Mršavost

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#51 Re: Mršavost

Post by moonca »

triconja wrote:
moonca wrote:Kako to , upala grla i povracanje.Ne ide to zajedno.? sta ti je ? :-?
Cuke kada imaju problema sa stomakom ,takodje rizu jedu. :-)
Jasta ne ide, kad se nagutas bala balavih gdje neces povratiti :lol: :lol: :lol:

Edit: tek danas nemam nikakvih bolova i ono sto je bilo bijelo po krajnicima se pocelo dobro povlaciti, ali i dalje kasljem i tesko disem na nos. Odem ispuhati nos, pola sata ispuhujem, znaci ufatilo se gusto i nako kao baca na neku nijansu izmedju zute i zelene onaj slajm iz nosa. Konacno ispusem nos, dodjem i sjednem kad opet isto :lol: :lol: :lol:
:-)

Jesi li cuo za kakvu tabletu --supresivace, da malo olakasas to.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#52 Re: Mršavost

Post by triconja »

moonca wrote:
triconja wrote:
moonca wrote:Kako to , upala grla i povracanje.Ne ide to zajedno.? sta ti je ? :-?
Cuke kada imaju problema sa stomakom ,takodje rizu jedu. :-)
Jasta ne ide, kad se nagutas bala balavih gdje neces povratiti :lol: :lol: :lol:

Edit: tek danas nemam nikakvih bolova i ono sto je bilo bijelo po krajnicima se pocelo dobro povlaciti, ali i dalje kasljem i tesko disem na nos. Odem ispuhati nos, pola sata ispuhujem, znaci ufatilo se gusto i nako kao baca na neku nijansu izmedju zute i zelene onaj slajm iz nosa. Konacno ispusem nos, dodjem i sjednem kad opet isto :lol: :lol: :lol:
:-)

Jesi li cuo za kakvu tabletu --supresivace, da malo olakasas to.
Najlakse je po tabletama udarat :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#53 Re: Mršavost

Post by moonca »

triconja wrote:
moonca wrote:
triconja wrote:
Cuke kada imaju problema sa stomakom ,takodje rizu jedu. :-)
Jasta ne ide, kad se nagutas bala balavih gdje neces povratiti :lol: :lol: :lol:

Edit: tek danas nemam nikakvih bolova i ono sto je bilo bijelo po krajnicima se pocelo dobro povlaciti, ali i dalje kasljem i tesko disem na nos. Odem ispuhati nos, pola sata ispuhujem, znaci ufatilo se gusto i nako kao baca na neku nijansu izmedju zute i zelene onaj slajm iz nosa. Konacno ispusem nos, dodjem i sjednem kad opet isto :lol: :lol: :lol:
:-)

Jesi li cuo za kakvu tabletu --supresivace, da malo olakasas to.
Najlakse je po tabletama udarat :lol:[/quote]


Jok, bolje Image:-) ' bogu dusu bog je nece '--

:mastakazes: E, neka si mi detaljno opisao 'nijanse' 7 dana necu moci jesti kako treba :twisted:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#54 Re: Mršavost

Post by Sanjarko »

:lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#55 Re: Mršavost

Post by triconja »

moonca wrote:
Jok, bolje Image:-) ' bogu dusu bog je nece '--

:mastakazes: E, neka si mi detaljno opisao 'nijanse' 7 dana necu moci jesti kako treba :twisted:
Eto vidis kako je meni i jos se cudis sto sam povraco :lol: :lol: :lol:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#56 Re: Mršavost

Post by ovo_mi_je_nick »

Kakvi usporeni metabolizmi i ubrzani. Hajte molim vas.

Dijete (do 18 godina) nema brz metabolizam nego TROŠI VIŠE ENERGIJE i sve što pojede ne dolazi u kalorijski suficit (potroši više nego pojede)

Kod starohana, 20, 30, 40 godina nije usporen metabolizam nego TROŠI MALO ENERGIJE (usporena je aktivnost a zubi se troše od žvakanja hrane). Auto pod dupetom, parkira što bliže, sport ništa, samo ždere, krka i onda govori slab metabolizam, takva genetika, krupne kosti. Dakle pojede i više nego potroši.

Đabe trčanje i žestok seks ako nakon toga pojedete čokoladu, litar cole, zamezite ulje i masla.

Pravite naučnu fantaziju od mršanja i debljanja.

Jedi svaki dan jedno kuhano jaje, jedan pileći batak (pileći a ne batak od noja) čašu nekih žitarica i eto jedan kolač i hodaj u toku dana bar pola sata (15 minuta do posla i 15 nazad s posla) kafu sećeri samo sa jednom kockom ili nikako i od tekućina konzumiraj samo vodu i spermu (za djevojke) i evo neka sijeku kitu ako za mjesec neko ne smrša na ovaj način.

A drugo je što bi se seksali a da vam ne uđe. Krkat po 20 ćevapa i litar cole, 12 čipsova na dan... eeee pa neće da može i onda kmečite kako je usporen metabolizam i kako je genetika kriva.
crazytroll95
Posts: 53
Joined: 14/03/2018 10:11

#57 Re: Mršavost

Post by crazytroll95 »

Imao sam i ja istu fobiju sto se toga tice. 60 kila a 1.80 visina. Jeo sam nezdravu hranu,pio svaki dan Monster energy ( zeleni ) :D ,i evo me sad,kao nov covjek.
Samo u svemu tome je bio problem sto mi je stomak bio bas vidljiv dosta,ali sam i to uklonio trenirajuci 5 puta u danu.
Sve je to u roku od jednu godinu i 8 mjeseci.
Nije brz proces,traje to dugo da sve dodje na svoje ali se isplati.
kogaba
Posts: 57
Joined: 31/10/2010 20:16

#58 Re: Mršavost

Post by kogaba »

kod mršavosti dobro je konzumirati puter domaći kravlji ima se kupiti na pijaci i med mazati svaki dan bar dvije kriške,ja za mjesec dana dobio 8 kg
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#59 Re: Mršavost

Post by moonca »

..kikiriki puter...
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#60 Re: Mršavost

Post by victom »

dzenanalic22 wrote: 29/09/2017 18:03 Zdravo.
Imam 15 godina (muško sam), i do ove godine do 4.mjeseca sam imao 59 kg a bio visok 171 cm, međutim, od tada sam smršao 8 kg a narastao 7 cm.
Uplašio sam se jer sam toliko puno smršao pa smo išli doktoru i izvadio nalaze nekoliko puta, snimao stomak, išao urologu i hvala Bogu nista nisu našli. Ali jos uvijek me je strah zbog toga što sam naglo smršao.
Zelim Vase mišljenje, šta mislite je li to jer sam naglo narastao 8 cm ili?
Hvala na odgovorima!
droga, slaba ili neredovna ishrana, stres, anksioznost, tahikardija, štitna žlijezda, genetika

provjeri sve,pa mi se javi u PM
Last edited by victom on 01/03/2021 01:35, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#61 Re: Mršavost

Post by victom »

---
Last edited by victom on 01/03/2021 01:35, edited 2 times in total.
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#62

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 08/06/2023 12:29, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#63 Re: Mršavost

Post by moonca »

jOFLA wrote: 06/01/2021 22:38
moonca wrote: 31/01/2018 21:05
Vizionar 1985 wrote:
Imaju hormonalni poremecaji gdje debeo covjek jede manje od mrsavog covjeka i opet debeo. Jedno, dva jela jede i debeo, a mrsavi svaki cas jede, plus par jela i opet mrsav.

Dokaz kazem moj stari i moja kuma.
Poremetili unosom hrane. :-)

Poremećaj štitne žlijezde od kojeg se deblja ne može se baš izazvati ishranom.
Hrana deblja.
Post Reply