Hipersenzitivnost

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Sanda88
Posts: 208
Joined: 05/12/2013 20:23

#126 Re: Hipersenzitivnost

Post by Sanda88 »

off the subject..
zna li ko gdje se u sarajevu moze vaditi cortisol iz sline (ok, znam da je odvratno..)??
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#127 Re: Hipersenzitivnost

Post by berenice »

Big Ang wrote:
ne daj Boze da ima sat pa da mi kuca(obavezno sam izbacivala baterije onako na pola pa bih se ljudi poslije cudi sto im sat ne radi).
ista ja :lol: :lol: :lol:


Dobro došla u klub :kiss:
+1
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#128 Re: Hipersenzitivnost

Post by berenice »

Nisam HS, ali jesam nešto drugo (Anđa je čitala), a u tome ima dosta simptoma koje imaju hiper osjetljive osobe.
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#129 Re: Hipersenzitivnost

Post by Big Ang »

berenice wrote:Nisam HS, ali jesam nešto drugo (Anđa je čitala), a u tome ima dosta simptoma koje imaju hiper osjetljive osobe.
Svi smo mi u 5 deka :D
User avatar
diason
Posts: 487
Joined: 13/05/2008 12:08
Location: Na putu prema dole

#130 Re: Hipersenzitivnost

Post by diason »

A nedavno čitao ovu temu i jučer sam skontao da sam i ja jedan od ovih hipersenzitivnih. -Krenuo na posao i iz drugog pravca auto ide, a pas prelazi cestu i za dlaku ga ne pregazi, a ja u sebi govorim ne,ne,ne.Vjerovatno što sam i ja psa tako izgubio pola dana sam ljut i živčan bio zbog bahatosti vozača, jedva se nekako smirio kad sam se dobro ispričao sa sobom.
- Ili recimo da mi često prijatelji kažu kako možeš sam kod kuće pivu popit a čini mi se da mi zna sto puta bolje leći i najbolje se odmorim kad sam sam neko vrijeme, i ako sam inače prilično društven.
- (tuđe emocije imaju velikog utjecaja na vas) - Sječam se jedne prilike još davno u školi,jedan je zafrkavao momka mentalno zaostalog, i večina je to gledala, ja nisam mogao trpit, nos sam slomio tom tipu.To mi je i zadnja tuča.
-U večini sam se ovih stvari pronašao,nasekira me problem koji se nije ni desio,ali u mojoj glavi vidim da postoji mogučnost.
-Liječim se izbjegavanjem čitanja loših i tužnih vijesti,dnevnike ne gledam,kod kuće mi znaju gledat onu humanitarnu emisiju,ja jednom gledao, sad izlječem iz kuće kad vidim da to hoće krenut.Pokušavam se distancirat od ljudi za koje mislim da mi mogu tlak dignuti.I šetanje mi dosta pomaže...
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#131 Re: Hipersenzitivnost

Post by Big Ang »

Tačno ću udrugu neku osnovat :lol: Vidi šta nas je :)
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#132 Re: Hipersenzitivnost

Post by annoy »

Sastajat ćemo se, nako kao Anonimni alkoholičari :D
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#133 Re: Hipersenzitivnost

Post by Big Ang »

Zvacemo se AHA.Anonimni hiperzenzitivni aktivisti :diva:


Koga glava boli jutros? Osim mene? Da ja ipak nisam i na vrijeme osjetljiva? :hm:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#134 Re: Hipersenzitivnost

Post by Jimmy McNulty »

Više ni sam ne znam šta sam, hipersenzitivan???, ili je kod mene u pitanju anksioznost i depresija ili sam jednostavno psihički nestabilna osoba, ono što je sigurno je da sam čitajući uvodni post ove teme zaključio da imam svaki mogući simptom te preosjetljivosti jbt. :-) :shock:

Prije 2-3 mjeseca imao sam napad panike, nesto najgore sto mi se dogodilo u zivotu, poslije toga jos 3-4 manjih razmjera i zaista citajuci vase postove primjećujem da imam dosta sličnih problema kao i većina vas.

Nije nam lahko, valjda bude bolje. Toliko za prvi post na ovoj temi, pozz.
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#135 Re: Hipersenzitivnost

Post by lavorpunvode »

Jimmy McNulty wrote:Više ni sam ne znam šta sam, hipersenzitivan???, ili je kod mene u pitanju anksioznost i depresija ili sam jednostavno psihički nestabilna osoba, ono što je sigurno je da sam čitajući uvodni post ove teme zaključio da imam svaki mogući simptom te preosjetljivosti jbt. :-) :shock:

Prije 2-3 mjeseca imao sam napad panike, nesto najgore sto mi se dogodilo u zivotu, poslije toga jos 3-4 manjih razmjera i zaista citajuci vase postove primjećujem da imam dosta sličnih problema kao i većina vas.

Nije nam lahko, valjda bude bolje. Toliko za prvi post na ovoj temi, pozz.
ti napadi panike su prije nesto drugo..

i ja sam se prepoznala bas u svemu, i nije bas da mi je drago :D
od one ekstremne skakljivosti, koju je raja u skoli davno nekad zloupotrebljavala, pa su me znali u pola najzeznutijeg casa poskakiljati "s ledja" pa me gledati kako ko luda skocim i onda nagrabusim od profesora...
do one ludjacke osjetljivosti na zvuke kad spavam.. cak se budim i kad osjetim da me neko gleda :shock:
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#136 Re: Hipersenzitivnost

Post by Big Ang »

I ja se budim kad osjetim da me neko gleda :shock:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#137 Re: Hipersenzitivnost

Post by Jimmy McNulty »

Pa samo to mi se dogodilo dvaput ove sedmice, kako nedefinisan osjećaj kad se probudiš na taj način. :run:
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#138 Re: Hipersenzitivnost

Post by Big Ang »

Sto se ja isplakah danas. Pfff :eh:
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#139 Re: Hipersenzitivnost

Post by Big Ang »

direktni wrote:
Big Ang wrote:Sto se ja isplakah danas. Pfff :eh:
Nedozvoli da te forumaš nasjekira! nemoj plakati živa bila :razz:
E jasta je...forumas :lol: . Direktor :eh:
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#140 Re: Hipersenzitivnost

Post by Big Ang »

Smijem li ja vama reci da sam predosjetila neciju smrt? :eh:
Ne sad. Prije puno godina. Pakao sam prosla. :-)
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#141 Re: Hipersenzitivnost

Post by Big Ang »

Dje ste to? :eh:
anći
Posts: 65
Joined: 02/09/2013 14:12

#142 Re: Hipersenzitivnost

Post by anći »

Big Ang wrote:Dje ste to? :eh:
Tu smooo :stolica:
anći
Posts: 65
Joined: 02/09/2013 14:12

#143 Re: Hipersenzitivnost

Post by anći »

Joj meni se u posljednje vrijeme desava da kad se nadjem sa prijateljima koje jako volim a rjedje se vidjamo...i bude nam extra..medjutim navecer kad krenem lec ne mogu zaspat...i cijelu noc mi odjekuje sve sto smo pricali u glavi :-)
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#144 Re: Hipersenzitivnost

Post by Big Ang »

anći wrote:Joj meni se u posljednje vrijeme desava da kad se nadjem sa prijateljima koje jako volim a rjedje se vidjamo...i bude nam extra..medjutim navecer kad krenem lec ne mogu zaspat...i cijelu noc mi odjekuje sve sto smo pricali u glavi :-)
Nisam te bas razumjela. Vrtis film jer se preispitujes ili od neke srece i ushicenja ne mozes da spavas?
anći
Posts: 65
Joined: 02/09/2013 14:12

#145 Re: Hipersenzitivnost

Post by anći »

Big Ang wrote:
anći wrote:Joj meni se u posljednje vrijeme desava da kad se nadjem sa prijateljima koje jako volim a rjedje se vidjamo...i bude nam extra..medjutim navecer kad krenem lec ne mogu zaspat...i cijelu noc mi odjekuje sve sto smo pricali u glavi :-)
Nisam te bas razumjela. Vrtis film jer se preispitujes ili od neke srece i ushicenja ne mozes da spavas?
Pa oboje po malo :roll: ako smatram da sam nesto rekla sto nisam trebala..onda mi i to stalno bude na pameti al opcenito od ushicenja :lol: Joj fakat ne znam kad postadoh ovakva :run:
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#146 Re: Hipersenzitivnost

Post by Big Ang »

anći wrote:
Big Ang wrote:
anći wrote:Joj meni se u posljednje vrijeme desava da kad se nadjem sa prijateljima koje jako volim a rjedje se vidjamo...i bude nam extra..medjutim navecer kad krenem lec ne mogu zaspat...i cijelu noc mi odjekuje sve sto smo pricali u glavi :-)
Nisam te bas razumjela. Vrtis film jer se preispitujes ili od neke srece i ushicenja ne mozes da spavas?
Pa oboje po malo :roll: ako smatram da sam nesto rekla sto nisam trebala..onda mi i to stalno bude na pameti al opcenito od ushicenja :lol: Joj fakat ne znam kad postadoh ovakva :run:

e joj :cry: :kiss:
anći
Posts: 65
Joined: 02/09/2013 14:12

#147 Re: Hipersenzitivnost

Post by anći »

Pa oboje po malo :roll: ako smatram da sam nesto rekla sto nisam trebala..onda mi i to stalno bude na pameti al opcenito od ushicenja :lol: Joj fakat ne znam kad postadoh ovakva :run:[/quote]


e joj :cry: :kiss:[/quote]

znam :eh:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#148 Re: Hipersenzitivnost

Post by Bluemore »

neki self-prepoznati ovdje izjavise da se ne bi mjenjali...
da li biste bili sretni da vam je partenr isto hipersenzitivan?
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#149 Re: Hipersenzitivnost

Post by Big Ang »

Bluemore wrote:neki self-prepoznati ovdje izjavise da se ne bi mjenjali...
da li biste bili sretni da vam je partenr isto hipersenzitivan?

da :)
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#150 Re: Hipersenzitivnost

Post by Big Ang »

Nisam nikad bila u vezi sa nekim ko je HS. Uglavnom su to bili muškarci sa nedostatkom senzitivnosti. :roll: Suporotnosti se privlače , šta li. Ali mislim da bi mi baš takav jedan muškarac odgovarao. Mislim, al haj znaj :eh:
Post Reply