Glavobolja

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#26 Re: Glavobolja

Post by Gerro »

Jesi se izlijecila brt
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#27 Re: Glavobolja

Post by Ena432 »

Gerro wrote: 23/03/2021 00:02 Jesi se izlijecila brt
Jos ne znam ni sta da lijecim :|
MMM1977
Posts: 4412
Joined: 15/07/2009 12:56

#28 Re: Glavobolja

Post by MMM1977 »

Moja supruga je godinama kuburila sa migrenama, živa patnja joj je bila. Nema šta nije probala, od medicinskih tretmana, preko navlakuša tipa namještanje atlasa pa do eteričnih ulja i slično. Jedino što se njoj pokazalo djelotvorno je hidžama i to kod nekog neurologa (možda i griješim ovdje, uglavnom čovjek je i doktor) negdje na Dobrinji. Svakih par mjeseci ide, ako ne ode, recimo 6 mjeseci, migrene opet krenu.
MMM1977
Posts: 4412
Joined: 15/07/2009 12:56

#29 Re: Glavobolja

Post by MMM1977 »

Ena432 wrote: 22/03/2021 19:47 Ja sam danas evo radila željezo i pokazalo 7.0
Ne vjerujem da je sad toliko nisko da mi stvara glavobolju svaki dann. Uzela sam svakako tablete za zeljezo pa sam evo pocela piti. Glava me vec boli od nekih 17h nisu jos uvijek jaki bolovi pa pokusavam malo smanjiti brufene stvarno ih previse pijem. Najgore sto kada popijem brufen i djeluje mi za nekih 2h osjetim olaksanje, prestane me glava jer me cijela zaboli ali jos uvijek osjecam neku ruznu tupu bol u potiljku sa lijeve strane koja nikako ne prestaje nakon analgetika. Nekad mi ni tableta ne djeluje pa primim injekciju i onda ne osjecam nikakvu bol. Sreca mama mi moze dati injekciju uvijek pa ne moram ici u hitnu po ovakvoj situaciji.
Ako se nastave ove glavobolje svaki dan morat cu traziti uzrok jer stvarno psihicki slomi covjeka, ne bude mi ni do cega citav dan. Ujutro otvorim oci odmah provjeravam boli li me glava..
Ne igraj se, nađi kakvog neurologa i obavezno uradi MRI...
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#30 Re: Glavobolja

Post by Ena432 »

MMM1977 wrote: 23/03/2021 03:16 Moja supruga je godinama kuburila sa migrenama, živa patnja joj je bila. Nema šta nije probala, od medicinskih tretmana, preko navlakuša tipa namještanje atlasa pa do eteričnih ulja i slično. Jedino što se njoj pokazalo djelotvorno je hidžama i to kod nekog neurologa (možda i griješim ovdje, uglavnom čovjek je i doktor) negdje na Dobrinji. Svakih par mjeseci ide, ako ne ode, recimo 6 mjeseci, migrene opet krenu.
Hidzama je svakako dobra vrijedi pokusati. Mada bih opet sacekala da se situacija smiri..
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#31 Re: Glavobolja

Post by Ena432 »

MMM1977 wrote: 23/03/2021 03:19
Ena432 wrote: 22/03/2021 19:47 Ja sam danas evo radila željezo i pokazalo 7.0
Ne vjerujem da je sad toliko nisko da mi stvara glavobolju svaki dann. Uzela sam svakako tablete za zeljezo pa sam evo pocela piti. Glava me vec boli od nekih 17h nisu jos uvijek jaki bolovi pa pokusavam malo smanjiti brufene stvarno ih previse pijem. Najgore sto kada popijem brufen i djeluje mi za nekih 2h osjetim olaksanje, prestane me glava jer me cijela zaboli ali jos uvijek osjecam neku ruznu tupu bol u potiljku sa lijeve strane koja nikako ne prestaje nakon analgetika. Nekad mi ni tableta ne djeluje pa primim injekciju i onda ne osjecam nikakvu bol. Sreca mama mi moze dati injekciju uvijek pa ne moram ici u hitnu po ovakvoj situaciji.
Ako se nastave ove glavobolje svaki dan morat cu traziti uzrok jer stvarno psihicki slomi covjeka, ne bude mi ni do cega citav dan. Ujutro otvorim oci odmah provjeravam boli li me glava..
Ne igraj se, nađi kakvog neurologa i obavezno uradi MRI...
Probat cu se strpiti jos par dana. Odradila bih sve davno da situacija nije ovakva ali me stvarno strah sada ici po klinikama. A opet covjek izludi, ne moze se trpiti svaki dan :sad:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#32 Re: Glavobolja

Post by Gerro »

Kako glavobolja brt
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#33 Re: Glavobolja

Post by Ena432 »

Gerro wrote: 30/03/2021 00:18 Kako glavobolja brt
Bukvalno prije sat vremena primila injekciju, brufen mi slabo pomogao. Evo sada trazim po netu sta cu sa kvrgama koje ostanu nakon injekcije. Vidjet cu danas u apoteci neku mast, nesto.. :roll:
no_sikiriki
Posts: 16544
Joined: 11/12/2012 13:21

#34 Re: Glavobolja

Post by no_sikiriki »

Ja da imam takve glavobolje da moram uzimati injekcije protiv bolova, ne da bi trcala doktoru, nema te corone koja bi me sprijecila. Bile su mi dovoljne "obicne" glavobolje da obidjem sve i sviju sto sam mogla.
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#35 Re: Glavobolja

Post by Juni »

Spomenula si gatritis.To ti može biti uzrok i malokrvnosti (jer ti želudac ne absorbuje željezo iz ishrane ) Ja nemam gastritis, ali mi se redovno znalo desiti ako pojedem nesto tesko, masno da dobijem glavobolju, a kada mi stomak "provari" glavobolja prodje. Pomagala je kisela, kola, caj od verema, nane, ranibos, ali ne znam sta ti smijes, radi gastritisa.Nanu cini mi se ne smijes.
Ja bih krenula od želuca, ako je potrebno popij trojnu terapiju, pripazi na ishranu, ništa cevapi, burek, przeno.
Kod žena vrlo često i ciklus igra ulogu kod glavobolje, pokušaj i to upratiti. Sve ovo iz iskustva, nisam doktor.
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#36 Re: Glavobolja

Post by Ena432 »

Juni wrote: 30/03/2021 10:18 Spomenula si gatritis.To ti može biti uzrok i malokrvnosti (jer ti želudac ne absorbuje željezo iz ishrane ) Ja nemam gastritis, ali mi se redovno znalo desiti ako pojedem nesto tesko, masno da dobijem glavobolju, a kada mi stomak "provari" glavobolja prodje. Pomagala je kisela, kola, caj od verema, nane, ranibos, ali ne znam sta ti smijes, radi gastritisa.Nanu cini mi se ne smijes.
Ja bih krenula od želuca, ako je potrebno popij trojnu terapiju, pripazi na ishranu, ništa cevapi, burek, przeno.
Kod žena vrlo često i ciklus igra ulogu kod glavobolje, pokušaj i to upratiti. Sve ovo iz iskustva, nisam doktor.
Pila sam trojnu terapiju prije 3-4 godine kada mi je i dijagnistifikovan gastritis. Imala sam bas problema sa zelucom ali eto smirilo se pazim na ishranu. Ne jedem nista tesko, junetinu ni pomirisati ne smijem..cak sam se odrekla i grickalica i tih gluposti. Nekad mi naidje mucnina ali prodje, uzmem reglan il sl. Inace jos uvijek pijem controloc 20mg svako jutro. Ne znam da li je do zeluca ali evo 4 godine nisam imala problem sa glavoboljama, a ranije sam znala i u hitnoj zaglaviti zbog zeluca. Opet pocinjem sumnjati i da je do anemije jer mi je zadnji nalaz pokazao Fe 7.0 tako da sumnjam da je to toliko nisko pa da mi stvara ovakve glavobolje. Vidjet cu ako potraje, morat cu doktoru.. Mada sam i nesto protiv tog zracenja ako bi me slali na ct imam 20 godina :roll: ako bude potrebno uradit cu..
Luminocity102
Posts: 76
Joined: 10/02/2021 21:53

#37 Re: Glavobolja

Post by Luminocity102 »

Koliko dugo te to muči? Ja sam imao glavobolje koje su počele negdje sa oko 9-10 godina ni ne sjećam se sad i trajale su do oko moje 12-e godine, znači boljela me glava oko očiju i sljepočnice skoro svaki dan, baš su užašne bile i tako godinama, išao sam na pretrage, radio EEG msm da se tako nešto zove, ništa mi nisu našli, sve ok bukvalno, neofen tablete su mi pomagale skoro uvijek.
Odjednom su počele da se slabije dešavaju i hvala Bogu danas me rijetko kad zaboli kako me nekad boljela, tipa jednom u nekoliko mjeseci, iako me i dalje svaki dan boli ujutro i ovako malo po danu ali baš ono podnošljiva bol, jednostavno sam naučio živjeti sa tim.
Da li je bilo do puberteta, zuba, malokrvnosti (meni je zeljezo blago iznad donje granice) Bog zna ali eto nekako mi se smanjilo dovoljno da imam normalan zivot.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38 Re: Glavobolja

Post by _BataZiv_0809 »

Koje tablete vam pomognu kod glavobolje?
Luminocity102
Posts: 76
Joined: 10/02/2021 21:53

#39 Re: Glavobolja

Post by Luminocity102 »

Ja kao što rekoh, neofen mi je pomagao tj ibuprofen, ko rukom odnesena nakon pola sata, sat.
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#40 Re: Glavobolja

Post by Ena432 »

Luminocity102 wrote: 30/03/2021 15:48 Koliko dugo te to muči? Ja sam imao glavobolje koje su počele negdje sa oko 9-10 godina ni ne sjećam se sad i trajale su do oko moje 12-e godine, znači boljela me glava oko očiju i sljepočnice skoro svaki dan, baš su užašne bile i tako godinama, išao sam na pretrage, radio EEG msm da se tako nešto zove, ništa mi nisu našli, sve ok bukvalno, neofen tablete su mi pomagale skoro uvijek.
Odjednom su počele da se slabije dešavaju i hvala Bogu danas me rijetko kad zaboli kako me nekad boljela, tipa jednom u nekoliko mjeseci, iako me i dalje svaki dan boli ujutro i ovako malo po danu ali baš ono podnošljiva bol, jednostavno sam naučio živjeti sa tim.
Da li je bilo do puberteta, zuba, malokrvnosti (meni je zeljezo blago iznad donje granice) Bog zna ali eto nekako mi se smanjilo dovoljno da imam normalan zivot.

Pa od prije mozda dvije godine javljale su mi se glavobolje jednom u sedmici ili dvije. Popijem tabletu i mirna budem sedmicu-dvije. Unazad oko 3 mjeseca pocelo je sve cesce prvo svake sedmice obavezno, pa jednom sedmicno, zatim 2x i sad me boli svako drugi dan a nekad ne preskoci ni dan. Najgore je sto kad me zaboli i popijem brufen 600 pomogne mi nakon neka 2h ali kratko traje i opet se vrate bolovi. Ne izdrzi ni tih 8h da mogu opet popiti tabletu, kako trpim bol se pojaca pa nekad moram primiti injekciju. Danas sam kupila neki gel za kvrzice na debelom mesu, msm da vise nema mjesta ni za bockanje :lol:
Naravno nekad se desi da mi brufen dobro pomogne, u slucaju kad glavobolja nije toliko jaka..
no_sikiriki
Posts: 16544
Joined: 11/12/2012 13:21

#41 Re: Glavobolja

Post by no_sikiriki »

Kad je glavobolja u pitanju ako ce se uzeti nesto protiv bolova kljucno je da to bude na prvi znak, jer onda su vece sanse da tableta pomogne, kasnije bude prekasno i onda patnja cijeli dan.

Sto se tice tableta ima svasta, i ono sto zna biti najdjelotvornije je i najlosije jer ako se uzima cesto moze da izazove rebound headaches tj. da se zbog samog neuzimanja vracaju glavobolje zbog prekomjernog koristenja analgetika. Npr. meni je caffetin zakon i uvijek pomogne (jer ima kodein u sebi), ibuprofen mi nista ne pomaze, 2 paracetamola pomognu ako uzmem na vrijeme...Ima i nalgesin itd.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#42 Re: Glavobolja

Post by moonca »

:thumbup: . tacno, sto prije, to bolje
no, nekada ne prestaje ... ja kombinujem: excedrin/ advil/ tylenol... u razmaku od 5 -6 sati . mijenjam..
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#43 Re: Glavobolja

Post by Ena432 »

sherbett wrote: 30/03/2021 17:28
petunija wrote: 22/03/2021 07:26
Ena432 wrote: 22/03/2021 00:39 Cesto me zna boljeti samo u potiljku a
Ovaj problem ima i moj muž, kod njega je u pitanju loš protok krvi, ali najbolje se konsultovati sa doktorom
I da, nije migrena, mogu ti samo reći da si sretna što je nemaš :-D
U svakom slučaju, želim ti da se što prije riješiš tog problema :sax:
Vratna kraljeznica

Ja isto imam problema s glavoboljom, no mene boli u raznim djelovima pa ne znam tocan uzrok

Provjerila sam vid, to nije
Vjerojatbo su sinusi kad boli naprojed, a razgovarala sam s jedbim doktorom koji za straznji dio kaze boli od vratne kraljjeznice i da je to postala hit glavobolja i boljka danasnjice
Takav nam je polozaj zbog mobitela usranog

Pa treba i to provjerit, vjerojatno se nesto poremetilo pa nema protoka krvi ni kisika
Moguce da je i do protoka krvi. Ranije nisam osjecala bol u potiljku, uvijek me boljela cijela glava. U zadnja 2mj mi se cesto javlja ta ruzna bol u potiljku ali pored toga me opet zaboli cijela glava, moguce da se bol prosiri ili sta vec.
Prvi put kada me u potiljku zaboljelo stvarno mi je cudno bilo jer nikad nisam imala taj problem, uvijek su bile obicne glavobolje..
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#44 Re: Glavobolja

Post by petunija »

sherbett wrote: 30/03/2021 17:28 Vratna kraljeznica

Ja isto imam problema s glavoboljom, no mene boli u raznim djelovima pa ne znam tocan uzrok

Provjerila sam vid, to nije
Vjerojatbo su sinusi kad boli naprojed, a razgovarala sam s jedbim doktorom koji za straznji dio kaze boli od vratne kraljjeznice i da je to postala hit glavobolja i boljka danasnjice
Takav nam je polozaj zbog mobitela usranog

Pa treba i to provjerit, vjerojatno se nesto poremetilo pa nema protoka krvi ni kisika
Kod njega je u pitanju saobraćajni udes, od tada ima problem.
A i to što kažeš, naše sjedenje za komp i mob, loše držanje i to, poprilično doprinosi. :(
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#45 Re: Glavobolja

Post by moonca »

Blacknwhite
Posts: 310
Joined: 16/09/2020 09:11

#46 Re: Glavobolja

Post by Blacknwhite »

Meni Nalgesin pomogne u 90% slucajeva.
Last edited by Blacknwhite on 31/03/2021 10:05, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#47 Re: Glavobolja

Post by _BataZiv_0809 »

@Blacknwhite znaci naproksen natrij, hvala na odgovoru. I meni je on najbolji, ja doduse uzimam Bolex forte koji je isto to po sastavu. Ali najbolje djeluje na prazan zeludac.

Drugi najbolji mi je stari dobri Kafetin.
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#48 Re: Glavobolja

Post by Ena432 »

Znam da je nalgesin oblozen pa sam ga zato prije koristila kod bolova al mi i nije nesto pretjerano pomagao. Doduse davno sam pila nalgesin mozda opet da probam.. Jel vam se bolji pokazao od brufena?
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#49 Re: Glavobolja

Post by Ena432 »

sherbett wrote: 24/04/2021 15:58 Vec 2 tjedna me ubija
Bude koji dan odmora, al meni ne da ustat iz kreveta
Mislila sam da su sinusi, al sad je toplije, ne kuzim
Boli u celu i tijeme i tjera na povracanje
Onda sr nadrogiram pa sam opet za nista 2 dana
I tako u kruug
A sto ta glavobolja zakomplicira zivot
Ja sam prije mozda 3 godine imala jaku upalu sinusa. Nema veze sto je toplo vrijeme i mene je drzalo mjesecima.. Imala bas jake bolove cak i povracala jedan dan, ispila 3 kutije antibiotika i jos se nije bila skroz povukla upala. I sekret mi se slijevao ne znam da li se i tebi desava?
Valter Gustav
Posts: 371
Joined: 10/12/2019 16:19

#50 Re: Glavobolja

Post by Valter Gustav »

Ena432 wrote: 24/04/2021 22:30
sherbett wrote: 24/04/2021 15:58 Vec 2 tjedna me ubija
Bude koji dan odmora, al meni ne da ustat iz kreveta
Mislila sam da su sinusi, al sad je toplije, ne kuzim
Boli u celu i tijeme i tjera na povracanje
Onda sr nadrogiram pa sam opet za nista 2 dana
I tako u kruug
A sto ta glavobolja zakomplicira zivot
Ja sam prije mozda 3 godine imala jaku upalu sinusa. Nema veze sto je toplo vrijeme i mene je drzalo mjesecima.. Imala bas jake bolove cak i povracala jedan dan, ispila 3 kutije antibiotika i jos se nije bila skroz povukla upala. I sekret mi se slijevao ne znam da li se i tebi desava?
Evo sta ovi kazu za sinuse.Uzmes jednu cetrtinu hidrogen-perokside i tri cetvrtine destilovane vode i ispiras.
https://www.earthclinic.com/sinus-infec ... oxide.html
https://www.earthclinic.com/sinus-infec ... -cure.html
Post Reply