Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Johnny071
Posts: 619
Joined: 11/02/2009 13:42
Location: izmedju redova
Contact:

#676 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Johnny071 »

:) da se i ja ovdje prijavim... vidim nisam usamljen pa da podjelim svoja iskustva. Desavalo mi se svasta u zivotu, tuce, ranjavanje itd, medjutim, uvjek bih pristao prije ici na operaciju srca nego otici kod zubara. Ovo se moze usko vezati uz traumu koju sam dozivio jednom na stomatologiji u sarajevu kada mi je jedna doktorica pravila zub, nikada vise poslije toga nisam otisao zubaru. Proslo je od tada dosta godina, 80% zuba je vec trazilo paznju, neki vise neki manje, vec sam polako poceo da se pripremam na odlazak zubaru kada sam imao nezgodu u kojoj sam ostao bez gornjeg keca. Eh... muke moje, na preporuke moje supruge, punice, i kompletne familije otisao sam kod jednog stomatologa. Uopste nisam znao koji je dobar, koji nije, koji je na glasu koji ne, jednostavno sam taj dio preskako i izbjegavao tu temu uvijek... sutra mi je zadnji odlazak u nizu od 2 sedmice i mogu reci da sam sve popravio, ugradio implant na keca koji izgleda kao onaj moj i super sam zadovoljan. Nedavno sam citao ovu temu i skonto da cu napisati svoje misljenje kada zavrsim. Znaci ja sebe vidim kao najvecu kukavicu sto se zubara tice, a opet, poslije tretmana kod zubara kog sad volim kao da mi je otac/brat ohrabren sam :) Procitao sam dosta postova i nebih sad da ovo izgleda kao reklama jer stvarno nije, jednostavno moje misljenje i iskustva. Bol nisam nikakvu osjetio, svi su mi zubi spaseni, na vecini je ljecena gangrena, cisceni kanali, radjena nadogradnja.... jednostavno ne mogu da prepoznam svoja usta kada ih otvorim, sve je bijelo i lijepo i sto je najbolje izgleda kao sto bi rekli od majke rodjeno, iskreno, meni estetika nije bila uopste u planu niti jednom nego samo da to prodje, prvih par dana mojih odlazaka sam bio u tolikom grcu u onoj stolici ocekujuci ostru bol i slicno, pogotovo kod ciscenja kanala, na kraju sam se tolko opustio da sam slusao muziku, zatvorio oci i razmisljao o desetim stvarima. Ponovo kazem, ne pravim reklamu na silu, jednostavno dijelim svoja iskustva, a stomatologa kao stomatologa moram da pohvalim jer je meni ucinio veliku uslugu i svojim ponasanjem, stavom i odnosom promjenio moje misljenje i osjecaje prema svemu tome. Sada na kraju cu napisati ko je u pitanju:
ordinacija CITY DENT Sarajevo, dr. Tatarevic Erdin nalazi se u ulici visnjik.

Meni su cijene pristupacne, a sobzirom da sam radio skoro pa sve zube vise niti ne znam koliko je sta pojedinacno bilo jer sam dobio i popuste, uglavnom ja sam zadovoljan i necu se ustrucavati otici zubaru nikad vise, naravno, ukoliko to bude moj zubar.

pozdrav svima.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#677 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by minjonja »

Johnny071 wrote::) da se i ja ovdje prijavim... vidim nisam usamljen pa da podjelim svoja iskustva. Desavalo mi se svasta u zivotu, tuce, ranjavanje itd, medjutim, uvjek bih pristao prije ici na operaciju srca nego otici kod zubara. Ovo se moze usko vezati uz traumu koju sam dozivio jednom na stomatologiji u sarajevu kada mi je jedna doktorica pravila zub, nikada vise poslije toga nisam otisao zubaru. Proslo je od tada dosta godina, 80% zuba je vec trazilo paznju, neki vise neki manje, vec sam polako poceo da se pripremam na odlazak zubaru kada sam imao nezgodu u kojoj sam ostao bez gornjeg keca. Eh... muke moje, na preporuke moje supruge, punice, i kompletne familije otisao sam kod jednog stomatologa. Uopste nisam znao koji je dobar, koji nije, koji je na glasu koji ne, jednostavno sam taj dio preskako i izbjegavao tu temu uvijek... sutra mi je zadnji odlazak u nizu od 2 sedmice i mogu reci da sam sve popravio, ugradio implant na keca koji izgleda kao onaj moj i super sam zadovoljan. Nedavno sam citao ovu temu i skonto da cu napisati svoje misljenje kada zavrsim. Znaci ja sebe vidim kao najvecu kukavicu sto se zubara tice, a opet, poslije tretmana kod zubara kog sad volim kao da mi je otac/brat ohrabren sam :) Procitao sam dosta postova i nebih sad da ovo izgleda kao reklama jer stvarno nije, jednostavno moje misljenje i iskustva. Bol nisam nikakvu osjetio, svi su mi zubi spaseni, na vecini je ljecena gangrena, cisceni kanali, radjena nadogradnja.... jednostavno ne mogu da prepoznam svoja usta kada ih otvorim, sve je bijelo i lijepo i sto je najbolje izgleda kao sto bi rekli od majke rodjeno, iskreno, meni estetika nije bila uopste u planu niti jednom nego samo da to prodje, prvih par dana mojih odlazaka sam bio u tolikom grcu u onoj stolici ocekujuci ostru bol i slicno, pogotovo kod ciscenja kanala, na kraju sam se tolko opustio da sam slusao muziku, zatvorio oci i razmisljao o desetim stvarima. Ponovo kazem, ne pravim reklamu na silu, jednostavno dijelim svoja iskustva, a stomatologa kao stomatologa moram da pohvalim jer je meni ucinio veliku uslugu i svojim ponasanjem, stavom i odnosom promjenio moje misljenje i osjecaje prema svemu tome. Sada na kraju cu napisati ko je u pitanju:
ordinacija CITY DENT Sarajevo, dr. Tatarevic Erdin nalazi se u ulici visnjik.

Meni su cijene pristupacne, a sobzirom da sam radio skoro pa sve zube vise niti ne znam koliko je sta pojedinacno bilo jer sam dobio i popuste, uglavnom ja sam zadovoljan i necu se ustrucavati otici zubaru nikad vise, naravno, ukoliko to bude moj zubar.

pozdrav svima.
svaka cast sto si uspio skupiti hrabrosti i preci preko tog straha. nadam se da ce ostali koji su u slicnoj situaciji kao sto si ti bio vidjeti u tebi primjer :thumbup:
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#678 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Kapri »

Imala sam dva mala kvara i popravila u Sanasi kod nekog Arapa.Odlican.Pa eto,ako neko zeli.....
Woman
Posts: 314
Joined: 20/02/2010 17:45

#679 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Woman »

ima jedna zubarka u kumrovecu, Fadila Fočo. zaobilaziti u širokom luku. mojoj poznanici slomila peticu dok je pokušavala izvadit šesticu, a lično mojoj sestri dva zuba doobro zeznula svojom nestručnošću.
Ford_Fiesta
Posts: 36
Joined: 08/01/2011 11:57

#680 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ford_Fiesta »

gdje se moze napraviti rtg zuba i koliko kosta? po mogucnosti da je u blizini otoke radi snijega :-D
User avatar
smurf
Posts: 70206
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#681 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by smurf »

Ne znam da li ima u Kumrovcu, ali u Omer Maslic (iza ledja ulaz) ti nije daleko.
Ford_Fiesta
Posts: 36
Joined: 08/01/2011 11:57

#682 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ford_Fiesta »

to je dom zdravlja,trebalo bi se naruciti jel?
evo citam da ima na alipasinom A faza,akd i nije tako daleko. Ruždija Dr. Rožajac,jel netko ima iskustva s ovim doktorom?
User avatar
smurf
Posts: 70206
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#683 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by smurf »

Da, dom zdravlja. Ako ces platiti RTG ne narucujes se, mozda da sacekas par minuta, e ako imas uputnicu i ides dzabnim redovnim putem (participacija za panoramu je 2 KM) onda te naruce poslije podne. Zaista ne znam koliko kosta, mislim da je panorama (komplet obje vilice) 15 KM.
Ford_Fiesta
Posts: 36
Joined: 08/01/2011 11:57

#684 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ford_Fiesta »

tnx
ma samo jedan zubic da slikam :-D nije panorama :D
valjda su im dobre snimke... :-)
Ford_Fiesta
Posts: 36
Joined: 08/01/2011 11:57

#685 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ford_Fiesta »

samo da javim ako kome treba. bez uputnice snimanje jednog zuba kosta 3.70km,i sve gotovo za 10-ak minuta :-D
User avatar
smurf
Posts: 70206
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#686 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by smurf »

Je l' fino isp'o? :D
Gdje si uradio? Cisto informativno.
nuki_cika
Posts: 1078
Joined: 06/07/2010 16:19

#687 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by nuki_cika »

autotoxis wrote:
Mrki92 wrote:Kao dijete sam doživio traumu od posjete zubaru, čak se više i ne sječam detalja i od tada pa do sad a zašao sam u četrdesete imam veliki problem posjete zubaru.Pisanje ovdje o tom a kamoli pomisao posjete proizvodi nelagodu i priznajem strah.Sada imam problem kako estetske prirode a tako i problem sa žvakanjem hrane, čestih upala itd.sigurno bih trebao izvaditi 4-5 zuba, ostatak popraviti i popuniti vještačkim.Svaki savjet i pomoć bi mi dobro došao, ako je neko imao isti ili sličan problem, a pogotovo ako ima neko stručno dokazano rješenje i savjet.Nisam nešto bogat ali bih za ovo našao neke pare, kako kažu ako treba "pozajmio", samo da to rješenje dovede do rezultata da napravim prvi korak i na neki bezbolan način i sa što manje traume. Hvala unaprijed.
Da pokusam malo pomoci, ako si citao malo po forumu mozes vidjeti da se velika vecina ljudi boji stomatologa, i to nije nista strano, ja prvi kada trebam kod stomatologa radje bi na elektricnu stolicu, cini mi se da bi me bilo manje strah, tako da koristim svaku mogucu ispriku samo da ne odem tj. lazem samoga sebe. Sto se tice samog odlaska i bola, bezbolno ti nece biti ali vjeruj mi svaki taj bol kod stomatologa ne moze se mjeriti sa bolom kod malo jace upale a da ne govorim o upalama od par dana tako da znas da neces imati bol veci od onoga sto si do sada dozivio plus sto kod stomatologa ako te i zaboli za par sekundi je sve gotovo.
Moj ti je savjet da prvo zakazes termin za pregled bez ikakvih popravki da razbijes onaj pocetni strah, da se upoznas sa doktorom, razbijes tremu i napravis prvi korak te da se sagleda situacija sta ti je dalje raditi.
Ove zube sto treba vaditi najbolje ti je ako imas osiguranje da to uradis u domu zdravlja jer oni to svakodnevno rade i dosta vise od privatnika a popravke kod ovih drugih.
Na kraju ti mogu reci samo da ne gledas na te odlaske i razmisljas o strahu nego gledaj na krajnji ishod koji ce te rijesiti trenutnih problema i bice ti dosta lakse :-D
Nemoj čovjeka prepadati :D
Salim se,sve to zavisi koliko je neki zub pokvaren.Ja sam dvicu tri puta popravljao i ni jednom me nije bolilo ama bas nimalo-dok sam išao u srednju školu imao sam pravo na besplatno popravljanje u domu zdravlja "Stari grad"ne mogu se sjetiti imena doktorice koja mi je popravila tri zuba bez anestezije i nije me bolilo nimalo iako su bili poprilčno pokvareni.Evo sdema godina plombe i dalje stoje i nisam imao nikakvih problema. :-D
Samo hrabro i bez panike.Te zube koje imas pokvarene,ako ti zub nije šupalj postao,bez obzira što je na površini okvaren nema sanse da te boli i bez anestezije :thumbup:
User avatar
lara b.
Posts: 307
Joined: 23/01/2007 15:05
Location: sarajewo

#688 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by lara b. »

ovako, izvadila sam zub 3 gornja i sada mi tu treba napraviti navlake za 3 i 4 koja je onako sva plombirana...pa vasa iskustva, koja je najbolje staviti i koliko kosta to zadovoljstvo...
jel neko radio to u quicksmile..koliko kosta kod njih :)
Ford_Fiesta
Posts: 36
Joined: 08/01/2011 11:57

#689 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ford_Fiesta »

smurf wrote:Je l' fino isp'o? :D
Gdje si uradio? Cisto informativno.
pa mislim da je ok,vidljivo je poprilicno :D
kod onih ''teta'' u omera maslica :D
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#690 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by zilla_ »

Ja sam zbog straha od zubara bio poprilično zapustio zube i prije nekoliko mjeseci skupim svu hrabrost i odem da uradim zube od do... Trebalo je popraviti 13 komada od toga jedan je bio slomljen pa je tu trebala livena nadogradnja i navlaka... Sve to sam odradio u ordinaciji Aščerić na Bjelavama... Inače polomba je 50KM al moje mišljenje je da doktor radi školski i sve po ps-u... Ovaj zub gdje je trebala nadogradnja i navlaka me izašao 400KM (200KM navlaka, 100KM livena nadogradnja i 100KM liječenje)....

Znam da ima i jeftinijih stomatologa al ja dok je ovog hadžije ne idem nigdje drugo 8)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#691 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kamen spoticanja »

zilla_ wrote:Ja sam zbog straha od zubara bio poprilično zapustio zube i prije nekoliko mjeseci skupim svu hrabrost i odem da uradim zube od do... Trebalo je popraviti 13 komada od toga jedan je bio slomljen pa je tu trebala livena nadogradnja i navlaka... Sve to sam odradio u ordinaciji Aščerić na Bjelavama... Inače polomba je 50KM al moje mišljenje je da doktor radi školski i sve po ps-u... Ovaj zub gdje je trebala nadogradnja i navlaka me izašao 400KM (200KM navlaka, 100KM livena nadogradnja i 100KM liječenje)....

Znam da ima i jeftinijih stomatologa al ja dok je ovog hadžije ne idem nigdje drugo 8)
:shock:
jarane pa mi onda za dzaba radimo :-)
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#692 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Alive »

kamen spoticanja wrote: jarane pa mi onda za dzaba radimo :-)
Kako se uzimaju pare... :D :D :D
benjo08
Posts: 42
Joined: 19/08/2010 09:28

#693 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by benjo08 »

Pozdrav svima

Meni je nedavno dijagnosticiran temporomandibularni poremećaj (poremećaj viličnog zgloba), i povremeno imam jaku bol na desnoj strani vilice i pomalo udara u glavu i u uho. Imam utisak isto kao i da me zub boli samo nemogu ocjeniti koji tačno :?
Mislim, možda je ova bol i od zuba, al obišla sam dosta ovih "zvučnih" sarajevskih stomatologa i niko mi sa sigurnošću 100% nije mogao reći jel bol od zuba ili ne! Na 3 zuba je rađeno kanalsko liječenje, zatim apikotomija....ma svašta...
Bolovi su počeli prije godinu dana,ne mogu da vjerujem da me boli od zgloba, jer nije mi se taj poremećaj viličnog zgloba desio preko noći već sigurno postoji duže vremena ili mi je urođeno...ne znam?
Da li je neko imao slično iskustvo....molim za savjete, preporuke i sl...

Hvala puno
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#694 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kamen spoticanja »

benjo08 wrote:Pozdrav svima

Meni je nedavno dijagnosticiran temporomandibularni poremećaj (poremećaj viličnog zgloba), i povremeno imam jaku bol na desnoj strani vilice i pomalo udara u glavu i u uho. Imam utisak isto kao i da me zub boli samo nemogu ocjeniti koji tačno :?
Mislim, možda je ova bol i od zuba, al obišla sam dosta ovih "zvučnih" sarajevskih stomatologa i niko mi sa sigurnošću 100% nije mogao reći jel bol od zuba ili ne! Na 3 zuba je rađeno kanalsko liječenje, zatim apikotomija....ma svašta...
Bolovi su počeli prije godinu dana,ne mogu da vjerujem da me boli od zgloba, jer nije mi se taj poremećaj viličnog zgloba desio preko noći već sigurno postoji duže vremena ili mi je urođeno...ne znam?
Da li je neko imao slično iskustvo....molim za savjete, preporuke i sl...

Hvala puno
de mi postaj OPG snimak na pp
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#695 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kamen spoticanja »

Alive wrote:
kamen spoticanja wrote: jarane pa mi onda za dzaba radimo :-)
Kako se uzimaju pare... :D :D :D
ovo isto kod mene za pola jeftinije :-)
a isti su nam prot. laboratoriji
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#696 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by teAMICA »

Ja bila u Quick Smile, zamijenili mi plombu na gornjoj petici, koja me tek nakon toga počela boliti :-)
Na početku nisam mogla pipnuti taj zub, ko da u mozak udara :D
Evo nakon dvije hefte je malo lakše, ali kad koncem čistim između, sve zvijezde prebrojim...
Ford_Fiesta
Posts: 36
Joined: 08/01/2011 11:57

#697 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ford_Fiesta »

:-)
Last edited by Ford_Fiesta on 10/02/2012 11:40, edited 1 time in total.
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#698 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by teAMICA »

ma ja zvala, dan nakon, kaže mi ona teta da je to normalno da boli, čak i do mjesec dana nakon intervencije.
Ford_Fiesta
Posts: 36
Joined: 08/01/2011 11:57

#699 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ford_Fiesta »

ne znam sto da ti kazem...mozda ipak da potrazis misljenje nekog drugog stomatologa...ne bi bilo da odmet..
Ford_Fiesta
Posts: 36
Joined: 08/01/2011 11:57

#700 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ford_Fiesta »

Ford_Fiesta wrote:ne znam sto da ti kazem...mozda ipak da potrazis misljenje nekog drugog stomatologa...ne bi bilo na odmet..
Post Reply