discus herniae

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
sumirprimus
Posts: 81672
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#576 Re: discus herniae

Post by sumirprimus »

Dozer wrote:Idi i ti na DTK i odradi torakalni dio s 10 tretmana, a onda treninzi ovako:
1. Prvo u teretanu na 30-40 min. ledjnih i grudnih vjezbi (vratilo, veslanje ispravljenih ledja, potezuce vratilo, svaka vjezba 3x10 ponavljanja s tezinom od max. 60% tvoje tezine), s istezanjem ledja nakon svake (objesis se rukama na vratilo po 5-6 sec., a onda se lagano spustis. Ako je previsoko, onda neka te neko uhvati oko bokova i spusti. Nikako skakati, pa da je i samo 20cm visine). Za ovo kupi sebi bilderske proteine za povecanje mase misisca.

2. Nakon teretane u bazen na 30-40 min., pa lagano plivanje ledjno (ledjni i prsni kraul i ledjno prsno, ako se tako zovu ti stilovi kada rukama mlatis po vertikali i horizontali). 30 min. plivaj, a 10 se na kraju odmaraj plutajuci na vodi, na ledjima.

Sve ovo mozes raditi na bazenu na Otoci, jer tamo ima i teretana, tako da ne moras izlaziti nigdje nakon prvog dijela treninga, tj. teretane.

Ja bih s tvojom dijagnozom to odradio ovako. I to min. 3x sedmicno.
a usput i navijat za olimpik :lol: :thumbup:
eni83
Posts: 45
Joined: 06/10/2016 11:46

#577 Re: discus herniae

Post by eni83 »

Nisam imala zle namjere sa svojim komentarom smatram da svako ima pravo na svoje misljenje i to treba postovati uostalom nikad se ne zna sta ti moze pomoci a ti dozeru mislisda si ispao frajer sa ovako neumjesnim komentarom pa mozda i jesi al ne znamkome
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#578 Re: discus herniae

Post by Dozer »

Ma zafrkavam se ba... Valjda se i to smije ponekad... :roll:
Ne smijete biti samo preozbiljni crnjaci, nije dobro za zdravlje ni u kojem smislu.
Ja se polomih da pomognem s onim sto znam...a ona me napade radi zajebancije... c,c,c,... :roll:
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#579 Re: discus herniae

Post by stetoskop »

A jel se i sa mnom zafrkavaš ili ti to ozbiljno? :D

Daleko sam ti ja od tih vratila i vratolomija. :lol:

Sve bi to dobro bilo da uspije taj DTK, ali skeptičan sam po tom pitanju, barem što se torakalne dekompresije tiče, a niko i ne navodi da to rješava. Malo je to drugačije, jer ti pršljenovi imaju rebra i nisu baš mobilni. Nisu baš tako ni pozitivni rezultati i nije svako kandidat za taj tretman, a obično indiciraju i kome ne treba samo da uzmu novac. Ima tu i negativnih iskustava gdje se stanje pogorša, pa ne bi nikako bilo dobro da me zbog toga sprijeda režu i sklanjaju pluća da priđu tim tamo diskovima.

Meni je na prvom mjestu fizikalni tretman, na drugom isto samo drugi fizijatar, treće isto. :D

Na predzadnjem je DTK i to uz konsultaciju neurohirurga.

Teretanu imam na poslu i sve te sprave što si naveo, pokušao sam ranije i negdje grešku pravim, ali još nisam otkrio gdje. Za sada samo koristim eliptični trenažer i od sporta igram šah i ne smeta mi :D

@eni83,
Te priraslice što spominjem, to je ožiljno tkivo koje je nastalo nakon klasične operacije diskus hernije i trga korijen živca pri određenom pokretu, ali nakon par godina to sam poprilično savladao i mišići znaju šta nesmiju. Uvijek postoji rizik od tih priraslica i zato je bolje operaciju raditi minimalno-invazivnom metodom (MISS), gdje je mali rez i radi se pod lokalnom anestezijom. To se radi privatno i mislim da se kreće negdje oko 8.000 KM
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#580 Re: discus herniae

Post by Dozer »

Klotzina wrote:...
Sta bi s tobom...zavrsi li DTK...?
Stanje..?
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#581 Re: discus herniae

Post by Dozer »

Auuu....nigdje nikoga.... :shock:

Udario minus, a, pa svi popadali :lol: :lol:
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#582 Re: discus herniae

Post by Opal_89 »

Mene fakat zanima odakle nas ovoliko sa ovom dijagnozom, pa svaki drugi covjek ima neku vrstu diskus hernije, svaki peti ima dijabetes, tumor,... Je li nam fali nesto u ishrani? Jesu neke greske u genetici? Jesmo li ozraceni? :sad:
sabanss
Posts: 4599
Joined: 13/08/2006 11:20

#583 Re: discus herniae

Post by sabanss »

Opal_89 wrote:Mene fakat zanima odakle nas ovoliko sa ovom dijagnozom, pa svaki drugi covjek ima neku vrstu diskus hernije, svaki peti ima dijabetes, tumor,... Je li nam fali nesto u ishrani? Jesu neke greske u genetici? Jesmo li ozraceni? :sad:
Kretanje? Svi se zalijepili za stolice i racunare, kuci televizija, u granap autom... Kladim se da je vecina ovih slucajeva henrije uzrokovana slabom misicnom muskulaturom ledja.

Za dijabetes se odavno zna da tjelovjezba i normalna ishrana mogu drzati secer i inzulin u ravnotezi.

Jedino za tumor nisam siguran ali ima mi logike da bi se manje ljudi sa zdravim imunim sistemom razbolilo sto je opet u direktnoj vezi sa fiskulturom.

Jebiga, idemo lagano prema ljudima velikih glava i stomaka (mislim evolucijski)

Evo covjek predlaze vjezbanje koje sigurno moze pomoci (Dozer) i opet svi gledaju neke kreme, cudotvorne tretmane, kestene u dzepu za koje sam siguran da nemaju efekta :D
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#584 Re: discus herniae

Post by stetoskop »

Problem je što treba i slobodnog vremena za kretanje i posvećivanje sebi.
Ljudi većinom rade više nego što je propisano, u prosjeku po 9 sati dnevno i subotom, ali nije ni to problem, već što nam je oduzeto od slobodnog vremena, a treba stići sve privatne obaveze. U ovom novom dobu ubija nas taj "tajming", a kad nešto zaboli, većina nije svjesna zbog čega i misli da je od sjedenja i tereta na poslu. Izdržat će kičma svaki posao, ali joj treba njega i održavanje kondicije.

I još da dodam, pored leđne muskulature uzrok diskus hernije su degenerativne promjene u diskovima i pršljenovima, a one nestaju uslijed loše muskulature, ishrane, cirkulacije koja je isto uzrokovana manjkom tijelo aktivnosti i ishranom.
Mislim da je genetika najrjeđi uzrok.

:run: Zakasnit ću na fizikalne! :D
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#585 Re: discus herniae

Post by Dozer »

stetoskop wrote: :run: Zakasnit ću na fizikalne! :D
Koje ti nece pomoci :lol: :lol:
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#586 Re: discus herniae

Post by stetoskop »

:lol: Duže mi vježbe zagrijavanja u teretani traju, nego čitav njihov tretman.
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#587 Re: discus herniae

Post by bizet »

Dugo me nije bilo.
Nisam se smjela javiti jer se zivot normalizovao koliko je to moguce sa nasim stanjem, pa me sve strah da ne ureknem.
Ugl. nakon silnih ffiikalnih i injekcija koje su pomogle doslo ljeto, brate sto toplina godi, i ja se ispravila i urijetko je sta zazigalo.
Sad kako je zimska odjeca i obuca in i kako je hladnije budim se ukocena, uradim staticke vjezbe i onda mogu ustati iz kreveta. U toku dana se razradim i budem ok. Ako ne preforsiram, puno stajanja i usisavanja i saginjanja, budem ok kolio se ovo moze nazvati ok. Ako ipak malo vise radim osjetim bolove, ali stisnem zube i kazem proci ce.
Sad me boli i lijeva strana. Bol udara u lijevu nogu.
Sta da kazem. Ne znam sta da radim osim ovog sto vec radim, kantarionovo ulje ujutro i uvece utrljam u ledja i staticke vjezbe jos u krevetu prije ustajanja (tvrd mi je krevet pa to moze proci).
Mozda sam uspjela skinuti nekih 5kg, ali to je nedovoljno, treba jos tri puta toliko, no u silnim problemima koje zivot namece na nasa ledja extruzija diska je posljednje o cemu razmisljam a dijete, iako stvarno vodim racuna sta jedem i da se ne prenajedam, takodje.
Vratila sam se i cigarama i ne znam da li je to samo moje umisljanje ili ima neke istine u tom ali od kad pusim tako nekako se i bol u ledjima vratila, kao da su to dvoje usko povezani.
Ljetos na sistematskom pozalim se psihicu na ovu bolest i kako nikoga nije briga sto covjek i psihicki krahira. On veli takav nam sistem, mentalno zdravlje je na zadnjem mjestu, ali mi doda uz osmijeh da sam terminator :-)
Mislim se terminator sam samo zato sto me malo dijete tjera da ustanem i da se borim, a da sam neunistiva nisam. No eto uspio me nasmijati.
Moj moto sad: "I'll be back". :-)

Vidimo se raja. Uzivajte u svakom danu, ma kakav bio. Dok god vidimo sunce trebamo se smijati!

Odoh sad na temu djeca. Mala mi skroz slabo jede, nije na mamu nikako, pa me skrsi briga za njom, mozda bude kakav dobar savjet tamo.

Velika pusa!
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#588 Re: Diskus hernija

Post by stetoskop »

bizet wrote:.

Drago mi je da si bolje, samo pazi se, čuvaj ono što imaš.
Problemi sa leđima su onoliki koliko možeš učiniti za ono što život traži od tebe. Nekako se bol i može podnositi, ali teži dio je ispuniti životne obaveze.
Pazi se pokreta i nemoj nikada teško dizati, a kada dođeš u tu situaciju, bez obzira kako se osjećaš, nemoj! Neka ti bude dijete na pameti.
Što se tiče cigareta, smetaju, ali kada se prestane pušiti, onda se dobiva na težini, pa to je još gore.
Uvijek izdvoji vremena za vježbanje i šetanje, pomoći će ti, samo dugo traje i ne primijeti se, ali vjeruj u to, ako si bolje to je zbog vježbi, ako si lošije to je zbog manjka vježbi!
Čuvaj se nahlade da ne dobiješ upalu živca!
Sretno!
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#589 Re: discus herniae

Post by bizet »

@Stetoskop, hvala i tebi sve najbolje.

Cuj veliki problem lezi u psihi. Nekad smo mogli puno toga, a sad i za najosnovnije stvari nam treba rucna i sve polako itd.
Kad smo bolje par dana odmah zaboravljamo da imamo problem, a ima tu i one zelje da si opet "fizicki slobodan".
Prelijepa je bila ta sloboda, tek sad kopcam.
Ugl. zeznem se ponekad kad pomislim da sam opet ona stara, a nisam niti cu vise ikada biti.
Pod konstantnim stresom kad me dijete pozeli i pocne skakati po meni i vjesati se za mene, a ja samo vicem pusti nemoj znas da mamu bole ledja. Izgleda da sam bas nafakali da ona moze ipak skoro sama uci i izaci iz kade pa je ne moram podizati nego joj samo ruku dam. Ono kazu da u svakom zlu ima i dobra, pa eto.

Ne znam sta mi je, ali me bas uhvati zelja da cujem Balasevu Slavensku.

Hajde, bice sta ce biti, a nama je gledati da bude najbolje po nas i u tom duhu se cuvati! :-D
Overeem
Posts: 4
Joined: 10/09/2013 12:02

#590 Re: discus herniae

Post by Overeem »

Da se i ja upišem na listu. U zadnjih godinu dana počeo sam osjećati bolove u lumbalnom dijelu koji su iz dana u dan postajali intenzivniji i popraćeni trnjenjem nogu. Visok sam u 193 cm i vjerovatno je i to jedan od generatora problema. CT nalaz kaže sljedeće: "Nalaz ukazuje na dorzomedijalnu herniju diska na široj osnovi bez bitne kompresije nivoa L4-L5, te herniju diska i n nivou L5-S1 dorzomedijalno diskretno više lijevo koji se ne ponaša bitnije kompresivno. Vertebralni kanal pimjerene širine." EMG nalaz pokazuje a su " U današnjoj EMNG analazi nađeni neuofiziološki prametri koji upućuju na leziju periofernog motornog neurona u mitomima korjenova L5-S1 obostrano više lijevo radikularnog tipa i u subakutnoj fazi." I ortoped i neurolog su saglasni da ovo ne predstavlja veliki problem i uputili su me na fizikalni i banjski tretman u banji u Olovu (odakle sam inače). Takođe su preporučili vježbe. Međutim, osjećam jake bolove i skoro nikako ne mogu da sjedim. Većinu vremena provodim u ležećem položaju, i da stvar bude gora počeo sam osjećati bolove i u vratnom dijelu kičme. Rado bih pristao na operaciju jer ovo postaje neizdržljivo, međutim, doktori neće ni da čuju o tome. Imam 23 godine, student sam i priroda moga poziva mi ne dopušta da normalno funkcionišem sa ovakvim stanjem. Drugi par rukava je uticaj ove bolesti na moje psihičko stanje i apatiju. Ne znam šta da radim. Svaki savjet je dobrodošao.
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#591 Re: discus herniae

Post by stetoskop »

Kopaj i nogama i rukama da te upute neurohirurgu. On će te uputiti na magnetnu rezonancu, ako nemaš metala u sebi. CT ti nije baš pravo mjerilo za stepen oštećenja. Bez megnetne si niko i ništa. :D
Inače kod nas ti doktori ne vjeruju kada imaš velike poteškoće, ustvari prave se da ne vjeruju, da te ne bi morali upućivati dalje, a samo vjeruju u nalaz. Al' hajd' dođi do njega kada ti ne vjeruju. Uvjeri ih, kukaj, jecaj, plači! :D Ako se budeš pravio hrabar, nema te nigdje.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#592 Re: discus herniae

Post by Dozer »

Iscitaj na prethodnim stranicama o vjezbama koje se rade na podu, i lagano. Svaku po 5-8 ponavljanja 2-3 puta dnevno. Za 10-ak dana ces osjetiti poboljsanje. Nastavi isto, uz eventualno povecanje serija na 12-15 ponavljanja, i za 20-ak dana si spreman za tereranu. O tim vjezbama takodjer citaj na prethodnim stranama.
Overeem
Posts: 4
Joined: 10/09/2013 12:02

#593 Re: discus herniae

Post by Overeem »

@stetoskop Ovaj moj ortoped je bio doktor u ratu, svaki dan je gledao ranjene i mrtve tako da ću teško proizvesti ikakav efekat na taj način :D Ono što sam primijetio je da ljudi ne shvataju ozbiljno o kakvom je problemu riječ i sumnjaju kako jedan momak od 23 godine i takve konstitucije moze da boluje od bilo cega. Uglavnom su nepovjerljivi, uključujući i moje roditelje. @Dozer Isčitao sam sve postove i samo se više nasekirao jer sam postao svjestan do kojeg stepena se ova bolest može razviti. Da napomenem da sam primio 14 injekcija dexametazona i voltarena + 3 ambene i stanje se nije ni za promil promijenilo. Nisam htio da radim vježbe dok se ne konsultujem sa fizijatrom da ne bih pogoršao stanje (ako je uopće moguće više pogoršati :D). Najveći problem mi predstavlja sjedenje a ja jednostavno moram da sjedim na fakultetu, iako nisam toliko redovan. Je li neko imao iskustva sa banjskim liječenjem? Ako ništa, neka neko da savjet kako se ubiti što bezbolnije :D (Može i bez ovog :D).

Sent from mTalk
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#594 Re: discus herniae

Post by stetoskop »

Bog na nebu, vježbe na zemlji! :mrgreen:
Što se tiče banja, to ti je za penzionere i one što se oporavljaju od moždanog. Tamo ti je 45 minuta dnevno bazena i to uz neke njihove kolektivne vježbe, kao na aerobiku, struje kupke i sl., ništa konkretno, bacanje para. Tebi treba mnogo više.
zbrgbl
Posts: 57
Joined: 18/06/2013 09:17

#595 Re: discus herniae

Post by zbrgbl »

Jedno pitanje, da li je neko koristio metod Discogela, zanimaju me iskustva? i gdje ima to da se radi u regionu, koja je cijena?
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#596 Re: discus herniae

Post by Dozer »

Overeem wrote:@Dozer Isčitao sam sve postove i samo se više nasekirao jer sam postao svjestan do kojeg stepena se ova bolest može razviti. Da napomenem da sam primio 14 injekcija dexametazona i voltarena + 3 ambene i stanje se nije ni za promil promijenilo. Nisam htio da radim vježbe dok se ne konsultujem sa fizijatrom da ne bih pogoršao stanje (ako je uopće moguće više pogoršati :D). Najveći problem mi predstavlja sjedenje a ja jednostavno moram da sjedim na fakultetu, iako nisam toliko redovan. Je li neko imao iskustva sa banjskim liječenjem? Ako ništa, neka neko da savjet kako se ubiti što bezbolnije :D (Može i bez ovog :D).
Banjsko lijecenje = 0 poena.

Injekcije, tablete, masaze, struja, magneti i sl. fizikalne = 0 poena (samo ublaze bol, ali problem ne rjesavaju ni na koji nacin)

Samoubistvo = najbezbolnije je takme u stau. Bol traje 2-3 milisekunde, ali ga vec tad ionako vise nisi svjestan. Samo, pozeljno je ovo odraditi nagdje na kakvim keramickim plocicama, da materi ne pravis prevelik belaj oko kasnijeg ciscenja. A, najpozeljnije je negdje uz kakvo drvo, ledjima okenut prema istom, a kako zrno ne bi naskodilo jos nekome iza tebe, ili isprljalo i ostetilo neki zid u kuci i sl.

Moguce rjesenje = imas sve na prethodnim stranicama, a DTK i kasnije vjezbanje je vjerovanto najbolja opcija.
zbrgbl wrote:Jedno pitanje, da li je neko koristio metod Discogela, zanimaju me iskustva? i gdje ima to da se radi u regionu, koja je cijena?
Ja sam ovo zelio odraditi, medjutim - nisam bio kandidat za taj zahvat radi prevelikog ostecenja, tj. nisu mi imali gdje ubrizgati to. Ali, to je bilo prije 2,5 godine. Rade ga od Zagreba (www.arithera.hr), pa nadalje.
Mejdutim, tada je taj tretman vazio za odlican, ali danas ga vec prilicno kude. Razlog - iako sredi diskus, izgleda da cesto uzrokuje razne druge nebuloze. Kako nisam bio kandidat za to, tada sam to i prestao izucavati.
Ali, s obzirom da svaka moguca operacija sa sobom nosi i neki rizik, manji ili veci, ja bih vjerovatno i sada poksuao s discogelom kada bih mogao.
Cijena u ZG je bila, cini mi se, oko 2.000 EUR.
Overeem
Posts: 4
Joined: 10/09/2013 12:02

#597 Re: discus herniae

Post by Overeem »

Dozer wrote:
Overeem wrote:@Dozer Isčitao sam sve postove i samo se više nasekirao jer sam postao svjestan do kojeg stepena se ova bolest može razviti. Da napomenem da sam primio 14 injekcija dexametazona i voltarena + 3 ambene i stanje se nije ni za promil promijenilo. Nisam htio da radim vježbe dok se ne konsultujem sa fizijatrom da ne bih pogoršao stanje (ako je uopće moguće više pogoršati :D). Najveći problem mi predstavlja sjedenje a ja jednostavno moram da sjedim na fakultetu, iako nisam toliko redovan. Je li neko imao iskustva sa banjskim liječenjem? Ako ništa, neka neko da savjet kako se ubiti što bezbolnije :D (Može i bez ovog :D).
Banjsko lijecenje = 0 poena.

Injekcije, tablete, masaze, struja, magneti i sl. fizikalne = 0 poena (samo ublaze bol, ali problem ne rjesavaju ni na koji nacin)

Samoubistvo = najbezbolnije je takme u stau. Bol traje 2-3 milisekunde, ali ga vec tad ionako vise nisi svjestan. Samo, pozeljno je ovo odraditi nagdje na kakvim keramickim plocicama, da materi ne pravis prevelik belaj oko kasnijeg ciscenja. A, najpozeljnije je negdje uz kakvo drvo, ledjima okenut prema istom, a kako zrno ne bi naskodilo jos nekome iza tebe, ili isprljalo i ostetilo neki zid u kuci i sl.

Moguce rjesenje = imas sve na prethodnim stranicama, a DTK i kasnije vjezbanje je vjerovanto najbolja opcija.
zbrgbl wrote:Jedno pitanje, da li je neko koristio metod Discogela, zanimaju me iskustva? i gdje ima to da se radi u regionu, koja je cijena?
Ja sam ovo zelio odraditi, medjutim - nisam bio kandidat za taj zahvat radi prevelikog ostecenja, tj. nisu mi imali gdje ubrizgati to. Ali, to je bilo prije 2,5 godine. Rade ga od Zagreba (http://www.arithera.hr), pa nadalje.
Mejdutim, tada je taj tretman vazio za odlican, ali danas ga vec prilicno kude. Razlog - iako sredi diskus, izgleda da cesto uzrokuje razne druge nebuloze. Kako nisam bio kandidat za to, tada sam to i prestao izucavati.
Ali, s obzirom da svaka moguca operacija sa sobom nosi i neki rizik, manji ili veci, ja bih vjerovatno i sada poksuao s discogelom kada bih mogao.
Cijena u ZG je bila, cini mi se, oko 2.000 EUR.
@Dozer Ti ovo, pretpostavljam, iz vlastitog iskustva vezano za samoubistvo :D Meni se kao jedino logicno rjesenje namece operacija, iako doktori nisu saglasni, a istina je da postoji ogroman nesrazmjer između onoga što kažu nalazi i tegoba koje ja trpim.
Što se tiče discus gela, doktor Saftić kaže da sigurno ima kratkoročno djelovanje,međutim dugoročno djeluje loše na kičmu. http://www.dr-saftic.com/blog/discogel/ .

Sent from mTalk
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#598 Re: discus herniae

Post by Dozer »

Pa da, logicno da je iz vlastitiog iskustava. Zar jos nisi skont'o da pisem s onog svijeta?

Saftic jeste protiv tog tretmana, iako mi licno nije znao tacno objasniti zasto. Frfljao je nesto oko problema s nervima ako ih/ga pogode iglom i sl., ali - zar to nije standardni rizik kod svake moguce operacije, da ti pogode neki nerv kako ne treba?
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#599 Re: discus herniae

Post by bizet »

Meni je vjerujem najvise pomoglo mirovanje u stanju akutne boli.
I velika paznja kod bilo kojeg pokreta.
Kad bolovi prodju vjezbe.
Sabura najvise i smanjiti nivo stresa koliko je moguce.
eni83
Posts: 45
Joined: 06/10/2016 11:46

#600 Re: discus herniae

Post by eni83 »

Da li masaza moze negativno uticati na kicmu naime sinoc sam isla na laganu masazu ali od jutros mi nije nikako dobro lumbalni dio me boli ne smijem ni dodirnuti i brine me to sto me zigne sad ova lijeva noga a prije je bila desna sta da radim strah me ustati iz kreveta da me ne uhvati ona boli je li neko koristio tablete ketonal da li smijem popiti da sprijecim dok me nije uhvatilo ili popijem neku za bolove
Post Reply