KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#1426 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Aethaercyn »

arslanbey wrote:Jednostavno kome je sudjeno,sudjeno mu je

Mislim da svi znamo za primjere,pusi od 15 godine ima 80 i zdrav i ziv,,,a s druge strane nikada nije pusio a dobio rak u 50-oj i umro.To je zivot
U pravu si. Licno znam za svog rahmetli djeda. Covjek je pusio "ko turčin" od svoje 15 godine (ja sam ga upamtio da je pusio 2-3 kutije cigara). Pokosio ga moždani u 84 godini.

Genetika je čudo !
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#1427 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Micaha »

malifisent wrote:
vjesticanametli wrote:cesto i ja razmisljam o tome da li je rak ili hemoterapija uzrok da se mama onako lose osjeca :sad: :sad:
Hemoterapija, sigurna sam. Mom ocu su prije dvije godine operacijom potpuno uklonili karcinomom zahvacenu pljuvacnu zlijezdu. Nakon toga je isao na zracenje i sjecam se da je jedva hodao. Tesko govorio. Jednostavno nije imao snage. Mislili smo da se nece izvucu tim prije je tada imao 70 godina. Preko 50 je aktivanpusac. Od karcinoma je umro i njegov otac.

Nakon zavrsenih terapija, polako, mu se vracala snaga.
Eno ga radi po basti ovih dana. :D Krompir, buranija, grasak...sve on posijo. I okopo :D
Tako da....imaj strpljenja. ;-)
Tacno. Imaj strpljenja dok se zdrave celije ne regenerisu. I ne osudujte doktore previse. Ipak oni najbolje znaju. Sretno svima
User avatar
m@gm@
Posts: 2313
Joined: 29/03/2011 09:56

#1429 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by m@gm@ »

Zna li neko jel ziv travar Jovo sa Cetinja?
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1430 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Truba »

jes živ al je lud
meni je psovao mater bez razloga kad sam ga prvi i jedini put nazvao

"hoćete da vam živote spašavam jebem li vam majku"
citat
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1431 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Truba »

gore vidim neki video kako sam pobedio...

pobedio si ga šefe jer si ga rano otkrio a bila je neka poludobra vrsta
User avatar
apsidejzi
Posts: 8269
Joined: 25/05/2013 23:49

#1432 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by apsidejzi »

Ranije sam pisao o ovome ali hajd da ponovim ukratko ne bi li kome pomoglo preventivno. Uzrok karcinoma i starenja je identican. Radi se o tome da se pri svakoj diobi celija u nasim tijelima zastitni dio telomere (krajnji dio hromozoma) smanjuje. Duzina tog zastitnog dijela varira od covjeka do covjeka (to je taj tzv genetski faktor kancera). Kod nekog je duzi te se sporije trosi a kod nekog je kraci pa se brze istrosi zastitni sloj. U prosjeku jednoj celjii je potrebno cca 50 dioba prije nego se istrosi taj sloj.

Kada se on istrosi, onda pri svakoj narednoj diobi, ostecuje se sve vise i vise genetski materijal i ta celija pocinje proizvoditi pogresne proteine. Cim organizam primjeti da mu neka celija proizvodi pogresne proteine, on salje odbrambeni sistem da je ubije. Ako tijelo ima dovoljno antioksidanata, to nije nikakav problem jer su antioksidanti municija. Celija biva ubijena, razgradi se i to je to.

Problem nastaje kada organizam nema dovoljno municije. Ne zna se tacno koliko ima celija u ljudskom organizmu ali procjene idu od 5 milijardi do 200 triliona (veoma veliki rang) koje se u prosjeku dijele svakih 9 mjeseci sto znaci da svakih devet mjeseci nase celije prelaze u novu generaciju cija telomera je sve kraca i kraca a to znaci da kod starijeg insana imamo mnogo vise celija (u prosjeku) koje su dosle u fazu da budu ubijene, sto dalje znaci da mu treba sve vise i vise antioksidanata.

Zeleni caj i crveno voce su primjer prirodnih izvora antioksidanata i sto ih covjek vise konzumira time vise smanjuje vjerovatnocu da mu organizmu ponestane oruzja.

Naravno, u jednom trenutku dodjemo u poziciju da neki organ posjeduje celije koje su vecinom usle u neku od posljednjih faza gdje je zastitni sloj telomera toliko izlizan da sve vise i vise celija biva unisteno a nema izvora novih celija. To je onda prirodno starenje organa i njegovo odumiranje. Zakljucak: kancer i starost imaju jedan te isti korijen. Ako organizam nema dovoljno municije da unisti celije cija DNA je ostecena onda se te celije nastave dijeliti proizvodeci neispravne proteine cime kompletan organ gubi funkciju mnogo ranije od svoje prirodne smrti. Mi to stanje nazivamo kancer organa. Ako ima dovoljno municije, celije ce biti unistene ali ce doci nove koje treba unistiti s tim da organizam dobije dodatnih 9 mjeseci zivota, sve dok organ ne dodje u poziciju da prirodno odumre.

Zato doktori i pokusavaju kemoterapijama onesposobiti te ostecene celije i produziti zivotni vijek bolesnika.
User avatar
m@gm@
Posts: 2313
Joined: 29/03/2011 09:56

#1433 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by m@gm@ »

Black swan wrote:jes živ al je lud
meni je psovao mater bez razloga kad sam ga prvi i jedini put nazvao

"hoćete da vam živote spašavam jebem li vam majku"
citat


Uh, a imas li njegov broj?
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1434 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Truba »

nemam
nazovi cernogorske informacije :D
User avatar
m@gm@
Posts: 2313
Joined: 29/03/2011 09:56

#1435 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by m@gm@ »

Nasla sam. Hvala
GoschaUkuchi
Posts: 220
Joined: 24/06/2006 16:55

#1436 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by GoschaUkuchi »

Pozdrav.
Molim vas za informaciju ako znate, kako da rijesim usta i grlo (mukozitis)? Cime? Naime, mama je u utorak primila kemo, sad ima bolove (sve sto postoji u tijelu i na tijelu je bolI), ali mi je nagore to grlo, usta i zeludac. Nista ne jede jer je to uzasno boli. Sad je grozno boli zeludac.
Hvala puno na info ako znate!
Smile :)
Posts: 89
Joined: 05/04/2011 11:06

#1437 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Smile :) »

Pozdrav,
imam jedno pitanje samo. Kako znati da je kraj? Otac ima rak pluća, metastaze na kostima, jetri, mozgu.. Još uvijek je svjestan ali jedva priča, pritisak katastrofa, hrana par zalogaja, povraćanje, nogu su se oduzele, stalno je na morfij flasterima i jačim analgeticima... Jel to to? Koliko ta faza traje? :sad: :sad:
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1438 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Truba »

jetra... možda 2-7 dana
mada sve zavisi individualno
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1439 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Truba »

User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#1440 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by dzejkej »

Smile :) wrote:Pozdrav,
imam jedno pitanje samo. Kako znati da je kraj? Otac ima rak pluća, metastaze na kostima, jetri, mozgu.. Još uvijek je svjestan ali jedva priča, pritisak katastrofa, hrana par zalogaja, povraćanje, nogu su se oduzele, stalno je na morfij flasterima i jačim analgeticima... Jel to to? Koliko ta faza traje? :sad: :sad:
iskreno suosjecam sa vama :(
ko zna koliko jos. ako ne uzima hranu i uz to je iscrpljen bolescu vjerovatno nece dugo. ako vec niste, pokusajte organizovati neku kucnu posjetu da vam doktor da savjete kako da mu olaksate malo, da mu da infuziju ili pojaca analgetike.
ako ikako mozete budite uz njega, to vrijeme necete moci vratiti :(
Smile :)
Posts: 89
Joined: 05/04/2011 11:06

#1441 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Smile :) »

Dolazi. Primao je infuziju sedam dana, pa je sada na pauzi. Tu smo uz njega, kući je. Da Dragi Allah olakša...
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#1442 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by staradis »

Nedavno sam gledao divan film o ovoj tematici. Majka umire od raka i odlučila se za kuću. Film prati sve do kraja.
Tamo sam vidio da bolesnicima ukidaju infuziju kako bi se bolesnik kraće patio.
nebojisa
Posts: 1
Joined: 01/08/2014 09:04

#1443 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by nebojisa »

Moj Otac je takodje obolijo od karcinoma pluca,odbio je kemoterapiju neznam dali je to pametno ili nije.Prije nekoliko dana poceo je sa uzimanjenem nekakvih melema koje mu je sestra donjela,za sada manje kaslje i bolje spava ako neko zna nesto sto je dobro iz alternative molim vas neka mi javi ili ako ja mogu nekako pomoci opet neka mi javi moja adresa
[email protected]
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1444 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by vjesticanametli »

kospe od kajsije kupi i neka to jede, mladi sir i ulje od lana

a nekad mislim da je i mama moja trebala hemoter. odbiti :( :-? unisti sve
nisam pametna

uzmi aroniju i maticnu mlijec u apoteci........skupo je ali pomoci ce.....mama se moja malo oporavila :)
Last edited by vjesticanametli on 01/08/2014 09:40, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1445 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Truba »

i bil gejtsu je mama otišla na ovaj način...
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#1446 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by dzejkej »

Smile :) wrote:Dolazi. Primao je infuziju sedam dana, pa je sada na pauzi. Tu smo uz njega, kući je. Da Dragi Allah olakša...
Da vam svima olaksa :(
nedimrib1
Posts: 72
Joined: 25/11/2013 17:11

#1447 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by nedimrib1 »

Ljudi ko god ima problema sa malignim oboljenjima, nek uzme petrolej, ima ga i kod nas, al je skup!! Najbolje ako imate nekog u inostranstvu (Austrija, Svicarska, tu znam da ima) neka tamo kupe, 1 litar se krece od 4-8 eura, dok je kod nas litar preko 100KM..
Ujutru jednu malu kasikici (kafenu) popit, dok se organizam ne privikne, pa onda se moze uzimat i malo veca kasikica..
Ako bude kome okus petroleja smetao, nek uz to uzme kocku secera..
Isto tako ako znate da neko uzgaja indijsku konoplju, svaki dan po jedan list uzeti i trljati po desnima..


Ukratko cu vam dvije price ispricat, jednu vezanu za petrolej, a jednu za konoplju.
Jedna zena bolovala od tumora, bolove imala i ostale pratece poteskoce, muz je ostavio, zivot joj otisao u tacku. I da sebi prekrati zivot, nasla petrolej, a nije znala da je ljekovit, i popije citavu flasu. Onesvijestila se, prijatelji je nasli, pozvali hitnu, zatim je u bolnicu prebacili, kad je dosla svijesti, doktori uradili pretrage, i ostali u cudu, jer ni traga nije bilo tumoru. Pitali je sta je radila, sta je koristila, rekla im htjela da sebi oduzmem zivot i popila petrolej (gas).

Dok za konoplju, covjek iz BiH se lijecio u Zagrebu, imao rak. Doktori ga pustili iz bolnici, rekli mu da ima najvise 6 mjeseci zivota, bolest je uznapredovala i oni nemaju vise nikakvih lijekova niti terapija da lijece, a niti da smanje bolest. Kroz 2 mjeseca, nakon sto je pusten iz bolnice, saznao je za konoplju, radio je "terapije", mazao desni listom konoplje. Nakon 7 mjeseci sto je pusten iz bolnice, otisao je u bolnici, doktori su se prvo iznenadili sto ga vide, jer nisu mu davali toliko zivota. Pretrage su uradili, kancorogenih stanica vise nije bilo, unistene su.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1448 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by vjesticanametli »

ovo za petrolej sam cula pa namjeravam prijatelja zamoliti iz beca da donese svakako, a za konoplju :-) jedino pelcer nabaviti pa u saksiju u kucu
User avatar
mist
Posts: 1390
Joined: 22/08/2011 19:02
Location: tu iza coska

#1449 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by mist »

Obzirom da se covjek hvata za slamku kada medicina nema odgovor,ispod je link od jedne jako korisne knjige kada je alternativa u pitanju,nadam se da ce biti od pomoci.

http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... Tumori.pdf
User avatar
Grover
Posts: 1201
Joined: 17/03/2008 18:13

#1450 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Grover »

mist wrote:Obzirom da se covjek hvata za slamku kada medicina nema odgovor,ispod je link od jedne jako korisne knjige kada je alternativa u pitanju,nadam se da ce biti od pomoci.

http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... Tumori.pdf
Malahov je sjajan. Sve je kod njega naučno potkrepljeno i dokazano. Interesantna je i njegova knjiga o lekovitim svojstvima urina - Urinoterapija, a i sve ostale knjige su mu prava dragocenost. Naravno, za tehničku medicinu koja čoveka tretira kao autobil koji dolazi kod automehaničara na popravku, on je još jedan beznačajan lik.

O petroleju(ne znam da li Malahov pominje taj metod):

Image

http://www.novi-svjetski-poredak.com/20 ... etrolejom/
Post Reply