Skin care / Njega Lica (prijedlozi??)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
MahalacIpo
Posts: 130
Joined: 28/05/2020 11:58
Location: Sarajevo, BiH.

#1 Skin care / Njega Lica (prijedlozi??)

Post by MahalacIpo »

Pozdrav dame a i gospodo,
Ovim putem Vas molim da nam svima koji se tek pridružuju i žele da lagano krenu sa dnevnim rutinama sa čišćenjem lica da nam pomognete i predložite šta da koristimo.

Samo bez osude, jer vjerujem da se svi možemo složiti da njega lica je bitna i za muškarca i ženu..

Tako da, ako neko ima neki svoj program da nam predloži koje proizvode da koristimo i za šta? I gdje možemo da nabavimo!!

Hvala Vam :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2 Re: Skin care / Njega Lica (prijedlozi??)

Post by moonca »

:lol:
Hvala i tebi..Image
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#3 Re: Skin care / Njega Lica (prijedlozi??)

Post by esmasaric »

MahalacIpo wrote: 30/06/2020 03:03 Pozdrav dame a i gospodo,
Ovim putem Vas molim da nam svima koji se tek pridružuju i žele da lagano krenu sa dnevnim rutinama sa čišćenjem lica da nam pomognete i predložite šta da koristimo.

Samo bez osude, jer vjerujem da se svi možemo složiti da njega lica je bitna i za muškarca i ženu..

Tako da, ako neko ima neki svoj program da nam predloži koje proizvode da koristimo i za šta? I gdje možemo da nabavimo!!

Hvala Vam :lol:
Pa ovako, imala sam neku ludu sreću da sam uvijek imala, osim u pubertetu, dosta čisto lice.
Tu i tamo se znala pojaviti koja bubuljica, ali to je većinom bilo zbog slatkiša, pms-a, masne hrane. Zaista si to što jedeš po pitanju lica.

Što se tiče mene, imam baš suhu kožu, podložnu mikro borama, tako da moram da uložim u dobar puder da bih sprečila isušivanje, a ne izgledala kao anemični vampir. I nakon par isprobavanja pudera iz dm-a, cm-a, otkrila sam japanski Sensai. Poskup je, ali meni traje pola godine tako da se isplati. Ne isušuje mi kožu, a i nosim ga cijeli dan. Inače, kod žena je jako bitno kod njege kože lica da obrate pažnju na šminku. Jaka šminka će isušiti i lice natpkano svim sredstvima protiv toga. Poznajem žene u tridesetim koje su tako zaplatile užasne bore.

Osim pudera, dnevna njega mi se svodi na rižinu vodicu. Recept je jednostavan, u teglicu staviš rižu i zaliješ je hladnom vodom, riže neka bude oko 1/3 a ostatak voda. Pustiš da prenoći i riža pusti svoje sastojke. Onda slijedeći dan izbaciš rižu i stavljaš vodu na kožu svaki dan par puta, kad se sjetiš. Ja obično to radim ujutro i navečer, nekad samo navečer. Rižina voda u suštini čini kožu blistavijom i zatvara pore, a divna je i zbog toga što uštedim. Ista svojstva ima i ružina voda, ako neko ne želi da koristi rižu.

Tako da je moj recept, skup puder i jeftina prirodna njega. :-D izbjegavanje sunca, smanjenje masne hrane.
MahalacIpo
Posts: 130
Joined: 28/05/2020 11:58
Location: Sarajevo, BiH.

#4 Re: Skin care / Njega Lica (prijedlozi??)

Post by MahalacIpo »

esmasaric wrote: 30/06/2020 11:00
MahalacIpo wrote: 30/06/2020 03:03 Pozdrav dame a i gospodo,
Ovim putem Vas molim da nam svima koji se tek pridružuju i žele da lagano krenu sa dnevnim rutinama sa čišćenjem lica da nam pomognete i predložite šta da koristimo.

Samo bez osude, jer vjerujem da se svi možemo složiti da njega lica je bitna i za muškarca i ženu..

Tako da, ako neko ima neki svoj program da nam predloži koje proizvode da koristimo i za šta? I gdje možemo da nabavimo!!

Hvala Vam :lol:
Pa ovako, imala sam neku ludu sreću da sam uvijek imala, osim u pubertetu, dosta čisto lice.
Tu i tamo se znala pojaviti koja bubuljica, ali to je većinom bilo zbog slatkiša, pms-a, masne hrane. Zaista si to što jedeš po pitanju lica.

Što se tiče mene, imam baš suhu kožu, podložnu mikro borama, tako da moram da uložim u dobar puder da bih sprečila isušivanje, a ne izgledala kao anemični vampir. I nakon par isprobavanja pudera iz dm-a, cm-a, otkrila sam japanski Sensai. Poskup je, ali meni traje pola godine tako da se isplati. Ne isušuje mi kožu, a i nosim ga cijeli dan. Inače, kod žena je jako bitno kod njege kože lica da obrate pažnju na šminku. Jaka šminka će isušiti i lice natpkano svim sredstvima protiv toga. Poznajem žene u tridesetim koje su tako zaplatile užasne bore.

Osim pudera, dnevna njega mi se svodi na rižinu vodicu. Recept je jednostavan, u teglicu staviš rižu i zaliješ je hladnom vodom, riže neka bude oko 1/3 a ostatak voda. Pustiš da prenoći i riža pusti svoje sastojke. Onda slijedeći dan izbaciš rižu i stavljaš vodu na kožu svaki dan par puta, kad se sjetiš. Ja obično to radim ujutro i navečer, nekad samo navečer. Rižina voda u suštini čini kožu blistavijom i zatvara pore, a divna je i zbog toga što uštedim. Ista svojstva ima i ružina voda, ako neko ne želi da koristi rižu.

Tako da je moj recept, skup puder i jeftina prirodna njega. :-D izbjegavanje sunca, smanjenje masne hrane.
Hvala ti mnogo Esma, divni savjeti za početak. Ja bas i ne mogu da koristim sve tvoje prijedloge koji su divni i korisni, ali eto neko ko ima sličan tip koze poput tebe će uspjeti to da Iskoristi.

Hvala ti još jednom!
imim
Posts: 97
Joined: 20/08/2013 14:16

#5 Re: Skin care / Njega Lica (prijedlozi??)

Post by imim »

MahalacIpo wrote: 30/06/2020 03:03 Pozdrav dame a i gospodo,
Ovim putem Vas molim da nam svima koji se tek pridružuju i žele da lagano krenu sa dnevnim rutinama sa čišćenjem lica da nam pomognete i predložite šta da koristimo.

Samo bez osude, jer vjerujem da se svi možemo složiti da njega lica je bitna i za muškarca i ženu..

Tako da, ako neko ima neki svoj program da nam predloži koje proizvode da koristimo i za šta? I gdje možemo da nabavimo!!

Hvala Vam :lol:
Zavisi kakvo ti je lice, tj koža
no_sikiriki
Posts: 16548
Joined: 11/12/2012 13:21

#6 Re: Skin care / Njega Lica (prijedlozi??)

Post by no_sikiriki »

Nije tema ali je relevantno, ima li ko prijedlog za neki beauty salon za ciscenje lica ali u kontekstu uklanjanja mitesera? ne interesuje me samo piling/kreme nego bas konkretno uklanjanje mitesera jer ne mogu sama...
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#7 Re: Skin care / Njega Lica (prijedlozi??)

Post by Euphoria »

no_sikiriki wrote: 04/07/2020 10:05 Nije tema ali je relevantno, ima li ko prijedlog za neki beauty salon za ciscenje lica ali u kontekstu uklanjanja mitesera? ne interesuje me samo piling/kreme nego bas konkretno uklanjanje mitesera jer ne mogu sama...
Jesi probala sa blackhead maskama? To su one crne, koje zgulis sa lica i bas su efikasne.
Ako ne djeluje, preporučujem modus ili ljudmilu.
no_sikiriki
Posts: 16548
Joined: 11/12/2012 13:21

#8 Re: Skin care / Njega Lica (prijedlozi??)

Post by no_sikiriki »

Nisam, nos mi je krizno podrucje, reci mi neku konkretno i gdje da kupim?
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#9 Re: Skin care / Njega Lica (prijedlozi??)

Post by Euphoria »

no_sikiriki wrote: 05/07/2020 09:08 Nisam, nos mi je krizno podrucje, reci mi neku konkretno i gdje da kupim?
Imas u DM I cm. Meni je najbolja ona iz Oriflamea u tubi, moze se 3-4x koristiti. Ovo su te
Image

Image

Image
no_sikiriki
Posts: 16548
Joined: 11/12/2012 13:21

#10 Re: Skin care / Njega Lica (prijedlozi??)

Post by no_sikiriki »

Miss Moonlight wrote: 05/07/2020 08:25
no_sikiriki wrote: 04/07/2020 10:05 Nije tema ali je relevantno, ima li ko prijedlog za neki beauty salon za ciscenje lica ali u kontekstu uklanjanja mitesera? ne interesuje me samo piling/kreme nego bas konkretno uklanjanje mitesera jer ne mogu sama...
Jesi probala sa blackhead maskama? To su one crne, koje zgulis sa lica i bas su efikasne.
Ako ne djeluje, preporučujem modus ili ljudmilu.
Nakon koliko koristenja mislis da imaju ucinka? Nesto nemam neki feeling da ce to biti to, vise djeluje efikasno kao preventiva, ali nisam ubijeđena da će ukloniti mitesere koji stoje tu godinama. Mislim samo sam jednom uradila sad taj peeling tako da ne ocekujem jos nista, ali eto :D
Imas li licnog iskustva s uklanjanjem mitesera u nekom od navedenih salona?
User avatar
alexz
Posts: 270
Joined: 23/03/2010 19:16

#11 Re: Skin care / Njega Lica (prijedlozi??)

Post by alexz »

Moja je koža neka čudna kombinacija izrazito suhe i masne, po čeljusti sam znala dobiti pokoju bubuljicu a ostatak lica se ljuštio koliko je suh...
Postoji taj jedan dio mjeseca, par dana u kojih se bubuljica, dvije, tri, jednostavno mora pojaviti, zna se već...međutim, suhi dio lica sam riješila primjenom pilinga (odaberite bilo koji, meni su super sve varijante, samo je razlika u dostupnosti, vremenu pripreme, mirisu - lan ako prenoći zna baš zaudarati; 1. piling maskom od mljevenog lana, 2. piling maskom od meda i cimeta, 3. piling sodom) i nakon pilinga, pomiješam Alverde zelenu kremu sa dvije kapi Alverde ružinog ulja, i tako nanesem na lice.

Obzirom da nemam baš naviku konstantno trljati nešto po licu, bilo to čišćenje, bila šminka, bila krema, super mi je što sam osjetila nakon otprilike dvije-tri sedmice da mi je lice nahranjeno dovoljno da ovaj tretman mogu koristiti po potrebi a ne konstantno.

P.S. Mitiseri se također poprilično iščiste. :thumbup:
User avatar
Optimus09
Posts: 3010
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#12 Re: Skin care / Njega Lica (prijedlozi??)

Post by Optimus09 »

:-D
funky_baby
Posts: 260
Joined: 27/04/2007 20:38
Location: sous le ciel...

#13 Re: Skin care / Njega Lica (prijedlozi??)

Post by funky_baby »

osnova svake njege lica ide nekako prema sljedecem:
ujutro: ciscenje, hidratacija i spf
navece: duplo ciscenje (najbolje neki uljni cistac + gel, pjena u zavisnosti od tipa koze), nocna krema prema potrebi koze
naravno sve zavisi od starosti i tipu koze, pa se uvode razni toneri, serumi, ampule, kiseline isl.
ja trenutno kombinujem the ordinary proizvode, korejske tonere i kreme, la roche posay, avene, lush itd.
generalno su mi azijski proizvodi otkrice i ok su cjenovno, jer je kod njih akcenat na hidrataciji (korejski 7 skins metod je najbolji za hidrataciju)
Post Reply