Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#776 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Zox »

Iscitao sam cijelu temu, cini se da prednjace Prohic, Pirovic, Quick Smile i Faginovic. Sta sad, da ubadam viljuskom u spisak?
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#777 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by miki27A »

zubatichika wrote:Ja bih bez reklame u par riječi o udlagi za bruxizam (michigan splint, bruxizm splint pa pretražite na netu). Jednostavno za izradu, izrađuje se u zubotehničkom laboratoriju po otisku uzetom u ordinaciji, ispravno je da je sa jedne strane mekan(ona strana koja se postavlja na zube), a sa druge tvrda što spriječava trošenje odnosno omogučava dugotrajnost. Potrebno je da je urađena u zagrizu i stoga se uzima otisak obje vilice. Kada odete u ordinaciju informišite se o ovome i ako vam potvrde navedeno dobićete ispravnu udlagu, sve ostalo je improvizacija i može povećati problem. klix u apoteci nikako nisu za bruxizam, već za neke druge namjene. Što se tiče cijene, vrlo raznoliko za istu stvar, pa prethodno pozovite nekoliko ordinacija. Možete uštediti 100-200KM. :-D
Hvala, definitvno cu se raspitati o ovome. Problem zadnji put je bio da je mala isla sama na stomatologiju, nisam ja mogla, ispade da im nedostaje taj materijal, pa za prvu nuzdu moze i ono sto su joj rekli da kupi? Uglavnom odmah sljedece sedmice idem sa njom da vidimo gdje to ima da se izradi, jer bi bila prava steta da unisti zube (koji su skoro savreseno slozeni)
User avatar
PriNc_ba
Posts: 5924
Joined: 07/08/2009 12:28

#778 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by PriNc_ba »

miki27A wrote:Update za sestru: prosle sedmice je zavrseno lijecenje zuba, zub je zatvoren (amalgamska plomba) i jos uvijek je u glavi!! (Dodje mi da je odvedem Ascericu i pokazem mu da je zub koji su i on i ona doktorica koja radi kod njega odmah htjeli vaditi, ipak spasen!!)
Sad jos ima da rijesi nocni bruksizam, bila je na ortodonciji na stomatologiji, tamo su joj rekli da kupi u sportskoj prodavnici stitinik za zube i da im dodje da joj oni to namjeste? :) pa idemo ovih dana da to napravimo...
bezveze ce da te ogule za Boga pitaj koliko para. pogledaj na eBay-u imas stitnike za zube za nocni bruksizam. ja sam kupio i prezadovoljan sam, a znao sam buditi ukucane i po 3 prostorije udaljene od mene :D znaci malo razgledaj na eBayu ima ih po 15-25 dolara i to po 2-3 para negdje dodju i univerzalni su i od istih materijala kao sto bi i u ordinaciji bilo. zagriju se u toploj vodi i samo stavis u usta i fino sa svih strana oblikujes da dobije oblik tvog zubnog niza i cao. usteda nevidjena ;) i sretno... ako bude trebalo pomoci javi se na pp da posaljem kakav link sa eBaya ;)
zubatichika
Posts: 3
Joined: 31/12/2011 00:01

#779 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by zubatichika »

PriNc_ba wrote:
miki27A wrote:Update za sestru: prosle sedmice je zavrseno lijecenje zuba, zub je zatvoren (amalgamska plomba) i jos uvijek je u glavi!! (Dodje mi da je odvedem Ascericu i pokazem mu da je zub koji su i on i ona doktorica koja radi kod njega odmah htjeli vaditi, ipak spasen!!)
Sad jos ima da rijesi nocni bruksizam, bila je na ortodonciji na stomatologiji, tamo su joj rekli da kupi u sportskoj prodavnici stitinik za zube i da im dodje da joj oni to namjeste? :) pa idemo ovih dana da to napravimo...
bezveze ce da te ogule za Boga pitaj koliko para. pogledaj na eBay-u imas stitnike za zube za nocni bruksizam. ja sam kupio i prezadovoljan sam, a znao sam buditi ukucane i po 3 prostorije udaljene od mene :D znaci malo razgledaj na eBayu ima ih po 15-25 dolara i to po 2-3 para negdje dodju i univerzalni su i od istih materijala kao sto bi i u ordinaciji bilo. zagriju se u toploj vodi i samo stavis u usta i fino sa svih strana oblikujes da dobije oblik tvog zubnog niza i cao. usteda nevidjena ;) i sretno... ako bude trebalo pomoci javi se na pp da posaljem kakav link sa eBaya ;)

Ušteda u novcu i nije neka, jer u većini ordinacija je udlaga 100KM. Profesionalna udlaga ne samo da priliježe na zube adekvatno već ima i nekoliko drugih funkcija koje su bitne u terapiji, a daleko premašuju vijek trajanja univerzalnih o kojima govorite. Privremene udlage nisu adekvatne za terapiju i uglavnom se koriste za aplikaciju medikamenata ili kućno izbjeljivanje zuba. Ja se nebih usudio da je nosim preko noći, kao što bi trebalo, jer može završiti tamo gdje ne treba (u grlu). Profesionalne folije nisu komplikovane za izradu, ali naravno da se ne radi o zagrijavanju pod toplom vodom, već je temperatura na kojoj se folije izvlače 150-160 stepeni C u posebnom aparatu.
suncokret
Posts: 125
Joined: 27/03/2004 22:49

#780 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by suncokret »

Zox wrote:Iscitao sam cijelu temu, cini se da prednjace Prohic, Pirovic, Quick Smile i Faginovic. Sta sad, da ubadam viljuskom u spisak?

Sto se cijena tice, Quick smile je jako skup, Pirovic je dosta prihvatljiviji sa cijenama.
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#781 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Arslan_11 »

Evo da i ja dam mali doprinos ovoj temi... Kod Dr. Prohica sam jucer operisao povecu cistu na gornjoj vilici i mogu samo ovo reci :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: Brzo uradjeno, totalno bezbolno, a svi su tako ljubazni i susretljivi a i strpljivi prema nama koji se mnogo boje zubara. Jos jednom Dr. Prohic :thumbup:
dobar,ti?
Posts: 484
Joined: 07/02/2009 19:58
Location: tu i tamo, vise tu nego tamo

#782 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by dobar,ti? »

Vjerovatno cu morati izvaditi peticu, pa da pitam, koje opcije imam za popunjavanje te praznine. Koliko kosta most, ti implantati ili ako ima jos nesto?
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#783 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by marakes »

zna li iko koja je cijena da se snime svi zubi?
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#784 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by vanjki »

5KM na knjizicu Vrazova...OPG-snmak..Tako je prije bilo
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#785 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by marakes »

znas li kako je islo, na termin i koliko se ceka da snimak bude gotov?
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13962
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#786 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by South Blue Mama »

marakes wrote:zna li iko koja je cijena da se snime svi zubi?
panorama je u omer maslicu bila 15 KM ali mi moj cika zubo rece da im je slab Haparat, tako da sam isla u DG centar (kod Robota u Hrasnom) i platila panoramu 25 KM ;-)
irconbih
Posts: 462
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#787 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by irconbih »

Kojeg biste stomatologa u domu zdravlja na Otoci preporucili?
Promijenio sam mjesto stanovanja, moram popuniti ono za odabir
ljekara porodicne medicine i stomatologa, pa ne bih znao kakvi su
im stomatolozi. Ima li neko preporuku?


:sax:
User avatar
Alfa159
Posts: 631
Joined: 25/07/2007 12:01
Location: Horde zla - Machu Picchu

#788 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Alfa159 »

Da, stvarno ovo vec dugo hocu da pitam ko posjecuje i kakva je situacija sa zubarima u domovima zdravlja.
Ja sam se u jednom momentu osjetio takvim PAPKOM da ja skupljam pare, znojim se, najavljujem da idem kod zubara.
Naravno svaki moj odlazak se masno plati i sad nesto kontam sto ja ne bi otisao u doma zdravlja i fino zamolio tetu da mi uradi kako treba:) naravno ja cu dodatno placati inekcije jer se uzasno bojim zubara i uvijek me boli:)
E sad da li neko od vas ide i rade li kako treba jer ja od prije rata nisam usao u dom zdravlja da popravljam zube(koji papak) i ima li ko kakve preporuke.
Hvala vozdrica
PS pricamo o Sarajevu, Stari grad
Necika
Posts: 13
Joined: 09/10/2011 23:37

#789 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Necika »

Zox wrote:Iscitao sam cijelu temu, cini se da prednjace Prohic, Pirovic, Quick Smile i Faginovic. Sta sad, da ubadam viljuskom u spisak?
Meni je dr. Asotic Esad ubjedljivo najbolji. Lik mi danas izvadio tri korijena za 10 minuta, ni "a" ne stigoh reci, a vadjenja zuba me strah UZASNO. Evo rane me ne bole, sutra opet aBd idem da mi cisti kanale i da radim most i navlake. Fkt sve pohvale, gigant je, za mene boljeg nema i svima ga naiskrenije preporucujem.
tarikBA
Posts: 1117
Joined: 29/05/2012 13:35

#790 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by tarikBA »

Pozz svima, zanima me koji je najbolji stomatolog strucnjak za lijecenje zuba (2 zuba su u pitanju, gornja i donja sestica) i ako slucajno znate cijenu otprilike. hvala unaprijed :thumbup:
User avatar
alemica
Posts: 64
Joined: 27/05/2012 22:44

#791 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by alemica »

Dr. Safet Asceric na bjelavama... prezadovoljan .. ;)
Necika
Posts: 13
Joined: 09/10/2011 23:37

#792 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Necika »

tarikBA wrote:Pozz svima, zanima me koji je najbolji stomatolog strucnjak za lijecenje zuba (2 zuba su u pitanju, gornja i donja sestica) i ako slucajno znate cijenu otprilike. hvala unaprijed :thumbup:
Vec receno, dr. Asotic... Nije samo reklama, lijecio mi je zub nedavno i super je sve. Ne znam jel ti prhvatljiva cijena, 100KM je po zubu, ne placa se sve odmah, ja prvi i drugi put dala po 30 i treci put 40, al je zato sve odradio fantasticno. :)
tarikBA
Posts: 1117
Joined: 29/05/2012 13:35

#793 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by tarikBA »

Hvala svima na preporukama, posebno @semlaca, danas sam bio u ordinaciji Dr. Pirovica, fantasticno rade, odussevljen sam koliko su ljubazni i strucni.
MADMalice
Posts: 235
Joined: 29/01/2011 11:50

#794 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by MADMalice »

Neki strucnjak za zubne proteze? Ako forumasi nemaju iskustva pitajte bake, nene i dede, svekrve...itd. il nekog ko je u zivotu jeo puno slatka pa rano ostao krezav! :D
shut_down
Posts: 10
Joined: 22/02/2012 19:30

#795 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by shut_down »

da podijelim moje iskustvo,
išao sam da popravim par zuba u ovaj dom zdravlja gdje živim, međutim dođeš de se naruči, on te naruči dođeš, ne radi aparat, doktor mora na godišnji, doktor nadrkan, ugl loše iskustvo.
Helem odem privatno popravim tih par zuba koji su očigledno trebali popravak.
Doktorka meni veli zubi okolo lijepi, ali ima neki karijes iznutra (vidjela pod onim nekim svjetlom) i zub se kvari iznutra i na kraju se slomi, uglavnom nabrojala većinu zuba, ja se s*ebo reko treba mi kredit :).
Nedavno odem u studentsku polikliniku, ona meni veli svi zubi ok, samo na jednom zubu ima malo karijesa, ali nije tolika hića.
e sad sam u dilemi, jel onoj doktorici privatno u interesu da popravi što više zuba da bi zaradila, ili je ovim 'državnim' stomatolozima toliko mrsko raditi, pa kaže ma haj sve je uredu.
otići ću kod nekog trećeg stomatologa pa ću vidjelti šta on veli.
xhana
Posts: 9
Joined: 06/06/2012 00:16

#796 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by xhana »

Dr Faik Pačariz, provjereno dobar!!!
Nalazi se u ulici Nedima Filipovića 25. Čengić Vila, iza vjetrenjače!
User avatar
Entropio
Posts: 7809
Joined: 21/11/2010 21:49

#797 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Entropio »

xhana wrote:Dr Faik Pačariz, provjereno dobar!!!
Nalazi se u ulici Nedima Filipovića 25. Čengić Vila, iza vjetrenjače!
Ooo, djes' Faik...
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#798 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Pooll »

Znate li da li iko u Sarajevu primjenjuje Analgosedaciju ili svjesnu sedaciju?


:roll:
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#799 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by zilla_ »

shut_down wrote:da podijelim moje iskustvo,
išao sam da popravim par zuba u ovaj dom zdravlja gdje živim, međutim dođeš de se naruči, on te naruči dođeš, ne radi aparat, doktor mora na godišnji, doktor nadrkan, ugl loše iskustvo.
Helem odem privatno popravim tih par zuba koji su očigledno trebali popravak.
Doktorka meni veli zubi okolo lijepi, ali ima neki karijes iznutra (vidjela pod onim nekim svjetlom) i zub se kvari iznutra i na kraju se slomi, uglavnom nabrojala većinu zuba, ja se s*ebo reko treba mi kredit :).
Nedavno odem u studentsku polikliniku, ona meni veli svi zubi ok, samo na jednom zubu ima malo karijesa, ali nije tolika hića.
e sad sam u dilemi, jel onoj doktorici privatno u interesu da popravi što više zuba da bi zaradila, ili je ovim 'državnim' stomatolozima toliko mrsko raditi, pa kaže ma haj sve je uredu.
otići ću kod nekog trećeg stomatologa pa ću vidjelti šta on veli.
brate na studentsku ne idi ni za živu glavu... posebno ne kod one mesarke Lane (ne znam kako se preziva)... meni je uništila zub, izvadila živac iz zuba iz kojeg nije trebala, zub me non stop bolio mjesecima posle toga... na kraju odem na Bjelave kod Aščerića i kad je čovjek snimio i vidio nije mogao da vjeruje koliko je loše uradila... Oba kanala su samo malo pri vrhu bila napunjena a između tog i oba susjedna zuba je također vio karijes koji ona nije vidjela...

Ako imaš love i ako ti nije žao dat na zube moja apsolutna preporuka ide za Aščerića... Ja sam u 4 posjete njemu uradio kompletne zube (14 komada) i to bez velikog napora... Znači jedna posjeta završi ti kompletnu stranu na jednoj vilici... Nema onih fazona 10x ideš za jedan zub... Evo nakon godinu dana ni jedan od tih 14 zubi me ne boli nit imam bilo kakav problem...

Plomba ti je 50KM, slikanje 10KM, liječenje 100KM i da ti ne nabrajam dalje ne sjećam se sad... Uglavnom skuplji ti je od svih ostalih al radi boli glava...
SaMaster
Posts: 927
Joined: 06/03/2005 16:05

#800 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by SaMaster »

Dr. Gordana Bešić i Dr. Selma u Malom Bosmalu. Nema dalje, usluga samo takva.
Post Reply