Cigarete, odvikavanje

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6851 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Anabella_ wrote:
drug_profi wrote:Evo nađoh ovu stranicu. Očigledno je da je to tu pred vratima.

https://ba.iqos.com/bs

Samo ljudi, ovo je i dalje bacanje para, samo uz manje trovanje. Svako moze prestati pusiti samo ako hoce.

Ja sam razradila taktiku, kući, u svojoj sobi cu pušiti heets, a na poslu cigarete.

Meni ne smeta cigareta koliko mi smeta smrad koji se uvuče u posteljinu, odjecu, zidove.
Ako ti pocnes trositi Heetse, ogadice ti se cigarete, ali to je dobra nuspojava. Uostalom sto bi miksala?
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6852 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by shmizlica »

shandrprcSA wrote:
shmizlica wrote:imala sam pušački izlet par dana :mrgreen: ništa pretjerano, 2-3 dnevno...na poslu kao i obično :-)

sad se opet otimam....evo neću sad da zapalim iz inata :lol: :roll: ludača, nikad naučit iz sopstvenih grešaka :chmoljava:
vala sad komotno mozes furljat' ko ciro :D
neću :repetirana:
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#6853 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Russki »

sedma_7 wrote:
drug_profi wrote:Jbg, valjda je vidljivo iz mojih upisa na ovoj temi da sam bivsi pusac koji pokusava da pomogne drugima da prestanu da se truju.
Međutim eto taj proizvod je nesto sto pomaze onima koji ne mogu prestati, da se ipak manje truju.
Mislim da je vrijedno istaci.
Vidim april se spominje, ima li ikakve naznake kad će biti pušten u prodaju?
22.04.

Sarajevo, Banja Luka, Mostar.

Takav je plan pa vidjet ćemo
sedma_7
Posts: 726
Joined: 03/04/2007 18:24

#6854 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by sedma_7 »

Hvala za info :evil: :bih:
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6855 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Evo ja imam drugi info.
Heetsi se već mogu kupiti na trafikama duhanprometa i pumpama energopetrola. Sami uređaji će biti dostupni tek nakon najavljene promocije. Vjerovatno tek 29.04. jer u holu SCC stoji veliki bilboard "bolja alternativa pušenju dolazi 29.04."
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#6856 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Russki »

Bio sam nedavno na ovoj iqos konferenciji i probao sam to.

Nekako, nisam pretjerano oduševljen. Plus svakako je što nema dima, ništa ne smrdi.

Valjda treba neko vrijeme da se čovjek navikne.
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#6857 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by hali gali halid »

Sto se zavaravate, kakva ba alternativa, ne treba vam to.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6858 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

To je za ljude koji ne mogu i ne zele prestati pusiti. Zdravija alternativa svakako. Ljudi se na to brzo priviknu i obicne cigare im nisu vise dobre.
Bar u 80% slucajeva. Ima naravno i onih koji ne mogu i vrate se.

Ali svako moze prestati pusiti ako to zaista zeli.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#6859 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by AmiĐa_Idriz »

Mjesec :mrgreen:

Pokušaj prvi logično :oops:
sedma_7
Posts: 726
Joined: 03/04/2007 18:24

#6860 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by sedma_7 »

Evo sajt im je u funkciji. Imaju 3 vrste uredjaja.

Još da vidimo kakve su im cijene
sedma_7
Posts: 726
Joined: 03/04/2007 18:24

#6861 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by sedma_7 »

drug_profi wrote:
Anabella_ wrote:
drug_profi wrote:Evo nađoh ovu stranicu. Očigledno je da je to tu pred vratima.

https://ba.iqos.com/bs

Samo ljudi, ovo je i dalje bacanje para, samo uz manje trovanje. Svako moze prestati pusiti samo ako hoce.

Ja sam razradila taktiku, kući, u svojoj sobi cu pušiti heets, a na poslu cigarete.

Meni ne smeta cigareta koliko mi smeta smrad koji se uvuče u posteljinu, odjecu, zidove.
Ako ti pocnes trositi Heetse, ogadice ti se cigarete, ali to je dobra nuspojava. Uostalom sto bi miksala?
Ne vjerujem sama sebi.

Nema šta nisam probala (od elektronskih do flastera, zvakačih itd) i opet bih se na kraju vratila govnima.

Fakat se nadam da ce mi se ogadit.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#6862 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by i agree »

sedma_7 wrote: Nema šta nisam probala (od elektronskih do flastera, zvakačih itd) i opet bih se na kraju vratila govnima.

Fakat se nadam da ce mi se ogadit.
Moras se necim zabavit da ti misle ne lete na cigaru kad imas slobodnog vremena.Tako ces ih bacit najlakse
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#6863 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by Zoya »

i agree wrote:
sedma_7 wrote: Nema šta nisam probala (od elektronskih do flastera, zvakačih itd) i opet bih se na kraju vratila govnima.

Fakat se nadam da ce mi se ogadit.
Moras se necim zabavit da ti misle ne lete na cigaru kad imas slobodnog vremena.Tako ces ih bacit najlakse
Jest, sjemenke suncokreta ili tikve može jesti i početi sa trčanjem :-D
djana h
Posts: 39284
Joined: 06/08/2009 18:23

#6864 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

Ne samo zabaviti misli već treba promijeniti i dotadašnje navike. Bez toga teško će ići odvikavanje.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#6865 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by arzuhal »

Ma kakve zabave, grickalice i varalice, sve je to ubleha. Treba samo jedna jasna, čista i istinita, nepokolebljiva misao zbog čega se ostavlja nikotin. I to je sve. Ali takva misao kojoj se čovjek neće vratiti da dobije snage kada ga spopadne želja da zapali. Nego misao koja satire i samo spopadanje u najavi.
MMM1977
Posts: 4617
Joined: 15/07/2009 12:56

#6866 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by MMM1977 »

Evo 5-6 dana sam na ovom iqos i mogu reći da je prava stvar. Prvo, pušio sam 2-3 kutije crvenog marlbora dnevno, ubijao sebe ali i sve oko sebe, cigara mi je bila najveći čejf. Pokušavao prestati mnogo puta ali bez uspjeha.

Ono što je najbolje kod iqos je da nema čejfa nikakvog ali zadovolji potrebu za nikotinom. Trenutno sam na 1 paklici heetsa dnevno ali mislim da mogu smanjiti i na pola. Zato što nema čejfa, ponavljam.

Smatram da ću lakše sutra da ostavim duhan skroz baš uz pomoć iqos. Jer je puno lakše ostaviti to nego cigare.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6867 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

To sam i ja primjetio kod korisnika koji to trose vec duze vrijeme.
Oni ne zele ostaviti taj "ceif" (kazu da im je ipak nekakav ceif, valjda zbog cijelog rituala, pauze...), ali mnogo lakse podnose apstinenciju jer do heetsa nije bilo lako doci, pa se desavalo da su kutijicu razvlacili po 2-3 dana dok ne stigne "roba".
Sto je najbolje, ne mogu se vratiti obicnim cigarama jer su im odvratne. Znaci ima samo jedan smijer - na bolje.
djana h
Posts: 39284
Joined: 06/08/2009 18:23

#6868 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

arzuhal wrote:Ma kakve zabave, grickalice i varalice, sve je to ubleha. Treba samo jedna jasna, čista i istinita, nepokolebljiva misao zbog čega se ostavlja nikotin. I to je sve. Ali takva misao kojoj se čovjek neće vratiti da dobije snage kada ga spopadne želja da zapali. Nego misao koja satire i samo spopadanje u najavi.
Teško će misao/motiv održati volju u kriznm momentima.
Naš um je u stanju da nas zavara na razne načine.
Borba protiv sebe je najteža.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#6869 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by arzuhal »

djana77 wrote:
arzuhal wrote:Ma kakve zabave, grickalice i varalice, sve je to ubleha. Treba samo jedna jasna, čista i istinita, nepokolebljiva misao zbog čega se ostavlja nikotin. I to je sve. Ali takva misao kojoj se čovjek neće vratiti da dobije snage kada ga spopadne želja da zapali. Nego misao koja satire i samo spopadanje u najavi.
Teško će misao/motiv održati volju u kriznm momentima.
Naš um je u stanju da nas zavara na razne načine.
Borba protiv sebe je najteža.
O tome i govorim, sama volja je ništavna bez ključne misli ili ideje koja je temelj. Ja sam ostavljao, snagom volje, više puta cigare. Znao sam ne pušiti i godinu dana pa se vratim, jer je u međuvremenu volja splasnula a neka sjećanja prevagnula. Dakle ostavljao sam CIGARE.

A onda sam našao tu misao koja je na mene porazno djelovala: Arzo, ti si ovisnik, kao i svaki narkić. Ti si ovisnik o NIKOTINU. Ako ne dobiješ svoju dozu nervozan si. I tako dalje.

Ovo je bila istinita misao. I fakat nisam htio da ostanem ovisnik o nikotinu. Ona mi je bula temeljni razlog svake buduce volje. I zavrsio sam s nikotinom vec godinama.

Meni je svijest i istina o ovisnistvu bila kljuc. Nekome je ta misao izrazena u dijagnozi: Imate kancer pluca. I covjek tada ostavi cigare kao da ih nikada u zivotu nije pusio.

Dakle sama volja moze pomoci ali nije zagatantovano nista, traje dok traje volja. Da bi bilo trajno ostavljanje NIKOTINA (dakle ne cigara nego nikotina), treba jaka svijest zasto se ostavlja, pa onda jaka volja, ali tada je vec vise od pola posla rijeseno.

Ko nema jasnu i odlucnu misao zasto se oslobadja robovanja nikotinu, bolje neka nastavi pusiti, samo ce se mrcvariti...
djana h
Posts: 39284
Joined: 06/08/2009 18:23

#6870 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by djana h »

Uvijek sam mislila da mi je samo 24 h bez cigare,činilo mi se mogla bih ih baciti.Nikad nisam ni pokušavala prestati,sve dok nisam fasovala upalu pluća.Par dana mi se činilo kao da plin uvlačim sa svakim dimom,pa sam ostavila to mučenje.Želja se javila s prvim znacima oporavka,ali te prve dane apstinencije nisam htjela tako lako da odbacim niz vodu. Prvih sedam dana je bilo najteže,stalna iskušenja,kafe,društvo,...zato sam i napisala da je ključno i mijenjanje dotadašnjih navika.
Velika volja,želja,kontrola nad samom sobom,i tako evo već trinaesta godina.
S ponosom mogu reći.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6871 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by drug_profi »

Ja sam ostavio cim sam spoznao da sam ovisnik i da nerezonski, iracionalno donosim odluke brinuci se o potrebama ovisnika.

Nakon toga sam samo jos jednu cigaretu zapalio. Bjese to prije skoro 127 mjeseci.
U zadnji cas. godina 41, tjelo jos u stanju da se popravi. Mati mi bila ziva da je obradujem i eto. Nikad vise od tad.
Ali rado savjetujem ljudima da makar nadju manje stetnu naviku, ako vec ne mogu pobijediti ovisnika.
Veliki je benefit rijesiti se bar monoksida, katrana, arsenika, teskih metala... itd.
zikamu
Posts: 2955
Joined: 10/09/2005 09:40

#6872 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by zikamu »

Danas 6 mjeseci! :)
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#6873 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by славянин »

MMM1977 wrote:Evo 5-6 dana sam na ovom iqos i mogu reći da je prava stvar. Prvo, pušio sam 2-3 kutije crvenog marlbora dnevno, ubijao sebe ali i sve oko sebe, cigara mi je bila najveći čejf. Pokušavao prestati mnogo puta ali bez uspjeha.

Ono što je najbolje kod iqos je da nema čejfa nikakvog ali zadovolji potrebu za nikotinom. Trenutno sam na 1 paklici heetsa dnevno ali mislim da mogu smanjiti i na pola. Zato što nema čejfa, ponavljam.

Smatram da ću lakše sutra da ostavim duhan skroz baš uz pomoć iqos. Jer je puno lakše ostaviti to nego cigare.
Gdje se ima kupiti - znam da je bila reklama da sada pocinje prodaja i u BiH ?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6874 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by moonca »

drug_profi wrote:Ja sam ostavio cim sam spoznao da sam ovisnik i da nerezonski, iracionalno donosim odluke brinuci se o potrebama ovisnika.

Nakon toga sam samo jos jednu cigaretu zapalio. Bjese to prije skoro 127 mjeseci.
U zadnji cas. godina 41, tjelo jos u stanju da se popravi. Mati mi bila ziva da je obradujem i eto. Nikad vise od tad.
Ali rado savjetujem ljudima da makar nadju manje stetnu naviku, ako vec ne mogu pobijediti ovisnika.
Veliki je benefit rijesiti se bar monoksida, katrana, arsenika, teskih metala... itd.
respekt- :thumbup:
MMM1977
Posts: 4617
Joined: 15/07/2009 12:56

#6875 Re: Cigarete, odvikavanje

Post by MMM1977 »

славянин wrote:
MMM1977 wrote:Evo 5-6 dana sam na ovom iqos i mogu reći da je prava stvar. Prvo, pušio sam 2-3 kutije crvenog marlbora dnevno, ubijao sebe ali i sve oko sebe, cigara mi je bila najveći čejf. Pokušavao prestati mnogo puta ali bez uspjeha.

Ono što je najbolje kod iqos je da nema čejfa nikakvog ali zadovolji potrebu za nikotinom. Trenutno sam na 1 paklici heetsa dnevno ali mislim da mogu smanjiti i na pola. Zato što nema čejfa, ponavljam.

Smatram da ću lakše sutra da ostavim duhan skroz baš uz pomoć iqos. Jer je puno lakše ostaviti to nego cigare.
Gdje se ima kupiti - znam da je bila reklama da sada pocinje prodaja i u BiH ?
Ja sam kupio u Srbiji ali sam cuo da sad ima u SCC.
Post Reply