VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#76 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by The Realist »

hali gali halid wrote:Znam jednog čovjeka koji kaže da mu je dijete nedugo nakon sto je primilo vakcinu umrlo, a tvrdi da nije bilo bolesno, niti je bilo ikakvih znakova. Drugi tvrdi da mu je dijete dobilo neku bolest nedugo nakon sto je primilo vakcinu.
Naravno, da ne možemo ovdje znati o čemu se radi, ali korelacija ne znači prouzrokovanost.

Koja vakcina, koja je dijagnoza bolesti, uzrok smrti (najčešće roditelji vakcine krive za SIDS)?

No, niko i ne negira da postoji mogućnost komplikacija, ali postoji kod svega, a procenat je, hvala Bogu, jako nizak. Smrtnost i teške posljedice su puno češće u slučaju oboljevanja (kad u najrazvijenijim zemljama svijeta djeca umru radi difterije, morbila, pertussisa, jasno je da te bolesti nisu nimalo naivne).
ozdrlje_donje
Posts: 527
Joined: 01/02/2012 14:40

#77 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by ozdrlje_donje »

maraccana wrote:Nazivati laž i zlo, nešto što je toliko učinkovito kroz historiju, revolucionarno u medicini, te spasonosno za živote ljudi... svašta :lol:

Image
Upravo tako. Ja bih isao skroz kontra tebe @fallen_angel i rekao da je to jedna od najvecih ljudskih dostignuca, briljantnost, pogotovo sto se tice medicine. Tako da nemoj da se brukas i pises gluposti ako nisi kvalifikovan za to. Ja licno radim na istrazivanju vakcina u oblasti peradarske medicine gje iste igraju vrlo vaznu ulogu u proizvodnom sektoru. Skladno tome, antibiotici kao promotori rasta su zakonom zabranjeni u EU i za to ima valjan razlog. Moras da shvatis da na svijetu nema tog lijeka koji ce ti pomoci kao tvoj sopstveni imuni sistem. Svi su oni djelimicno stetni za tvoj organizam kao i za uzrocnike bolesti (ovdje govorimo o infektivnim oboljenjima jer vakcinacija se koristi iskljucivo u prevenciji infektivnih oboljenja). Uzrocnika ili njegove antigene nije tek tako jednostavno unjeti u organizam bez nosecih supsanci i imunih modulatora tako da supstance koje ti navodis su neophodne da bi imao funkcionalnu vakcinu. Da ne brbljam vise, ljudi su napisali dovoljno i obrazlozili kako i zasto stvari u vezi ovoga funkcionisu a ja licno bih da se mene pita pozatvarao sve slicne tebi. Svoju djecu stavljati u taj rizik nevakcinisanja a samim time ostavljati mogucnost sirenja bolesti. Niste normalni.

P.S. Ako te interesuje poslat cu ti listu svojih publikacija ali se one ticu vakcina u veterinarskoj medicini.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#78 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by The Realist »

ozdrlje_donje wrote: Upravo tako. Ja bih isao skroz kontra tebe @fallen_angel i rekao da je to jedna od najvecih ljudskih dostignuca, briljantnost, pogotovo sto se tice medicine. Tako da nemoj da se brukas i pises gluposti ako nisi kvalifikovan za to. Ja licno radim na istrazivanju vakcina u oblasti peradarske medicine gje iste igraju vrlo vaznu ulogu u proizvodnom sektoru. Skladno tome, antibiotici kao promotori rasta su zakonom zabranjeni u EU i za to ima valjan razlog. Moras da shvatis da na svijetu nema tog lijeka koji ce ti pomoci kao tvoj sopstveni imuni sistem. Svi su oni djelimicno stetni za tvoj organizam kao i za uzrocnike bolesti (ovdje govorimo o infektivnim oboljenjima jer vakcinacija se koristi iskljucivo u prevenciji infektivnih oboljenja). Uzrocnika ili njegove antigene nije tek tako jednostavno unjeti u organizam bez nosecih supsanci i imunih modulatora tako da supstance koje ti navodis su neophodne da bi imao funkcionalnu vakcinu. Da ne brbljam vise, ljudi su napisali dovoljno i obrazlozili kako i zasto stvari u vezi ovoga funkcionisu a ja licno bih da se mene pita pozatvarao sve slicne tebi. Svoju djecu stavljati u taj rizik nevakcinisanja a samim time ostavljati mogucnost sirenja bolesti. Niste normalni.

P.S. Ako te interesuje poslat cu ti listu svojih publikacija ali se one ticu vakcina u veterinarskoj medicini.
Ne možeš ti, tisi prekvalifikovan za ovo, odmah će reći da lažeš, da to radiš radi novca, radi svog interesa i slično.... U ovoj raspravi ti je najgore reći da si farmaceut, ljekar, a tek da radiš na istraživanju istih,...., to je poseban problem. Ovo je valjda jedina grana gdje mišljenja kvalifikovanih ljudi nisu bitna i štaviše, nisu poželjna.

Boldano, mnogi ljudi ne shvataju da antibiotici (bi li sintetički, ili prirodni) služe samo da POMOGNU imunom sistemu. Oni sami ne mogu ništa napraviti.
Last edited by The Realist on 05/11/2015 12:02, edited 1 time in total.
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#79 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by gurabija78 »

Fallen Angels wrote:Ovako, tema u kojoj se govori o vakcinaciji vec postoji, ali u toj temi se vise manje govori o tome kao dobroj praksi. Izbalansirana je podjednako s negativnim i pozitivnim misljenjima. Ja ovu temu pravim iz jednog razloga, a to je BUDJENJE SVIJESTI. Pa sta mislite da je razlog zabranjivanju skolovanja nevakcinisane djece? Ne, zaraze i bolesti nisu!


Molim vas da pogledate koje su to supstance zastupljene u poznatim i aktivnim vakcinama, pa pojedinacno na wikipediji googlajte te sastojke. Ne treba puno da se shvati da to ne treba u ljudskom organizmu, a pogotovo ne nasim bebama i predskolskoj djeci, kao ni djeci u osnovnom i srednjoskolskom obrazovanju.

http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbo ... able-2.pdf

Pojedini forumasi mi se mogu smijat, rugat i trolat me ali kad tad ce bit usutkani istinom.
prifati se ti objavljivanja sisa, tamo si na svom terenu...
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#80 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by rumenige_brajtner »

VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

pa jarane, jesu li tebe vakcinisali kao dijete? jesi čuo za polio ili dječiju paralizu? jesi čuo za BCG vakcinu protiv tuberukolze? pa jadan ne bio, kako te nije sramota ovako laprdat?
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#81 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by greatful_and_dead »

Što ne mogu ovih newage, liberal, david icke, youtube, anonymus naučnika i budilaca svijesti. Pogleda dva dokumentarca, pročita jedan članak i konta da zna on nešto o medicini i da je njegovo mišljenje o vakcinaciji relevantno. Budi svijest. Sunce ti jebem.
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#82 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by rumenige_brajtner »

greatful_and_dead wrote:Što ne mogu ovih newage, liberal, david icke, youtube, anonymus naučnika i budilaca svijesti. Pogleda dva dokumentarca, pročita jedan članak i konta da zna on nešto o medicini i da je njegovo mišljenje o vakcinaciji relevantno. Budi svijest. Sunce ti jebem.
ma vidi, istina je da postoji gomila stvari koje nisu onakve kakve nam se predstavljaju. ali vakcinacija je jako konkretna tema gdje se može uporediti ono šta je bilo prije i šta je bilo poslije. dakle, nema rasprave oko toga treba li vakcinisati djecu npr protiv dječije paralize. moguće je da postoje neke vakcine čija ispravnost i kvalitet nisu kako treba, ali u tom slučaju treba jebat mater onom ko ju je napravio i onom ko je kontrolisao. a laprdat gluposti kako je vakcinacija najveće zlo u povijesti medicine može samo idiot.

btw, vidio sam na internetu da ima veliki broj ljudi koji sumnjaju u to da je zemlja okrugla, možda zaslužuje posebnu temu :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#83 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by BHCluster »

Nepass wrote:
Fallen Angels wrote:Ovako, tema u kojoj se govori o vakcinaciji vec postoji, ali u toj temi se vise manje govori o tome kao dobroj praksi. Izbalansirana je podjednako s negativnim i pozitivnim misljenjima. Ja ovu temu pravim iz jednog razloga, a to je BUDJENJE SVIJESTI. Pa sta mislite da je razlog zabranjivanju skolovanja nevakcinisane djece? Ne, zaraze i bolesti nisu!


Molim vas da pogledate koje su to supstance zastupljene u poznatim i aktivnim vakcinama, pa pojedinacno na wikipediji googlajte te sastojke. Ne treba puno da se shvati da to ne treba u ljudskom organizmu, a pogotovo ne nasim bebama i predskolskoj djeci, kao ni djeci u osnovnom i srednjoskolskom obrazovanju.

http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbo ... able-2.pdf

Pojedini forumasi mi se mogu smijat, rugat i trolat me ali kad tad ce bit usutkani istinom.
Smrtnost djece prije 200godina i danas?
Zivotni vijek prije 200 godina i danas?
:thumbup:
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#84 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by BHCluster »

Evo imate alternativu ako ne ćete vakcine.
Image
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#85 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by greatful_and_dead »

rumenige_brajtner wrote:
greatful_and_dead wrote:Što ne mogu ovih newage, liberal, david icke, youtube, anonymus naučnika i budilaca svijesti. Pogleda dva dokumentarca, pročita jedan članak i konta da zna on nešto o medicini i da je njegovo mišljenje o vakcinaciji relevantno. Budi svijest. Sunce ti jebem.
ma vidi, istina je da postoji gomila stvari koje nisu onakve kakve nam se predstavljaju. ali vakcinacija je jako konkretna tema gdje se može uporediti ono šta je bilo prije i šta je bilo poslije. dakle, nema rasprave oko toga treba li vakcinisati djecu npr protiv dječije paralize. moguće je da postoje neke vakcine čija ispravnost i kvalitet nisu kako treba, ali u tom slučaju treba jebat mater onom ko ju je napravio i onom ko je kontrolisao. a laprdat gluposti kako je vakcinacija najveće zlo u povijesti medicine može samo idiot.

btw, vidio sam na internetu da ima veliki broj ljudi koji sumnjaju u to da je zemlja okrugla, možda zaslužuje posebnu temu :D
Večina stvari nije onakve kakve nam se predstavljaju. Vjerujem ja da CIA, Rusi i Iran imaju neke tajne za koje ne žele da ih mi znamo, pa se onda pojavi Snowden i slični da nam otovore oči kroz konkretne dokaze svojih tvrdnji.

Kao i sve, i vakcina ima svojih nedostataka. Ne reaguje svako isto na vakcinu, neko ima predispozicije da će ga vakcina ubiti, obogaljiti i sl. Ali brojke su neumoljive, ne znam ih tačne, ali sam siguran da se u minimalno 95% slučajeva vakcinacija pokaže kao mudar potez, dok kod maksimalno 5 % dođe do problema. Ali niko nikad ne spominje tih 95%, svi se uhvate za jedno dijete koje umre zbog vakcinacije.

I meni zemlja nekako izgleda ravna :D
ozdrlje_donje
Posts: 527
Joined: 01/02/2012 14:40

#86 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by ozdrlje_donje »

greatful_and_dead wrote:
rumenige_brajtner wrote:
greatful_and_dead wrote:Što ne mogu ovih newage, liberal, david icke, youtube, anonymus naučnika i budilaca svijesti. Pogleda dva dokumentarca, pročita jedan članak i konta da zna on nešto o medicini i da je njegovo mišljenje o vakcinaciji relevantno. Budi svijest. Sunce ti jebem.
ma vidi, istina je da postoji gomila stvari koje nisu onakve kakve nam se predstavljaju. ali vakcinacija je jako konkretna tema gdje se može uporediti ono šta je bilo prije i šta je bilo poslije. dakle, nema rasprave oko toga treba li vakcinisati djecu npr protiv dječije paralize. moguće je da postoje neke vakcine čija ispravnost i kvalitet nisu kako treba, ali u tom slučaju treba jebat mater onom ko ju je napravio i onom ko je kontrolisao. a laprdat gluposti kako je vakcinacija najveće zlo u povijesti medicine može samo idiot.

btw, vidio sam na internetu da ima veliki broj ljudi koji sumnjaju u to da je zemlja okrugla, možda zaslužuje posebnu temu :D
Večina stvari nije onakve kakve nam se predstavljaju. Vjerujem ja da CIA, Rusi i Iran imaju neke tajne za koje ne žele da ih mi znamo, pa se onda pojavi Snowden i slični da nam otovore oči kroz konkretne dokaze svojih tvrdnji.

Kao i sve, i vakcina ima svojih nedostataka. Ne reaguje svako isto na vakcinu, neko ima predispozicije da će ga vakcina ubiti, obogaljiti i sl. Ali brojke su neumoljive, ne znam ih tačne, ali sam siguran da se u minimalno 95% slučajeva vakcinacija pokaže kao mudar potez, dok kod maksimalno 5 % dođe do problema. Ali niko nikad ne spominje tih 95%, svi se uhvate za jedno dijete koje umre zbog vakcinacije.

I meni zemlja nekako izgleda ravna :D
Upravo o tome se i radi, djete koje nije imunokompetentno moze stradati od nezeljenih reakcija koje su posljedica vakcinacije i onda se radi o jednoj jediniki u odnosu na milione ostalih. Na zalost to uvijek mora da bude necije dijete ali govoriti nakon toga da se milioni ostale djece ne smiju vakcinisati zbog jednog ili nekoliko slucajeva je van pameti. Isto tako kao sto je navedeno u citiranom postu moze se raditi o losem kvalitetu vakcina ali to je krivica proizvodjaca i on treba biti krivicno gonjen. Samim tim odma da stavim na znanje da ne branim farmaceutske kompanije ali naslov ove teme govori o vakcini kao necemu losem. Dakle da ponovim: VAKCINA JE JEDNO OD NAJVECIH PRONALAZAKA MODERNOG DOBA!!!Ili formulisite kako hocete u ovom smislu...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#87 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by Sanjarko »

ozdrlje_donje wrote: VAKCINA JE JEDNO OD NAJVECIH PRONALAZAKA MODERNOG DOBA!!!Ili formulisite kako hocete u ovom smislu...
Ja se sa ovim ne slažem preventiva i higijena u medicini su veči pronalazak od vakcina.
Po mom mišljenju.
A ima i veči pronalazak od svih pronalazaka koji koristite svaki dan.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#88 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by sizifinho »

vizionar lupaš ko maksum po diviziji
mijonja
Posts: 124
Joined: 28/10/2015 14:11

#89 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by mijonja »

U svakom slučaju važnost što veće vakcinacije je i zbog one djece koja iz nekog od razloga ne mogu biti vakcinisana (alergija na neki sastojak vakcine). Slažem se da je vakcina jedan od najvećih blagodeti koje je medicina donijela, ali mnogi toga nisu svjesni dok se i sami ne nađu u situaciji da im se dijete razboli.
Iako se ovdje uglavnom govori o vakcinama za djecu, treba spomenuti i vakcine protiv gripe koje su sigurno spasile dosta života, pogotovo starijih i bolesnijih ljudi jer je smrtnost od gripe kod takvih osoba poprilično velika.
Ko želi da se informiše neka posjeti UNICEF-ovu stranicu i malo pročita razna pitanja i odgovore... http://www.unicef.org/bih/ba/resources_19667.html
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#90 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by KB9 »

zao mi djece ovih budala i idiota kojima su tako provjerene vakcine prevara, laz i zlo
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#91 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by safran »

Konačno i Dr. (?) Slađana Velkov dolazi u Sarajevo. Svi raspoloženi za prosvjetljenje glede vakcina, GMO, Harpe i sl. da dođu na kafu u nedjelju 7.11. u 14:00 u Vilsonovo (negdje kod Tita) da upijaju sunčevu energiju zajedno.
Interesantno i da ova tema koincidira sa najavom posjete dotične.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#92 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by sunceKOtepsija »

uzivaj u gmo-u
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#93 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by Pirija »

kad debil umisli da je pametan....
https://hr.wikipedia.org/wiki/Dunning-Kruger_efekt

mada je ovo kod nas posast, epidemija prava...
Last edited by Pirija on 06/11/2015 13:35, edited 1 time in total.
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#94 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by celava_dlaka »

greatful_and_dead wrote:Što ne mogu ovih newage, liberal, david icke, youtube, anonymus naučnika i budilaca svijesti. Pogleda dva dokumentarca, pročita jedan članak i konta da zna on nešto o medicini i da je njegovo mišljenje o vakcinaciji relevantno. Budi svijest. Sunce ti jebem.
jos kuka sto je ismijavan, otvorio 15 tema o teorijama zavjera :lol:
Locked