Otklonjena zucna kesica-fizicka aktivnost

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#1 Otklonjena zucna kesica-fizicka aktivnost

Post by de facto. »

Koliko treba proci od operacije zucne kese da bi se covjek mogao fizicki aktivirati-trcanje,biciklo?
Udebljala sam se malo,pa razmisljam kako sad malo i smrsati :lol: i zategnuti ovo tijelo sto u njemu stanujem. :)
ZenaZbrkovima
Posts: 1890
Joined: 06/01/2015 21:32

#2 Re: Otklonjena zucna kesica-fizicka aktivnost

Post by ZenaZbrkovima »

Doktori preporucuju oko mjesec dana, dva, ako se radi o laparoskopskoj operaciji, jos vise ako je u pitanju klasicni rez..
Dat cu ti primjer jedne meni bliske osobe koja se, zbog izostanka bolova nakon laparoskopskog vadjenja, vratila normalnim aktivnostima nakon svega par dana. Na dva od tri reza kroz koje su joj radili operaciju zaradila je bruh sto je zahtijevalo jos vecu i rizicniju operaciju. Uzmi vremena da se oporavis kako treba.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#3 Re: Otklonjena zucna kesica-fizicka aktivnost

Post by dr.gog »

de facto. wrote:Koliko treba proci od operacije zucne kese da bi se covjek mogao fizicki aktivirati-trcanje,biciklo?
Udebljala sam se malo,pa razmisljam kako sad malo i smrsati :lol: i zategnuti ovo tijelo sto u njemu stanujem. :)
Suzdrži se mjesec dana. Ne prenagljuj ni u čemu.

Čuvaj se jakih prehlada i nepravilne prehrane, duhana i alkohola,koja ti je najveći neprijatelj do kraja života.

Vozi biciklo, šetaj i radi sve uobičajene poslove bez straha.

U slučaju pojave oštrih bolova, jake slabosti, povraćanja, ODMAH se javi najbližem odjelu Hirurgije sa otpusnim pismom iz bolnice.
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#4 Re: Otklonjena zucna kesica-fizicka aktivnost

Post by Brus Lee »

de facto. wrote:Koliko treba proci od operacije zucne kese da bi se covjek mogao fizicki aktivirati-trcanje,biciklo?
Udebljala sam se malo,pa razmisljam kako sad malo i smrsati :lol: i zategnuti ovo tijelo sto u njemu stanujem. :)
Samo ce ti se reci. Sve zavisi koja je vrsta operacije bila, kako si je podnijela i koliko "zestoku" si sebi zacrtala fizicku aktivnost. Kod laparaskopije /koja je regularno prosla/, bolnica 3 dana, resorpcija CO2 oko 4-5 dana, konci se vade 8. dan, lagane setnje i lagana fizicka aktivnost. Kod klasicne operacije z.kese, sto rece dr Gog, nebih prije mjesec dana razmisljao o nekakvoj konkretnoj fizickoj aktivnosti. Nije secer u vodu, pa da zuris.
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#5 Re: Otklonjena zucna kesica-fizicka aktivnost

Post by de facto. »

Pa laparaskopski su obavili operaciju,kasnije je bilo komplikacija,pa su operaciju ponovili,druga operacija je dala za posljedicu pankreatitis,s nalazima vecim od 3500.Vec 2 mjeseca je proslo od operacija i imam upalu pankreasa,normalno zivim,s tim da pijem kreon 3x1.Kako oboriti amilaze ne znam..

Hvala puno na konkretnim odgovorima. :kiss:
Post Reply