Alergija-POMOC !

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#26 Re: Alergija-POMOC !

Post by Skyfox »

Mene Belodin spasava godinama, jedna tabla i gotova alergija za tekucu sezonu. Inace imam burne reakcije u proljece, kihanje, curi nos, natecenost, svrabez grla...

Opet bolje se konsultovati sa ljekarom ili cekati rezutate testa.
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#27 Re: Alergija-POMOC !

Post by casanova123 »

Ja sam slucaj osobe sa velikim problemom alergije.. Svake godine zavrsim po par puta u bolnici na inhalacijama.. Ove godine negdje oko januara sam odlucio da cu poduzeti sve da ne zavrsim opet u bolnici i sa gusenjima, te sam od januara krenuo da pijem kalcijume, b vitamine i ove ostale kao vitaminske tableturine.. Negdje krajem februara krenuo sam sa uzimanjem aeriusa za kojeg smatram da mi najvise pomaze ako uzimam redovno. krenuo sam i na injekcije(to se ovdje u austirji zove sensibilisierung ili tako nesto).. svake sedmice odes na dvije injekcije i onda nakon nekih pola sata dobijem neki osjecaj isto kao da sam na drogama jos jedno pola sata.. medjutim evo sad mi dobro.. u slucajevima kada bas osjetim da cu da imam probleme popijem xyzall tablete koje su po mom misljenju najjace kao protiv alergijske tablete.. To popijem i kad zalegnem nema me slijedecih sigurno nekih 14-16h na nogama.. I naravno zabranjeno je luftiranje sobe i redovno kupanje(ne samo tusiranje) jer kosa je najgora jer polen ostane u kosi ako si napolju i onda smeta konstantno.. redovno posteljinu mijenjati i tkao to.. i kupi kapi za nos: flixonase ili tako nesto se zovu.. zeleno bijelo pakovanje.. skupe su, oko 25KM ali to su kao protiv alergijske i odlicne su.. takodjer i tablete clarinase za kihanje, zacepljen nos i osjecaj slabosti(spavanje poslije uzimanje tablete obavezno :D)

eto puno srece.. i ako mozes da dodjes do ove terapije injekcijama preporucio bih ti.. to se kao uzima 3 godine ali si onda 15 slijedecih miran(80% je otprilike sanse da uspije terapija).. i jako je skupo tako da bih preporucio da preko osiguranja to nekako rijesis ako neko od BiH doktora moze da dodje do toga jer Boze moj, ja nakon vise od 13 godina otkad sam kao mali bio svjestan toga da imam alergiju tek prije par mjeseci mi objasni doktor u austriji da takvo nesto postoji.. a svake godine sam zavrsavao u bolnici i nikad niko od velikih, savrsenih, sarajevskih doktora nesto da kaze..

pozz
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#28 Re: Alergija-POMOC !

Post by Truba »

sukurac
kosim danas na vikendici kad kihanje nos curi i crvene oci
kihanje i nos sam pripisao potkosulji i vjetru
pogledam u oghledalo kad alergija bezbeli

vjerojatno na polen pelud nesto iz trave kad kosim visoku do pasa travu
:cry:
za sve postoji prvi put
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#29 Re: Alergija-POMOC !

Post by Edin H. »

Black swan wrote:sukurac
kosim danas na vikendici kad kihanje nos curi i crvene oci
kihanje i nos sam pripisao potkosulji i vjetru
pogledam u oghledalo kad alergija bezbeli

vjerojatno na polen pelud nesto iz trave kad kosim visoku do pasa travu
:cry:
za sve postoji prvi put
Ma samo se napucaj kortiosteroida I nastavi :oops:
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#30 Re: Alergija-POMOC !

Post by shiljak »

Mene dva puta ufatila u dvije sedmice.. prvi put samo oči svrbe i ne možeš gledat , a drugi put oči svrbe i prehlađen :-D

može bit da je ovo
http://www.klix.ba/lifestyle/zdravlje/a ... /150331077
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#31 Re: Alergija-POMOC !

Post by Truba »

24 sata poslije malo sam bolje... 1 oko crveno i ne curi nos toliko

kako prije nisam bio alergičan :?
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#32 Re: Alergija-POMOC !

Post by shiljak »

Nisam ni ja, ovo prvi put. Znam još nekog što je dobio ovo juče :D
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#33 Re: Alergija-POMOC !

Post by Snake Eyes »

Izgleda da se nakon ovih hladnih dana desila "eksplozija" polena u zraku.

Najbolji lijek protiv alergije je, ukoliko je to moguće, zatvoren prostor. Koristiti simptomatsku terapiju ali uvijek izbjegavati izloženost.

Istražiti u koje doba cvjeta biljka na čiji polen se alergično i izbjegavati izloženost.
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#34 Re: Alergija-POMOC !

Post by emmir1 »

Svake godine me uhvati po par dana i ne bude toliko strašno.

Ali ova dva dana je bukvalno strašno, ne mogu gledati na oči
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#35 Re: Alergija-POMOC !

Post by Truba »

ja opet na vikenidci i opet :mrgreen:
samo sad nisam kosio nego kad hodam valjda dizem polen
zaista cudno
kihanje suze oci...lijek je hodat po betonu :lol:
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#36 Re: Alergija-POMOC !

Post by shiljak »

Ništa bez Azre :D

Image

Image

Image
ginger_lady
Posts: 10
Joined: 26/06/2015 16:50

#37 Re: Alergija-POMOC !

Post by ginger_lady »

Ja imam alegiju još od 3, 4 godine na prašinu, polen,vunu, jagode, jaje itd. Ni sama ne znam koliko sam puta išla doktoru i šta su mi svašta davali da pijem i koristim, ali nikad se ništa nije mijenjalo, štaviše bilo je gore. Nailazili su mi takvi kriticni periodi gdje nisam znala šta ću od sebe, kad nisam mogla normalno funkcionisati. Eh onda rodica koja živi u Beču našla neke tablete koje je njoj doktor prepisao jer ima isti problem sa alergijom. Probala tablete i alergiju kao da je neko mahn'o rukom, nestala je :-D S tim da se tablete ne smiju piti svaki dan nego tek onda kad te uhvati alergija da mogu djelovati. Tablete se zovu Desloratadin Actavis i nažalost ne mogu se kupiti ovdje kod nas u Bosni :sad:
malizmaj76
Posts: 2
Joined: 11/10/2013 14:20

#38 Re: Alergija-POMOC !

Post by malizmaj76 »

Mucio sam se sa time unazad 4 godine. U vrijeme proljeca plakao sam od suza,smrcanja i loseg raspolozenja. Radio sam kozni alergo test,bio sam alergican na polen,kucnu pradinu,grinje i ambroziju. Jedna drugarica mi je ponudila Rankin caj. Popio sam oko 3 kutije caja. Unutra je dolazila kesica sa nekim prahom. Sipao sam to u kilu meda i uzimao nataste ujutro. Potrosio sam 2 kg meda i tog praha. Izbacio sam slatko,glutenske proizvode. Hvala Alahu,vise nikad nisam imao tih problema. Probajte, taj caj je iz Srbije sa Stare planine sa mnostvom nekih biljaka koje jacaju na prirodan nacin imunitet. Nikad nisam koristio ni tablete ni sptej ni injekciju. Eto to je mojs prica. A zna najbolje ksko se osjecste,samo onaj ko je to prosao u svome zivotu. Svako dobro zelim.
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#39 Re: Alergija-POMOC !

Post by travar »

Godinama nisam mogao normalno funkcionisati zbog alergije. Nisam radio test, ali od sredine maja pa do u ljeto, imao sam problem s kihanjem, curenjem nosa, nadraženim očima...
Bez flonidana nisam mogao ni pomisliti da izađem vani, pa i tada samo morao pakovanje maramica imati u džepu. :sad:
I nepoznatog razloga, prošle godine sam u tom periodu imao osjetno manje problema, a ove godine sam možda samo jednom kihnuo.

Zbog druge bolesti koja mi je dijagnosticirana prošle godine, dnevno uzimam med, ulje lana i ćurekota i vitamin D3 (s prekidima), tako da može biti da mi je bolje zbog te "terapije", a može biti do vremena, jer je bilo malo više kiše pa vjerovatno nije bilo toliko polena u zraku.

Šta god da je, lijepo je proći vilsonovim bez problema :mrgreen:
User avatar
heat
Posts: 17403
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#40 Re: Alergija-POMOC !

Post by heat »

Image

Gdje ima kupiti u SA za djecu ? :?

Hvala
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#41 Re: Alergija-POMOC !

Post by konektovan »

heat wrote:Image

Gdje ima kupiti u SA za djecu ? :?

Hvala
Jesi li provjerio u apoteke Srajevo????
Mozda ds provjeriš i u privatnim, denida itd.....
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#42 Re: Alergija-POMOC !

Post by Lajavikrelac »

Matična mliječ u kombinaciji sa propolisom pa sve ostalo poslije. Meni pomaže a alergičan sam na polen korova :thumbup: Naravno, kupovati samo kod provjerenih medara, po mogućnosti iz Hercegovine :)
User avatar
heat
Posts: 17403
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#43 Re: Alergija-POMOC !

Post by heat »

konektovan wrote:
Jesi li provjerio u apoteke Srajevo????
Mozda ds provjeriš i u privatnim, denida itd.....
Pitao i gledao po apotekama nigdje nema, pogledam jos u I.Sa.
Hvala ti :thumbup:
Nick Praskaton
Posts: 4
Joined: 06/03/2007 04:31

#44 Re: Alergija-POMOC !

Post by Nick Praskaton »

Lajavikrelac wrote: 25/05/2018 12:32 Matična mliječ u kombinaciji sa propolisom pa sve ostalo poslije. Meni pomaže a alergičan sam na polen korova :thumbup: Naravno, kupovati samo kod provjerenih medara, po mogućnosti iz Hercegovine :)
Pozdrav. Evo jedan zanimljiv tekst o matičnoj mliječi, čak ima mogućnost i online naruđbe na kućnu adresu u specijalnom pakovanju.
http://www.farmer.ba/proizvod/maticna-m ... 0grama/836
Dzontra_Volta
Posts: 6441
Joined: 20/01/2011 11:10

#45 Re: Alergija-POMOC !

Post by Dzontra_Volta »

Je li neko koristio Escontral? Može li se kupiti bez ljekarskog recepta?
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#46 Re: Alergija-POMOC !

Post by tindbe »

Dzontra_Volta wrote: 09/05/2021 09:47 Je li neko koristio Escontral? Može li se kupiti bez ljekarskog recepta?
Da, ja koristim od prošle godine Escontral direkt. Bez recepta. Ok su smanjile simptome alergije, a dodatno sam uzeo i kapsule ćurekota koje pijem 3 puta dnevno, već neko vrijeme. Sada simptoma alergije gotovo da i nema.
Dzontra_Volta
Posts: 6441
Joined: 20/01/2011 11:10

#47 Re: Alergija-POMOC !

Post by Dzontra_Volta »

tindbe wrote: 09/05/2021 13:07
Dzontra_Volta wrote: 09/05/2021 09:47 Je li neko koristio Escontral? Može li se kupiti bez ljekarskog recepta?
Da, ja koristim od prošle godine Escontral direkt. Bez recepta. Ok su smanjile simptome alergije, a dodatno sam uzeo i kapsule ćurekota koje pijem 3 puta dnevno, već neko vrijeme. Sada simptoma alergije gotovo da i nema.
Kupio sam, pa ćemo probati. Zadnjih par dana katastrofa sa ovom alergijom. Flonidan ništa ne pomaže.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#48 Re: Alergija-POMOC !

Post by konektovan »

Dzontra_Volta wrote: 09/05/2021 15:44
tindbe wrote: 09/05/2021 13:07
Dzontra_Volta wrote: 09/05/2021 09:47 Je li neko koristio Escontral? Može li se kupiti bez ljekarskog recepta?
Da, ja koristim od prošle godine Escontral direkt. Bez recepta. Ok su smanjile simptome alergije, a dodatno sam uzeo i kapsule ćurekota koje pijem 3 puta dnevno, već neko vrijeme. Sada simptoma alergije gotovo da i nema.
Kupio sam, pa ćemo probati. Zadnjih par dana katastrofa sa ovom alergijom. Flonidan ništa ne pomaže.

To kad uvati, ne pušta.. :mrgreen: Znam kako ti je..25 godina se borim sa alergijom. Tablete su tu da malo umamje simptome, ne tteba nkakco cudo ocekivati. Jedino prije samog pocetka sezone cvjetanja, poceti sa uzimanjem tableta. Ja to pocnem otprilke 20 dana prije..plus suplementacija za jačanje imuniteta. Čurekot je odličan.
Ako ništa od tog ne pomogne, dr.Zehra Dizdarević je još živa,.. :mrgreen: hvala Bogu, smućka ti koktel, i tad si najbolji.. :mrgreen: :thumbup:
splinter
Posts: 7334
Joined: 08/10/2011 12:28

#49 Re: Alergija-POMOC !

Post by splinter »

tindbe wrote: 09/05/2021 13:07
Dzontra_Volta wrote: 09/05/2021 09:47 Je li neko koristio Escontral? Može li se kupiti bez ljekarskog recepta?
Da, ja koristim od prošle godine Escontral direkt. Bez recepta. Ok su smanjile simptome alergije, a dodatno sam uzeo i kapsule ćurekota koje pijem 3 puta dnevno, već neko vrijeme. Sada simptoma alergije gotovo da i nema.
Možda i najbolji preparat. Najbolji omjer cijene i kvalitete, ima vrlo malo nuspojava, što je najvažnije ne izaziva pospanost :thumbup: .
Popio ( u stvari otopio u ustima) jednu tabletu prije mjesec dana i to je to.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#50 Re: Alergija-POMOC !

Post by banjaluka078 »

Nikad nisam čula za te tablete, ali ću ih nabaviti da probam.
Mene je alergičarka samo stavila na Avamys od početka aprila do septembra i koristim ga redovno. Nemam napade kašljanja kao prošle godine, doduše i više se pazim, ne curi nos, ali zato grlo žari kao da sam se nagutala kopriva. I osjećaj da mi glava gori (ali to i začepljene sinuse bez sekreta imam još od korone, pa ne pripisujem alergiji), a temperatura normalna.

Neki dan sam prošla kroz prililno veliku travu i sjedila tu par sati, nikakva reakcija, ali par sati poslije sam imala osjećaj da mi usne i obrazi bride, kao da će razviti otok, popila Xyzal i smirilo se. Ali zato juče, kosili su oko firme, ja na 4. spratu, prozori otvoreni...kao da su na metar od mene kosili, žali grlo, peku oči, glavobolja...užas.

Dr mi je dala i Ventolin, ali njega još nisam koristila...iskreno, nije mi ni rečeno kako i u kojim situacijama da ga koristim, kad/ako se zavalim od kašlja ili...? Ponesem ga kad idem u prirodu za svaki slučaj.
Post Reply