Nestručan i neprofesionalan do srži. Mada je individualno. Jednoj prijateljici je super, ostale se uglavnom slažu sa mnom. Ako ti treba samo pregled i papa bris, i ako nemaš konkretan problem, onda je ok.

julisiz es grant

#2564 Re: Ginekologija i vagine....

Post by julisiz es grant » 14/05/2014 16:54

Violet Love wrote:
miss_perfect wrote:pozdrav svima :-D

Ja zbog njega odavno idem privatniku. Nestručan i neprofesionalan do srži. Mada je individualno. Jednoj prijateljici je super, ostale se uglavnom slažu sa mnom. Ako ti treba samo pregled i papa bris, i ako nemaš konkretan problem, onda je ok.
Možeš li obrazložiti na čemu baziraš stav da je nestručan i neprofesionalan, pa još do srži?
I šta znači "samo pregled"? Pa valjda se ginekologu i ide na pregled, na šta drugo?

Converse

#2565 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Converse » 21/05/2014 23:57

julisiz es grant wrote:
Meni je doktorica upravo dala ovu terapiju, i muz je svoje tabletice popio, mene samo zanima koliko je idealno da koristim ove macmirror vaginalete, dr. je rekla 7 dana, a ima ih 12 u pakovanju? I jos pijem i caj od vrkute, bit ce dobro valjda...

Sent from...

i_ja_na_forumu

#2566 Re: Ginekologija i vagine....

Post by i_ja_na_forumu » 23/05/2014 01:39

Pijem microgynon skoro 3 godine..i po preporuci ginekologa napravim pauzu ovaj mjesec, da uradim sve nalaze.. i evo ja sve cekam kad ce mi doci mentruacija da mogu opet poceti piti, a nje ni na mapi.. kasni haman 10 dana.. :roll: :roll:
jel se jos kome to desavalo ??

no_sikiriki

#2567 Re: Ginekologija i vagine....

Post by no_sikiriki » 12/06/2014 17:20

Zna li iko da li se negdje u Sarajevu moze kupiti progesteron krema? ili se ipak more naruciti online?
Hvala unaprijed.

julisiz es grant

#2568 Re: Ginekologija i vagine....

Post by julisiz es grant » 12/06/2014 18:51

no_sikiriki wrote:Zna li iko da li se negdje u Sarajevu moze kupiti progesteron krema? ili se ipak more naruciti online?
Hvala unaprijed.
Nigdje.

no_sikiriki

#2569 Re: Ginekologija i vagine....

Post by no_sikiriki » 12/06/2014 22:30

ok, tako sam i pretpostavila. Imas li kakve preporuke za koji uzeti online?

mishkina

#2570 Re: Ginekologija i vagine....

Post by mishkina » 15/06/2014 09:44

Pozdrav djevojke, da li iko ima slican problem ili se nekada mucio s preosjetljivoscu vagine? Bila sam kod ginekologa i nakon svih testova i terapija za neke sitnice, na papiru je sve potpuno OK, ali jos uvijek na svaki dodir osjecam neugodu, bol i pecenje. U pitanju je samo koza okolo i na ulazu u samu vaginu, a reaguje na dodir, pogotovo se iritira pri spolnim odnosima. Nema nikakvih infekcija, sve je naoko u redu. Nemam vise ideja, a ni ginekolog mi nije imao nikakvu preporuku.

lavorpunvode

#2571 Re: Ginekologija i vagine....

Post by lavorpunvode » 23/06/2014 13:26

Lijeci li se neka od vas u Skerlicevoj? ima li me ko uputiti kakva je procedura kod narucivanja kod njih po prvi put? treba li mi neka uputnica.. ili bilo sta drugo? ili da jednostavno odem s knjizicom, otvorim karton i to je to? hvala :zoka:

VenomousV

#2572 Re: Ginekologija i vagine....

Post by VenomousV » 23/06/2014 14:05

ne mogu dati dati potrebne informacije, najbolje je da ih nazoves i pitas (http://www.zzzm.ba/kontakt.php), ali ti mogu savjetovati da niposto ne ides kod dr. aide, svi je izbjegavaju sa razlogom

lavorpunvode

#2573 Re: Ginekologija i vagine....

Post by lavorpunvode » 23/06/2014 15:11

hvala puno. vidjet cu onda da odem licno, inace cu bas kod nje zavrsiti, ko da gledam :-)

Nisrin

#2574 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Nisrin » 08/07/2014 00:08

Zna li neko gdje u SA kupiti LACTOGYN sapun za intimnu njegu???

PurpleSky

#2575 Re: Ginekologija i vagine....

Post by PurpleSky » 10/07/2014 19:43

:D
Last edited by PurpleSky on 29/09/2014 22:04, edited 1 time in total.

Post Reply