Suncanjem do tamnijeg tena

Sve o zdravlju...
Post Reply
Muderiss

#1 Suncanjem do tamnijeg tena

Post by Muderiss »

Stavio sam ovakav naslov jer me konkretno zanima kako suncanjem do nekog tamnijeg tena koje nece ostaviti posljedice po nasu kozu.Pojavljuju se svakakve kreme i tablete za neki brzi vid tamnjenja pa me zanima od vas koji ste to probavali dal je uspjesno ili jos jedna mit za bacanje para.Suncao sam se dosta puta bez zastitnog faktora i na pocetku je to djelovalo odlicno,jeste da mi koza sva pocrveni ali medjutim nakon toga budem prilicno taman i nisam primijetio nikakve posljedice.Medjutim prosle godine kada sam to isto htio primijetio sam da mi koza dobije samo crvenu boju i nakon toga pobijeli kao da sam izgubio taj pigment tamnjenja u kozi,a i poceo sam dobivati smedje pjege od sunca koje ranije nisam imao.Pa me sada interesuje od vas koji uspjevati dobiti finu boju nakon suncanja sta da koristim i kako da uspijem potamniti bez nekih ocitijih posljedica?
ludacha

#2 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

Post by ludacha »

Motiku u ruke i u bascu..redovno. Garantirano dobri rezultati :D
JThomas

#3 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

Post by JThomas »

rekao je do tamnijeg tena a ne leđa i bijelog stomaka...
sinuhe

#4 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

Post by sinuhe »

Uzmes onaj pleh sto prikazuju u americkim filmovima najcesce kad se neke babe suncaju :D :?
Luce

#5 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

Post by Luce »

Dobra priprema za suncanje je betakaroten. U mrkvi, tj velikim kolicinama mrkve ili onaj u kapsulama. Pozeljno je uzimati ga barem mjesec dana prije izlaganja suncu ali i tokom suncanja cini mi se, procitaj malo o tome.
I ne znam bas koliko ti je to pametno izlaganje bez zastitnih krema. I izbjegavati sunce od 12 do 4 barem, nemas nista od te boje ako ne daj Boze stvoris pretpostavke za buduci rak. Svako "gorenje" ostavlja dugorocne posljedice.
Queen_of_hearts

#6 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

Post by Queen_of_hearts »

Spray tan je jedina sigurna metoda i imas mogucnost da biras nijansu
Sve ostalo ne vrijedi rizika
A uostalom,koji djavo tjera ljude da se cvrlje,svi znamo da im nije prirodna boja koze :-) :-) :-)
Ovi sto uzimaju betakaroten,da im pomogne u tamnjenju,cesto dobiju onaj ogavni narandjasti stih
Muderiss

#7 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

Post by Muderiss »

Queen_of_hearts wrote:Spray tan je jedina sigurna metoda i imas mogucnost da biras nijansu
A uostalom,koji djavo tjera ljude da se cvrlje,svi znamo da im nije prirodna boja koze :-) :-) :-)
Ovi sto uzimaju betakaroten,da im pomogne u tamnjenju,cesto dobiju onaj ogavni narandjasti stih
Kakav Spray tan ako mozes da pojasnis?Jer stvarno mi treba hitno da pocrnim ali zelio bi da to bude kvalitetnije,a ne s nekim ozbiljnijim posljedicama ono silovno suncanje
Queen_of_hearts

#8 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

Muderiss wrote:
Queen_of_hearts wrote:Spray tan je jedina sigurna metoda i imas mogucnost da biras nijansu
Kakav Spray tan ako mozes da pojasnis?Jer stvarno mi treba hitno da pocrnim ali zelio bi da to bude kvalitetnije,a ne s nekim ozbiljnijim posljedicama ono silovno suncanje
Ma doslovno te prskaju bojom u kozmetickom salonu,gotovo za 15 minuta,boja bude ujednacena i manje fleka kad spada u odnosu na ove preparate za samotamnjenje.Objasne ti oni kakve poze da zauzimas da se to sto bolje rasporedi. To ti je idealno brzopotezno rjesenje,traje oko 15 tak dana
Radi to vecina kozmetickih salona u Sarajevu ,oko 30-40 KM je cijelo tijelo,nisam nikad s tim petljala,pa ti ne bi znala preporucit salon :)
insomnia78

#9 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

Post by insomnia78 »

Jelom protiv gladi

Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
golman

#10 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

Post by golman »

Ako je jako sunce,sunčaj se ujutro pa do 12 i popodne od 5 dok ne zađe sunce i nećeš izgoriti.Maži se maslinovim ili kantarionovim uljem.
say_cheese

#11 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

Post by say_cheese »

Muderiss wrote:Jer stvarno mi treba hitno da pocrnim ali zelio bi da to bude kvalitetnije,a ne s nekim ozbiljnijim posljedicama ono silovno suncanje
Ako nije tajna ... cemu maskarada? :D

Zivim na moru i svake godine gledam cirkus. Bijelci se cvare na plazi dok im plikovi ne iskoce, dok lokalni stanovnici strogo izbjegavaju svaku zraku sunca, cak kupuju preparate za izbjeljivanje koze :-)
Cybernetic

#12 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 09/10/2015 00:00, edited 1 time in total.
Queen_of_hearts

#13 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

golman wrote:Ako je jako sunce,sunčaj se ujutro pa do 12 i popodne od 5 dok ne zađe sunce i nećeš izgoriti.Maži se maslinovim ili kantarionovim uljem.
KAntarionovo ulje je fotosenzitivno :run:
Muderiss

#14 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

Post by Muderiss »

say_cheese wrote:
Muderiss wrote:Jer stvarno mi treba hitno da pocrnim ali zelio bi da to bude kvalitetnije,a ne s nekim ozbiljnijim posljedicama ono silovno suncanje
Ako nije tajna ... cemu maskarada? :D

Zivim na moru i svake godine gledam cirkus. Bijelci se cvare na plazi dok im plikovi ne iskoce, dok lokalni stanovnici strogo izbjegavaju svaku zraku sunca, cak kupuju preparate za izbjeljivanje koze :-)
Ma nije maskarada nego treba mi tamniji ten jer on puno ljepse izgleda na meni a i treba mi pogotovo sad zbog ljeta..ma normalno da necu da idem na plikove ali treba mi neki dobar savjet kako da pocrnim al bez posljedica
KPNCTNJAH

#15 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

Post by KPNCTNJAH »

Zamoli nekog da te provuce kroz auspuh...
P308

#16 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

Post by P308 »

Kupi si onu neku kremu za samotamnjenje, sigurno ima po svim DM-ovima i CM-ovima i pij beta karoten tablete, mislim da cak i to ima u DM-u kupiti. Samo sto se beta karoten tablete trebaju piti 2-3 mjeseca prije izlaganja suncu, i onda nastaviti poslije, manje izgoris, boja bude ljepsa, a i teze se skida.
miki27A

#17 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

Post by miki27A »

Bez kreme za suncanje od minimalno faktor 30 nigdje ne izlazi, ni kad je suncano ni kad je oblacno. A za tamniji ten: ne pokusavaj na sve nacine da ga dobijes, ako si bijel/a inace samo ces izgoriti a to sobom nosi mogucnost dobijanja raka koze (iliti melanoma) pa ti vidi sta ti je vaznije: boja ili zdravlje.
Emi_Nevermind

#18 Re: Suncanjem do tamnijeg tena

Post by Emi_Nevermind »

Evo ti ovako, Collistar za samotamnjenje http://www.chicprofile.com/2010/03/coll ... -2010.html

Ja sam kao i ti, pocrvenim,pa pobjelim, ali ne preporucujem da se suncas ono peces na plazi, pogotovo bez kreme, ja koristim http://www.iherb.com/product-reviews/Ja ... s/153/?p=1 i kad njih koristim, vrlo lako pocrnim, BEZ crvenila.

Preko ove stranice ti je do 30 juna dzaba postarina, evo ti i kod ako hoces, mozes dobit 5 ili 10 dolara popusta, http://www.iherb.com?rcode=MEH584

Ja sam jako zadovoljna s ovim, a collistar imas kupiti u BBi u parfimeriji..
Post Reply