pomagajte depresija 2

Sve o zdravlju...
teAMICA

Post by teAMICA » 20/06/2007 09:25

Dragi roki,
vrlo dobro znam kako se osjecas, bila sam u slicnoj situaciji u tvojim godinama. Danas, 10-tak godina poslije vidim da su stvari koje su mi se tad desavale ustvari bile dobre za mene.... NIKAD ne vjeruj ljudima previse i ne daji im se previse, neces biti razocaran kad te zaje..
vecina ljudi danas ne zna slusati, svi samo znaju pricati, a nama tako cesto treba samo nako da nas slusa. Ja sam znala otici na planinu (kad me spuca), neko rece da nabavis cuku :thumbup: , ispricaj se sam sa sobom, isplaci se i bit ce ti bolje.
Znaj da ima Neko ko te voli upravo takvog kakav si i da je uvijek uz tebe. Nadam se da ces uspjeti pobijediti tu depresiju, probaj svakim danom pomalo uciti sebe voljeti i cijeniti. Proci ce to, vidjet ces, treba svaki dan napraviti po jedan mali korak, ne razmisljaj sada o veeelikiim promjenama.
Pisi opet kad ti se stisne, tu smo da ti pomognemo. :wink:

rina*

Post by rina* » 20/06/2007 09:44

Roki,

mnogi ovdje znaju sta pricaju, ovaj prletihi mi je alterego :D :D

Mislim da je mnogo ljudi dozivjelo to stanje nemoci ali kriju to u sebi iz straha da nece biti prihvaceni, ili shvaceni. Ako ce ti biti lakse sama sam to osjetila, i uzasno je ali prodje, jest da ti se cini da nece nikad.
Ja sam uvjek imala jasno definisane ciljeve u zivotu, pozitivno gledala na sve probleme koji su nailazili , borila se sa njima, uvjek imala snage. Dok nisam naisla na PROBLEM. Verovatno ovo nezelis cuti, nije rjesenje naci nekog ko ce te utjesiti, voljeti. U tom periodu su ti svi nesto krivi. Ti moras voljeti sam sebe, zapravo prihvatiti sebe kakav jesi. A ponekad se nadje i neko ko nas i takve voli i trpi.

Sto se tice socijalne fobije, nemas ti to ba, neslusaj to. Vecina od nas nije opustena kad govori pred razredom, vrsi prezentaciju na poslu isl. Svi mi isto na to reagujemo, to je samo stvar prakse. A to sto se tice novih osoba je isto stvar iskustva i zrelosti jebi ga, 22 ti je god, spusti malo tu gredu. nemoras biti entertainer.

Proveces ti kako se meni cini jos puno vremena na ovom forumu, a mnogi te evo vec gotive :)

[email protected]

Post by [email protected] » 20/06/2007 09:55

Tvoj uvodni tekst sam procitala par puta, sjela i analizirala i analizirala. Pises da te nista u zivotu ne ide. Nisam bas sigurna u to i vjerujem da ima dosta toga sto te cini sretnim i sto cete ciniti sretnim. :) Zamisli samo uzi krug oko sebe (porodica, PRAVI prijatelji) i koliko su oni sretni sto te imaju.
Mozda ti to otvoreno ne kazu ali vjerujem da sa svojim djelima pokazuju koliko im je stalo do tebe.
Ne drzi svoje probleme u sebi ali ih ne govori svakome, jer danasnji svijet je nazalost toliko surov da dosta puta covjek dozivljava padove i to mozda bas u trenucima kad ocekujes podrsku.
Nista nije toliko crno i ovaj svijet je ovisan o tebi isto kao i o meni i ostalima oko nas. :)
NIKAD ne pomisljaj da je neko drugi vise vrijedan od tebe, jer shvati da ti imas toliko kvaliteta sto niko od nas drugih nema.
A sto se tice djevojaka i veza: e pa Boze moj, svi smo mi dozivjeli padove, ali ne zaboravi opet da te neko iza coska ceka i raduje se sresti osobu poput tebe.
Imas tek 22 godine i citav zivot ispred sebe. Tebi se tek sada otvaraju vrata sa milion mogucnosti. Ako bas sve ne ide onako kako si ti zacrtao ne znaci da si nesretno bice na ovoj planeti. Ko zna, mozda se sutra otvore neka druga vrata sa milion drugih mogucnosti.
Da bi nam zivot bio zanimljiv moramo i mi malo dati od sebe, zrtvovati.

Spominjes da places i da patis? Kako patis i zbog cega patis? Jel` zato sto ti neko nedostaje da te saslusa ili postoje neki drugi razlozi?
Da otvoris anketu na ovom forumu i pitas nas ostale koliko smo puta zaplakali i koliko puta zaplacemo, vjerujem da bi se iznenadio koliko nas ima. :)
Kroz zivot se isto tako naucimo da se sve stvari ne mogu dijeliti sa bilo kim. I ja sam sa svojih 17-18 godina mislila da mi je svak prijatelj, pa dan poslije saznam totalno neke druge stvari. Naidju teski periodi ali kroz takve periode naucimo ko su nam pravi prijatelji i kome mozemo ispricati o svojim problemima i tajnama.

Osobe koje su ti okrenula ledja u ovom periodu su osobe koje NISU zasluzile tebe kao prijatelja. TI si zasluzio puno vise i bolje. Prijatelje koje si stekao i koje imas, cuvaj ih kao kap vode na dlanu (a i oni ce tebe).

A sto se tice Seroxata, moram te pitati: da li si isao na krvnu analizu, razgovore, preglede nakon sto ti je doktor propisao tablete? Ako nisi to OBAVEZNO uradi, a moj ti je savjet da odes, porazgovaras sa psihijatrom ponovo i pitas ga da li je to tebi stvarno potrebno (ja mislim da nije, a Seroxat tablete su jake i NE RIJESAVAJU probleme kako mi mislimo).

Najteze mi je palo kad sam procitala ovu tvoju recenicu:
roki wrote:Ubit cu se vise jer nemogu ovako
NE RAZMISLJAJ ovako… Mi te trebamo, trebaju te tvoji i osobe poput tebe ne vise na grani.

p.s. Ne drzi svoje probleme u sebi, idi na razgovor, posavjetuj se, vidim da je @mamica izbacila jednu stranicu gdje se mozes registrovati i dijeliti svoje probleme sa osobama koje se nalaze u istoj/ slicnoj situaciji.
Navrati i ovdje, a umjesto Seroxata ti je puno, puno bolje ici na terapije i razgovore.
Glavu gore i znaj da svi mi prolazimo kroz teske periode, ali to nije razlog da dizemo ruke od svega i tako se lagano predamo.

Cuvaj se i javljaj nam se redovno :)

Drzim ti fige, ali ja znam da ti to mozes i da ce se sve srediti. :)

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 20/06/2007 09:55

prleitihi wrote:
Simply_Red wrote:Svaka cast, ko da si copy paste moj zivot:D
znači..i ti zišgu k'o lud.. :D:D ..neka..neka.. :D
ej, ludo luda :lol: :lol: :lol:

[email protected]

Post by [email protected] » 20/06/2007 09:56

dupli post.
Last edited by [email protected] on 20/06/2007 10:19, edited 1 time in total.

Fair Life

Post by Fair Life » 20/06/2007 10:13

Roki... zapamti da tuga je istini bliza.

Sve ono sto je danas sreca i radost... vec sutra mogu postati tuga i bol.

Onda opet... sunce poslije kise. Sacekaj dok ostaris malo... sve ce "to" izgledati zajebancijom mladih godina.

Glavu gore... i poslusaj Prleta i Tihog. On je najblizi rjesenju tvog problema.

nebojeplavo

Post by nebojeplavo » 20/06/2007 11:35

Ja kad sam depresivna, pomislim samo na ljude koji su neizljecivo bolesni i pate se, ljude koji nemaju sta jesti, majke iz Srebrenice koje su izgubile citave porodice :( ... i odmah shvatim koliko sam zapravo ja sretna :)
Doduse, kod mene je to obicno nesto prolazno, pa je zato i lakse rjesivo :)

roki

Post by roki » 20/06/2007 11:55

Problem je u tome sto sam toliko napacen da mi treba neko da mu se uzjadam.Tako kad upoznam nove ljude oni mi priznaju da su u pocetku mislili da se samnom nemoze ni pricati a kasnije vide da su pogrijesili.Tako kada se zblizimo ja se otvorim i sve padne u vodu.I tako sa svima koje poznajem.A moram se nekome izjadati a kako plaho nemam prijatelja onda koristim prvu priliku da nekom kazem kako patim i onda ono reakcija je tipa:De ba trzni se,dijete si pravo i sl....na to popizdim i na tu osobu gledam sa prezirom.I sve tako.I znam da grijesim al sve se nadam da cu naici na nekoga ko ce me razumjeti u potpunosti i biti uz mene bez obzira na sve.I tako se nadas godinama,godinama gubis prijatelje,onda se razocaras i ne boris se vise.
Sad sam u fazi kada bih svima je**a mamu kad me sve ljuti,svi me jako zivciraju i samo cekam priliku da nekog nabijem na neku stvar.Mislim da je moja tuga presla u ljutnju a naravno i pod uticajem Seroxata

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 20/06/2007 11:57

@roki izvini mozda je moj savjet malo preagresivan ali nisam nista lose mislio , samo bi ti zelio pomoci savjetom...A mislim da je za tebe najbolje da se ispraznis na taj nacin...to sto sam rekao da ides na utakmice je dobra terapija...osjetices se dijelom necega , tj. dijelom zajednice a usput ces i izbaciti negativnu energiju... :) Ni planinarsko drustvo nije lose rjesenje...upoznaces finu raju , bices u prirodi ,dobro ces se izmoriti, zapjevace se koja i super... :)

roki

Post by roki » 20/06/2007 12:01

DobroJutroKolumbo wrote:@roki izvini mozda je moj savjet malo preagresivan ali nisam nista lose mislio , samo bi ti zelio pomoci savjetom...A mislim da je za tebe najbolje da se ispraznis na taj nacin...to sto sam rekao da ides na utakmice je dobra terapija...osjetices se dijelom necega , tj. dijelom zajednice a usput ces i izbaciti negativnu energiju... :) Ni planinarsko drustvo nije lose rjesenje...upoznaces finu raju , bices u prirodi ,dobro ces se izmoriti, zapjevace se koja i super... :)
sve siti upravu ali ja redovno planinarim,aktivno se bavim sportom-svaki dan imam trening.Ali na takve aktivnosti sam vise navikao a i one su pi postale dosadne pomalo......koliko treniram vec( 8 godina) i sve su mi obecavali da cu biti najbolji i da sam talenat i stvarno sam se trudio a kad opet malo bolje pogledam nisam plaho nesto ostvario.....sad samo treniram radi sebe ali opet ostaje ona kvaka da nisam uspio u sportu iako su mi i olimpijadu obecavali...
nasi glupi netalentovani treneri

realna do boli

Post by realna do boli » 20/06/2007 12:09

Nisam ni psiholog ni psihijatar pa zato necu davati savjete na taj nacin.Vec ih je dosta napisalo da nabavis psa.Ja sam sebi kupila jednog samo zato sto je bio mali i sladak.Na pocetku mi je bilo glupavo pricati s njim i sve sam mislila da me neko slusa i pita se da li je ova o.k.Vremenom mi je to tako postalo normalno i bas se ipsricamo onako za svoj ceif ..a i ne moze nikome reci sve one nebulize koje mu izgovorim.To ti je sigurno dobra terapija jer kada se setas s psom..niko nece reci ..eno ga opet sam..vec ces upoznati druge ljude , djecu ,...TO JE 1oo % NAJBOLJA TERAPIJA:Sjednes na klupu gledas ga ili nju i bas pustis mozak na pasu ..a i poprilicno su zahtjevi tako da neces imati kada ,tako cesto, padati u crnjak..
A ono ..ubit cu se ..zaboravi ..pa vidi bolan sunca napolju.

deset_u_pola

Post by deset_u_pola » 20/06/2007 12:15

Roki, prijatelju

Čitam ove postove i vidim da svega ima. Od čistog sranja tipa "napij se i nadrogiraj pa će ti biti bolje," pa do baš konstruktivnih prijdloga kao što je posjeta ljekaru psihijatru.

Moraš znati jedno (a to ti govorim kao neko ko je također bio sklon depresivnim stanjima), a to je da svi ovo prijedlozi možda neće odgovarati baš tebi i da moraš, uz pomoć ljekara ili psihologa i naravno okoline, naći najbolji način koji tebi odgovara. Sve ostalo je čisto gubljenje vremena i živaca.

Nekad je potrebno jako malo da se čovjek trzne i krene naprijed. Neko to može sam, a nekome treba pomoć. Kao i u svemu u životu. Ja sam se posvetio vjeri i hvala Bogu, nikad mi bolje nije bilo.

A kad sve ovo prođe, gledat ćeš na ovo sa sjetom i reći "e, fakat ne znam šta mi je ovo trebalo." Samo moraš osaburiti.

Samoubistvo nije nikavko rješenje. Šta bi postigao time? Svoje bližnje zavio u crno i ništa drugo.

PS
Javi se na PP ako hoćeš imam broj odličnog psihijatra (provjerenog). a mogu ti ispirčati i svoja iskustva koja su stvarno bila slična, ali manjeg intenziteta.

ibrik

Post by ibrik » 20/06/2007 12:20

edit
Last edited by ibrik on 09/06/2010 09:53, edited 1 time in total.

dajla

Post by dajla » 20/06/2007 13:27

Ovo sto si rekao za prijatelje..

Tesko da ces imati prijatelje ako cim ih upoznas pricas samo o svojim problemima, ne slusajuci sta oni imaju reci... Nisu ljudi uvijek raspolozeni za tudje probleme, a pogotovo kada ti ponavljas non-stop jedno te isto a ne poslusas nista, nego se opet samo zalis...

Svi su ti dali stvarno jako konstruktivne prijedloge, ali ako ti to samo procitas, "drzi te raspolozenje 2 dana" i zaboravis-nikakve fajde.
Probaj da sprovedes u djelo nesto od ovih savjeta (osim cuge i trave please :-) ), pa mozda bude rezultata.
Ali najbolje je da ti sjednes i sam sa sobom rascistis i shvatis sta hoces ...
Jer vjeruj mi, iz iskustva, od samosazaljenja i krivljenja drugih nema nista.

Eshek

Post by Eshek » 20/06/2007 20:28

zena21 wrote:Ako su te napustili i odbacili zbog tvojih problema, onda ti nisu ni bili pravi prijatelji... Prijatelji trebaju da budu s nama i u dobru i u zlu...
I u ćuzi :D :D

@Roki: drž' se parole: NE DAJ SE, INES!! NIJE TI SE NI MAMA DALA :D :D

Ili k'o Musa iz Audicije: "reko sam BIĆU TAK'I, I DOĐOH..." :D :D

eto, nadam se da sam ti malo prijeo na muku... :)

roki

Post by roki » 20/06/2007 20:34

Definitivno ima ludih komentara.
a danas sam ja poludio i posvadao se sa nekim ljudima.Meni je svada strana jer sam naucio samo da primam udarce.Sad kada sam se aktivirao i rekao sta mislim neznam kako da se osjecam.Tim sam ljudima rekao sve u oci i bilo im je krivo,napali su me itd. itd.
Drago mi je sto sam rekao istinu al zao mi je sto sam ih povrijedio.
Opet kad pogledam koliko su oni mene povrijedili pa se ni izvinuli nisi mislim da sam im jos koju trebao reci

Lace

Post by Lace » 20/06/2007 21:00

roki wrote:Definitivno ima ludih komentara.
a danas sam ja poludio i posvadao se sa nekim ljudima.Meni je svada strana jer sam naucio samo da primam udarce.Sad kada sam se aktivirao i rekao sta mislim neznam kako da se osjecam.Tim sam ljudima rekao sve u oci i bilo im je krivo,napali su me itd. itd.
Drago mi je sto sam rekao istinu al zao mi je sto sam ih povrijedio.
Opet kad pogledam koliko su oni mene povrijedili pa se ni izvinuli nisi mislim da sam im jos koju trebao reci
neka si...pokazi da i ti znas da se zauzmes za sebe :)

Lace

Post by Lace » 20/06/2007 21:04

Gazz wrote:ej jarane Seroxat je cool :) samo ti nastavi s njim :-) i ja bih opet al' moram prvo polUdIt' ponovo da bi mi izdali recepAt :-) il' da se mi dogovorimo pa ono "ispod ruke" da se rastalimo :lol: :lol: :lol:

jbo majku pa imal ijedno celjade danas normalno i da se ne kljuka tim seroxatima :( :roll:
ja npr. ne znam sta je to...u zivotu popila 1-2 napaurina...nekad daaavnooo :D a vrlo mi je poznat osjecaj depresije...mozda neki blagi oblik ali znam da mi je znalo biti jako tesko

roki

Post by roki » 20/06/2007 21:09

Lace wrote:
Gazz wrote:ej jarane Seroxat je cool :) samo ti nastavi s njim :-) i ja bih opet al' moram prvo polUdIt' ponovo da bi mi izdali recepAt :-) il' da se mi dogovorimo pa ono "ispod ruke" da se rastalimo :lol: :lol: :lol:

jbo majku pa imal ijedno celjade danas normalno i da se ne kljuka tim seroxatima :( :roll:
ja npr. ne znam sta je to...u zivotu popila 1-2 napaurina...nekad daaavnooo :D a vrlo mi je poznat osjecaj depresije...mozda neki blagi oblik ali znam da mi je znalo biti jako tesko
problem je u tome sto je depresivnim ljudima tesko iz dana u dan.Jako puno znam raje koja otplacu dan dva i ko novi ono sto se kaze.Ja sam prije tako,otpacem,pa i iduci dan,i opet placem i nikad kraja placu.Nikako se nepronalazi ona snaga da sam sebi kazes ma dosta vise

Lace

Post by Lace » 20/06/2007 21:15

roki wrote:
Lace wrote:

problem je u tome sto je depresivnim ljudima tesko iz dana u dan.Jako puno znam raje koja otplacu dan dva i ko novi ono sto se kaze.Ja sam prije tako,otpacem,pa i iduci dan,i opet placem i nikad kraja placu.Nikako se nepronalazi ona snaga da sam sebi kazes ma dosta vise
ma ja nisam ni plakala tada...mozda rijetko...ili na msn dok pricam s nekim a taj neko me ne vidi :D ..uglavnom bila bezvoljna...nedjelja i praznici su mi nekako najteze padali...jedva cekala ponedjeljak da idem na posao...2 godine sam sama isla na more...jer nisam imala s kim...i ove godine odlucila necu nigdje sama makar krepala...pravo je bezze kad na moru nemas s kim ni kafu popiti...a nije mi se dalo peglat s novim ljudima, nesto se nekom privaljivat...upoznavat i ostalo...a mislim da je to zato sto sam zapravo postala smotana i asocijalna...dodje s godinama :D

prleitihi

Post by prleitihi » 20/06/2007 22:08

mamica 31 wrote:
prleitihi wrote:
Simply_Red wrote:Svaka cast, ko da si copy paste moj zivot:D
znači..i ti zišgu k'o lud.. :D:D ..neka..neka.. :D
roki..vidiš kako to biva..kažeš istinu..i odmah te proglase ludim.. :D:D ..istina je zakon..da samo znaš kako te se ljudi boje kad ih navikneš da činjenicu da im ti u lice sve sasipaš.. :-) ..vjeruj mi..fakat te se boje..ne mogu se pred tobom preseravati..jer znaju da ćeš im ti jebati sve..doduše..za to treba imati i klikera..džaba čovjeku što je iskren..ako je glup.. :D ..ali uvijek imaj na umu da je bolja loša istina nego korisna laž..loša istina će tebe..recimo neko novo saznanje o tvom drugu..sjebati samo trenutno..ali kad to prevališ bit ćeš svjestan ko je on..jer..pazi..niko ne voli da čuje da ga je partner/ice prevario/la..niko..ali bolje da se to što prije sazna..nego da cijeli život živiš u laži..da te ona ujutro ljubi..a popodne se sa zubarom odere..korisna laž je korisna samo onog momenta kada se o toj temi priča..ali ona poslije vodi u sve veće i veće zablude..helem..šta te god sjebaje..ti sjedi..pa dooooobro razmisli je li to vrijedno sjebavanja..ima jedna izreka koja kaže..nemoj se žaliti na sitne probleme..da te život ne bi počeo liječiti krupnim..njih četvorica neće da se druže sa mnom zato jer ja pijem antidepresive..e nabijem ja na kurac takvu raju..frenkie ima dobar stih: ''lako je naći jarana kada se pije i slavi ali gdje su ti pravi jarani kada su ti teški dani"..isto važi i za trebe..uvijek sam za onu bolje biti sam a sretan..nego s nekim klocem a nesretan..uvijek će biti treba za zdrmati..eto i kažeš da si laf..samo se daj u napad..i nemoj mi onog sjebavanja joj šta ću ako me odbije..da je jordan razmišlj'o joj neću ići na ulaz..mogu bananu fasovati..nikad ne bi najveći post'o..znači..slobodno upri..sviđa ti se..prođe pored tebe..za rukav..(vole one to..iznenada..seljački.. :D )..postaviš standardna 3 pitanja..1. ima li momka..2. broj telefona..i ako odgovor na drugo bude pozitivan..onda 3. ime.. :D ..ako ne dobiješ broj..zahvali se..i počneš vrebati njenu drugaricu.. :D ..ako budeš imao prolaza kod drugarice..i ako je doooobro zdrmaš..kat - tad će pasti i ova što te odbila..jer one to pričaju..da kaže da slabo zišgu..ne ide..jer i njoj je stalo da se drugarici pohvali kako se dobro zdrmala..zato će reći da si dobar..što će automatski roditi želju u ovoj što te odbila..vjeruj mi..više puta provjerena priča.. :oops::D ..dalje..sport..veoma bitno..nađeš neku ekipu..uopšte ti ne moraju biti haveri..dovoljno je samo da jednog poznaješ..i da uletiš na termin..tu se istreseš pravo..meni da nije termina..svaki dan bih guzio.. :D ..ovako..čupa me taj termin četvrtkom.. :D:D ..ako nema ekipe..teretana..rad s tegovima.ko voli..je super stvar..(samo traži savjet od nekog iskusnijeg..da ne bi popušio kontraefekat..)..vidim da su ti predlagali psa..ja ću ga imati kad-tad..žena će morati proći moju i eduovu (tako će mi se cuko zvati..:oops: ) provjeru..ako je on ne bude gotivio..niš od venčanoooog stolaaaaa..životinje lako namirišu šupke..nakon toga - muzika..crnjake ne moraš slušati..toga ti ne fali..:D ..slušaj nešto vedrije..npr. hladno pivo..mlohava čuna.. :D ..iako ih ja ne volim..ali ti pokušaj i sa filmovima..traži nešto što će te ispuniti..play station..uzmeš sarajevo i želju..i željo pobijedi..nema ti veće zajebacije.. :D:D ..i posljednje..a trebalo je biti prvo..knjiga..samo čitaj..toliko dobrih stvari ima da je grehota ne čitati ih..doduše..rek'o si da studiraš..pa nastoj da ne pušiš obnovu godine..to je veliki kiks..spičkaj tih nekoliko godina studija..ali i uživaj u studiranju..to je najbolji period..svi mi imamo crnih trenutaka..ali fakat dobro razmisli je li sve to vrijedno antidepresiva..i sjebavanja..jer..znaj..život te..kako gore napisah..uvijek može početi liječiti u krupnim problemima!

eto..ako ništa ne upali..dvije bombe i u avaz.. :D:D ..možda nećeš dospjeti na cnn..ali barem ti neće biti dosadno.. :D:D:wink:

Eshek

Post by Eshek » 21/06/2007 15:33

:lol: :lol: :lol: :lol:

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 21/06/2007 16:35

prleitihi wrote:
mamica 31 wrote:
prleitihi wrote: znači..i ti zišgu k'o lud.. :D:D ..neka..neka.. :D
roki..vidiš kako to biva..kažeš istinu..i odmah te proglase ludim.. :D:D ..istina je zakon..da samo znaš kako te se ljudi boje kad ih navikneš da činjenicu da im ti u lice sve sasipaš.. :-) ..vjeruj mi..fakat te se boje..ne mogu se pred tobom preseravati..jer znaju da ćeš im ti jebati sve..doduše..za to treba imati i klikera..džaba čovjeku što je iskren..ako je glup.. :D ..ali uvijek imaj na umu da je bolja loša istina nego korisna laž..loša istina će tebe..recimo neko novo saznanje o tvom drugu..sjebati samo trenutno..ali kad to prevališ bit ćeš svjestan ko je on..jer..pazi..niko ne voli da čuje da ga je partner/ice prevario/la..niko..ali bolje da se to što prije sazna..nego da cijeli život živiš u laži..da te ona ujutro ljubi..a popodne se sa zubarom odere..korisna laž je korisna samo onog momenta kada se o toj temi priča..ali ona poslije vodi u sve veće i veće zablude..helem..šta te god sjebaje..ti sjedi..pa dooooobro razmisli je li to vrijedno sjebavanja..ima jedna izreka koja kaže..nemoj se žaliti na sitne probleme..da te život ne bi počeo liječiti krupnim..njih četvorica neće da se druže sa mnom zato jer ja pijem antidepresive..e nabijem ja na kurac takvu raju..frenkie ima dobar stih: ''lako je naći jarana kada se pije i slavi ali gdje su ti pravi jarani kada su ti teški dani"..isto važi i za trebe..uvijek sam za onu bolje biti sam a sretan..nego s nekim klocem a nesretan..uvijek će biti treba za zdrmati..eto i kažeš da si laf..samo se daj u napad..i nemoj mi onog sjebavanja joj šta ću ako me odbije..da je jordan razmišlj'o joj neću ići na ulaz..mogu bananu fasovati..nikad ne bi najveći post'o..znači..slobodno upri..sviđa ti se..prođe pored tebe..za rukav..(vole one to..iznenada..seljački.. :D )..postaviš standardna 3 pitanja..1. ima li momka..2. broj telefona..i ako odgovor na drugo bude pozitivan..onda 3. ime.. :D ..ako ne dobiješ broj..zahvali se..i počneš vrebati njenu drugaricu.. :D ..ako budeš imao prolaza kod drugarice..i ako je doooobro zdrmaš..kat - tad će pasti i ova što te odbila..jer one to pričaju..da kaže da slabo zišgu..ne ide..jer i njoj je stalo da se drugarici pohvali kako se dobro zdrmala..zato će reći da si dobar..što će automatski roditi želju u ovoj što te odbila..vjeruj mi..više puta provjerena priča.. :oops::D ..dalje..sport..veoma bitno..nađeš neku ekipu..uopšte ti ne moraju biti haveri..dovoljno je samo da jednog poznaješ..i da uletiš na termin..tu se istreseš pravo..meni da nije termina..svaki dan bih guzio.. :D ..ovako..čupa me taj termin četvrtkom.. :D:D ..ako nema ekipe..teretana..rad s tegovima.ko voli..je super stvar..(samo traži savjet od nekog iskusnijeg..da ne bi popušio kontraefekat..)..vidim da su ti predlagali psa..ja ću ga imati kad-tad..žena će morati proći moju i eduovu (tako će mi se cuko zvati..:oops: ) provjeru..ako je on ne bude gotivio..niš od venčanoooog stolaaaaa..životinje lako namirišu šupke..nakon toga - muzika..crnjake ne moraš slušati..toga ti ne fali..:D ..slušaj nešto vedrije..npr. hladno pivo..mlohava čuna.. :D ..iako ih ja ne volim..ali ti pokušaj i sa filmovima..traži nešto što će te ispuniti..play station..uzmeš sarajevo i želju..i željo pobijedi..nema ti veće zajebacije.. :D:D ..i posljednje..a trebalo je biti prvo..knjiga..samo čitaj..toliko dobrih stvari ima da je grehota ne čitati ih..doduše..rek'o si da studiraš..pa nastoj da ne pušiš obnovu godine..to je veliki kiks..spičkaj tih nekoliko godina studija..ali i uživaj u studiranju..to je najbolji period..svi mi imamo crnih trenutaka..ali fakat dobro razmisli je li sve to vrijedno antidepresiva..i sjebavanja..jer..znaj..život te..kako gore napisah..uvijek može početi liječiti u krupnim problemima!

eto..ako ništa ne upali..dvije bombe i u avaz.. :D:D ..možda nećeš dospjeti na cnn..ali barem ti neće biti dosadno.. :D:D:wink:
pala sam sa stolice :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ovo cu kopirat i proslijedit raji :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

prleitihi

Post by prleitihi » 21/06/2007 16:49

mamice..šta je šega?.. :oops: :P

schevar

Post by schevar » 21/06/2007 17:03

prleitihi wrote:
mamica 31 wrote:
prleitihi wrote: znači..i ti zišgu k'o lud.. :D:D ..neka..neka.. :D

joj jes ovo meni jako,da sam musko ja bih sve po gore navedenom protokolu :razz:

Post Reply