Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
deseta
Posts: 65
Joined: 02/07/2010 14:20

#751 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by deseta »

ujutro ću nazvati ovog preporučenog dr. Ibraima, čisto da se konsultujem.... trebala bih uraditi tri, četiri zuba ... svi mi spominju dr. Begetu, navodno najbolji je?!
da li je iko kod njega radio i kakve su cijene ....
sabanss
Posts: 4598
Joined: 13/08/2006 11:20

#752 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by sabanss »

deseta wrote:ujutro ću nazvati ovog preporučenog dr. Ibraima, čisto da se konsultujem.... trebala bih uraditi tri, četiri zuba ... svi mi spominju dr. Begetu, navodno najbolji je?!
da li je iko kod njega radio i kakve su cijene ....
Jeste moja djevojka pa ga je htjela ubiti... Skoro je izgubila jedan zub (inace je uspjela sacuvati svih 32) :D
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#753 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by spree »

koliko je fiksni aparatic na stomatologiji? da li se dugo ceka i da li socijalno pokriva dio troskova?
Krone
Posts: 111
Joined: 23/09/2011 07:30

#754 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Krone »

zilla_ wrote:
Krone wrote:Prim. Dr. Ibrahim Huskić - oralni hirurg, super osoba, odličan ljekar, zna šta radi i kako radi (sve vrste stomatoloških usluga).
Grbavička 30, Sarajevo
033/644-519
:thumbup:
šta ima ibrahime, kako si? :evil: :evil: :evil:
Svakakvih posjetilaca ovdije ima da Bog sačuva. :thumbup:

Imam lično iskustvo sa pomenutom ordinacijom, koje je :thumbup: , a ako Vi "zilla_" također imate neko iskustvo sa nekom drugom ordinacijom, slobodno nam preporučite, zato smo svi ovdije, da pronađemo stomatologa po našoj mjeri, a ne da budemo sarkastični.
milimaj
Posts: 25
Joined: 02/12/2009 11:19

#755 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by milimaj »

deseta wrote:ujutro ću nazvati ovog preporučenog dr. Ibraima, čisto da se konsultujem.... trebala bih uraditi tri, četiri zuba ... svi mi spominju dr. Begetu, navodno najbolji je?!
da li je iko kod njega radio i kakve su cijene ....
Bila sam kod ovog hirurga prije par godina i izvadio mi je umnjak. To super radi, za ostalo ne znam. samo je nesto stalno bolestan. Problemi sa kicmom pa ako se nekome ukoci u toku rada - nela gleda sta ce.
Inace dr kod koga ne treba ici je dr. Esad Vejsilovic. Njegov krajnji cilj je navlaka i implatat. Tu mu leze pare a za popravak je bezobrazan nevidjeno, sve unisti i to namjerno. Da bi naravno imao posla oko navlaka. Moja mama ga je htejla tuziti a i ja sam se dvoumila nego nemam vremena da se povlacim po sudovima.
Evo ja trenutno imam problem sa korijenom 2, koji on nije htjeo uraditi kako treba. Jos mu je na snimku pokazano da ima proces na korijenu i ja sam to licno vidjela ali mi je on rekao sta ja znam, to je mali prosec i treba ga raditi ''tek'' kada uznapreduje. I krknu mi navalaku na taj zub. Sada cu izgleda raditi resekciju. Ma rado bih mu glavu r.....la.

Nego zna li ko kakav je neki Sulejmanagic i Quicke smile u Impotrale centru?
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#756 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by miki27A »

Amrica35 wrote:Dio sam one stare zubarski istraumirane generacije, kojima je odlazak zubaru bio gori od noćne more, a Stomatološki fakultet kao što mnogi vjeruju "zona sumraka u kojoj nestaju zubi". E pa, dragi moji, nije tačno. Meni su za operaciju do besvijesti liječenog i vađenog, ali neizvađenog zuba u jednoj privatnoj ordinaciji u Sarajevu tražili 150 KM. Na moju sreću postoji ovaj forum i hvala svima koji su preporučili dr. Prohića, koji je prije svega veliki čovjek, a još veći profesionalac koji vas svojim profesionalnim i ljudskim pristupom prije svega smiri, a zatim svoj posao obavi tako da vi iz sale izađete ljuti na sa same sebe zbog straha, brige i neprospavanih noći koje ste proveli razmišljajući o toj kako je narod naziva "klaonici" u koju idete. Odgovorno tvrdim da su mi čistili kamenac i po raznim privatnim ordinacijama, ali pristup dr. Aide me oduševio, jer je krajnje strpljiva, detaljna, spremna da vam objasni sve što treba, da vas savjetima uputi u ono što ne znate, a za njen rad imam samo riječi hvale. Dr. Mersiha Dulić, koja radi na Bolestima zuba, mislim da se odjeljenje tako zove, je još jedan primjer mlade, srdačne osobe, maksimalno posvećene pacijentu, neko ko će vas saslušati i kad od straha počnete pričati o "babama i žabama" a onda polako, dati sve od sebe i do zadnjeg se boriti za svaki zub. Znam da su iskustva različita, ali znam i da bi svima bilo mnogo bolje kad bi svoje povjerenje poklonili tim mladim, školovanim ljudima. Još jednom želim reči da sam od kartoteke, sestrica, doktorica, doživjela samo poštovanje i srdačan, topli, ljudski odnos koji većina nas kupuje u privatnim ordinacijama. Za sve one koji će reči da reklamiram Stomatologiju, da sam uposlenik, ili student, odgovorno tvrdim da nisam.
I ja da pohvalim rad ljudi na Stomatologiji: osmica gornja desno (izrasla ali malo cudno, prema obrazu rasla)popravljana (Asecric je htio vaditi prije par godina, ja se usutila, on popravio :) i sve do novembra bila OK. Problem sa zubom je da se nikad nije moglo totalno ocistiti kako bog zapovijeda taj zub. Meni dojadi, i odlucim da cu je izvaditi. Obzirom da je to gornja vilica, po snimku je bilo da je blizu sinusa i moja privatna doktorica se nije smjela usuditi da to radim kod nje. Poslala me na stomatologiju, oni vidjeli snimak, sutradan dosla da izvade. Proces vadjenja je trajao 2 minute nakon davanja lokalne anestezije, sinus nije otvoren, a cijelo zadovoljstvo me je kostalo 2KM! (participacija za anesteziju) U Quick smile sam nazvala da pitam za cijenu vadjenja umnjaka, odmah su mi rekli da je to 300 KM?
Isto tako sestra (14 god) popravljana sestica desna donja, pod plombom proces bio i kod Ascerica su rekli da je zub samo za vaditi (najlakse je izvaditi zub!) Ja sa njom na stomatologiju (jeste da se ceka duze), evo su joj stavili da se umrtvi zivac, koliko vidim nema bolova, znaci da bi ipak moglo uspjeti lijecenje, a onda i punjenje kanala i da se zavrsi sa ocuvanim zubom.

/ da se i ja ogradim: najblize stomatologiji sam bila u zubotehnickoj skoli, i da nikad nisam bila ljubitelj iste: citaj traume od stomatologa kroz cijelo djetinjstvo, ali moram priznati da su na stomatologiji priznati strucnjaci koji se ipak vode motom da se prvo zub mora probati izlijeciti, a tek onda kad tretman lijecenja nema ucinka da se zub vadi/
ice2cube
Posts: 707
Joined: 18/03/2012 13:47
Location: Hell

#757 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by ice2cube »

Da li se ikome desilo da ima na jednom zubu 3 plombe ? :-) Davno mi je jedna zubarka za*ebala zub, pa i dan danas ispastam. Ova nova mi je zubarka rekla da ako nesto tvrdo zagrizem, da bi mi se mogao polomiti :-)

I jos nesto, da li djeluju oni gelovi za izbjeljivanje i jesu li stetni ? Ipak su to hemikalije.. :D
User avatar
lara b.
Posts: 307
Joined: 23/01/2007 15:05
Location: sarajewo

#758 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by lara b. »

milimaj wrote: Nego zna li ko kakav je neki Sulejmanagic i Quicke smile u Impotrale centru?
ja sam isla u quick smile, imala slomljen zub, trebala popravku, ali nisam nista dobila :roll:
uglavnom doktorica me poslala da slikam sve zube, pa ultra zv.ciscenje, nije mi zub/slomljeni/ ni pogledala, nego samo snimak, rekla da ce mi trebati vaditi 5-6 zuba, nije sigurna moze li popraviti karijes, i odmah mi pocela o popunjavanju izvadjenih :shock:
uglavnom to mi je sve rekla u 3 minuta i otisla... da taj slomljeni ne moze raditi, ne zna sta ce ako ga otvori, pa trebalo vaditi, ona ne vadi, hirurg niije tu, da dodjem drugi dan tj. za 8 dana dobila termin :shock: :shock:
uglavnom "pregled" i snimak i ciscenje je sve 120km.
pitam je jel cu hodati tako 7 dana sa slomljenim zubom, ona me blijedo gleda, kaze nema problema, pa vjerovatno ce taj zub vaditi :-)
uglavnom nisam vise isla, otisla kod drugog zubara taj isti dan, popravili mi taj slomljeni zub i kaze ovaj zubar sve se moze popraviti ni govora o vadjenju, uglavnom popravljam ih sada, to je sve karijes ispod starih plombica, ali nije za vaditi :-)
tako da sam ja bez komentara :cry: :cry:
milimaj
Posts: 25
Joined: 02/12/2009 11:19

#759 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by milimaj »

lara b. wrote:
milimaj wrote: Nego zna li ko kakav je neki Sulejmanagic i Quicke smile u Impotrale centru?
ja sam isla u quick smile, imala slomljen zub, trebala popravku, ali nisam nista dobila :roll:
uglavnom doktorica me poslala da slikam sve zube, pa ultra zv.ciscenje, nije mi zub/slomljeni/ ni pogledala, nego samo snimak, rekla da ce mi trebati vaditi 5-6 zuba, nije sigurna moze li popraviti karijes, i odmah mi pocela o popunjavanju izvadjenih :shock:
uglavnom to mi je sve rekla u 3 minuta i otisla... da taj slomljeni ne moze raditi, ne zna sta ce ako ga otvori, pa trebalo vaditi, ona ne vadi, hirurg niije tu, da dodjem drugi dan tj. za 8 dana dobila termin :shock: :shock:
uglavnom "pregled" i snimak i ciscenje je sve 120km.
pitam je jel cu hodati tako 7 dana sa slomljenim zubom, ona me blijedo gleda, kaze nema problema, pa vjerovatno ce taj zub vaditi :-)
uglavnom nisam vise isla, otisla kod drugog zubara taj isti dan, popravili mi taj slomljeni zub i kaze ovaj zubar sve se moze popraviti ni govora o vadjenju, uglavnom popravljam ih sada, to je sve karijes ispod starih plombica, ali nije za vaditi :-) tako da sam ja bez komentara :cry: :cry:
E vidiš to je najžalosnije što je njima svima krajnji cilj uraditi navlaku jer su im tu glavne pare od po par stonina maraka odjednom. Ovaj Vejsilagić, sav je on pun priče, on kao najbolji, on se školovao u Parizu, samo on tako zna raditi i više niko u BiH, zato on nema nigdje reklame.... Ponaša se kao da on nama svima daje sevap a ne mi njemu strašne pare. Kao da smo svi mi na grani rasli i sisale vesla. Ja i mama smo za 3 mj. iskeširale 3500 KM da bi nam sve plombe pocrnile i pronijenile boju, poispadale, popucale, okrnjile se.... sa mjesec i po dana. A najskuplje nam je naplatio. Ma nemam riječi!
Sada više nije ni bitna cijena ali kako biti siguran da ćeš za tu paprenu cijenu dobiti i extra uslugu???!!!
Ne znam više ni gdje da idem ni šta da radim??? :?
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#760 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by zahvalan »

Krone wrote:Prim. Dr. Ibrahim Huskić - oralni hirurg, super osoba, odličan ljekar, zna šta radi i kako radi (sve vrste stomatoloških usluga).
Grbavička 30, Sarajevo
033/644-519
:thumbup:

:thumbup: vadio umnjake kod njega,odlican je


A inace moja zubarka je Senada Omerbasic na Kovacicima,prezadovoljan sam :D ;-)
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#761 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Aurora Borealis »

Da provjerim jos jednom, kako se zove ordinacija na Dobrinji koju hvalite za estetske radove (navlake, ujednacavanje osmijeha itd)?
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#762 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by teAMICA »

Imam pitanjce, možda je neko isto ovo imao, ne znam da li da idem zubaru ili nekom drugom... Na dnu nepca (onaj meki dio prema jeziku) mi se pojavila neka izraslina žute boje, ništa ne boli, ne smeta, sve ok, samo je odjednom osjetim. Kako dođe tako i prođe, ali problem je što se stalno vraća. Iscuclah dvije kutije Lysobacta, a evo je opet :roll:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#763 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by pakica_ »

miki27A wrote:
I ja da pohvalim rad ljudi na Stomatologiji: osmica gornja desno (izrasla ali malo cudno, prema obrazu rasla)popravljana (Asecric je htio vaditi prije par godina, ja se usutila, on popravio :) i sve do novembra bila OK. Problem sa zubom je da se nikad nije moglo totalno ocistiti kako bog zapovijeda taj zub. Meni dojadi, i odlucim da cu je izvaditi. Obzirom da je to gornja vilica, po snimku je bilo da je blizu sinusa i moja privatna doktorica se nije smjela usuditi da to radim kod nje. Poslala me na stomatologiju, oni vidjeli snimak, sutradan dosla da izvade. Proces vadjenja je trajao 2 minute nakon davanja lokalne anestezije, sinus nije otvoren, a cijelo zadovoljstvo me je kostalo 2KM! (participacija za anesteziju) U Quick smile sam nazvala da pitam za cijenu vadjenja umnjaka, odmah su mi rekli da je to 300 KM?
Isto tako sestra (14 god) popravljana sestica desna donja, pod plombom proces bio i kod Ascerica su rekli da je zub samo za vaditi (najlakse je izvaditi zub!) Ja sa njom na stomatologiju (jeste da se ceka duze), evo su joj stavili da se umrtvi zivac, koliko vidim nema bolova, znaci da bi ipak moglo uspjeti lijecenje, a onda i punjenje kanala i da se zavrsi sa ocuvanim zubom.

/ da se i ja ogradim: najblize stomatologiji sam bila u zubotehnickoj skoli, i da nikad nisam bila ljubitelj iste: citaj traume od stomatologa kroz cijelo djetinjstvo, ali moram priznati da su na stomatologiji priznati strucnjaci koji se ipak vode motom da se prvo zub mora probati izlijeciti, a tek onda kad tretman lijecenja nema ucinka da se zub vadi/
cudno mi sto je asceric htio vadit, jer dok sam ja molila da mi vadi zub koji me patio i patio i patio, on je insistirao na popravljanju i operaciji da se zub spasi.. jedva ga namolih da ga izvadi.. j*bo mi je taj zub znanje za sva vremena.. vallahi mi ne nedostaje, nosi ga djavo :D
zato mi je pravo cudno sto je asceric preporucio vadjenje, al' haj' znaj :D bitno je da je seka spasila zub :thumbup:
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#764 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by petunija »

I meni je čudno to za dr. Ašćerića, ali eto ima raznih iskustava.
Što se tiče Stomatologije, išla sam kao dijete tamo, kod dr. Mitković, ali koliko znam ona tamo više ne radi. Ona mi je bila super, tako da i iz te klinike nosim pozitivna iskustva. Trenutno idem privatno kod stomatologa ne zato što sumnjam u Stomatologiju, kao što je neko gore protumačio, nego zato što nemam previše vremena za čekanje, volim čim dođem da mi odmah počnu raditi i da što prije završim. A tamo sam uvijek morala čekati, bez obzira što se termin zakaže. :mrgreen:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#765 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by azurna_obala »

nafaka123 wrote:gdje se moze slikati zub,u omera maslica nemaju filmova :x ..jel se moze na stomatoloskom fakultetu i koliko se placa? zna li ko? hvalaaa :-D
Može kod Bičakćića, jedan zub 5 KM...
Agnese
Posts: 1709
Joined: 29/12/2011 17:08

#766 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Agnese »

Aurora Borealis wrote:Da provjerim jos jednom, kako se zove ordinacija na Dobrinji koju hvalite za estetske radove (navlake, ujednacavanje osmijeha itd)?
:?:
Boxer
Posts: 6
Joined: 22/07/2008 05:28

#767 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Boxer »

Da li neko od stomatologa u gradu radi sa anestezijom u vidu gasa, igle su mi uvijek bile barbarske ? :-D
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#768 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by zahvalan »

nafaka123 wrote:gdje se moze slikati zub,u omera maslica nemaju filmova :x ..jel se moze na stomatoloskom fakultetu i koliko se placa? zna li ko? hvalaaa :-D
Moze u onoj zgradi sto je kod robota u Hrasnom ona zgrada preko puta. gore negdje na zadnjem spratu cini mi se :D
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#769 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by konjislav »

MiMi988 wrote:Kakva je Dr. Suanita Merdović?
Uzela sam onaj e kupon pa me zanima... :)
Ona je meni razbila strah od zubara, koji sam imao od 11 godine kada mi je mesarka iz doma zdravlja u Vogosci bez na zivo popravljala zub sa amalgamom. Kod Suanite Merdovic sam 3 zuba popravio (2 gornje setice, i donju lijevu sesticu), i zamijenila donju desnu sesticu kompozitnom plombom (drzo amalgam sve do sad, al brate ruzno izgleda). Takodjer sam bio skidao kamenac kod nje, a drugi put umjesto skidanja kamenca (sto je reklamirano na ekuponu) mi je stavljala FLOR na zube, jer su mi bili osjetljiviji nakon skidanja kamenca, na sta me je prije toga upozorila. Ostala mi je jos gornja desna sedmica, ali ona je odron, te me je poslala na snimanje zuba, i potencijalno lijecenje. Nedavno sam radio nesto na donjoj desnoj sedmici (nisam ni znao da ista ima) u Denta S kod narodnog pozorista, kao i AirFlow ciscenje zuba, a zakazao sam ovaj petak (13. April) za ciscenje kanala za ovu sedmicu i nakon toga za plombiranje. Za Denta S sam cini mi se cuo od nekog ovdje na forumu, te sam slucajno vidio da ima ovaj kupon, pa sam njima otisao.
Sto se tice doktorice Suanite, ja je mogu pohvalit i predlozit, stvarno je strpljiva, te objasnjava sve sta radi, cak sam sa njom i napravio taktiku (tj. ona mi je predlozila), da cim mi nesto smeta, ja dignem prst, i ona prestane. Recimo dok sam radio ovu sesticu na donjoj vilici, ona voda mi stalno isla pod jezik pa sam tesko disao, i cim bih digao prst, ona bi prestala, ja bih progutao pljuvacku i udahnuo.

Kad smo vec kod zuba, s obzirom da sam totalno izgubio strah (sto mi je jako drago, te svima toplo preporucujem), zelio bih da pitam prisutne forumase sta misle o IZBLJEVINJU ZUBA pomocu ovog kupona, drama jeftino samo 160 za citava usta, i to jos rade bez lasera, nego samo sa onim gelom, dal da uzmem?

EDIT: Takodjer sam kontaktirao ovu firmu u Americi, posto vidim da imaju ovo da sam ti kod kuce uradis, te mozes raditi svaki mjesec, s obzirom da dobijes 4 sprice sa onim gelom, koriste onaj nakav kalcij sa 25% hidrogen peroxida s kojim zubi budu manje osjetljivi (sto je veliki plus), a kosta kao i ovdje kod nas ili daleko manje, ja sam prije ovog kupona znao za 3 mjesta gdje rade izbjeljivanje i to za 900, 700 i 800KM, znaci uzas skupo. Je li neko zna da li rade ovi take-home kitovi?
zubatichika
Posts: 3
Joined: 31/12/2011 00:01

#770 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by zubatichika »

Vaš stomatolog bi trebao da zna da postoji sisaljka, pa vas ništa ne bi gušilo. Takodjer, sadržaj iz usta prilikom rada bi trebali ispljunuti, nipošto gutati, pogotovo ako je odstranjivan amalgam. Taj vaš stomatolog se ne drži osnovnih pravila, tako da to umanjuje vrijednost krajnjeg rezultata. Što se tiče pomenutog izbjeljivanja, zamislite šta 6-9% hidrogena uradi sa kosom u frizerskom salonu i to sada prenesite na 25% u ustima. Sa takvim stvarima treba biti oprezan i takve stvari u normalnoj Europi se rade pod kontrolom stomatologa. U cijenu usluge ulazi i odgovornost, tako da u Americi možete sami sebi "spržiti" usta i onda za to nikoga ne možete tužiti.
nola x
Posts: 3
Joined: 22/04/2012 11:36

#771 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by nola x »

Lijep pozdrav svima, molima bih za savjet i komentar glede moga problema. Naime, ustanovljena mi je dijagnoza: subluxatio artuculotemporomandibularis lat. sin. Dobila sam uputstva za vježbe, ali čini mi se da ne pomažu. Ima li iko slična iskustva? Takođe, razmišljam o implantima, pa me zanima da li ih je iko radio kod prof. Gojkova. Hvala unaprijed.
nola x
Posts: 3
Joined: 22/04/2012 11:36

#772 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by nola x »

babyline wrote:
nola x wrote:Lijep pozdrav svima, molima bih za savjet i komentar glede moga problema. Naime, ustanovljena mi je dijagnoza: subluxatio artuculotemporomandibularis lat. sin. Dobila sam uputstva za vježbe, ali čini mi se da ne pomažu. Ima li iko slična iskustva? Takođe, razmišljam o implantima, pa me zanima da li ih je iko radio kod prof. Gojkova. Hvala unaprijed.
koje si vjezbe dobila? hvala!
Vrh jezika se postavi na meko nepce, a onda se usta otvaraju do granice bola (što nije mnogo jer jezik mora biti u kontaktu sa nepcem svo vrijeme) i zatvaraju. Treba ih raditi 2 puta dnevno po tri minute. Pozdrav
JoeMessi
Posts: 12
Joined: 29/03/2012 14:02

#773 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by JoeMessi »

Dr Nevzeta Pehilj: poštena, skromna, stručna, nježne ruke i beskrajno strpljiva
Otes, telefon 63 63 91
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#774 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by miki27A »

Update za sestru: prosle sedmice je zavrseno lijecenje zuba, zub je zatvoren (amalgamska plomba) i jos uvijek je u glavi!! (Dodje mi da je odvedem Ascericu i pokazem mu da je zub koji su i on i ona doktorica koja radi kod njega odmah htjeli vaditi, ipak spasen!!)
Sad jos ima da rijesi nocni bruksizam, bila je na ortodonciji na stomatologiji, tamo su joj rekli da kupi u sportskoj prodavnici stitinik za zube i da im dodje da joj oni to namjeste? :) pa idemo ovih dana da to napravimo...
zubatichika
Posts: 3
Joined: 31/12/2011 00:01

#775 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by zubatichika »

miki27A wrote:Update za sestru: prosle sedmice je zavrseno lijecenje zuba, zub je zatvoren (amalgamska plomba) i jos uvijek je u glavi!! (Dodje mi da je odvedem Ascericu i pokazem mu da je zub koji su i on i ona doktorica koja radi kod njega odmah htjeli vaditi, ipak spasen!!)
Sad jos ima da rijesi nocni bruksizam, bila je na ortodonciji na stomatologiji, tamo su joj rekli da kupi u sportskoj prodavnici stitinik za zube i da im dodje da joj oni to namjeste? :) pa idemo ovih dana da to napravimo...


Ja bih bez reklame u par riječi o udlagi za bruxizam (michigan splint, bruxizm splint pa pretražite na netu). Jednostavno za izradu, izrađuje se u zubotehničkom laboratoriju po otisku uzetom u ordinaciji, ispravno je da je sa jedne strane mekan(ona strana koja se postavlja na zube), a sa druge tvrda što spriječava trošenje odnosno omogučava dugotrajnost. Potrebno je da je urađena u zagrizu i stoga se uzima otisak obje vilice. Kada odete u ordinaciju informišite se o ovome i ako vam potvrde navedeno dobićete ispravnu udlagu, sve ostalo je improvizacija i može povećati problem. klix u apoteci nikako nisu za bruxizam, već za neke druge namjene. Što se tiče cijene, vrlo raznoliko za istu stvar, pa prethodno pozovite nekoliko ordinacija. Možete uštediti 100-200KM. :-D
Post Reply