izbjeljivanje zuba?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#76 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Michun »

Ok, evo mene.
Vidim rasprava se otvorila zaoprave.
Evo sta ja mislim (da ponovim) ne moze se trajno izbjeliti ali moze na odredjeno vrijeme. Zubi su zivi pa tako kupe sve sto jedete i pijete tokom vremena.
CREST trakice ja kupovala vise puta, odlicne su. Rezultati za 10. Mozete proguglati i vidjeti da ima razlictih vrsta odn. razlicite jacine. Postoje ljudi koji imaju osjetljive zube pa onda uzimaju ove sa manjom jacinom peroksida ali ih malo duze stavljaju. Nema se kupiti u nas ali se moze naruciti sa ebay - do 50 KM sa dostavom. Preporucuje se jednom godisnje, ne vise puta. Da bi se caklina obnovila. Ja sam pobornik uradi sam. Zasto placati 200 KM kad je ovo sasvim OK. Trakice su kao folija, stave se na zube, nalijepe fino i dok se tusiras ili gledas tv... Rezultati se primjete nakon nekih 5 do 7 dana.
Pitanja?
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#77 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Dori »

Image
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#78 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Michun »

Slazem se sa svim osim sa zadnjim...to je naravno ono sto dolazi od stomatologa koji zaradjuju pare na ovome. ja sam radila nekoliko puta, nista nije apsolutno smetallo ni zubima ni desnima. Naravno da ako osjetis bolili nelagodu ces skinuti trakice prije vremena a to bi isto uradio i dr. koji ti radi izbjeljivanje.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#79 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by kamen spoticanja »

Michun wrote:Slazem se sa svim osim sa zadnjim...to je naravno ono sto dolazi od stomatologa koji zaradjuju pare na ovome. ja sam radila nekoliko puta, nista nije apsolutno smetallo ni zubima ni desnima. Naravno da ako osjetis bolili nelagodu ces skinuti trakice prije vremena a to bi isto uradio i dr. koji ti radi izbjeljivanje.
u sustini da ...ali postoje neka stanja kod kojih se izbjeljivanje bilo kojom supstancom ne smije primjenjivati...recimo izbijeli zube carbamid peroxidom trudnici pa ces vidjeti rezultate :roll:
u sustini na ovakve stvari se misli...mada priznajem i kolege stomatolozi vole zavrtati vodu na svoj mlin...
ako vec radite home bleaching,a kao takav svakako se preporucuje i radi kod kuce,bar dobro iscitajte materiju,da vas zbog izbjeljivanja ne zaboli glava...
svako dobro zelim :)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#80 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by ljubav_aha »

besana wrote:Bija jednom, prije par godina, i necu vishe. Pretjeralo se :-) . Poshto imam malo tamniji ten, i crnu kosu, rijeci "Eto te ko crnkinja" nisam shvatila kao kompliment :D Nego sam shvatila da je pretjerano, i jeste bilo. :roll: :D
Sjecate se Rosa iz serije 'Prijatelji? I njegovog bljeshtavog osmjeha nakon izbjeljivanja zuba? :lol:

Da, nakon nekog vremena zubi su vratili svoju prirodnu, ne zaslijepljujucu boju :D
Sad ponekad uzmem neki preparat, ma i soda bikarbon je dobra. Dosta od mene. :D

besana,soda bikarbona jeste dobra

u SAD prave mnog paste bazirane na sodi bikarboni

plus,sad su u trendu paste cija masa u ustima doslovno raste/pjeni izmejdu zuba

trenutno koristim

http://www.overstockdrugstore.com/produ ... .5-oz.html#

•No messiness, no inconvenient extra strips
•Contains peroxide, the same ingredient dentists use for whitening
•Enamel-safe for everyday use
•Peroxide formula with patented liquid calcium
•Feel it working with unique foaming action

stavlja se na pastu ,koja je vec na cetkici za zube

:-D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#81 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Eborg »

Evo sada na Mythbustersima Jamie bio na nekakvom aparatu. Nešto pod nekim svjetlom je bio sat vremena i to kao "budi hemikalije u zubima" da se izbijele sami od sebe. Blješte mu zubi sada. :D Šta je to, prvi put čujem za to? :D
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#82 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Krigla_Sa »

Nisam strucan ali ti mogu dati laicki odgovor pa ti mozda posluzi dok ne dodje neko strucniji.
I ja sam fanatik sto se zuba tice, cak i na posao nosim cetkicu i kaladont pa poslije jela ili kafe ribam zube, mnogi zbog toga kolutaju ocima ali sta me briga :)
I meni su kod donjih trojki desni malo povucenije u odnosu na druge zube, ili je to u stvari opticka varka jer su te trojke malo duze ako ih uporedjujes sa drugim donjim zubima, bar kod mene jesu.
Od cetkica bih ti preporucio Curaprox ili Sensodyne, kupi onu meksu i blazu, nemoj one sto su ko zica, od pasti za zube koristim Sensodyne Whitening jer sam inace opsjednut bjelinom zuba, ali znam da imas i Sensodyne za osjetljive desne, davno jednu sam takvu koristio kad su mi desni malo kvarili i pomoglo je.
Sto se tice onih vodica za ispiranje usta, mislim da je to fakat bespotrebno, fino i polako operes zube poslije jela,malo grgljas i dosta ;)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#83 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by kamen spoticanja »

Maxboy wrote:Eh, ovako, da postavim i ja jedno pitanje za kamen spoticanja :-D
U zadnjih par godina vodim veliku brigu o higijeni, ne samo zuba nego citavih usta, eh sad, prao sam zube gotovo nakon svakog jela i sada sam to smanjio samo na pranje navece i ujutru iz sljedeceg razloga - naime primijetio sam da su mi desni na donjim trojkama "povucene" u odnosu na druge zube pa sam se prepao da nisam ja krivac za to sa svojim prekomjernim pranjem zuba. Mislim da je vec bilo govora na ovoj temi o desnima, ali... Procitao sam da se to ne moze povratiti, odnosno da se samo moze zaustaviti, ja mislim da sam zaustavio :-D , ali me zanima koja bi zubna pasta bila idealna za ovakav problem, sta preporucujes (da predjem na ti, ne volim persirati ljude) da koristim za ispiranje usta (ciscenje jezika) jer prakticno zivim na mlijecnim proizvodima a procitao sam da su mlijecne kiseline najgore za zube i da ostavljaju "traga" na jeziku, da sad ne detaljisem vise, unaprijed hvala na odgovoru :D

EDIT: Mozda nije pitanje u pravoj temi, ali da ne prebacujem sad :oops:
moje stovanje :) doktor se vratio iz banovickih rudnika,s privremenog odmora :D
zadnje relevantno klinicko istrazivanje na stomatoloskim klinikama u Newcastleu kaze da je idelano prati zube dnevno dva puta po dvije minute(uz predpostavku da se zubi peru pravilno jednom od priznatih tehnika cetkanja)...to sto si primjetio na svojim caninima("trojkama" dakle)nastaje upravo i kao posljedica prekomjernog,preenergicnog,i pranja zuba pretvrdom cetkicom...naime "trojke" i "cetvorke" slove kao "korneri" zubnog luka,i na njima se prvo primjeti recesija gingive usljed najveceg pritiska zubne cetkice...
naravno nisam napravio klinicki pregled,ali mi se cini da bi trebao uredovati cetkanje,cetkati meskim cetkicama soft ili ultrasoft varijanta...medium u najgorem slucaju :)
pasta po zelji...sve je to u pet deka,nadji onu koja tebi najvise odgovara i onda je mjenjaj svakih 2 mjeseca :) jer naime nije dobro prati uvijek istom zubnom pastom :)
vodice za ispiranje(one na koje ti mislis) daju samo mentol smek usnoj supljini,i nemaju nikakvu drugu funkciju...
postoje neke druge tecnosti za ispiranje,koje su ucinkovite i koriste se kao terapija kod nekih bolesti usne supljine,ali njih ne treba koristiti bez upute lijekara :)
mlijecne kiseline su ok,ne sekiraj se pune su Ca iona,a te ione vole nasi zubici :)
nadam se da sam pomogao...ah i da cisti zubni kamenac redovito...kamenac je najveci uzrok problema periodoncijuma :)
svako dobro zelim :)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#84 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by kamen spoticanja »

Maxboy wrote:Tehniku pranja sam usavrsio, ne pritiscem kao nekada, pranje traje 2-3 min. Kao sto rekoh perem dva puta dnevno a iza obroka koristim konac. Kod zubara idem svaka 3 mjeseca, onako reda radi s tim sto sad moram ici raditi navlaku na peticu ili kako vec, htio sam vaditi taj zub ali doktorica nije dala nego je postavila kocic i sad valjda ide navlaka. Hvala ovo za pastu, ja koristim istu godinama :lol:
I jos tri pitanja:
1. Vrijedi li ono da se cetkica prije pranja malo "popari" vrelom vodom kako bi jos vlakna malo smeksala?
2. Imam plombu na sestici kojoj ima 8 ili 9 godina, ok ovako izgleda na prvi pogled i moj zubar kaze da je ne treba jos dirati, eh sad ja pitam sta je pametnije, sacekati jos da ona pocne pokazivati slabost ili da je radim nanovo?
3. Koliki je vijek trajanja plombi kada se sve odradi lijepo kako treba i kada se vodi racuna o njima (mislim na redovno pranje zuba)?
BTW ako sta znaci ova na sestici je crna plomba

To bi bilo ono sto me je zanimalo, unaprijed hvala
:) lijepa moja virtualna ordinacija :)
1.pasta se uvijek stavlja na suhu cetkicu,jer je tako cetkanje najefektivnije...kvasenje cetkice smanjuje efektivno cetkanje gotovo za pola ;-)
2.ja imam jedan restauracijski ispun(plombu dakle) vec 21 godinu...isto se radi o amalgamskom ispunu(crna plomba) i ne pada mi na pamet da je diram...ako je ispod plombe sve ok nema potrebe za mjenjenjem(za provjeru napravi obican rtg snimak :) )
3.teoretski idealano napravljena plomba uz idealnu higijenu moze trajati dok se boje ne istope :) ...no puno je tu onoga sto nije idealno...zato je idealno na pregled stomatologu svakih sest mjeseci :)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#85 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by kamen spoticanja »

Maxboy wrote:Hvala na odgovorima, ovo pod jedan veze nisam imao, odsad cu cesce posjecivati ovaj dio foruma, mozda saznam jos nesto sto nisam znao. Opet hvala :thumbup:
nema na cemu...zadovoljstvo je moje :)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#86 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Eborg »

Eborg wrote:Evo sada na Mythbustersima Jamie bio na nekakvom aparatu. Nešto pod nekim svjetlom je bio sat vremena i to kao "budi hemikalije u zubima" da se izbijele sami od sebe. Blješte mu zubi sada. :D Šta je to, prvi put čujem za to? :D
Svi mi ignoriraju pitanje. :lol: Zna li iko išta više o ovome? Je li skupo, štetno? Iznenadio sam se kako je za sat vremena bila drastična promjena (ako se ne varam promjena je bila za 9 nijansi). :-)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#87 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by ljubav_aha »

Krigla_Sa wrote:Nisam strucan ali ti mogu dati laicki odgovor pa ti mozda posluzi dok ne dodje neko strucniji.
I ja sam fanatik sto se zuba tice, cak i na posao nosim cetkicu i kaladont pa poslije jela ili kafe ribam zube, mnogi zbog toga kolutaju ocima ali sta me briga :)
I meni su kod donjih trojki desni malo povucenije u odnosu na druge zube, ili je to u stvari opticka varka jer su te trojke malo duze ako ih uporedjujes sa drugim donjim zubima, bar kod mene jesu.
Od cetkica bih ti preporucio Curaprox ili Sensodyne, kupi onu meksu i blazu, nemoj one sto su ko zica, od pasti za zube koristim Sensodyne Whitening jer sam inace opsjednut bjelinom zuba, ali znam da imas i Sensodyne za osjetljive desne, davno jednu sam takvu koristio kad su mi desni malo kvarili i pomoglo je.
Sto se tice onih vodica za ispiranje usta, mislim da je to fakat bespotrebno, fino i polako operes zube poslije jela,malo grgljas i dosta ;)

i ja :thumbup: samo to je na poslu u SAD sasvim normalno :-D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#88 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by ljubav_aha »

Eborg wrote:
Eborg wrote:Evo sada na Mythbustersima Jamie bio na nekakvom aparatu. Nešto pod nekim svjetlom je bio sat vremena i to kao "budi hemikalije u zubima" da se izbijele sami od sebe. Blješte mu zubi sada. :D Šta je to, prvi put čujem za to? :D
Svi mi ignoriraju pitanje. :lol: Zna li iko išta više o ovome? Je li skupo, štetno? Iznenadio sam se kako je za sat vremena bila drastična promjena (ako se ne varam promjena je bila za 9 nijansi). :-)

ne znam drug,ali za sat vremena izbjeliti zube 9 nijansi,to je agresavina reakcija na zubnu caklinu i zubno meso
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#89 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by kamen spoticanja »

Eborg wrote:
Eborg wrote:Evo sada na Mythbustersima Jamie bio na nekakvom aparatu. Nešto pod nekim svjetlom je bio sat vremena i to kao "budi hemikalije u zubima" da se izbijele sami od sebe. Blješte mu zubi sada. :D Šta je to, prvi put čujem za to? :D
Svi mi ignoriraju pitanje. :lol: Zna li iko išta više o ovome? Je li skupo, štetno? Iznenadio sam se kako je za sat vremena bila drastična promjena (ako se ne varam promjena je bila za 9 nijansi). :-)
zagrijavanje zubne supstance dovodi do isusivanja dentinskih tubula,pa samim tim zubi postaju svjetliji...jos ako na to dodas sredstvo za izbjeljivanje dobijes taj rezultat...
no fakt je da je ta lampa out upravo zbog prevelike aktivacije sredstava za izbjeljivanje jer je postoprativni period nakon izbjeljivanja strasno bolan :)
naravno ako je to taj aparat... s onom dvojicom sve je moguce :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#90 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by kamen spoticanja »

ljubav_aha wrote:
Eborg wrote:
Eborg wrote:Evo sada na Mythbustersima Jamie bio na nekakvom aparatu. Nešto pod nekim svjetlom je bio sat vremena i to kao "budi hemikalije u zubima" da se izbijele sami od sebe. Blješte mu zubi sada. :D Šta je to, prvi put čujem za to? :D
Svi mi ignoriraju pitanje. :lol: Zna li iko išta više o ovome? Je li skupo, štetno? Iznenadio sam se kako je za sat vremena bila drastična promjena (ako se ne varam promjena je bila za 9 nijansi). :-)

ne znam drug,ali za sat vremena izbjeliti zube 9 nijansi,to je agresavina reakcija na zubnu caklinu i zubno meso
nema to veze s caklinom i desnima...i 9 nijansi je prosjek...mi smo imali i po 14 nijansi ne budi hvale :)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#91 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Eborg »

Zahvaljujem našim dragim internet zubnim doktorima! :)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#92 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by ljubav_aha »

Eborg wrote:Zahvaljujem našim dragim internet zubnim doktorima! :)

nisma ti ja moj Eborg hecimovca,ja sam u drugom fachu :-D

meni je moj zubar reakao,svaka metoda bijelanja zuba ovisi o kvaliteti zuba i prirodnoj boji zubne caklnie,i nijedna metoda nije 100% prihvatljiva,znaci,svaka metoda moze ostetiti zube
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#93 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Eborg »

A jesi svestrana miša mu... :lol:

Ja se još uvijek natežem sa svojom zubarkom, ja bih a ona me uvjerava da mi ne treba i da to zna biti štetno. Fakat ne znam za šta da se odlučim. :-)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#94 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by kamen spoticanja »

ljubav_aha wrote:
Eborg wrote:Zahvaljujem našim dragim internet zubnim doktorima! :)

nisma ti ja moj Eborg hecimovca,ja sam u drugom fachu :-D

meni je moj zubar reakao,svaka metoda bijelanja zuba ovisi o kvaliteti zuba i prirodnoj boji zubne caklnie,i nijedna metoda nije 100% prihvatljiva,znaci,svaka metoda moze ostetiti zube
caklina u sustini nema boju...bar ne ona zdrava...izbjeljivanjem mjenja se boja onom sloju ispod cakline...dentinu dakle :)
a izbjeljivanje je onoliko stetno koliko ti je stomatolog los :)
jedina realna opasnost kod izbjeljivanja jeste ona po budjet...jer nakon jednog tretmana zubi traze opet ;-)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#95 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by kamen spoticanja »

Eborg wrote:A jesi svestrana miša mu... :lol:

Ja se još uvijek natežem sa svojom zubarkom, ja bih a ona me uvjerava da mi ne treba i da to zna biti štetno. Fakat ne znam za šta da se odlučim. :-)
ako imas kakvu zenu ne treba ti to bacanje para :D ako ne onda probaj home bleaching..nek ti doktorka napravi udlagu i nabavi sistem za bleach...a onda ga ti sam sebi ordiniraj :D tako ti je najlakse i za pratit rezultat a i eventualnu "stetnost" :)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#96 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by ljubav_aha »

kamen spoticanja wrote:
ljubav_aha wrote:
Eborg wrote:Zahvaljujem našim dragim internet zubnim doktorima! :)

nisma ti ja moj Eborg hecimovca,ja sam u drugom fachu :-D

meni je moj zubar reakao,svaka metoda bijelanja zuba ovisi o kvaliteti zuba i prirodnoj boji zubne caklnie,i nijedna metoda nije 100% prihvatljiva,znaci,svaka metoda moze ostetiti zube
caklina u sustini nema boju...bar ne ona zdrava...izbjeljivanjem mjenja se boja onom sloju ispod cakline...dentinu dakle :)
a izbjeljivanje je onoliko stetno koliko ti je stomatolog los :)
jedina realna opasnost kod izbjeljivanja jeste ona po budjet...jer nakon jednog tretmana zubi traze opet ;-)
svaki zubar ima svoju filozofiju,kod svog idem od kad sma u SAD

i znas u SAD ne ciste zube i ne bijele iskljucivo zube zubari ;-)

osobe imaju razlicitu boju zubi,ovisno o ishrani,higijeni,a pluvacka defitivno stvrara kako kod koga zubni kamenac

svaki iskren dentis ce reci,ne ubijaj zube bez razloga,a svaki trgovac od zubara ce reci,de probaj,he u mojoj republici te po zakonu,kako drzavnom kako hipokratovom moraju upozoriti na moguce posljedice
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#97 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by Eborg »

@kamen spoticanja: Eno sad, pa nećemo se valjda otromboljivati, zarastati i usmrđivati kada nađemo stabilnu curu/ženu. :D "Jesam je toljagom puk'o po glavi ocam'. Odo' je odvuć' u pećinu da zarotira krompirušu za večeras!" :lol:

Morat ću da pitam zubarku za to, hvala na savjetu. :)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#98 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by kamen spoticanja »

ljubav_aha wrote:svaki zubar ima svoju filozofiju,kod svog idem od kad sma u SAD

i znas u SAD ne ciste zube i ne bijele iskljucivo zube zubari ;-)

osobe imaju razlicitu boju zubi,ovisno o ishrani,higijeni,a pluvacka defitivno stvrara kako kod koga zubni kamenac

svaki iskren dentis ce reci,ne ubijaj zube bez razloga,a svaki trgovac od zubara ce reci,de probaj,he u mojoj republici te po zakonu,kako drzavnom kako hipokratovom moraju upozoriti na moguce posljedice
nije vazno ko cisti zube i izbjeljuje ih,nego kako to radi ;-)
a s naucne tacke gledista pravilno izbjeljivanje zuba kod korektno postavljene indikacije rizicno je ko i bilo koji drugi konzervativni stomatoloski tretman...e sad sto se tice tvoje republike vjerovatno ce i na motornoj pili pisati da se ne smiju njome rezati prsti jer boli... ;-)
a obrazluk stomatologa kao uostalom i svake druge struke posebna je tema...a to cini mi se sad trenutno nije :)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#99 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by ljubav_aha »

bas naprotiv,nekad je potrebno obratiti paznju na bezobrazuk stomatologa
kamen spoticanja wrote:a s naucne tacke gledista pravilno izbjeljivanje zuba kod korektno postavljene indikacije rizicno je ko i bilo koji drugi konzervativni stomatoloski tretman...e sad sto se tice tvoje republike vjerovatno ce i na motornoj pili pisati da se ne smiju njome rezati prsti jer boli... ;-)
a obrazluk stomatologa kao uostalom i svake druge struke posebna je tema...a to cini mi se sad trenutno nije :)
pise i na pili,jer pucanstvo voli zaraditi novac na lapsusima/loopholes,a legalno su u pravu :-D zar ne znas pricu o Mcdoanlad's slucjau sa vrelom kafom :)

svaki zubar zna svog pacijenta ,stoga svakome ce dati individualan savjet :-D

inidikacije uvijek postoje ;-)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#100 Re: izbjeljivanje zuba?

Post by ljubav_aha »

kamen spoticanja wrote:
Eborg wrote:A jesi svestrana miša mu... :lol:

Ja se još uvijek natežem sa svojom zubarkom, ja bih a ona me uvjerava da mi ne treba i da to zna biti štetno. Fakat ne znam za šta da se odlučim. :-)
ako imas kakvu zenu ne treba ti to bacanje para :D ako ne onda probaj home bleaching..nek ti doktorka napravi udlagu i nabavi sistem za bleach...a onda ga ti sam sebi ordiniraj :D tako ti je najlakse i za pratit rezultat a i eventualnu "stetnost" :)

tehnicakra mog zubara ispere zube sa peroxyde svaki dan,bijeli zubi k'o moj laptop :-D meni je rekla,a u ordinaciji nude i paket za bijelenje ,al' to je za one sto furaju nove proizvode,porez na budale
Post Reply