Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#1 Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by almir_tz »

Znate li slučajno ko je?
Hvala unaprijed na infu!
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#2 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by MrsJ »

Dr Srđan Gornjaković, samo ne znam gdje trenutno radi. Ja sam kod njega radila nekoliko puta gastroskopiju ali prije nekoliko godina tako da ne znam da li je još uvijek na Klinici ili privatno.
ITNet
Posts: 770
Joined: 30/09/2016 11:47

#3 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by ITNet »

Kod DR.AL-Tawil je sad Gornjakovic tamo radi koliko sam je upratio
User avatar
dulekrele
Posts: 3819
Joined: 10/04/2014 18:25

#4 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by dulekrele »

Dr. Gribajcevic, radi u Eurofarmu srijeda i subota.
Dr. Gornjakovic.
cccccc
Posts: 235
Joined: 11/04/2013 20:04

#5 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by cccccc »

Da ne otvaram novu temu. Treba mi gastroenterolog u sarajrvu. Da je bas dobar. Imam uzasne probleme s zeludcem vec tri godine. Ova dvojica doktora vise nisu dostupni. Srdjan sad radi u mostaru a ovaj drugi je u penziji.
cccccc
Posts: 235
Joined: 11/04/2013 20:04

#6 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by cccccc »

Jel moguce da nema nijedan dobar vise u sarajevu. Svi otisli za svabiju :run:
_Mila_
Posts: 78
Joined: 10/05/2014 10:41
Location: Sarajevo

#7 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by _Mila_ »

Dr. Gornjakovic je u AL Tawilu. Provjereno krajem januara.
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#8 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?pp

Post by nivla »

gornjakovic, u al tawilu al budite spremni da na cijenu pregleda iskesirate jos 50 km za uzimanje uzoraka za biopsiju(bez saglasnosti) plus 100 za analizu , te eventualno 50-100 km za nesto sto trebate kupiti da pijete, takva politika klinike
cccccc
Posts: 235
Joined: 11/04/2013 20:04

#9 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?pp

Post by cccccc »

nivla wrote:gornjakovic, u al tawilu al budite spremni da na cijenu pregleda iskesirate jos 50 km za uzimanje uzoraka za biopsiju(bez saglasnosti) plus 100 za analizu , te eventualno 50-100 km za nesto sto trebate kupiti da pijete, takva politika klinike
Pa sta je to toliko? Isplatil mi se onda otici? Ne bih zalio ni marke ako je doktor stvarno dobar. Jer mucim muku s zeludcom vec 2 - 3 godine. Radio sam na DIPu gastroskopiju. Imam te nalaze. Znam da je u privatnim klinikama gasroskopija oko 100 KM a pregled obicni oko 50 KM. A za ovo ostalo nisam upucen
cccccc
Posts: 235
Joined: 11/04/2013 20:04

#10 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by cccccc »

anida_s wrote:Dr Gornjaković radi kod Al Tawila, bila sam ja krajem decembra na gastroskopiji.
Smijem li znati koliko ste platili pregled ?
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#11 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by nivla »

cccccc wrote:
anida_s wrote:Dr Gornjaković radi kod Al Tawila, bila sam ja krajem decembra na gastroskopiji.
Smijem li znati koliko ste platili pregled ?
na telefon cijena gastroskopije 120, zavrseno sa 270 (jer su uradili biopsiju bezveze)
cijena kolonoskopije 220, cijena biopsije 150, cijena praska koji treba popiti dan prije 50, dobio jos da trebam uraditi intoleranciju na gluten, naravno da nisam glup da i to platim jer od bezglutenske hrane imam gore simptome nego sa ovom normalnom

sto se tice doktora gornjakovica ne mogu prigovoriti njegovoj strucnosti iz licnog i tudjeg iskustva, ako pare nisu problem ja bih mu otisao, bolje i al tawilu platiti nego onim kozama na dipu dozvoliti da ti rove po stomaku ko da ciste wc solju
ako su pare problem eurofarm je jeftiniji i kod njih je radio gribajcevic koji je dobar doktor
imas i u zenici onog karabega kod njeg je 50km gastroskopija ,hvale ga, ja nemam iskustva sa istim
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#12 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Altsa »

anida_s wrote:Bez anestezije je 120 KM. Neće dr Gornjaković izmišljati dodatne pretrage bez veze. Meni je čak prvobitno na konsultacijama rekao da probam sa terapijom prije nego uradimo gastroskopiju da je bez veze ne radim ako mi bude bolje. A mogao je odmah reći da je radim da bi uzeli više para. Uglavnom na moje insistiranje je rađena jer sam htjela da znam šta je problem. I da slažem se ako pare nisu problem ići isključivo kod dr Gornjakovića jer zaista najbolje radi. Također se nemojte bez veze izlagati trošku anestezije jer se pregled može podnijeti, jeste neugodan ali nije bolan i kratko traje.
Ako trosak nije problem svakako ici sa anestezijom. ne zbog teskog pregleda vec sto ce ljekar bolje i detaljnije pregledati kada je npacijent uspavan i miran nego kad non-stop hoce da povrati, podriguje i napreze se. Isti slucaj je i sa kolonoskopijom.
cccccc
Posts: 235
Joined: 11/04/2013 20:04

#13 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by cccccc »

anida_s wrote:Bez anestezije je 120 KM. Neće dr Gornjaković izmišljati dodatne pretrage bez veze. Meni je čak prvobitno na konsultacijama rekao da probam sa terapijom prije nego uradimo gastroskopiju da je bez veze ne radim ako mi bude bolje. A mogao je odmah reći da je radim da bi uzeli više para. Uglavnom na moje insistiranje je rađena jer sam htjela da znam šta je problem. I da slažem se ako pare nisu problem ići isključivo kod dr Gornjakovića jer zaista najbolje radi. Također se nemojte bez veze izlagati trošku anestezije jer se pregled može podnijeti, jeste neugodan ali nije bolan i kratko traje.
Ja sam radio na DIPu gastroskopiju bez ikakve anestezije. Samo mi rekli dan prije do 18:00h zadnji obrok i to je to. Jest gadno bilo al sto kazete kratko traje. Otici cu makar da vidim sta ce mi dr. Gornjakovic reci, pa cu odlucivati sta dalje.

PS- Web stranica od al tawila je uzas pravi. Ako zgrcu toliku lovu mogli su makar nesto napravit s nekim okvirnim cijenama na webu da makar znas otprilike sta te ceka
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#14 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by nivla »

Altsa wrote:
anida_s wrote:Bez anestezije je 120 KM. Neće dr Gornjaković izmišljati dodatne pretrage bez veze. Meni je čak prvobitno na konsultacijama rekao da probam sa terapijom prije nego uradimo gastroskopiju da je bez veze ne radim ako mi bude bolje. A mogao je odmah reći da je radim da bi uzeli više para. Uglavnom na moje insistiranje je rađena jer sam htjela da znam šta je problem. I da slažem se ako pare nisu problem ići isključivo kod dr Gornjakovića jer zaista najbolje radi. Također se nemojte bez veze izlagati trošku anestezije jer se pregled može podnijeti, jeste neugodan ali nije bolan i kratko traje.
Ako trosak nije problem svakako ici sa anestezijom. ne zbog teskog pregleda vec sto ce ljekar bolje i detaljnije pregledati kada je npacijent uspavan i miran nego kad non-stop hoce da povrati, podriguje i napreze se. Isti slucaj je i sa kolonoskopijom.
kakva bolan anestezija zbog 2 minute pregleda na gastroskopiji da ne budes dobar citav dan od narkoze(ili 15min ako je kolonoskopija)

sto se tice ovih biopsija fakat se tu pretjeruje i ne pitaju te za saglasnost nego ti uzmu pa ti htio ne htio platis 50 uzorkovanje
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#15 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by alica.k »

Meni su danas sat vremena radili kolonoskopiju i gastroskopiju i neka hvala, da je dvije minute i izdrzala bih bez anestezije, ali sat vremena, no thanks.

Btw anestezija san snova, zaspes u roku par sekundi, lijepo sanjas, probudis se odmoran i veseo, za 10 minuta budes dobar i mozes slobodno preko vrata -- bar moje iskustvo. Propofol su mi dali, i oboje uradili odjednom i to bas bas detaljno jer smo trazili nesto specificno. Definitivno svaka preporuka i za polikliniku Srce Sarajeva i doktora Sanjina Glavasa koji se ne spominje ovdje, a bas je dobar mladji strucnjak.
Najneugodniji dio iskustva je bio Moviprep.
cccccc
Posts: 235
Joined: 11/04/2013 20:04

#16 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by cccccc »

alica.k wrote:Meni su danas sat vremena radili kolonoskopiju i gastroskopiju i neka hvala, da je dvije minute i izdrzala bih bez anestezije, ali sat vremena, no thanks.

Btw anestezija san snova, zaspes u roku par sekundi, lijepo sanjas, probudis se odmoran i veseo, za 10 minuta budes dobar i mozes slobodno preko vrata -- bar moje iskustvo. Propofol su mi dali, i oboje uradili odjednom i to bas bas detaljno jer smo trazili nesto specificno. Definitivno svaka preporuka i za polikliniku Srce Sarajeva i doktora Sanjina Glavasa koji se ne spominje ovdje, a bas je dobar mladji strucnjak.
Najneugodniji dio iskustva je bio Moviprep.
Koliko kosta ta pjesma u poliklinici Srce Sarajeva ?
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#17 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by alica.k »

cccccc wrote:
alica.k wrote:Meni su danas sat vremena radili kolonoskopiju i gastroskopiju i neka hvala, da je dvije minute i izdrzala bih bez anestezije, ali sat vremena, no thanks.

Btw anestezija san snova, zaspes u roku par sekundi, lijepo sanjas, probudis se odmoran i veseo, za 10 minuta budes dobar i mozes slobodno preko vrata -- bar moje iskustvo. Propofol su mi dali, i oboje uradili odjednom i to bas bas detaljno jer smo trazili nesto specificno. Definitivno svaka preporuka i za polikliniku Srce Sarajeva i doktora Sanjina Glavasa koji se ne spominje ovdje, a bas je dobar mladji strucnjak.
Najneugodniji dio iskustva je bio Moviprep.
Koliko kosta ta pjesma u poliklinici Srce Sarajeva ?
Imaju sad neku februarsku akciju, otprilike oko 400KM (?) oboje, moja je pratnja otisla rijesiti placanje dok se ja malo dohavizam pa ti zato i ne znam tacno reci.
Imaju na FB stranici koliko kosta odvojeno.

Ja sam stvarno htjela ici namjenski kod Gornjakovica, i potegnuti i do Mostara u Vitalis jer su mi u AlTawilu rekli da je on sad tamo, ali sto kad ima ovdje i stvarno nisam pozalila.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#18 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by otherside »

Poliklinika Sunce Agram - dr Amir Cehajic, gastroenterolog
Ljubazan, strucan, profesionalan pristup, postovanje prema svakom pacijentu.
Preporuka u svakom pogledu.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#19 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by otherside »

anida_s wrote:
otherside wrote:Poliklinika Sunce Agram - dr Amir Cehajic, gastroenterolog
Ljubazan, strucan, profesionalan pristup, postovanje prema svakom pacijentu.
Preporuka u svakom pogledu.
Je li to onaj koji radi i u Vojnoj bolnici? Ako jeste, onda definitivno i od mene preporuka, jedini u državnoj službi koji je dobar.
Da, to je taj :-D
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#20 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Altsa »

nivla wrote:
Altsa wrote:
anida_s wrote:Bez anestezije je 120 KM. Neće dr Gornjaković izmišljati dodatne pretrage bez veze. Meni je čak prvobitno na konsultacijama rekao da probam sa terapijom prije nego uradimo gastroskopiju da je bez veze ne radim ako mi bude bolje. A mogao je odmah reći da je radim da bi uzeli više para. Uglavnom na moje insistiranje je rađena jer sam htjela da znam šta je problem. I da slažem se ako pare nisu problem ići isključivo kod dr Gornjakovića jer zaista najbolje radi. Također se nemojte bez veze izlagati trošku anestezije jer se pregled može podnijeti, jeste neugodan ali nije bolan i kratko traje.
Ako trosak nije problem svakako ici sa anestezijom. ne zbog teskog pregleda vec sto ce ljekar bolje i detaljnije pregledati kada je npacijent uspavan i miran nego kad non-stop hoce da povrati, podriguje i napreze se. Isti slucaj je i sa kolonoskopijom.
kakva bolan anestezija zbog 2 minute pregleda na gastroskopiji da ne budes dobar citav dan od narkoze(ili 15min ako je kolonoskopija)

sto se tice ovih biopsija fakat se tu pretjeruje i ne pitaju te za saglasnost nego ti uzmu pa ti htio ne htio platis 50 uzorkovanje
Ti ili ne znas citati ili si :-) Nema osobe koja se nece naprezati i imati nagon na povracanje prilikom gastroskopije. samim tim ometa doktora da obavi jasan pregled i da sve vidi. Kada se neko napreze doktor hoce sto prije da zavrsi i moze se desiti da sve ne vidi. jel ti sada jasno. Inace vani kada doktorima kazes da se kod nas gastro i kolonoskopija rade na zivo krste se i lijevom i desnom. Radio i sa i bez i ne moze se porediti koji je komfor raditi sa anestezijom. poslije toga vozio auto i nikakvih problema nisam imao. ne radi se vise anestezija maljem.
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#21 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by nivla »

Altsa wrote: Ti ili ne znas citati ili si :-) Nema osobe koja se nece naprezati i imati nagon na povracanje prilikom gastroskopije. samim tim ometa doktora da obavi jasan pregled i da sve vidi. Kada se neko napreze doktor hoce sto prije da zavrsi i moze se desiti da sve ne vidi. jel ti sada jasno. Inace vani kada doktorima kazes da se kod nas gastro i kolonoskopija rade na zivo krste se i lijevom i desnom. Radio i sa i bez i ne moze se porediti koji je komfor raditi sa anestezijom. poslije toga vozio auto i nikakvih problema nisam imao. ne radi se vise anestezija maljem.
kazes nekom ko je morao raditi gastroskopije svaka 3 mjeseca(ukupno 15), i svaka bila bez anestezije pa cak i onog usranog spreja sto poprskaju grlo, da ne kazem da i dosta teskim pacijentima rade gastroskopiju na kcus bez anestezije, mozda jeste veci komfor kad ti ne znas sta se desava u toku pregleda ali anestezija zbog pregleda koji traje par minuta je besmislen postupak
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#22 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Altsa »

nivla wrote:
Altsa wrote: Ti ili ne znas citati ili si :-) Nema osobe koja se nece naprezati i imati nagon na povracanje prilikom gastroskopije. samim tim ometa doktora da obavi jasan pregled i da sve vidi. Kada se neko napreze doktor hoce sto prije da zavrsi i moze se desiti da sve ne vidi. jel ti sada jasno. Inace vani kada doktorima kazes da se kod nas gastro i kolonoskopija rade na zivo krste se i lijevom i desnom. Radio i sa i bez i ne moze se porediti koji je komfor raditi sa anestezijom. poslije toga vozio auto i nikakvih problema nisam imao. ne radi se vise anestezija maljem.
kazes nekom ko je morao raditi gastroskopije svaka 3 mjeseca(ukupno 15), i svaka bila bez anestezije pa cak i onog usranog spreja sto poprskaju grlo, da ne kazem da i dosta teskim pacijentima rade gastroskopiju na kcus bez anestezije, mozda jeste veci komfor kad ti ne znas sta se desava u toku pregleda ali anestezija zbog pregleda koji traje par minuta je besmislen postupak
ti kazes covjeku koji je radio 8x puta kolonoskopiju i toliko puta gastro. prica ti je glupa. po tome se ne treba ni kod zubara dati anstezija jer se zub izvadi za minut.haj ba ne pametuj ako nemas love.
hali gali halid
Posts: 2352
Joined: 08/10/2007 22:45

#23 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by hali gali halid »

I ja sam radio gastroskopiju kod Gornjakovica bez anestezije, najnormalnije, nikakvih naprezanja, ni nagona za povracanje nisam imao... A onda kad mi rekose cijenu i kao uzeli su uzorke, ali bi to trebalo poslati na biopsiju, pa i to kosta... Ono izvadili mi uzorke i ja sad da kazem nemojte ih slati bacite ih... :roll:
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#24 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by Altsa »

hali gali halid wrote:I ja sam radio gastroskopiju kod Gornjakovica bez anestezije, najnormalnije, nikakvih naprezanja, ni nagona za povracanje nisam imao... A onda kad mi rekose cijenu i kao uzeli su uzorke, ali bi to trebalo poslati na biopsiju, pa i to kosta... Ono izvadili mi uzorke i ja sad da kazem nemojte ih slati bacite ih... :roll:
Sve je od slucaja do slucaja. Ja sam gledao zenu noja je radila ispred mene gastroskopiju na Kosevu (ostave otvorena vrata od ordinacije ) kojoj nisu mogli da urade pregled jer je imala takva naprezanja i nagon na povracanje da su odustali od pregleda. i sta onda. mozda je imala kakvo teze oboljenje a oni nisu mogli da urade dijagnostiku. a mozes zamisliti strah te zene kad bude ponovo trebala doci da radi gastroskopiju. ja samo kazem ko ima mogucnost treba da radi pod anestezijom pogotovo kolonoskopiju jer zna da bude cesto bolna a sama po sebi je neugodna. boze moj covjek sve izdrzi pa ce i ta dva pregleda ali zasto se muciti ako moze komfornije.
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#25 Re: Trenutno najbolji gastroeneterolog u Sarajevu?

Post by nivla »

Altsa wrote: ti kazes covjeku koji je radio 8x puta kolonoskopiju i toliko puta gastro. prica ti je glupa. po tome se ne treba ni kod zubara dati anstezija jer se zub izvadi za minut.haj ba ne pametuj ako nemas love.
kakve veze ima imanje novca sa ovim, apsolutno je glupo, ako ne postoje medicinski opravdani razlozi, a u 99% slucajeva ne postoje, uspavljivati se zbog gastroskopije, koja jeste gadna ali nije ni blizu bola koji se javlja kod vadjenja zuba
a bolje biti i sirotinja nego mentalna sirotilja
Post Reply