Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
azurna_obala
Posts: 5572
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#776 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by azurna_obala »

irac300 wrote:
azurna_obala wrote:Mama je prije 4 dana preselila na bolji svijet. Mnogo se patila, bolovi su bili strašni. Kupili smo mnogo toga od alternativinih lijekova, ali nažalost već je bilo kasno.

Za više informacija u pp.
Iskreno saučešće.

Hvala vam
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#777 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Truba »

žao nam je



Dozer wrote:Update, za zainteresovane.

Najnoviji brzinski slucaj.
Punac od jarana, 62 godine, dijagnoza na debelom crijevu i jetri. Operisali, ali nisu uspjeli sve ocistiti. Isao na HT i zracenje, i mjesec nakon toga na kontroli mu vide i 1x1cm na plucima, a i ono u stomaku sto je ostalo - stoji i dalje.
Ispricam mu ja svoj slucaj, on naruci isto kao i ja iz Rijeke, covjek sopao 2 mjeseca (jos uzima ono sto mu je preostalo), i otisao na kontrolu (u Gorazdu je).
Ljudi mu nakon 2 snimanja rekli da im je vjerovatno crkao aparat i poslali ga u Sarajevo na PET scan.
On nije kontao ni o cemu se radi, i skontao tek kad su mu ovdje rekli da je scan uredan. :lol:
Nema nista. Ni na plucima, ni u stomaku. Oni tamo nisu mogli vjerovati kad im je odnijeo scan :D

Eno ga hoda, radi, super se osjeca :thumbup:
čim su ga operirali znači da je bilo dobro stanje jer te niko neće otvarati ako zna da ćeš umrijeti za mjesec

ponavljam nažalost
tek nakon 5 godina možete proglasiti pobjedu
pogledajte samo donu ares koliko je puta proglašavala pobjedu
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#778 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Zapravo, nisu ni znali kompletno stanje. Tek su vidjeli sta je i kako je kada su ga otvorili. I nisu ocisti sve. Bar mu je tako doktor rekao.
Kad je zavrsio s HT i zracenjem, mjesec kasnije dobio metastazu na plucima.
I odustao onda od daljih HT i zracenja i poceo samo s uljem.

A slazem se da se tek nakon 5 godina moze reci da je gad pobijedjen. Medjutim, i ovo je vise nego uspjeh. Mislim... mjesecima su covjeka kljukali hemijom, zracili, smrsao, oslabio i fizicki i psihicki, i onda povrh svega toga - nema rezultata. Cak bude i gore jer se bolest pocela siriti.

2 mjeseca kasnije poceo dobijati na kilazi, osjeca se odlicno, a na snimcima nema vise raka nigdje. Da li ce se vratiti za mjesec, godinu, 3 ili 10 - to niko ne moze znati. Zna se samo trenutno stanje, a ono je odlicno.

Ja licno znam da mi sutra dijagnosticiraju ovo, ne bih uopste isao na HT i zracenja. Samo i jedino THC ulje, pa sta bude - bice. U svakom slucaju, i znajuci desetine ljudi koji su prosli medicinske tretmane, a danas ih vise nema, i poredeci to s ovima koje poznajem i koji su se uspjeli popraviti s uljem naprosto ne bih imao sta izgubiti.
Nazalost, ali ne poznajem nikoga ko je imao karcinom negdje u stomaku, mozgu ili plucima, a ko je prezivio ili bar znacajnije produzio zivot na medicinskim terapijama.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#779 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dosadno mii »

Imal se kupiti gdje u Sarajevu ulje konoplje da valja
User avatar
fortaleza
Posts: 5559
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#780 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by fortaleza »

Dosadno mii wrote:Imal se kupiti gdje u Sarajevu ulje konoplje da valja
Na koje ulje mislis? "Obicno" mozes naci za 40-tak KM po ljekarnama, ali to ulje nema uopce ista svojstva kao i ovo ulje o kojem se prica ovdje. Ima visok postotak CBD-a, a nizak THC.

Ono pravo ulje o kojem se ovdje prica kao lijeku za rak je ulje s visokim postotkom THC-a i nabavlja se putem crnog trziste, nije legalno.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#781 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dosadno mii »

fortaleza wrote:
Dosadno mii wrote:Imal se kupiti gdje u Sarajevu ulje konoplje da valja
Na koje ulje mislis? "Obicno" mozes naci za 40-tak KM po ljekarnama, ali to ulje nema uopce ista svojstva kao i ovo ulje o kojem se prica ovdje. Ima visok postotak CBD-a, a nizak THC.

Ono pravo ulje o kojem se ovdje prica kao lijeku za rak je ulje s visokim postotkom THC-a i nabavlja se putem crnog trziste, nije legalno.
E hvala za info :D
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#782 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Ali postoji provjeren kanal iz Ceske, a preko HR. Direkt od Simpsona. Ulje sa 90%+ THC.
neves
Posts: 70
Joined: 25/11/2012 21:12

#783 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by neves »

Pozdrav svima. Eh ovako imao sam smrtni slucaj u porodici, tako mi je ostalo 3 bočice čistog 100% R.S oila. Ovo je islo preko nekih kanala iz inostranstva, po vrlo velikim cjenama. Spreman sam to prodati to po dupljo manjim cjenama, jer ovo je stvarno dobra stvar za ljude koji imaju zdrastvene probleme, a bolest dijagnosticiraju na vrijeme.
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#784 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by dr.gog »

neves wrote:Pozdrav svima. Eh ovako imao sam smrtni slucaj u porodici, tako mi je ostalo 3 bočice čistog 100% R.S oila. Ovo je islo preko nekih kanala iz inostranstva, po vrlo velikim cjenama. Spreman sam to prodati to po dupljo manjim cjenama, jer ovo je stvarno dobra stvar za ljude koji imaju zdrastvene probleme, a bolest dijagnosticiraju na vrijeme.
Pazi kome će otići. OBAVEZNO traži nalaz. Osim toga, ne piši više ovakvu "pomoć" na forumu, jer možeš biti pogrešno shvaćen :D .

@Dozeru, de mu pojasni na pp, ja sam u struci pa bih kršio Kodex.
User avatar
CartmanSA
Posts: 1713
Joined: 29/07/2008 14:39

#785 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by CartmanSA »

neves wrote:Pozdrav svima. Eh ovako imao sam smrtni slucaj u porodici, tako mi je ostalo 3 bočice čistog 100% R.S oila. Ovo je islo preko nekih kanala iz inostranstva, po vrlo velikim cjenama. Spreman sam to prodati to po dupljo manjim cjenama, jer ovo je stvarno dobra stvar za ljude koji imaju zdrastvene probleme, a bolest dijagnosticiraju na vrijeme.
molim te javi mi se na PP... iz nekog razloga ne mogu da ti posaljem poruku...
User avatar
Deleter
Posts: 169
Joined: 05/03/2008 09:42

#786 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Deleter »

Dozer vam je banovan 7 dana na drugoj temi pa ne moze pisati. A hvala mu za sve sto je ispisao na ovoj temi koju ja pokrenuh. Cujem da je pomogao nekima i mnoge uputio sta i kako. svaka cast.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#787 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Lajavikrelac »

Nije bas karcinom ali jest losa vijest :sad: Moj bivsi radni kolega, tacnije sef redakcije, preminuo on mozdanog udara. 44 godine imao, niti je pio ni pusio....samo mu naglo pozlilo i srusio se. Troje djece ostavio.... :cry:
User avatar
Pauza
Posts: 674
Joined: 03/06/2016 11:00

#788 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Pauza »

Pozdrav ljudi,

imam pitanje: Da li se kod nas u BiH može na legalan način kupiti CBD ulje sa 10% i više aktivne supstance, a da je to deklarisano? Dakle ne treba da ima taj THC koji je psihoaktivna supstanca. Je li CBD ima ova industrijska konoplja koja se prodaje u svim našim Sarajevo Apotekama firme Canna bio iz Hrvatske?

Potrebno je za liječenje UC i Krona.
,
Hvala puno!
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#789 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Pauza wrote:Pozdrav ljudi,

imam pitanje: Da li se kod nas u BiH može na legalan način kupiti CBD ulje sa 10% i više aktivne supstance, a da je to deklarisano? Dakle ne treba da ima taj THC koji je psihoaktivna supstanca. Je li CBD ima ova industrijska konoplja koja se prodaje u svim našim Sarajevo Apotekama firme Canna bio iz Hrvatske?

Potrebno je za liječenje UC i Krona.
,
Hvala puno!
http://cbdbio.info/products/cbd-ulje-10-10ml-2/

Donesu ti na vrata. To u nasim apotekama nije to.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#790 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Na kraju...ipak se i zvanicno priznalo da marihuana i THC jesu lijek...

https://www.jutarnji.hr/globus/Globus-p ... t/8836154/

Desilo se upravo ono sto sam davno predvidio, a to je da ce se sve dati farmaceutima, kako bi oni mogli nastaviti lopatati.

Ostaje samo da se vidi sta ce farmaceuti smisliti, tj. na koje ce sve nacine minimizirati ucinak THC-a....
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#791 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by ovo_malo_duse »

Kupovao sam 2 puta prijateljima. Jednom gdje su kasno regovali i kad je vec bilo kasno kontaktirali me kao samo jes to ostalo a drugi put je na vrijeme i sad se trosi i stvarno ne znam rezultat.

Interesuju me cijene u BiH. Malo sam otisao nazad i vidim nake cijene 250 -300 eura.
Koliko ja znam u skandinaviji se mogu se kupit flasice od 10 ml sa razlicitim postotkom CBD, THC nema. I kvalitet je siguran 100%

Ovako se krecu cijene u skandinaviji odnos je 1:4 Marka:Kruna izracunajte sami. jesu li na istom nivou u Bih ili sta?

https://nordicoil.dk/cbd-olier-ekstrakt
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#792 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Stvar je u tome sto je za rak potrebno THC, ne CBD ulje.
250-300 E je cijena za 5 ml THC-a.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#793 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Rampage »

Ja sam plaćao 250 eura bočice od 5ml prošle godine, ustvari sada već pretprošle godine, vrijeme prolazi.

Doduše porijeklom iz Hrvatske, nije pravljeno kod nas.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#794 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by ovo_malo_duse »

Dozer wrote:Stvar je u tome sto je za rak potrebno THC, ne CBD ulje.
250-300 E je cijena za 5 ml THC-a.
Nemam pojma o tome ali medicinsk kanabis je CBD. A "euforia" dio je THC.
Tako bar pise svugdje. I ovaj CBD je legalan a THC je zabranjen.
Opet kazem da pojma nemam o tome ali svugdje pise da je CBD dio koji pomaze a THC dio ba a u sevdah.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#795 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Rampage wrote:Ja sam plaćao 250 eura bočice od 5ml prošle godine, ustvari sada već pretprošle godine, vrijeme prolazi.

Doduše porijeklom iz Hrvatske, nije pravljeno kod nas.
Ti si uzimao iz HR, ali je to original od Simpsona iz Ceske. Nikad mi ne rece jel' ista pomoglo...?
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#796 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

ovo_malo_duse wrote: Nemam pojma o tome ali medicinsk kanabis je CBD. A "euforia" dio je THC.
Tako bar pise svugdje. I ovaj CBD je legalan a THC je zabranjen.
Opet kazem da pojma nemam o tome ali svugdje pise da je CBD dio koji pomaze a THC dio ba a u sevdah.
Da, THC (preciznije - tetrahydrocanabidol-9) jeste onaj psihoaktivni kanabidoid, medjutim upravo je on zasluzan za budjenje receptora u nasem mozgu, cime se onda, na neki nacin, resetuje nas imunosni sistem i pocinje prepoznavati celije raka kao neprijatelje, sto prije toga nije slucaj.

Ostali kanabidoidi to ne rade, tj. CBD ulje bez THC-a, a sto se naziva "medicinskim kanabisom". CBD ulje takodjer ima razna blagotvorna dejstva i moze pomoci kod razlicitih blazih i ranih stadija raznih oboljenja (razne neuralgije, MS, CP, razni bolovi, itd.), medjutim kod karcinoma je potreban THC.

Iscitaj temu od pocetka, ima dosta toga.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#797 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Rampage »

Dozer wrote:
Rampage wrote:Ja sam plaćao 250 eura bočice od 5ml prošle godine, ustvari sada već pretprošle godine, vrijeme prolazi.

Doduše porijeklom iz Hrvatske, nije pravljeno kod nas.
Ti si uzimao iz HR, ali je to original od Simpsona iz Ceske. Nikad mi ne rece jel' ista pomoglo...?
Da, da, to je to.

Nažalost, bilo je prekasno za oca, umro je prije pola godine.

Odgovor na pitanje da li je pomoglo i nije baš jednostavan - pričao sam ti da su mu doktori davali par mjeseci života, obzirom na oblik i stadij karcinoma (maligni melanom) a on je ipak živio dvije i po godine nakon što je prošao terapiju THC-om.

Trebam napomenuti i činjenicu da je išao i na hemoterapije, 8 kompletnih ciklusa a 9. ga je oborio. Odluka je bila u potpunosti njegova da ide i na hemoterapije, jednostavno se nisam htio u to miješati.

Uglavnom, mišljenja sam da mu je THC produžio život, posebno kad se sjetim iznenađenja i nevjerice na licu medicinskog osoblja na onkologiji koji su bili upućeni u njegovu bolest. Jednostavno nisu mogli vjerovati da je bio živ i nakon dvije godine duranja s tako opakom bolešću.

Kad sad razmislim o svemu, hladne glave, mislim da je njemu jednostavno bilo dosadilo i da se na kraju predao...

A tebi još jednom hvala na svemu :thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#798 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Steta... I saucesce (ako vec nisam izjavio) :roll:
I ne zahvaljuj se, nemas za sta.

Nazalost, ali doktori tjeraju svoje famozne protokole do besvijesti, cak i kad vide da ne daju nikakve rezultate, a pogotovo kad vide da nesto drugo daje rezultate.
A pacijenti se tada nalaze izmedju dvije vatre, sto je i logicno... Nadaju se najboljem, ali rijetko ko je sposoban i spreman da doktorima kaze bilo sta, pa makar i da smanje doze HT... A HT su, opstepoznato, otrov za nas.

Ali, jbg...
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#799 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by alphonse kauders »

Pozdrav, da i ja podijelim sa vama očevo iskustvo.

Dakle, juni prošle godine otac (72g) operiše izraslinu na prostati. Poslije operacije mu trebali raditi biopsiju izrasline, međutim godišnji odmori, njegova pasivnost - uglavnom do decembra nikakvog tretmana nije imao.
U decembru 2018. mu nova izraslina blokira dovod mokraće u bubrege i zamalo završava na dijalizi (prekasno otišao doktoru), ali srećom uspiju mu izvući vodu iz bubrega i poslije toga mu rade operaciju na prostati te amputiraju testise (da bi ukinuli sirenje testosteronom).

Nakon operacije, patahistološkim nalazom mu konstatuju rak prostate po Gleason score 9 (visoki stepen), sa mogućim metastazama.
Stanje poslije operacije kod starog prilično loše, slabost, on demoralisan, već neke oproštajne govore drži, ali okej van životne opasnosti još uvijek.

U januaru, preko forumaša (zna on ko je:), hvala mu mnogo još jednom) dobijem kontakt za nabavku ulja iz Hrvatske (250EUR 5ml). Starog odvraćamo od kemoterapije i zračenja, i nagovaramo ga da prođe samo terapiju uljem.

Od januara do kraja aprila stari nije imao nijedan onkološki tretman, tj. koristio je samo ulje. Od početnog rezultata tumor markera prostate PSA= 37 (slovimatridesetsedam (0-4 je normalno), do kraja aprila je došao do 3.5 (za starije od 70g toleriše se čak i do 6.5). Čak mu je i PSA% u granicama normale. Na kraju aprila prolazi kroz jedan ciklus zračenja i završava uporedo terapiju uljem.


Trenutno stanje starog - sadi povrće u plasteniku na vikendici, normalno funkcioniše, krvna slika odlična, PSA uredan, a doktori su mu dali uputnicu za MRI, da vide stanje.

Eh, sad - ako ga ulje nije izliječilo (tj. zaliječilo), ja sam duboko ubijeđen da mu je usporilo dalje širenje raka. Dakle, daleko od toga da mislim da je izliječen (i dalje je tu opasnost od metastaziranja na druge organe, vidjećemo nakon MRI), ali da mu je ulje produžilo život i da ga je dovelo u ovo sasvim funkcionalno stanje - to sam više nego ubijeđen.

U ovom slučaju treba imati i na umu da su njegove godine prednost u ovom slučaju, jer sve ide sporije u kasnijim godinama života, pa i širenje raka. Također, forsiramo mu zdravu ishranu (bez šećera, bez mesa, što manje tijesta) i jačanje imuniteta tako da je i to vrlo važan segment liječenja.


Treba napomenuti da doktori na onkologiji nisu pokazali nikakvo zanimanje kako li mu se stanje za pola godine toliko znatno poboljšalo bez ijednog onkološkog tretmana, a u decembru mu konstatovali onakav stepen raka.

Mi svakako pratimo i dalje njegovo stanje, ali otac je zasad čvrste volje da ne želi prolaziti hemoterapiju (prema radijaciji je otvoren).

Još jednom - nemam nikakvih iluzija da je došlo do potpunog izlječenja, ja bih bio presretan i stagnacijom trenutnog stanja štagod mu je sada u tijelu (zavisno šta MRI pokaže). Naravno, spreman sam na sve pa i na povratak bolesti, ali suština je to da me je ovaj tretman uljem uvjerio kao nešto efikasno a neškodljivo ljudskom organizmu.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#800 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Sta reci za starog, a i za tebe, osim - :thumbup: :thumbup:

Savjet br. 1 (i ne samo tebi, nego svima):
Neka nastavi s THC uljem. Sad ga vec sigurno vise ni ne osjeca (u smislu onih standardnih inicijalnih manifestacija THC-a) jer se organizam odavno adaptirao. Ali, sad neka ide po onim malim ali konstantnim dozama - 2-3 "zrna rize" 3x dnevno.


Savjet br. 2 (takodjer svima i bez obzira na HT, zracenja i THC ulje) - odrzavanje/popravak krvne slike:
Od sljedecih sastojaka praviti smoothie (u blenderu ala NutriBullet, s tim sto u FIS-u ima odlican Sencor istih karakteristika kao i NutriBullet, ali 3x jeftiniji).

Svaki dan popiti pola litre smoothie-ja sa sljedexim sastojcima (sve zajedno strpati u blender i maksimalno izmiksati i samljeti, da bude skroz tecno (poneka grudvica mora ostati, no sikirirki)):
- 1 jabuka (dobro je oprati i izrezati, bez kospica),
- 1 limun (oguljen, naravno),
- 1 kuhana cvekla ili komad cvekle velicine limuna (ovo ima i kupiti ponekad u Mercatoru, Bingu ili Konzumu, upakovano u kese po 0,5 kg, sto moze biti dovoljno za 5-6-7 smoothie-ja, zavisno od velicina. Cisto da se ne patite s kuhanjem sirove cvekle),
- 1 mrkva normalne velicine, cca. 15-ak cm, ili dvije manje,
- 7-8 badema (ne vise od ovoga),
- 7-8 sjemenki kajsije (ne vise od ovoga. Izgleda slicno bademu, samo malo manje. Ima u Butik Bademu),
- 1 cajna kasika susama (to je ona srednja, izmedju one za supu i one male za kafu),
- 1 cajna kasika sjemenki lana,
- 3 datule/hurme (obavezno izvaditi kospe iz njih prije miksanja),
- 2 suhe smokve,
- 1 supena kasika suhih grozdjica,
- 1 puna cajna kasika meda,
Kad sve ovo potrpate u blender, dodate hladne vode do pola posude, i onda sve smiksate (cca. 1 min.), zatim dodate jos vode do pred vrh posude (nemojte pretrpati jer ce onda prskati iz blendera), i jos par sekundi miksati da se izjednaci, pa presuti to sve u neku flasu od 1l (najbolje je kupiti one sirokog grla, za mlijeko), dodati vode do vrha flase, promuckati, i u frizider. To je "doza" za 2 dana, po pola litra dnevno, moze po casu ujutro i navecer.

Sve ovo mozete kupiti u svim supermarketima ala Bingo, Mercator, Konzum (samo sjemenke kajsije nisam vidio kod njih).

Ovo ce podizati imunitet, odrzavati zeljezo u krvi, kao i cijelu krvnu sliku koju ce HT uredno srozati vec nakon druge terapije.
Kao dodatak THC ulju je takodjer odlicno, a pri tome je i hranjivo.
Last edited by Dozer on 13/05/2019 15:48, edited 1 time in total.
Post Reply