opadanje kose

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Aylana
Posts: 16
Joined: 01/02/2010 13:14

#451 Re: opadanje kose

Post by Aylana »

nova_korisnica wrote:joj i meni se sad u trudnoci kosa pravo popravila!! mashala! samo me strah kako ce biti poslije poroda :( jer je i ranije opadala....ja sam koristila taj vichy, zajedno sa onim ampulama...jedno je vrijeme djelovalo, a onda prestade...i onda ih vise nisam ni kupovala...sad koristim plantur 21...ali pravo da ti kazem ne mogu da procjenim je li mi kosa bolja od sampona ili od trudnoce :-?
meni u trudnoci je super kosa bila. i prvi mjesec poslije poroda nikad bolja. a onda samo pocela opadati. Kazu da je to normalno ali nije to bas velika utjeha.
angelika1
Posts: 5
Joined: 26/06/2012 10:17

#452 Re: opadanje kose

Post by angelika1 »

[quote="lamejac"]Meni je prije 5 godina kosa pocela nenormalno opadati, i to najvise poslije pranja jos dok je mokra, pa je na cetki bilo toliko dlaka da sam se pocela brinuti..Onda kad sam jednom otisla na sisanje, valjda i frizerka vidjela koliko mi opada, pa mi je preporucila sampon, zove se 'DR.TEMPT'. Ima ih vise vrsta, ali ja sam pocela koristiti CRNI(dakle ima i zuti i ne znam koji jos) jer crno je bas protiv opadanja kose. Kad se pocne koristiti, prvih 8 dana se svaki dan mora prati kosa, a onda 2-3 puta u sedmici. Otada kosa ne samo da mi je prestala opadati, vec i brze raste, i dobija bas neki sjaj i cvrstinu sto ostali ovi kupovni samponi samo 'mazu'. Ovaj sampon je prije 5 godina bio oko 18KM, onda 23, a trenutna cijena mu je 28KM i ima ga u svim apotekama. Jedina mana mu je sto se osjeti, dakle ima neki specifican miris, ali nista strasno. Mislim da ga SVicarska proizvodi, pa eto, cisto da podijelim iskustvo :)[/quote

kad je meni sva kosa otpala probala sam sve ljekovite preparate koji su bili na tržištu u apotekama koje mi je liječnik preporučio od minoxidila do krona ali mi ništa nije pomoglo samo sam bacila puno novaca jer ništa nije bilo jeftino od kineskih do domačih čak sam obilazila i bioenergičare ali ništa nije pomoglo samo sam bacila mnogo novca, a za taj DR.TEMP sad prvi puta čujem.

ps.mene zanima dali ima itko da je imao takav slučaj i dali je i kako riješio taj problem,jer znam za mnogo njih kojima je opadala kosa pojačano ali nisam nikog našla kome je kao meni sve otpalo,
angelika1
Posts: 5
Joined: 26/06/2012 10:17

#453 Re: opadanje kose

Post by angelika1 »

Aylana wrote:
nova_korisnica wrote:joj i meni se sad u trudnoci kosa pravo popravila!! mashala! samo me strah kako ce biti poslije poroda :( jer je i ranije opadala....ja sam koristila taj vichy, zajedno sa onim ampulama...jedno je vrijeme djelovalo, a onda prestade...i onda ih vise nisam ni kupovala...sad koristim plantur 21...ali pravo da ti kazem ne mogu da procjenim je li mi kosa bolja od sampona ili od trudnoce :-?
meni u trudnoci je super kosa bila. i prvi mjesec poslije poroda nikad bolja. a onda samo pocela opadati. Kazu da je to normalno ali nije to bas velika utjeha.
kakva utjeha, u trudnoči je super jer se onda dobro jede a i beba pridonese a poslije se puno gubi željeza pa onda opada
ali brzo i prestane
Aylana
Posts: 16
Joined: 01/02/2010 13:14

#454 Re: opadanje kose

Post by Aylana »

angelika1 wrote:
Aylana wrote:
nova_korisnica wrote:joj i meni se sad u trudnoci kosa pravo popravila!! mashala! samo me strah kako ce biti poslije poroda :( jer je i ranije opadala....ja sam koristila taj vichy, zajedno sa onim ampulama...jedno je vrijeme djelovalo, a onda prestade...i onda ih vise nisam ni kupovala...sad koristim plantur 21...ali pravo da ti kazem ne mogu da procjenim je li mi kosa bolja od sampona ili od trudnoce :-?
meni u trudnoci je super kosa bila. i prvi mjesec poslije poroda nikad bolja. a onda samo pocela opadati. Kazu da je to normalno ali nije to bas velika utjeha.
kakva utjeha, u trudnoči je super jer se onda dobro jede a i beba pridonese a poslije se puno gubi željeza pa onda opada
ali brzo i prestane
koliko je brzo prestane bas "brzo"? bojim se ostati bez kose skroz :)
angelika1
Posts: 5
Joined: 26/06/2012 10:17

#455 Re: opadanje kose

Post by angelika1 »

angelika1 wrote:
simbabimba wrote:Taj losion koristis stalno ili si prestala kad je pocela da ti raste kosa?

koristila sam ga dok mi kosa nije narasla oko 30 cm a otada ga koristim po potrebi tj oko jeseni kad primijetim da mi otpadaju starije dlačice, ali iako liječnici kažu da je to normala da se kosa obnavlja ustvari otpada i raste nova mlada ja se ipak borim za svaku vlas da ostane i evo nakon 5 godina ona je još tu, nije sva ali je večina a koje su uspjele otpasti rastu nanovo


a da zaboravila sam napomenuti da mi je kosa počela rasti potpuno iz ničega,na glavi si se mogao ogledati koliko je bilo glatko i uglancano
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#456 Re: opadanje kose

Post by Michun »

da li vam vise opada kosa sada od ove vrucine? :shock: :-?
mala ma1
Posts: 4
Joined: 11/11/2012 20:50

#457 Re: opadanje kose

Post by mala ma1 »

Kosa mi intenzivnije opada vec skoro godinu dana. Bila kod dermatologa, radila kks, hormon stitnjace itd.

Zanima me, da li na opadanje kose mozu uticati navlake na zubima (radila sam ih prije godinu i po).
Ima li neko skicno iskustvo?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#458 Re: opadanje kose

Post by Michun »

mala ma1 wrote:Kosa mi intenzivnije opada vec skoro godinu dana. Bila kod dermatologa, radila kks, hormon stitnjace itd.

Zanima me, da li na opadanje kose mozu uticati navlake na zubima (radila sam ih prije godinu i po).
Ima li neko skicno iskustvo?
zubi mogu utjecati na sve - od kose, srca, probave...
to obavezno snimi, panoramix kosta 7 KM na stomatologiji i nek' ti neko dobro strucan pregleda.
mala ma1
Posts: 4
Joined: 11/11/2012 20:50

#459 Re: opadanje kose

Post by mala ma1 »

Vec sam uradila snimak zuba i bila kod stomatologa . On smatra da je opadanje kose u pecatima, sto kod mene nije slucaj, povezano sa problemima zuba. Istina, moram uraditi neke zahvate na zubima.

Po pitanju navlaka i problema opadanja kose od stomatologa nisam dobila odgovor!
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#460 Re: opadanje kose

Post by Michun »

Istina, opadanje u pecatima ima veze sa zubima odn. sa procesima na zubima. Evo ja sad malo gledala...da li imas metalnih plombi? I to moze biti razlog. Uglavnom, perfectil uzmi (tablete) i probaj s njima.
choco77
Posts: 15
Joined: 12/11/2012 10:17

#461 Re: opadanje kose

Post by choco77 »

mala ma1 wrote:Kosa mi intenzivnije opada vec skoro godinu dana. Bila kod dermatologa, radila kks, hormon stitnjace itd.

Zanima me, da li na opadanje kose mozu uticati navlake na zubima (radila sam ih prije godinu i po).
Ima li neko skicno iskustvo?
Istovjetno iskustvo, ali već godinama riješen problem. Koristim sapun LUSH, kupujem ga u BBI centru (ranije u Dubrovniku ili Novom Sadu dok nije otvorena prodavnica u Sarajevu), odmah na ulazu kod satova, košta 14 KM, 55 grama, okrugli miriše na cimet, sadrži cimet, klinčiće, koprivu i paprenu metvicu. Ja ga preporučujem, pa probaj.
Povremeno pijem B komplex tablete.
mala ma1
Posts: 4
Joined: 11/11/2012 20:50

#462 Re: opadanje kose

Post by mala ma1 »

Probala sam razlicite stvari, pijem vitamine za kosu, koristila pantenol, ricinusovo ulje, šampone (obični Afroditin, Vichy energetski...), masirala sa zilama od zare itd.
Međutim, kosa opada i opada...bar da hoće vise prestati.
Trenutno sanitam zube, moram mijenjati te amalgamske plombe.

Ne znam, vrijedi pokusazi i sa tim sapunim. Svako pozitivno iskustvo meni je dobro doslo:))
edina01
Posts: 4
Joined: 31/10/2012 18:10

#463 Re: opadanje kose

Post by edina01 »

pozdrav da li mi neko od vas moze reci gdje se ima kupiti sampon "NIREL" ???
choco77
Posts: 15
Joined: 12/11/2012 10:17

#464 Re: opadanje kose

Post by choco77 »

edina01 wrote:pozdrav da li mi neko od vas moze reci gdje se ima kupiti sampon "NIREL" ???
Nirel šamponi protiv opadanja kose mogu se nabaviti kod DD "Sarajevolijek", ul. Paromlinska 59 i to:
- 100 ml (šifra 07593) cijena 2,38 KM,
- 200 ml (šifra 07594) cijena 4,20 KM.
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#465 Re: opadanje kose

Post by just principe »

avonov tecni vosak za kosu.. Nema bolje stvari :thumbup:
Shonfon
Posts: 61
Joined: 25/05/2008 19:46

#466 Re: opadanje kose

Post by Shonfon »

Zna li ko gdje se ima kupit sampon za kosu "allin" i koja mu je cijena???

Imal ko kakvo iskustvo s istim?!


P.S. Jel ko probao sampone i preparate PLUS ACTIVE C+U i sampon S+L, u bbi apoteci vrse besplatne preglede i prodaju ove preparate???
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#467 Re: opadanje kose

Post by Michun »

Shonfon wrote:Zna li ko gdje se ima kupit sampon za kosu "allin" i koja mu je cijena???

Imal ko kakvo iskustvo s istim?!
ima u apoteci u bbi, do 10 KM.
ono sto mogu reci da apsolutno nema silikona i djidja, da je prirodan, kao voda je textura. ne skodi kosi...sto je bitno ako je u fazi opadanja.
Shonfon
Posts: 61
Joined: 25/05/2008 19:46

#468 Re: opadanje kose

Post by Shonfon »

Ok, hvala! :-D


Jel ko probao sampone i preparate PLUS ACTIVE C+U i sampon S+L, u bbi apoteci vrse besplatne preglede i prodaju ove preparate??? Vasa iskustva?
User avatar
ever!
Posts: 156
Joined: 31/01/2011 00:04

#469 Re: opadanje kose

Post by ever! »

Shonfon wrote:Ok, hvala! :-D


Jel ko probao sampone i preparate PLUS ACTIVE C+U i sampon S+L, u bbi apoteci vrse besplatne preglede i prodaju ove preparate??? Vasa iskustva?
Da jesam ja i nije mi nešto puno pomoglo. Mislim da nije nikako, a znam da je cijena poprilično visoka- nešto oko 100 KM. Kad sam prvi put bio na tom pregledu sve je kao katastrofa, korijen dlake je trul itd. itd. Kupim ja te preparate nakon što sam potrošio dolazim, kaže sve je super. Evo kako ti je korijen zdrav a meni kosa i dalje opada ništa se značajnije nije promijenilo. I još mi je rekla da ponovno iskeširam pare da bi kao dobro bilo da još jednom ponovim proces. Ja nisam htio jer mislim da preparati ne pomažu. Sad sve zavisi od osobe do osobe. :)
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#470 Re: opadanje kose

Post by opa22 »

vozdrica ljudi evo i mene da se pozalim o problemima sa kosom,imam zaliske od svoje khm neke 16. godine koji me izludise.....Prije jedno pola godine sam poceo koristiti Alpecin sampon, kupio ga u njemackoj, jer ga kod nas na zalost nema (kosta nekih 3-4€) i kosa mi je postala dosta gusca, bar mi tako cura koja me sisa veli :roll: pa sam i njenom covjeku donio isti taj sampon :roll: Nego dajte mi recite je li moguce da se rijesim tih prokletih zalizaka nisu nesto veliki al et iritiraju me....kakva su vam iskustva s tim nekim ricinusovim uljem, gdje se to uopce moze nabaviti i koliko kosta?
Narya
Posts: 81
Joined: 26/06/2008 13:47

#471 Re: opadanje kose

Post by Narya »

ricinusovo ulje se može kupiti u svakoj apoteci i košta ne više opd 10 maraka. davno sam kupovala pa ne znam tačno, ali znam da sigurno nije više od 10. obično je u bočici od 100 ml.

za "obično" opadanje kose, mislim na ono koje nije izazvano nekim ozbiljnijim poremećejima, već npr. sezonsko koje se javlja na prelazu godišnjih doba (kod moje kćerke je ponekad tako) ili zbog stresa ili nedostatka nekih hranjivih materija, preporučujem pivski kvasac kapsule, masažu čičkovim uljem i fitoval šampon protiv opadanja kose. njoj je dosta pomoglo, a ljetos joj je kosa opadala baš. više cinka u ishrani - jaja, zobene pahuljice, orašasti plodovi...a možete uzeti i cink u tabletama.

ova naša kura je znatno jeftinija bila od kupovine raznih specijaliziranih preparata (čičkovo ulje, pivski kvasac, fitoval šampon...sve je to do 10 km cijena), koji bi možda imali brže djelovanje i sporija, ali mislim na duže staze da je bolja.
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#472 Re: opadanje kose

Post by lavorpunvode »

edina01 wrote:pozdrav da li mi neko od vas moze reci gdje se ima kupiti sampon "NIREL" ???
Ja sam ga kupila prije mjesec dana u apoteci na Skederiji, na cosku kod starog kina Apolo, pa eto pogledaj ako si iz Sa, vjerovatno i sad ima, samo ne zove se vise Nirel vec Nerilex, kako mi je objasnila gospodja iz apoteke, sastojci su identicni, samo je naziv novi.
Nucleo1985
Posts: 411
Joined: 24/10/2012 01:15

#473 Re: opadanje kose

Post by Nucleo1985 »

Mah, kad ona krene opadati ne postoji preparat da to zaustavi, osim transplatacije kose.
To jedino pomaze. Mota mi se po glavi vec neko vrijeme. Samo puno para u pm :D
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#474 Re: opadanje kose

Post by lavorpunvode »

Meni je jako pomogao Recept-ov sampon protiv opadanja kose. Odnosno, pretpostavljam da je on pomogao. 2-3 mjeseca kosa mi je intenzivno opadala, otkako koristim taj sampon puno je bolje!
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#475 Re: opadanje kose

Post by opa22 »

lavorpunvode wrote:Meni je jako pomogao Recept-ov sampon protiv opadanja kose. Odnosno, pretpostavljam da je on pomogao. 2-3 mjeseca kosa mi je intenzivno opadala, otkako koristim taj sampon puno je bolje!
kakav je to sampon? :shock:
Post Reply