KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#1501 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kerima1 »

serum wrote:Poštovani prijatelji u nevolji,
Pokušavam pratiti ovu temu ovdje pa čak i da se posavjetujem sa nekim o nečemu, ali pošto je na ovom podforumu dozvoljeno sve i svašta pisati o liječenju karcinoma raznim nerealnim stvarima tipa, razne dijete koje ubijaju karcinom, Jovini čajevi, soda, i slične nebuloze, savjetujem da svi koji žele dobiti prave savjete i iskustva kako se boriti sa ovom opakom bolešću pređu na jedini forum u regionu koji nedozvoljava pisanje o alternativnom liječenju karcinoma (to ima u drugom podforumu).Stranica je http://www.forum.hr/showthread.php?t=814794&page=33, te na istu svraćaju čak i doktori, stučnjaci te možete dobiti realne i vrijedne savjete.
Žalosno je što ovdje nema moderatora, koji bi odvojio pisanje i podforume koji dozvoljavaju pisanje o liječenju karcinoma konvencijalnom (medicinski dozvoljenom) metodom i alternativnom ili ilegalnom (odnosno najviše oni koji pokušavaju zaraditi na tuđoj nesreći).....
Cuj..cime bolan zaraditi kad petolej kosta koliko jedna tura sugavih cistotatika.niko od kemo nije prezivio jos u mukama se vecim umre,a od petroleja je njih dosta prezivilo.
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#1502 KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by isx »

Hajd živ bio reci nam ko je preživio od petroleja, usput nam skeniraj historiju bolesti. Dok to ne uradiš smatrat ćeš se običnim forumskim šarlatanom koji je ovdje da se bogati na tuđoj muci.
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#1503 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by serum »

@kerima1
Moli se za sebe da nikada ne dobiješ bilo kakvu kamoli zloćudnu bolest, međutim statistika kaže da će do 2025 godine svaki treći čovjek na svijetu boriti se sa nekom malignom bolešću. E tad se ti uzdaj u petrolej.
Od tih nekoliko koliko si nabrojala, daj nam samo jednog sa istorijom bolsti i pokaži nam, i ja ću piti petrolej, preventivno...
Ovo što predlažeš je grijeh i zaista zamajavaš oboljele ljude, ako te neko i ozbiljno shvati (mala je šansa).
Samo se zapitaj zašto umiru i ponate ličnosti, političari, glumci, sportisti, od maligniteta, a svima je petrolej na dohvat ruke....a da bi znala šta je uopće malignitet i sama bolest , kako nastaje, treba puno više od Osnovne škole ili maximalno Srednje škole....
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#1504 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by mentalist »

nažalost i jedni i drugi pokušavaju da pomognu sa vrlo malim uspjehom, tako da se ne zna ko je šarlatan. jedino što je iza medecine velike farmaceutske korporacije pa im daje legitimitet spasioca čovječanstva, dok drugi hoće da uzmu mali dio kolača.....u ekonomskom smislu
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#1505 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kerima1 »

serum wrote:@kerima1
Moli se za sebe da nikada ne dobiješ bilo kakvu kamoli zloćudnu bolest, međutim statistika kaže da će do 2025 godine svaki treći čovjek na svijetu boriti se sa nekom malignom bolešću. E tad se ti uzdaj u petrolej.
Od tih nekoliko koliko si nabrojala, daj nam samo jednog sa istorijom bolsti i pokaži nam, i ja ću piti petrolej, preventivno...
Ovo što predlažeš je grijeh i zaista zamajavaš oboljele ljude, ako te neko i ozbiljno shvati (mala je šansa).
Samo se zapitaj zašto umiru i ponate ličnosti, političari, glumci, sportisti, od maligniteta, a svima je petrolej na dohvat ruke....a da bi znala šta je uopće malignitet i sama bolest , kako nastaje, treba puno više od Osnovne škole ili maximalno Srednje škole....
A, ti si kao visokoobrazovan pa nekoga pokusas poniziti sa skolom, bas nisko ali ne pali ti znam ja mozda vise od tebe i o medicini i alternativi.
Dzaba trazite dokaze dokumentovane,kao evo sad ce meni ljudi dati nalaze svoje da ja ovdje vama postirem,ako vas zanima trazite sami jer ljudi vec masovno piju cak ne prociscen petrolej jer nema prociscenog da se kupi kod nas.Ja ovdje pokusavam da jos ko sazna,a ko nece pa neka me ne cita. :kiss:
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#1506 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kerima1 »

isx wrote:Hajd živ bio reci nam ko je preživio od petroleja, usput nam skeniraj historiju bolesti. Dok to ne uradiš smatrat ćeš se običnim forumskim šarlatanom koji je ovdje da se bogati na tuđoj muci.
Procisceni petrolej mozes kupiti samo u Eu nekim zemljama,tako da i kad bi ti htjeo to prodati ne mozes. :wink:
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#1507 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by mentalist »

kerima1 wrote:
serum wrote:@kerima1
Moli se za sebe da nikada ne dobiješ bilo kakvu kamoli zloćudnu bolest, međutim statistika kaže da će do 2025 godine svaki treći čovjek na svijetu boriti se sa nekom malignom bolešću. E tad se ti uzdaj u petrolej.
Od tih nekoliko koliko si nabrojala, daj nam samo jednog sa istorijom bolsti i pokaži nam, i ja ću piti petrolej, preventivno...
Ovo što predlažeš je grijeh i zaista zamajavaš oboljele ljude, ako te neko i ozbiljno shvati (mala je šansa).
Samo se zapitaj zašto umiru i ponate ličnosti, političari, glumci, sportisti, od maligniteta, a svima je petrolej na dohvat ruke....a da bi znala šta je uopće malignitet i sama bolest , kako nastaje, treba puno više od Osnovne škole ili maximalno Srednje škole....
A, ti si kao visokoobrazovan pa nekoga pokusas poniziti sa skolom, bas nisko ali ne pali ti znam ja mozda vise od tebe i o medicini i alternativi.
Dzaba trazite dokaze dokumentovane,kao evo sad ce meni ljudi dati nalaze svoje da ja ovdje vama postirem,ako vas zanima trazite sami jer ljudi vec masovno piju cak ne prociscen petrolej jer nema prociscenog da se kupi kod nas.Ja ovdje pokusavam da jos ko sazna,a ko nece pa neka me ne cita. :kiss:
petrolej ili gas su prije stari ljudi pili. natopi se kocka šećera i to pojede??
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#1508 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kerima1 »

Da bas tako i ja uzimam i drugi,kad nisu umrli nasi stari,necemo ni mi,a od kemoterapije hocemo milion posto,plus u mukama i bolovima.
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#1509 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by mentalist »

kerima1 wrote:Da bas tako i ja uzimam i drugi,kad nisu umrli nasi stari,necemo ni mi,a od kemoterapije hocemo milion posto,plus u mukama i bolovima.
nažalost doživio kod oca taj slučaj. dva puta po 28 tretmana radioterapije, šest ciklusa hemo i ništa. kasnije samo obične citostatik tablete....bolje umrijeti brže nego da produžava agoniju
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#1510 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by arslanbey »

Joj kerima,pratim ovu temu ponekad ovako,i bas puno pametujes,ne zelim ti ovo zlo ni nikome tvome,a koliko pametujes rekao bih da izazivas sudbinu

okani se corava posla,vidjeli bi dal bi tako pricala da te ovo nedaj Boze zadesi.Ako vjerujes u Allaha pazi se da te ne iskusi u ovome sto narodu ovdje pametujes
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#1511 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kerima1 »

@Mentalitet. Znam,tako je svima koji spadnu na tu radijaciju od kemo.
@Arsla... moram pametovati kad znam da pomaze sta cu kad sam sazaljiva i zelim pomoci jos kome:)
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#1512 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by mentalist »

@kerima nema pomoći kada dodje ta bolest. ako je i spriječiš operacijama ta bolest će se kad tad vratiti. što se tiče hemo terapije i petroleja, ipak nemoj dovoditi nekoga u zabludu. ja bih ti preporučio da podržiš zvaničnu medecinu a propagiraj svoju alternativu, jer ni u jednom slučaju nećeš omaniti ;)
Cerebrum
Posts: 182
Joined: 22/08/2014 21:59

#1513 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Cerebrum »

rinna0304 wrote:Nakon uradjenog CT-a mozga na nalazu piše : Ukazuje na postojanje multiplih sekundarnih lezija u obje velikomozdane hemisfere, stanje nakon osteoplastiččne kraniotomije lijevo parijetalno visoko na komnveksitetu i sprijeda.

Da li ovo znaci da se tumor vratio il sta? Doktor je trenutno na godisnjem pa nam ne moze on procitati nalaz fino

Ako neko zna da mi objasni ukratko sta ovo znaci
Hvala
Sekundarne mozdane lezije ukazuju da je maligni tumor metastazirao sa nekog drugog podrucja (najcesce sa pluca) na mozak, te da je locirana lezija na obje hemisfere ispod parijetalne kosti na parijetalnom reznju velikog mozga prema lijevo i naprijed. Mislim da je to ali nije sigurno. Ako je prije postojao tumor onda su lezije (sekundarne) najvjerovatnije metastaze tumora na drugoj lokaciji a ne na mozgu.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#1514 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by kox »

Lično poznajem više ljudi (članovi familije) koji su preživjeli karcinom zahvaljujući operacijama, hemoterapijama i zračenju (jedan od članova familije 2 karcinoma u periodu od 7-8 godina). Neki su naknadno umrli iz razloga koji nemaju nikakve veze sa karcinomom, neki su i dan danas živi. Reći da će neko sigurno umrijeti od hemoterapije ili zračenja je notorna glupost, i nije mi jasno šta radi moderacija na ovoj temi. Hvala Bogu, prema iskustvima iz okoline čini mi se da je procenat izlječenja danas mnogo veći nego prije rata. Sretno svima koji se bore sa ovom opakom bolešću.
User avatar
Grover
Posts: 1201
Joined: 17/03/2008 18:13

#1515 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Grover »

kerima1 wrote: Cuj..cime bolan zaraditi kad petolej kosta koliko jedna tura sugavih cistotatika.niko od kemo nije prezivio jos u mukama se vecim umre,a od petroleja je njih dosta prezivilo.
:thumbup: :serbo: :bih:
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#1516 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by arslanbey »

kox wrote:Lično poznajem više ljudi (članovi familije) koji su preživjeli karcinom zahvaljujući operacijama, hemoterapijama i zračenju (jedan od članova familije 2 karcinoma u periodu od 7-8 godina). Neki su naknadno umrli iz razloga koji nemaju nikakve veze sa karcinomom, neki su i dan danas živi. Reći da će neko sigurno umrijeti od hemoterapije ili zračenja je notorna glupost, i nije mi jasno šta radi moderacija na ovoj temi. Hvala Bogu, prema iskustvima iz okoline čini mi se da je procenat izlječenja danas mnogo veći nego prije rata. Sretno svima koji se bore sa ovom opakom bolešću.
Neke vrste cancera su postale potpuno izlijecive,neke su potpuno izlijecive ako se na vrijeme otkriju.Recimo karcinom grudi,kod zena najcesca vrsta raka,ima 80% postotak izlijecenih.Posebno se dobro lijece razne vrste karcinoma koje pogadjaju prvenstveno djecu i mlade

Problem je kod nekih tezih vrsta karcinoma,kao rak pluca.Ali on je prvenstveno kod starijih(onih preko 55)
User avatar
Grover
Posts: 1201
Joined: 17/03/2008 18:13

#1517 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Grover »

Image

Prije 13 godina liječnici u Zagrebu dijagnosticirali su Anti Krešiću vrlo težak oblik karcinoma – rak pluća i pri tome mu rekli da neće još dugo. No, Krešić je uz pomoć meda i ljekovitog bilja u potpunosti izliječio rak i danas živi potpuno zdrav u Čapljini u Hercegovini i bavi se pčelarstvom.

Od zločudnog oboljenja izliječio se pomoću meda i drugog lijekovitog bilja, a o tome svjedoči i gomila medicinske papirologije koju Krešić rado svima pokazuje.

- Iz bolnice sam otpušten u četvrtom mjesecu, a već od ljeta sam bio drugi čovjek. Kada sam za tih nekoliko mjeseci otišao na kontrolu u Zagreb, liječnici nisu mogli vjerovati da sam živ, a tek im ništa nije bilo jasno kada su vidjeli rezultate – prisjeća se Krešić za Novinsku agenciju Patria.

Liječnici su mu rekli da nastavi i dalje sa svojim terapijama. Rak na plućima, zahvaljujući medu i ljekovitom bilju, ubrzo je nestao bez traga, a nalazi njegove krvne slike bile su kao da nikada nije imao zdravstvenih problema.

Zdrav i u punoj snazi, danas u mirnom hercegovačkom mjestu Struge kod Čapljine bavi se pčelarstvom, a svoja iskustva dijeli s ljudima iz cijeloga svijeta koji dolaze kod njega kako bi im pomogao.

- Dolaze ljudi koje je pogodila slična sudbina i ja im prepričavam kroz što sam sve prošao i kako sam se izliječio. Moji recepti im pomažu i daju im nadu - kaže Krešić i smatra da je to sada njegova ljudska i svaka druga dužnost.

Da je med ljekovit poznato je još odavno. U narodnoj medicini ovaj pčelinji proizvod koristi se stotinama godina.

A zahvaljujući svome iznimnom sastavu, od davnina se smatra svetom hranom i jednim od najvažnijih prirodnih lijekova za liječenje širokog spektra bolesti.

U grobnici faraona Tutankamona pronađene su posude s još jestivim medom stare preko 3000 godina. Za vrijeme ratova Grci i Rimljani su koristili med kao sredstvo za jačanje i liječenje organizma te brže zacjeljivanje rana. Med se koristio i u religiozne svrhe kod štovanja bogova, za balzamiranje preminulih, a dugo u povijesti upotrebljavao ga je isključivo bogati sloj društva jer je bio skup.

Za dobivanje ove zlatne guste tekućine zaslužne su pčele koje procesom pretvorbe slatkog cvjetnog nektara proizvode med raznih boja, okusa, mirisa i sastava. Da med liječi rak u potpunosti ako se kombinira s nekim začinima, poput borovih iglica, đumbira i drugih biljaka potvrđuju uz Krešića i brojna svjedočanstva ljudi koji su se zaista izliječili od ove po farmaciji neizlječive bolesti. Bosanka koja je izliječila rak medom i đumbirom poslala je svoj recept u nadi da će još nekim ljudima pomoći.

Ona je imala rak endokrinih žlijezda i bila je na aparatima čak 20 dana. Nitko nije vjerovao da će se izliječiti. No, počela je koristiti recept na bazi đumbira i meda i nakon svega nekoliko dana vratila se u život. Uspjela se izliječiti bez kemoterapije, bez operacije i drugih lijekova, a sada kako tvrdi puca od zdravlja, jer se zločudna bolest u potpunosti povukla.

Recept koji je ona dala ljudima na korištenje je sljedeći: Potrebna su dva veća korijena đumbira koji se uz pomoć sjeckalice usitni. Nakon toga se usitnjeni med pomiješa s pola kilograma meda. No ova žena napominje kako je ključno da med bude domaći pa med kupujte od provjerenih pčelara i iz provjerenih izvora. Tako pripremljeni med spremi se u teglice, a konzumira se od 3 do 4 puta na dan, jedna jušna žica. Važno je da ova smjesa ne dođe u kontakt s metalom pa koristite drvenu ili plastičnu žlicu. Metal je strogo zabranjen, a prve učinke ove smjese osjetit će te već nakon 4 dana.

Kod izliječenja raka važno je biti pozitivan i ma što god vam liječnici rekli ne potonuti, već je važno boriti se sa svim raspoloživim sredstvima. Sada je tu i med, svima lako dostupna blagodat koja kako vidimo može izliječiti ljude od najtežih oblika karcinoma - čak i onda kada vam kažu da nećete još dugo.

http://www.haber.ba/vijesti/region/9501 ... -meda.html
WaaD
Posts: 12
Joined: 01/02/2012 19:40

#1518 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by WaaD »

Postovani forumasi, da se ukljucim. Jucer sam bio u uredu Palijativne njege u ul. Fehima ef Curcica kako bih podigao recept za oca koji boluje od karcinoma pluca koji je metastazirao na mozak. Trebao je da dobije recept za flastere Duragesic koji bi mu trebali ublaziti bolove koje trenutno trpi. Priliko pisanja recepta doktorica Kerima je dobila poziv iz ZZO i naredjeno joj je da vise ne smije izdavati recepte za lijekove za ublazavanje bola jer vise zavod nece da ih placa. Molio bih sve relevantne da ovu vijest provjere i objave , jer je nedopustivo da se ljudi pate u neizdrzivim bolovima.
User avatar
rinna0304
Posts: 865
Joined: 23/07/2011 13:23
Location: Sarajevo

#1519 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by rinna0304 »

.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1520 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by vjesticanametli »

WaaD wrote:Postovani forumasi, da se ukljucim. Jucer sam bio u uredu Palijativne njege u ul. Fehima ef Curcica kako bih podigao recept za oca koji boluje od karcinoma pluca koji je metastazirao na mozak. Trebao je da dobije recept za flastere Duragesic koji bi mu trebali ublaziti bolove koje trenutno trpi. Priliko pisanja recepta doktorica Kerima je dobila poziv iz ZZO i naredjeno joj je da vise ne smije izdavati recepte za lijekove za ublazavanje bola jer vise zavod nece da ih placa. Molio bih sve relevantne da ovu vijest provjere i objave , jer je nedopustivo da se ljudi pate u neizdrzivim bolovima.
ovo me ne bi cudilo jer kod nas otpisuju ljude i kazu ne isplati se :( i ja se spremam tamo da odem
Bujrum majstore
Posts: 878
Joined: 06/08/2014 03:31
Location: Tesko je reci...nosaju me vile vazdi.

#1521 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Bujrum majstore »

kerima1 wrote:Da bas tako i ja uzimam i drugi,kad nisu umrli nasi stari,necemo ni mi,a od kemoterapije hocemo milion posto,plus u mukama i bolovima.
A gdje uzimas petrolej, koji?
Nemam vremena citati sad temu ispocetka al, sta velis za sodu bikarbonu?
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#1522 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by isx »

Za petrolej joj se obrati na pm. Na ovoj temi se diskutuje o ozbiljnoj bolesti.
Bujrum majstore
Posts: 878
Joined: 06/08/2014 03:31
Location: Tesko je reci...nosaju me vile vazdi.

#1523 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Bujrum majstore »

isx wrote:Za petrolej joj se obrati na pm. Na ovoj temi se diskutuje o ozbiljnoj bolesti.
Hocu, hvala, nek si mi rek'o, ja mislio pricate o Lego kockicama...
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#1524 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by DZONPI »

Ja cu samo rec da smo mi probali sve ama bas sve trave cuda ali vjerujte da smo samo stim napatili ososbu.Dakle probali jesmo produzili mozda koji mjesec ali kad vratim film napatili je i nazalost bez uspjeha.Cak se osjecam i krivim sto smo sve probali ali da nismo rekli bi sto nisi.Nevolim te nekakve price probaj nekosta nista.Nekosta nas koji mozda hocemo da nas svijest ne grize ali bogami onaj koji boluje zna samo kako mu je a ja sto sam vidio sta je sve bilo lijepa brza smrt.
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#1525 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by AstorH »

Evo mozda nekome pomogne metoda u knjizi od R.Clark jer mislim da zena vrlo dobro zna o cemu govori i sretno svima koji se bore sa tim

https://www.dropbox.com/s/j4qmnz8dkdl9d ... k.pdf?dl=0


Sent from my iPad using Tapatalk
Post Reply