Teretana

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Locked
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#201 Re: Teretana

Post by kone »

Zelio bih dobiti samo par kilograma,jer sam visok 180-182(kako ko mjeri :-D ),a trenutno sam tezak 75 kg.Vjerovao ili ne,imao sam prije koristenja megamass 77-78,ali valjda kako je spao stomak sad imam 75kg.Jest da mi niko ne vjeruje da imam samo toliko,jer izgledam dosta teze(valjda zbog misica),ali tako je.Zelio bih nabaciti do 80kg.

Znaci kod mene i kod tebe nije bas isti slucaj,a i cini mi se(bez uvrede i ne mislim da nesto manje znas od mene)da si ipak manje iskusan sto se tice svega ovoga,jer ja ipak dizem tegove preko 10 godina,sa nekim pauzama,tako da ja imam iskustva sa svim ovim,ali brate nemam sa whey proteinom :)
Nekako mi puno sigurnije djeluje Zell volumen,jer znam koliko vrijedi.Zato trazim bilo sta kvalitetno(iz necijeg iskustva),pa da se na to zakacim,pa da uzmem whey,mada koliko ja znam,nikad nije bio nesto pretjerano forsiran od proizvodjaca,jer su uvijek imali nesto bolje,nesto jace od toga,pa sam ga i ja sve ove godine zaobilazio.Imam kod sebe weiderov prospekt,gdje sam procitao o whey-u,ali me nije nesto impresionirao tekst.
Ne znam koliko ovo znaci,ali recimo na ovu kilazu,imam biceps 40cm,ali znam da moze sigurno ici jos 2cm,jer sam nekad na ovu kilazu imao taj obim.Zato zelim nesto jace,provjereno,pa zato i pitam za whey protein :)
kween
Posts: 181
Joined: 07/05/2009 20:08

#202 Re: Teretana

Post by kween »

whey je samo dodatka prehrani ...ishrana je kljuc svega skoro 90% kolko unosih uh i proteina to je bitno za pocecanje kg..minimum 2,5g po kg proteina uh zavisi opet jel masa il nesto drugo ..

ne bi bilo lose da postavis jelovnik okvirno kako ti izgleda jedan dan prehrane npr kad treniras..svaki whey je dobar i bolji od gainera kojie je whey+kg secera tako da imas poslje duplo da skidas i nista nisi postigo :roll:
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#203 Re: Teretana

Post by kone »

Zbog svega toga nabrojanog cu najvjerovatnije sutra kupiti Zell volumen :wink: Sto je sigurno,sigurno je :)
kween
Posts: 181
Joined: 07/05/2009 20:08

#204 Re: Teretana

Post by kween »

mislis cell mass :roll:

probaj true mass za promjenu ako neces whey
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#205 Re: Teretana

Post by kone »

Jok,Maximum zell volume od Weidera :wink:
laguna84
Posts: 51
Joined: 12/10/2008 20:30

#206 Re: Teretana

Post by laguna84 »

e haj da se i ja malo pohvalim kao prvo idem 6 puta sedmicno u teretanu + tenis i jos radim,djevojak pa se sve stigne.....e sto se ticen tih peparata i ishrane slazme se kao sto je vec neko naveo da je ishrana 90% uspjeha. sto se tice preparata whey jeste smao dodatak on samo hrani misice i izbacuje masnocu iz tjela(preporuka : zlatna formula) sto je jako dobro sto se tice nekih drugih preparata sta god da neko predlozi opet je od osboe do osobe kako ce oni djelovati jer dosta ima i u glavi ako sebe uvjerite da to radi i da ima rezultata onda ce da i bude (ovo govorim iz svog iskustva). preporuka ljudima da ne uzimaju preparate koje ne mogu u potpunosti iskoristiti znam dosta ljudi koji piju preparate bas za jake napore, a slabije treniraju kao sto znamo preparati nisu cuda pa da sve samo od sebe dodje na svoje. bito je isto jos i znati kako koji preparat izbaciti iz organizma pa tako da ako pijete no-xplod morate radi na sprintevima, a kratin se izbacuje jakim kardio treningom (nisam bas ljubitelj kreatina) za ostalo malo guglajte pa tako da ako hoces da dobijes kile to je jako jednostavno prvo moras da znas koliko tvoj organizam potrosi kalorija na dan tj. na samo funkcionisanje tvog organizma potorsi se izmdjeu 1000-2000 kalorija, ako jos treniras potrosi se jos 1000 ili vise sve zavisi koji intezitetom treniras, i tu jos dodas svakodnevne aktivnosti pa kad to sve fino saberes onda imas jedan relevantan podatak umjesto tebe to ti moze voditi fitday.com tvoje je samo da nadjes aktivnost i da je upises oko racunanja kaloriaj sam radi i sa hranom je isto. kad imas te podatke onda moras prilagoditi svoju ishranu na taj nacin da u 4-6 obroka uneses vise kalorija normalno zdravih bez puno masnoce i secera i uz pomoc nekih prparata koji ti pomazu da dobije kilazu. sto se tice gubljenja sala ili body fat tu je puno teze neke stvari dovesti u red kao prvo treba vam brz metabolizam znaci opet tih zdravih 4-6 obroka ako gladujete onda vam se pocinje luciti inzulin pa tako da nis ne dobijate, kao drugo morao razumjeti sta je salo organizmu i cemu sluzi i to je vrlo jednostavno uskaldisten izvor energije. da bi organizam natjerali da koristi svoje zalihe energije (koje jako ljubomorno cuva) treba unostiti proteina (2g po kilogramu vasve tezine na dan), a smanjiti ugljikohidrate( koliko to vec zavisi od osobe do osobe) i kad prodje jedan proces odbijanja vaseg tijela da to radi (usporava vam metabolizam, spava vam se, sve vam je mrsko) ako to prebrodite onda uz dobar whey protein moze se jako brzo izgubiti body fat koji je i stvarni problem, a ne kile kao sto mnogi mediji govore i normalno da bi izgubili salo teba vam dobar trening za MASU, vrlo jednostavno vise misica manje sala + kardio (ako ste odradili noge sa tegovima onda neam kardia kontraefekat se javlja i normalno manje pauze izmedju serija) u svakom slucaju svima preporucujem malo educiranja o preparatima i ishrani (ako nekog bas zanima israna imam ja jednu knjigu u pdf formatu prehrana sportista pa nek mi posalje na pp mail da mu posaljem knjigu) i da jos razibjemo neke iluzije u sauni se ne mrsa (gube se 2 kalorije po cm2 koze ukupno oko 200 do 400 kalorija ili pola snikers cokolade ko jede jej :))) sauna ima samo 3 efetka i to je to. najveci potrrosac energije su noge, a najmanji su abs al su oni i najaktivniji pa tako ubijanjem trbusnjacima nema potrebe. i da skrenem paznju na jos jednu bitnu stvar sto se tice teretane, a to je jasni ciljevi dosta ljudi grijesi pa prvo zacrta da skine 10kg pa skine 5kg e onda hoce da nabaci mase pa onda pocinje masu ganjat pa se ona udeblja pa opet se prebaci na mrsanje itd. znaci bez puno lutanja i lagano bez zurbe.
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#207 Re: Teretana

Post by kone »

Da li je neko koristio Testo X-plode od Weidera???

KO ne zna sta je to,evo ovdje copy/paste sa sastavom:

Opširnije o proizvodu:
SASTAV: * 1000 mg Tribulus Terrestrisa
Tribulus povisuje razinu testosterona indirektno podižući razinu hormona luteinizina (LH).
LH je hormon koju proizvodi hipofiza i ima važnu ulogu u reguliranju prirodnog lučenja testosterona i njegove razine u tijelu.
Testosteron je važan za izgradnju mišića i snagu.

* 1000 mg AKG - Arginine Alpha Ketoglutarate
AKG sudjeluje u sintezi aminokiselina i opskrbi proteinima.
Mnogi sportaši dodatno uzimaju AKG kako bi povećanli mišićnu masu i snagu.
AKG također reducira tjelesnu masnoću te jača imunološki sistem.

* 400 mg Avena Sativa
Avena sativa oslobađa lučenje testosterona u krvi. Idealan je dodatak Tribulus Tessestrisa.

* 400 mg Maca
Maca, poznata kao Peruanski Ginseng, je biljka iz Perua koja se koristi kao izvor energije, vitalnosti te plodnosti.
Jača libido, regulira hormone, povećava energiju i memoriju.

* 36 mg Niacina
Niacin ima važnu ulogu u metabolizmu energije. Poboljšava cirkulaciju.

* 10 mg Cinka
Cink je esencijalni mineral u tragovima koji sudjeluje u djelovanju 300 enzima.
Kao takav, bitan je u cjelokupnom funkcioniranju metabolizma.
Cink jača imunološki sistem tijekom intezivne fizičke aktivnosti, a tijekom spavanja djeluje na izlučivanje hormona.

* 80 µg Kroma
Krom je esencijalni mineral u tragovima koji potpomaže metabolizam glukoze, regulira razinu inzulina, kolesterola te ostalih lipida u krvi.
Snižava krvni šećer, kontrolira osjećaj gladi, smanjuje apetit.


Preporuka: 4 kapsule na dan.

Upozorenje: Drržati van dohvata dijece. Nije za pojedince ispod 18 godina. Ne koristiti u trudnoći i za vrijeme dojenja. Ne prelaziti preporučenu dozu !


Pakiranje: 120 kapsula / 30 porcija

Koliko je pametno koristiti ovaj proizvod,s obzirom da utice na proizvodnju testosterona :?:
alma001
Posts: 33
Joined: 27/06/2009 13:00

#208 Re: Teretana

Post by alma001 »

moze li mi neko reci ima li u Sarajevu prodavnica gdje se mogu kupiti rukavice koje se koriste u teretani?
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#209 Re: Teretana

Post by burek_in_space »

alma001 wrote:moze li mi neko reci ima li u Sarajevu prodavnica gdje se mogu kupiti rukavice koje se koriste u teretani?
Merkator,Skenderija,Penny plus (sad su imali neku akciju za svu opremu neophodnu za teretanu po pravo jeftinim cijenama)...
wileyX
Posts: 228
Joined: 05/06/2009 08:23
Location: ko zna...

#210 Re: Teretana

Post by wileyX »

kone wrote:Da li je neko koristio Testo X-plode od Weidera???

KO ne zna sta je to,evo ovdje copy/paste sa sastavom:

Opširnije o proizvodu:
SASTAV: * 1000 mg Tribulus Terrestrisa
Tribulus povisuje razinu testosterona indirektno podižući razinu hormona luteinizina (LH).
LH je hormon koju proizvodi hipofiza i ima važnu ulogu u reguliranju prirodnog lučenja testosterona i njegove razine u tijelu.
Testosteron je važan za izgradnju mišića i snagu.

* 1000 mg AKG - Arginine Alpha Ketoglutarate
AKG sudjeluje u sintezi aminokiselina i opskrbi proteinima.
Mnogi sportaši dodatno uzimaju AKG kako bi povećanli mišićnu masu i snagu.
AKG također reducira tjelesnu masnoću te jača imunološki sistem.

* 400 mg Avena Sativa
Avena sativa oslobađa lučenje testosterona u krvi. Idealan je dodatak Tribulus Tessestrisa.

* 400 mg Maca
Maca, poznata kao Peruanski Ginseng, je biljka iz Perua koja se koristi kao izvor energije, vitalnosti te plodnosti.
Jača libido, regulira hormone, povećava energiju i memoriju.

* 36 mg Niacina
Niacin ima važnu ulogu u metabolizmu energije. Poboljšava cirkulaciju.

* 10 mg Cinka
Cink je esencijalni mineral u tragovima koji sudjeluje u djelovanju 300 enzima.
Kao takav, bitan je u cjelokupnom funkcioniranju metabolizma.
Cink jača imunološki sistem tijekom intezivne fizičke aktivnosti, a tijekom spavanja djeluje na izlučivanje hormona.

* 80 µg Kroma
Krom je esencijalni mineral u tragovima koji potpomaže metabolizam glukoze, regulira razinu inzulina, kolesterola te ostalih lipida u krvi.
Snižava krvni šećer, kontrolira osjećaj gladi, smanjuje apetit.


Preporuka: 4 kapsule na dan.

Upozorenje: Drržati van dohvata dijece. Nije za pojedince ispod 18 godina. Ne koristiti u trudnoći i za vrijeme dojenja. Ne prelaziti preporučenu dozu !


Pakiranje: 120 kapsula / 30 porcija

Koliko je pametno koristiti ovaj proizvod,s obzirom da utice na proizvodnju testosterona :?:
Ne znam koliko ti je god. a ako si mladji ne treba ti.

Ne znam sta sta koristis od suplemeneta ali whey,glutamin,aminokiseline,maltodextrin ,kreatin,neki NO (No Expolode,Nanovapor ove ja koristim odlicni proizvodi) i naravno ima ono jos nekih zahebancija ali ako ovo mozes uzet dovoljno je pogotov za nekog ko se bavi rekreativno,jer nismo mi pro :D
wileyX
Posts: 228
Joined: 05/06/2009 08:23
Location: ko zna...

#211 Re: Teretana

Post by wileyX »

kone wrote:Zelio bih dobiti samo par kilograma,jer sam visok 180-182(kako ko mjeri :-D ),a trenutno sam tezak 75 kg.Vjerovao ili ne,imao sam prije koristenja megamass 77-78,ali valjda kako je spao stomak sad imam 75kg.Jest da mi niko ne vjeruje da imam samo toliko,jer izgledam dosta teze(valjda zbog misica),ali tako je.Zelio bih nabaciti do 80kg.

Znaci kod mene i kod tebe nije bas isti slucaj,a i cini mi se(bez uvrede i ne mislim da nesto manje znas od mene)da si ipak manje iskusan sto se tice svega ovoga,jer ja ipak dizem tegove preko 10 godina,sa nekim pauzama,tako da ja imam iskustva sa svim ovim,ali brate nemam sa whey proteinom :)
Nekako mi puno sigurnije djeluje Zell volumen,jer znam koliko vrijedi.Zato trazim bilo sta kvalitetno(iz necijeg iskustva),pa da se na to zakacim,pa da uzmem whey,mada koliko ja znam,nikad nije bio nesto pretjerano forsiran od proizvodjaca,jer su uvijek imali nesto bolje,nesto jace od toga,pa sam ga i ja sve ove godine zaobilazio.Imam kod sebe weiderov prospekt,gdje sam procitao o whey-u,ali me nije nesto impresionirao tekst.
Ne znam koliko ovo znaci,ali recimo na ovu kilazu,imam biceps 40cm,ali znam da moze sigurno ici jos 2cm,jer sam nekad na ovu kilazu imao taj obim.Zato zelim nesto jace,provjereno,pa zato i pitam za whey protein :)
Nemoj se sta ljuti nije licno nista nego me ovo interesuje ides u teretanu 10 god a pitas kako dobiti par kg??? Nisi upozno svoje tjelo za 10 god??? Iskreno ne mogu da vjerujem.
wileyX
Posts: 228
Joined: 05/06/2009 08:23
Location: ko zna...

#212 Re: Teretana

Post by wileyX »

Epitop wrote:
kone wrote:Nosferatu,hajde ako te slucajno navede put na ovu temu,predlozi mi sta da uzmem nakon megamass 4000.Mislio sam uzeti bio essential whey protein i kombinovati ga sa glutaminom,ali koliko sam primjetio u ovom whey proteinu ima i glutamina.Druga opcija mi je Zell volumen,pa vise ne znam ni ja sta da radim.Nikad nisam koristio whey protein,pa ne znam kako djeluje.

Vjerovali ili ne,skoro sam popio 7kg megamass i to 4000,a nisam dobio niti jedan kg :lol: .Jest da sam tijelo doveo u red(nabio sam misica,poravnao stomak :) ),ali ne bih nikome preporucio uzimanje megamass-a,jer i nema neko extra djelovanje.Ranije sam znao uzimati neke slovenacke(jako neukusne dodatke prehrani)proteine u kombinaciji sa aminokiselinama(tablete) i kreatinom i to je vrhunski djelovalo.Uzimao sam i Zell volumen i on je odlican,ali eto sad razmisljam da uzmem ovaj whey protein,pa da vidim na sta ce to izaci :D .

Ne mora samo nosferatu odogovoriti,ali bi bilo pozeljno da se neko javi ko je uzimao barem nekoliko puta whey,pa vidimo ima li hajra od njega :)
Kupi Celltech od Muscletech znam par ljudi koji godinama idu u teretanu, a teško dobijaju na kilaži dok su sa Celltech-om od firme MuscleTech dobili 5 KG od jedne kutije. Mislim da ima kupiti u Sarajevu tamo na Skenderiji pored sex shopa u radnji nutrabolics cijena je oko 120 KM. Whey je dobar, ali moraš konzumirati veču količinu da bi vidio rezultate tj. ako misliš da dobiješ na mišićnoj masi.
Cell Tech Hardocore je kreatin monohidrat,kako kazu samo malo unaprijeden kao ono revolucionaran.Kao i svaki vuce vodu sa sobom.Ide u kombinaciji Nitro tech hardcore+Cell Tech+PWM inace ne iskoristavas ga maksimalno,a kako gledam poskup je kod nas.I na kraju ono najvaznije dobra ishrana+ pojacana tokom uzimanja kreatina.E onda se iskoristava maksimalno a ne dobija se efekat kaze "ispuho" kroz par dana,sedmica nebitno.A whey ne moras ga "konzumirati vecu kolicinu" dovoljno je poslije treninga,sto mu je i svrha.Moze se ubaciti i ujutro ako si bas sa parama,ono da imas extra love a sve ostalo za nas rekreativce je previse :) Nego ko sto uvjek kazem i stojim iza toga konzumiraj ti sto vecu kolicinu hrane,kvalitetne naravno
User avatar
GODZZILA
Posts: 591
Joined: 20/12/2006 03:51
Location: Olimpijski grad

#213 Re: Teretana

Post by GODZZILA »

wileyX wrote:
Epitop wrote:
kone wrote:Nosferatu,hajde ako te slucajno navede put na ovu temu,predlozi mi sta da uzmem nakon megamass 4000.Mislio sam uzeti bio essential whey protein i kombinovati ga sa glutaminom,ali koliko sam primjetio u ovom whey proteinu ima i glutamina.Druga opcija mi je Zell volumen,pa vise ne znam ni ja sta da radim.Nikad nisam koristio whey protein,pa ne znam kako djeluje.

Vjerovali ili ne,skoro sam popio 7kg megamass i to 4000,a nisam dobio niti jedan kg :lol: .Jest da sam tijelo doveo u red(nabio sam misica,poravnao stomak :) ),ali ne bih nikome preporucio uzimanje megamass-a,jer i nema neko extra djelovanje.Ranije sam znao uzimati neke slovenacke(jako neukusne dodatke prehrani)proteine u kombinaciji sa aminokiselinama(tablete) i kreatinom i to je vrhunski djelovalo.Uzimao sam i Zell volumen i on je odlican,ali eto sad razmisljam da uzmem ovaj whey protein,pa da vidim na sta ce to izaci :D .

Ne mora samo nosferatu odogovoriti,ali bi bilo pozeljno da se neko javi ko je uzimao barem nekoliko puta whey,pa vidimo ima li hajra od njega :)
Kupi Celltech od Muscletech znam par ljudi koji godinama idu u teretanu, a teško dobijaju na kilaži dok su sa Celltech-om od firme MuscleTech dobili 5 KG od jedne kutije. Mislim da ima kupiti u Sarajevu tamo na Skenderiji pored sex shopa u radnji nutrabolics cijena je oko 120 KM. Whey je dobar, ali moraš konzumirati veču količinu da bi vidio rezultate tj. ako misliš da dobiješ na mišićnoj masi.
Cell Tech Hardocore je kreatin monohidrat,kako kazu samo malo unaprijeden kao ono revolucionaran.Kao i svaki vuce vodu sa sobom.Ide u kombinaciji Nitro tech hardcore+Cell Tech+PWM inace ne iskoristavas ga maksimalno,a kako gledam poskup je kod nas.I na kraju ono najvaznije dobra ishrana+ pojacana tokom uzimanja kreatina.E onda se iskoristava maksimalno a ne dobija se efekat kaze "ispuho" kroz par dana,sedmica nebitno.A whey ne moras ga "konzumirati vecu kolicinu" dovoljno je poslije treninga,sto mu je i svrha.Moze se ubaciti i ujutro ako si bas sa parama,ono da imas extra love a sve ostalo za nas rekreativce je previse :) Nego ko sto uvjek kazem i stojim iza toga konzumiraj ti sto vecu kolicinu hrane,kvalitetne naravno
Mrsko mi čitat sve od početka, ali ko god se opredjeli za kupovinu ovog preparata (branda) neka bude spreman na fantastične rezultate... :evil:
Weider protein mi je "tak tak" bio, a onda kad sam ovo kupio BUM :dance:
Sve zacrtane ciljeve sam postigao što se tiče mišićne definicije, ostatak kutije sam prodao kolegi. :razz:
wileyX
Posts: 228
Joined: 05/06/2009 08:23
Location: ko zna...

#214 Re: Teretana

Post by wileyX »

Dobar si kad si mogo tako odraditi,plus jos prodo ostatak whey-a da je i meni tako :)
User avatar
GODZZILA
Posts: 591
Joined: 20/12/2006 03:51
Location: Olimpijski grad

#215 Re: Teretana

Post by GODZZILA »

wileyX wrote:Dobar si kad si mogo tako odraditi,plus jos prodo ostatak whey-a da je i meni tako :)
Kupio sam Cell tech, i ostatak kutije prodao. :)
Protein mi nije nesto pomogao.

BTW: Dečki da nema neko možda Men's Health izdanja na hrvatskom jeziku, neki link za download, torentčić itd :-D
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#216 Re: Teretana

Post by kone »

wileyX wrote:
kone wrote:Zelio bih dobiti samo par kilograma,jer sam visok 180-182(kako ko mjeri :-D ),a trenutno sam tezak 75 kg.Vjerovao ili ne,imao sam prije koristenja megamass 77-78,ali valjda kako je spao stomak sad imam 75kg.Jest da mi niko ne vjeruje da imam samo toliko,jer izgledam dosta teze(valjda zbog misica),ali tako je.Zelio bih nabaciti do 80kg.

Znaci kod mene i kod tebe nije bas isti slucaj,a i cini mi se(bez uvrede i ne mislim da nesto manje znas od mene)da si ipak manje iskusan sto se tice svega ovoga,jer ja ipak dizem tegove preko 10 godina,sa nekim pauzama,tako da ja imam iskustva sa svim ovim,ali brate nemam sa whey proteinom :)
Nekako mi puno sigurnije djeluje Zell volumen,jer znam koliko vrijedi.Zato trazim bilo sta kvalitetno(iz necijeg iskustva),pa da se na to zakacim,pa da uzmem whey,mada koliko ja znam,nikad nije bio nesto pretjerano forsiran od proizvodjaca,jer su uvijek imali nesto bolje,nesto jace od toga,pa sam ga i ja sve ove godine zaobilazio.Imam kod sebe weiderov prospekt,gdje sam procitao o whey-u,ali me nije nesto impresionirao tekst.
Ne znam koliko ovo znaci,ali recimo na ovu kilazu,imam biceps 40cm,ali znam da moze sigurno ici jos 2cm,jer sam nekad na ovu kilazu imao taj obim.Zato zelim nesto jace,provjereno,pa zato i pitam za whey protein :)
Nemoj se sta ljuti nije licno nista nego me ovo interesuje ides u teretanu 10 god a pitas kako dobiti par kg??? Nisi upozno svoje tjelo za 10 god??? Iskreno ne mogu da vjerujem.
Ma ne ljutim se nista ;-) .Rijetko kad sam koristio ove suplimente za masu,ali sad mi definitivno treba.Kad sam i koristio,to je bio Mega Mass od Weidera.Obicno sam uzimao Kreatin sa aminokiselinama i nekim slovenackim proteinima i imao sam solidne rezultate,jer kao sto kazes,nismo mi profesionalci :mrgreen: .Trenutno sam slab sa kilazom(vec sam negdje napisao da imam 75 kg na 180-182cm)tako da zelim nabaciti par kilograma.Trenutno koristim Zell Volume od Weidera u kombinaciji sa Maximum BCAA sa Synthom i high mineral coplexom,pa cemo vidjeti na sta ce izaci :-D .

Eh sad,mene zanima ova tvoja "ubitacna kombinacija" 8-),koju je potvrdio i Godzila.Hajde ako ti nije problem,napisi malo o cemu se radi.Koliko sam primjetio,izgleda da sve tri nabrojane stvari ima kupiti u Sarajevu(Skenderija),pa ako neka zna cijene sve tri proizvoda,bio bih mu zahvalan ukoliko kaze i priblizne cijene sve tri proizvoda,pa da znam o kojoj se cifri radi.

Znaci,presao bih na ovu "tvoju" kombinaciju,nakon ovoga sto sad koristim,mada cu morati napraviti malo vecu pauzu,jer u Zell volume od Weidera ima Creatina i ukoliko je taj Cell Tech kreatin monohidrat,onda mi definitivno treba pauza od nekih 20-ak dana do mjesec dana.
I jos jedno pitanje:moze li da krenem bez Cell Techa,da ne bih pravio pauzu,a da uzimam samo one druge dvije stvari?Koliko bih slabije rezultate imao,itd?
Hvala unaprijed na odgovoru :)
wileyX
Posts: 228
Joined: 05/06/2009 08:23
Location: ko zna...

#217 Re: Teretana

Post by wileyX »

kone wrote:
wileyX wrote:
kone wrote:Zelio bih dobiti samo par kilograma,jer sam visok 180-182(kako ko mjeri :-D ),a trenutno sam tezak 75 kg.Vjerovao ili ne,imao sam prije koristenja megamass 77-78,ali valjda kako je spao stomak sad imam 75kg.Jest da mi niko ne vjeruje da imam samo toliko,jer izgledam dosta teze(valjda zbog misica),ali tako je.Zelio bih nabaciti do 80kg.

Znaci kod mene i kod tebe nije bas isti slucaj,a i cini mi se(bez uvrede i ne mislim da nesto manje znas od mene)da si ipak manje iskusan sto se tice svega ovoga,jer ja ipak dizem tegove preko 10 godina,sa nekim pauzama,tako da ja imam iskustva sa svim ovim,ali brate nemam sa whey proteinom :)
Nekako mi puno sigurnije djeluje Zell volumen,jer znam koliko vrijedi.Zato trazim bilo sta kvalitetno(iz necijeg iskustva),pa da se na to zakacim,pa da uzmem whey,mada koliko ja znam,nikad nije bio nesto pretjerano forsiran od proizvodjaca,jer su uvijek imali nesto bolje,nesto jace od toga,pa sam ga i ja sve ove godine zaobilazio.Imam kod sebe weiderov prospekt,gdje sam procitao o whey-u,ali me nije nesto impresionirao tekst.
Ne znam koliko ovo znaci,ali recimo na ovu kilazu,imam biceps 40cm,ali znam da moze sigurno ici jos 2cm,jer sam nekad na ovu kilazu imao taj obim.Zato zelim nesto jace,provjereno,pa zato i pitam za whey protein :)
Nemoj se sta ljuti nije licno nista nego me ovo interesuje ides u teretanu 10 god a pitas kako dobiti par kg??? Nisi upozno svoje tjelo za 10 god??? Iskreno ne mogu da vjerujem.
Ma ne ljutim se nista ;-) .Rijetko kad sam koristio ove suplimente za masu,ali sad mi definitivno treba.Kad sam i koristio,to je bio Mega Mass od Weidera.Obicno sam uzimao Kreatin sa aminokiselinama i nekim slovenackim proteinima i imao sam solidne rezultate,jer kao sto kazes,nismo mi profesionalci :mrgreen: .Trenutno sam slab sa kilazom(vec sam negdje napisao da imam 75 kg na 180-182cm)tako da zelim nabaciti par kilograma.Trenutno koristim Zell Volume od Weidera u kombinaciji sa Maximum BCAA sa Synthom i high mineral coplexom,pa cemo vidjeti na sta ce izaci :-D .

Eh sad,mene zanima ova tvoja "ubitacna kombinacija" 8-),koju je potvrdio i Godzila.Hajde ako ti nije problem,napisi malo o cemu se radi.Koliko sam primjetio,izgleda da sve tri nabrojane stvari ima kupiti u Sarajevu(Skenderija),pa ako neka zna cijene sve tri proizvoda,bio bih mu zahvalan ukoliko kaze i priblizne cijene sve tri proizvoda,pa da znam o kojoj se cifri radi.

Znaci,presao bih na ovu "tvoju" kombinaciju,nakon ovoga sto sad koristim,mada cu morati napraviti malo vecu pauzu,jer u Zell volume od Weidera ima Creatina i ukoliko je taj Cell Tech kreatin monohidrat,onda mi definitivno treba pauza od nekih 20-ak dana do mjesec dana.
I jos jedno pitanje:moze li da krenem bez Cell Techa,da ne bih pravio pauzu,a da uzimam samo one druge dvije stvari?Koliko bih slabije rezultate imao,itd?
Hvala unaprijed na odgovoru :)
E ovako sto se tice Weidera nisam ga nikad koristio,bio sam u prilici pa ti ne mogu nista reci o njemu.Sad ne bi bas reko "ubitacna kombinacija" :D ako ne meni radi ne mora znaciti da ce i na tebi isto,drugi organizam,druga ishrana,drugi trening i kamara nekih stvari.Vise se bilo neka kombinacija ili nesto sto bi moglo proci u tom smislu.Ne volim nit imam obicaj govoriti nekom sta kako da uzme nisam tolki strucnjak.Sto se tice te kombinacije weider+bcaa+zell volumen ne znam probaj nista ne gubis sem para :D Ako vec ima kretina u sebi ZV onda napravi pauzu.Znas i sam da tjelo prozivodi 2-3 gr kreatina dnevno pa se moze desiti da prestane samo proizvoditi iako znam dosta ljudi koji konstanotno koriste pa nemaju problema.Ni ja ga ne korisitim stalno pravim pauze.Ja inace koristim No Explode ,koji je ima kombinaciju kreatina tako da se ne "palim" previse ne kreatin ko kreatin.Sad sam trenutno samo whey+amino+bcaa+glutamin+malto.A sto se tice cijena ne znam stvarno gdje ima u Sa i kolko para to trebas pitat nekog ko je iz Rajvosa.Joj ne znam stvarno sta sam napiso u pret postu heheh,ali ako budes cell uzimo,ako nemas para za nitro,nije problem ali uzimaj sa nekim wheyom.Bez toga je samo djaba bacanje para.A kakvi ce rezultati biti ne znam stvarno reko sam ti napocetku posta sve zavisi od tebe ui najvise od ishrane.Znam tesko je vremena su jebena,nema se puno para ali tako ti je to,ovo je skup hobi ili kako se kod nas kaze cejf.Vidim imas problem sa tezinom,vjerovatno si ectomorph,i ja sam isto.Tako da se moras konstantno hraniti ako hoces da nabacis i sacuvas masu.
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#218 Re: Teretana

Post by kone »

Nisi ti mene najbolje shvatio :) .Ja trenutno koristim onu gore kombinaciju od Weidera ;-) i koristit cu je jos nekih mjesec i kusur dana.Nakon toga cu,ukoliko budem prelazio na ovu kombinaciju koju ti spominjes,morati napraviti pauzu,ukoliko Cell tech takodjer sadrzi creatin(a kako sam procitao na netu,to ustvari i jest creatin,tacnije neka mjesavina svega i svacega).
Takodjer sam procitao,a sad ne znam da li je istina,da je taj Cell Tech prejak proizvod,pa sad i nije bas za upotrebe,ukoliko je toliko jak,da ne bih ugrozio svoje zdravlje itd...Zato sad pitam i ostale,ako znaju nesto vise o ovom proizvodu da napisu nesto i ukoliko znaju nekoga ko je koristio ili koristi ovaj proizvod,da kazu koju :D

A sto se tice novca,novac nije problem ;-) ,nego samo zelim da znam o kojoj sumi se radi za ova tri proizvoda...
wileyX
Posts: 228
Joined: 05/06/2009 08:23
Location: ko zna...

#219 Re: Teretana

Post by wileyX »

kone wrote:Nisi ti mene najbolje shvatio :) .Ja trenutno koristim onu gore kombinaciju od Weidera ;-) i koristit cu je jos nekih mjesec i kusur dana.Nakon toga cu,ukoliko budem prelazio na ovu kombinaciju koju ti spominjes,morati napraviti pauzu,ukoliko Cell tech takodjer sadrzi creatin(a kako sam procitao na netu,to ustvari i jest creatin,tacnije neka mjesavina svega i svacega).
Takodjer sam procitao,a sad ne znam da li je istina,da je taj Cell Tech prejak proizvod,pa sad i nije bas za upotrebe,ukoliko je toliko jak,da ne bih ugrozio svoje zdravlje itd...Zato sad pitam i ostale,ako znaju nesto vise o ovom proizvodu da napisu nesto i ukoliko znaju nekoga ko je koristio ili koristi ovaj proizvod,da kazu koju :D

A sto se tice novca,novac nije problem ;-) ,nego samo zelim da znam o kojoj sumi se radi za ova tri proizvoda...
Aha ma samo udri sta da ti kazem :D A za cell ma daj kakvo zdravlje otkud ti to.Samo ima malo vise dex-a u sebi pa je slatko.A to se zale samo oni kako se to kaze "sezonski" bilderi sto uzimaju kreatin da se "napucaju" za par mjeseci pa se onda zale kako mogu dobiti dijabetes.A ustvari ugrozio mi dzep :) E ja nikad ne vjeruj proizvode sa sto posto,dosta je to i marketing i reklama ;-) Ili u magazine tipa ,postanite kralj plaze za mjesec dana :lol: :lol: :lol: Da to tako ide drug moj svi bi imali "telo" vow al nazlalost u stvarnosti to nije tako.Nadam se da znas na sto mislim.Iskreno da ti kazem ja i nisam neki fan kreatina,svaki od njih vuce vodu sa sobom a to mi ne treba taj "napucani look".Imas No proizvode koji rade ko i kreatin po meni i bolje.Ne kazem da ne treba kreatin uzimat ili tako nesto,uzimam ga i ja ,ali kao sto reko periodicno.I polako nidje ne zuris,samo trening ,teretana i dosta dosta znoja i truda i bice rezultatai.
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#220 Re: Teretana

Post by kone »

Cita li neko one viceve na teretana.ba :D
Maloprije sam bio na toj stranici i stvarno se nisam odavno ovako ismijao.Izgleda da je ta stranica samo poligon za reklamu odredjenih proizvodjaca suplemenata,tacnije ljudi koji prodaju ili su zastupnici opet "odredjenih" proizvodjaca.
Ukoliko na toj stranici spomenes Weidera,izadje ti isto kao da si nekom jevreju spomenuo Hitlera.Kad udjes na forum,imas mali milion reklamnih tema za skoro svaki proizvod ili kombinaciju proizvoda,a skoro svaka tema ima po maximalno 3 posta :lol:
Recimo ja sam prije neka 2 mjeseca otvorio temu sa pitanjem u vezi onog proizvoda za koji sam pitao i ovdje(mislim Testo-xplod) i u roku od par minuta sam dobio ban i tekst mog posta,koji je skoro pa isto kao i ovdje je prepravljen,gdje se sad govori da je to proizvod koji je jako opasan po zdravlje itd....
Vlasnici stranice,odnosno ljudi koji su zaduzeni za reklamu odredjenih proizvodjaca se bukvalno ponasaju se kao mala djeca i tako navlace ljude na potrosnju Nutrabolicsa,Muscletech-a i ostalih proizvodjaca,dok sve druge banuju i ismijavaju.....
wileyX
Posts: 228
Joined: 05/06/2009 08:23
Location: ko zna...

#221 Re: Teretana

Post by wileyX »

kone wrote:Cita li neko one viceve na teretana.ba :D
Maloprije sam bio na toj stranici i stvarno se nisam odavno ovako ismijao.Izgleda da je ta stranica samo poligon za reklamu odredjenih proizvodjaca suplemenata,tacnije ljudi koji prodaju ili su zastupnici opet "odredjenih" proizvodjaca.
Ukoliko na toj stranici spomenes Weidera,izadje ti isto kao da si nekom jevreju spomenuo Hitlera.Kad udjes na forum,imas mali milion reklamnih tema za skoro svaki proizvod ili kombinaciju proizvoda,a skoro svaka tema ima po maximalno 3 posta :lol:
Recimo ja sam prije neka 2 mjeseca otvorio temu sa pitanjem u vezi onog proizvoda za koji sam pitao i ovdje(mislim Testo-xplod) i u roku od par minuta sam dobio ban i tekst mog posta,koji je skoro pa isto kao i ovdje je prepravljen,gdje se sad govori da je to proizvod koji je jako opasan po zdravlje itd....
Vlasnici stranice,odnosno ljudi koji su zaduzeni za reklamu odredjenih proizvodjaca se bukvalno ponasaju se kao mala djeca i tako navlace ljude na potrosnju Nutrabolicsa,Muscletech-a i ostalih proizvodjaca,dok sve druge banuju i ismijavaju.....
heheh joj al se ismija.Sve to sto si napiso,tako se i meni desilo,ja nesto pito,naravno nije se odnosilo na nutrabolics :lol: i odma ban hahaha mos mislit demokratije i qurca .Ko sto kazes ,jedno 99.99% foruma su teme tipa kakv je nutra...,a jel dobar nutra...,kako radi nutra...kolko da uzmem nutra...e ova mi je vrh tema :lol: kaze e sad po zadnji put kakav je nutra... hahah.Ma bruka i sramota,par likova gutaju i bodu se steroidima i tuse jadnim momcima muda pod bubrege :D Ko fola samo korisiti nutra isobolic,glutabolic bla bala.E sad da sta napises odma ban :D I ja ne citam nista na teretana.ba nema nista korisno osim reklama :lol: :lol:
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#222 Re: Teretana

Post by Rauber »

I ja sam tamo iz istih razloga popio ban, tako da vise nikad nisam posljetio tu stranicu, a i momentalno sam prestao kupovati kod kene u nutra shopu.
Malo je reci da su ofirni a i jadni.
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#223 Re: Teretana

Post by kone »

Maloprije sam bio na onoj stranici i znate sta ima novo :D ---izbacili su iz online trgovine i muscletech :lol:
Ali hajde sto ih ne prodaju vise,nego sto ima jos nesto.Sve teme na forumu,koje su govorile o suplementima tog proizvodjaca,pogadjate,su izbrisane :lol:

Bilo je mali milion tema o celltech-u i nitro hardcoru od Muscletech i bukvalno su se "kleli" u te suplemente,a sad niti jedne teme o njima :lol:

Sad bi bio fazon registrovati se,pa pokrenuti jednu ili dvije teme o nekom od suplemenata Muscletech-a ,pa da vidimo kako ce se razvijati situacija :D

Nesto kontam,vjerovatno su izgubili zastupnistvo tog proizvodjaca,jer sam ja prije par dana bio u apoteci gdje narucujem suplemente od Weidera i dobio sam katalog od Muscletech-a i to me bas iznenadilo.Sad nakon ovoga mi je puno jasnije.Sigurno su izgubili zastupnistvo i sad vjerovatno isti covjek nabavlja i Weider i Muscletech.
wileyX
Posts: 228
Joined: 05/06/2009 08:23
Location: ko zna...

#224 Re: Teretana

Post by wileyX »

Rauber wrote:I ja sam tamo iz istih razloga popio ban, tako da vise nikad nisam posljetio tu stranicu, a i momentalno sam prestao kupovati kod kene u nutra shopu.
Malo je reci da su ofirni a i jadni.
heheh ma upravo to bruka i sramota.a ko sto i reko i nema se sta nauciti ,gomila budalastina i reklame.
wileyX
Posts: 228
Joined: 05/06/2009 08:23
Location: ko zna...

#225 Re: Teretana

Post by wileyX »

kone wrote:Maloprije sam bio na onoj stranici i znate sta ima novo :D ---izbacili su iz online trgovine i muscletech :lol:
Ali hajde sto ih ne prodaju vise,nego sto ima jos nesto.Sve teme na forumu,koje su govorile o suplementima tog proizvodjaca,pogadjate,su izbrisane :lol:

Bilo je mali milion tema o celltech-u i nitro hardcoru od Muscletech i bukvalno su se "kleli" u te suplemente,a sad niti jedne teme o njima :lol:

Sad bi bio fazon registrovati se,pa pokrenuti jednu ili dvije teme o nekom od suplemenata Muscletech-a ,pa da vidimo kako ce se razvijati situacija :D

Nesto kontam,vjerovatno su izgubili zastupnistvo tog proizvodjaca,jer sam ja prije par dana bio u apoteci gdje narucujem suplemente od Weidera i dobio sam katalog od Muscletech-a i to me bas iznenadilo.Sad nakon ovoga mi je puno jasnije.Sigurno su izgubili zastupnistvo i sad vjerovatno isti covjek nabavlja i Weider i Muscletech.
hahaha kone opet se ismija dobar si.Cuj izbrisali nemaju vise MT pami teme izbrisali hahahah.
Locked