Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
leki_20
Posts: 100
Joined: 05/05/2008 12:32

#301 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by leki_20 »

Probaj sa Dr. Hujic Halil
nalaze se na Grbavica, Grbavička 86,
on je super... i sigurna sam da ce ti moci pomoci.
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#302 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by duboka_misao »

Sgt. Bull wrote:Trebala bi mi pomoc, zanima me da li ima neki zubar u sarajevu da se konkretno bavi i da zna o bolestima desni? Imam problem desni, cesto nateknu, krvare a pola zuba mi je vise "otkriveno" (ako se tako mogu izrazit) nego sto bi trebalo biti pa me zanima ima li koji stomatolog da zna o cemu se radi i kako to poboljsat jer ova moja kod koje sam bio blage nema zena. I kakvi su inace u Vrazovoj oni zubari? Trebao bi ici u vezi toga gore ali me strah nesto plaho :sad:
Najbolje bi bilo ako neko zna postoji li u sarajevu periodontist kakovec...
uh ako je pola zuba otkriveno, paradentoza je u pitanju a tu ti nema neke pomoci zubi ce nastaviti isplivavati do kraja, probaj sa unosenjem vitamina C + E biotin+kalcij i naravno propolis (sprej je dobar) oxy max sprej i Koenzim Q10 i pravilnim cetkanjem zuba(odozgo prema dole ne ljevo desno brzim pokretima) svaki ce ti stomatolog reci isto jer se tu nema sta uraditi s njihove strane.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#303 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kamen spoticanja »

duboka_misao wrote:
Sgt. Bull wrote:Trebala bi mi pomoc, zanima me da li ima neki zubar u sarajevu da se konkretno bavi i da zna o bolestima desni? Imam problem desni, cesto nateknu, krvare a pola zuba mi je vise "otkriveno" (ako se tako mogu izrazit) nego sto bi trebalo biti pa me zanima ima li koji stomatolog da zna o cemu se radi i kako to poboljsat jer ova moja kod koje sam bio blage nema zena. I kakvi su inace u Vrazovoj oni zubari? Trebao bi ici u vezi toga gore ali me strah nesto plaho :sad:
Najbolje bi bilo ako neko zna postoji li u sarajevu periodontist kakovec...
uh ako je pola zuba otkriveno, paradentoza je u pitanju a tu ti nema neke pomoci zubi ce nastaviti isplivavati do kraja, probaj sa unosenjem vitamina C + E biotin+kalcij i naravno propolis (sprej je dobar) oxy max sprej i Koenzim Q10 i pravilnim cetkanjem zuba(odozgo prema dole ne ljevo desno brzim pokretima) svaki ce ti stomatolog reci isto jer se tu nema sta uraditi s njihove strane.
ne bih se uopce slozio s tobom...paradontozu ili periodontitis(sto je ispravniji naziv)je moguce zaustaviti...naravno ono sto se desilo konvencionalnom terapijom nije moguce nadomesjtiti(mada postoje subspecijalisticke metode kojim je i to moguce),ali je vrlo moguce zaustaviti dalje napredovanje bolesti,a za to ti treba profesionalni stomatoloski tretmana,c vitamin i sl je samo mazanje ociju :wink:
i poslusaj me,nemoj gubiti vrijeme...i ne sekiraj se ...tretman uopste nije tezak a niti skup :)
a sto se tice kolega u sarajevu,zaista ne znam nikoga koga bi ti mogao preporuciti...ja radim u zenici
User avatar
Sgt. Bull
Posts: 17
Joined: 09/07/2006 23:52
Location: Sarajevo

#304 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Sgt. Bull »

Ako ništa ne bude ovdje, pa nije Zenica preko svijeta. :) Važno mi je samo da znam da se može zaustaviti i da postoji bilo kakav način (nije važan kakav) da se ovo popravi, pa ako je i hirurški neki zahvat neka je, samo da se može zaustaviti i popraviti.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#305 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kamen spoticanja »

Sgt. Bull wrote:Ako ništa ne bude ovdje, pa nije Zenica preko svijeta. :) Važno mi je samo da znam da se može zaustaviti i da postoji bilo kakav način (nije važan kakav) da se ovo popravi, pa ako je i hirurški neki zahvat neka je, samo da se može zaustaviti i popraviti.
u sustini terapija i jeste hirurski zahvat,ali ne onakva kakva ti pada na pamet kad spomenes hirurgiju :)
samo nadji nekoga ko zna sta uopce znace kiretaze gingive,detertraz i poliranje korijena zuba,i naravno isto to u praksi izvodi...vjeruj mi sve ce biti ok :)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#306 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by minjonja »

Image

kao sto se vidi, osmica havarija. nijedna mi nije izasla kako treba, ali ova jedna je haos. u petak je vadim. kaze doktor da cu tri dana na slamku jesti, ali ne brine me to (taman da smrsam :D ), niti bolovi, samo me zanima koliki ce biti otok i da li mogu na fax sljedece sedmice? ja ga pitam hocu li moci u pon na fax, kaze on tesko :shock:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#307 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kamen spoticanja »

minjonja wrote:Image

kao sto se vidi, osmica havarija. nijedna mi nije izasla kako treba, ali ova jedna je haos. u petak je vadim. kaze doktor da cu tri dana na slamku jesti, ali ne brine me to (taman da smrsam :D ), niti bolovi, samo me zanima koliki ce biti otok i da li mogu na fax sljedece sedmice? ja ga pitam hocu li moci u pon na fax, kaze on tesko :shock:
ma nije to tolika havarija,kako ti se cini :)
impakcija donjeg kutnjaka nije bas zgodna ali bice to ok...tvoj doktor samo zeli da te pripremi za ,moze bit ,najgoru varijantu...ali ne sumnjam da ce to biti ok...sad sto s tice otoka...tesko je pretpostaviti kakav i koliki ce biti,ali uz lijekove koje ces od doktora dobiti,kontinuirane hladne obloge prva dva dana,i dobru higijenu bice to ok...a vjeruj i da ces jesti sasvim ok :) osim ako te ne uhvati kakva dietalna zuta minuta :)
realno samo je moguce ocekivati veci i obilniji otok kod osoba izrazito svjetle puti i dugog tipa lica :) ako si medju takvim ...proci ce ba i otok...u ponedeljak si ti na faxu...ako ti ne bude mrsko :)
svako dobro i brz oporavak zelim :)
User avatar
Kraljica_Suza
Posts: 898
Joined: 05/03/2009 16:48
Location: Graškograd

#308 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Kraljica_Suza »

minjonja wrote: kaze doktor da cu tri dana na slamku jesti,ja ga pitam hocu li moci u pon na fax, kaze on tesko :shock:
:shock: :lol: joj je ti doktora, ko da ce ti jezik cupati a ne jedan zub.
Ja izvadila sesticu i sedmicu odjednom i nikakve posljedice nisam imala...pazila se hladnog zraka kad izlazim vani, (obavezno zatvorena usta i sal preko :D ) jela na drugoj strani i to je to..na moje iznenadjenje, rane su jako brzo zarasle. :thumbup:

Btw, otkud tebi osmice? ja ih nemam :shock:
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#309 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by bijela »

narast ce.. meni upravo tinja jedna osmica.... :-)
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#310 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by MAN-lion's coach »

Haaahhaha...joj meni kad se sjetim....
Neću te zavaravati otok će ti biti povelik,jer je zub skroz horizontalno i ima da ti buše i odvaljuju od kosti...
Još će ti biti dobro kada ti raskrave usta da dopru do zuba...namaži malo kremom da ti ne popucaju...et moj savjet... :-D :-D
Ja sam prošle godine u dva navrata vadila donje osmice koje nisu uopće izrasle ali su mi zato lomile vilicu...gornje mi ostale ali me više strah ići jer jedino šta ustvari jako boli je anestezija koju zabodu u meso!!!
Pa nekoliko dana mi je trajao otok,stavljala sam zaleđene krpe(ne radite to dobićete reumu)na otok koji je bio poprilično velik.
Pila sam analgine jer mi je udaralo u mozak od bolova...drugi put sam pila i antibiotike i chymoral(men se čini da je tako)...sve u svemu provest ćeš s rokerski par dana nećeš moći zijevati ni prati brnjokalicu,ujedno se foliraj i preuveličavaj i brzo će proći...


By the way...
Ja ne koristim usluge recimo studentske službe imam maminog prijatelja koji je jako dobar stomatolog(stara škola) i on mi održava zube urednim i finim...i nikada ne bi smjela otići kada znam da nekome kobajagi pokušaju popraviti pa buše...pa te naruče za 7 dana pa ovo pa ono i na kraju-vađenje... :run:

Oni su mi nekako najsumnjiviji doktori...hehe :shock:
Last edited by MAN-lion's coach on 09/03/2010 22:50, edited 1 time in total.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#311 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by MAN-lion's coach »

bijela wrote:narast ce.. meni upravo tinja jedna osmica.... :-)

Ne mora da znači...nekome naraste nekome ne...ali se preporučuje izvaditi jer se ti zubi jako brzo kvare... :-D
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#312 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by bijela »

ooo šta ti napriča u gornjem postu Image

znači minjonja, drž' se :thumbup:
amalia
Posts: 164
Joined: 02/03/2004 00:00

#313 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by amalia »

minjonja wrote:Image

kao sto se vidi, osmica havarija. nijedna mi nije izasla kako treba, ali ova jedna je haos. u petak je vadim. kaze doktor da cu tri dana na slamku jesti, ali ne brine me to (taman da smrsam :D ), niti bolovi, samo me zanima koliki ce biti otok i da li mogu na fax sljedece sedmice? ja ga pitam hocu li moci u pon na fax, kaze on tesko :shock:
Pricam iz iskustva, prosle godine sam prvo izvadila osmice na lijevoj strani (isti problem kao i kod tebe). 7 dana bila na bolovanju, otok, rana se upalila, katastrofa...2 sedmice kasnije jos uvijek natecen obraz...
4 sedmice kasnije sam izvadila opet obje osmice, ovaj put desne, bez ikakvih problema, sutradan na posao isla.
Bolovi su oba puta bili podnosljivi, ja sam pila brufen u prahu, po potrebi.

Uprkos svim komplikacijama prvi put, bilo je puno bolje nego sto sam ocekivala ;-)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#314 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Fair Life »

Almir Suljic - [email protected]

Radio je u Sydney-u i Melbourne-u. Vec nekoliko godina radi u Sarajevu. Broj telefona mu na zalost ne znam.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#315 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by minjonja »

@kraljica_suza

ovo nece biti klasicno vadjenje zuba nego operacija jer zub nije izasao niti ce ikad moci izaci zbog polozaja. jesi li sigurna da nemas osmice? jesi li slikala obje vilice? mozda ti je, ne daj boze, kao kod mene. ne vidi se uopste ova osmica dok se ne uslika. idi slikaj i vadi ako su ti nakaradne kao kod mene. zbog osmica su mi se jedinice iskrivile :x :x

@MAN-lion's coach
hvala ti puno sto si svoju pricu podijelila sa nama, puno mi znaci :thumbup: mjesec dana se raspitujem ima li iko da zna nekog, koji zna, da ima nekog da je vadio osmice jer ne znam na sta to lici :roll:
jeste da je prica strasna, ali opet si mi olaksala :D barem cu imati forum ovih par dana poslije operacije da se ne dosadjujem :D

@kamen_spoticanja
hvala na savjetima :thumbup:

@amalia
hvala ti puno! nadam se da se meni rana nece upaliti i da nece biti komplikacija kao tebi. kao sto sam vec rekla, meni je najgore to sto necu moci ici na fax...

doktor je spominjao samo ovu donju osmicu da ce vaditi, ali ja hocu i ovu gornju.
1.bezze mi zauzima mjesta pa mi se ostali zubi zbili i iskrivili
2.predaleko je i ne koristim ga uopste za zvakanje
3.posto je okrenut negdje prema grlu ne mogu ni da ga operem kako treba i kladim se da ce se brzo pokvariti.
ovi lijevi su mi koliko toliko dobri.

znaci jos dva puta spavati do velikog dogadjaja :D

ja cu ovo raditi kod oralnog hirurga u omer maslic. ima li ko neka iskustva sa tom ekipom? kakvi su? cula sam dosad samo jedno misljenje i bilo je pozitivno.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#316 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by sheilak »

@minjonja

Nemoj dopustiti da te plaše horor pričama. :) Svako drugačije reagira i ne more značiti da češ se i ti toliko namučiti. Samo se opusti i misli na sve lijepo šta ćeš raditi nakon zahvata :)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#317 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kamen spoticanja »

minjonja wrote:@kraljica_suza

ovo nece biti klasicno vadjenje zuba nego operacija jer zub nije izasao niti ce ikad moci izaci zbog polozaja. jesi li sigurna da nemas osmice? jesi li slikala obje vilice? mozda ti je, ne daj boze, kao kod mene. ne vidi se uopste ova osmica dok se ne uslika. idi slikaj i vadi ako su ti nakaradne kao kod mene. zbog osmica su mi se jedinice iskrivile :x :x

@MAN-lion's coach
hvala ti puno sto si svoju pricu podijelila sa nama, puno mi znaci :thumbup: mjesec dana se raspitujem ima li iko da zna nekog, koji zna, da ima nekog da je vadio osmice jer ne znam na sta to lici :roll:
jeste da je prica strasna, ali opet si mi olaksala :D barem cu imati forum ovih par dana poslije operacije da se ne dosadjujem :D

@kamen_spoticanja
hvala na savjetima :thumbup:

@amalia
hvala ti puno! nadam se da se meni rana nece upaliti i da nece biti komplikacija kao tebi. kao sto sam vec rekla, meni je najgore to sto necu moci ici na fax...

doktor je spominjao samo ovu donju osmicu da ce vaditi, ali ja hocu i ovu gornju.
1.bezze mi zauzima mjesta pa mi se ostali zubi zbili i iskrivili
2.predaleko je i ne koristim ga uopste za zvakanje
3.posto je okrenut negdje prema grlu ne mogu ni da ga operem kako treba i kladim se da ce se brzo pokvariti.
ovi lijevi su mi koliko toliko dobri.

znaci jos dva puta spavati do velikog dogadjaja :D

ja cu ovo raditi kod oralnog hirurga u omer maslic. ima li ko neka iskustva sa tom ekipom? kakvi su? cula sam dosad samo jedno misljenje i bilo je pozitivno.
evo opet ja :D
iskreno moguce su razlicite komplikacije,pa i ove gore navedene...ali ako budes ispostovala sve sto ti doktor kaze(a ako ti nista ne kaze pitaj slobodno ovde napisat cu ti sve u tancine)komplikacije ce se svesti na minimum...
btw polozaj ovog tvog umnjaka u moj se struci ocjenjuje kao srednje tezak blizi onom laksem...postoje puno,puno teze pozicije od ove tvoje :-D
ali ako zelis da stvari odmah stavis pod melo vecu kontrolu,pocni sa sutrasnjim danom da pijes antibiotik( biraj ga zavisno od toga jesi li alergicna na pencilin da ti se ne desi da pijes kakav pencilinski a da na imas alergiju na isti),na taj nacin u vrijeme trajanja operacije u krvotoku vec ces imati aktivne antibiotske supstance i na taj nacin ces mogucnost formiranja infekcionog procesa svesti na minimum...naravno taj antibiotik ces nastaviti da pijes i poslije operativnog zahvata...(u nekim zemljama zapadne europe ovakav pristup je standardna procedura prije svakog operativnog zahvata u usnoj supljini...a svako vadjenje zuba kvalificira se kao hirurska intervencija :) )
jos bi mogla da kupis sebi u apoteci sutra chlorhexidin glukonat,sredstvo za ispiranje usta(0.12%) i da na 10 minuta prije termina izmuckas :D usta dvije minute...i to je kontra infekcije...s tim da poslije zahvata ne koristis to sredstvo...dakle samo prije operativnog zahvata...i dva dana nakon operativnog zahvata mozes opet po malo ispirati :)
i nemoj se sekirat.znam da izgleda gadno ali u principu nije...samo treba ispostovati sve zahtjeve doktora,i higijenu usta drzati sto je moguce boljom...i sve ce biti ok :)
svako dobro zelim
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#318 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kamen spoticanja »

Kraljica_Suza wrote:
minjonja wrote: kaze doktor da cu tri dana na slamku jesti,ja ga pitam hocu li moci u pon na fax, kaze on tesko :shock:
:shock: :lol: joj je ti doktora, ko da ce ti jezik cupati a ne jedan zub.
Ja izvadila sesticu i sedmicu odjednom i nikakve posljedice nisam imala...pazila se hladnog zraka kad izlazim vani, (obavezno zatvorena usta i sal preko :D ) jela na drugoj strani i to je to..na moje iznenadjenje, rane su jako brzo zarasle. :thumbup:

Btw, otkud tebi osmice? ja ih nemam :shock:
vidis ti ovih mojih pacijenta kako su solidarni i kako hrabre druge :) tako vas volim :)
samo ovo zamotavanje usta salom nisi od nas naucila...rana se ne smije zagrijavati,jer to povecava otok(sistem vazodilatacija,vise krvi,vise otoka :) )
dakle hladno odgovara rani,pa poslije zahvata obavezno ces stavljati hladne obloge :)
svako dobro zelim
User avatar
Kraljica_Suza
Posts: 898
Joined: 05/03/2009 16:48
Location: Graškograd

#319 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Kraljica_Suza »

minjonja wrote:@kraljica_suza

ovo nece biti klasicno vadjenje zuba nego operacija jer zub nije izasao niti ce ikad moci izaci zbog polozaja. jesi li sigurna da nemas osmice? jesi li slikala obje vilice? mozda ti je, ne daj boze, kao kod mene. ne vidi se uopste ova osmica dok se ne uslika. idi slikaj i vadi ako su ti nakaradne kao kod mene. zbog osmica su mi se jedinice iskrivile :x :x
pa.....niiiisam slikala nikad :sad: ne primecujem i ne osjecam naznake tih osmica..al vidis sad se zabrinuh.
Morat cu to provjeriti.
User avatar
Kraljica_Suza
Posts: 898
Joined: 05/03/2009 16:48
Location: Graškograd

#320 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Kraljica_Suza »

kamen spoticanja wrote:vidis ti ovih mojih pacijenta kako su solidarni i kako hrabre druge :) tako vas volim :)
samo ovo zamotavanje usta salom nisi od nas naucila...rana se ne smije zagrijavati,jer to povecava otok(sistem vazodilatacija,vise krvi,vise otoka :) )
dakle hladno odgovara rani,pa poslije zahvata obavezno ces stavljati hladne obloge :)
svako dobro zelim
:lol:
Bilo je veoma hladno kada sam ja vadila zube, pa me bilo strah da ne nahladim ranu i zato sam se motala salom.
U pravu si za ove hladne obloge... jos znam da rana nakon vadjenja treba biti uvijek mokra(vlazna) i ne ispirati je i tako to.
hjoooj, otkako sredjivam zube svasta sam naucila, a donedavno sam bila totalni laik. :D

Vidimo se sutra :wink:
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#321 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by MAN-lion's coach »

...
Last edited by MAN-lion's coach on 11/01/2017 00:31, edited 1 time in total.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#322 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kamen spoticanja »

Kraljica_Suza wrote:
kamen spoticanja wrote:vidis ti ovih mojih pacijenta kako su solidarni i kako hrabre druge :) tako vas volim :)
samo ovo zamotavanje usta salom nisi od nas naucila...rana se ne smije zagrijavati,jer to povecava otok(sistem vazodilatacija,vise krvi,vise otoka :) )
dakle hladno odgovara rani,pa poslije zahvata obavezno ces stavljati hladne obloge :)
svako dobro zelim
:lol:
Bilo je veoma hladno kada sam ja vadila zube, pa me bilo strah da ne nahladim ranu i zato sam se motala salom.
U pravu si za ove hladne obloge... jos znam da rana nakon vadjenja treba biti uvijek mokra(vlazna) i ne ispirati je i tako to.
hjoooj, otkako sredjivam zube svasta sam naucila, a donedavno sam bila totalni laik. :D

Vidimo se sutra :wink:
ovo "nahladit ranu" postoji samo u Bosni...nevjerovatno da to vise nigdje necete cuti...i uopce nema logickog zakljucka zasto je to tako...rana se ne moze nahladit :) ne mozeeeeeee...
nego mlada damo budite ljubazni pa doruckujte prije tretmana...da ne bi anestezirali na prazan stomak...ko bi vas vadio iz senkope :D
vidimo se sutra... :)
Kikic@
Posts: 2
Joined: 06/03/2010 01:32

#323 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Kikic@ »

Iluzy wrote:Da li neko ima iskustva sa lijecenjem korijena zuba i sa navlakama? Naime, lijecim korijene gornjih jedinica i dvice, nakon toga bi trebala staviti porculanske navlake... interesuje me da li je neko imao slicno iskustvo, jer malo sam skepticna sa ovim lijecenjem, ne znam da li ce to sve proci kako treba :roll:
Moja mama je lijecila donje jedinice i dvojke, jos dok je bila mlada i poslije je stavila navlake koje i dan danas ima... Nema nikakvih problema. Lijeci i bori se za svaki zub! Pravi stomatolog ce sigurno spasiti zub, a sigurno je lakse s navlakom nego bez zuba...
majmunce
Posts: 390
Joined: 30/06/2009 15:15

#324 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by majmunce »

svi bi oni trebali znati :dance:
User avatar
Kraljica_Suza
Posts: 898
Joined: 05/03/2009 16:48
Location: Graškograd

#325 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Kraljica_Suza »

@minjona, sretno sutra! Da sve prodje sto bezbolnije i da cika zubar bude fin prema tebi :-D
Javi nam se sa dozivljajima..i ako bude rana bolna da podijelis svima nama pomalo, pa cemo lakse predeverati :D
Post Reply