Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#1 Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by motorna_pila »

Eh ovako:

Zanimalo bi me sljedece, a posebno bih volio da mi se javi na pp neko ko je iz Slovenije, ili iz USA, iz razloga jer ove tablete koje trazim ne uvoze se na trziste BIH i HR, a one se zovu ADDERALL tablete, ili RITALIN, CONCERTA... itd..

ove 3 su udarne i njih trazim. :D :izet: Da li se mogu lijekovi uvoziti iz inostranstva, i kakva je procedura u takvoj situaciji?

E sada, problem je u tome sto proizvodjaci ne uvoze ove tablete na nase trziste, zato mi treba neko iz inostranstva da mi objasni kako i na koji nacin se moze doci do ovih lijekova, da li neko poznaje nekoga ko ih koisti i kakvi su efekti, da li stvarno pospjesuju koncentraciju..

Inace, kazu da su ovo top 3 lijeka za lijecenje ADHD kod djece, ali ih mogu i odrasli koristiti.

Samo volio bih da se javi na ovu temu neko je strucan i obrazovan iz razloga da mi objasni na koji nacin funkcionise ovaj lijek, ADDERAll, taj me narocito zanima. :sax:

Ima vec tema na pdf Zdravlje koju sam tamo stavio, ali niko da nista napise. Nikad. :roll:

Ostavite je ovdje, vise ljudi ce vidjeti. Nadam se nekom odgovoru.

Hvala unaprijed.
Last edited by motorna_pila on 20/05/2014 05:46, edited 2 times in total.
User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#2 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by motorna_pila »

Zna li iko ista? :shock: :?
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#3 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by CoCoLoCo »

Care sa tim ti kljukaju amere cim vide da si malo svojeglav, da je djete zivo, da nije mutavi i poslusni sistemski pekinezer, napakuju mu taj ko biva poremecaj, u biti to je na bazi speeda, metha, smece mrtvo, ako djetetu to kontas davat, preporucio bi ti prije da ga lupas cekicom po glavi dok se ne smiri, zdravije je ;-)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72879
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by Velkoski »

Pijem ja Ritalin, šalje mi rođak iz Belgije.
User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#5 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by motorna_pila »

Velkoski wrote:Pijem ja Ritalin, šalje mi rođak iz Belgije.
Jel dobar? Adderall je , kako kažu najbolji od svih nabrojanih.

Kako jarane prodje granicu ,Ritallin, zar je moguće?

Cokoloko, jbg, ako sam nick pogrijesio, ali mi fakat trebaju stimulansi, nije za moje dijete, već za mene.

Kažu da se dobro osjećaš pred nekom obavezom, sve brže radis,

Lakše ispite dajes,, produktivnost ti je visoka na poslu itd...


Sent from my LT18i using Tapatalk 2
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72879
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#6 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by Velkoski »

Dobar je, mogu se skoncentrisat' na jednu stvar što je pravo čudo za mene!

Pa niko ga ne rovi. :mrgreen:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#7 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by todd_smith »

Velkoski wrote:Pijem ja Ritalin, šalje mi rođak iz Belgije.
Znao sam ja da si ti pilulas!
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#8 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by CoCoLoCo »

Pa kupuj onda speed, isto govno ko i to :D to ti je razlika minimalna, ko heroin i oni lijekovi koje im daju kao zamjenu za heroin, isto govno samo ono legalno i farmaceutima punis dzep. Ako vec oces uzimat, potpomogni domacu crnu ekonomiju i nadzi sebi dobrog mahalskog dilera sa relativno cistim uncutovanim produktom i opleti, nakaci se na speed :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72879
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#9 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by Velkoski »

todd_smith wrote:
Velkoski wrote:Pijem ja Ritalin, šalje mi rođak iz Belgije.
Znao sam ja da si ti pilulas!
:( :mrgreen:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#10 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by todd_smith »

CoCoLoCo wrote:Pa kupuj onda speed, isto govno ko i to :D to ti je razlika minimalna, ko heroin i oni lijekovi koje im daju kao zamjenu za heroin, isto govno samo ono legalno i farmaceutima punis dzep. Ako vec oces uzimat, potpomogni domacu crnu ekonomiju i nadzi sebi dobrog mahalskog dilera sa relativno cistim uncutovanim produktom i opleti, nakaci se na speed :D
Nije uopce isto. Zaista nemas pojma o cemu pricas. Poredis medicinu sa drogom koja unistava celije, narusava zdravlje i droge na koje se navlacis.

Adderall i Ritalin uticu na hormone i slicno da dovedu do ravnoteze u osobama kojima isti nedostaju ili nisu rasporedjeni kako treba. Nemoj bezveze lupati i grupisati, ako cemo tako vrlo se lahko mozes i paracetamolom ubiti, tako da sta imas paracetamol piti, slobodno spricu i u vene heroin guraj. :-)
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#11 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by CoCoLoCo »

todd_smith wrote:
CoCoLoCo wrote:Pa kupuj onda speed, isto govno ko i to :D to ti je razlika minimalna, ko heroin i oni lijekovi koje im daju kao zamjenu za heroin, isto govno samo ono legalno i farmaceutima punis dzep. Ako vec oces uzimat, potpomogni domacu crnu ekonomiju i nadzi sebi dobrog mahalskog dilera sa relativno cistim uncutovanim produktom i opleti, nakaci se na speed :D
Nije uopce isto. Zaista nemas pojma o cemu pricas. Poredis medicinu sa drogom koja unistava celije, narusava zdravlje i droge na koje se navlacis.

Adderall i Ritalin uticu na hormone i slicno da dovedu do ravnoteze u osobama kojima isti nedostaju ili nisu rasporedjeni kako treba. Nemoj bezveze lupati i grupisati, ako cemo tako vrlo se lahko mozes i paracetamolom ubiti, tako da sta imas paracetamol piti, slobodno spricu i u vene heroin guraj. :-)
Decko, Adderall (also known as amphetamine mixed salts or variants thereof), nuff said :D
Methylphenidate is a drug which is similar to amphetamine. Its name is often shortened to MPH but is better known by the brand name of Ritalin. MPH stimulates the central nervous system. It does this by increasing dopamine transmission in the brain.
I pls daj mi sad pojasni razliku izmedzu speeda i amfetamina :D ok doduse, u speedu ulicnom imas manje stetnih sastojaka, tipa baby laksativ il kreatin, more te doduse zapast i misomora al haj barem ces mutirat malo :D a u ovim lijekovima je cista materija na koju kad se nakacis te ne skide alah sa nje :D
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#12 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by todd_smith »

Dobro i obicna soda bikarbona se koristi za "kuhanje" krek kokaina. Tj jedan od glavnih sastojaka kada pravis krek kokain je obicna soda bikarbona, ista koju ljudi koriste za kuhanje. Logika na nivou.
User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#13 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by motorna_pila »

Što se kod nas ove tabletice ne mogu kupiti?

Ima kod Slovenaca, ali kako ću ja sa svojim kantonalnim zdravstvenim osiguranjem kupiti tablete koje idu na recept u SLO?

Ima m ko da pomogne sa objašnjenjem?

Kako doći do ADDERALL-a?

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#14 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by CoCoLoCo »

Kralju, jedina ovde nepovezana prica i usporedba je tvoja, kakve veze to sad iscim ima, pricam ti o sastavu tih lijekova, gubis se liche, ajd ponovi gradivo pa se vrati kasnije :lol:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#15 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by todd_smith »

Pa kada jedes neki kolac, taj kolac ima tragove sastojka koji se nalazi u kreku. Pojam hemije jarane, ako ima iste sastojke ne znaci da je bas to. :-)

Ali uredu, pricam sa likom koji maloprije rece da je narod pustio u poplavama da im se stoka udavi, kako bi mogli zaraditi. Sve najbolje, pozdrav :thumbup:
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#16 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by CoCoLoCo »

motorna_pila wrote:Što se kod nas ove tabletice ne mogu kupiti?

Ima kod Slovenaca, ali kako ću ja sa svojim kantonalnim zdravstvenim osiguranjem kupiti tablete koje idu na recept u SLO?

Ima m ko da pomogne sa objašnjenjem?

Kako doći do ADDERALL-a?

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Nema kralju da se ne naruse dobro uhodane sheme oko uvoza speeda, dje ces na trziste uvest cisti speed koji legalno mozes kupit, pa niko ne bi uzimo na ulici onaj hamelj :D
dransy
Posts: 3
Joined: 10/10/2010 17:09

#17 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by dransy »

Izvini ali u velikoj si zabludi. Medicina odnosno ovaj "lijek" je 100% cisti amphetamine, potpuno hemijski i u svakom drugom smislu identican onome sto se na ulici prodaje kao droga "speed", isti onaj zbog kojeg milioni ljudi u svijetu borave u komunama u pokusaju da se "skinu". Stvarno mi nije jasno koliko nebrizan i kratkovidan moras bit da preporucis ovo bilo kome, pogotovo djetetu. Mogu ti samo predloziti da istrazis o Amphetaminu i njegovom uticaju na organizam, pogotovo na mozak u razvoju. Nadam se da ces promijeniti misljenje :thumbup:
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#18 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by CoCoLoCo »

Hvala bogu napokon glas razuma, vec sam se poceo osjecat kao da sam u zoni sumraka jbte, ono svi su ok a ja lud haman sto to govorim, cak sam triput isao provjerit preko googleta, da nisam stagod pogresno procitao :lol: al je najjaci todd smith sveznalac stari, oj al se ismijah nocas majko mila, nece na dobro :lol:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#19 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by Eborg »

Konkretno Ritalin je više djece u USA procentualno sjebao nego gajba Sarajke u maturalnom autobusu.
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#20 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by CoCoLoCo »

:lol: :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72879
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#21 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by Velkoski »

Ma to u South Parku samo.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#22 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by ganjeta »

Imam ja dobre robe, ostavi se sine tableta :D .
User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#23 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by motorna_pila »

.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#24 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by insomnia78 »

Kak'e tablete ba
Navuci se na koks
Mojne bit klosar
Da vidis onda koncentracije
PS: nemoj reci da ti ovo treba da bi mogo uciti za faks da se ranim odmah


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#25 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by Kinesko prkno »

motorna_pila wrote:
Velkoski wrote:Pijem ja Ritalin, šalje mi rođak iz Belgije.
Jel dobar? Adderall je , kako kažu najbolji od svih nabrojanih.

Kako jarane prodje granicu ,Ritallin, zar je moguće?

Cokoloko, jbg, ako sam nick pogrijesio, ali mi fakat trebaju stimulansi, nije za moje dijete, već za mene.

Kažu da se dobro osjećaš pred nekom obavezom, sve brže radis,

Lakše ispite dajes,, produktivnost ti je visoka na poslu itd...


Sent from my LT18i using Tapatalk 2

Sve ovo stoji ali nuspojave su uzasne(Aderall).
1.Nema spavanja.
2.Gubis apetit,moras se natjerati da jedes.
3Gubis vodu ,tj.konstantno moras unositi vodu da ne bi doslo do dehidracije
4.Uzyebes citav nervni sistem

Ima toga puno,u zavisnosti od individue.Aderall se najblize moze prevesti kao kokain za preko dana,u Evropi ces tesko ga naci,mozda svabo da ima.....
Post Reply