Zguljen mladez

Sve o zdravlju...
Post Reply
bwin

#1 Zguljen mladez

Post by bwin » 18/06/2015 22:47

Haman sam na butini zgulio mladez. Nisam ni znao da ga imam pocelo me svrbiti tu ja se cesao i zgulio ga, visio je jedno vrijeme nije htio otpasti i evo danas konacno otpao, trenutno je taj dio dosta crven. Cuo sam da je to opasno pa nezz sta da radim. Sto je i najgore ne mogu 100% biti siguran da je to mladez, jer nemam pojma otkud mi tu mladez nikad ga do sad nisam primjetio,a prilicno je veliki. Je li neko imao slicna iskustva?

insomnia78
Been thanked: 1 time

#2 Re: Zguljen mladez

Post by insomnia78 » 18/06/2015 23:03

Idi nek ti pregledaju
Moze proci bezopasno a moze biti i po zivot opasno
Zato doktoru na pregled sto prije

bwin

#3 Re: Zguljen mladez

Post by bwin » 18/06/2015 23:08

insomnia78 wrote:Idi nek ti pregledaju
Moze proci bezopasno a moze biti i po zivot opasno
Zato doktoru na pregled sto prije
Nemam trenutno knjizice jer sam napustio faks u medjuvremenu i sad sam na birou a zdravstveno isteklo pa sad ne znam. Nije mi rana krvarila takodje da kazem, ako to sta znaci.

insomnia78
Been thanked: 1 time

#4 Re: Zguljen mladez

Post by insomnia78 » 18/06/2015 23:12

Ne znam drug nisam u tim vodama, samo znam primjera koji su se zavrsili i ovako i onako
Javice se neko od ovih medicinara na temu

bwin

#5 Re: Zguljen mladez

Post by bwin » 19/06/2015 01:43

Nadam se da ce neko kompetentan dati svoje misljenje, ovamo mi svi govore ma nista to nije ja sam ih stotinu zgulio, al ja necu da se igram s tim, a opet s druge strane knjizice nemam a jedini "kompetentan" privatnik u Tz je Suljagic u Farahu sa kojim imam losa iskustva jer je velika bezobrazna lopovcina kojeg zaboli neka stvar za pacijentom, najbitnije mu je koliko para izvuci od njega. Eto mojih problema.

razonoda

#6 Re: Zguljen mladez

Post by razonoda » 19/06/2015 05:07

bwin wrote:Haman sam na butini zgulio mladez. Nisam ni znao da ga imam pocelo me svrbiti tu ja se cesao i zgulio ga, visio je jedno vrijeme nije htio otpasti i evo danas konacno otpao, trenutno je taj dio dosta crven. Cuo sam da je to opasno pa nezz sta da radim. Sto je i najgore ne mogu 100% biti siguran da je to mladez, jer nemam pojma otkud mi tu mladez nikad ga do sad nisam primjetio,a prilicno je veliki. Je li neko imao slicna iskustva?
Imas temu--dermatolog--nadji, izaberi nekog dr i sto prije na pregled.

Znam par slucajeva gdje nisu dobro zavrsili.
sretno

Forsaken

#7 Re: Zguljen mladez

Post by Forsaken » 19/06/2015 06:45

ja sam ostetio mladez, nije me ni bolilo ni nista, malo se samo vidjelo, otisao sam na pregled i preporucili su da ga izvadim, sto i uradih .... tako da buraz, ako nemas knjizice 50kermi i idi na pregled bolje neg glavu riskirati :)

bwin

#8 Re: Zguljen mladez

Post by bwin » 20/06/2015 11:08

Forsaken wrote:ja sam ostetio mladez, nije me ni bolilo ni nista, malo se samo vidjelo, otisao sam na pregled i preporucili su da ga izvadim, sto i uradih .... tako da buraz, ako nemas knjizice 50kermi i idi na pregled bolje neg glavu riskirati :)
je li ti isla krv? Kod mene nema ni krvi, samo crvenilo i malo ono ispupcenje kao da je cir. Ne znam otkud mi mladez tu na nozi nikad ga nisam vidio, jedino ako je neki potokozni izletio napolje al sumnjam. Je li ti ta kozica mladeza bila onako mehka ili gruba, hrapava nekako.?

dezurni_ucenik
Has thanked: 8 times
Been thanked: 31 times

#9 Re: Zguljen mladez

Post by dezurni_ucenik » 20/06/2015 11:11

Idi ba doktoru, pusti se foruma. NIko od nas ovdje nije strucnjak koji ce ti pomoci. Ne zajebavaj se.

Hafis
Has thanked: 3 times
Been thanked: 47 times

#10 Re: Zguljen mladez

Post by Hafis » 20/06/2015 12:22

bwin wrote:Haman sam na butini zgulio mladez. Nisam ni znao da ga imam pocelo me svrbiti tu ja se cesao i zgulio ga, visio je jedno vrijeme nije htio otpasti i evo danas konacno otpao, trenutno je taj dio dosta crven. Cuo sam da je to opasno pa nezz sta da radim. Sto je i najgore ne mogu 100% biti siguran da je to mladez, jer nemam pojma otkud mi tu mladez nikad ga do sad nisam primjetio,a prilicno je veliki. Je li neko imao slicna iskustva?
Svakako da bi trebalo otići dermatologu ili još bolje kirurgu plastičaru.
Međutim, incident se već desio, to jest došlo je do otkidanja eflorescencije, pa ti mogu reći samo svoje slobodno mišljenje, budući da strahuješ od mogućih kasnijih posljedica.
1. Sam podatak da nisi ni znao da imaš taj ''mladež'' govori da se tu radilo o nekoj relativno novonastaloj eflorescenciji što je prognostički relativno dobro.
2. Mjesto koje spominješ (butina) nije baš ''omiljena'' lokacija kožnih zloćudnih tvorbi.
3. Vidim da si student, to jest osoba te dobi, što je opet prognostički dobro, budući da ta dob i nije baš prispodobiva malignim alteracijama kožnih promjena.

Ali svakako otiđi nekome da ti to pogleda. Ako ništa bit će ti lakže i rasteretit ćeš se u velikoj mjeri.

bwin

#11 Re: Zguljen mladez

Post by bwin » 20/06/2015 13:47

Hafis wrote:
Svakako da bi trebalo otići dermatologu ili još bolje kirurgu plastičaru.
Međutim, incident se već desio, to jest došlo je do otkidanja eflorescencije, pa ti mogu reći samo svoje slobodno mišljenje, budući da strahuješ od mogućih kasnijih posljedica.
1. Sam podatak da nisi ni znao da imaš taj ''mladež'' govori da se tu radilo o nekoj relativno novonastaloj eflorescenciji što je prognostički relativno dobro.
2. Mjesto koje spominješ (butina) nije baš ''omiljena'' lokacija kožnih zloćudnih tvorbi.
3. Vidim da si student, to jest osoba te dobi, što je opet prognostički dobro, budući da ta dob i nije baš prispodobiva malignim alteracijama kožnih promjena.

Ali svakako otiđi nekome da ti to pogleda. Ako ništa bit će ti lakže i rasteretit ćeš se u velikoj mjeri.
Hvala na odgovoru, nadam se da nije opasno.
Zaista se iznenada pojavilo, pocelo me svrbiti i vidim da mi je nesto iskocilo na butini, tamne je boje bilo i nesto tvrdji onaj dio koji je visio, kontam zar nije kozica mladeza mehka? Posto vidim da se razumijes da li znas kako izgleda to mjesto gdje je mladez otpao, kod mene je bilo prvo dosta crveno i bez krvi, a danas je vec crvenilo nestalo, malo tamniji trag ima jedino.

Hafis
Has thanked: 3 times
Been thanked: 47 times

#12 Re: Zguljen mladez

Post by Hafis » 20/06/2015 13:55

Gledajući sve, po meni (napominjem - po meni) radi se o lipomu. .
Čak i sama lokacija ukazuje da sam vjerojatno u pravu.
Postoji više vrsta lipoma i uglavnom nisu maligni. Da ja sad ne bih naširoko elaborirao, imaš stvarno dosta o njima na googlu, pa odleti malo i pogledaj.

Forsaken

#13 Re: Zguljen mladez

Post by Forsaken » 23/06/2015 06:57

bwin wrote:
Forsaken wrote:ja sam ostetio mladez, nije me ni bolilo ni nista, malo se samo vidjelo, otisao sam na pregled i preporucili su da ga izvadim, sto i uradih .... tako da buraz, ako nemas knjizice 50kermi i idi na pregled bolje neg glavu riskirati :)
je li ti isla krv? Kod mene nema ni krvi, samo crvenilo i malo ono ispupcenje kao da je cir. Ne znam otkud mi mladez tu na nozi nikad ga nisam vidio, jedino ako je neki potokozni izletio napolje al sumnjam. Je li ti ta kozica mladeza bila onako mehka ili gruba, hrapava nekako.?
nije mi isla krv, malo se samo vidjelo crvenilo okolo

ginger_lady

#14 Re: Zguljen mladez

Post by ginger_lady » 27/06/2015 20:29

Ljudi za vaše dobro skidajte te mladeže ako su na osjetjivom mjestu. I ja sam prije tri godine zgulila svoj mladež na stomaku, ali ne skroz. Toliko me bilo strah otići u bolnicu da sam tako oguljen mladež držala 3 dana. :sad: I skupila hrabrost i otišla hirurgu, "operacija" skidanja mladeža gotova za 10-ak minuta i apsolutno ništa nisam osjetila!
Nakon toga sam skinula još tri mladeža kad sam vidjela da ne boli ništa :D :D

La_Forge

#15 Re: Zguljen mladez

Post by La_Forge » 11/09/2015 22:39

Post Reply