Visok krvni pritisak / tlak

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7375
Joined: 16/01/2007 23:38

#76 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by banjaluka078 »

Sanjarko wrote: 25/08/2021 19:42 Prosle godine Ekg radio u bolnici, bio uredan. Krvna slika i nalaz urina bili isto uredni. Natekle mi bile noge, od jednog lijeka tad sta mi je za Sch davalo, mislili cak da bubrezi nisu zatajili. Inace imam sumnjivu jetru, bila nekad davno ostecena i oporavila se srecom.

Staroj ovaj digitalni tlakomjer mjeri ok pritisak i puls, ali meni malo, malo povisen puls od minimalno 85 do cak 115.

Ekg stariji od 15 dana ti je već star, što se tiče internista. Ne bi bilo loše da ti urade ekg ponovo, neku osnovnu krvnu sliku i obavezno kontrolu štitne žlijezde (i hormona i uzv). Kolega je nedavno odradio kompletnu obradu, kao, sve ok, ali srce lupa li lupa...odradio na svoju ruku nalaze štitne, imao šta i vidjeti. Kod muškaraca se često ignoriše, jer je ona nekako više ženska boljka. Ako si u mogućnosti, provjeri to, da si miran. Još gore je za psihu kad je neuredan puls i onda te to dodatno zabrine ili unervozi, pa od toga krene jače i češče lupati...to je baš onako "vrzino kolo".
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#77 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Sanjarko »

banjaluka078 wrote: 26/08/2021 09:10
Sanjarko wrote: 25/08/2021 19:42 Prosle godine Ekg radio u bolnici, bio uredan. Krvna slika i nalaz urina bili isto uredni. Natekle mi bile noge, od jednog lijeka tad sta mi je za Sch davalo, mislili cak da bubrezi nisu zatajili. Inace imam sumnjivu jetru, bila nekad davno ostecena i oporavila se srecom.

Staroj ovaj digitalni tlakomjer mjeri ok pritisak i puls, ali meni malo, malo povisen puls od minimalno 85 do cak 115.

Ekg stariji od 15 dana ti je već star, što se tiče internista. Ne bi bilo loše da ti urade ekg ponovo, neku osnovnu krvnu sliku i obavezno kontrolu štitne žlijezde (i hormona i uzv). Kolega je nedavno odradio kompletnu obradu, kao, sve ok, ali srce lupa li lupa...odradio na svoju ruku nalaze štitne, imao šta i vidjeti. Kod muškaraca se često ignoriše, jer je ona nekako više ženska boljka. Ako si u mogućnosti, provjeri to, da si miran. Još gore je za psihu kad je neuredan puls i onda te to dodatno zabrine ili unervozi, pa od toga krene jače i češče lupati...to je baš onako "vrzino kolo".
Morat cu ali tesko da cu moc sve. Htjela psihijatrica nova u CZMZ-u da da uputnicu da se provjeri ovo, neznam sto nije, mozda smela jer smo pricali s njom o sto sta ali opet ne o svemu. Psihijatrica sto me je stara vodila u bolnici bila na godisnjem, a sad se i ti pregledi u bolnici placaju, pa me zato prebacilo u CZMZ.

Ona iz bolnice je bila upucenija u moj slucaj. Prvo ja i stara odemo prekontrolisat ga u apoteku, pa u DZ. Moram pocet opet i vjezbe radit. Prije 2 godine sam skoro svaki dan ih radio, po 20-30 minuta, a prestao da ih radim zato sto sam radio ih kako se sjetim kojih, redosljedom mozda pogresno i inace malo mozda pogresno. Strah me bio da se nepovrijedim, posto mi sve skljoca kad ih radim, zglobovi i tako to.

Zbog toga stao s njima. Znam ima na Youtube-u videa o njima, ali paznja mi nije na YT velika, neznam zasto. Ali probat cu i njih i po njima vjezbe radit.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7375
Joined: 16/01/2007 23:38

#78 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by banjaluka078 »

Što manje vježbaš, više ćeš škljocati, pokret održava zglobove podmazanima.
Slobodno ti nađi na Youtube vježbe, prijaće ti, a sigurno da će pomoći i sa pritiskom. Samo pazi kad radiš zbog pulsa, nemoj neki jaki kardio, da ne poremetiš ritam ili ti ne bude loše. Polako i pored otvorenog prozora.

Sretno. :)
Sanjarko wrote: 26/08/2021 12:17 Morat cu ali tesko da cu moc sve. Htjela psihijatrica nova u CZMZ-u da da uputnicu da se provjeri ovo, neznam sto nije, mozda smela jer smo pricali s njom o sto sta ali opet ne o svemu. Psihijatrica sto me je stara vodila u bolnici bila na godisnjem, a sad se i ti pregledi u bolnici placaju, pa me zato prebacilo u CZMZ.

Ona iz bolnice je bila upucenija u moj slucaj. Prvo ja i stara odemo prekontrolisat ga u apoteku, pa u DZ. Moram pocet opet i vjezbe radit. Prije 2 godine sam skoro svaki dan ih radio, po 20-30 minuta, a prestao da ih radim zato sto sam radio ih kako se sjetim kojih, redosljedom mozda pogresno i inace malo mozda pogresno. Strah me bio da se nepovrijedim, posto mi sve skljoca kad ih radim, zglobovi i tako to.

Zbog toga stao s njima. Znam ima na Youtube-u videa o njima, ali paznja mi nije na YT velika, neznam zasto. Ali probat cu i njih i po njima vjezbe radit.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#79 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Sanjarko »

banjaluka078 wrote: 26/08/2021 15:20 Što manje vježbaš, više ćeš škljocati, pokret održava zglobove podmazanima.
Slobodno ti nađi na Youtube vježbe, prijaće ti, a sigurno da će pomoći i sa pritiskom. Samo pazi kad radiš zbog pulsa, nemoj neki jaki kardio, da ne poremetiš ritam ili ti ne bude loše. Polako i pored otvorenog prozora.

Sretno. :)
Sanjarko wrote: 26/08/2021 12:17 Morat cu ali tesko da cu moc sve. Htjela psihijatrica nova u CZMZ-u da da uputnicu da se provjeri ovo, neznam sto nije, mozda smela jer smo pricali s njom o sto sta ali opet ne o svemu. Psihijatrica sto me je stara vodila u bolnici bila na godisnjem, a sad se i ti pregledi u bolnici placaju, pa me zato prebacilo u CZMZ.

Ona iz bolnice je bila upucenija u moj slucaj. Prvo ja i stara odemo prekontrolisat ga u apoteku, pa u DZ. Moram pocet opet i vjezbe radit. Prije 2 godine sam skoro svaki dan ih radio, po 20-30 minuta, a prestao da ih radim zato sto sam radio ih kako se sjetim kojih, redosljedom mozda pogresno i inace malo mozda pogresno. Strah me bio da se nepovrijedim, posto mi sve skljoca kad ih radim, zglobovi i tako to.

Zbog toga stao s njima. Znam ima na Youtube-u videa o njima, ali paznja mi nije na YT velika, neznam zasto. Ali probat cu i njih i po njima vjezbe radit.
Hvala. Valjda budem mogao gledat vjezbe na YT, jer kazem raspon paznje na njemu mi je katastrofalno los. Juce preko dana mjerio opet nakon par dana kako nisam i izmjerio mi 160/92, puls 101. Maloprije ustao, napet i usplahiren, samo malo jace od 2,5 sata odspavao, izmjerio 162/92, puls 95.

Malo sam dok sam pravio kafu i cekao da malo hladne, malo par vjezbi uradio, ono osnovno ruke, ramena, kukovi, malo istezanja. Kazem do prije oko 2 godine sam godinama radio vjezbe po 20-30 minuta ali stao iz zabrinutosti da se nepovrijedim jer zglobovi mi prilicno pri njima, a i inace, skljocaju.

Jos vucem povredu lakta i zgloba. Lakat neznam kako sam davno u 20-tima zeznuo pa skljoca pri pruzenju ruke u ravan polozaj, a zglob zeznuo prije par godina, ruzno se pri ustajanju oslonio na ruku.

Odemo do apoteke provjerit prvo, ali zapucat cemo i u porodicnu ambulantu.

+1 svi
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#80 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by S4mpion »

U četvrtom razredu srednje, znači meni 18 godina, dođoše da pokupe dobrovoljce za davanje krvi, kad tamo, pritisak 190/110, a ja nisam mog'o bit' bolji.

Znači, vi sa 40 pjesmice da pjevate, a ne da kukumačete. :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#81 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Sanjarko »

S4mpion wrote: 27/08/2021 19:51 U četvrtom razredu srednje, znači meni 18 godina, dođoše da pokupe dobrovoljce za davanje krvi, kad tamo, pritisak 190/110, a ja nisam mog'o bit' bolji.

Znači, vi sa 40 pjesmice da pjevate, a ne da kukumačete. :mrgreen:
Ma ne brine me tlak toliko, varira, nego puls, stalno skoro visi, povisok ili previsok. Danas oko 6 predvece mjerio, 122/94, puls 90 i kusur. Imao sam prije godinu, dvije, godinama sve dobro, 120/80, 75-80 puls.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#82 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by shape of despair »

Sanjarko wrote: 27/08/2021 23:05
S4mpion wrote: 27/08/2021 19:51 U četvrtom razredu srednje, znači meni 18 godina, dođoše da pokupe dobrovoljce za davanje krvi, kad tamo, pritisak 190/110, a ja nisam mog'o bit' bolji.

Znači, vi sa 40 pjesmice da pjevate, a ne da kukumačete. :mrgreen:
Ma ne brine me tlak toliko, varira, nego puls, stalno skoro visi, povisok ili previsok. Danas oko 6 predvece mjerio, 122/94, puls 90 i kusur. Imao sam prije godinu, dvije, godinama sve dobro, 120/80, 75-80 puls.
ako te brine odes doktoru valjda, mada kazu puls do 100 je normalan. meni sad 49, prosjek 55
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#83 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by suspect_zero »

Sanjarko wrote: 27/08/2021 23:05
S4mpion wrote: 27/08/2021 19:51 U četvrtom razredu srednje, znači meni 18 godina, dođoše da pokupe dobrovoljce za davanje krvi, kad tamo, pritisak 190/110, a ja nisam mog'o bit' bolji.

Znači, vi sa 40 pjesmice da pjevate, a ne da kukumačete. :mrgreen:
Ma ne brine me tlak toliko, varira, nego puls, stalno skoro visi, povisok ili previsok. Danas oko 6 predvece mjerio, 122/94, puls 90 i kusur. Imao sam prije godinu, dvije, godinama sve dobro, 120/80, 75-80 puls.
Ti nisi iz KS koliko upratih, ali mislim da procedura oko vađenja tih nalaza je slična svugdje.....ako si osiguran onda ništa ne plaćaš.
Znači prvo u svoju ambulantu da ti da uputnicu za lab.pretrage i uputnicu za internistu u DZ....kad budu gotovi lab.nalazi kod interniste...EKG začas odradiš i prepiše terapiju ako bude bilo potrebe.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#84 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by suspect_zero »

shape of despair wrote: 27/08/2021 23:09
Sanjarko wrote: 27/08/2021 23:05

Ma ne brine me tlak toliko, varira, nego puls, stalno skoro visi, povisok ili previsok. Danas oko 6 predvece mjerio, 122/94, puls 90 i kusur. Imao sam prije godinu, dvije, godinama sve dobro, 120/80, 75-80 puls.
ako te brine odes doktoru valjda, mada kazu puls do 100 je normalan. meni sad 49, prosjek 55
U stanju mirovanja oko pola sata za osobe od 25 pa naviše je 60-80....inače kada mjerite pritisak i puls radite to nakon bilo kakvog napora, kretanja, jela, cigare pa i pića...pola sata najbolje.
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#85 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by artur morgan »

Puls bi trebao biti izmedju 60 i 85 otkucaja u mirovanju. Najbolje se posavjetovati sa kardiologom, uraditi sve nalaze iz krvi i hormone stitne zljezde, kao i rtg snimak srca i ergo test opterecenja na traci. Umjerena fizicka aktivnost siri krvne sudove, poboljsava cirkulaciju i jaca srcani misic, sto utice na smanjenje krvnog pritiska i manji broj otkucaja. Plus psihicki mir je potreban ... probaj tako. Ako to ne pomogne ukljuce se blokatori koji regulisu puls i pritisak i koji se piju svaki dan.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#86 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by suspect_zero »

sherbett wrote: 27/08/2021 23:19 Meni je isao do 120 u stanju mirovanja
Odjednom se uzbunim iz nicega
U biti stres
Tahikardija
Imam nalaze pa kad mi doktor rastumaci vam javim
Prvi put kad sam radila bilo mi 164 ili 167....doktorica samo rekla strašnoooo i odmah mi dala cardioprol....u biti ja tada trčeći ušla u DZ, nije bilo nikoga i odmah me prikopčala....a onda sam se i prepala jer sam mislila ko da je elektro šok pripremila.
Što kažeš nikakav razlog uzrokovan vanjskim faktorom mi zna podići puls...na čistu miru osjetim lupanje i onda se uspaničim...reko evo ga sad srčani ili moždani.


Kad se onaj Erikson srušio na terenu, od samog gledanja sam mislila pozlit će mi.
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#87 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by artur morgan »

Eriksen a ne Erikson...zene i fudbal :-D

On je imao napad koliko se sjecam ventrikularne fibrilacije aritmije a to je nesto sasvim drugo u odnosu na tahikardiju ili neke druge aritmije poput fibrilacije atrija i veoma je opasno sto se i vidjelo na tv-u. To kad se desi i ako nema ljekara u blizini i medicinske opreme gotovo je. Ne zamarati se sa time. Tahikardija je neugodna ali rjesiva na vise nacina.
Last edited by artur morgan on 28/08/2021 00:07, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#88 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Sanjarko »

suspect_zero wrote: 27/08/2021 23:14
Sanjarko wrote: 27/08/2021 23:05

Ma ne brine me tlak toliko, varira, nego puls, stalno skoro visi, povisok ili previsok. Danas oko 6 predvece mjerio, 122/94, puls 90 i kusur. Imao sam prije godinu, dvije, godinama sve dobro, 120/80, 75-80 puls.
Ti nisi iz KS koliko upratih, ali mislim da procedura oko vađenja tih nalaza je slična svugdje.....ako si osiguran onda ništa ne plaćaš.
Znači prvo u svoju ambulantu da ti da uputnicu za lab.pretrage i uputnicu za internistu u DZ....kad budu gotovi lab.nalazi kod interniste...EKG začas odradiš i prepiše terapiju ako bude bilo potrebe.
Ma sad sve je teze radi svega sta se desava, jos nevolimo ic plaho doktorima, plus imam Sch pa sta znam misle mnogi da skoro nemogu bit fizicki bolestan, da fakticki umisljam, a nekad davno imao oboljelu jetru, oporavila se sama, srecom, ali ima i dalje manja promjena na njoj. Jos na jedno oko nevidim dalje od oko 2-2,5 metra. Dioptrija na njemu -2 ili 2,5. Imam i floatere/musice i vidim svoja bijela krvna zrnca cesto.

Prije sam puno spavao i sad spavam puno ali u prekidima ne u cugu kao prije, govorim da mozda imam narkolepsiju, jer imam neke simptome nje, najvise pretjerano spavanje.

Kako mi je za Sch dalo neki lijek Q-pin i Leponeks, i ukinulo ih radi oteklih nogu, visokog tlaka, nemogucnosti mokrenja, i svraba po tijelu ovo se pocelo desavat.

Prije nekad sam znao imat ponekad nizi tlak.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#89 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by suspect_zero »

artur morgan wrote: 28/08/2021 00:00 Eriksen a ne Erikson...zene i fudbal :-D

On je imao napad koliko se sjecam ventrikularne fibrilacije aritmije a to je nesto sasvim drugo u odnosu na tahikardiju ili neke druge aritmije poput fibrilacije atrija i veoma je opasno sto se i vidjelo na tv-u. To kad se desi i ako nema ljekara u blizini i medicinske opreme gotovo je. Ne zamarati se sa time. Tahikardija je neugodna ali rjesiva na vise nacina.
Ma kako god ti kažeš da se zove :) ...meni ono bilo strašno za vidjeti....često imam osjećaj kao kad idem na ispit, a svaki sam polagala sa nenormalnom tremom...ne znam kako da ga opišem, nešto kao nemir osjećaj da je srce u grlu...izmjerim tlak i puls budu ok.
Imam H.Herniju i ne znam može li ona utjecati na to.
Štitnu držim pod kontrolom, bez terapije dr.Šurković rekla da joj dođem za godinu.

UZ srca nisam nikada radila, samo ekg na osnovu kojeg pojem terapiju, na početku je to bio pinox (koji je mislim iz grupe betablokatora, i koji mi je godio) ..nekad prije korone mi je umjesto njega uključila tenlop...nešto mi ne štima.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#90 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by suspect_zero »

sherbett wrote: 28/08/2021 00:19
suspect_zero wrote: 27/08/2021 23:34

Prvi put kad sam radila bilo mi 164 ili 167....doktorica samo rekla strašnoooo i odmah mi dala cardioprol....u biti ja tada trčeći ušla u DZ, nije bilo nikoga i odmah me prikopčala....a onda sam se i prepala jer sam mislila ko da je elektro šok pripremila.
Što kažeš nikakav razlog uzrokovan vanjskim faktorom mi zna podići puls...na čistu miru osjetim lupanje i onda se uspaničim...reko evo ga sad srčani ili moždani.


Kad se onaj Erikson srušio na terenu, od samog gledanja sam mislila pozlit će mi.
Jesi joj rekla da si trcala? Trebala je ponoviti
Meni jednom na EKG nes isto nije stinalo
Gledam tu sestru sta me prikopcala, a poznam curu, samo je mijenjala izraz lica reko sta se desaca
Tri puta je ponavljala

A ovo kad mi krene samo od sebe, ja mislim da je cisti stres, iako mi je bilo cudno jer nisam mislila na to sto me mori
Usoanicim se strasno pa popijem normabel od 2mg on me primiri

Jesam, došla sam joj bila nakon tri dana i bilo ok...sa terapijom.

Ne znam više, tolika je sada pometnja i u ambulanti, DZ, Klinici da te niko puno i ne sluša šta pričaš i kakvi su ti simptomi...samo ko na traci.
Pokušala ovoj na Koševu da opišem ove simotome ona već drugog proziva.
Htjela je samo pitati kakvi su simptomi klimaksa ili pred klimaksa i ako ima kakva boba da mi prepiše :oops:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5532
Joined: 04/08/2020 19:22

#91 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by -Chesterfield- »

sherbett wrote: 27/08/2021 23:19 Meni je isao do 120 u stanju mirovanja
Odjednom se uzbunim iz nicega
U biti stres
Tahikardija
Imam nalaze pa kad mi doktor rastumaci vam javim
http://bosnalijek.ba/lanibos-tablete-20 ... a-0-25-mg-

Jedna dnevno uz vikend pauzu.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5532
Joined: 04/08/2020 19:22

#92 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by -Chesterfield- »

sherbett wrote: 28/08/2021 00:46
-Chesterfield- wrote: 28/08/2021 00:31

http://bosnalijek.ba/lanibos-tablete-20 ... a-0-25-mg-

Jedna dnevno uz vikend pauzu.
Sta je to?
Za visok puls. Ali to moraš vidjeti sa ljekarom. Uglavnom ima tih tableta za obaranje otkucaja.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5532
Joined: 04/08/2020 19:22

#93 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by -Chesterfield- »

sherbett wrote: 28/08/2021 01:12
-Chesterfield- wrote: 28/08/2021 00:55

Za visok puls. Ali to moraš vidjeti sa ljekarom. Uglavnom ima tih tableta za obaranje otkucaja.
Hvala
Budem kad idem kod nje, valjda ako ce trebati ce mi nesto propisati
Kupi sebi aparat što mjeri krvni pritisak. Ja imam člana uže obitelji koji ima problema sa visokim pritiskom, pulsom, aritmijom...
U pitanju je starija osoba. Tako da sam ja njoj objasnio, da prvo izmjeri pritisak, pa onda uzme tabletu ako je nešto izvan dozvoljenih granica.
Pije redovno svakodnevnu terapiju, ali povremeno se poremeti stanje.
Pritisak previše visok - nizak
Puls previše visok - nizak...

Kupi ovaj ili sličan aparat, ali da mjeri i aritmiju. A imaš i one što se povežu sa mobitelom preko Bluetooth. Mjeri deset dana i pokaži rezultatate doktorici.

[img]https://i.imgu

Kod mene ovaj ne može Bluetooth, ali pokaže aritmiju.

Diazepam od 2 mg nije ništa. Ja danas popio 10 mg i evo me radim noćnu smjenu. :D Ja to pijem na svoju ruku, jer sam pročitao da je dobar za opuštanje mišića. Povremeno me leđa bole, ali kao da ne djeluje na mene?
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#94 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by suspect_zero »

-Chesterfield- wrote: 28/08/2021 00:55
sherbett wrote: 28/08/2021 00:46
Sta je to?
Za visok puls. Ali to moraš vidjeti sa ljekarom. Uglavnom ima tih tableta za obaranje otkucaja.
Ovaj Bosnalijekov, moguće da ga nema u Hr....al ima neki drugi sa istim sastavom i drugim nazivom.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5532
Joined: 04/08/2020 19:22

#95 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by -Chesterfield- »

sherbett wrote: 28/08/2021 01:32 Nije ti link dobar
Pa tlakomjer ima a mjeri mi i sat, onda izvlacim statistiku
Bilo je zanimljivo posto sam ja iz Zg kad je bio potres
Otisao graf u nevesa od crvenog :lol:
Ma bio postavio fotku tlakomjera, kada ono vidi mi se pola glave. :D

Ne znam koliko sat mjeri tačno? Znam da oksimetar laže, tako da očitanja sa njega ne priznajem, što se tiče pulsa.

[img]https://i.im
Last edited by -Chesterfield- on 28/08/2021 02:46, edited 1 time in total.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#96 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by suspect_zero »

A ovaj Nornabel imal kod nas i ide li na recept? :D
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#97 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by suspect_zero »

sherbett wrote: 28/08/2021 02:05
suspect_zero wrote: 28/08/2021 01:59 A ovaj Nornabel imal kod nas i ide li na recept? :D
Ne znam, al sigurno ima neka zamjena
Kod nas ide na recept
Nije da te umrtvi al bar snizi taj puls
Imala sam par puta strasan napad panike ono uplasis se hoces riknut sad
Srce udara, sva se tresem ispadaju mi stvari iz ruke
Onda se uplasim pa jos gore bude
Ma to bona, ničim izazvano krene a onda se prepadnem, uspaničim i kontam eto Azraila.

Ovdje je garant zamjena lexilijum ili apaurin.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5532
Joined: 04/08/2020 19:22

#98 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by -Chesterfield- »

sherbett wrote: 28/08/2021 02:18
suspect_zero wrote: 28/08/2021 02:11

Ma to bona, ničim izazvano krene a onda se prepadnem, uspaničim i kontam eto Azraila.

Ovdje je garant zamjena lexilijum ili apaurin.
Mogao bi biti apaurin, al opet pazi na jacinu tablete, ovaj moj od 2mg je za bebe a opet pomogne
Jednom me stravicno boljela glava pa su mi na hitnoj dali injekciju od 10 mg normabela, znaci bila sam kao zaklana :lol:
Tako da pripazi
Normabel - diazepam - apaurin sve je to isto.
I taj lanibos mislim da je digoksin?

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Digoksin

Neka istraživanja pokazuju da nije dobar za karcinom dojke.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#99 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by suspect_zero »

:lol: :lol: :lol:
Znači odem u hitnu i zakukam boli me glava, oni me bocnu i onda sova čitav dan...ljepooootaaaaaa :D

Ne daju ovdje bez recepta nikakve, ni od 1.5 mg...ja sam tražila da mi uz terapiju za pritisak i aritmiju daju nešto za smirenje (to kad je korona počela, baš sam teško psihički podnosila novonastalu situaciju) i dala mi je dr. Lexilijum od 3 mg....pritisak se vratio u normalu :? a aritmija i nije..otkucaji danas 50, jučer 84....i nisu pravilni.

Hvala vam što ste podijelili iskustva, najbolje opet počet ganjat kakvog interniste i ponoviti pretrage.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5532
Joined: 04/08/2020 19:22

#100 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by -Chesterfield- »

suspect_zero wrote: 28/08/2021 02:32 :lol: :lol: :lol:
Znači odem u hitnu i zakukam boli me glava, oni me bocnu i onda sova čitav dan...ljepooootaaaaaa :D

Ne daju ovdje bez recepta nikakve, ni od 1.5 mg...ja sam tražila da mi uz terapiju za pritisak i aritmiju daju nešto za smirenje (to kad je korona počela, baš sam teško psihički podnosila novonastalu situaciju) i dala mi je dr. Lexilijum od 3 mg....pritisak se vratio u normalu :? a aritmija i nije..otkucaji danas 50, jučer 84....i nisu pravilni.

Hvala vam što ste podijelili iskustva, najbolje opet počet ganjat kakvog interniste i ponoviti pretrage.
Ne daju bez recepta. Ja imam tih luđačkih tableta. Ali nisam probao ništa osim diazepama, samo što ne djeluje na mene.
Čuo sam da je ovaj Q-pin za sovu. Ali to je terapija za šizofreniju.

[img]https://

Zasan je isto, navodno dobar - nisam probao.
Post Reply