VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Fallen Angels
Posts: 2520
Joined: 28/09/2014 12:35
Location: Mal' ti ne rekoh

#1 VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by Fallen Angels »

Ovako, tema u kojoj se govori o vakcinaciji vec postoji, ali u toj temi se vise manje govori o tome kao dobroj praksi. Izbalansirana je podjednako s negativnim i pozitivnim misljenjima. Ja ovu temu pravim iz jednog razloga, a to je BUDJENJE SVIJESTI. Pa sta mislite da je razlog zabranjivanju skolovanja nevakcinisane djece? Ne, zaraze i bolesti nisu!


Molim vas da pogledate koje su to supstance zastupljene u poznatim i aktivnim vakcinama, pa pojedinacno na wikipediji googlajte te sastojke. Ne treba puno da se shvati da to ne treba u ljudskom organizmu, a pogotovo ne nasim bebama i predskolskoj djeci, kao ni djeci u osnovnom i srednjoskolskom obrazovanju.

http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbo ... able-2.pdf

Pojedini forumasi mi se mogu smijat, rugat i trolat me ali kad tad ce bit usutkani istinom.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66132
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by _BataZiv_0809 »

Sta si po struci?
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#3 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by walter kurtz »

_BataZiv_0809 wrote:Sta si po struci?
fan davida ickea
User avatar
Fallen Angels
Posts: 2520
Joined: 28/09/2014 12:35
Location: Mal' ti ne rekoh

#4 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by Fallen Angels »

_BataZiv_0809 wrote:Sta si po struci?
Nista vezano za medicinu druze, ali je lijepo naucit, citat i upoznavat se s onime sto nisi imao u skoli. Iako smo u skolskim danima vecinom pogresno educirani.
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#5 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by walter kurtz »

sljedeci topic mu je stedne sijalice :zoka:
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#6 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by Nepass »

Fallen Angels wrote:Ovako, tema u kojoj se govori o vakcinaciji vec postoji, ali u toj temi se vise manje govori o tome kao dobroj praksi. Izbalansirana je podjednako s negativnim i pozitivnim misljenjima. Ja ovu temu pravim iz jednog razloga, a to je BUDJENJE SVIJESTI. Pa sta mislite da je razlog zabranjivanju skolovanja nevakcinisane djece? Ne, zaraze i bolesti nisu!


Molim vas da pogledate koje su to supstance zastupljene u poznatim i aktivnim vakcinama, pa pojedinacno na wikipediji googlajte te sastojke. Ne treba puno da se shvati da to ne treba u ljudskom organizmu, a pogotovo ne nasim bebama i predskolskoj djeci, kao ni djeci u osnovnom i srednjoskolskom obrazovanju.

http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbo ... able-2.pdf

Pojedini forumasi mi se mogu smijat, rugat i trolat me ali kad tad ce bit usutkani istinom.
Smrtnost djece prije 200godina i danas?
Zivotni vijek prije 200 godina i danas?
User avatar
Fallen Angels
Posts: 2520
Joined: 28/09/2014 12:35
Location: Mal' ti ne rekoh

#7 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by Fallen Angels »

Zamolit cu trolere kao Walter da ohlade malo i nadju sebi ono sto ih zanima umjesto ismijavanja i ruganja.
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#8 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by walter kurtz »

ne trolam stedne sijalice ziva i to :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by insomnia78 »

_BataZiv_0809 wrote:Sta si po struci?
Slobodni zidar :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66132
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by _BataZiv_0809 »

Vidi drugar, ono bez uvrede, ali medicina je nauka koja se proucava 6 godina na fakultetu, pa onda ide kruzenje, staziranje, specijalisticki, pa rad u praksi i kontinuirana edukacija.

To sve znaci mnogo truda, rada, strpljenja, odricanja. A sve u cilju da bi se mogla nositi casna titula ljekara, kao najhumanijeg poziva.

Samim tim nijedan dokumentarni film nije i nece biti dovoljan izvor saznanja, a narocito kad se na njega poziva neko ko nema veze sa medicinom.

Stoga, u duhu konsturktivnosti, prepravi naslov. Jer ti u njemu iznosis zakljucak za koji nisi kvalifikovan ni kompetentan.
User avatar
Fallen Angels
Posts: 2520
Joined: 28/09/2014 12:35
Location: Mal' ti ne rekoh

#11 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by Fallen Angels »

_BataZiv_0809 wrote:Vidi drugar, ono bez uvrede, ali medicina je nauka koja se proucava 6 godina na fakultetu, pa onda ide kruzenje, staziranje, specijalisticki, pa rad u praksi i kontinuirana edukacija.

To sve znaci mnogo truda, rada, strpljenja, odricanja. A sve u cilju da bi se mogla nositi casna titula ljekara, kao najhumanijeg poziva.

Samim tim nijedan dokumentarni film nije i nece biti dovoljan izvor saznanja, a narocito kad se na njega poziva neko ko nema veze sa medicinom.

Stoga, u duhu konsturktivnosti, prepravi naslov. Jer ti u njemu iznosis zakljucak za koji nisi kvalifikovan ni kompetentan.
Koliko ima dokaza da je vakcinacija pozitivnog ucinka, a koliko smrtnih slucajeva, trovanja i ostalih poremecaja izazvanih istom? Ne vjerujes u ovo drugo, ali gdje su onda dokazi koji opravdavaju prvo?
Tebi hvala za post i cijenim tvoje misljenje za razliku od ovih trolerskih miseva.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66132
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by _BataZiv_0809 »

Fallen Angels wrote:
Koliko ima dokaza da je vakcinacija pozitivnog ucinka, a koliko smrtnih slucajeva, trovanja i ostalih poremecaja izazvanih istom? Ne vjerujes u ovo drugo, ali gdje su onda dokazi koji opravdavaju prvo?
Tebi hvala za post i cijenim tvoje misljenje za razliku od ovih trolerskih miseva.
Care, da ti kazem jednu stvar, koju dosta ljudi zanemari u ovakvim diskusijama: medicina nije magija, a ljekari nisu mađoničari.

Ono što se koristi u svrhu liječenja se pokazalo djelotvornim u dovoljnom broju slučajeva.

Pa imaš ljude alergične na penicilin :roll: Je li to dokaz kontra korištenja antibiotika :-?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#13 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by insomnia78 »

_BataZiv_0809 wrote:Sta si po struci?
Slobodni zidar :lol:
User avatar
34sf4drgu67d25
Posts: 676
Joined: 10/09/2012 10:48
Location: https://parrotquaker.com/

#14 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by 34sf4drgu67d25 »

Fallen Angels wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Vidi drugar, ono bez uvrede, ali medicina je nauka koja se proucava 6 godina na fakultetu, pa onda ide kruzenje, staziranje, specijalisticki, pa rad u praksi i kontinuirana edukacija.

To sve znaci mnogo truda, rada, strpljenja, odricanja. A sve u cilju da bi se mogla nositi casna titula ljekara, kao najhumanijeg poziva.

Samim tim nijedan dokumentarni film nije i nece biti dovoljan izvor saznanja, a narocito kad se na njega poziva neko ko nema veze sa medicinom.

Stoga, u duhu konsturktivnosti, prepravi naslov. Jer ti u njemu iznosis zakljucak za koji nisi kvalifikovan ni kompetentan.
Koliko ima dokaza da je vakcinacija pozitivnog ucinka, a koliko smrtnih slucajeva, trovanja i ostalih poremecaja izazvanih istom? Ne vjerujes u ovo drugo, ali gdje su onda dokazi koji opravdavaju prvo?
Tebi hvala za post i cijenim tvoje misljenje za razliku od ovih trolerskih miseva.
Otprilike jedan od milion ima neke negativne poslijedice na mozak uzrokovane vakcinom. Dok npr smrtnost kod malih boginja je 1 od 3000 djece.
User avatar
Fallen Angels
Posts: 2520
Joined: 28/09/2014 12:35
Location: Mal' ti ne rekoh

#15 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by Fallen Angels »

A jel mi drug u sebi po prirodi imamo formaldehid, penicilin, merkurij i aluminij u tim kolicinama ili zivu? Zasto bi takvo nesto sto nije slucaj vezan za nas razvoj od postanka pa do danas, bilo neophodno u nama? Istina, statistike od 1800tih do danas govore kako se smrtnost drasticno smanjila. Medicinom i naukom da, slazem se i ja s tim, ali bas da je vakcinacija zasluzna za opstanak svakog petog djeteta to nema logike.
I reci mi kako da promijenim naslov topica?
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#16 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by walter kurtz »

Fallen Angels wrote:A jel mi drug u sebi po prirodi imamo formaldehid, penicilin, merkurij i aluminij u tim kolicinama ili zivu? Zasto bi takvo nesto sto nije slucaj vezan za nas razvoj od postanka pa do danas, bilo neophodno u nama? Istina, statistike od 1800tih do danas govore kako se smrtnost drasticno smanjila. Medicinom i naukom da, slazem se i ja s tim, ali bas da je vakcinacija zasluzna za opstanak svakog petog djeteta to nema logike.
I reci mi kako da promijenim naslov topica?
predlazem da promijenis u bla bla bla bla.....
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#17 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by annoy »

_BataZiv_0809 wrote:Vidi drugar, ono bez uvrede, ali medicina je nauka koja se proucava 6 godina na fakultetu, pa onda ide kruzenje, staziranje, specijalisticki, pa rad u praksi i kontinuirana edukacija.

To sve znaci mnogo truda, rada, strpljenja, odricanja. A sve u cilju da bi se mogla nositi casna titula ljekara, kao najhumanijeg poziva.

Samim tim nijedan dokumentarni film nije i nece biti dovoljan izvor saznanja, a narocito kad se na njega poziva neko ko nema veze sa medicinom.

Stoga, u duhu konsturktivnosti, prepravi naslov. Jer ti u njemu iznosis zakljucak za koji nisi kvalifikovan ni kompetentan.
Ma šta ti je, radije ćemo se sami obrazovati na internetu, 'ta će nam ti doktori :oops:

Tko god odluči svoju djecu ne cijepit, nek ih lijepo izolira jer postoje djeca koja se iz nekih razloga ne mogu cijepiti protiv određenih bolesti, pa još samo fali da ih jedan takav jadnik zarazi. A zaista mi je žao djece koja imaju roditelje koji "ne vjeruju" u cijepljenje.

Koliko je cijepljenje bolesti iskorijenilo i kako nam je zajedno sa svim ostalim postignućima moderne medicine poboljšalo kvalitetu života i produžilo životni vijek, ne mogu vjerovati da to netko ne shvaća.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#18 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by Nepass »

Fallen Angels wrote:A jel mi drug u sebi po prirodi imamo formaldehid, penicilin, merkurij i aluminij u tim kolicinama ili zivu? Zasto bi takvo nesto sto nije slucaj vezan za nas razvoj od postanka pa do danas, bilo neophodno u nama? Istina, statistike od 1800tih do danas govore kako se smrtnost drasticno smanjila. Medicinom i naukom da, slazem se i ja s tim, ali bas da je vakcinacija zasluzna za opstanak svakog petog djeteta to nema logike.
I reci mi kako da promijenim naslov topica?
A sto mislis da je to toliko stetno? Sta hoce da postigne taj proizvodjac vakcine?
Ima i do medicine do ishrane a i higijene.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#19 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by mousstapha »

Cuj vakcinacija najveca laz?! :shock:

Zar nije covjek na mjesecu najveca laz?
User avatar
Fallen Angels
Posts: 2520
Joined: 28/09/2014 12:35
Location: Mal' ti ne rekoh

#20 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by Fallen Angels »

mousstapha wrote:Cuj vakcinacija najveca laz?! :shock:

Zar nije covjek na mjesecu najveca laz?

Dobro za mjesec im se oprostilo viorenje zastave :mrgreen:
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#21 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by walter kurtz »

mousstapha wrote:Cuj vakcinacija najveca laz?! :shock:

Zar nije covjek na mjesecu najveca laz?
polako tek je usao u svijet teorija
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#22 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by seln »

Sta bi mi da nije ovih instant mislilaca? h :D
User avatar
Fallen Angels
Posts: 2520
Joined: 28/09/2014 12:35
Location: Mal' ti ne rekoh

#23 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by Fallen Angels »

Isti ljudi i iste organizacije koje su protiv vakcinacije protive se i genetskoj modifikaciji organizama.
texiller
Posts: 57
Joined: 27/05/2014 13:21

#24 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by texiller »

ti si očigledno protiv...
to mogu shvatiti jedino ako si ti lično ili neko tebi blizak imao izuzetno loše iskustvo u protivnom nemaš niti možeš imati niti jedan racionalan, razuman i opravdan razlog da se protiviš ili da budeš protiv vakcinacije...
jedno prosto pitanje...
kada dijete ima temperatru 39,5... da li ćeš čekati i pustiti dijete i njegov organizam da se sam bori ili ćeš uzeti voltaren i dati djetetu... (uzmi i pročitaj sastav voltarena i negativne učinke koje on ima), ovo te pitam s pretpostavkom da imaš dijete jer ako nemaš onda je rasprava s tobom u vezi ove teme besmislena, nepotrebna i smatram da onaj ko nema dijete nema pravo glasa u vezi sa ovim...
nadalje,

http://vaccine-schedule.ecdc.europa.eu/ ... duler.aspx

ovdje možeš da usporediš raspored vakcinacije svih zemalja u EU naravno mi nismo tu jer nismo EU... vidjet ćeš da je sve haman pa isto i da se ista tabela odnosno isti raspored primjenjuje i kod nas i kao i u Švedskoj i kod nas se koriste vakcine iste kvalitete, sastava i odgovarajućeg roka... pretpostavljam da su oni u Njemačkoj glupi a mi pametni...
u Americi, zemlji koja je podložna teorijama zavjere i gdje su ljudi zaista prestali vakcinisati svoju djecu došo je do naglog rasta oboljelih od bolesti za koje nisu vakcinisani....

http://www.cdc.gov/measles/cases-outbreaks.html

ovo su sajtovi državnih a ne nekih NVO i drugih nezavisnih organizacija i sranja koje rade za raznorazne lobije i stvaraju strahove kod ljudi zbog određenih interesa...

sektaške priče, neosnavane optužbe i teorije zavjere su stvari kojima se hrane opterećene osobe ako si jedna od njih ok, tjerati drugog da prihvati tvoj stav zbog toga što ti smatraš da je on ispravan nije ok...

ne postoji ni jedno adekvatno istraživanje obavljeno od strane nezavisnih agencija, doktora i protivnika vakcinacije koji dokazuje da je vakcinacija štetna do te mjere da ne treba da se vakcinišemo.... da, zaista... postoje slučajevi u kojima tijelo reaguje drugačije od uobičajenog ali isto tako postoje osobe koje na ujed ose ili pčele ne regauju nikako a neki od toga umiru... da pobijemo sve ose i pčele zbog tih čije tijelo nije sposobno da se nosi sa otrovom...

na kraju, mislim da treba da imaš svoje mišljenje i svoj stav ali bi treba da ga imaš za sebe i zbog sebe a ne da drugima namećeš nešto zašto nemaš kvalitetne i potvrđene argumente ... rekla kazala, to je kao onaj doktor talijan što je rekao da je rak ustvari gljivica i da ljudi koji imaju rak samo treba da uzimaju sodu i da prave inekcije od sode i sebi u venu sami...
svi ti radikalni stavovi su ono pravo šega zato što su svi samo nagađanja bez ikakvog naučnog stava i stručne potvrde....

lp.
User avatar
lokalni_razdjevičar
Posts: 215
Joined: 21/10/2012 18:19

#25 Re: VAKCINACIJA - Najveca laz i zlo u povijesti Medicine.

Post by lokalni_razdjevičar »

_BataZiv_0809 wrote:Sta si po struci?
vehbos neki, garant
Locked