Kako zadržati boju?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
luksica
Posts: 373
Joined: 28/07/2004 14:50

#1 Kako zadržati boju?

Post by luksica »

Nedavno sam se vratila sa mora i poprilično sam dobila bojice. Zamolila bih za par savjeta u pogledu očuvanja te boje. ...

Znam da se boja stečena sunčanjem postepeno gubi, ali vjerovatno postoje neki preparati ili slično što pojedini od vas u ovakvim situacijama koriste.

:D

Danke :)
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#2

Post by Comrad »

Nemoj se tusirati i ostat ce boja :D jos kad se natalozi prljavstine, bit ces crnkinja originale 8-) :D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#3

Post by Tesssa »

Meni je odlicna ona Garnier-ova krema za samotamljenje. Ne ostavlja fleke, a tamni taman toliko da se zadrzi boja.

Otici u solarij jednom u dvije sedmice isto nije lose, mada to nije isto, ni blizu :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#4

Post by anais_nin »

svakodnevno koristenje hidratantnih preparata za kozu pomaze da koza ostane mekana i tako odgadjas neminovno guljenje barem na neko vrijeme :D
inace ja toplo preporucujem DOVE-ovu kremu za tijelu koja je ujedno i ten u boci :D imas odmah 2 koraka u jednom, krema je super za njegu tijela, a stvarno samo lagano dodaje boju takodje bez fleka :D
uz to ako imas prilike izlazi se suncu (dan na planini, vani u tregeraci tokom suncanog dana) jeste da nije isto kao kad si na plazi ali posto vec imas dobro tamnu osnovu i dalje se u letu moze uhvatiti malo boje :D

i ja sada radim na istoj stvari jer sam dosla ko plavokosa ciganka s mora :lol: :D
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#5 Re: Kako zadržati boju?

Post by Salko sto je u vodu skako »

luksica wrote:Nedavno sam se vratila sa mora i poprilično sam dobila bojice. Zamolila bih za par savjeta u pogledu očuvanja te boje. ...

Znam da se boja stečena sunčanjem postepeno gubi, ali vjerovatno postoje neki preparati ili slično što pojedini od vas u ovakvim situacijama koriste.

:D

Danke :)
sve zavisi od toga gdje si bila na moru 8-) ako si bila na jadranu onda se tusiraj hladnom vodom i posle tusiranja namazi se sircetom i boja ostaje narednih 6 mjeseci 8-) :-)
krkan
Posts: 367
Joined: 31/12/2004 04:13

#6

Post by krkan »

ma najgore sto i ovo sunce nije kao sto je bilo pa se rak koze sve cesce desava :( tako da je najpametnije da se covjek ne izlaze suncu pretjerano a sve zbog radi nekakve farbe...a o solarijumu da i ne govorim koliko je stetan...

sad malo sa vedrije strane da vas pitam zasto se planinska 'farba' duze zadrzava na tijelu od morske koja mi je ljepsa :D
terremoto
Posts: 387
Joined: 03/07/2012 19:28

#7 Re: Kako zadržati boju?

Post by terremoto »

:-)
Last edited by terremoto on 04/07/2012 10:22, edited 1 time in total.
terremoto
Posts: 387
Joined: 03/07/2012 19:28

#8 Re: Kako zadržati boju?

Post by terremoto »

U circa 100ml maslinovog ulja iscijedis jedan limun i time se namazes poslije tusiranja :wink:
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#9 Re: Kako zadržati boju?

Post by Abu FEED el-Castro »

Majkl Dzekson milione dao da dobije ovu svijetlu lijepu boju. Masa covjecanstva je zeli jer ima boju zbog koje se osjeca inferiorno al jok, mi idemo i pare dajemo, znojimo se po kamenjaru nebil je se kutarisali i potamnili, tacnije pocrvenili ko prepečeni rakovi, dajemo pare za kreme i solarije. Covjek je naopak.
User avatar
subasic
Posts: 131
Joined: 25/05/2012 11:51

#10 Re: Kako zadržati boju?

Post by subasic »

luksica wrote:Nedavno sam se vratila sa mora i poprilično sam dobila bojice. Zamolila bih za par savjeta u pogledu očuvanja te boje. ...

Znam da se boja stečena sunčanjem postepeno gubi, ali vjerovatno postoje neki preparati ili slično što pojedini od vas u ovakvim situacijama koriste.

:D

Danke :)
Pij beta karoten :-)
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#11 Re: Kako zadržati boju?

Post by miki27A »

luksica,
prava boja se nalazi par slojeva duboko u kozi. Ti pokusavas da zadrzis boju koja je na povrsini, a koja je u stvari mrtve celije, koje i treba da spadnu. Mozda je cudno, ali ja predlazem piling (koji je trebalo raditi i na moru svaki drugi, treci dan) koji ce ustvari izvuci tu boju o kojoj ti pricas...
Sretno!
ice2cube
Posts: 707
Joined: 18/03/2012 13:47
Location: Hell

#12 Re: Kako zadržati boju?

Post by ice2cube »

Meni na nogama i rukama uvijek ima boje tokom cijele godine, jer valjda se postepeno "suncam" :D
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#13 Re: Kako zadržati boju?

Post by Pitar s Kariba »

a što će ti boja?
:skoljka:
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#14 Re: Kako zadržati boju?

Post by Ambrozija »

Prije neke dvije sedmice sam pocela piti Beta Karoten tablete iz Natural Wealtha po preporuci. Zanima me da li je neko koristio nesto slicno i da li zaista pomaze. Navodno ne izgoris, dobijes lijepu boju i ona dugo traje...
I s obzirom da smo kod suncanja, da li je neko korstio mlijeko za suncanje iz Eveline kozmetike, i kremu nakon suncanja? Da li ste zadovoljni?
Post Reply