Kamen u žuči

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#51 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

plain vanilla wrote:Kod nas je to malo drugacije, ali nema potrebe da ti pricam kad nisi u TZ :mrgreen:

Ako tamo mogu obući svoju pidžamu, eto me :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#52 Re: Kamen u žuči

Post by plain vanilla »

Zejnep wrote:
plain vanilla wrote:Kod nas je to malo drugacije, ali nema potrebe da ti pricam kad nisi u TZ :mrgreen:

Ako tamo mogu obući svoju pidžamu, eto me :mrgreen:
pa da, ja sam imala svoju pidzamu :D i znam da sam se budila iz anestezije dok mi je sestra oblacila pidzamu :mrgreen: i sjecam se da mi je pohvalila pidzamu :lol:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#53 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

A jel se anestezija povrati ili...? Sjećam se da nisam mogla izbaciti je iz sebe nakon operacije kičme a bilo mi muka :-)
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#54 Re: Kamen u žuči

Post by Altsa »

Za muskarce koji idu na operaciju savijet da kuci obriju stomak i butinu lijeve noge. poslije operacije odmor i nikakvo usisavanje :D lagana setnja preporucena ali ne odmah dan nakon operacije.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#55 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

Altsa wrote:Za muskarce koji idu na operaciju savijet da kuci obriju stomak i butinu lijeve noge. poslije operacije odmor i nikakvo usisavanje :D lagana setnja preporucena ali ne odmah dan nakon operacije.

Nisam muško al što butinu? :cry:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#56 Re: Kamen u žuči

Post by plain vanilla »

Zejnep wrote:A jel se anestezija povrati ili...? Sjećam se da nisam mogla izbaciti je iz sebe nakon operacije kičme a bilo mi muka :-)
ja bas imam slab zeludac, ali nisam povracala, ja sam je iskasljala :roll:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#57 Re: Kamen u žuči

Post by dadoka84 »

Ja sam operisao u drzavnoj bolnici, laparoskopski. Najveci problem je bio sto moras gologuz uci u salu :D Ostalo manje više. Nakon operacije sam izmokrio anesteziju i onda sam bio sasvim normala. Trebalo je 4-5 sati za to. Do tada sam bio strasno pospan. Sutradan sam na nogama proveo 12 sati. dali su mi 4 infuzije i bio sam pun energije. Samo hodao tamo ovamo po bolnici :D Popodne me počelo boliti pa sam trazio nesto protiv bolova i to je to.
Eh kod kuce je počeo pravi oporavak. Meni je godio tost i nemasni sir, supice i kompot. Trebalo je neko vrijeme dok se organizam nije navikao. Kad izvadis zucnu nema preskakanja obroka, makar keks ujutro uzmi. Najbolje vise obroka dnevno do 5 ali kolicinski manjih. Te ne previse masna hrana.
Sto se estetike tice, rezovi se poslije ne vide jer su po 1cm. Sretno i ne sekiraj se previše jer nije bauk. Definitivno pomaže ako si u solidnoj formi i nisi pušač.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#58 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

E nek otvorih ovu temu, svašta sam saznala :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#59 Re: Kamen u žuči

Post by BarbaDue »

Ma operiši, bolje ranije jer će te kad tad taj kamen sćerati u kut.

P.S. Ja sam isto imao dlaku u grlu pa mi obrisaše temu.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#60 Re: Kamen u žuči

Post by Altsa »

Zejnep wrote:
Altsa wrote:Za muskarce koji idu na operaciju savijet da kuci obriju stomak i butinu lijeve noge. poslije operacije odmor i nikakvo usisavanje :D lagana setnja preporucena ali ne odmah dan nakon operacije.

Nisam muško al što butinu? :cry:
nemam pojma ni ja ali tako su naredili. mozda nesto od aparata kace na nogu. inace ja sa anestezijom nisam imao nikakvih problema. nit kasljo nit povracao. imao samo bolove neposredno nakon operacije i tada su mi dali sredstvo protiv bolova i vise mi nije trebalo.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#61 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

Evo primakao se i moj termin za op.
Vadim nalaze. Pa mi zeznu nalaze, pa ponovim :-)

Koliko se ostane na bolovanju nakon op.?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#62 Re: Kamen u žuči

Post by S4mpion »

Zejnep wrote:Evo primakao se i moj termin za op.
Vadim nalaze. Pa mi zeznu nalaze, pa ponovim :-)

Koliko se ostane na bolovanju nakon op.?
Ako nema upala i komplikacija, ljudi znaju biti otpušteni dan poslije, možda dva nakon laparoskopije, pod pretpostavkom da će zahvat biti obavljen laparoskopski.

Ako se radi o uobičajenom operativnom zahvatu, onda zavisi od toga hoće li bit' drenaža, kako rana zacjeljuje i sl. Helem, ja ne znam da je iko, ko je na vrijeme došao obavit' zahvat, ostao duže od 5 dana.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#63 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

S4mpion wrote:
Zejnep wrote:Evo primakao se i moj termin za op.
Vadim nalaze. Pa mi zeznu nalaze, pa ponovim :-)

Koliko se ostane na bolovanju nakon op.?
Ako nema upala i komplikacija, ljudi znaju biti otpušteni dan poslije, možda dva nakon laparoskopije, pod pretpostavkom da će zahvat biti obavljen laparoskopski.

Ako se radi o uobičajenom operativnom zahvatu, onda zavisi od toga hoće li bit' drenaža, kako rana zacjeljuje i sl. Helem, ja ne znam da je iko, ko je na vrijeme došao obavit' zahvat, ostao duže od 5 dana.
Jeste, laparaskopski je. Ne mislim da je upala. Nemam bolova.
Super. Hvala za info.
User avatar
dulekrele
Posts: 3816
Joined: 10/04/2014 18:25

#64 Re: Kamen u žuči

Post by dulekrele »

Zejnep wrote:
S4mpion wrote:
Zejnep wrote:Evo primakao se i moj termin za op.
Vadim nalaze. Pa mi zeznu nalaze, pa ponovim :-)

Koliko se ostane na bolovanju nakon op.?
Ako nema upala i komplikacija, ljudi znaju biti otpušteni dan poslije, možda dva nakon laparoskopije, pod pretpostavkom da će zahvat biti obavljen laparoskopski.

Ako se radi o uobičajenom operativnom zahvatu, onda zavisi od toga hoće li bit' drenaža, kako rana zacjeljuje i sl. Helem, ja ne znam da je iko, ko je na vrijeme došao obavit' zahvat, ostao duže od 5 dana.
Jeste, laparaskopski je. Ne mislim da je upala. Nemam bolova.
Super. Hvala za info.
Nakon laparaskopije samo prenocis ako je sve kako treba i ide se kuci.Ja sam na bolovanju bio 10 dana. Cekao sam da skinem konce.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#65 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

Vadeći nalaze za ovu operaciju slučajno otkriju da imam hipoglikemiju. :-)

Valjda me neće vratiti zbog toga. :roll:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#66 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

Eto, prođe i to hvala Bogu :mrgreen:

Izvadili su mi žuč. :)

Nije strašno. Začas oni to.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#67 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

Imam pitanje za one koji su izvadili žuč laparoskopski.

Ovi mali flasteri na stomaku, kada se i kako skidaju? Sestra mi danas prilikom otpusta reče da će sami spasti prilikom tuširanja ali nisu. Trebam li čekati još koje tuširanje ili da ja ovo na silu skinem? :cry: A zeljepljeno je poprilično.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#68 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

Da sam napisala da sam u vezi sa oženjenim muškarcem, i da ne znam šta da radim, jer ga volim, do sad bi 50 odgovora bilo :eh:
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#69 Re: Kamen u žuči

Post by travar »

Ne diraj šejtana :mrgreen:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#70 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

travar wrote:Ne diraj šejtana :mrgreen:
Skinula ja, jbj ga :mrgreen:
User avatar
fortaleza
Posts: 5559
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#71 Re: Kamen u žuči

Post by fortaleza »

Zejnep wrote:Jel moguće da mi i začin smeta? Pojela piletinu sa karijem. Nije mi dobro, satima već :-)
Spojila si dvije vrste hrane koju ljudi sa problemima zuci nikako ne bi smjeli, piletina i jaci zacini... pogotovo ne curry i cili.

Postoje tri vrste konstitucija ljudi kako je to Malahov naveo u svojoj knjizi - gladovanje.

Ljudi konstitucije sluzi, konstitucije vjetra i konstitucije zuci te se po tome treba paziti na prehranu. Moderna medicina spominje ektomorfe, endomorfe i mezomorfe, ali sve je to povezano.

Primjenio sam njegovu tehniku gladovanja i nakon pet dana samo na vodi te u kombinaciji na indijskom tehnikom ciscenja crijeva Shank Praksalana uspio sam izbaciti nekoliko kamencica iz zuci.

Bez ikakve operacije, srdacno preporucujem knjigu.
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#72 Re: Kamen u žuči

Post by Zoya »

Zejnep wrote:Eto, prođe i to hvala Bogu :mrgreen:

Izvadili su mi žuč. :)

Nije strašno. Začas oni to.
Ja i ti ko da smo sestre. I meni je preporučena operacija žuči a ja odlazem jer me strah :( čekam napad pa kad bas budem morala onda ću, jelte, morati.

Jel boli?
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#73 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

fortaleza wrote:
Zejnep wrote:Jel moguće da mi i začin smeta? Pojela piletinu sa karijem. Nije mi dobro, satima već :-)
Spojila si dvije vrste hrane koju ljudi sa problemima zuci nikako ne bi smjeli, piletina i jaci zacini... pogotovo ne curry i cili.

Postoje tri vrste konstitucija ljudi kako je to Malahov naveo u svojoj knjizi - gladovanje.

Ljudi konstitucije sluzi, konstitucije vjetra i konstitucije zuci te se po tome treba paziti na prehranu. Moderna medicina spominje ektomorfe, endomorfe i mezomorfe, ali sve je to povezano.

Primjenio sam njegovu tehniku gladovanja i nakon pet dana samo na vodi te u kombinaciji na indijskom tehnikom ciscenja crijeva Shank Praksalana uspio sam izbaciti nekoliko kamencica iz zuci.

Bez ikakve operacije, srdacno preporucujem knjigu.
Malo si zakasnio ali hvala. Žuč izvađenja. A knjiga zvuči zanimljivo. :)
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#74 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

Zoya wrote:
Zejnep wrote:Eto, prođe i to hvala Bogu :mrgreen:

Izvadili su mi žuč. :)

Nije strašno. Začas oni to.
Ja i ti ko da smo sestre. I meni je preporučena operacija žuči a ja odlazem jer me strah :( čekam napad pa kad bas budem morala onda ću, jelte, morati.

Jel boli?
Tačno sestre :lol:
E ja nisam čekala napad. Bar ne neki veći. Par manjih je bilo. Osim toga ovdje kad te zaboli možeš umirati ali ćeš se načekati da te prime. Pa me i doktororica upozorila da još malo i neće biti doktora da valja, jer odoše svi.
Mali su bolovi. Od četvrtka kada sam operiisana do danas popila dvije, ne tako jake, tablete protiv bolova. Kažu da napad žuči boli užasno.
Dva dana bolnice. Jedna injekcija, par infuzija i haj kući. Rezovi minimalni. Ko da me maca ogrebala.
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#75 Re: Kamen u žuči

Post by Zoya »

Je li ovo laparoskopski ustvari laserski :-? :lol:

Strah me, fakat :(
Post Reply