Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#1901 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by numizmatic »

no_sikiriki wrote: 10/08/2020 16:01
numizmatic wrote: 08/08/2020 11:41 Zna li iko radi li dr. Suljić?

Bio je u Australiji kad je počela korona, nakon par sedmica još se nije bio vratio.
Znam da se vratio, pa samim tim pretpostavljam i da radi.
Jeste, radi.
laly
Posts: 275
Joined: 16/01/2012 14:41

#1902 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by laly »

Trebala bih izvaditi osmicu, potpuno je pukla s obje strane...koga biste mi preporucili u Sarajevu za taj zahvat?
Mislila sam ici kod dr.Pirovica..uglavnom strah me zato sto je upitanju osmica i jos je u jako losem stanju..
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#1903 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by nivla »

laly wrote: 14/08/2020 23:30 Trebala bih izvaditi osmicu, potpuno je pukla s obje strane...koga biste mi preporucili u Sarajevu za taj zahvat?
Mislila sam ici kod dr.Pirovica..uglavnom strah me zato sto je upitanju osmica i jos je u jako losem stanju..
sutko dzubur, dobrinjska stup
asotic otes
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1904 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moonca »

laly wrote: 14/08/2020 23:30 Trebala bih izvaditi osmicu, potpuno je pukla s obje strane...koga biste mi preporucili u Sarajevu za taj zahvat?
Mislila sam ici kod dr.Pirovica..uglavnom strah me zato sto je upitanju osmica i jos je u jako losem stanju..
Ako je korijen ok- ne vadi-- stavi krunu..
Black rose 42
Posts: 650
Joined: 11/08/2020 22:11

#1905 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Black rose 42 »

laly wrote: 14/08/2020 23:30 Trebala bih izvaditi osmicu, potpuno je pukla s obje strane...koga biste mi preporucili u Sarajevu za taj zahvat?
Mislila sam ici kod dr.Pirovica..uglavnom strah me zato sto je upitanju osmica i jos je u jako losem stanju..
Vazno je da to uradi oralni hirurg

Preporuka za dr Bejtovic na Dobrinji
User avatar
azurna_obala
Posts: 5572
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#1906 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by azurna_obala »

Black rose 42 wrote: 15/08/2020 10:56
laly wrote: 14/08/2020 23:30 Trebala bih izvaditi osmicu, potpuno je pukla s obje strane...koga biste mi preporucili u Sarajevu za taj zahvat?
Mislila sam ici kod dr.Pirovica..uglavnom strah me zato sto je upitanju osmica i jos je u jako losem stanju..
Vazno je da to uradi oralni hirurg

Preporuka za dr Bejtovic na Dobrinji
Također, dr. Bejtovic je odličan, preporuke i od mene. Prije nekih 7 ili 8 godina sam radila operaciju na korijenu dva zuba, sve prošlo u najboljem redu i nikakvih komplikacija poslije nije bilo.
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#1907 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by travar »

laly wrote: 14/08/2020 23:30 Trebala bih izvaditi osmicu, potpuno je pukla s obje strane...koga biste mi preporucili u Sarajevu za taj zahvat?
Mislila sam ici kod dr.Pirovica..uglavnom strah me zato sto je upitanju osmica i jos je u jako losem stanju..
Ja sam prije par sedmica izvadio obje gornje osmice. Također u jako lošem stanju. Prva je imala tek toliko "krune" da se moglo kliještima uhvatiti (i plus poluga). Drugu nije smjela kliještima jer bi i ono što je ostalo puklo, pa belaj, tako da je drugu u potpunosti izvalila polugom :D .
Uglavnom, ako je osmica izrasla i ima se s čim raditi, onda nije potreban hirurg.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#1908 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Kataklinger »

Preporuka za Bejtovica na Dobrinji. Ipak je on maksilofacijalni hirurg i lik je vrhunski strucnjak.
User avatar
S@din
Posts: 137
Joined: 08/06/2009 23:52

#1909 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by S@din »

Dobro jutro, svratila sam na forum samo da pohvalim ordinaciju Pirović.

Odem po preporuci da se plaćanje može dogovoriti onako kako odgovara pacijentu.

Pregled mi je uradio izvjesni dr. Ajdin, ili nešto slično, a kod mene raspad sistema od februara do jula, prvo puca gornja lijeva trica...

(zubi od malena nekvalitetni, do današnjeg dana svi skoro bili obljepljeni plombama, jedino su se dobro držali stražnji sa amalgam plombama, koje na nesreću promijenim poslije poroda u bijele i u roku godinu dana izgubim po dvije donje 6, i po jednu donju 7 i 8, gornji stražnji koji su ostali amalgam su danas samo izbrušeni bez ikakvog liječenja, jer su sasvim ok i to su mi zapravo jedino živi zubi u vilici)

Sreća u nesreći kao što to obično biva u slijedu događaja je rad od kuće, ali primanja 30% od standarda, uglavnom da se vratim na glavno...

Puca, trica lijeva, čitava ostao samo korijen, onda ispadaju u mjesec dana plombe iz (isto lijevo) 3. i 4., pa prednji pa stražnji zidovi, i walaa babetina krezava sa jedne strane i kako se žvače samo na desno, puca poslije petnaestak dana gornja lijeva trica i opet samo korijen ostaje, onda se uz Snikers pojede donja četvorka, ne znam kako nisu plombe bile klimave i počne da se pojavljuje stražnji karijes u jedina dva zuba na kojima nije bilo plombi, a to su donji kečevi, s tim da u svemu ovome dobijem uplau desni dva/tri puta (zubi nisu bolili bez obzir na pucanja) sa oticanjem i desni i obraza i opet ponavljam, jedina sreća što to ništa nije boljelo osima nekada desni na dodir....

Kao šlag na tortu puca desni kec do korjena i ispada plomba od pola zuba na lijevom kecu :D

Corona i maske su mi došle kao naručene, ja ne znam šta bi, jer u momentu pucanja, za zubara se nema, a vaditi nisam htjela, jer sam vjerovala da ako je zdrav korijen, sve se može... znači maske su postale moj predmet i spasa i obožavanja :-D

SAMO DA NAPOMENEM DA SE NE IDE U DZ JER ONI SAMO ZNAJU PREPISATI ANTIBIOTIK ILI PREPORUČITI VAĐENJE JER PO NJIMA KORIJEN ZDRAV NEMA FUNKCIJU...

Pregleda me dr. Ajdin/Aldin (čini mi se ipak da je prvo ime tačnije, ali nikako nešto nisam sigurna), napisa izvještaj za dr. Pirovića koji me zovnu u svoju kancelarijicu na dogovor, ali prije nego što je krenu da mi bilo šta kaže, ja ga prekinem izvinem se i kažem mu, izvinite, ali najiskrenije imam problem sa parama i ja ne mogu platiti odmah, mogu samo na rate i to u gotovini, ako naravno bude htio da mi vjeruje.

Kad na to će on meni: NISU BITNE PARE, BITAN JE OSMIJEH.

Ja se ne sjećam kada me zadnji put nešto tako lijepo i pozitivno pogodilo od ljudi, nisam mogla vjerovati šta čujem. :bih:

Kada sam došla kući plakala sam kao malo dijete koliko me ta rečenica dirnula, bez ikakvog zezanja, kunem se...

Uglavnom, prvu sedmicu povadila sve zivce osima gornjih straznjih, drugu usadio klinove i rekao da dođem za dan, dva ili tri da povadimo što se nije moglo spasiti ili se izvadilo zbog paradentoze ili zbog polozaja i otežavanja izrade savršenog osmijeha :? ...

Gornja 5 izvadjena jer je toliko stršila na kraju da kažu da je lakše izvaditi nego da ona kolo vozi :shock:

Donja jedinca izvađena zbog paradentoze na korijenu od skoro pola centa, usko jako udubljenje, ali nevjerovatno duboko...

U stvari u toku zadnjeg brušenja klinova izvađena desna gornja petica i gornja desna jedinica kojoj se korijen raspadao i fakat je i vizuelno onako ovoren i očišćen korjenčić bio nekako taman skoro oker u odnosu na ostale zube...

dr. Ajdin odličan, baš on muški kad uhvati da radi nema stajanja, ali nema ni tepanja, pa sam jedan dan rekla dosta ne mogu više ne boli ništa, ali dosta :D

zadnji dan, dođem na vađenje onog što se nije moglo spasiti i za 10 minuta izvadim, lijevo gore 4 i 5, dole desno 8, 7, 4 i 1 :thumbup:

To je bilo u petak, u subotu sam ujutro moram priznati natekla po lijevoj strani, ali do nedelje navečer otok se povukao, pa kada sam došla da dam otisak u utorak, sve bilo sasvim ok, čak sam i mogla žvakati bez bolova sa ajkula zubima.

Navlake bi trebale biti pola pola, crkon i metal ili 60-40, ne znam, ovi naprijed oni nazad, ali još uvijek ne znam sve detalje vezane za konačni izgled, osim komentara da se ne brinem da će biti najbolji što može biti, jer osmijeh ću dobiti nazad prekosutra, pa se valjda sjetim da dam završni komentar.

Ovo do sada je bilo 10 kroz 10 uz komentar, da je biti stomatolog, pogotovo protetika, vađenja i sl. pravi muški posao, pravo cjepanje drva, samo što su u ovom slučaju drva zubi :D ili nešto kao mehaničar koji zasuče rukav i popravlja dok ne popravi...

Zubarke su mi godinama radile u ustima i baš sam griješila po tom pitanju i kao idiot izbjegavala doktora i mušku ruku... :sax:
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#1910 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by CherryLips »

...
housetent
Posts: 267
Joined: 01/02/2011 18:31

#1911 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by housetent »

Da li je po vama realna cijena 200 km za popravak zuba.S tim da cu morati ici 4 puta.rijec je i donjem zadnjem zubu
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1912 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

housetent wrote: 31/08/2020 20:27 Da li je po vama realna cijena 200 km za popravak zuba.S tim da cu morati ici 4 puta.rijec je i donjem zadnjem zubu
To možda liječenje zuba, ne popravak. Kad su ljudi površni i neupućeni... :thumbup:
User avatar
relativno84
Posts: 15304
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#1913 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by relativno84 »

housetent wrote: 31/08/2020 20:27 Da li je po vama realna cijena 200 km za popravak zuba.S tim da cu morati ici 4 puta.rijec je i donjem zadnjem zubu
Ma vadi to smece koji ce ti k zadnji.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1914 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moonca »

housetent wrote: 31/08/2020 20:27 Da li je po vama realna cijena 200 km za popravak zuba.S tim da cu morati ici 4 puta.rijec je i donjem zadnjem zubu
. hm ...mozda nije -- ali -ako ce ga spasiti. a vrlo je bitno da ga imas -u buducnosti, moze biti anker za - most-
housetent
Posts: 267
Joined: 01/02/2011 18:31

#1915 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by housetent »

moonca wrote: 02/09/2020 16:28
housetent wrote: 31/08/2020 20:27 Da li je po vama realna cijena 200 km za popravak zuba.S tim da cu morati ici 4 puta.rijec je i donjem zadnjem zubu
. hm ...mozda nije -- ali -ako ce ga spasiti. a vrlo je bitno da ga imas -u buducnosti, moze biti anker za - most-
Pa da spasit Ce ga.Sad mi je stavljen lijek i jos 3 puta moram ici.Mada meni se to nekako opet cini previse za popravak zuba,i kome god sam rekao cijenu zinu ljudi u mene.
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#1916 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by smijesni_ste »

Pa ako je u pitanju liječenje zuba, a pretpostavljam da jeste, onda nije toliko skupo ako je sve uračunato u cijenu (obrada kanala i punjenje).

Takodjer zavisi koliko je korijena u pitanju.

To nije klasični popravak kako su ti već napisali ljudi.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1917 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moonca »

housetent wrote: 02/09/2020 22:36
moonca wrote: 02/09/2020 16:28
housetent wrote: 31/08/2020 20:27 Da li je po vama realna cijena 200 km za popravak zuba.S tim da cu morati ici 4 puta.rijec je i donjem zadnjem zubu
. hm ...mozda nije -- ali -ako ce ga spasiti. a vrlo je bitno da ga imas -u buducnosti, moze biti anker za - most-
Pa da spasit Ce ga.Sad mi je stavljen lijek i jos 3 puta moram ici.Mada meni se to nekako opet cini previse za popravak zuba,i kome god sam rekao cijenu zinu ljudi u mene.
hm - kako si izabrao zubara- preporuka ili- vjerujem da si se interesovao i za cijene- no- s druge strane- taj zub je jako bitan- ako ga sacuvas , vjerujem da ce ti zavrsiti -plombom. pa- to shvati da je cijenu....
housetent
Posts: 267
Joined: 01/02/2011 18:31

#1918 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by housetent »

smijesni_ste wrote: 02/09/2020 23:11 Pa ako je u pitanju liječenje zuba, a pretpostavljam da jeste, onda nije toliko skupo ako je sve uračunato u cijenu (obrada kanala i punjenje).

Takodjer zavisi koliko je korijena u pitanju.

To nije klasični popravak kako su ti već napisali ljudi.
Da u pitanju je lijecenje zuba.Jer Cu ici Jos 3 puta.pa ne znam sad koliko korijena imaju ovi skroz zadnji zubi
housetent
Posts: 267
Joined: 01/02/2011 18:31

#1919 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by housetent »

moonca wrote: 02/09/2020 23:30
housetent wrote: 02/09/2020 22:36
moonca wrote: 02/09/2020 16:28
. hm ...mozda nije -- ali -ako ce ga spasiti. a vrlo je bitno da ga imas -u buducnosti, moze biti anker za - most-
Pa da spasit Ce ga.Sad mi je stavljen lijek i jos 3 puta moram ici.Mada meni se to nekako opet cini previse za popravak zuba,i kome god sam rekao cijenu zinu ljudi u mene.
hm - kako si izabrao zubara- preporuka ili- vjerujem da si se interesovao i za cijene- no- s druge strane- taj zub je jako bitan- ako ga sacuvas , vjerujem da ce ti zavrsiti -plombom. pa- to shvati da je cijenu....
Izabrao sam preporukom.Kad sam dosao trebali me narucit ali kad sam rekao da me poceo boljeti uzeli me odma raditi i nisam ni pitao za cijenu,na kraju mi rekli da Ce toliko biti i da Cu ici Jos 3 puta,ili da ga vadim,ali ja sam logicno pristao za popravak.A on Ce vjerojatno biti i veza za drugi zub kojeg nemam do njega.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#1920 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by studiorum_tuzlaensis »

popravak 20-30KM + liječenje 3 korijena x40 KM + plomba 20-30 KM = 160-180 KM. Ovo su otprilike cijene za umnjak, a kreću kreću se inače od 120-200 KM zavisi gdje radiš.

Ja sam uvijek spreman dati više kod stomatologa sa dobrim iskustvom da se uradi kako treba. Trenutno u Sarajevu ima i dosta mlađih zubara koji su opremljeniji i stručniji od starih lisaca. Naravno, nikad ne vaditi zube ako imaš pare da popraviš. Liječen zub + kočić/navlaka ako je uništen je najbolji prirodni implatant koji zaštićen ispod desni može guliti 20 godina sa dobrom cirkonskom navlakom. Tako ćeš jedino sačuvati kosti vilice, inače sa svakim izvađenim zubom očekuj povlačenje desni i domino efekat u okolini...

Još uvijek 32 zuba u ustima, svaki čuvam ljubomorno. :mrgreen: :D :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1921 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moonca »

housetent wrote: 03/09/2020 19:24 Izabrao sam preporukom.Kad sam dosao trebali me narucit ali kad sam rekao da me poceo boljeti uzeli me odma raditi i nisam ni pitao za cijenu,na kraju mi rekli da Ce toliko biti i da Cu ici Jos 3 puta,ili da ga vadim,ali ja sam logicno pristao za popravak.A on Ce vjerojatno biti i veza za drugi zub kojeg nemam do njega.
Top
..sta znaci lijecenje- izgleda da nece vaditi zivac?
housetent
Posts: 267
Joined: 01/02/2011 18:31

#1922 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by housetent »

studiorum_tuzlaensis wrote: 03/09/2020 20:03 popravak 20-30KM + liječenje 3 korijena x40 KM + plomba 20-30 KM = 160-180 KM. Ovo su otprilike cijene za umnjak, a kreću kreću se inače od 120-200 KM zavisi gdje radiš.

Ja sam uvijek spreman dati više kod stomatologa sa dobrim iskustvom da se uradi kako treba. Trenutno u Sarajevu ima i dosta mlađih zubara koji su opremljeniji i stručniji od starih lisaca. Naravno, nikad ne vaditi zube ako imaš pare da popraviš. Liječen zub + kočić/navlaka ako je uništen je najbolji prirodni implatant koji zaštićen ispod desni može guliti 20 godina sa dobrom cirkonskom navlakom. Tako ćeš jedino sačuvati kosti vilice, inače sa svakim izvađenim zubom očekuj povlačenje desni i domino efekat u okolini...

Još uvijek 32 zuba u ustima, svaki čuvam ljubomorno. :mrgreen: :D :mrgreen:
Slazem se,nisam ni razmišljao da vadim ako se moze popraviti.Mada mi se čini da su postali bezobrazni sa tim cijenama.Znaci za 15 minuta posla 50 km.
housetent
Posts: 267
Joined: 01/02/2011 18:31

#1923 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by housetent »

moonca wrote: 04/09/2020 02:23
housetent wrote: 03/09/2020 19:24 Izabrao sam preporukom.Kad sam dosao trebali me narucit ali kad sam rekao da me poceo boljeti uzeli me odma raditi i nisam ni pitao za cijenu,na kraju mi rekli da Ce toliko biti i da Cu ici Jos 3 puta,ili da ga vadim,ali ja sam logicno pristao za popravak.A on Ce vjerojatno biti i veza za drugi zub kojeg nemam do njega.
Top
..sta znaci lijecenje- izgleda da nece vaditi zivac?
Valjda nece nadam se.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1924 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moonca »

housetent wrote: 07/09/2020 01:08
moonca wrote: 04/09/2020 02:23
housetent wrote: 03/09/2020 19:24 Izabrao sam preporukom.Kad sam dosao trebali me narucit ali kad sam rekao da me poceo boljeti uzeli me odma raditi i nisam ni pitao za cijenu,na kraju mi rekli da Ce toliko biti i da Cu ici Jos 3 puta,ili da ga vadim,ali ja sam logicno pristao za popravak.A on Ce vjerojatno biti i veza za drugi zub kojeg nemam do njega.
Top
..sta znaci lijecenje- izgleda da nece vaditi zivac?
Valjda nece nadam se.
..Bilo bi dobro.. :thumbup:
triple mama
Posts: 558
Joined: 18/03/2011 19:41

#1925 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by triple mama »

moonca wrote: 07/09/2020 04:02
housetent wrote: 07/09/2020 01:08
moonca wrote: 04/09/2020 02:23
..sta znaci lijecenje- izgleda da nece vaditi zivac?
Valjda nece nadam se.
..Bilo bi dobro.. :thumbup:
ako neće vaditi živac i liječiti kanale onda je možda i puno 200 KM... ali eto sad kad si krenuo završi... po meni, za svaki zub se treab do zadnjeg boriti... valja se smijati i prožvakati tonu hrane do smrti... kada nađeš stomatologa koji ti odgovara, ne mijenjaj više..pogotovo kad se u nekoj životnoj dobi usta počnu puniti protetskim radovima...treba da su svi zubi jednolični, a ne sad da bude k'o na pijaci
Post Reply