Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47213
Joined: 26/02/2004 00:00

#576 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by karanana »

moze li dobra preporuka za nekog estetskog koji ce eventualno probati da zakrpi slomljeni zub?
User avatar
KiSSgirl
Posts: 518
Joined: 23/04/2011 04:05
Location: nema me

#577 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by KiSSgirl »

Zna li netko ima li neki dobar zubar na Alipasinu' ja isla kod neke Refadije Džongovic.. nekako nisam zadovoljna :-? zub me i dalje boli, ubi me.. :cry: :cry: necu da mi neko upropasti zube :twisted:
spatio
Posts: 1
Joined: 02/10/2011 20:52

#578 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by spatio »

Trebam slikati zub hitno, pa me zanima gdje bi se to moglo uraditi, bez naručivanja i čekanja...
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#579 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by gerberica »

spatio wrote:Trebam slikati zub hitno, pa me zanima gdje bi se to moglo uraditi, bez naručivanja i čekanja...
Imas kod Bicakcica slikanje zuba 8 km i za par minuta bude sve gotovo.
Krone
Posts: 111
Joined: 23/09/2011 07:30

#580 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Krone »

spatio wrote:Trebam slikati zub hitno, pa me zanima gdje bi se to moglo uraditi, bez naručivanja i čekanja...
Ima i RDC u Hrasnom kod Robota.
damyr
Posts: 6
Joined: 02/10/2011 20:42

#581 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by damyr »

možeš kod bičakčića, nema naručivanja, brzi su, ljubazni i nisu skupi :)
teatanic
Posts: 42
Joined: 04/06/2010 00:40

#582 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by teatanic »

Ima jedna mlada doktorica na stomatoloskom fakultetu kojoj nije mrsko da se potrudi oko nadogradnje zuba (ako je moguce) da se spasi od protetike (navlake). Moj rodjak bio neki dan - pola lijeve jedinice nije imao i sad se ne vidi razlika kad se uporedi sa desnom a radjeno sa materijalom za plombe.
dudu
Posts: 113
Joined: 06/07/2008 11:15

#583 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by dudu »

teatanic wrote:Ima jedna mlada doktorica na stomatoloskom fakultetu kojoj nije mrsko da se potrudi oko nadogradnje zuba (ako je moguce) da se spasi od protetike (navlake). Moj rodjak bio neki dan - pola lijeve jedinice nije imao i sad se ne vidi razlika kad se uporedi sa desnom a radjeno sa materijalom za plombe.
ništa bez imena :D
teatanic
Posts: 42
Joined: 04/06/2010 00:40

#584 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by teatanic »

dudu wrote:
teatanic wrote:Ima jedna mlada doktorica na stomatoloskom fakultetu kojoj nije mrsko da se potrudi oko nadogradnje zuba (ako je moguce) da se spasi od protetike (navlake). Moj rodjak bio neki dan - pola lijeve jedinice nije imao i sad se ne vidi razlika kad se uporedi sa desnom a radjeno sa materijalom za plombe.
ništa bez imena :D
dr.Mersiha
teatanic
Posts: 42
Joined: 04/06/2010 00:40

#585 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by teatanic »

babyline wrote:
teatanic wrote:Ima jedna mlada doktorica na stomatoloskom fakultetu kojoj nije mrsko da se potrudi oko nadogradnje zuba (ako je moguce) da se spasi od protetike (navlake). Moj rodjak bio neki dan - pola lijeve jedinice nije imao i sad se ne vidi razlika kad se uporedi sa desnom a radjeno sa materijalom za plombe.
ma nije u danasnje vrijeme problem vise estetike sa plombama i naravno da se nista ne vidi kad je frisko napravljeno. kvalitet rada ili kako je uspjelo se vidi tek nakon nekog vremena... ako je zub bas puno stradao stomalotolg mora da procjeni da li mu je pod navlakom bolje, cisto da se sacuva korjeni i to sto je ostalo. ali ond ai navlaka mor ada je kvalitetna. a ono kao po svaku ciejnu plomba da bi se izbjegla navlaka bude medvjedja usluga :)
govorim ovo za inace, tvome rodjaku je vjerovatno sve super uradjeno :)
Naravno da ne treba po svaku cijenu stavljati plombu - zato i stavih u zagradu "ako je moguce" ali ima i takvih nadogradnji da znaju trajati i po nekoliko godina (narocito ako pacijent nije bas finansijski u mogucnosti da priusti navlake a nadogradnje bi "spasile" stanje neko odredjeno vrijeme). Najbitnije je da doktor zna sta radi i da pacijenta upozna sa mogucim posljedicama svog rada. :)
Amina C
Posts: 4
Joined: 29/10/2011 20:19

#586 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Amina C »

Vidim vodi se polemika, koji stomatolog... Jako tesko za odluciti posebno kad vam sve i svasta obecavaju a onda ni pola ne ispostuju od toga. Ja sam dugo tragala za dobrim i na kraju nasla ne dobrog, vec olicnog stomatologa koji ima profesionalan odnos sa pacijentom i odlicno radi svoj posao. Pored standardne ponude, popravke zuba, vadjenja, skidanja kamenca covjek je ekspert za protetiku. Nema sanse da neko skonta da zub nije pravi. Jos jedno, covjek ne divlja sa cjenama vec je sasvim ok. Ustvari za normalnu cjenu dobijete maksimalno i budete ispostovani. S obzirom da je i moja struka slicna medicini zapazila sam u toj ordinaciji besprekornu cistocu i sterilnost instrumenata sto je vrloooo bitno. Nas najveci problem ovdje je to sto ljudi se lijepe na velikaa imena i vjeruju kojekakvim kvazi stomatolozima a ne znaju da postoje ljudi koji vole svoj posao i rade ga bas onako kako treba. Moja preporuka je dr. Ibrahim kod socijalnog na Ilidzi. Ja prezadovoljna; sada imam osmjeh za 10-ku, :-D
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#587 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Alive »

uuuuu koja reklama :D :D :D
User avatar
ratka
Posts: 7
Joined: 16/06/2009 22:43

#588 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by ratka »

PostPostao/la KiSSgirl dana 01/10/2011 22:04
Zna li netko ima li neki dobar zubar na Alipasinu' ja isla kod neke Refadije Džongovic.. nekako nisam zadovoljna :-? zub me i dalje boli, ubi me.. :cry: :cry: necu da mi neko upropasti zube :twisted:
u mene je prijateljica radila zub dolje u B fazi i prezadovoljna je. PRIM. DR. SARAJLIĆ NUSRET, adresa: TRG ZAVNOBIH-a,dolje iza DP marketa.
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#589 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Kukuruz_Barbe-q »

-
Last edited by Kukuruz_Barbe-q on 07/02/2012 23:47, edited 1 time in total.
Ninano
Posts: 19
Joined: 26/07/2011 22:58

#590 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ninano »

Dacca wrote:Samo izbjegavajte Jelec-Islamovic ! Koji uzas! Dakle,starija zubarica mi je ''popravljala'' zub pod upalom nazivo,bez anestezije. Ja je molila i preklinjala za anesteziju i nece pa nece. Stravicno me je boljelo . Da ne spominjem da je odvratno to sto nema ni masku ni rukavice, pa njen smrad s ruku moram da trpim u svojim ustima. A sto je najgore,jos i psuje i tersa nad pacijentom. Tad sam se napatila i jos mi je uzela 80 km ni za sta,da bih na kraju u hitnoj zavrsila. Sto dalje od ove!
Slazem se u potpunosti!! Ta starija zubarica se zove Dika i imam ista iskustva sa njom. Zaobidjite u svakom slucaju!!!!!!
User avatar
cava
Posts: 9736
Joined: 07/03/2010 08:59
Location: Ja nisam loša, samo sam tako nacrtana :)

#591 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by cava »

Kukuruz_Barbe-q wrote:Ako je ko čuo za nešto slicno molim nek napise iskustvo.

Imam 18 god, i unazad jedno dvije godine pojavila mi se povremena pulsirajuća bol iznad desne vilice. Bol obicno traje nekoliko sati, smanji se i sljedeci dan nestane, sve dok se opet ne pojavi poslije odredjenog vremenskog perioda. Nisam primijetio da je povezano s ikakvim vanjskim faktorom. Bio sam kod nekoliko stomatologa na pregledima od tada, niko nije našao karijes niti neku promjenu, tako da jedan misli da imam problem s facijalnim nervom, a drugi mi je rekao da mi je to možda od rasta umnjaka. Čitao sam da je takva bol (pulsira, kada stavim prst na lice ispod jagodice osjetim pulsiranje) često znak gangrene. Eh sad je li moguće uopšte "vući" gangrenu 1,5 ,2 godine a da se nista drugo ne pojavi da ukaze na to ? Molim vas za pomoć.

A da probaš sa nekim nekim drugim doktorom, osim stomatologa, možda i da slikaš, da nije neki živac, mislim, ne znam :roll:

A glede zubara, oli ti stomatologa, Dr. Sonja (ne znam kako se preziva) :-) ima ordinaciju u Hrasnom. Ne da dobro radi, nego je toliko opuštena i vesela da ti razbije i tremu i strah, ako ih eventualno ima :lol:

Sa generalnim pospremanjem sam završila prije sedam godina, popravke i navlake, od tada samo jednom godišnje na proljetno čišćenje kamenca 8-)

Čak mi je liječila osmicu, što malo koji zubar hoće, odvojila je od mosta pod posebnu navlaku, kaže: ako bi se nekad nešto upalilo, da ne diramo most.

Meni je ona ekstra, a naravno i asistentica Sedina, tandem snova :lol: :lol: :lol: :lol:
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#592 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by zilla_ »

Moja preporuka je Ašćerić na Bjelavama... Stvarno čovjek predobro radi i ima oko sebe armiju asistenata :)

Jes možda da je malo skuplji al bitno je da je sve super ono što odradi... Ja sam u zadnjih 2 mjeseca sredio sve zube kod njega i prezadovoljan sam...

Mene su najviše zanimale cijene kad sam tražio stomatologa pa evo iz iskustva pišem koliko košta: Plomba je 50KM, liječenje 100KM, livena nadogradnja 100KM, porculanska navlaka 200KM, slikanje 10KM...
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#593 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Alive »

Moze li neko napisati okvirno cijene stomatoloskih usluga u Sarajevu kao sto je to naveo predhodni forumas???
ZeKoU
Posts: 46
Joined: 28/01/2010 22:49

#594 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by ZeKoU »

Pozdrav,

Ne znam da li je neko već spomenuo ordinaciju Sulejmanagić. Nalaze se na Bistriku preko puta ulaza u televiziju Hayat i imaju kao porodica blizu 100 godina iskustva - već treća generacija u porodici svi su stomatolozi. Dedo im se zvao Hajrudin Sulejmanagić koliko me sjećanje služi i bio je jedan od najstarijih i uglednih stomatologa u Sarajevu. Danas u ordinaciji rade Dr. Ajša, njen muž (koji je nekoliko godina bio ugledni dekan Stomatološkog fakulteta UNSA), Nedim (njihov sin) i kćerka koju nikad nisam upoznao. Osim toga imaju jako ljubazno pomoćno osoblje, uvijek spremno da se našali i da se solidariše sa vašim bolovima. Ako tražite "one stop shop" za svoje zube, stvarno ne morate ići dalje. Rade dijagnostiku, protetiku, pa čak i zubnu hirurgiju (lično sam imao uklanjanje fistule iznad 2-ca i sve zajedno je trajalo 3 dana - operacija + oporavak i skidanje otoka). Mislim da su odnedavno uveli i rentgen snimanje tako da ne morate ići na stomatološki fakultet da snimite zube ili kod Bičakčića (praksa drugih stomatologa).

Što se tiče estetike, mislim da to još uvijek ne rade, ali dobra alternativa je ordinacija Rica (dr. Oručević Senad i njegova supruga) - nalaze se u blizini Benetona (nekada ranije su bili u zgradi Papagajka).

Zna li neko koliko se sada kreću cijene fiksnih aparata, i da li ima starosna dob kada se to može nositi? (Kada sam bio mali volio sam padati sa voća i često bih samostalno poredao svoje zube udarcima vilice o vlastito koljeno prilikom pada - nadam se da razumijete :) )
User avatar
Rosebud_
Posts: 345
Joined: 18/04/2011 21:10
Location: We're gonna need a bigger boat.

#595 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Rosebud_ »

zilla_ wrote:E jbga sad vam i Pirović ne valja... Sve do par dana unazad svi ga fale, kunu se u njega i taman kad ja nanijetio da mu odem vi počeste pljuvat po njemu... Sad živ ne znam šta da radim, kome da odem???

Naručio sam se kod Aščerića za 04.10. jer moram ponovo radit zub koji mi je upropastila ona MESARKA što radi na studentskoj klinici ruka joj se osušila... Nemoj te mi samo reći da sad i Aščerić ne valja? Znam da je malo skuplji od ostalih (ne znam koliko)... Prvi utisci su ekstra, onako fin čovjek, ne radi brzo i hoće sjest fino i posvetit pažnju pacijentu... mislim čak i da je hadžija :)
Koja mesarka? :lol: Ja idem kod dr. Nadije i zasad sam zadovoljna. Pravo je fina i proefsionalna. :)
Koliko kostaju te navlake, malo mi je napukla jedinica i sve mi se cini da cu morat stavit tu jednu navlaku. Ima li kakva opcija da stavi samo malesnu jednu da pokrije tu gdje fali?
Pitala bih zubarku, al imam zakazano tek sljedece sedmice.
User avatar
cava
Posts: 9736
Joined: 07/03/2010 08:59
Location: Ja nisam loša, samo sam tako nacrtana :)

#596 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by cava »

U hotelu Radon Plaza, ordinacija Dr. Aida Hromalić, cijena 4000 - 4500 KM

Starosnu granicu ne znam :roll:
Amina C
Posts: 4
Joined: 29/10/2011 20:19

#597 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Amina C »

Probaj te kod dr.Assaad na Ilidzi cijene su prihvatljive i sto je najbitnije stoji iza svog rada.ako treba i izvan radnog vremena ce doci cijene su prihvatljive a takodje i slika zub ,odlican je i proteticar
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#598 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by teAMICA »

Jel neko isao u Quick Smile? Mislim da su u Importane centru, imaju i web str... Prijateljica bila, radila navlake i lijecenja i prezadovoljna. Jes da su zara, ali ako je jos neko bio i da je valjalo, bilo bi mi lakse odlucit :-)
Alisa u zemlji čuda
Posts: 79
Joined: 12/02/2008 21:31
Location: Zemlja čuda

#599 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Alisa u zemlji čuda »

ZeKoU wrote:
Zna li neko koliko se sada kreću cijene fiksnih aparata, i da li ima starosna dob kada se to može nositi? (Kada sam bio mali volio sam padati sa voća i često bih samostalno poredao svoje zube udarcima vilice o vlastito koljeno prilikom pada - nadam se da razumijete :) )
Ramo Poturak stavlja fiksne aparatiće i košta 1500-1700 eura (znači oko 3.500 KM). Odlično radi čovjek, praksao se u Njemačkoj. Nekada je radio kod Ašćerića, pa možda da njega nazovete i priupitate.
Ninano
Posts: 19
Joined: 26/07/2011 22:58

#600 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ninano »

Pls, ako neko zna gdje Nane radi da ostavi broj telefona ili adresu. Ranije je radio kod Begete.
Post Reply