Čudna boja urina!?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#1 Čudna boja urina!?

Post by Aethaercyn »

Danas, posle teretane, primjetio sam da mi je boja urina tamno smeđa(Crna!?) :skoljka: Popio sam jedan energetski napitak ( 500 ml), pa se sad pitam da nije možda od toga?! Nemam bolova, nemam peckanja prilikom mokrenja. Imam bolove u misicima, al to je normalno posto sam se bio zapustio, pa su se upalili. Savjet? Ne mogu otići svome doktoru zato sto nisam kod kuće, na terenu sam. Hvala.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#2 Re: Čudna boja urina!?

Post by melb26sa »

Dehidracija. Trebas bar 1,5-2 l vode dnevno piti - minimalno.
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#3 Re: Čudna boja urina!?

Post by Ringhio »

Kao sto kolega iznad rece dehidracija i to u svom ekstremnom obliku.

Samo tekucina, voda, mani se energetskih napitaka, oni dodatno dehidriraju organizam. Ako treniras tokom treninga unesi minimum litar vode, ja dok sam se aktivnije bavio tim sportovima znao sam za vrijeme treninga popiti i po 2 litra, bez problema.

Imas srece pa te izgleda nije savladala, mene jest jednom, i taj osjecaj bespomocnosti nebih vise nikad da dozivim.

Image
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#4 Re: Čudna boja urina!?

Post by Aethaercyn »

Jeste,bila je dehidracija. Hvala vam u svakom slucaju. Dva dana sam pio čaj,veću količinu vode, i danas urin izgleda normalno.

A sto se tice treninga, pijem vodu, ali sada cu unositi u malo vecim kolicinama. A energetski napitak stresem posle treninga, baš sjeda ono ko kec na desetku. Ali opet izbacit cu ga, definitvno.

Hvala.
:thumbup: :thumbup:
Post Reply