Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
hrusta
Posts: 485
Joined: 24/11/2006 15:01
Location: Per ardua ad astra....

#2076 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by hrusta »

Pozz raja, neko spomenu Nova Dental na Otoci, gdje je tačno ta ordinacija i kakvi su dojmovi? Hvala unaprijed.
VolimPlavo
Posts: 42
Joined: 11/11/2020 20:54

#2077 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by VolimPlavo »

Poz. Ima li neko strucan bar dok cekam termin da mi kaze da li je normalno da na svako hladnije pice ili iz frizdera hrana odma boli zub. Zamjenjena stara crna amalgan plomba, bijelom i od tad problem. Do tada nikakvih problema ali sam pao poslije 15 god pod utjecaj da je otrov i tako to.... Koji debil. Pored svog smoga,smeca kojeg jedemo ja popusim pricu da ce mi nesto biti od plombe. Prava propaganda da se mjenjaju i da se otimaju pare. Hajde nisu ni pare problem vec sto sebi problem napravis.
Ima li neko da radi amalgan plombe da je vratim? Bas je dublje izbusen zub i svaku hladniju hranu osjetim u ustima. Hvala
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2078 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moonca »

Jednostavno si osjetljiv.. sachekaj da to prodje . i ugodi temperaturu hrane i vode, koja ti odgovara... :-)
User avatar
madesa
Posts: 4182
Joined: 26/07/2013 02:37

#2079 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by madesa »

Dr Ljaljevic na Podhrastovima :thumbup:. Ima li neko preporuku za djecijeg ali da je bas dobar. Trebao bi curicu od 3 godine odvesti pa ako neko ima iskustva da podijeli
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2080 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by konektovan »

madesa wrote: 21/04/2022 08:30 Dr Ljaljevic na Podhrastovima :thumbup:. Ima li neko preporuku za djecijeg ali da je bas dobar. Trebao bi curicu od 3 godine odvesti pa ako neko ima iskustva da podijeli
Dr.Kobašlija...breka, al' je poskup. :mrgreen:
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#2081 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by otherside »

Iskustvo sa Kobašlijom 0 bodova.
6 popravljenih mliječnih zuba, sve plombe ispale.
komunikacija s djetetom nikakva, ostale traume koje još uvijek ispravljamo.
ne kažem da nema boljih iskustava sa dotičnim, ovo je moje.

edit: imamo doktoricu koja je poprilično ispravila ovu traumu uz zaista veliki napor i strpljenje.
info ako treba na pp da ne bude reklama.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15866
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#2082 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by sime_cipol »

Doktor Nermin u Velešićima.
Zlato od covjeka.
I stari koji su imali traume od zubara kod njega su se oslobodili.
Svoju dvojicu djecaka vodim kod njega. Sve preporuke.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2083 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Truba »

VolimPlavo wrote: 08/04/2022 04:53 Poz. Ima li neko strucan bar dok cekam termin da mi kaze da li je normalno da na svako hladnije pice ili iz frizdera hrana odma boli zub. Zamjenjena stara crna amalgan plomba, bijelom i od tad problem. Do tada nikakvih problema ali sam pao poslije 15 god pod utjecaj da je otrov i tako to.... Koji debil. Pored svog smoga,smeca kojeg jedemo ja popusim pricu da ce mi nesto biti od plombe. Prava propaganda da se mjenjaju i da se otimaju pare. Hajde nisu ni pare problem vec sto sebi problem napravis.
Ima li neko da radi amalgan plombe da je vratim? Bas je dublje izbusen zub i svaku hladniju hranu osjetim u ustima. Hvala
Ja imam jednu iz 1993 :lol:
Arheoloska nakupina
bjjarmbar
Posts: 319
Joined: 22/02/2022 12:49

#2084 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by bjjarmbar »

Trebao bih preporuku za stomatologa koji vrsi ugradnju zubnih implantata, zubnih mostova i ako moze cijena da se napise bar okvirno.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#2085 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Naslovnica »

madesa wrote: 21/04/2022 08:30 Dr Ljaljevic na Podhrastovima :thumbup:. Ima li neko preporuku za djecijeg ali da je bas dobar. Trebao bi curicu od 3 godine odvesti pa ako neko ima iskustva da podijeli
DentArt u malom Bosmalu.
Nisu nešto jeftini ali mi se dopao pristup.
:thumbup:
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#2086 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by maliq53 »

Ljudi pomagajte.
2 mjeseca poslije lijecenja zuba i evo pocela se bol javljat, haman citava strana viloce gdje je zub...
Gdje ima u Sarajevu dobar specijalista endodoncije da dobijem drugo misljenje? Prvo lijecenje nije proslo najbolje, jedva je napravljena i plomba, nisam zadovoljan ali proslo je aklo je proslo. Sad hocu da dobijem misljenje od specijaliste koji je tata mata u ovoj oblasti, da vidim da li da vadim ili ponovo lijecim ali samo ako ima sanse za takvo sto, naravno poslije snimka zuba i konsultacija...
User avatar
madesa
Posts: 4182
Joined: 26/07/2013 02:37

#2087 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by madesa »

maliq53 wrote: 24/04/2022 02:20 Ljudi pomagajte.
2 mjeseca poslije lijecenja zuba i evo pocela se bol javljat, haman citava strana viloce gdje je zub...
Gdje ima u Sarajevu dobar specijalista endodoncije da dobijem drugo misljenje? Prvo lijecenje nije proslo najbolje, jedva je napravljena i plomba, nisam zadovoljan ali proslo je aklo je proslo. Sad hocu da dobijem misljenje od specijaliste koji je tata mata u ovoj oblasti, da vidim da li da vadim ili ponovo lijecim ali samo ako ima sanse za takvo sto, naravno poslije snimka zuba i konsultacija...
Ja sam liječio svoj kod dr Ljaljevica. Evo prošlo je bas vremena bol se nije vratila. Iskreno meni je rekao da ako se vrati bol da se zub vadi.
User avatar
S@din
Posts: 137
Joined: 08/06/2009 23:52

#2088 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by S@din »

South Blue Mama wrote: 19/03/2022 08:03
Moze li se znati kakav je trenutni dojam i koliko je kostalo sve? Imam slicnih problema pa da se pripremim
Iskreno ne mogu da vjerujem kako je dobro koliko je momak talentovan, na prvu je sve pogodio, nisam nikad otišla da kažem da mi nešto ne štima...

Znači ne znam kako ostali rade, samo znam za dr. Ajdina i izgleda da sam ubola iz prve

Cijene moram ovako ful navlake gore i dole su 5000, ko odobare na par rata plati puni iznos ko kaže ja bih odmah dobije popust od 1000, pa plati isti posao 4000...

Uglavnom 👍 za mladog doktora...

P.S. Ako ste osjetljivi i bojažljivi nećete moći izdržati, jer nije baš nježan, ali je zato jako brz...
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#2089 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by teuta06 »

koliko košta okvirno otisak gornje vilice...znaci trebam samo otisak gornje vilice da mi zubar izradi...jer trebam poslati dr. zubaru koji je u drugom dijelu BiH, kako bi mi napravio retainer :D
Giancarlo
Posts: 481
Joined: 26/12/2008 21:22

#2090 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Giancarlo »

Ima li iko iskustva sa CAD/CAM zubnim krunicama i(li) mostovima? Valjda je to puno bolja i brza tehnologija u odnosu na tradicionalne mostove. Bilo kakva informacija iz licnog iskustva ili nekog vama bas bliskog bi dobro dosla, tako da slobodno pisite :)
sinner82
Posts: 2
Joined: 17/06/2010 11:16

#2091 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by sinner82 »

Giancarlo wrote: 15/05/2022 21:26 Ima li iko iskustva sa CAD/CAM zubnim krunicama i(li) mostovima? Valjda je to puno bolja i brza tehnologija u odnosu na tradicionalne mostove. Bilo kakva informacija iz licnog iskustva ili nekog vama bas bliskog bi dobro dosla, tako da slobodno pisite :)
Ja znam da dr Ema Širbegović u ordinaciji ''Širbegović stomatologija'' radi CAD/CAM krunice u staklo keramici. Sve bude gotovo za jedan dan, plus što je estetika staklo keramike koje se rade CAD/CAM tehnologijom znatno bolja nego kod cirkona.
vjecnistudent
Posts: 4
Joined: 17/02/2015 17:10

#2092 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by vjecnistudent »

Domy31 wrote: 09/08/2021 19:09 Ko najbolje vadi
I koji bi se usudio više izvaditi odmah
Najbolje na stomatologiji u Sarajevu vade, meni su izvadili šesticu, liječena i srasla sa korijenom, nije bilo krunice samo u mesu korijen (2 nogice) i čovjek mi izvadio za min. Samo se treba pripremiti za čekanje. Od 8 sati do 12 imali su nekih 30 pacijenata. Plaća se participacija za anesteziju 2 KM pa vjerovatno gužva zbog ove cijene. I ne treba uputnica samo vam naprave karton za min i imaju tamo i snimanje, ma imaju sve, snimanje, oralnog hirurga, ortodonca... Btw zube inače liječim kod privatnika, ali ovaj je bio liječen i nije mu bilo više pomoći, 3 privatnika rekli za vađenje je kod oralnog hirurga i ljudi mi preporučili stomatologiju.
vjecnistudent
Posts: 4
Joined: 17/02/2015 17:10

#2093 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by vjecnistudent »

_opstojnost_ wrote: 16/07/2021 20:12 Pozz forumaši :kiss:

Kojeg zubara predlažete u Sarajevu za redovne kontrole i generalno održavanje zdravlja zuba? Bio sam zadnji put prije 2g na kontroli, sve je bilo ok. Jučer me je počeo zezati zub kad pijem vodu, malo me oštro zaboli. Pretpostavljam da je karijes.

A i imam nekih starih crnih plombi starih po 15god pa da provjerim u kakvom su stanju danas. Ali volio bih fakat nekog poštenog zubara, a ne da bude, ma hajde da vadimo plombe, dotrajale su, a npr nisu, pa da završim sa krunama za 20god :D
Bajrović na Drveniji je super za održavanje zuba, odlično plombira, a čula sam da je dobar i za proteze. Samo provjeri cijenu čula sam da je skuplji od drugih, ali njegove plombe traju.
vjecnistudent
Posts: 4
Joined: 17/02/2015 17:10

#2094 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by vjecnistudent »

Za vađenje zuba, posebno kome treba hirurško vađenje zuba preporučujem stomatologiju u Sarajevu. Odete tamo, naprave vam karton za min, rutinski pregled dobijete i tu vam mogu snimiti zub i onda kod oralnog hirurga koji vam da anesteziju (bila sam teži slučaj pa mi je dao 2 anestezije) i izvadio korjene zuba (krunice nije bilo uslijed bušenja, pa raspadanja).
Negativna strana je čekanje (čekala sam 2 sata) ljudi su od 8 do 12 sati primili oko 30 pacijenata. Neki su bili i naručeni, ali su ipak morali sačekati, zbog gužve. Ipak bolje čekati nego otići kod nekog ko će vas kasapiti, pustiti da tražite nekog drugog sa napola izvađenim zubom ili slomiti vilicu ili probiti sinus....
vjecnistudent
Posts: 4
Joined: 17/02/2015 17:10

#2095 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by vjecnistudent »

Išla sam kod Bajrovića na Drveniji, čovjek je odličan stvarno, samo sam čula da je digao cijene. Ipak ja mislim da je bolje da njemu skuplje platite npr plombu, jer će vam stvarno trajati. Ja imam njegove plombe godinama, nikad ni jedna nije ispala niti mi pravila probleme. Takođe zubi koje mi je liječio su mi i dalje zdravi. Nisam se još upuštala u protetiku kod njega (ali rekli su mi stariji da je dobar i za to)
User avatar
Pandakonda
Posts: 4365
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#2096 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Pandakonda »

Da li je neko imao iskustvo sa ordinacijom Bandic ? Ako jeste kakvi su i kakve su cijene ? Zbog losijeg iskustva sa ovim drzavnim zubarima sam se malo zapustio i konkretno bi trebao vaditi gornju sesticu kojoj je ostalo malo skroz zuba (krunice) i odma ovaj prvi zub (trica ?) pored sjekutica koji je napukao na pola. Naravno ako imate drugih sugestija gdje ovo raditi slobodno pisite.
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#2097 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by girl »

konektovan wrote: 21/04/2022 16:53
madesa wrote: 21/04/2022 08:30 Dr Ljaljevic na Podhrastovima :thumbup:. Ima li neko preporuku za djecijeg ali da je bas dobar. Trebao bi curicu od 3 godine odvesti pa ako neko ima iskustva da podijeli
Dr.Kobašlija...breka, al' je poskup. :mrgreen:
ja bih za djecu uvijek preporucila kliniku. a sto se tice ispadanja plombi sa mlijecnih zuba, ja iskreno i ne znam nekog kome nisu ispale, i stomatolog mi je rekao odmah da je tako, i da dodjemo kad opet ispadnu. (nije naplatio, pa da kazem eto zbog toga je ).
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#2098 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by girl »

Pandakonda wrote: 12/10/2022 22:35 Da li je neko imao iskustvo sa ordinacijom Bandic ? Ako jeste kakvi su i kakve su cijene ? Zbog losijeg iskustva sa ovim drzavnim zubarima sam se malo zapustio i konkretno bi trebao vaditi gornju sesticu kojoj je ostalo malo skroz zuba (krunice) i odma ovaj prvi zub (trica ?) pored sjekutica koji je napukao na pola. Naravno ako imate drugih sugestija gdje ovo raditi slobodno pisite.
suprug zadovoljan. trebao otici da zavrsi jos nesto ali nije stigao. radjene navlake i popravke na gornjoj vilici. izgledaju prirodno i dobro.
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#2099 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by girl »

mene zanimaju iskustva sa ovim operacijama paradentoze? ima li ko da je radio? spominju ovu mersihu, ali ne znam je-l se toliko sama reklamira na klixu ili zaista zna posao? preporucujete li nekog drugog?
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#2100 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kazo »

girl wrote: 17/11/2022 15:21 mene zanimaju iskustva sa ovim operacijama paradentoze? ima li ko da je radio? spominju ovu mersihu, ali ne znam je-l se toliko sama reklamira na klixu ili zaista zna posao? preporucujete li nekog drugog?
Sama se reklamira po klixu. Imao sam priliku biti u ordinaciji i nije mi nikako legla. Hvali se da ima hiljadu kartona, a rijetko koji pacijent joj se vraca.
Post Reply