Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
daario naharis
Posts: 575
Joined: 17/06/2015 19:42

#2051 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by daario naharis »

DonieBrasco wrote: 13/10/2021 14:55 Koja je cijena ciscenja zubnog kamenca ili pjeskarenja, kao se to vec kaze opcenito kod zubara u Sarajevu ?
50 KM najcesce
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4343
Joined: 01/05/2010 19:03

#2052 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Digla_da_kreci »

DonieBrasco wrote: 13/10/2021 14:55 Koja je cijena ciscenja zubnog kamenca ili pjeskarenja, kao se to vec kaze opcenito kod zubara u Sarajevu ?
planiram uskoro i ja ici na ciscenje zuba i nasla sam na ekuponu neke ponude u pola cijene pa evo da i tebi proslijedim
https://www.ekupon.ba/ekupon/ponuda/bez ... 2-10-57-48
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#2053 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by DonieBrasco »

Digla_da_kreci wrote: 13/10/2021 17:45
DonieBrasco wrote: 13/10/2021 14:55 Koja je cijena ciscenja zubnog kamenca ili pjeskarenja, kao se to vec kaze opcenito kod zubara u Sarajevu ?
planiram uskoro i ja ici na ciscenje zuba i nasla sam na ekuponu neke ponude u pola cijene pa evo da i tebi proslijedim
https://www.ekupon.ba/ekupon/ponuda/bez ... 2-10-57-48
Zahvaljujem. :thumbup:

Nisam jos odlucio samo se raspitujem.
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2054 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Truba »

napucana radnja = veća cijena

radnja u raspadu = manja cijena
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#2055 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by use your illusion »

Otišao kod stomatologa da vidim šta ću s zubom koji je već ranije (davno) lijecen i boli me sada. On meni onako odoka kaže imaš još zuba za popraviti bez da je radio RTG. Neka mi ovaj zub završi i kvit smo. Kakav to stomatolog odoka procjenjuje koji zub je za popravku.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5924
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#2056 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by studiorum_tuzlaensis »

use your illusion wrote: 03/11/2021 22:05 Otišao kod stomatologa da vidim šta ću s zubom koji je već ranije (davno) lijecen i boli me sada. On meni onako odoka kaže imaš još zuba za popraviti bez da je radio RTG. Neka mi ovaj zub završi i kvit smo. Kakav to stomatolog odoka procjenjuje koji zub je za popravku.
Dobar, vrlo vjerovatno da je dobar jer se nagledo smeća u ustima, više nego prosječna vrana koja život provede u smiljevićima.

To se vidi po boji zuba, nekoj tačkici i sl. Također, imao sam jarana koji je volio speed par godina, dobro malo više :D. Zubi s vana OK, al full šuplji od domestosa iz nozdrva. Sve poispadalo.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2057 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by konektovan »

use your illusion wrote: 03/11/2021 22:05 Otišao kod stomatologa da vidim šta ću s zubom koji je već ranije (davno) lijecen i boli me sada. On meni onako odoka kaže imaš još zuba za popraviti bez da je radio RTG. Neka mi ovaj zub završi i kvit smo. Kakav to stomatolog odoka procjenjuje koji zub je za popravku.
Pa valjda doktor na osnovu vidljivog karijesa, zna da je taj zub za liječenje. Ne trebaš uvijek praviti snimak...
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2058 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Truba »

To se popravi sto musterija trazi
Onda fino zamoli da pregledas i kazes izvjesce
I dodas ako meni ne vjerujes zatrazi drugo misljenje
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#2059 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by use your illusion »

studiorum_tuzlaensis wrote: 03/11/2021 22:08
use your illusion wrote: 03/11/2021 22:05 Otišao kod stomatologa da vidim šta ću s zubom koji je već ranije (davno) lijecen i boli me sada. On meni onako odoka kaže imaš još zuba za popraviti bez da je radio RTG. Neka mi ovaj zub završi i kvit smo. Kakav to stomatolog odoka procjenjuje koji zub je za popravku.
Dobar, vrlo vjerovatno da je dobar jer se nagledo smeća u ustima, više nego prosječna vrana koja život provede u smiljevićima.

To se vidi po boji zuba, nekoj tačkici i sl. Također, imao sam jarana koji je volio speed par godina, dobro malo više :D. Zubi s vana OK, al full šuplji od domestosa iz nozdrva. Sve poispadalo.
Čudno mi je to zato što ti zubi što su navodno za popravku već liječeni(vadjen živac) i nemam nikakvih problema sa njima.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5924
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#2060 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by studiorum_tuzlaensis »

use your illusion wrote: 03/11/2021 22:29
studiorum_tuzlaensis wrote: 03/11/2021 22:08

Dobar, vrlo vjerovatno da je dobar jer se nagledo smeća u ustima, više nego prosječna vrana koja život provede u smiljevićima.

To se vidi po boji zuba, nekoj tačkici i sl. Također, imao sam jarana koji je volio speed par godina, dobro malo više :D. Zubi s vana OK, al full šuplji od domestosa iz nozdrva. Sve poispadalo.
Čudno mi je to zato što ti zubi što su navodno za popravku već liječeni(vadjen živac) i nemam nikakvih problema sa njima.
Umrtvljen i betoniran zub se više ne popravlja, već ako se upali to se vadi odma. Prošao sam dosta toga, a jedan morao i izvadit.

To ti je ko tempirana bakterijska bomba u ustima, a može se utvrdit i običnim pregledom desni ili još bolje rtg snimkom.
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#2061 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by use your illusion »

studiorum_tuzlaensis wrote: 03/11/2021 22:37
use your illusion wrote: 03/11/2021 22:29

Čudno mi je to zato što ti zubi što su navodno za popravku već liječeni(vadjen živac) i nemam nikakvih problema sa njima.
Umrtvljen i betoniran zub se više ne popravlja, već ako se upali to se vadi odma. Prošao sam dosta toga, a jedan morao i izvadit.

To ti je ko tempirana bakterijska bomba u ustima, a može se utvrdit i običnim pregledom desni ili još bolje rtg snimkom.
Zato me čudi ili hoće da naplati masno na prevaru. Ipak je to privatnik.
hali gali halid
Posts: 2351
Joined: 08/10/2007 22:45

#2062 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by hali gali halid »

Mislio sam otici malo kod zubara na pregled, pa ako moze neka preporuka? Drug mi preporucuje Family dental, valjda radi kod njih zube, kaze zadovoljan je uslugom. I jos mi je neko Pirovic preporucio. Kakva su vasa iskustva, i ima li neko neku drugu preporuku?
User avatar
Filter
Posts: 7931
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#2063 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Filter »

moze li neko da preporuci stomatologa za uklanjanje kamenca. ovo sto ja znam sve otislo u klinac
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2064 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Truba »

Ma to moze bilo koji vala
Comanche
Posts: 420
Joined: 05/07/2006 06:39

#2065 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Comanche »

studiorum_tuzlaensis wrote: 03/11/2021 22:37
use your illusion wrote: 03/11/2021 22:29

Čudno mi je to zato što ti zubi što su navodno za popravku već liječeni(vadjen živac) i nemam nikakvih problema sa njima.
Umrtvljen i betoniran zub se više ne popravlja, već ako se upali to se vadi odma. Prošao sam dosta toga, a jedan morao i izvadit.

To ti je ko tempirana bakterijska bomba u ustima, a može se utvrdit i običnim pregledom desni ili još bolje rtg snimkom.
Nije istina. Ako zub nije dobro umrtvljen, moze doci do infekcije i poslje 4-5 godina na primjer. Onda se ponovo ciste kanali, odklanja razlog za upalu i betonira zub ponovo. Imao sam bas taj sucaj kod sebe. Naravno nekada zub moze puknuti do korijena i onda nema spasa nego se mora vaditi.
daario naharis
Posts: 575
Joined: 17/06/2015 19:42

#2066 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by daario naharis »

Comanche wrote: 17/01/2022 15:58
studiorum_tuzlaensis wrote: 03/11/2021 22:37

Umrtvljen i betoniran zub se više ne popravlja, već ako se upali to se vadi odma. Prošao sam dosta toga, a jedan morao i izvadit.

To ti je ko tempirana bakterijska bomba u ustima, a može se utvrdit i običnim pregledom desni ili još bolje rtg snimkom.
Nije istina. Ako zub nije dobro umrtvljen, moze doci do infekcije i poslje 4-5 godina na primjer. Onda se ponovo ciste kanali, odklanja razlog za upalu i betonira zub ponovo. Imao sam bas taj sucaj kod sebe. Naravno nekada zub moze puknuti do korijena i onda nema spasa nego se mora vaditi.
i ja sam 2 puta lijecio kanale na sestici i za sada je sve ok samo se malo klima :D
BiBi911
Posts: 2779
Joined: 09/12/2018 17:47

#2067 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by BiBi911 »

Jel neko moze preporucit OK stomatologa, ovdje u DE :evil: imao Lose iskustvo sa stomatologom(hoce da vade zub jer kao nema sanse za njega dok drugi zubar bi da proba ali ali dok 3. Je rekao to se moze zalijecit ali nema termina, zub je kao napukao nesto tako nisam zubar pa nemam pojma oko toga)..

Imal neki ok zubar koji ima onaj klinac, rentgen il kako vec za slikanje zuba da je u ordinaciji. Da nemoram hodat na mjesec il gdje vec radi slike.
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#2068 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by sabanss »

BiBi911 wrote: 23/01/2022 12:28 Jel neko moze preporucit OK stomatologa, ovdje u DE :evil: imao Lose iskustvo sa stomatologom(hoce da vade zub jer kao nema sanse za njega dok drugi zubar bi da proba ali ali dok 3. Je rekao to se moze zalijecit ali nema termina, zub je kao napukao nesto tako nisam zubar pa nemam pojma oko toga)..

Imal neki ok zubar koji ima onaj klinac, rentgen il kako vec za slikanje zuba da je u ordinaciji. Da nemoram hodat na mjesec il gdje vec radi slike.
Pa ima većina koliko znam. Selman i Prohic sigurno imaju, imaš i Nova Dental na Otoci koja ima savremenu novu opremu.
User avatar
Slatkorjeciva
Posts: 55
Joined: 03/02/2014 17:09

#2069 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Slatkorjeciva »

Pozdrav svima, potreban mi je zubar u Sarajevu. Nove plombe stavljene kod prošle zubarke su sve poispadale u zadnjih mjesec dana.

Dvoumim se izmedju Ramadanovica, Tahmiscije i Pirovica, pa ako može neka preporuka (i ako neko zna cijene).
User avatar
Darh Wader
Posts: 434
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#2070 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Darh Wader »

Zna li neko kakva je usluga i cijene u Sanasi popravak i plomba ?
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#2071 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by YouAreMyDestiny »

Nemoj Sanasu. Pirović je ok. Ema Širbegović dosta dobra.
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2072 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Truba »

40 km ako se ne varam
Zubar ko zubar...ako je nesto obicno
Bzzzzz i plomba
Ja idem nekom arapu u sanasu
Zena mu ne zna bosanski i ona busi i popravlja
Zubar ko zubar
Imam 31 zub ne pravim sf
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#2073 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by YouAreMyDestiny »

Meni je taj arap zeznuo zub, imala sam problem poslije.
User avatar
Dinostula
Posts: 3592
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#2074 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Dinostula »

Zna li neko kako se zovu oni metalni listovi sto stomatolozi koriste za smirglanje viska plombe izmedju zuba ? Ako ima koji stomatolog na temi. :D
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13962
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#2075 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by South Blue Mama »

S@din wrote: 22/08/2020 08:10 Dobro jutro, svratila sam na forum samo da pohvalim ordinaciju Pirović.

Odem po preporuci da se plaćanje može dogovoriti onako kako odgovara pacijentu.

Pregled mi je uradio izvjesni dr. Ajdin, ili nešto slično, a kod mene raspad sistema od februara do jula, prvo puca gornja lijeva trica...

(zubi od malena nekvalitetni, do današnjeg dana svi skoro bili obljepljeni plombama, jedino su se dobro držali stražnji sa amalgam plombama, koje na nesreću promijenim poslije poroda u bijele i u roku godinu dana izgubim po dvije donje 6, i po jednu donju 7 i 8, gornji stražnji koji su ostali amalgam su danas samo izbrušeni bez ikakvog liječenja, jer su sasvim ok i to su mi zapravo jedino živi zubi u vilici)

Sreća u nesreći kao što to obično biva u slijedu događaja je rad od kuće, ali primanja 30% od standarda, uglavnom da se vratim na glavno...

Puca, trica lijeva, čitava ostao samo korijen, onda ispadaju u mjesec dana plombe iz (isto lijevo) 3. i 4., pa prednji pa stražnji zidovi, i walaa babetina krezava sa jedne strane i kako se žvače samo na desno, puca poslije petnaestak dana gornja lijeva trica i opet samo korijen ostaje, onda se uz Snikers pojede donja četvorka, ne znam kako nisu plombe bile klimave i počne da se pojavljuje stražnji karijes u jedina dva zuba na kojima nije bilo plombi, a to su donji kečevi, s tim da u svemu ovome dobijem uplau desni dva/tri puta (zubi nisu bolili bez obzir na pucanja) sa oticanjem i desni i obraza i opet ponavljam, jedina sreća što to ništa nije boljelo osima nekada desni na dodir....

Kao šlag na tortu puca desni kec do korjena i ispada plomba od pola zuba na lijevom kecu :D

Corona i maske su mi došle kao naručene, ja ne znam šta bi, jer u momentu pucanja, za zubara se nema, a vaditi nisam htjela, jer sam vjerovala da ako je zdrav korijen, sve se može... znači maske su postale moj predmet i spasa i obožavanja :-D

SAMO DA NAPOMENEM DA SE NE IDE U DZ JER ONI SAMO ZNAJU PREPISATI ANTIBIOTIK ILI PREPORUČITI VAĐENJE JER PO NJIMA KORIJEN ZDRAV NEMA FUNKCIJU...

Pregleda me dr. Ajdin/Aldin (čini mi se ipak da je prvo ime tačnije, ali nikako nešto nisam sigurna), napisa izvještaj za dr. Pirovića koji me zovnu u svoju kancelarijicu na dogovor, ali prije nego što je krenu da mi bilo šta kaže, ja ga prekinem izvinem se i kažem mu, izvinite, ali najiskrenije imam problem sa parama i ja ne mogu platiti odmah, mogu samo na rate i to u gotovini, ako naravno bude htio da mi vjeruje.

Kad na to će on meni: NISU BITNE PARE, BITAN JE OSMIJEH.

Ja se ne sjećam kada me zadnji put nešto tako lijepo i pozitivno pogodilo od ljudi, nisam mogla vjerovati šta čujem. :bih:

Kada sam došla kući plakala sam kao malo dijete koliko me ta rečenica dirnula, bez ikakvog zezanja, kunem se...

Uglavnom, prvu sedmicu povadila sve zivce osima gornjih straznjih, drugu usadio klinove i rekao da dođem za dan, dva ili tri da povadimo što se nije moglo spasiti ili se izvadilo zbog paradentoze ili zbog polozaja i otežavanja izrade savršenog osmijeha :? ...

Gornja 5 izvadjena jer je toliko stršila na kraju da kažu da je lakše izvaditi nego da ona kolo vozi :shock:

Donja jedinca izvađena zbog paradentoze na korijenu od skoro pola centa, usko jako udubljenje, ali nevjerovatno duboko...

U stvari u toku zadnjeg brušenja klinova izvađena desna gornja petica i gornja desna jedinica kojoj se korijen raspadao i fakat je i vizuelno onako ovoren i očišćen korjenčić bio nekako taman skoro oker u odnosu na ostale zube...

dr. Ajdin odličan, baš on muški kad uhvati da radi nema stajanja, ali nema ni tepanja, pa sam jedan dan rekla dosta ne mogu više ne boli ništa, ali dosta :D

zadnji dan, dođem na vađenje onog što se nije moglo spasiti i za 10 minuta izvadim, lijevo gore 4 i 5, dole desno 8, 7, 4 i 1 :thumbup:

To je bilo u petak, u subotu sam ujutro moram priznati natekla po lijevoj strani, ali do nedelje navečer otok se povukao, pa kada sam došla da dam otisak u utorak, sve bilo sasvim ok, čak sam i mogla žvakati bez bolova sa ajkula zubima.

Navlake bi trebale biti pola pola, crkon i metal ili 60-40, ne znam, ovi naprijed oni nazad, ali još uvijek ne znam sve detalje vezane za konačni izgled, osim komentara da se ne brinem da će biti najbolji što može biti, jer osmijeh ću dobiti nazad prekosutra, pa se valjda sjetim da dam završni komentar.

Ovo do sada je bilo 10 kroz 10 uz komentar, da je biti stomatolog, pogotovo protetika, vađenja i sl. pravi muški posao, pravo cjepanje drva, samo što su u ovom slučaju drva zubi :D ili nešto kao mehaničar koji zasuče rukav i popravlja dok ne popravi...

Zubarke su mi godinama radile u ustima i baš sam griješila po tom pitanju i kao idiot izbjegavala doktora i mušku ruku... :sax:
Moze li se znati kakav je trenutni dojam i koliko je kostalo sve? Imam slicnih problema pa da se pripremim
Post Reply