Bolni mjehur & urgencija

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#1 Bolni mjehur & urgencija

Post by bull21 »

Mrsko mi je više googlati o ovome i tražiti na engleskom pa me zanima ima li ko (nažalost) da se susreo sa ovim problemom i da je barem simptome uspio ublažiti da vodi relativno normalan život? Ulazim u treću godinu 'borbe' sa ovim problemom i ne vidim rješenje na pomolu. Doktori me šalju od jednog do drugog, prošle godine su me poslali kod psihologa da me uvjere da nisam normalan i da umišljam... već dvije godine ne idem na fax, ne idem vani, nemam života i ne znam više šta da radim. Ima li iko da se susreo sa ovim problemom?
Ima li kakav doktor da ga vidim, da popričam, da me sasluša, da mi kaže šta konkretno da uradim da poboljšam kvalitetu života i da se vratim normalnom svakodnevnom životu jer ovo više stvarno ovako ne može. Da poludi čovjek. Najveći mi je problem što kada god da sam aktivan, dobijem nagon na mokrenje i to traje i boli i traje i traje i traje... na faxu sam na predavanjima od 45 minuta izlazio 3-4 puta (u najboljem slučaju) da mokrim, na ispitima mi hajra nije bilo (očito). Kada hodam, tjera me da mokrim nakon 5-10 minuta hodanja, nekada mogu nastaviti pa eventualno odem u WC nakon 20-30 minuta a nekada moram odmah i to se stalno ponavlja tako, bez obzira koliko hodam. Tjera me da mokrm kad ustanem, kad legnem na leđa, kad se sagnem... bio kod urologa, nije me ni saslušao, uvalio mi neke tablete koje su više odmogle nego pomogle... šta da radim? Kome da idem?
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#2 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by aurora313 »

Jesi li imao pregled prostate? I ako si škrt sa navodima (godine starosti, pregledi, koji lijekovi od urologa…) prostata izgleda kao jedan od mogućih uzroka. Suzi se mokraćni kanal, pritisak u mjehuru tjera na odlazak u WC, ali i kada odeš, ne možeš da isprazniš bešiku kompletno pa ti se opet piša...
Je li to tvoj slučaj?
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#3 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by Mis mekinjas »

A jel' ti neko pregledao urin na bakterije i napravio antibiogram?
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#4 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by friskyoreo »

Isto tako trebas uraditi rtg ili ct da se utvrdi da li postoji neki anatomski problem. Cak i ako bude postojao, to se moze rijesiti, ljudi od muskarca naprave zenu, i obrnuto, tako da to ne bi trebao biti problem. :D
Iako nakon svih tih pretraga, mozda postoji i problem na psihickoj bazi. Patis li od anksioznosti?
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#5 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by Altsa »

Ne mogu da vjerujem da ti urolog da samo antibiotik. Ufati se provjerenih urologa koji ce te uputiti na prave pretrage. Ako imas mogucnosti otidi kod dr. Hirosa privatno normalno ako si iz SA. Kazem privatno jer on se tada u potpunosti posveti pacijentu. Na klinici je to kao na traci i sve se zavrsi na brzaka. Ja sam imao takvih problema ali zbog izbacivanja pijeska sto pretpostavljam nije slucaj kod tebe. Inace ja mjehur znatno slabije ispraznim sjedeci.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#6 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by aurora313 »

Altsa wrote:Ne mogu da vjerujem da ti urolog da samo antibiotik. Ufati se provjerenih urologa koji ce te uputiti na prave pretrage. Ako imas mogucnosti otidi kod dr. Hirosa privatno normalno ako si iz SA. Kazem privatno jer on se tada u potpunosti posveti pacijentu. Na klinici je to kao na traci i sve se zavrsi na brzaka. Ja sam imao takvih problema ali zbog izbacivanja pijeska sto pretpostavljam nije slucaj kod tebe. Inace ja mjehur znatno slabije ispraznim sjedeci.
Dobar savjet. A Prof. Hiroš radi privatno u Eurofarmu koji se nalazi u zgradi Unitic na Marijindvoru, (033) 77 30 32
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#7 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by IstinitaPoruka »

KAd će narod početi da vrši malu nuždu sjedeći i da poslije iscijedi 'alatku'? (Mislim na muškarce..)
Nemate pojma koliko je zdravlje i bolje za vas...
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#8 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by Altsa »

IstinitaPoruka wrote:KAd će narod početi da vrši malu nuždu sjedeći i da poslije iscijedi 'alatku'? (Mislim na muškarce..)
Nemate pojma koliko je zdravlje i bolje za vas...
a sto je bolje ?
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#9 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by IstinitaPoruka »

Živio google i naučnici..
_thedude
Posts: 219
Joined: 28/04/2014 21:05

#10 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by _thedude »

aurora313 wrote:Jesi li imao pregled prostate? I ako si škrt sa navodima (godine starosti, pregledi, koji lijekovi od urologa…) prostata izgleda kao jedan od mogućih uzroka. Suzi se mokraćni kanal, pritisak u mjehuru tjera na odlazak u WC, ali i kada odeš, ne možeš da isprazniš bešiku kompletno pa ti se opet piša...
Je li to tvoj slučaj?
Mlad je on za probleme prostate.BPH je za starije.
Treca godina borbe, doktori imaju napisan nalaz. Sta oni kazu? Prostatitis ????

Ako ti smeta kafa, gazirani sokovi. cokolada, i npr brusnica. (popijes kafu, i moras puno puta da ides)
Ovo zakiseli urin poprilcno, i moze da pravi probleme ljudima kojima je unutrasnjost mjehura drugacija nego sto treba.

Neko je spoemenuo da mokris sjedeci, ovo je ti je predivan savjet.
Ovo pogledaj, i poslusaj. http://www.zdravljezdravlje.com/wp-cont ... jpg?b81fa7
Procitaj malo o tome: http://www.zdravljezdravlje.com/da-li-z ... dete-u-wc/

Zasto ovo sve, muskarci sjede na prostati, ( na bombi ) i tu misici postanu osjetiljivi, kao i nervi oko prostate.

1.Za sada bez voznje bicikla
2.Ne sjedi dugo
3.Ne nosi tejesne gacice,
Ako radis na kompu, pravilno sjedi, bez ispruzenih noga.

Ako te upucuju kod psihologa / neurloga, sa razlogom - poslusaj.
Ako si aksiozan, to moze da bude jedan uzrok.

Ajde neka ti je sa srecom, i ne brini popravit ce se stanje.

Lijep pozdrav,
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#11 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by bull21 »

aurora313 wrote:
Altsa wrote:Ne mogu da vjerujem da ti urolog da samo antibiotik. Ufati se provjerenih urologa koji ce te uputiti na prave pretrage. Ako imas mogucnosti otidi kod dr. Hirosa privatno normalno ako si iz SA. Kazem privatno jer on se tada u potpunosti posveti pacijentu. Na klinici je to kao na traci i sve se zavrsi na brzaka. Ja sam imao takvih problema ali zbog izbacivanja pijeska sto pretpostavljam nije slucaj kod tebe. Inace ja mjehur znatno slabije ispraznim sjedeci.
Dobar savjet. A Prof. Hiroš radi privatno u Eurofarmu koji se nalazi u zgradi Unitic na Marijindvoru, (033) 77 30 32
Odlično! Bojao sam se da je na Ilidži jer mi je predaleko (ne mogu do gore nikako zbog ovog problema). Ovo mi je veoma bitna informacija i od srca ti se zahvaljujem!
_thedude wrote:
aurora313 wrote:Jesi li imao pregled prostate? I ako si škrt sa navodima (godine starosti, pregledi, koji lijekovi od urologa…) prostata izgleda kao jedan od mogućih uzroka. Suzi se mokraćni kanal, pritisak u mjehuru tjera na odlazak u WC, ali i kada odeš, ne možeš da isprazniš bešiku kompletno pa ti se opet piša...
Je li to tvoj slučaj?
Mlad je on za probleme prostate.BPH je za starije.
Treca godina borbe, doktori imaju napisan nalaz. Sta oni kazu? Prostatitis ????

Ako ti smeta kafa, gazirani sokovi. cokolada, i npr brusnica. (popijes kafu, i moras puno puta da ides)
Ovo zakiseli urin poprilcno, i moze da pravi probleme ljudima kojima je unutrasnjost mjehura drugacija nego sto treba.

Neko je spoemenuo da mokris sjedeci, ovo je ti je predivan savjet.
Ovo pogledaj, i poslusaj. http://www.zdravljezdravlje.com/wp-cont ... jpg?b81fa7
Procitaj malo o tome: http://www.zdravljezdravlje.com/da-li-z ... dete-u-wc/

Zasto ovo sve, muskarci sjede na prostati, ( na bombi ) i tu misici postanu osjetiljivi, kao i nervi oko prostate.

1.Za sada bez voznje bicikla
2.Ne sjedi dugo
3.Ne nosi tejesne gacice,
Ako radis na kompu, pravilno sjedi, bez ispruzenih noga.

Ako te upucuju kod psihologa / neurloga, sa razlogom - poslusaj.
Ako si aksiozan, to moze da bude jedan uzrok.

Ajde neka ti je sa srecom, i ne brini popravit ce se stanje.

Lijep pozdrav,
Niti sam anksiozan niti sam nervozan. To što sam gore spomenuo je problem naših doktora koji čim vide da problem premašuje njihovo ograničeno znanje, odmah te šalju kod psihologa. Nije me stid otići (bio sam) no nije problem do "glave", to mogu garantovati (osim kad igra reprezentacija, onda... :D). Nalaz NEMAM i to je najveći problem jer niko nije u stanju da kaže šta je problem. Bio sam kod Šabanovića i vjerovao ili ne, NISAM DOBIO nalaz. Uradio je dvadesetosekundni ultrazvuk i uvalio mi nekakve tablete (100km kutija, ma da su barem riješile problem, NIJE mi do para već do nade koju mi je on dao da će sve ok biti i da je to lako rješiv problem...) zbog kojih sam imao problema sa bubrezima (ako popijem više od 0,5-0,7l tekučine u 2-3 sata dobijem ekstremno jake bolove oko bubrega).

1. Biciklo sam prestao voziti prije nekih pola godine, prije toga sam malo redovnije vozio kad god da bih znao da ću duže sjediti (kino, ispiti i tako to) i to mi je donekle pomagalo PRIJE 2013te. Više nema fajde.

2. Ovo ne mogu nikako izbjeći, već sam opisao gore problematiku. Izlazak mi je maltene nemoguća misija a mjenjanje pozicija iz lezi 'vako, lezi 'nako je podjednako pogubno. Ponekada se potrudim da nađem kakav "poslić" oko kuće (usisavanje npr, ali tada imam probleme sa leđima što opet dovodi do toga da bi veoma lako mogla biti prostata jer od nje često znaju leđa boliti ili pranje suđa ili nešto tako samo da sam aktivan) ali opet imam problema i kada to radim.

3. :skoljka: bokserice

Što se tiče odlaska u wc, bio sam primoran najviše zbog higijenskog razloga da počnem mokriti sjedeći (kapanje do te mjere da... da jebeno izludiš i da ti se zgadi život) i tako mokrim već godinu dana ali opet imam problema sa mokrenjem jer ono dugo traje nakon početnog intervala i 99% puta imam osjećaj da nisam završio čak i ako sjedim duže i napinjem se (i samim time vjerovatno više sebi stvaram problema). Također već neko vrijeme čistim motiku (yuck) i opet ostaje taj osjećaj neispražnjenosti. Ono čega se ja bojim najviše jeste IC (internešto cistitis) jer za to govno nema lijeka a to ne bi nikako bilo dobro jer bi mi ostao i fax a o pronalasku posla da ne govorim, društvenom životu i tako tim stvarima...
Isto tako poprilično se plašim da li je i kakav je ovo sranje uticaj imalo na mogućnost da jednog dana imam djecu jer mi je to jedna od najbitnihij stavki u životu.

Sad odoh malo da se mrzim i stidim zbog ove teme i svog života. :run:
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#12 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by Altsa »

IstinitaPoruka wrote:Živio google i naučnici..
meni nije bolje jer se ne izmokrim do kraja pa onda za pola sata moram da to odradim stojeci. a kada to uradim odmah stojeci nemam potrebu da tako brzo opet idem u wc. jedino sto mogu na netu naci je da je vjera sad upetljala prste i u to kako cemo pisati. :-) :lol:

http://forum.klix.ba/kako-je-zdravije-m ... 46251.html
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#13 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by IstinitaPoruka »

Altsa wrote:
IstinitaPoruka wrote:Živio google i naučnici..
meni nije bolje jer se ne izmokrim do kraja pa onda za pola sata moram da to odradim stojeci. a kada to uradim odmah stojeci nemam potrebu da tako brzo opet idem u wc. jedino sto mogu na netu naci je da je vjera sad upetljala prste i u to kako cemo pisati. :-) :lol:

http://forum.klix.ba/kako-je-zdravije-m ... 46251.html
Higijenski razlog, zar treba više? Naravno da ti alatku trebaš 'cijediti' rukom po mogućnosti da izađe ono što je ostalo još, pa tek onda oprati..
Vidjet' ćeš kad te pođe žena gađati zbog wc daske :D
_thedude
Posts: 219
Joined: 28/04/2014 21:05

#14 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by _thedude »

Ako imas problema sa ledjima, to moze biti povezano sa problemima mokrenja.
Jesi radio uretrocistografiju, ( na kosevu je oko 70 km, zadnji put bila ) da nemas suzenje uretre?
Jesi radio cistoskopiju mjehura?

Mladicu ima i gorih problema,
Ako si imao problema sa bubrezima, ovo moras rijesavati i ne igrati se sa tim.

VAZNO !!! Prestani guglati o tome, jer neces naci sta ti je.

Ovo tebe strasno nervira i zatvara te, opce poznata cinjenica. I ti kao non-stop mislis o tome, e to se zove anksioznost.
Nije mi namjera bila da ti pametujem, cak naprotiv da ti pomognem.

Ponovo doktorima, i pokusaj ponovo...

Sretno
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#15 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by Mis mekinjas »

Mis mekinjas wrote:A jel' ti neko pregledao urin na bakterije i napravio antibiogram?
Da ponovim.
Niti jednom nisi spomenuo da si isao na urinokulturu i antibiogram.
_thedude
Posts: 219
Joined: 28/04/2014 21:05

#16 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by _thedude »

Mis mekinjas wrote:
Mis mekinjas wrote:A jel' ti neko pregledao urin na bakterije i napravio antibiogram?
Da ponovim.
Niti jednom nisi spomenuo da si isao na urinokulturu i antibiogram.
I ja bih ovdje jos dodao bris uretre, kao i spermokulturu !!!
Stvarno nam ti ne napisah kakve si preglede imao kod doktora.

Pozdrav,
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#17 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by bull21 »

_thedude wrote:
Mis mekinjas wrote:
Mis mekinjas wrote:A jel' ti neko pregledao urin na bakterije i napravio antibiogram?
Da ponovim.
Niti jednom nisi spomenuo da si isao na urinokulturu i antibiogram.
I ja bih ovdje jos dodao bris uretre, kao i spermokulturu !!!
Stvarno nam ti ne napisah kakve si preglede imao kod doktora.

Pozdrav,
Samo UK. Ovo ostalo se nije ni spominjalo.

Doduše kad skontam kakvi su pregledi... :run:
_thedude
Posts: 219
Joined: 28/04/2014 21:05

#18 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by _thedude »

bull21 wrote: Samo UK. Ovo ostalo se nije ni spominjalo.

Doduše kad skontam kakvi su pregledi... :run:
Ako ti kazemo da odustanes od pregleda.?
Ejj sta sve covjek izdrzi...
Zato se uspravi, podigne se, i sta se predao jbg ga ti .
Ne moze to tebi nista, prosao si ti i gore...

Pozzzz
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#19 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by bull21 »

_thedude wrote:
bull21 wrote: Samo UK. Ovo ostalo se nije ni spominjalo.

Doduše kad skontam kakvi su pregledi... :run:
Ako ti kazemo da odustanes od pregleda.?
Ejj sta sve covjek izdrzi...
Zato se uspravi, podigne se, i sta se predao jbg ga ti .

Pozzzz
Boga mi, miško i pri samoj pomisli ovih pregleda uradi sve suprotno :D
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#20 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by Altsa »

Glavno je da se obratis pravom doktoru i da krenes sa svim pretragama koje su neophodne. Kakve su pretrage stvarno je nebitno jer je u pitanju zdravlje. Prema tome pravac u eurofarm kod dr. hirosa.

I javi sta je bilo.
_thedude
Posts: 219
Joined: 28/04/2014 21:05

#21 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by _thedude »

bull21 wrote:Boga mi, miško i pri samoj pomisli ovih pregleda uradi sve suprotno :D
A kada se nesto mora, nije tesko...
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#22 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by bull21 »

Altsa wrote:Glavno je da se obratis pravom doktoru i da krenes sa svim pretragama koje su neophodne. Kakve su pretrage stvarno je nebitno jer je u pitanju zdravlje. Prema tome pravac u eurofarm kod dr. hirosa.

I javi sta je bilo.
Prvo planiram ići na ultrazvuk i onda poslije NG (da to proslavim barem i da odahnem) pravac Eurofarm i Hiroš pa ćemo ako Bog da vidjeti šta je i (nadam se) do narednog oktobra riješiti problem tako da se i ova priča privede kraju. Šta bude potrebno - uradiće se. Bolje izdurati tih nekoliko sekundi/minuta nelagode nego ovo trpiti, ne može, što kažu naši stari "ni pod kožu više."

Hvala na podršci :thumbup:
_thedude
Posts: 219
Joined: 28/04/2014 21:05

#23 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by _thedude »

Altsa wrote:Glavno je da se obratis pravom doktoru i da krenes sa svim pretragama koje su neophodne. Kakve su pretrage stvarno je nebitno jer je u pitanju zdravlje. Prema tome pravac u eurofarm kod dr. hirosa.

I javi sta je bilo.
Bas tako, evo kreni vec danas zakazi pregled kod ove zene.
Dr.sci.med. Amela Mornjaković-Franca

Imas detaljan pregled (UZV) sahat vremena a i vise cijelog abdomena.
Nadje zena sto nijedan doktor, i ne zali para...

Evo procitaj, http://www.amf.ba/

Pozdrav,
dosada_ziva
Posts: 383
Joined: 04/02/2015 22:54

#24 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by dosada_ziva »

da ne otvaram novu temu.
ja imam problem sa ucestalim mokrenjem. Znaci nocu ustajem po 2,3 puta. Imam osjecaj da sto manje pijem, sve vise i vise mokrim. Nekad od 17:00 ne pijem nista, al opet moram cesto u wc. Bio sam kod urologa, svi nalazi super. Vadio krv, davao mokracu u laboratoriju, sve super.

Poludi, ima li neko slican problem, ili jos bolje neko rjesenje?
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#25 Re: Bolni mjehur & urgencija

Post by lacrima »

dosada_ziva wrote:da ne otvaram novu temu.
ja imam problem sa ucestalim mokrenjem. Znaci nocu ustajem po 2,3 puta. Imam osjecaj da sto manje pijem, sve vise i vise mokrim. Nekad od 17:00 ne pijem nista, al opet moram cesto u wc. Bio sam kod urologa, svi nalazi super. Vadio krv, davao mokracu u laboratoriju, sve super.

Poludi, ima li neko slican problem, ili jos bolje neko rjesenje?
Preporučujem prof.dr. Benjamina Kulovca na Klinici za urologiju UKC Sarajevo za ovakve probleme.
Post Reply