Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#851 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

NemaTihPara wrote: 18/06/2021 20:17
Dozer wrote: 12/06/2018 12:30 Update, za zainteresovane.

Najnoviji brzinski slucaj.
Punac od jarana, 62 godine, dijagnoza na debelom crijevu i jetri. Operisali, ali nisu uspjeli sve ocistiti. Isao na HT i zracenje, i mjesec nakon toga na kontroli mu vide i 1x1cm na plucima, a i ono u stomaku sto je ostalo - stoji i dalje.
Ispricam mu ja svoj slucaj, on naruci isto kao i ja iz Rijeke, covjek sopao 2 mjeseca (jos uzima ono sto mu je preostalo), i otisao na kontrolu (u Gorazdu je).
Ljudi mu nakon 2 snimanja rekli da im je vjerovatno crkao aparat i poslali ga u Sarajevo na PET scan.
On nije kontao ni o cemu se radi, i skontao tek kad su mu ovdje rekli da je scan uredan. :lol:
Nema nista. Ni na plucima, ni u stomaku. Oni tamo nisu mogli vjerovati kad im je odnijeo scan :D

Eno ga hoda, radi, super se osjeca :thumbup:
Pozitivno, to nam treba :) Nadam se punac tvog jarana je jos sa nama.
Vjerovao ili ne - jeste. Covjek je i danas ziv.
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#852 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by tovarish »

Koliko dođe ulja u onim špricama?

10, 20 ili više ml?
NemaTihPara
Posts: 4
Joined: 18/06/2021 19:44

#853 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by NemaTihPara »

Dozer wrote: 18/06/2021 20:41
NemaTihPara wrote: 18/06/2021 20:17
Dozer wrote: 12/06/2018 12:30 Update, za zainteresovane.

Najnoviji brzinski slucaj.
Punac od jarana, 62 godine, dijagnoza na debelom crijevu i jetri. Operisali, ali nisu uspjeli sve ocistiti. Isao na HT i zracenje, i mjesec nakon toga na kontroli mu vide i 1x1cm na plucima, a i ono u stomaku sto je ostalo - stoji i dalje.
Ispricam mu ja svoj slucaj, on naruci isto kao i ja iz Rijeke, covjek sopao 2 mjeseca (jos uzima ono sto mu je preostalo), i otisao na kontrolu (u Gorazdu je).
Ljudi mu nakon 2 snimanja rekli da im je vjerovatno crkao aparat i poslali ga u Sarajevo na PET scan.
On nije kontao ni o cemu se radi, i skontao tek kad su mu ovdje rekli da je scan uredan. :lol:
Nema nista. Ni na plucima, ni u stomaku. Oni tamo nisu mogli vjerovati kad im je odnijeo scan :D

Eno ga hoda, radi, super se osjeca :thumbup:
Pozitivno, to nam treba :) Nadam se punac tvog jarana je jos sa nama.
Vjerovao ili ne - jeste. Covjek je i danas ziv.
Aleluja! 😎
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#854 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

tovarish wrote: 19/06/2021 12:05 Koliko dođe ulja u onim špricama?

10, 20 ili više ml?
Najcesce 5. Obicno je to 250-350E, kako gdje. Po tome se najbolje moze vidjeti da li se radi o CBD ili THC ulju, jer CBD je uvijek bilo 50% jeftinije za istu kolicinu.
Mada, sad vise ni ovo nije mjerilo, jer vidim da se ljudi cesto izrade i papreno plate CBD ulje ili pastu kao da je THC.
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#855 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by tovarish »

Dozer wrote: 21/06/2021 12:59
tovarish wrote: 19/06/2021 12:05 Koliko dođe ulja u onim špricama?

10, 20 ili više ml?
Najcesce 5. Obicno je to 250-350E, kako gdje. Po tome se najbolje moze vidjeti da li se radi o CBD ili THC ulju, jer CBD je uvijek bilo 50% jeftinije za istu kolicinu.
Mada, sad vise ni ovo nije mjerilo, jer vidim da se ljudi cesto izrade i papreno plate CBD ulje ili pastu kao da je THC.
Hvala za informaciju.
cbduse
Posts: 2
Joined: 17/07/2021 08:41

#856 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by cbduse »

Deleter wrote: 02/10/2014 14:40 O ovome se u BiH generalno strasno malo zna, dok se svijet polako pocinje boriti za ovo, od Kanade gdje je krenulo, Holandije i Ceske, pa do Spanije i Italije.



O ovome se sve vise prica, a na licnom primjeru u porodici imam i dokaz da "radi". Za nase uslove skupo jeste (2500-3000 EUR za standardnu dozu od 60ml, zavisno od momenta proizvodnje i vrste trave koju je moguce nabaviti), ali se isplati svaka marka.

Tetki (70) pocetkom godine dijagnosticiran microcelularni karcinom pluca na desnoj strani, 8,5x7,5cm, s malignim promjenama na kicmi i nadbubreznoj zlijezdi. Prosla jednu hemoterapiju i ciklus zracenja s krajem aprila, a rezultati bili minimalni na plucima i nikakvi na ostalome.
Pocetkom juna je uspijem nagovoriti i nabavim R.S.Oil (na PP dajem uputstvo sta i kako i kontakt covjeka za nabavku), a na zadnjem CT-u od prije 10 dana na plucima nema nista, nadbudbrezne ciste, i ima samo jos uvijek promjene na kicmi. Medjutim, s obzirom da nasi doktori nisu sigurni da li je to uopste maligno (iako su inicijalno rekli da jeste), za par dana ce u Sloveniju da i to utvrdi.

U svakom slucaju kompletna zdravstvena slika joj se popravila nakon samo 10-ak dana uzimanja ulja - vratio se apetit, malaksalost skoro potpuno nestala, pocela normalno spavati, pocela dobijati na tezini, itd.
Bilo je i nuspojava, ali sve onakve kakve su mi i opisane da ce biti - povracanje, znojenje, slajm, pospanost. Povracanje i znojenje i slajm su sasvim normalni jer je tijelo pocelo izbacivati toksine na taj nacin, sto od karcinoma sto od hemoterapija i zracenja, a pospanost je takodjer normalna jer se tijelo na taj nacin odmara i regenerise.

Koga zanima neka mi pise na PP da dam sve detalje i kontakt covjeka koji je i meni nabavio, pa se dalje sami dogovarajte.
Tut, u Skandynaviyi, vy mozhete otrymaty CBD4HARMONY CBD maslo 5 - 30% u flakonakh po 10 ml, yak zaznacheno z riznym vidsotkom CBD, i maks. 0,2% THC. I yakistʹ na 100% bezpechna. http://cbd4harmony.com/ znam da imaju cbd ulje cbd4harmony je napravljeno na istom principu kao i RSO ulje https://krystal-healerhuset.dk
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#857 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Euphoria »

Nas pacijent ima dijagnozu karcinoma, pocetak.
Sinoc smo krenuli sa uljem. Nije bilo niti jedne HT, nista.
Javit cemo rezultate i iskustva.
Last edited by Euphoria on 18/08/2022 19:23, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#858 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Sanjarko »

Samo legalizovat ovo, sto prije, ne samo radi raka. Mislim da pomaze i psihickim bolesnicima i lijecenju psihickih bolesti. Barem sam ja to citao. A za legalizaciju ovoga sam radi svih oboljelih od raka i tumora, ukljucujuci i moju staru.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#859 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by crveni_makovi »

@Dozer
Je li u ovim pričama u kojima je pomoglo ulje bilo slučajeva malignih tumora gušterače?

Gdje se i kako može kupiti?

Hvala puno!
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#860 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

cbduse wrote: 17/07/2021 11:10
Tut, u Skandynaviyi, vy mozhete otrymaty CBD4HARMONY CBD maslo 5 - 30% u flakonakh po 10 ml, yak zaznacheno z riznym vidsotkom CBD, i maks. 0,2% THC. I yakistʹ na 100% bezpechna. http://cbd4harmony.com/ znam da imaju cbd ulje cbd4harmony je napravljeno na istom principu kao i RSO ulje https://krystal-healerhuset.dk
CBD i THC (RSO) ulje nisu isto. Prave se na isti nacin, ali od razlicitih sorti/vrsta marihuane.
Za CBD se koristi sativa s vtlo malim.postotkom THC-a, a za RSO (THC) koristi se indica sa sto vise THC-a.

Razlika je drasticna, jer u CBD ulju ili pasti ima jedva 0,5% THC-a, dok ga u kvalitetnom i potentnom RSO ulju ima preko 90%.
Upravo taj 1 kanabidoid, i jedini psihoaktivni u marihuani (THC = tetrahydrocanabidol-9) pravi sustinsku razliku u djelovanju.

Vec sam sve ovo ranije objasnjavao.

CBD varijanta je OK, naravno, ali ne radi ono sto radi THC, i zato je ovo dobra varijanta za blaze oblike MS, CP, za razne vrste artritisa (i reumatskog), Alzhajmer (navodno, s ovim se nisam sreo do sad), i generalno podizanje imuniteta.
Za karcinome, kao i teze oblike MS, ipak je potreban i THC radi restarta naseg imunosnog sistema.
Last edited by Dozer on 25/10/2021 21:10, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#861 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Miss Moonlight wrote: 13/08/2021 11:51 Nas pacijent ima dijagnozu sitnocelijskog karcinoma, pocetak.
Sinoc smo krenuli sa uljem. Nije bilo niti jedne HT, nista.
Javit cemo rezultate i iskustva.
Pluca?
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#862 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

crveni_makovi wrote: 25/10/2021 18:22 @Dozer
Je li u ovim pričama u kojima je pomoglo ulje bilo slučajeva malignih tumora gušterače?

Gdje se i kako može kupiti?

Hvala puno!
Cini mi se da jeste, ali ljudi iz nekog razloga ne zele ovdje da pisu o rezultatima. Javi mi se ponekad neko na PP da se zahvali i kaze da stvari idu na bolje, ponekad neko da kaze da je sve zavrseno tragicno (nazalost, ovo su po pravilu slucajevi kada se ulje ukljucivalo na samom kraju, a ipak nije carobni lijek ni stapic...), ali i ja bih volio da ljudi cesce ovdje pisu iskustva, oa kakva god da su.

Preko 100 ljudi samo s ovog foruma sam uputio na istu adresu gdje sam i sam nabavljao. Zasto ne pisete, to ne znam....

Na PP za detalje.
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#863 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by ovajonaj »

Dozer wrote: 25/10/2021 21:16
crveni_makovi wrote: 25/10/2021 18:22 @Dozer
Je li u ovim pričama u kojima je pomoglo ulje bilo slučajeva malignih tumora gušterače?

Gdje se i kako može kupiti?

Hvala puno!
Cini mi se da jeste, ali ljudi iz nekog razloga ne zele ovdje da pisu o rezultatima. Javi mi se ponekad neko na PP da se zahvali i kaze da stvari idu na bolje, ponekad neko da kaze da je sve zavrseno tragicno (nazalost, ovo su po pravilu slucajevi kada se ulje ukljucivalo na samom kraju, a ipak nije carobni lijek ni stapic...), ali i ja bih volio da ljudi cesce ovdje pisu iskustva, oa kakva god da su.

Preko 100 ljudi samo s ovog foruma sam uputio na istu adresu gdje sam i sam nabavljao. Zasto ne pisete, to ne znam....

Na PP za detalje.
evo ja se javljam jer sam jedan od tih ljudi koji su te pitali za savjet i kontakt.
moja priča je malo duža i razlog zbog kojeg nisam ranije ništa pisao je vjerovatno taj što je teško o tome pričati jer čovjek proživljava psihički urnebes i tražiš bilo kakvu slamku spasa i u tom trenutku ne znaš kako će to sve izgledati i kako će se sve završiti..
Sve je počelo 2014 godine kad me je zabolio stomak u predjelu oko slijepog crijeva, iskreno mislio sam da me žulja kaiš jer sam na svojih 191 cm visine imao 112 kg.. međutim bolovi su postali nesnošljivi i završio sam u hitnoj gdje su me iz hitne poslali u bihaćku bolnicu. Tamo su me držali na promatranju skoro cijeli dan, vadili krvne nalaze, stavili nekakvo crijevu kroz nos u zeludac da izbacuje sve sto sam pojeo i dali mi cepice da izbacim sve iz sebe u wc-u. valjda su mislili da sam se otrovao nečim.. međutim nakon 17 sati lezanja u bolnici ponovo sam dobio napad gdje sam pao u nesvijest i hitno su me odveli na slikanje gdje su uocili strana tijela u abdomenu i zakazali su hitnu operaciju(strana tijela su bili zrna graška kojeg sam taj dan pojeo..)
Uglavnom otvorili su me i vidjeli su ne da mi je slijepo crijevo puklo nego da ga nema nikako i sve sto sam jeo mi je izlazilo u abdomen.
Abdomen mi je bio pun neke zuto zelene zelatinozne mase za koju nisu znali sta je...
Imao sam pocetak sepse i oni su mi ocistili sve to i oprali crijeva i zasili su rupu gdje je bilo slijepo crijevo kao kad se krpi rupa na carapi (doktorove rijeci) i poslali su taj gel na analizu na patologiju.
Ja sam bio 5-6 dana u sok sobi i jedva sam se izvukao. nalaz sa patologije je dosao i pisalo je "ne razaznaje se"
Nakon toga bio sma ok oko godinu dana i onda su ponovo poceli bolovi ali ovaj put ispod zeluca i isao sam od doktora do doktora..dvije godine su me slali od ultrazvuka, ct-a , gastroskopije, kolonoskopije i tako sve do 2017 godine... gastroskopijom su mi nasli heliko bakteriju, kronicni gastritis, zelucanu kilu i zelucani reflux, uzvk i ct su pronasli kamnje u zuci.
Helikobakteriju sam rijesio trojnom terapijom i imao sam zakazanu operaciju zuci.
u 6 mjesecu 2017 sam otisao da operisem zuc i tad kad su me otvorili skontali su da imam rak jer mi je cijeli abdomen bio prozet tom masom koja je negdje bila tecna, negdje kao gel , a negdje kao kruto tkivo... Doktor je uslikao to sve, uzeo uzorak i zatvorio me i rekao mojoj zeni da oni vise nista ne mogu uciniti za mene i da predvidjaju jos 6 mjeseci zivota..
Kad sam dosao sebi od prvog soka, poslali smo te uzorke u neku laboratoriju u austriji kao i one uzorke od 2014 i oba nalaza su bili identični imao sam neku rijetku vrstu raka koji se skraceno zove PMP ili pseudomyxoma-peritonei . On ima raznih varijanti ja sam srecom u nesreci dobio tu sporiju...
Ali isto tako neizljecivu u smislu da ne reaguje ni na kakve kemo terapije...
Poslali su me kuci i bolovi su bili sve jaci i jaci do trenutka kad nisam mogao popiti casu vode bez da se previjam od bolova..
Mislio sam da je to kraj jer kad ne mozes jesti ni piti mozes samo da se polako gasis dok se ne ugasis.
kao zadnju slamku spasa otisao sam u zagreb u bolnicu sestre milosrdnice gdje me je primio doktor Čiček i odlučio da pokuša izvesti HIPEC na meni.
To je specijalna operacija gdje se otvori tijelo od pubicne do prsne kosti i uspe se kemoterapija zagrijana na 42 stepena i u tome se kuhaju svi organi.
TO se radi u prvom stadiju ovog raka..prvom stadiju koji sam ja imao 2014 gdje nasi strucnjaci u bolnici nisu imali blage veze sta ja to imam...
Normalno kad su me u zagrebu otvorili vidjeli su da imam vec cvrste dijelove i metastaze i skontali su da je hipec nemoguc. Ali su se potrudili i izvadili oko 70% raka i izvadili su mi hrpu stvari iz abdomena toliko da su me na komisiji pri povratku u bosnu proglasili 100% invalidom iako sam mogao hodati ali sam ocito bio nesposoban za normalan zivot... i rekli su da cu vjerovatno nakon 6 mjeseci ponovo morati na operaciju jer to raste otprilike tom brzinom..30% raka je ostalo unutra ukljucujuci najgori dio koji je bio spojen na jetru tj jetrenu glavnu venu koju nisu smjeli dirati...nakon otpustanja sam pricao sa onkologom koji mi je preporucio najtezu kemoterapiju koju koriste za rak debelog crijeva. Pitao sam ih koliko su imali pacijenata sa mojim rakom i da li se iko uspio izlijeciti. rekli su mi da su imali 6 i da se niko nije izvukao. Tako mi je bilo lakse odbiti tu kemo terapiju i odlucio sam da se javim dozeru jer sam vec ranije citao njegove postove na ovim temama.
uglavnom nakon prve ture od 60ml koju sam uzimao iskljucivo na usta sve sa jetre je nestalo ali drugi dijelovi tog raka koji su bili izmedju dijelova crijeva izmedju prostate i besike i kod slezene nisu nestali ali nisu ni porasli ni milimetra.
3 godine sam neprekidno koristio ulje gdje sam u te tri godine 2 puta radio tu dozu 3 mjeseca 60 ml, ostalo vrijeme sam trosio mjesecno 5-6ml pred spavanje kojim sam odrzavao to stanje. Zadnju godinu dana sam pokusavao neke druge stvari bez ulja i prije mjesec dana sam radio uzvk i ta preostala masa je pokazala rast,a nisam bio na ulju otprilike 6 mjeseci... tako da sam ponovo odlucio da se vratim na ulje...
E da iz mog iskustva vise mi je pomoglo kad sam uzimao na usta nego preko cepica mada preko cepica nemas nuspojava (omamljenost i pospanost)
Nisam u zivotu nikad pusio travu jer sam nepusac ali nisam nikad imao nikakvih problema niti halucinacija osim sto se od ulja covjeku jako jako spava. I dok je covjek na tim velikim dozama 60ml u 3 mjeseca tad imas i malo problema sa spremanjem kratkotrajne memorije u dugotrajnu ali tog problema nema kad se uzima samo pomalo navecer.
Uglavnom još uvijek sam tu i mislim da ovaj produzetak zivota sto sam dobio mogu da zahvalim prvo doktoru iz ZG a onda ulju s kojim vec evo 4 godine u prilicno dobrom stanju...
mada sam isao na explorativnu operaciju u februaru 2020 da se vidi tok bolesti i sve je bilo ok samo su mi tad rekli da sam neoperativan zbog previse priraslica koje su mi se stvorile od oziljnog tkiva i povezale se sa crijevima jer nemam nikakve zastite (trbusne maramice koja mi je izvadjena) i da bi me otvarali i operisali samo u slucaju da budem zivotno ugrozen jer su sanse da podlegnem na takvoj operaciji ogromne...
uglavnom nastavicu koristiti ulje do daljnjeg.. mozda docekam i neki konkretni lijek koji ce ovo skroz rijesiti ali do tad uljei samo ulje..
eto toliko od mene :)
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#864 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Hvala ti na ovome. Zaista.

Ne radi mene i ovoga sto pricam vec godinama, a mnogi ne vjeruju, nego upravo radi mnogih koji se dvoume. Ne radi se ovdje uopste o vjerovanju ili nevjerovanju, nego naprosto o cinjenicama.

Zamisli da si poceo s uljem te nesretne 2014., na samom pocetku. Sigurno ne bi dosao u situaciju u koju jesi... Ali, jbg, sta je - tu je. Guraj samo dalje. Jedino sto bih ti mozda sad preporucio jeste da ne pratis vise protokol 60ml/3 mjeseca, nego da ides s linearnom dozom 3x dnevno, mozda ne vecom od 3-4 kapi po dozi. Na taj nacin ce ti 60ml trajati 5-6 mjeseci i imaces konstantnu kolicinu u organizmu, nakon cega opet mozes uraditi nalaze da vidis stanje. A tvoje stanje, po ovome sto si napisao, zapravo je top s obzirom na sve.

Sto se tice razlike izmedju oralnog (pod jezik) i analnog uzimanja ulja (cepici), mislim da su efekti daleko bolji pri oralnom uzimanju. I sam to potvrdjujes. Razlog zasto se ulje uzima na nacin da se stavlja pod jezik jeste taj sto su ispod jezika mnogobrojni receptori, peko kojih se THC brze apsorbuje, a i blize je mozgu. Zasto mozgu? Jer se THC u stvari veze upravo za receptore u mozgu, koji su onda zasluzni za restart naseg imunosnog sistema, nakon cega on pocinje prepoznavati celije raka kao neprijatelje, i onda se nase tijelo prema njima pocinje ponasati na isti nacin kao i prema bilo kojem drugom "napadacu" poput bakterija i virusa - blokira ih i onemogucava im hranjenje, cime ih dovodi do odumiranja.

Znam da je oralno teza varijanta upravo radi nus pojava, ali te psihoaktivne nus pojave su zapravo znak da THC "radi".

Takodjer, a sto sam i ranije nebrojeno puta napisao - pusenje trave i THC ulje nisu isto. Ni zbog nacina uzimanja, ni nacina apsorpcije, kao ni kolicine THC-a.
Pusenjem THC ide prvo u pluca, odakle se onda apsorbuje dalje u organizam i putem krvi dolazi do mozga. Na taj nacin se postize brze djelovanje THC-a (omamljenost), ali evidentno je da to djelovanje nije identicno kao u slucaju THC ulja. Marica ima max. 30% THC-a u sebi, ali se dobar dio toga spali kroz zar, plus sto se uopste ne zna sta ta temperatura zapravo uradi s THC-om, tj. da li ga i na koji nacin modifikuje, ili ga naprosto dezintegrise. Poznato je da se pri pravljenju THC ulja mora paziti ne temperaturu prilikom kuhanja, a koja ne smije preci 120, max. 130 stepeni C, jer se nakon toga THC razgradjuje. Zar cigare/jointa dostize i 900 stepeni. Samim ovim cinjenicama, jasno je da se na taj nacin unosi prilicno mala kolicina THC-a.

S druge strane, potentno i kvalitetno THC ulje je koncetrat u kojem ima 90+ % THC-a. Upravo zato su i nus pojave kakve jesu.

Dijelite iskustva ljudi, bilo kakva da su, jer svako moze mozda nekome pomoci, pa cak i ono negativno. Pokusajte uvijek napisati osnovne detalje poput vrste, stadija, starosti pacijenta, obavljenih terapija, nus pojava THC-a, i naravno nekih trenutnih ili krajnjih rezultata, pa ma kakvi da su.
cbduse
Posts: 2
Joined: 17/07/2021 08:41

#865 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by cbduse »

CBD ulje – treba li u njemu doista biti malo THC-a? vidi npr. ova stranica https://krystal-healerhuset.dk/produkt-kategori/cbd/
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#866 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by un1ted »

Primjer iznad ( by cbduse » 01/11/2021 09:55) je smećarski prozivod, koji tuše pod ulje kanabisa. Narod ce nasjesti, isprobati i reci da je thc ulje prvara, a ustvari dobit ce muda pod bubrege.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#867 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Ralizke izmedju CBD i THC ulja:

CBD ulje/pasta/smola
- Proizvodi se od industrijske konoplje (HR) ili kanabisa/marihuane sorti Sativa (DE, NL, PL, SLO)
- Udio THC-a je <1%
- Udio CBD-a je 5 - 50% (zavisno od sorte biljke)
- Ovo ulje je generalno dobro za blago podizanje imuniteta, i koristi se kao suplement prehrani
- U medicinskom smislu je pokazalo dobre rezultate kod reumatskog artritisa, blagih/pocetnih stadija MS-a, Parkinsa, demencije i Alzhajmera, te pocetnih stadija nekih karcinoma (npr. melanom)

THC ulje/smola
- Proizvodi se iskljucivo od kanabisa/marihuane sorti Indica, sa sadrzajem THC-a preko 25%
- Udio THC-a u kvalitetnom ulju je 90+ %
- Udio CBD-a je do 10%
- Ovo ulje je pokazalo dobre rezultate kod lijecenja karcinoma, srednjih do teskih stadija MS-a, te blagih do srednjih stadija Parkinsa i demencije.
- Ovo ulje rapidno podize imunitet, te povezivanjem THC-a na receptore u mozgu resetuje imunosni sistem, cime ga tjera da pocne prepoznavati celije karcinoma kao neprijatelje (na isti nacin kao sto to radi sa svim drugim bakterijskim i virusnim infekcijama).

-----
Ono sto je bitno napomenuti jeste da ovo nije nikakav carobni lijek (sto ljudi cesto misle), kao i da je vrijeme pocetka koristenja THC ulja vrlo bitno. Puno faktora igra ulogu, kao sto su godine pacijenta, stadij, sveopste stanje, itd.
Nazalost, ljudi se za ovo, po pravilu, odluce tek kada "ispucaju" sve zvanicne medicinske protokole i metode (HT, zracenja, itd.), nakon cega se najcesce pojave i metastaze, organizam je drasticno oslabljen, a onda se vrlo brzo dodje u treci ili cetvrti stadij. I onda se ocekuju cuda od THC ulja...
Nekada se i dese (bilo je primjera opisivanih ovdje), ali, i nazalost, to je rijetko.

S druge strane, mnogi koji su s ovim uljem poceli "na vrijeme" (sta god to znacilo, jer i ovdje je, kao i u svemu drugom uostalom, sve na individualnom nivou), uspjeli su karcinom svesti na nivo hronicne bolesti, ili su "izgubili" metastaze i smanjili primarne, ili su se u potpunosti rijesili svega.
Nema garancija ni za sta i ni u cemu, ulje je preskupo i to svi znamo, mnogi ga ne mogu priustiti po tim cijenama... ali, sta je, tu je...
sarajevsko_pivo
Posts: 3388
Joined: 27/07/2009 16:22

#868 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by sarajevsko_pivo »

Gdje da nabavim ovo ulje treba mi hitno. Majka mi ima rak u pankreasu pa se proširio u stomaka. Nalazi se u Holandiji
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#869 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by crveni_makovi »

sarajevsko_pivo wrote: 15/01/2022 08:32 Gdje da nabavim ovo ulje treba mi hitno. Majka mi ima rak u pankreasu pa se proširio u stomaka. Nalazi se u Holandiji
Sretno mami. Mom ocu s rakom pankreasa i metastazama na jetri nije nista pomagalo ni CBD ni 70% THC. Nisu mu cak pomogli ni oko sna ni oko apetita. Kod nas je bilo prekasno valjda i THC miris je jako smetao ocu. Ne znam gdje kupiti u NL, tamo je valjda lakse kupiti provjeren proizvod a @Dozer mozda zna vise.
sarajevsko_pivo
Posts: 3388
Joined: 27/07/2009 16:22

#870 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by sarajevsko_pivo »

crveni_makovi wrote: 15/01/2022 09:38
sarajevsko_pivo wrote: 15/01/2022 08:32 Gdje da nabavim ovo ulje treba mi hitno. Majka mi ima rak u pankreasu pa se proširio u stomaka. Nalazi se u Holandiji
Sretno mami. Mom ocu s rakom pankreasa i metastazama na jetri nije nista pomagalo ni CBD ni 70% THC. Nisu mu cak pomogli ni oko sna ni oko apetita. Kod nas je bilo prekasno valjda i THC miris je jako smetao ocu. Ne znam gdje kupiti u NL, tamo je valjda lakse kupiti provjeren proizvod a @Dozer mozda zna vise.
Hvala! Uspio sam nabaviti pa ćemo vidjeti. Doktori joj jučer to dijagnozirali i rekli ne možemo ti ništa haj ti kući evo ti morfijum i to je to.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#871 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Eh...pankreas/gusteraca... :roll:
Nazalost, ovo je jedan od najgorih oblika/vrsta ...

Ali, svako reaguje drugacije, i kod THC-a je sve individualno, pa u svakom slucaju vrijedi pokusati. Nabavi mami i Ortomol. To je jak koncentrat razih vitamina, namijenjen je rapidnom jacanju imuniteta. Ima to u apotekama, veliko pakovanje je nekih 60-ak EUR.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#872 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by crveni_makovi »

sarajevsko_pivo wrote: 15/01/2022 12:51
crveni_makovi wrote: 15/01/2022 09:38

Sretno mami. Mom ocu s rakom pankreasa i metastazama na jetri nije nista pomagalo ni CBD ni 70% THC. Nisu mu cak pomogli ni oko sna ni oko apetita. Kod nas je bilo prekasno valjda i THC miris je jako smetao ocu. Ne znam gdje kupiti u NL, tamo je valjda lakse kupiti provjeren proizvod a @Dozer mozda zna vise.
Hvala! Uspio sam nabaviti pa ćemo vidjeti. Doktori joj jučer to dijagnozirali i rekli ne možemo ti ništa haj ti kući evo ti morfijum i to je to.
Mog oca su sahranili na CT snimanju i ultrazvuku sredinom oktobra i početkom novembra kad nadrihirurg reče da ne treba raditi ni phd ni nista, jer ne zasluzuje ni on ni mi da znamo koja vrsta karcinoma jer ce ionako umrijeti prije decembra.
Moj otac je mada prikovan za krevet jos ziv i lucidan, mozda zbog kombinacije jakog radnickog tijela, nase maksimalne njege uz pomoc savjeta koje smo dobili od drugih pacijenata, njihovih porodica i volontera iz Velike Britanije i SAD-a. Već oko 40 dana je na fentanilu a mozak mu bolje radi od mog.
sarajevsko_pivo
Posts: 3388
Joined: 27/07/2009 16:22

#873 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by sarajevsko_pivo »

crveni_makovi wrote: 15/01/2022 17:26
sarajevsko_pivo wrote: 15/01/2022 12:51

Hvala! Uspio sam nabaviti pa ćemo vidjeti. Doktori joj jučer to dijagnozirali i rekli ne možemo ti ništa haj ti kući evo ti morfijum i to je to.
Mog oca su sahranili na CT snimanju i ultrazvuku sredinom oktobra i početkom novembra kad nadrihirurg reče da ne treba raditi ni phd ni nista, jer ne zasluzuje ni on ni mi da znamo koja vrsta karcinoma jer ce ionako umrijeti prije decembra.
Moj otac je mada prikovan za krevet jos ziv i lucidan, mozda zbog kombinacije jakog radnickog tijela, nase maksimalne njege uz pomoc savjeta koje smo dobili od drugih pacijenata, njihovih porodica i volontera iz Velike Britanije i SAD-a. Već oko 40 dana je na fentanilu a mozak mu bolje radi od mog.
Hvala sto ste podjelili vasu pricu. Koji vrstu raku vas otac ima? Nadam se da je jos tu uz vas!
akcija007
Posts: 2792
Joined: 17/05/2008 23:50

#874 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by akcija007 »

Zivim u EU zemlji. Kako i na koji nacin i gdje se nabavlja ulje ?
Karcinom testisa.
Hvala .
sarajevsko_pivo
Posts: 3388
Joined: 27/07/2009 16:22

#875 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by sarajevsko_pivo »

akcija007 wrote: 24/01/2022 18:17 Zivim u EU zemlji. Kako i na koji nacin i gdje se nabavlja ulje ?
Karcinom testisa.
Hvala .
Koja EU zemlja?
Post Reply