Osjećam da ubrzo umirem

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#51 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by animals »

ma osoba otvori temu i onda drugi ucestvuju..
gluposti..i vise nikad nista ne napise..
ma daj...
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#52 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by paladinka »

animals wrote:
paladinka wrote:Pa ljuti se . sta ti znas sta ljudi sa strahovima dozivljavaju 24 sta na dan . Znas nesto o tome ?
Znam samo da treba strucna pomoc, a ne ti..
Glupost , pogledaj moje postove ....ja sama sam se borila par godina sa strahovima... tvoji stihovi su ono , necu reci za sta , ali malo empatije za takve osobe... meni je trebalo sigurni 2-3 godine dok si nisam zatrazila strucnu pomoc.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#53 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by animals »

paladinka wrote:
animals wrote:
paladinka wrote:Pa ljuti se . sta ti znas sta ljudi sa strahovima dozivljavaju 24 sta na dan . Znas nesto o tome ?
Znam samo da treba strucna pomoc, a ne ti..
Glupost , pogledaj moje postove ....ja sama sam se borila par godina sa strahovima... tvoji stihovi su ono , necu reci za sta , ali malo empatije za takve osobe... meni je trebalo sigurni 2-3 godine dok si nisam zatrazila strucnu pomoc.
Okej, onda je savjetuj..povlacim se..
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2451
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#54 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by cenecimoveocino »

:run:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#55 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by SaraFina »

Ductus Holedocus wrote:Da li se neko susretao s tim, da ga je strah od smrti i da misli da ubrzo umire :|
Mene vec neko vrijeme ne popusta. Imala sam stresova u zadnjih par godina, ne znam da li je to bio okidac ili ljudi stvarno predosjecaju svoju smrt?
Ja imam dojam da tebe "prati" pomalo i hipohondrija sa nekih tema o lijekovima (kapima) i bolestima? Ako sam upravu svi ti faktori usko su povezani. Pojasniću.

Tanatofobija je strah od smrti, (za koji nisam sigurna u tvom slučaju), ali koji prelazi u principu u anksioznost -(osjećaš li možda?) Dokle, moramo rasčlaniti na proste faktore "tvoju priču" zato što određenu razinu straha od smrti, imamo svi i to kroz cijeli svoj život.
- Strah je povezan obično s razmišljanjima o kraju života, to jest... Da osobe koje umru, zauvijek nema i više je nikad nećemo sresti. (Jesi imala unazad godini dvije smrtnih slučajeva u bliskoj obitelji?)
- Razmišljaš li o načinu smrti? (iznenadna ili će prije same smrti proći neka teške bolest, kao što si imala priliku možda vidjeti kod starih članova obitelji?)Je li ti umro neko blizak iznenada ili bolovao dugo. U prvom slučaju nisi stigla da se oprostiš (pa je to možda okidač) a u drugom slučaju si istraumatizirana bolešću.
-Izbjegavaš li sahrane, teško bolesne prijatelje ili čak članove porodice? Sve to ( što pomenuh) takav način razmišljanja u vezi sa strahom, pomaže samo u vrlo kratkom roku, a gotovo sigurno donosi ogromne psihičke probleme/pritiske dugoročno.
- Jedini savjet je da se moraš suočiti i sa sopstvenom smrtnošću, a i sa smrtnošću tebi dragih ljudi. Osobito ako je smrtnost nekog bliskog uzročnik tvojega straha. Nagađam. I sve je nagađanje...

Intenzivan strah od smrti, povezan i sa hipohondrijom (ne optužujem te da patiš od nje, ali ako patiš) pretjerani strah od bolesti lako može dovesti do paničnih napada. Ukoliko detektiraš napade panike (ili nešto dodatno od svega što sam navela) moja preporuka da potražiš obavezno stručnu pomoć.

Izgubićeš kontrolu.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#56 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by paladinka »

Ne mora se nikog optuzivati ... gloopst od tebe serafina.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#57 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by SaraFina »

paladinka wrote:Ne mora se nikog optuzivati ... gloopst od tebe serafina.

Pročitaj ti post još jednom natenane. Ja sam napisala da je ne optužujem da je hipohondričarka, ali ako ima te ili ostale simptome svi su usko povezani sa strahom od smrti.
Obzirom da nemam pojma što je uzročnik/ okidač navela sam niz mogućnosti koji mogu biti i ?

Naravno da ne mora odgovoriti. Ako ne želi.

Sad je eto nastavi ti savjetovati. Ako misliš da možeš bolje.
Intenzivan strah od smrti, povezan i sa hipohondrijom (ne optužujem te da patiš od nje, ali ako patiš) pretjerani strah od bolesti lako može dovesti do paničnih napada. Ukoliko detektiraš napade panike (ili nešto dodatno od svega što sam navela) moja preporuka da potražiš obavezno stručnu pomoć.
Last edited by SaraFina on 06/06/2019 00:54, edited 2 times in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#58 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by moonca »

animals wrote:ma osoba otvori temu i onda drugi ucestvuju..
gluposti..i vise nikad nista ne napise..
ma daj...
..da , to sam i ja primjetila...da li to znaci da osoba zbilja im problem

.. trenutak slabosti imao
--trebao mu neko da izbaci iz sebe ... :-)
.. nasao forum -- jer mu je bitno da to neko procita,osjecaj kao da je pricao s nekim.. :zoka:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#59 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by Njanjavi »

moonca wrote:
animals wrote:ma osoba otvori temu i onda drugi ucestvuju..
gluposti..i vise nikad nista ne napise..
ma daj...
..da , to sam i ja primjetila...da li to znaci da osoba zbilja im problem

.. trenutak slabosti imao
--trebao mu neko da izbaci iz sebe ... :-)
.. nasao forum -- jer mu je bitno da to neko procita,osjecaj kao da je pricao s nekim.. :zoka:
Ili se osoba roknula citajuci komentare i kontajuci sa kakvim hajvanima valja deverat :D
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#60 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by ho oponopono »

...je li se smiješi vrag hehe eto mene po tebe hehe...

...nije ovo mala zajebancija, imaš problem...liječi se, kad imaš gripu drmneš nešto, zato doci najbolje....:pusi2:
User avatar
Optimus09
Posts: 3083
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#61 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by Optimus09 »

Ljudi bi trebali jednom mjesecno proci kroz bolnicu samo da vide koliko su sretni.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#62 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by ho oponopono »

Optimus09 wrote:Ljudi bi trebali jednom mjesecno proci kroz bolnicu samo da vide koliko su sretni.
...a gle, svakome je njegova muka najgora...nažalost...
User avatar
Optimus09
Posts: 3083
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#63 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by Optimus09 »

ho oponopono wrote:
Optimus09 wrote:Ljudi bi trebali jednom mjesecno proci kroz bolnicu samo da vide koliko su sretni.
...a gle, svakome je njegova muka najgora...nažalost...
Sjedio sam tako s jednim covjekom u bolnici,oko 30 godina imao.
Sad zamisli,mala djeca ga zovu na telefon,on onako smije se na silu.
A izmedju nas kaze nema lijeka,vec je metastaza na mozgu.
Pogodi te tudja nevolja kao da je tebe zadesilo.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#64 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by ho oponopono »

Optimus09 wrote:
ho oponopono wrote:
Optimus09 wrote:Ljudi bi trebali jednom mjesecno proci kroz bolnicu samo da vide koliko su sretni.
...a gle, svakome je njegova muka najgora...nažalost...
Sjedio sam tako s jednim covjekom u bolnici,oko 30 godina imao.
Sad zamisli,mala djeca ga zovu na telefon,on onako smije se na silu.
A izmedju nas kaze nema lijeka,vec je metastaza na mozgu.
Pogodi te tudja nevolja kao da je tebe zadesilo.
...sve kapiram...ali ajde ti to objasni kad se misli poslože i tebi je najgore, aman ...jedino kad te mušice prođu imaš onaj bijedni filing koja sam ja budala, gle ovome još sto puta gore...više života u njemu nego u meni...ali, jebajiga, psiha je čudo...
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#65 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by i agree »

Ductus Holedocus wrote:Da li se neko susretao s tim, da ga je strah od smrti i da misli da ubrzo umire :|
Mene vec neko vrijeme ne popusta. Imala sam stresova u zadnjih par godina, ne znam da li je to bio okidac ili ljudi stvarno predosjecaju svoju smrt?
Kolko godina imas jel ti vakat za drugu dimenziju ili ne?opisi malo osjecaj ako si jos među nama :D
User avatar
mayab
Posts: 27192
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#66 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by mayab »

Jaki stihovi...

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#67 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by insomnia78 »

Image
User avatar
medvjed23
Posts: 26849
Joined: 16/07/2010 13:49

#68 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by medvjed23 »

meni nije jasno šta je poenta isticanja da uvijek postoji gore od goreg.. nevolja je nevolja i ona ostaje nevolja, dakle, izvor negativnih emocija i nakon pomisli da negdje drugo postoji veća nevolja.. ne vidim kako ta pomisao čovjeka može učiniti sretnim.. jedino mi pada na pamet slučaj gdje su čovjek koji pati i čovjek koji još više pati neprijatelji, pa se ovaj prvi sladi nesrećom ovog drugog :D

ako nisam operisan od empatije i ako mi osoba koja pati više nego ja nije neprijatelj, onda će mi njena patnja biti razlog za tugu, a ne za sreću..
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#69 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by paladinka »

Optimus09 wrote:Ljudi bi trebali jednom mjesecno proci kroz bolnicu samo da vide koliko su sretni.
Radi se o tome da se u konacnici kod psihickih oboljenja radi o poremecaju hemijski tvari . Na pocetku je neki sok ili neka promjena u zivotu , ali sa vremenom dolazi do tjelesnog poremecaja, i najcese bez medikamenata nema napretka.
Edvin21
Posts: 115
Joined: 12/06/2019 13:05
Location: https://najboljicitati.com/
Contact:

#70 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by Edvin21 »

jel imas neki razlog da se tako osjecas? Neku tesku kronicnu bolest?
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#71 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by paladinka »

Ako mene pitas , ne , ali puno stresa imala , i tek kad se sve to rijesilo , znaci nalazis se u sigurnoj zoni , kod mene su poceli strahovi i prisilne misli, na pocetku covjek misli ok , moras pozitivno misliti , zivot je lijep , onda sam otisla kod psihijatra , godinu dana price , on je meni pomogao sa savjetima , bez price ali u konacnici bez tableta ne ide. Sad uzimam medikamente koje pojacavaju seratonin hormon.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#72 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by strong69 »

insomnia78 wrote:
paladinka wrote:Nikog niko ne lijeci , samo ta osoba ima strah , i za mnoge osobe nije bas jednostavno da se obrate za strucnu pomoc.
Jaranice. Imao sam jaku blisku osobu sa slicnim problemima. Nema tu pomoci osim strucne
Pa napisi to i idi dalje. Sasvim dovoljno.
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#73 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by Moenx »

Moje pitanje ne bih spadalo u ovu temu ali sam je nasao kao srodnu za ovu tematiku po kljucnim rjecima
Zelio bih znati da li je donja vilica mrtvaca poslije smrti pokretna i to prilukom micanja tijela Da li je moguce da se donja vilica spusti ka dole i pri cemu mozda opticki dolazi do isticanja jezika.
Rijec je o perioda do dva tri sata od moguceg nastupanja smrti.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#74 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by allem_77 »

Moenx wrote: 03/03/2020 18:05 Moje pitanje ne bih spadalo u ovu temu ali sam je nasao kao srodnu za ovu tematiku po kljucnim rjecima
Zelio bih znati da li je donja vilica mrtvaca poslije smrti pokretna i to prilukom micanja tijela Da li je moguce da se donja vilica spusti ka dole i pri cemu mozda opticki dolazi do isticanja jezika.
Rijec je o perioda do dva tri sata od moguceg nastupanja smrti.
Gledao sam da nakon smrti, ljudi vežu donju vilicu. Odnosno ispod vilice za glavu, da usta ne bi bila otvorena.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2267
Joined: 14/02/2013 14:11

#75 Re: Osjećam da ubrzo umirem

Post by Hercegoviina »

Ductus Holedocus wrote: 05/06/2019 20:31 Da li se neko susretao s tim, da ga je strah od smrti i da misli da ubrzo umire :|
Mene vec neko vrijeme ne popusta. Imala sam stresova u zadnjih par godina, ne znam da li je to bio okidac ili ljudi stvarno predosjecaju svoju smrt?
svakako ćeš odapeti....
Post Reply