Cigarete, odvikavanje

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#1276 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Pooll »

leet wrote:cuj elektricne cigare.. pa da vidim nekog da to pusi, umro bi' od smijeha :D

Probao, ništa... bacio pare bezveze :( Jedino što mi je dobro došla kad sam bio van BiH, da 'zapalim' u restoranu nakon ručka...

Učiteljice, samo naprijed, držim fige :)
učiteljica
Posts: 31
Joined: 02/09/2011 21:39

#1277 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by učiteljica »

Kako li nepušači pripravnici s pivom u ruci gledaju utakmicu' :bih:

Samo da prijavim da hrabro gazim prema puna dva mjeseca, krizu preživjeh , i kako kažu - što te ne ubije ojača te :)
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#1278 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by quasar »

učiteljica wrote:Kako li nepušači pripravnici s pivom u ruci gledaju utakmicu' :bih:

Samo da prijavim da hrabro gazim prema puna dva mjeseca, krizu preživjeh , i kako kažu - što te ne ubije ojača te :)
Ma nista, samo nabavis nesto za grickanje sto ne tovi...
User avatar
lejlica
Posts: 388
Joined: 27/06/2002 00:00

#1279 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by lejlica »

corridor wrote:I jednan savjet, nemojte kupovati jeftine električne cigare jer su kineske i nekvalitetne su,tj. kvare se brzo. To znam iz iskustva prijatelja koji su odlučili da uzmu električnu cigaru. Dobre elktrične cigare, ne koštaju manje od 70KM.. Sretno!!
za 70km mogu kupiti 2 steke pravih :lol: :lol: :lol: :lol: :run:
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#1280 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by UnscarD »

učiteljica wrote:Kako li nepušači pripravnici s pivom u ruci gledaju utakmicu' :bih:

Samo da prijavim da hrabro gazim prema puna dva mjeseca, krizu preživjeh , i kako kažu - što te ne ubije ojača te :)
Svaka cast ...za razliku od mene koji sam sastavio cijelih 10 dana u 58 pokusaju ...i poslije kazu tesko baciti, bacao sam 100 puta :)
Dzonikola
Posts: 58
Joined: 16/05/2011 16:50

#1281 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Dzonikola »

12.10.2011. oko 23:45h. Bez krize jos uvek, proslo je 9h i 55 minuta. Na poslu sam, nema pusenja inace.
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#1282 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by quasar »

Dzonikola wrote:12.10.2011. oko 23:45h. Bez krize jos uvek, proslo je 9h i 55 minuta. Na poslu sam, nema pusenja inace.
Samo guraj, sat po sat, dan po dan. Bice i kriza, ali ce i proci. Nemoj da se varas sa onim "samo dim da povucem". Odmah ti se counter vraca na nulu.
ujfaluši
Posts: 21
Joined: 15/08/2011 17:29

#1283 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by ujfaluši »

ja sam u proteklih 4-5 godina prestajao i pocinjao pusit jedno 50 puta :D, uglavnom posljedna 3 mjeseca ne kupujem cigare, većinom se grebem, jedino kupim kad idem s nekim na kafu pa po vazda dindilimo, ili kada je neka pijanka, a ako sta ostane dam nekome samo da ih ja kući ne nosim, i onda kod kuce bih i zapalio al jbg nema :D uglavnom ovako i dalje pusim ali ne toliko kao prije, jednostavno ima efekta, imam manju potrebu da zapalim a kad mi stvarno naumpadne odem na kafu s nekim ko pusi, ne moze se odjednom i naglo prestat ovako malo po malo isto kao kad se i pocinje, znaci moj recept je obrnuti proces kako si poceo pusit grebanjem tako moras i prestat :D
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#1284 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by quasar »

ujfaluši wrote:ja sam u proteklih 4-5 godina prestajao i pocinjao pusit jedno 50 puta :D, uglavnom posljedna 3 mjeseca ne kupujem cigare, većinom se grebem, jedino kupim kad idem s nekim na kafu pa po vazda dindilimo, ili kada je neka pijanka, a ako sta ostane dam nekome samo da ih ja kući ne nosim, i onda kod kuce bih i zapalio al jbg nema :D uglavnom ovako i dalje pusim ali ne toliko kao prije, jednostavno ima efekta, imam manju potrebu da zapalim a kad mi stvarno naumpadne odem na kafu s nekim ko pusi, ne moze se odjednom i naglo prestat ovako malo po malo isto kao kad se i pocinje, znaci moj recept je obrnuti proces kako si poceo pusit grebanjem tako moras i prestat :D
Ma neces ti nikad prestat. To je zavaravanje. To se baci i zdrrravo.
ujfaluši
Posts: 21
Joined: 15/08/2011 17:29

#1285 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by ujfaluši »

quasar wrote:
ujfaluši wrote:ja sam u proteklih 4-5 godina prestajao i pocinjao pusit jedno 50 puta :D, uglavnom posljedna 3 mjeseca ne kupujem cigare, većinom se grebem, jedino kupim kad idem s nekim na kafu pa po vazda dindilimo, ili kada je neka pijanka, a ako sta ostane dam nekome samo da ih ja kući ne nosim, i onda kod kuce bih i zapalio al jbg nema :D uglavnom ovako i dalje pusim ali ne toliko kao prije, jednostavno ima efekta, imam manju potrebu da zapalim a kad mi stvarno naumpadne odem na kafu s nekim ko pusi, ne moze se odjednom i naglo prestat ovako malo po malo isto kao kad se i pocinje, znaci moj recept je obrnuti proces kako si poceo pusit grebanjem tako moras i prestat :D
Ma neces ti nikad prestat. To je zavaravanje. To se baci i zdrrravo.
a jbga, evo sad sam zadnji put zapalio poslije utakmice s francuskom, znači eto više od 24h, i nije mi problem izdrzati, nego je stvar u tome sto ću opet danas na kafu s nekim ko puši i kad me ponudi neću moći odbit, jučer sam bio kod kuće čitav dan i nisam uopšte ni pomišljao na cigare, nisam ja toliko ovisan, ali jednostavno ne mogu biti u drustvu kada drugi puše a ja gledam, našmaga mi se :D a to što kupim povremeno kutiju samo da ne bude da se vazda od ljudi grebem
*zena21
Posts: 472
Joined: 09/09/2011 15:48

#1286 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by *zena21 »

ujfaluši wrote:ja sam u proteklih 4-5 godina prestajao i pocinjao pusit jedno 50 puta :D, uglavnom posljedna 3 mjeseca ne kupujem cigare, većinom se grebem, jedino kupim kad idem s nekim na kafu pa po vazda dindilimo, ili kada je neka pijanka, a ako sta ostane dam nekome samo da ih ja kući ne nosim, i onda kod kuce bih i zapalio al jbg nema :D uglavnom ovako i dalje pusim ali ne toliko kao prije, jednostavno ima efekta, imam manju potrebu da zapalim a kad mi stvarno naumpadne odem na kafu s nekim ko pusi, ne moze se odjednom i naglo prestat ovako malo po malo isto kao kad se i pocinje, znaci moj recept je obrnuti proces kako si poceo pusit grebanjem tako moras i prestat :D

hahahahahah... ovi su mi najbolji... ko fol prestali pusiti.. ali u stvari ste samo prestali kupovati cigare :wink: .. odnosno postali ste tzv. grebatori :oops: :D
učiteljica
Posts: 31
Joined: 02/09/2011 21:39

#1287 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by učiteljica »

Treba odrediti rok u takvim situacijama, Reći - tri mjeseca ovako i trebalo bi da skroz prestanem. Ako ne ide, od prestanka ništa. Jer budimo realni, svi mi izlazimo na kafe, večere, pijanke i sve ostalo sa pušačima. ta logika vodi samo jednom - pušači će nas uvijek nuditi, mi uzimati i tako unedogled...
učiteljica
Posts: 31
Joined: 02/09/2011 21:39

#1288 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by učiteljica »

UnscarD wrote: Svaka cast ...za razliku od mene koji sam sastavio cijelih 10 dana u 58 pokusaju ...i poslije kazu tesko baciti, bacao sam 100 puta :)

Nije ni meni prvi put da pokušavam ...rijetki uspiju od prve. Neuspjeli pokušaj nas treba podučiti zbog čega nismo uspjeli da to popravimo sljedeći put. Ako zaista želiš prestati pušiti, sigurna sam da ćeš s vremenom i uspjeti. Samo nemoj reći : "Ne mogu ja to, ne mogu ja bez cigare!"
User avatar
žena
Posts: 45287
Joined: 17/10/2009 14:12
Location: sa Arsy pod stolom :)

#1289 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by žena »

ja sam uspjela od prve,jednostavno sam prije 6 godina rekla sebi da necu vise,a bila sam strastveni pusac vise od 10 godina...sve je to stvar volje ;-)
shillen
Posts: 11242
Joined: 24/12/2010 23:12

#1290 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shillen »

pokusaj br. 1 :zoka: :run:
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#1291 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by njonjica »

DrizzT wrote:pokusaj br. 1 :zoka: :run:
Sretno :thumbup:
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#1292 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by quasar »

DrizzT wrote:pokusaj br. 1 :zoka: :run:
Javljaj kako ti ide. Nije nama to dosadno.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#1293 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by UnscarD »

DrizzT wrote:pokusaj br. 1 :zoka: :run:
Cim to nazivas pokusajem...nisam optimista :) salim se ....sretno
učiteljica
Posts: 31
Joined: 02/09/2011 21:39

#1294 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by učiteljica »

UnscarD wrote:
DrizzT wrote:pokusaj br. 1 :zoka: :run:
Cim to nazivas pokusajem...nisam optimista :) salim se ....sretno

Bićemo optimisti, tu smo i razumijemo kako je, nije bajno prvih dana ali dobici su nesagledivi...ako budebaš krizno zapamti da to traje samo prvih par dana. Već si načinio najvažniji korak - odluka - ona je najbitnija. Samo naprijed! :thumbup:
User avatar
Pikaboo
Posts: 737
Joined: 28/08/2009 12:18
Location: In the moment.

#1295 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Pikaboo »

Prestala prije 20 mjeseci.Nikakvi pokusaji,samo prestala i to je to
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#1296 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by quasar »

Pikaboo wrote:Prestala prije 20 mjeseci.Nikakvi pokusaji,samo prestala i to je to
Pa da. Jedino tako. Naravno da je bilo bitno ono sto se desavalo u tvojoj glavi prije toga. Mi uglavnom pokusavamo iz vlastitog iskustva izvucemo recept za uspjeh i da ohrabrimo one koji pokusavaju.
učiteljica
Posts: 31
Joined: 02/09/2011 21:39

#1297 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by učiteljica »

Dva mjeseca, tra-la-la-la-la :D :D :D
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#1298 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Partizzanka »

cestitamooooooooooooooooooooo!
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#1299 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by quasar »

učiteljica wrote:Dva mjeseca, tra-la-la-la-la :D :D :D
Jesi li sad na cisto da si se zauvijek odrekla toga ili jos tinja u glavi nada da ce se nekad opet zapaliti?
učiteljica
Posts: 31
Joined: 02/09/2011 21:39

#1300 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by učiteljica »

quasar wrote:
učiteljica wrote:Dva mjeseca, tra-la-la-la-la :D :D :D
Jesi li sad na cisto da si se zauvijek odrekla toga ili jos tinja u glavi nada da ce se nekad opet zapaliti?


Vjeruj, toliko je toga....recimo neki dan sam opet čula da je neko koga recimo poznajem - pušač, obolio od karcinoma pluća. Pedeset i sedam godina. Iznova se i opet uvjerim kako smo mi svi koji se recimo okupljamo ovdje nažalost u pravu, i sretni jer smo vjerovatno uspjeli da se izvučemo iz ralja nikotina i duhanske industrije.
I zamislite, tip i dalje puši - izgovor je da je šteta već načinjena.
Moramo svi biti iskreni i reći da u ovoj priči i u ovim izgovorima vidimo sebe kad smo bili pušači - mali i nemoćni pred dimom cigare.
ne želim biti više ta osoba, to je nešto što želim zauvijek ostaviti iza sebe. Imam osjećaj da me je to pušenje degradiralo iz osobe u ovisnika. E pa dosta je zauvijek.
Ali rekoh već da sam jednom prestala i opet počela pušiti.Razloge neuspjeha dobro sam upamtila i trudim se da ih ne ponovim. Ne želim više nikada pušiti, ne želim cigaru, ali idem dan za danom i ne kažem kao prošli put nikada, nikada više. Bježim od pušača koliko god je to moguće. naprosto se za sada tako osjećam sigurnije. I mislim da nam je dozvoljeno da činimo sve kako bismo uspjeli.
Izdržimo ljudi. Vrijedi. Života doslovno :!:
Post Reply